LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bkd Donderdag 3 November 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Binnenland HEEMAF De inbraken te Haarlemmermeer VRAGENRUBRIEK AGENDA RECHTZAKEN Buitenland Uit de Omstreken GEBOREN: Henricus Franciscus, Z. van P. van Vliet en F. v. d. Zon Alphonsius Maria. Z. van S. J. J. H. Theelen en C. J. Thoren Helena Maria, D. van M. Keveling en M. Schimmel Jo hanna Maria. D. van C. J. Stapper en C. v. d. Beek Adriaantje. D. van P. de Mol en P. Ouwehand Pieter. Z. van J. de Jong en S. van Duijvenbode Robert. Z. van G. A. Evers en J. A. Koole Johannes Gielles. Z. van G. van Westbroek en G. Betj Frans. Z. van S. Ramak en H. v. d. MeJJ Jacoba. D. van J. Lens en M. C. C. Segaar. ONDERTROUWD: L. Erades Wedn. 45 j. en A. v. d. Kraan Jd. 31 j. GEHUWD: J. F. A. Boks jm. en E. M. Bonnet jd. O. Janssen jm. en M. Schuil jd. W. F. Kar stens jm. en J. Regeer jd. J. M. Roos jm. en A. Broere jd. F. v. Beek Jm. en G. Beij jd. OVERLEDEN: H. S. Maryt, Vr. 79 j. B. P. Verhart, Dr. 16 j. J. J. v. d. Klein, Zn. 9 j. WIELRIJDER STAK PLOTSELING DEN WEG OVER. 2438 STOFZUIGER met den beroem den S.K.A. motor één model één prijs f90.- (Ingez MedJ Hij werd op slag gedood door passecrende auto. Op den rijksstraatweg naar Almelo, even buiten Borne. is vanochtend de 76-jarige postbode Nyland uit Borne, die voor een vereeniging geld incasseerde, toen hij plot seling per rijwiel den weg overstak, waar schijnlijk zonder richting aan te geven, door een passeerende auto gegrepen en op slag gedood. De auto, welke afkomstig is uit Den Haag reed hierop tegen een boom, sloeg over den kop en kwam in een weiland terecht. De bestuurder kwam echter met den schrik vrij. MEVR. SPEENHOFF ONDERSCHEIDEN Mevr. C. J. A, Speenhoff-Prins, de echt- genoote van den dichter-zanger, is door den president van de Fransche republiek benoemd tot officier d'academie. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 15 November a.s benoemd tot burgemeester der gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, de heer H. Duiker. Wij wijzen er nogmaals op. dat door ons geen vragen worden beantwoord, die door den steller niet zijn ondcrtcekend en waar in zijn adres niet volledig is vermeld. N. B. te A. In de visscherijwet staat dat waar netten niet door 1 persoon bediend kun nen worden, het geoorloofd is dat andere per sonen (geen acte-houders) behulpzaam mogen zijn, doch de acte-houder moet zelf ook mede helpen. Bij schakels moet iedereen voorzien zijn van een acte. Om met den zegen te visschen moet men buiten een groote acte. ook voorzien zijn van een vergunning van den eigenaar van het vischrecht in wiens water men vischt. A. K. - Ojn. wordt in de Zeevaart- en Visscherijschool. Visschershaven 56, Schevenin- gen een avondcursus voor telegrafist gegeven. W. K. te L. - Dergelijke vragen kunnen wij in deze rubriek niet beantwoorden. KRANSLEGGING BIJ HET STANDBEELD VAN THORBECKE. Vandaag is het negentig jaar geleden dat Thorbecke's schepping: de Grondwet van 1848. in werking trad. Ter gelegenheid van dit feit is vanmorgen namens de Liberale Staatspartij een krans gelegd aan den voet van Thorbecke's stand beeld op het Thorbeckeplein te Amsterdam. De kranslegging geschiedde door den vice-president van de Liberale staatspartij, mr. M. H. de Boer uit Utrecht. HET LUCHTVERDEDIGINGSFONDS LEVERT M-VLIEGERS AF VOOR NED.-INDIË. Nadat reeds een week lang het slechte wisselvallige weer het brevetvliegen onmo gelijk had gemaakt, werd gisteren op het vliegveld Ypenburg aangevangen met het examen voor het vliegbrevet M. Door 17 jongelieden, die een verbintenis hebben aangegaan met het departement van kolo- I niën voor off:cier-kort-verband-vlieger van i het Kon. Ned.-Ind. Leger en door het Lucht-verdedigingsfonds daartoe zijn op geleid. Tot nu toe zijn 8 vliegers voor dit examen geslaagd, waarvan 3 uit de pro vincie Zuid-Holland, l uit Drente, 1 uit Overijssel, 1 uit Noord-Brabant en 2 uit Ned.