Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 9 November 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN BENDER WEERBERICHT. AGENDA VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: ..Ewald" IJM 48. 30 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch. 35 m. radio. 70 m. makreel. 15 m. platvisch. 40 m. gul. 15 m. varia. Totaal 335 m. en 30 st. stijve kabeljauw. ..Gloria" IJM 37. 450 m. diversen en 675 st. Uskabeljauw. ..Gerberdina Johanna" IJM 38. 700 m. diver sen en 250 st. stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN 9 November. Tarbot 60—50 ct. per K.G.; Tong f. 1,12—0.96 Idem; Heilbot f. 1,04—0.58 idem; Griet I. 25—13 per 50 KG.; Groote schol f. 20 idem; Middel schol f. 22,5019 idem; Zetschol f. 2821 idem; Kleinschol f. 198.70 idem; Bot f. 2112 idem; Schar f. 13,502.70 idem; Tongschar f. 4121 idem; Poontjes f. 53.60 idem; Groote schel visch f. 3313 idem; Middel schelvisch f. 22 15 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 18.509.50 idem; Kleine schelvisch f. 11.502.80 idem; Groote gul f. 12—7.50 idem; KI. gul f. 8.50— 2.60 idem; Wijting f. 42.30 idem: Makreel f. 14.504.10 idem; Versche haring f. 3.75— 1.80 idem; Kabeljauw f. 6622 per 125 K.G.; Vleet f. 2.501.75 per stuk; Leng f. 1.300,70 idem: Koolvlsch 7515 ct. idem; Rog f.21—14 per koop. Besomming trawlers: RO. 15 met f. 2370: RO. 53 met f. 2210: IJM. 195 met f. 3720: IJM. 16 met f. 2910; IJM. 71 met f. 1670: IJM. 112 met f. 2080: IJM. 10 met f. 2070; IJM. 114 met f. 1750; IJM. 432 met f. 1710: IJM. 161 met f. 1730; IJM. 1 met f. 1870; IJM 97 met f. 1740. Motorlogger: KW. 60 met f. 570. Schepen met versche haring: PD. 154 met f. 1000; KW. 102 met f. 250: KW. 151 met f. 720: KW. 39 met f. 1700; KW. 29 met f. 1520; VL. 204 met f. 560: SCH. 180 met f. 460; SCH. 23 met f. 1250; SCH. 40 met f. 1000; SCH. 236 niet f. 1530; SCH. 412 met f. 1330. VLAARDINGEN. 9 November. Binnen van de haringvisscherijVL. 180 met 32 last: VL. 86 met 38 last: VL. 121 met 32 last, KW. 73 met 40 last; VL 197 met 45 last; VL. 84 met 44 last: VL. 89 met 38 last; KW. 32 met 28 last. Te Scheveningen kwamen 13 schepen binnen met 439 last en 270 kisten versche. Te IJmuiden kwamen binnen: KW. 102 met 29 last en 100 kisten versche; KW. 151 met 20 last en 700 kisten; KW. 39 met 28 last en 500 kisten; KW. 29 met 30 last en 400 kisten: KW. 173 met 17 last en 400 kisten; KW. 15 met 20 last en 250 kisten. 22 Schepen gaven heden radiotelefonisch hun vangst op. Te zamen vingen zh 2100 kantjes of gemiddeld bijna 100 kantjes. Hierbij dient op gemerkt te worden dat voor deze 22 schepen er 8 bij de opgave der vangst pas gedeeltelijk hadden gehaald. De hoogste vangst was 160 kantjes uit 30 netten. KATWIJK AAN ZEE. 8 November. Aan den afslag 12 partijen haring: Volle f. 97.60; IJle f. 6.50; Steurharing f. 7.957. Barometerstand AALSMEER. Geslaagd Bondsconcert. De Bond van gemengde en mannenkwar- tetten „Haarlem en Omstreken" gaf een concert in de bioscoopzaal van ..De Oude Veiling". Er was groote belangstelling. Een 12-tal dubbel mannenkwaxtetten. dubbel gemengde kwartetten en een solo-kwartet nam aan het concert deel, waarvan ieder afzonderlijk 2 liederen vertolkte. Het steeds weer opklinkend krachtig applaus bewees wel, hoezeer het gebodene bij de luisteren den gewaardeerd werd. Het concert stond dan ook op hoog peil. De nieuwe voorzitter, der N.V. „De Oude Veiling", de heer K. Eveleens Arnzn., heette den Bond hartelijk welkom, en de voorzitter van den Bond, de heer Paradijs, zette doel en streven van zijn organisatie uiteen. Beide sprekers dankten de heeren Hage en Uyterwijk voor