LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 31 October 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN Buitenland WEERBERICHT. SPORT Uit de Omstreken O MEIN KERZ RUFT NACH DIR A MIJ BEHOORT DE WERELD Geen belastingverhooging. Uit de Rijnstreek Rapport Afd. Onderzoek der gemeentekegrooting 1939. AGENDA DE ECONOMISCHE OPBOUW VAN SLOWAKIJE. De Slowaaksohe minister-president, Tiso, heeft in een persgesprek over den econo- mischen opbouw van Slowakije verklaard, dat het z.i. dringendste economische vraag stuk is de bodemrijkdommen van het land te benutten en nieuwe industrieën op te richten. Voorts moet het land in verkeers technisch opzicht ontsloten worden, door den aanleg van verkeeis- en spoorwegen, tevens ter bevordering van het vreemdelin genverkeer. De landbouw moet worden op gevoerd. Door vereenvoudiging van den be stuursvorm moet de grondslag gelegd wor den tot een verlaging der belastingen. Deze maatregelen kunnen echter pas dan geno men worden, als er verbetering komt in den Slowaaksdhen landbouw en veeteelt De overheid zal hoofdzakelijk financieel deel nemen bij de electrificatle en den wegen aanleg. ABESSYNIËs EX-KROONPRINSES BESTOLEN, Uit de woning van de Abessynschen ex- kroonprinses te Abassia is voor 4.000 pond aan juweelen en kostbaarheden ontvreemd. Onder de vermiste voorwerpen bevond z-'ch ten met diamanten bezette gouden kroon van de ex-keizerin en een medaille van de koningin van Sieba. Van den diefstal is aangifte gedaan bij den Abessijnschen con- suï te Kairo. DE UITZETTING VAN POOLSCHE JODEN UIT DUITSCHLAND. Omtrent de tegenmaatregelen, die van Poolsche zijde beraamd werden in velband met de deportatie van Poolsche Joden uit Duitschland, verneemt de correspondent van de .Daily Telegraph" te Warschau, dat de door de Poolsche autoriteiten on dernomen stappen bestaan hebben in het opstellen van lijsten met de namen van Duitschers, die uit Polen zouden worden gezet in geval van verdere deportaties uit Duitschland. Joodsche leidende personen deelen mede. dat tot dusverre ongeveer 6.000 Poolsche Joden, die door Duitschland naar de grens waren gebracht, in Polen toegelaten zijn. Omstreeks 4.000 anderen, wier papieren niet in orde waren, bevinden zich nog in het niemandsland tusschen de Dultsche en Poolsche grensstations. Poolsche en Jood sche liefdadigheidsorganisaties hebben maatregelen genomen om dezen personen hulp te brengen. Barometerstand BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.3 te Lyon. Laagste oarometerstand 731.3 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige Westelijke tot. Zuid westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later weer toenemende regenkans. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het' Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie nabij IJsland is verder opgevuld. Aan de zuidzijde van de depressie voert een krachtige Westelijke luchtstroom koude polaire maritieme lucht aan. Deze koude lucht drong reeds over de Britsche eilanden en op de Noord zee binnen. Een scherp front dat hedenmor gen in ons land plaatselijk dikke mist gaf, scheidt de genoemde koude lucht van de con tinentale lucht. Over het vasteland blijft het nog somber en plaatselijk mistig weer. De barometerstand is over West-Europa flink ge stegen en tegen de Alpen vormde zich een hoogedrukgebied. Ver in het Westen op den Oceaan ontwikkelt zich een nieuwe en actieve depressie. Deze zal voor het weer ten onzent van beteekenis worden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Z., 8 gr. C., mist. Londen: Windstilte, 4 gr. C.. mooi. Berlijn: W.Z.W.. 8 gr. C.. betrokken. Nice: N.W.. 10 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's midd. 11 gr. C. (52 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 8 uur 31 min.; nam. te 21 u 0.8 m. LICHT OP VOOR FTF.TSERS c.a. Maandag: 5.05 nam. tot 6.24 voorm. MAANS OP- ÉN ONDERGANG. 31 Oct. op: 13 uur 16; onder 23 uur 23 NIEUWE CHINEESCHE REGEERING. Op 3 November a.s. wordt te Nanking de tweede vergadering gehouden van het ge meenschappelijk bestuur der centrale Chi- neesche regeering. waarin de regeeringen van Peking en Nanking vertegenwoordigd zijn. De agenda bevat: 1 De organisatie van één centrale regeering. 