DE STERRENHEMEL De nieuwe postzegeluitgiften in de afgeloopen maand ABDIJSIROOP te^ng LEiDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 November 1938 Vierde Blad Ho. 24111 gemengd nieuws Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid faillissementen De stroom van speciale zegels zet zich gestadig voort Een unicum in Albanië Vrachtauto op onbewaakten overweg gegrepen. Voertuig door sneltrein bij Avenhorn vermorzeld. De chauffeur gedood. Op den onbewaakten spoorwegovergang ean de Hulk onder de gemeente Avenhorn, Is gisteravond omstreeks zes uur een ern stig ongeluk gebeurd, dat één doode heeft ceeischt. Een vrachtauto is op dezen overweg in totsing gekomen met den sneltrein, welke te ongeveer halfzes van Amsterdam naar Fnkhulzen was vertrokken. De botsing was buitengewoon hevig en overal langs de lijn lond men brokstukken van den vernielden vagen verspreid. Aangezien het zoeken naar slachtoffers geen resultaat opleverde, is, nadat de noodlge hulp was gerequireerd, de trein naar Hoorn doorgereden. Even voor het station van Hoorn bleek de trein echter tengevolge van de botsing een defect te hebben opgeloopen, zoodat ceze gedwongen was te stoppen en de reizigers langs de lijn naar het station moesten loopen. Met drie kwartier vertra ging konden zij de reis naar Enkhulzen voortzetten. Inmiddels was van uit Hoorn langs de lijn op inspectie gegaan en vond men het verminkte lijk van den chauf feur. den 45-jarigen C. van Leeuwen, uit Enkhuizen, die werkzaam was In bet bloembollenbedrijf van zijn zwager, den heer P. Bakker Mzn. te Enkhuizen. Hij keerde van de bollenstreek in Zuid- Holland, waarheen hij een lading bloembollen had vervoerd, met den ledigen wagen naar Enkhuizen terug. De auto rolde na de botsing den vrij hoogen spoordijk af en bleef aan den kant van de daarlangs loopende vaart liggen. De bestuurder, die ernstig aan het hoofd gewond werd, kwam in het water terecht. Twintig minuten na het ongeluk werd hij met een dreg opge haald. Onder leiding van dokter H. van der Linden uit Berkhout, die spoedig Ier plaatse was, werd nog geruimen tijd kunstmatige ademhaling toegepast, evenwel tevergeefs. Men neemt aan dat het slachtoffer reeds op slag is gedood en niet door verdrinking om het leven is gekomen. D? overweg Egt in een zeer drukken weg, unwaar men slechts een matig uitzicht op 4 spoorlijn heeft. Reeds vaker zijn hier «gelukken gebeurd, waarbij een, eenige Jaren geleden, eveneens met doodelijken afloop. LIJK AANGESPOELD TE BEVERWIJK. Van opvarende van de Sch. 102? Gisteravond is op het strand van Wijk aan Zee het lijk aangespoeld van een Jon gen. Het verkeerde in verregaanden staat van ontbinidng. Van de vondst is o.a. tennis gegeven aan de politie van Scheve- n'ngen, aangezien verondersteld wordt, dat flet hier het stoffelijk overschot betreft van een der opvarenden van den eenige weken geleden voor de Scheveningsche haven ver lanen logger Sch. 102. TOLMISÈRE IN MAARTENSDIJK. Ireemde ervaring van een lltrechtschen automobilist. Er zijn soms zonderlinge dingen te be leven in de wereld. Dat ondervond een autobestuurder uit Utrecht in Maartens dijk. Die gemeente heeft In het land de reputatie, dat zij er twee tollen op na houdt. De autobestuurder, die Maartensdijk be zocht. moest in het gemeentehuls zijn. HIJ was dus slim, en parkeerde zijn wagen vóór éeri tolboom, zoodat hij het tolgeld niet behoefde te betalen, aldus de ,.Nw. Utr. Ct.". Toen hij weg zou rijden, kwam hij tot de ontdekking, dat de weg te smal was om te keeren. Hij reed dus een eindje door, bleef in den wagen zitten en keerde vlak achter den tolboom, die geopend was en wilde toen haar Utrecht terugrijden. Edoch, de man had bulten den waard In dit geval