het vele voorbereidende werk, dat zij in verband met het organiseeren van dit con cert verricht hadden Op dezen avond kan men met voldoening terugzien. Tweede lustrum S.D. Vrouwenclub. De SD Vrouwenclub „Aalsmeer-Aals- meerderdijk" heeft haar tweede lustrum herdacht met het houden van een openbare propaganda-vergadering in hotel .De drie Kolommen". Er was flinke belangstelling. De voorzitster der club, mevr. Onos-Konsta- pel. heette allen welkom, waarna mevT. L. MeijtooomBroersma, de historie der vrouw- in het algemeen gedurende de laatste 10 jaar schetste. Spr. moest hierbij constatee- ren, dat de vrouw steeds meer teruggedron gen werd en nog dreigt te worden, onder den druk van den ongunst der tijden. De vrouwen dienden echter door middel harer organisaties paraat te blijven. Van de gelegenheid het bestuur geluk te wenschen met het jubileum werd door ve len gebruik gemaakt. Gesproken werd door den 'heer W. Harting (afd. S.D AP.), den heer Dol (Fed. Haarlemmermeer), Mevr. Hardenbroek (oud-voorzitster), den heer Jb. Vos Kunst en Strijd). J. Jansen (afd. Vara) den heer P. Joore (afd. Aalsmeerderdijk), den heer P. Spaargaren (Sporthond), e.a. Naast hartelijke woorden van felicitatie had het bestuur meerdere enveloppen met in houd en vele bloemstukken in ontvangst te nemen. Mevr. OnosKonstapel dankte allen voor hun waardeerende woorden en de ge schenken. Medewerking werd verleend door „Kunst en Strijd" (zang), het trio ..Leitogè" (mu ziek). Ben propaganda-schetsje „Tien jaar Vrouwenclub" werd opgevoerd. Het was een mooi geslaagde jubileum-avond. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Chrysanten. Men staat er werkelijk verbaasd over welk kwantum bloemen er nog gesneden I kan worden. De nachtvorsten hebben alle buitenstaande bloemen weggevaagd, doch in de warenhuizen is nog een massa clirysanten voorradig. De prijzen vallen niet mee. Troschrysanten brengen van 8 I Lot 17 per bos op, naar kwaliteit. Groot- bloemige als Pulling, Emma. Monacco, gaan voor 7 tot 10 ct. per stuk. Dan heeft men nog aan te bieden Anjers. Lelies en Phy- salis die resp. 40 ct., f.4.50 en 14 ct. op brengen. Nog enkele dagen en de tulpen worden weer binnengebracht voor den trek Dan zijn de trekkers weer in hun element. Bestuursverkiezing C. J. V. Bij de bestuursverkiezingen der C. J. V. 13 vers 16 a zijn de volgende personen ge kozen: G. Spierenburg, voorz.; N. C. v. d. Gugten, 2e voorz.; W. Durieux en C. Haas noot, le en 2e secr. C. D, van Leeuwen en C. v d. Waay, le en 2e penn. C. v. d. Does cn L. Kralt, Bibliothecarissen. Roekeloos rijden. Op den W assen a a recto 3 n weg. naby de Mient, iheeft een aanrijding plaat® gehad tusschen een met paard bespannen vier wielig voertuig, bestuurd door D. M. v. d. G. alhier en een zeswielige zandauto, bestuurd door M. H., uit Alphen. De oorzaak van deze aanrijding was te wijten aan het feit, dat de ohauffeur van de zandauto een groep voor (hem rijdende wielrijders wilde passeeren, juist op het oogemblik. dat de wielrijders zich ter hoogte van het uit de tegenovergestelde richting komende gespan 'bevonden Een aanrijding was toen ndet meer te voorkomen. Het voer tuig van v. d. G. werd zoodanig vernield, dat het ter plaatse moest achterlijven om weggesleept te worden. Ook op de Sandtlaanlbrug 'heeft een aan rijding plaats gehad tussohen een driewielig motorrijwiel, bestuufd door D. H. uit Kat wijk aan Zee en den wielrijder L. V. alhier. V. stond op de brug stil. dodh zat op zijn rijwiel. De motorrijder moest op de brug voor een tegenligger uitwijken en bemerkte niet den stilstaanden wielrijder, zoodat hij dezen van achteren aanreed, waardoor het rijwiel van V. ernstig werd beschadigd. Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 769. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767.4 te Zürich. Laagste stand 752,9 te Andanes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, later wellicht toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Ten Westen van Schotland kwam gisteren een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwik keling. dat zich in den loop van het etmaal naar het Oosten uitbreidde en zich thans over Scandinavië uitstrekt. Het gebied van hoogen luchtdruk over het Zuidelijk deel van Centraal Europa en de Alpen houdt stand. Op het Oostelijk deel van den Oceaan ligt een gebied van lagen luchtdruk, dat zich ver naar het Zuiden uitstrekt. Twee minima liggen op den 25sten lengte graad. langs de Oostzijde waarvan een krach tige strooming van warme lucht van Zuide lijke breedten afkomstig zich naar het Noor den beweegt. Ten Noorden van IJsland is de luchtdruk be trekkelijk hoog en de temperatuur zeer laag. In het binnenland van Scandinavië komt reeds matige en plaatselijk strenge vorst voor. In Centraal Europa is het weer betrokken, nevelig en over het algemeen zacht. Boven het uitgestrekte wolkendek, dat het geheele vaste land bedekt, komen overal zeer hooge a tmospheer tempera turen voor. In de Alpen melden de hooggelegen stations zeer warm weer met groote droogte en onbe perkt vergezicht (Jungfraujbch 0 gr. C., Saen- tis plus 2 gr. C.). WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Windstil, 8 gr. C., goed weer. Londen: Windstil. 4 gr. C mooi weer. Berlijn: W.Z.W.. 11 gr. C.. betrokken. Nice: Windstil. 11 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 3 u. 43 min.; nam. te 15 u. 57 min. HAARLEMMERMEER. Zaaddrogerij door brand aangetast. Dezer dagen is brand uitgebro ken in de zaaddrogerij van Van W. en Go's N.V. Zaadhandel te Haarlemmermeer. De eehtgenoote van den heer v. d. L„ fa- briekschef bij deze N.V., ontdekte, dat uit het dak van de zaaddrogerij, staande te midden van een complex gebouwen, rook opsteeg. Zij waarschuwde haar man, die zich ln het kantoor van zijn patroon bevond, dat er vermoedelijk brand was in de drogerij. Hierop zijn Van W. en v. d. L. met eenlg 'kantoorpersoneel naar dit gebouw getogen en constateerden, dat de verhitte ruimte onder den droogzolder in brand stond. Onmiddellijk werd de brandweer uit Hoofddorp gewaarschuwd, die spoedig ver scheen en het vuur. dat zich inmiddels had uitgebreid tot de droogkamer en den zolder daarvan, aantastte. Aan den heer Van W. Is het te danken, dat de vlammen niet zijn overgeslagen op de belendende gebouwen, omdat hij alle openingen van de drogerij heeft dicht ge houden en daardoor het uitslaan der vlam men heeft weten te voorkomen. Een groote hoeveelheid'zakken meel is door brand- en waterschade verloren gegaan, terwijl zolder en dak van de drooglnrichting ernstig van het vuur hebben geleden. In de aangren zende gebouwen, waar tarwe was opgesta peld, werd eenige waterschade aangericht. De oorzaak van den brand ls onbekend; verzekering dekt de schade. Aanhouding. De dader van den fietsendiefstal ten na- deele van een bewoner van den Aalsmeer derdijk, ls ln samenwerking met de politie te Haarlem aangehouden Hij bleek een goede bekende van de politie te zijn. zekere D. uit Haarlemmermeer. De reeds ver kochte fiets werd ln beslag genomen. D. is ter beschikking gesteld van de Justitie. Vergadering Bellamy. De Internationale Beweging ..Bellamy" hield in café „De Uil" een openbare ver gadering. De heer Boogaard, zette het doel en het streven van de Bellamy-vereeniging uiteen Uit de bestaande maatschappelijke chaos kan de Bellamy-gedachte ons slechts redden, aldus spr. Door her-ordening, waarbij leder ln het bedrijfsleven wordt opgenomen, zal de noodtoestand, die voor velen heerscht niet meer mogelijk zijn. Enkele personen stelden vragen die tot tevredenheid werden beantwoord. De Unie Collecte te Nleuw-Vennep bracht op f. 35.58. Ten behoeve van de T B.C.