2. De bil een roeping van een anti-communistische en pro-Japansche bijeenkomst. 3 De opstelling van een definitief program voor het nieuwe bewind, in samenwerking met Japan en ter onderdrukking van het communisme. HOCKEY. De hockey-competitie. Leiden I—S.O.S. I 3—2. Dit werd een felle, aantrekkelijke wed strijd tusschen twee partijen, die het grootst mogelijke belang bij een overwin ning hadden. De eerste aanvallen waren voor S.O.S. en de midvoor had al dadelijk weinig ge luk met een fraai hoog schot na een snel len aanval. Leiden ondernam eenige tegen aanvallen, maar het eerste succes was voor S.O.S. na missen van één der backs. Hierna ging tot de rust het spel vrijwel gelijk op, maar de aanvallen van Leiden waren over het algemeen iets gevaarlijker en Hepke- ma, die weer eens een uitstekenden wed strijd speelde, maakte na fraai individueel spel gelijk. Na de pauze kreeg de voorhoede van Lei den het ineens op haar heupen. Aanval op aanval volgde, meestal over de rechtervleu gel en Goekoop en Ter Haar wisten ieder eenmael hard in te schieten. In de laatste tien minuten nam S.O.S. het spel weer geheel in handen en haar tweede doelpunt werd geboren. Even zag het er nog naar uit dat het gelijk zou wor den, maar de keeper redde nog en zoo kwam het einde met een welverdiende over winning voor Leiden. Leiden TV—V.C.L. I 1—6. Reeds in de eerste paar minuten nam Leiden een 10 voorsprong. Dit scheen een Eoed begin, maar toen de V.C.L.-spelers meer ingespeeld raakten, maakten zij spoe dig gelijk en wisten zij zelfs een voorsprong te behalen van 21. Na de rust was Leiden uitgespeeld, vooral de achterhoede. Hier van maakte de voorhoede der tegenstan ders goed gebruik en de wedstrijd eindigde met een 61 zege voor V.C.L. HAARLEMMERMEER. Jubileum der Oranje-vereeniging Badhoevedorp. In het theater „Van ouds de Waterwolf" werd het derde lustrum gevierd van de Oranje-vereeniging „Badhoevedorp", welke viering werd bijgewoond door den burge meester van Haarlemmermeer, oud bestuursleden en mede-oprichters der ver- eeniging. Na een kort woord door den voorzitter der feestcommissie, den heer Zweers. werd men verrast op een muzikale show, gegeven door de band „The Staps'". Ook de confe rencier Berkhout gaf aardige nummertjes ten beste „Geef mij maar rijst", een 1-aeter. opgevoerd door den heer en mevr. Seegers, oogstte veel succes. Hierna had de huldiging van het bestuur plaats. De burgemeester gaf een historisch overzicht van wat was. De vereeniging heeft er veel toe bijgedragen, de festivitei ten op hooger peil te brengen. Nadat nog door vele afgevaardigden van vereenlglngen het woord hadden gevoerd, die het uitmuntende werk der Oranje- vereeniging prezen, bood de heer Zweers namens de feestcommissie den bestuurs leden blijken van waardeering aan, waar voor de heer Van Willigen ook namens de andere bestuursleden dank zegde. Te Zwanenburg is Haarlemmermeer's tweede bioscoopgebouw, het Studio theater officieel door den burgemeester geopend. Versohillende autoriteiten hebben hierbij hun gelukwensohen uitgesproken. KATWIJK. DE MELKOORLOG. De burgemeester als bemiddelaar. Sedert een aantal maanden woedde ge lijk bekend, in deze gemeente een „melk- oorlog". In dit conflict zijn betrokken de melk boeren. de melkhandel en indirect de Cri sis Melkcentrale. Het gevplg van dezen strijd was, dat de georganiseerde melkhandelaars de melk verkochten voor 5 cent per liter. De zelfventende boeren, gaven omtrent hun standpunt bij circulaire kennis aan hun clientèle en verzochten met een melk prijs van 8 cent per liter genoegen te ne men. Gezien de normale melkprijzen in andere gemeenten, werd week na week met ver lies gewerkt, zonder dat een der partijen wilde toegeven. De burgemeester onzer gemeente, mr. W. J. Woldringh van der Hoop, heeft zich ten siotte als bemiddelaar ln den strijd ge mengd. Na diverse belanghebbenden te hebben gehoord, riep hij partijen ln vergadering bijeen op Donderdag J.l. en werd een com promisvoorstel aan hen voorgelegd. Na uitvoerige besprekingen werd over eengekomen dit voorstel nader in studie te nemen. Ten aanzien van de prijsregeling kwamen partijen terstond tot een be sluit en wel in dezen zin, dat van Maandag 31 October a.s. af de melk prijs voor de geheele gemeente op 8 cent per liter wordt gesteld. Na twee weken zal deze prijs met 1 cent wor den verhoogd en na gelijk tijdsverloop wederom, totdat tenslotte de normale prijs voor de melk zal zijn bereikt. In den loop van de maand November zul len partijen andermaal onder leiding van den burgemeester bijeenkomen, om de zaken nader te bespreken. 