-Indië. Nog deze maand zullen deze jongelui hun bestemming naar Indië volgen. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 te Lyon. Laagste barometerstand 731,2 te Kinn. Verwachting tot moreenavond 7 uur: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken met later eenigen regen. Weinig verandering in temperatuur overdag. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke gistermorgen by de Fa- roer lag trok in de diepte afnemend naar de Noorsche kust. zy bracht nog stormachtige tot krachtige winden en buiig weer over de Brit- sche eilanden, de Noordzee en Zuid-Scandi- navië. De hoogedruk ln Zuid-Frankrijk nam weer ln beteekenis toe. De nacht was daar helder en de ochtendtemperatuur laag. Een ondiepe storing bevindt zich voor de Golf van Biscave. Een nieuwe diepe Oceaandepres sie beweegt zich in de richting van Schotland. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: West. 10 gr. C., betrokken. Londen: W.Z.W.. 9 gr. C., betrokken. Berlijn; Z.Z.W6 gr. C.. opklarend. Nice: N.N.W.. 12 gr. C.. mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK j» TE Voor Vrijdag. Namiddag te 12 uur 17 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS CJU Donderdag: 4.59 nam. tot 6.29 voorm. Een der inbrekers na wilde jacht achter slot en grendel. Voor de tweede maal heeft men ge tracht te Badhoevedorp in te breken, doch ditmaal hadden de Amsterdam- sche inbrekers die het plan hadden dezen winter wederom den Haarlem mermeerpolder door inbraken en dief stallen onveilig te maken minder ge luk en is de verwachte serie inbraken reeds onmiddellijk bij den aanvang afgebroken door handig en kordaat op treden van den gemeenteveldwachter Van der Spek uit Badhoevedorp en den adjunct-inspecteur van politie Jansen. Dezen surveilleerden in het villadorp Badhoevedorp en bemerkten achter een der villa's eenig geluid, terwijl zij op straat twee fietsen zagen staan. Onmiddellijk trokken zij er op uit en be trapten het tweetal, dat reeds bezig was met het weghalen van stopverf, teneinde de ruit aan de achterzijde van de woning te kunnen lichten. Bij het zien van de glimmende knoopen, vluchtten zij in verschillende richtingen en lieten hun rijwielen in den steek. Nu begon eerst een wilde jacht, die leidde over weilanden, kleivette bouwlanden, over sloten en hekken Revolverschoten weer klonken als waarschuwing De inbrekers zet ten echter alles op alles en snelden voort, steeds op de hielen gevolgd door de kranige politiemannen. Bij hun vlucht hadden de inbrekers één bondgenoot, de duisternis. Een hunner, meenende uit het oog van de politie te zijn gekomen, waagde zich weer óp den beganen grond en zag kans een on beheerd staand rijwiel te grijpen en zich daarmee uit de voeten te maken. De politie snelde naar de auto, waarmee de adjunct inspecteur was gekomen en achtervolgde den man, die trachtte zich vla Sloten naar Amsterdam te begeven, om zich daar in veiligheid te stellen. De voortvluchtige was spoedig ingehaald en hem werd de weg af gesneden, doch nóg gaf hij zich niet ge wonnen. Hij wierp de fiets aan den kant en vluchtte nu door slooten en vervolgens weer over het polderland, denkende nu wel gered te zijn. Dit was echter een misrekening, want de politie bleef voor geen water staan en had er wel een nat pak voor over. De moeite der politie werd ten slotte be loond! Toen de inbreker géén uitweg meer zag, vluchtte hij in een schuur van een boerderij. Dit werd hem noodlottig. Hier werd de man, na de wilde, opwindende jacht, gearresteerd en per auto naar Hoofd dorp overgebracht en daar ingesloten. Het bieek te zijn zekere Van E. uit Amsterdam. Zijn compagnon zoo zei hij wilde hij niet verraden De politie moest hem maar opzoeken, hetgeen zij dan ook on middellijk deed. Zij ging weer op