-bestrijding zal morgen een speldjesdag worden gehou den, uitgaande van de afd. Haarlemmer meer van de Ver. „Het Witte Kruis", KATWIJK AAN ZEE. Mishandeling. Mej. v. d. P. uit de Meerburgstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat haar 13-jarig zoontje door eenige grootere Jon gens, n.l. M. v. d. O., van den Drieplassen- weg, W. v. d. E. en W. M. uit de Varkevis- serstraat ls beetgepakt. Zijn arm werd om gedraaid en de schouder verrekt, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Inkwartiering. Wegens te houden militaire oefeningen worden ln den nacht Van Woensdag op Don derdag 40 militairen bij ingezetenen hier ingekwartierd. De heer A. Barendrecht alhier ontving -binnen 8 dagen drie beroepen. Gisteren ontving hij het derde. n.l. naar de Ned. Herv. Gemeente te Opheusden (Gelderland) LEIDSCHENDAM. Op aanwijzing van eenige dames, die lastig gevallen werden op den nieuwen Rijksweg den Haag—Utrecht zijn de Hage naars J. H T. en J. M. R., belden oud 22 jaar. aangehouden. Na verhoor zijn bei den weder vrijgelaten. Op de vergadering van den Bond van Groote Gezinnen werd het Kerstfeest be sproken, Pogingen zullen worden gedaan om woningen te bouwen of te verbeteren voor groote gezinnen. Kapelaan Van Ingen wees op den zegen van het gezin en op den plicht der ouders de kinderen goed op te voeden met hulp van God. Door B. en W. ls aan den heer M. J. Urllngs op diens verzofk eervol onislag verleend als hulpkeurmeester in den keu ringskring „Llsse" wegens zijn benoeming te 's-Gravenhage. LICHT OP VOOR FIF.TSERS c.a. Woensdag: 4.48 nam. tot 6.40 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 9 November: op 17 uur 31; onder 8 uur 51. HILLEGOM. Eerste Nulsavond. Het Dep. van *t Nut heeft de eerste win- terbijeenkomst van leden gehouden. Als spreker trad op de heer de Josselin de Jong, die een causerie hield over het verstand van dieren en het wetenschappelijk dresseeren van wilde dieren. Er is met volle aandacht naar het inte ressante onderwerp van den spreker geluis terd. waarvoor de voorzitter namens de leden zijn dank vertolkte. LISSE. Toonedwedstrijd „Nut en Genoegen" Van het door de Tooneelvereen. „Nut en Genoegen" uitgeschreven tooneelconcours werd de tweede wedstrijd gehouden. Dit maal trad de R.K. Gemengde tooneelver- cenlging „D. E. S." uit Heemstede op. De vooral (ter van ,Nut en Genoegen" sprak een kort welkomstwoord. De werkloosheid thans stijgende. Volgens de laatste telling staan thans 95 werkloozen Ingeschreven. Dit is 30 meer dan de vorige week, doch bij vergelijking is het aantal thans nog 100 minder dan ln dezelfde week van 1937. Jaarvergadering der IJsclub „Lisse". Onder de 'bekwame leiding van den heer N. Matthijs werd de jaarvergadering ge houden door de ijsclub „Lisse". De heer Matthijs opende en drukte er zijn spijt over uit, dat in de laatste 2 jaar het ledental zoo sterk is teruggeloopen. n.l. van 500 tot beneden de 300. Wil de vereeniging niet ten onder gaan, dan zal er krachtig gewerkt moeten worden. Het bestuur stelde voor, ieder lid. dat ln November 5 nieuwe leden aanbrengt een mooie verrassing in uitzicht. Het bestuur deelde echter met klem mede, dat de onsportieve leden, die bedankten, eerst dan lid kunnen worden bij een ijs- periode, wanneer ook de contributies der voorgaande Jaren volledig betaald worden en de gewone contributie voor dit Jaar eveneens tegen den ouden prijs voldaan wordt. Spr. eindigde met een krachtig be roep op de medewerking dei- leden. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en vastgesteld. Vervolgens werd een overzicht gegeven van den stand der financiën. Medegedeeld werd, dat per 1 Nov. 1938 een actief aan wezig was van f. 518,57. De rondrit onder leiding van kapitein j Bruinisse zal ook door Lisse gaan. De aftr. bestuursleden de heeren G. Vree burg, L. Prins en P. v. Dijk werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vaeature- C. v. d. Zaal werd gekozen de heer B v. d. Zaal De voorzitter hoopte op een blijvende, aangename samenwerking. De traditioneele verloting van planten er,z. bracht f 46.20 op. De voorzitter bracht dank aan allen, die prijzen beschikbaar hadden gesteld, waarna sluiting volgde. Op den Dankdag werd ln het kerk gebouw voor kerk en armen ruim f. 1000.- j gecollecteerd. NOORDWIJKERHOUT. Aan de kinderen der Herv. Zondags school zal een Kerstfeest bereid worden, waarvoor de toebereidselen reeds ln vol len gang zijn. In hotel Gouwenberg hield de modé- rator. kapelaan van Egmond een propa- ganda-avond voor de K J. M. V Na de plechtige wijding der nieuwe vlag, werd een rede gehouden over „Principe en Po litiek". Onze plaatsgenoot Father Verstcege, die binnenkort naar de Missie van Oeganda vertrekt, werd In de gelegenheid gesteld ook een liefdadigheids-predikatie te hou den in de St. Vlctor-Kerk. Daar werd voor de missie ruim f.300.gecollecteerd. In October bedroegen de collecten ln de Ned. Herv. Kerk f. 56.voor de kerk en f. 22.voor de diaconie. OEGSTGEEST. Oprichting; Tambours en Pijperscorps .Jong; Oegstgeest". In (het clublokaal van „Jong-Oegstgeest" is thans tot oprichting van een Tambours- en Pijperscorps besloten. Aanvankelijk ga ven zich 24 leden op. De leider van Jong- Oegstgeest, de (heer J. Jansen Schoonhoven, gaf allereerst een inleiding over (het wezen van een Tambours- en Pijperscorps. Op zijn verzoek werd daarna een commissie be noemd. die een reglement zal samenstellen en vcor de aanschaffing van instrumenten zal zorgen. Deze commissie bestaat uit B. v. d. Horst, G. v. Woudenberg, M. Schippers en A. Hüter, benevens de leiders van Jong- Oegstgeest" Het secretariaat zal voorloopig gevestigd zijn bij A. Duyverman, Terwee- weg 3c. Vergadering der AvR. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging vergaderde in de bovenzaal van de Ger. Kerk onder leiding van haren voorzitter den heer J. J. C. van Dijk. De voorzitter memoreerde de spannende tijden, die achter ons liggen. Het gebeurde met Tsj echo-Slowakije deed een huivering van vrees ontstaan. En al mogen nu velen van dien schrik al lang weer bekomen zijn, al gaat de wereld haar ouden gang, de mensch, die nadenkt en die het wereldgebeuren beziet in het licht van Gods Woord, hoort boven het rumoer der volken het „Maranatha" opklinken. Na een zeer uitvoerige beschouwing over het feit. dat wij op geestelijk, zoowel als staatkundig terrein moeten kiezen tusschen Babel en Israël, kwam aan de orde een voorstel van het bestuur, inhoudende een aanbeveling van candidaten voor de Pro vinciale Staten. Besloten werd als no. 1 op te geven dr. C. Beekenkamp en voorts de heeren Parmen- tier te Leiden en H. van Zonneveld teSas- senheim. Daarna was het woord aan den heer J. O Lorenzen Jr. tot het houden van een in leiding over: „De verhouding van overheid en volk in de verzorging der publieke huis houding". Aan het slot van zijn rede wees spr. op de plicht der Overheid om te waken tegen verzwakking van de munt. Ds. Broekstra sloot met dankzegging. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. E. Eikelenboom, L. de Col.laan 12; S H. M. Smulders, Rhijng.str.weg 161; M. M. Noordam. Julianalaan 6; D. van Kuilenburg Endegeest; C. A. van Blommestein geb. Thomee Wilhelminapark 33; E. M. van der Wal, Oranje laan 28; G. Hoekstra, Juffermansstraat 36; M. van Velde, Willinklaan 1; O. Rhijnsburger, Valkenburgerweg 1; P. Been, Koninginnelaan 15; H. M. W. van Lierde, Oranjelaan 27; J. van Willigen van der Veen, Geversstraat 59; C. W. de Jong. W. de Zwijgerlaan 43. Vertrokken: M Smit naar Sassenheim, Zand- slootkade 49; M. E. de Putter naar Voorbuig, Parkweg 273; E. M. J. van Eijken naar Leiden. Rijnsburgerweg 58: J. J. Huizinga naar R'dam Oudorpweg 52; E. V. v. Schravendijk naar Lei den. Zoeterwoudsche Singel; H. E. Salamon naar Den Haag, Pahudstraat 20: J. E. Boeke naar Leiden. Vreewijkstraat 14a; C. J. Bergman naar Sassenheim, Teyiingerl. 33; D. Goudkuil n. Leiden. J. de Wittstraat 24; C. M. Jansen, geb. Plaizier, n. Leiden, Kapteijnstr. 58; H. M. Dauve, geb Hamilton of Sllvertonhill, n. Lei den, Rijnsb. weg 60; C. A. Schouten, geb. Es- cher. n. Wageningen. Heerenstraat 4A; J. B. Mader en gez. n. Leiden. Morschweg 150a; M. N. Blonk en gez., n. Lelden. Narmstraat 20; A. G. Alblas. n. Den Haag. Wagenstraat 85c: A. B. v. Haaften, n. Leiden, Rynsb. weg 10: M. J. Meijer, n. Batavia (N.I.); J. S. van Staden. r. Leiden, Soembastraat 58; C. M. A. Wamsteker. n. Amsterdam, Sarphatikade 9; M. J. H. Zim- mermann, n. Leiden. Papengracht 5; J. R. de Josseling de Jong. n. Deventer, Duijmaer van Twiststraat 47; M. E. Harten, geb. Gl&ttli, n. Leidschendam, Westvlietweg 144; J. B. H. Jan sen en gez., n. Ned. Indië; H. J. A.. B. E. J. A. en A. M. A. v. d. Spek, n. Den Haag, L. Hen- riettestraat 1; TJ. G. Go. n. Leiden. Zeeman laan 28; A. Poortman, n. Leiden. Rijnsb. weg 180; C. H. Klelnkramer. geb. Zwarcnstein eh zoon, n. Maasdam; G. Stapel, n. Den Haag. J. v. Stolberglaan 69; I. W. de Vries. geb. Naar n. Nijmegen, Mr. Franckenstraat 14; J. J. van Blemen. n. Utrecht, O. Gracht 260 bis; L. Trij- selaar. n. Veisen, Nr. Wljkerstraatweg 62; W. M. Theelen, n. Wassenaar, Langstraat 21. Burgerlijke Stand. Geboren: Trine Engeline, d. van J. Treur en A. Bos; Hilde Johanna, d. van C. A Zandber gen en M. v. Egmond. Oegstgeesterweg 1; Harmke Anna. d. van P. v. d. Horst cn A. v. Vliet. Overleden: Jacobus J. Croese. 30 jaar (overl. te Leiden). Ondertrouwd: J. F. A. Hulsbosch. 27 jaar (won. te Sassenheim) en M. P. Th. Kerkvliet, 23 jaar. HEDEN. Evang. Gem.: Spr. ds. Vasseur. 8 uur nam. Gerecht 10: Samenkomst Josephine Butler, vereeniging. 8 uur nam. Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 u. nam. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Bijbel, lezing M. Heymans. 8 uur nam. Nutsgebouw: Spir. Genootschap. 8 1/4 u. nam. Stadszaal (foyer)Bazaar Leidsch Dierenasyi 11—12. 2—5 en 7—11 uur. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk)G«n Gods. 8 uur nam. Donderdag. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uur nam. Marekerk: Bidstond voor de Zending. Spr. ds. Groot Enzerink en dr. Bo6, 81/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Bazaar Leidsch Dierenasyl 11—12. 2—5 en 7—11 uur. Stadszaal: Feestavond „Nomateg", 81/4 uur nam. K a t w y k-a a n-Z e e (Casa Cara»Geref. Bond. Spr. cand. Barendrecht. 7H uur nam. DIYEB6KN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9*411 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve G«e«. kunde. Consultatiebur. r. Alcoholisten 8 u nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr» 22). Inenting tegen diphterie. 