bulten den tolgaarder ge tekend. Deze deed de auto stoppen en telde dat de automobilist veertig centen moest betalen. U bent eerst door de tol ge leden en er toen weer uit gereden, dat ls tweemaal twintig cents, dus veertig cents samen. Dat klopte precies volgens de reke ning van Bartjes. Bij den tol stond Maartendijk's burge meester. De autobestuurder stapte op den burgervader toe, deelde hem het geval mee en maakte er bezwaar tegen het tolgeld te betalen, omdat hij alleen door den tolboom Eereden was om zijn wagen te kunnen keeren. Maar de burgemeester gaf den tolgaarder lelijk en de autobestuurder moest betalen REIZIGER KWAM ACHT JAAR TE LAAT. Dezer dagen kreeg een Arnhemsch win kelier bezoek van een vertegenwoordiger van een Amsterdamsche firma. Aangezien het druk was, kwam dit bezoek zeer onge- 'esen en de vertegenwoordiger kreeg dan "ok te hooren, dal er geen zaken waren te doen. -Maar meneer, u hebt ons van de weck zeil gevraagd offerte te komen maken." Protesteerde de vertegenwoordiger. -Bestaat niet," was het antwoord. -Ik heb de briefkaart zelf gezien." "En ah zï.i er was, zou ik hem zelf heb- Mn geschreven." Wie van de twee had zich nu vergist? wam dal meest toch. De vertegenwoor- J'S" ging. zcodra hll In Amsterdam was, °e bewuste briefkaart opzoeken. HM had Klijk Er was een briefkaart, waarin de "kwuste offerte werd gevraagd. Vergezeld Al in oude tijden gebruikten de geleerden de „Geneescruy- den", die nog heden by de bereiding van Abdijsiroop ge bruikt worden. Reeds toen en nu nog steeds zijn deze kruiden gebruikt ter bestrijding van hoest, bronchitis en asthma. Meer nog. de tegenwoordige weten schap keert zelfs weer terug naar de genezing door middel van plan ten en kruiden. Behalve kruiden extracten bevat Abdijsiroop thans bovendien ..codeïne", de krachtig ste hoeststlllende stof. Deze aldus versterkte Abdijsiroop verdrijft nu nog sneller en beter benauwdheid bij het ademhalen, beklemming op do borst, hoest en bronchitis. AKKER'S Eenige der geneeskr. kruiden v&ist&ikte tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct,. f 1.50. f 2.40. t 4.30. Alom verkrijgbaar 2403 (lngez. Med.) van een hoffelljken brief stuurde hij de kaart naar Arnhem, er bij opmerkende, dat de op 15 October gedateerde briefkaart pas op. 28 October werd ontvangen. En toch had de Arnhemsche winkelier oo'< gelijk. Wel is waar had hij Inderdaad eens aan de Amsterdamsche firma om prijsopgaaf gevraagd, doch dat was op 15 October 1930. De kaart werd op 1G Octo ber te Arnhem afgestempeld, doch kwam pas op 27 October 1938 te Amsterdam aan. Ruim acht Jaar was de kaart, die vermoe delijk ergens achter of onder ls gevallen, op weg geweest naar Amsterdam Het grappige van het geval ls, dat de Amster damsche firma niets heeft gemerkt van het jaartal 1930. Zij verkeert, blijkens haar schrijven, in de meening, dat de kaart dertien dagen onderweg is geweest. En dat vond zij al erg genoeg. (Tel.) UIT DAKGOOT GEVALLEN. Schilder om het leen gekomen. Gistermiddag verloor de 26-jarige schil der A. Mahutte, uit de Mijnsheerenlaan te Rotterdam, bij schilderswerkzaamheden in de dakgoot van een pand, op den hoek van de Van Vollenhovenstraat en de Hout laan, het evenwicht. Van ongeveer zestien iheter hoogte viel hij op straat en met cm zware schedelbasisfractuur werd de man opgenomen. Kort daarna overleed hij aan de beko men verwondingen. De Albaneesche post, die in den loop van slechts weinige jaren al heel wat speciale zegels uitgaf, is wederom met iets derge lijks present. Dat in dit vroeger zoo woelige landje een regiem het tien jaren kan uit houden, is wel wat bijzonders en in de oogen van genoemde post wel waard, dat 'net philatelistisch wordt gevierd. Boven dien