weg, hoe wel het laat in den nacht was, naar Am sterdam, Met medewerking van de Amsterdamsche recherche trok men er weer oouit en men slaagde er in het adres van den tweeden inbreker te vinden. Bij een huiszoeking deed de politie een verrassende vondst. Het grootste deel van de gestolen goederen van de eerste Inbraak van dezen winter, waarvan de heer A. N. te Badhoevedorp, gelijk gemeld, het slacht offer was, werd daar gevonden. De inbreker was „niet thuis", doch zijn arrestatie wordt spoedig verwacht. Vermoed wordt, dat de belde inbrekers zich het vorige jaar aan verschillende in braken hebben schuldig gemaakt, doch dit zal door de politie worden onderzocht. Op de plaats, waar de inbrekers werden aangetroffen, vond men een glassnijder, alsmede nog meer inbrekerswerktuigen. Wellicht zal de politie nog voor groote ver rassingen komen te staan. Gebleken is, dat men te doen heeft met een paar geraffineerde inbrekers. Hun ar restatie zal voor de bewoners van Badhoeve dorp, zoowel als voor die van geheel Haar lemmermeer, een uitkomst zijn! WAAHBORG-KLEEDIIVG is vooi Heeren die goede kleeding het meest waardeeien.- Waarborg-Kleeding alléén bij: 2446 (Ingcz. Med.) Oplichting van gloeilampen fabrieken. DOODELIJK ONGELUK IN DOMANLALE MIJN. Vandaag is ln de schacht „Willem" van de domaniale mijn te Kerkrade de mijn werker J. H. Schlijper onder vallend ge steente bedolven en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. NIEUWE VERDEELING DER GOLFLENGTEN. Van 7 tot 19 November a.s. zal te Brussel de Union Internationale de Radiodiffusion bijeenkomen onder voorzitterschap van den Nederlandschen gedelegeerde A. Dubois. De voornaamste taak der bijeenkomst zal zijn de voorbereiding van een ontwerp voor een nieuw plan tot verdeeling der golf lengten van het Europeesche gebied. Het rapport, dat door de U.I.R. zal wor den voorbereid, zal tot grondslag dienen van de werkzaamheden eener Europeesche conferentie der regeeringen, die in Febr.a.s, in Zwitserland zal v/orden gehouden voor de definitieve herziening van het plan van Luzern. MAANS OP- EN ONDERGANG. 3 November: op 14 u. 21; onder 1 uur 37. Drie nieuwe oorlogsschepen voor de Vereenigde Staten. Schepen van 35.000 ton. Het Amerikaansche departement van ma rine heeft gisteren het regeeringsprogram voor de nationale verdediging, ten bedrage van vele milliarden dollars, in volle wer king gesteld, door de inschrijvingen te openen op drie slagschepen van 35.000 ton elk, welke naar raming in totaal 250 mil- iioen dollar zullen kosten. De scheepswer ven welke voor dit werk in aanmerking komen zijn de Bethlehem Shipbuilding cor poration te Quincy in Massachusetts, de Newport Shipbuilding oompany en de New York Shipbuilding corporation te Camden in New-Jersey. Elke werf kan slechts één schip in opdracht krijgen. Zij schijnen el kander geen concurrentie aan te doen, en aangezien het Witte Huis den bouw snel wenscht te doen uitvoeren, wordt verwacht dat de inschrijvingen worden aanvaard. De nieuwe „dreadnoughts" die gedoopt zullen worden ..Indiana", .Massachusetts" en „South Dakota" moeten in 52 maanden gereed zijn. Elke werf is beperkt tot een 10 proc. winst. Geschut, pantserplaten en andere uitrustingsstukken, ten bedrage van ongeveer 15 millioen dollar per schip, zullen door de regeering verschaft worden. Een vierde slagschip, de „Alabama", heeft de regeering op een marinewerf uit besteed. Het laatste door de Ver. Staten gebouw de slagschip was de West-Virginia", vol tooid in 1923, twee jaar na de conferentie van Washington over de beperking der be wapening. Op het oogenblik zijn twee nieu we slagschepen in aanbouw, t.w. de ..North Carolina" en de „Washington". Zij zijn thans voor ongeveer een vierde deel ge reed. Ds doodenlijst van Marseille. De laatste doodenlijst van de ramp te Marseille vermeldt 72 vermisten, waarvan er 66 tot het personeel van de „Nouvelles Galeries" behoorden. Tot nu toe zijn 44 lijken geborgen, waar van er slechts 7 konden worden geïdenti ficeerd. Wégen» schtilcfliéTfng voorwaardelijke straf tegen grossier geëischt. In September 1935 zijn de gloeilampen fabrieken N.V. Vereenigde Industrieën Rot terdam (V.I.R.