3*4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-4 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 irar nam; „Roes". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, en 8 uur. Trianon-Theater, Br eestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De Patnot". Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8A6 tror nam.: .Peter de Groote". Woensdag- en Zaterdagnam. 2«30 uur, Zoo dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 46: 8 uur nam: „Malle gevallen". Zondag van 4 tot 7 en van 3 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haar 1 straat: lederen werkdi? 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De dame met de Camelia's". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): Maand.-, Dlnsd.- en Woensdagnam. 8 uur: „5 milUoea zoeken een erfgenaam". De apotheek Hooigracht 46 is dag en oa£ geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hbj der Menschheid", echter vaD nam. 8 aur W voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 t e Vrijdag 11 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek M. Boekwijt, Breestraat 74. Tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Star van Leiden; A. Kralt van Leiden; E. Ravensbergen van Lelden; C. Bis dom van Oegstgeest; Wed. Grauneman geb. Maaskand van Hillegom; E. E. v. d. Laan van Zuid-Laren. Vertrokken: J. v. Vliet naar Leiden, Rood- borststraat 13. Gebruikte instrumenten Het koopen van een occasion piano ot vleugel is Hi uitstek een zaak van vertrouwen, 'n Vertrouwd adres sinds 1850: Vraagt eens onze lijsten! 1942 (Ingez. Med.) Ned. Chc. Landarbeiderebond. De afd. Rijnsburg van dezen bond verg®' derde in (het Ontspanningslokaal. De voor zihter, de heer C. de Hoog, opende na ge meenschappelijk gezang de bijeenkom;: met gebed en zette het. doel van deze ver- gadering uiteen. De Secr., de heer C. Hogewoning Ol., de notulen van de vorige vergadering, welkt onveranderd werden goedgekeurd. Als spreker trad op de heer Van der Bent voorzitter van den' Ohr. Besturenbond, die de werking en organisatie van het T. B. C. fonds uiteenzette, waarvoor de voorzitter hem dankte. De heer H. J. Glasbergen (aftr werd a'J bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer C. Hogewonlng werd gekozen de heet G. v. d. Eykel. (Na dankgebed door den heer Van iet Bent volgde sluiting. Jubileum van den heer Job. v. d. Berg. 16 November a.s. herdenkt de heer Jolt v. d. Berg den dag, dat hij 25 jaar geleden tot brievenbesteller in onze gemeente wem benoemd. De heer Van den Berg heelt zich steeds doen kennen als een nauwgezet en plichtsgetrouw ambtenaar, die bij zijn su perieuren zeer hoog staat aangeschreven. Door zijn welwillendheid tegenover het pu bliek. heeft hij zich hier zeer veel vrienden verworven. Aan belangstelling zal het h® bij de viering van zijn jubileum zeker niet ontbreken. De collectie voor het Studiefonds tad de Confessioneele Vereeniging heeft to Ned. Herv. Kerk f. 56.20 opgebracht. Tijdens den Dankstond voor het ge®" in de Ned. Herv. Kerk werd zoowel voor je Kerk als voor de Diaconie een extra?" van f. 100 gecollecteerd. SASSENHEIM. Onze plaatsgenoot, de heer A. Huigeni ls benoemd tot onderwijzer aan de Cl"- school voor Buitengewoon L. O. te MIW burg. VALKENBURG. Opbrengst der collecten. De collecte der Ned. Herv. Kerk over 0<; tober bracht op voor de Krk f. 146 85. de Diaconie f. 93.11, in de Bussen f- De opbrengst der maandelijksciie re-'-' was f. 50.11. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6