heeft men dan nog de prettige bij komstigheid. dat de kas er beter voor komt te staan v.at met andere feestvieringen als regel niet het geval Is. Dat de duiten binnenkomen, daar zorgen de postzegel verzamelaars wel voor! De serie dan. waarop Albanié ons ver gast, bestaat uit de waarden 1, 2, 5, 10, 15, 25, 50 qint en 1 franc, alle goed gedrukt ln frlssche kleuren. Op drie waarden ls koning Zogoe I afgebeeld; op drie andere de koningin terwijl op de resteerende twee de helm en enkele andere attributen zijn te bewonderen van Skandevteg, den na- tionalen held. die den grondslag legde voor de Albaneesche wijheid ln zijn talrijke vechtpartijen met den Turkschen aarts vijand. Voor dezelfde gelegenheid gaf Albanië ook nog een velletje uit in de waarden 15, 20 ën 30 qint, met de drie genoemde teekeningen. Frar-sche zegels. Elke maand, dat ik dit babbeltje voor u schrijf, moet ik mijn aandacht geven aan Frankrijk. Deze ononderbroken stroom van nieuwe Fransche zegels heeft al de noodige protesten uitgelokt, doch of zulks helpen zal, meen ik te mogen betwijfelen. Thans vraagt Marianne onze aandacht voor twee toeslagzegels: 1 frans 75 -F 50 centimes blauw en 65 60 centimes rood. Eerst genoemde toont de portretten van het echtpaar Curie, dat in November 1848, dus thans bijna 40 jaar geleden het radium uitvond, dat als hulpmiddel wordt benut bij de kankerbestrijding De toeslag komt ten goede aan den strijd tegen deze zoo zeer gevreesde volksziekte. Het andere zegel werd geboren uit ge heel andere overwegingen. De extra-op brengst is bestemd voor de Fransche uit gewekenen uit Spanje; de afbeelding be hoeft geen toelichting. Hongarije. De vorige maand werd ln Hongarije in groote plechtigheid de 900e sterfdag van den heiligen koning Stefanus herdacht. Wat de Hongaarsche post reeds eerder deed, geschiedde ook nu: het uitgeven van een zegelvel, samengesteld uit zeven diver se frankeerwaarden, te weten 6, 10, 16, 20, 32. 40 en 50 filler. Deze worden tegen dub belen prijs verkocht, de zegelbeelden ge ven verschillende episoden weer uit het leven van den koning, o.a. diens bekee ring. zijn rechtspraak enz. Naar verluidt zouden 100 000 blokken zijn gedrukt, een behoorlijk aantal, vooral wanneer men be denkt, dat talrijke verzamelaars van der gelijke blokken niets hebben moeten. Om deze afzijdigen toch in de feestviering te betrekken, werden de 10 -f 10 en 20 20 filler ook „los" verkocht. Joego-Slavië. De Joego-Slavische buurman gaf een se rie uit om de spoorwegmenschen te hel pen aan een sanatorium. Daartoe versche nen de frankeerzegels 1. 1' f. 2 en 3 dinars, die tegen dubbelen prijs worden verkocht Men ziet op de zegels weergegeven ge noemd sanatorium, een gezicht op de Mo- rawa. een fakkellooper en wijlen koning Alexander. Lichtenstein. Gelukkig das geen „blokken"; daarvoor zorgt het kleine Lichtenstein wel. In de hoofdstad Vaduz werd dezer dagen een postzegeltentoonstelling gehouden en aan dit onschuldig vermaak danken wij de uit gifte van een blok van vier stuks, elk in de waarde 50 rappen en gedrukt in grijs blauw. Het brengt het portret van wijlen den componist J. Rheinberger. Ik meen te mogen verklaren dat dit blok in een der gelijke oplaag werd gedruk;. dat het beta len van een fancy-prijs niet gerechtigd is. Anders schijnt het te staan met het rouwzegel, dat dezer dagen verscheen ter herinnering aan het overlijden van den vors" Frans I op 25 Juli 1938. Ik zeg .schijnt", want het oplaagcljfer van dit, door speculanten reeds zeer gezochte ze gel, is niet bekend gemaakt en dus moet ik afgaan op den door den handel gevraag- den prijs, die betrekkelijk hoog ls. Ik voor mij geloof niet, dat we hier te doen hebben met een toekomstige rariteit. De post