Ï te Rotterdam en de N.V. Splendor gloeilampenfabrieken te Nijme gen, voor een belangrijk bedrag opgelicht. Een oplichting, die gepleegd kon worden door het groote prijsverschil tusschen de expoitlampen en de lampen, bestemd voor distributie in Nederland. Het betrof in het onderhavige geval 50.000 Ivir-lampen en 10.000 Splendar-lam- pen. Twee Duitschers bestelden deze partijen bij de fabrieken, voorgevende, dat zij be stemd waren voor export naar Christobal en Montevideo. De bestellingen werden uitgevoerd en de exportprijzen, resp. f. 13.271 en f. 2229 wer den betaald. Zoowel de V.I.R als de N.V. Splendor zijn aangesloten bij het gloeilampenkartel, zooóat zij aan de door het kartel vastge stelde prijzen zijn gebonden. De prijzen voor export naar landen in Zuid- en Mid- den-Amerlka zijn, als financieel zwakke landen, door het kartel aanmerkelijk lager gesteld dan voor Nederland. Indien de be doelde partijen voor binnenlandsch gebruik besteld zouden zijn, zou de prijs, onder be rekening van de grootst mogelijke korting, omstreeks f. 43.000 en f. 6842 geweest zijn, dus ongeveer drie maal zoo hoog. De Duitschers waren echter in het ge heel niet van plan om de lampen naar Zuid-Amerika te expedieeren, zooals zij hadden voorgegeven. Zij verkochten de partijen aan een Nederlandschen engros- handelaar voor f. 17.000 Deze maakte op zijn beurt een zoet winstje en hij verkocht de lampen aan een winkelier te Amster dam. Door advertenties kwam de zaak aan het licht. De beide Duitschers zijn in Duitschland vervolgd en veroordeeld wegens oplichting. Tegen den Amsterdamschen engroshan- delaar en den winkelier stelde de justitie te Amsterdam een vervolging in wegens heling. De rechtbank veroordeelde den engros- handelaar tot drie maanden gevangenis straf, de winkelier werd vrijgesproken. De engroshandelaar ging van het vonnis ln hooger beroep en vandaag behandelde het hof deze strafzaak. Verdachte zeide, dat hij nu wel Inzag, dat hij zeer lichtvaardig had gehandeld. Hij was echter van oordeel, dat hij toch geen gevangenisstraf verdiende. Hij had niet geweten dat het exportlampen betrof. De procureur-generaal vorderde een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van f. 1000 subs. 60 dagen hechtenis. AMERIKAANSCH PROTEST TE TOKIO. Het ministerie van buitenlandsche zaken der Vereenigde Staten heeft medegedeeld, dat de Amerikaansche ambassadeur te Tokio krachtig heeft geprotesteerd tegen het bombardement op de Luthersche zen ding te Toegpe door Japansche vliegtuigen op 26 October j.l Tijdens dit bombarde ment is een Amerikaansch kind van drie jaar gedood. De Jaoansche minister van buitenland sche zaken heeft beloofd een onderzoek in te zullen stellen. Het ontslag van den rijkstuin- bouwconsulent te Nijmegen. Behandeling voor den centralen raad van beroep. De centrale raad van beroep te Utrecht h*efrvatfdaag*in hoogw beroep behandeld de zaak van ir. R. van der Veen, oud-rijks- tuinbouwconsulent voor Zuid-Gelderland en oud-directeur van de rijkstuinbouwwin- tersehool te Hées bij Nijmegen*. Men zal zich herinneren, dat de regeering ir. Van der Veen ongeveer een half jaar geleden uit zijn funcries schorste. Deze schorsing hield verband met het verspreiden van een pamflet, waarin bepaalde maatregelen der regeering ten aanzien van den tuinbouw scherp werden aangevallen. Dit pamflet werd ir. van der Veen toegeschreven en korten tijd later werd hij uit 's rijksdienst ontslagen. Ir. van der Veen teekende regen dit eervol ontslag hooger beroep aan bij het ambtenarengerecht te Arnhem. Dit be roep werd door het ambtenarengerecht on gegrond verklaard evenals het beroep tegen de schorsing. In zijn uitspraak overwoog het Arnhem- cche ambtenarengerecht o m., dat het ont slag, uitsluitend wegens ongeschiktheid anders dan op grond van ziels- of lichaams gebreken, uit het door hem bekleede ambt van rijkstuinbouweonsulent te Nijmegen ambtshalve het ontslag uit het schooldi- rectoraat meebracht. De ongeschiktheid werd aangemerkt als een psychische ge steldheid, niet zijnde onbekwaamheid, noch zijnde „zielsgebrek", waardoor een bepaald persoon niet in staat is. een bepaalde func tie uit te oefenen «Is dit naar aard en in houd van die functie behoort te geschie den. Hieruit volgt, dat het op zich zelf niet voldoende is, dat zekere concrete feiten en gedragingen van klager komen vast te staan, doch uit de hoedanigheid van die feiten en gedragingen ongeschiktheid moet volgen. Voor het minst is komen vast te staan, dat klager een belangrijk aandeel heeft gehad in het op verborgen en hei melijke wijze vermenigvuldigen van een stuk. waarvan hij wist, dat het voor ver spreiding bestemd was en waarvan hij, het zij den onbehoorlijken inhoud kende, het zij dien inhoud opzettelijk niet of niet ge heel had willen kennen, doordien hij zich tegenover zijn ondergeschikte, mevr. B. W. G. RoosSpaargaren, tot dit laatste had verbonden. Als eerste getuige werd heden bij de be handeling voor den centralen raad van be roep op verzoek van den verdediger mr. K. J. Nieukerken. door den vice-president, mr. II. Beumer, de burgemeester van Nijmegen, de heer J. A. H. Steinweg, gehoord. Daarbij stelde de raadsman van den ontslagene verschillende vragen, speciaal met betrek king tot 't karakter van ir. van der Veen, De burgemeester deelde daarop o.a. mede, ciat ir. van der Veen met goedkeuring van het bestuur groente en fruit voor dage- iijkseh gebruik onttrok aan de partij groen te en vruchten van den proeftuin, die voor verkoop op de groenteveiling was bestemd. Spreker had persoonlijk nooit moeite ge had met den heer van der Veen. „Ik heb" aldus de burgemeester op een vraag van mr. Nieukerken „bij ir. van der Veen nooit iets bemerkt dat men met anti-pa- pisme zou kunnen aanduiden". Op de vraag van mr. Nieukerken of er geen sprake is van een veranderde men taliteit in die jaren, verklaarbaar uit het feit, dat er een zekere geestdrijvers ter plaatse heeft geheerscht en dit met feit ten aan te toonen, waardoor tevens ver klaarbaar zou worden een zekere waak zaamheid. door ir. van der Veen betracht, verzocht de burgemeester in het belang van HEDEN. Rehoboth: Voordorp-bazaar. 3—5 en 7—u uur nam. StadszaalMU. voor Toonkunst. R'damith Phllharmonisch Orkest. 8 1/4 uur nam. Vrijdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref. Bond Spr. ds. Fokkema van Delft, 7V4 uur nam, BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur n«nr „Vervaagde Sporen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmlddi; 2 uur. Zondag 2, 414 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 3 uur: „Jij en ik". Zondag van 3—7 uur doorl. voorstelling, Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.' „Alibi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam: „Malle gevallen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Wrmodag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl-straaO: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De raadselachtige Mr. Moto". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur mm, ,,Meln Herz ruft nach dlr". De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond» -Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vcorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Oct, tot en met Vrijdag 4 Nov. waargenomen door de apotheek: P. du Crolx, Rapenburg 9, tel. 807, Te Oegstgeest: Oegstgeeste Apotheek, Wllhel- mlnapark 8, tel. 274. zijn burgerij (Nijmegen) een gesloten zit ting. Mr. Nieukerken deed dit verzoek ter stond aan den raad, die daarop de zaal deed ontruimen om den raadsman de ge legenheid te geven, het verzoek met geslo ten deuren nader toe te lichten. Daar mr. Beumer geen voldoende grot den aanwezig achtte om over te gaan tot een geheime zitting, werd het verzoek a!