van Lichtenstein is de laatste jaren, wat haar uitgiften betreft zóó ingesteld op den ver koop aan verzamelaars en handelaren, dat zij wel zorgen zal om alle aanvragen te kunnen voldoen. Amerika. Oom Sam completeert geleidelijk aan de serie frankeerzegels met portretten van de vroegere staatspresidenten. Thans ver schenen: 3 cents Jefferson, 4 cents Madi son, 5 cents Monroe, 6 cents Adams en 7 cents Jackson. In deze serie werd nog on dergebracht een 4' cents, met als afbeel ding Het Witte Huis. De Noord-Amerikaansche post Ls altijd sterk geweest ln het uitgeven van speciale zegels, waarnaar daar te lande een zeer groote vraag bestaat. Zoo kwamen dezer dagen uit: 3 cents lila, ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan der Noord-Ameri kaansche grondwet; 3 cents rose, gewijd Wonderlijk zooals dat ihelpt zoowel ibij kinderen als volwassenen. Pot ct. Tube 40 ct. 2372 Doos 30 ct. Bij Apoühekers en Drogisten. (Ingez. Med.) IN NEDERLAND OP 1 NOVEMBER 193S; 20 h M.T. Ster 3* grootfe, et u«im/ Ster 2' grootte- Ster 1* ZZ- Melkweg MH1E MAAN ct UAJSTE K\&ET10> NïEUVEMAAN Nevenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel op 1 Novem ber 1938 ln Nederland, des avonds te acht uur Middelbare Tijd, gelijk aan 22 h 42 min. Sterretijd. In tegenstelling met gewone landkaarten vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den beschouwer geteekend. Dat is bij sterrekaarten nood zakelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen, die in het Oosten opkomen, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan, en wan neer men verder slechts d&t kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig ge noeg. Op dit kaartje loopt van het Westen naar het Oosten, door de sterrenbeelden Slang, Zwaan, Cassiopeia, Perseus, Stier, een gebogen stippellijn; zij duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijf letters geteekend. De middaghoogte van de zon neemt deze maand af van 24 gr. tot 16'i gr., de dagboog de tijd dat z\j boven den horizont staat), van ruim 9N uur tot ruim 8 uur. De schijngestalten van de maan zijn; V.M.: 7 Nov.; L.K 14 Nov.; NM.: 22 Nov.; E. K.: 30 Nov. Slechts de maantjes van 7 en 30 No vember komen op ons kaartje voor; de andere twee vallen ver buiten den rand. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wU den loop der vier planeten Venus, Mars. Jupiter en Saturnus. Venus (m 4.1 tot 3.0) is aanvankelijk avondster in de Schorpioen; den 20en staat deze planeet in conjunctie of samenstand met de zon; daarna is zij morgenster ln de Weeg schaal. Op 1 November staat zij vlak bij An- tares van den Schorpioen, om 8 uur echter al geruimen tijd onder. Mars <m 2.0) is morgenster in het sterre- bceld de Maagd; is echter al lang onder om 8 uur. Jupiter (m 2.0) is avondster in den Steenbok, zij staat om 8 uur in het Z.Z.W. Saturnus (m 0,7) ls avondster ln de Vis- schen; om 8 uur reeds vrij hocg in het Z.Z.O. staande, klimt hij nog steeds hooger. en dc planeet is heel den nacht als een ster van iéts meer dan de 1ste grootte zichtbaar. Avondster wil bij een planeet zeggen: gaat na de zonder onder; Morgenster: komt voor de zon op; (m magnitude helderheid, verge- Wetleli|k (ng«»chreven bij bet Bureau Vi Industrlcclen Eigendom onder No. 6 4 2 2 3 uKAMID, ZUIP VENUS MAPS JUPITER© SATURNUS van de 1ste grootte, die leken met een ster m 1,0 heeft). ZONS- EN MAANSVERDUISTERING. 78 November ls er een maansverduistering, die in Nederland als het weer meeloopt en er een wolkenlooze hemel is ditmaal zeer goed waar te nemen valt. Om 21.01 h raakt de maan den schaduwkegel der aarde; 22.05 h ls de maan hier heelemaal in ondergedompeld. Dit duurt tot bijna middernacht: om 23 h 28 min. komt het eerste randje van de volle maan weer buiten de aardschaduw en pas om 32 minuten nè middernacht is de volle maan weer heele- maal vrij. Een lezer vroeg ons onlangs: Wat. of nu eigenlijk het verschil tusschen een zons- en maansverduistering is? Dit; dc zon straalt zelf licht uit. en als zij verduisterd wordt, dan komt de maan er vóór te staan. Zij geeft dan net zooveel licht als anders, maar wij kunnen liet. niet zien. omdat de maan het onderschept De maan weerkaatst het zonlicht, dat haar beschijnt; bij een maansverduistering staat zij precies achter de aarde („in de schaduw" van de aarde); zil ontvangt dus geen licht, en kan liet dus ook niet terugstralen Heelemaal ver duisterd wordt de maan niet: de roode licht stralen buigen door den dampkring der aardp om het hemellichaam, waarop wij wonen, heen en bereiken zoo de achter de aarde staande volle maan; vandaar dat de verduisterde maan zwnk-roodachtie: zichtbaar blijft. De gedeeltelijke zonsverduistering van 22 Nov. is ln Nederland onzichtbaar. VOOR DONDERDAG 3 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. 8 009.13 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram.muziek «Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.muziek 11.30 Godsdienstige cau serie 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek 12.30 KRO-orkest (1.15—1.30 Gram.muziek) 2.002.55 Handwerkuurtje 3.00 Voor de vrouw 3.30 Gram.muziek 3.45 Berichten, hierna: Bijbellezing 4.45 Gram.muziek 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 Orgelspel 6.40 Causerie „Wat doet het Leger des Heils in Nederlandsch-Indlë?" 7.00 Be richten 7.15 Journalistiek weekoverzicht 7.45 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP. Her haling SOS-Berichten 8.15 Dankstond voor het Gewas 9.45 Gram.muziek 10.00 Be richten ANP. hierna: Actueele uitzending 10.30 Gram.muziek 10.45 Gymnastiekles 11.00 Pianovoordracht 11.25 Gram.muziek 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301 5 M AVRO-Uitz. 8.00 Gram.muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Mor genwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest en soliste (In de pauze: Declamatie. Om circa 12.15 Berichten) 12.30 AVRO-Amusementsorkest 1.15 Bert van Dinteren's ensemble 2.00 Voor de Vrouw 2.30 Vervolg concert 3.00 Cur sussen voor de vrouw 3.45 Berichten. Gra- mofoonmuziek 4.00 Ziekenhalfuur 4.30 Pianospel 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop 5.20 Gelukwerischen 5.30 AVRO-Aeolian-or- kest 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kin- dern 7.05 De Staalmeesters 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal en mededeelingen 8.20 AVRO-Vaudeville-orkest en solist 9.00 Radiotooneel 9.30 Concertge bouw-orkest en solist 10.30 Ensemble Gou- lesco 11.00 Berichten ANP 11.10 Canaro- Tango-orkest 11.3012.00 Eddy Oliver's or kest. Droitwich, 1500 M. 12.05 Het BBC-Welsch orkest en solist 12.55 Gram.muziek 1.20 fien sectie van het BBC-Northern Ireland-orkest 1.502.20 Omroepkleinorkest 3.15 Decla matie 3.35 Het Stedelijk Orkest van Bourne mouth en solist 5.05 Voor de vrouw 5.20 Zang met citherbegeleiding 5.40 Het Clarilyn sextet 6.20 Berichten 6.40 Landbouw- praatje 7.00 Radiotooneel 7.20 Ken John son en zijn West-Indisch dansorkest 7.50 Het BBC-orkest 8.50 Causerie over Spanje 9.20 Berichten 9.45 Reportage 9.55 Orgel spel 10.20 Korte Avondwijding 10,30 Cau serie „Mainlv about Manhattan" (Uit Amerika) 10.55 Het'BBC-Theater-orkest 11.35 Billy Cotton en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek 'gr pl.). Radio-Paris, 1648 M. 9.00. 1000 en 11.20 Gram.muziek 12.35 Zang 1.05 Fred. Adi- son's orkest 2.35 Gram.muziek 2.45 Zang 3.00 Gram.muziek 3.30 Zang 3.45 Gram. muziek 4.05 Radiotooneel 5.25 Kamer- i muziek 6.35 Zang 6.50 Gram.muziek 7.20 Locatelli-orkest 8.35 Zang 8.50—12.05 Uit zending uit het Théètre National de l'Opéra- Comique. Keulen. 