- gewezen en de openbare zitting hervat. De burgemeester verklaarde daarop, wat hij met geestdrijverij bedoelde. Hierbij wees getuige op de tegenwerking, welke hij van bepaalde zijde ondervonden had, kort na zijn benoeming tot burgemeester van Nijmegen. Daartegenover stelde spr. de medewerking van katholieke en pro- I teslantsche zijde. Het speet getuige echte len zeerste, dat zijn verzoek om een i heime zitting was afgewezen. Spr. zag zie I daardoor gedwongen, onder deze omsta: f aigheden veel van wat hij ln het bela: I van deze zaak had willen zeggen te vt zwijgen. Vervolgens werd mevr. Roos gehoord. 1 verklaarde, dat de heer van der Veen te genover zijn ondergeschikten steeds cor-1 ïect handelde. Getuige deelde verder mede, dat zij-aelf het schotschrift-had opgeste en vermenigvuldigd. Zij verklaarde, dit thans ten zeerste te betreuren. Op de vraag waarom getuige nu nog'h I dienst van den heer van der Veen is, ver- zocht zij, dit in een geheim© zitting te mo gen uiteenzetten, waartegen de raad geen I bezwaar had. Zij verklaarde tenslotte, dat de financieele positie van den heer van der Veen tengevolge van zijn ontslag zeer slecht is geworden, waardoor hij verschil lende stukken uit zijn huishouden heelt moeten verkoopen. De zitting werd hierop geschorst. INDISCHE BALIE AFHANKELIJK VAN GOUVERNEMENT. Aldus beslist de Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank wees heden von nis ln een civiel geding, waarbij een Ned. Indisch advocaat de rechtspersoon Neder!- Indië aansprak, omdat hij, zonder daar toe een verzoek gedaan te hebben, door den I gouverneur-generaal eervol ontslagen was. De advocaat voerde aan, dat de advo caten bij wangedrag door de regeering wel uit hun functie ontzet, doch niet eervol ontslagen kunnen worden. Wanneer da' laatste wel het geval zou zijn en de gou verneur-generaal naar zijn goeddunken de advocaten zou kunnen ontslaan, zou t Indische balie geheel afhankelijk van de regeering zijn. De Haagsche rechtbank heeft de vorde ring van den advocaat evenwel niet ont-1 vankelijk verklaard. Etschers raadsman van deze beslissing hooger beroep aantee-1 kenen. OEGSTGEEST. Het waakzame oog der politie. Des nachts bemerkte de dienstdoende I nachtpolltie een lichtschijnsel in het jacht-1 veld, gelegen tusschen den Hooge en Laf' I Morschweg. Op onderzoek zich in het vel» I begevende, sloeg plotseling een tweetal i mannen, voorzien van een lichtbak 'n I jachtgeweer, met het doel eenig wild I! verschalken, op de vlucht. De drager van den lichtbak werd spoedig ingehaald t» aangehouden. Eenigen tijd daarna is ook»' drager van het jachtgeweer aangehouden HIJ had evenwel kans gezien het gew'J te verstoppen; dit werd later in het riet veld teruggevonden. Belde stroopers, twee hazen en een eend hadden bemach tigd zijn als groote wildstroopers ln de «J; geving bekend. Geweer, lichtbak en wild zijn in beslag genomen, terwijl stroopers, genaamd W. v. K. te Voorhou en P. B. A. v. d. D. te Warmond op J>' politiebureau in bewaring werden gej°' men Gisteren Is in den loop van den een verhoor afgenomen, waarna zil f", op vrije voeten zijn gesteld. Proces-ver ls opgemaakt. De 28-jarige wlelrijdster mej. T- v. d. N., wonende te Zoeterwoude, ls op» hoek GeversstraatPrins Hendriklaan botsing gekomen met een auto, bt-W», door A. J. B. te Leiden. De botsing °n .K doordat de wlelrijdster de auto. die ml Prins Hendriklaa,n en van rechts kW» geen voorrang verleende, Auto en rij werden belde beschadigd. De politie een onderzoek ln. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6