456 M. 5.50 Gram.muziek 6.30 Otto Fricke's orkest 7.50 Omroepdansorkest 9 209.50 Volksli°cDrenconcert 11.20 Om roepkleinorkest cn solist. 1.30 Populair con cert 3.20 Amusementsorkest en solisten 5.50 Pianovoordracht 6.20 Verzoekconcert 7.30 Programma ter gelegenheid van St. Hu- bertus-dag 9.35 Gram.muziek 950—11.20 Gevarieerd concert. Van boven naar beneden: Fransche zegel anet het echtpaar Curie. Hongaarsche zegel t.g.v. den 900sten geboortedag van Koning Stefanus, Yoego-Slavische zegel tot op richting van een sanatorium, Fransche zegel voor de uitgeweken landgenooten uit Spanje en twee Amerikaansche zegels. aar. de 300-jarige herdenking van het stichten der Zweedsche kolonie aan de Delaware, en een 3 cents lila ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van het zoogenaamd Noord-West-Territorium. Zuid-Afrika. Voor de verzamelaars van de zegels van Zuid-Afrika brengt de as. December maand een buitenkansje. Zooals bekend vindt thans daar te lande een historische reprise plaats van den Grooten Trek. die honderd jaren geleden werd ingezet. Twee ossenwagens, gelijk aan die, waarvan de voortrekkers zich een eeuw geleden be dienden om nieuw land te vinden buiten het Britsche gezag, maken een tocht van Kaapstad naar de omgeving van Pretoria, waar het Voortrekkers-monument zal wor den onthuld. Met deze merkwaardige gelegenheid wordt post vervoerd, welke van een spe ciale afstempeling wordt voorzien. De tegenwoordige Voortrekkers-serie wordt einde dezer maand ingetrokken en op 15 December as. verschijnt een derge lijke nieuwe uitgifte in de waarden 1 !t 1 1, V/t IV* en 3 3 pence. POSTILJON. STATISTIEK OVER OCTCOBER. Noord-Holland (eccl. Amsterdam) 30. Am sterdam 34. Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 16. Den Haag 15. Rotterdam 18. Utrecht 15. Gelderland 26. Noord-Brabant 23. Limburg 5. Zeeland 3. Friesland 5, Groningen 7. Drente 1. Overijsel 10. Totaal 208 faillissementen. Totaal vanaf 1 Jan. 1938 2191 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig Jaar 2729 fail lissementen. „Zooals U ziet, mevrouw, moet ik twee opel kaarten openleggen Uw man leidt n.l. een dubbel leven!" Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.502.20,, 5.20 en 6.50 Gram.muziek 7.23 Or gelconcert 8.20 Gram.muziek 9.20 en 10.30 Het Omroepsymphonie-orkest en het Omroep- gemengd koor 10.5011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 1.00 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Muzikale causerie 6.35 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroepdansorkest en -salon orkest 8.35 Cabaret programma 9 05 Ver volg van 8.20 10.3011.20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Interview 8.00 Omroeporkest en solist 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.2011.20 Omroeporkest, -koor en solisten (opn.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 3 November. lste rrogramma: lederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: iederen dag van 8—24 uur* Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.50 diversen 10.00 Parijs Radio 10.50 diversen 11.20 Parijs Radio 12.50 Brussel VI 14 20 F Danmark of div. 15.20 Keulen 16 20 Radio PTT Nord of div 16 50 London P.cc 17.20 Brussel VI. 18,35 Brussel Fr - 19 20 Keulen 20 50 Parys Radio. 4c Programma: 8 00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.35 London Rcr 12 e- Droitwich 14.20 Lpndon Reg. 15.35 Droitwich - '8/0 London Reg. 19.20 Droitwich 19 30 Sport praatje J. G. A. Janssen 20.00 Gram.muz. GRD. of div. 20.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13