6819 KATWIJK AAN DEN RIJN. Ds. H. Meijering 70 jaar. Woensdag 2 Nov. a-s. hoopt ds. H. Meije ring, Geref. predikanit alhier, zijn 70s ten verjaardag te herdenken. Ds. Meijering werd op 2 No-v. 1808 te 't Zandt (Gron.) geboren, waar ook zijn vader destijds Geref. predikant was. Na de lagere school bezocht hij de Theologische Sohool te Kampen, waar in 1892 het can- didaatsexamen werd afgelegd. In hetzelfde jaar volgde op 30 October de intrede te Loppersum. Daarna diende hij nog de ge meente te W in sai m-Ober gum, om in Mei 1900 zijn intrede te deen in Katwijk a. d. Rijn. Hier heeft Ds. Meijering zijn eigen lijke levenswerk gevonden. Welk een grocte plaats hij inneemt in de harten van jong en oud kwam duidelijk tot uiting bij het 40-jarig ambtsjubileum op 30 October 1932. Van zijn kerkelijke mandaten noemen wij dé deputaatschappsn van de classis Leiden voor Art. 11 en 13 K.O. Van de Part. Sy- nade van Z.H. deputaatschappen voor Art. 11. 13 en 49 K.O. en zijn curatorschap voor de Theologische School te Kampen. Ver sohillende malen werd hij ook afgevaardigd naar de Generale Synode der Geref. Kerken. Ook op ander terrein heeft ds. Meijering ziCh ten volle gegeven. We noemen slechts zijn arbeid voor de Geref. School-vereeni- gimg, de Katwijksohe Ziekenverpleging, het Groene Kruis, de Tuberculosevereeniging. In Aug. van diit jaar ontving hij zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Morgen. 30 October zal het juist 46 jaar geleden zijn, dat hij in het ambt be vestigd werd. Hetzalhem ongetwijfeld as. Woensdag niet aan belangstelling ontbreken De heer H N. de Nie, onderwijzer aan de Baron v Wassenaar v. Catwijckschool is benoemd tot hoofd der Chr. school te W.ssekerke (Z.). ■mj MAANDAG t.m. DONDERDAG l1! MARTA EGGERTH - JAN KIEPURA m - Vooraf HARRY PIEL in de 100 °!o w sensatie 2268 KATWIJK AAN ZEE. De wijken der Ned. Herv. Gemeente. In overleg met de Kerkvoogden heeft de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. besloten met het oog op de voortdurende uitbreiding van de gemeente deze in plaats van in 3 wijken zooals tot heden, ip een 4 tal wijken te splitsen. Voorlooptg zullen de belangen van die 4de wfik behartigd worden door den heer P. Siderius", die daarin al het herderlijk werk zal verrichten en ook aan de leerlipgen van die wijk godsdienst onder wijs geven zal De tokeraad hoopt, dat door de offervaardigheid dei gemeente de kerkvoogd!.! snoe^g in staat mag worden gesteld een 4e predikantsplaats te doen stichten en een ée Dredikant eerlang het werk van den heer Siderius kan overnemen. Naar wli Vernemen "Zijn B. en W. er ln geslaagd de begrooting 1939 sluitend te maken zonder belasting verhooging. De aanleg van rijwielpaden. De wethouder van openbare werken de heer J. Dubbeldam, voorzitter van de com missie voor werkverruiming, is met andere leden dier commissie naar Den Haag ge weest. om bil de Rijkscommissie voor werk verruiming nog eens aan te dringen om spoedig te beginnen met den aanleg van rijwielpaden in de duinen Men kreeg daar de toezegging, dat nog dezen winter begon, nen zal worden met den aan'eg dezer paden binnen onze gemeente. De collecte voor de halfweezenzorg ln de Herv. Kerk gehouden heeft opgebracht f. 72.60. LISSE. Ned. Herv. Gemeente. De heer J. C H. Jörg, theol. cand. te Haskerdljken heeft de benoeming tot hulp prediker bij de Ned. Herv. Gem. te Voroh- ten aangenomen en derhalve voor de soortgelijke benoeming hier ter plaatse be dankt. De heer M. J. Urlings, hulpkeurmees ter alhier, ls benoemd tot hulpkeurmeester in de gemeente 's-Gravenhage. NOORDWIJK. Vacature onderwijzer O. L. School. Naar wij vernemen, hebben zich voor de vervulling van de vacature van onderwijzer aan de O. L. school alhier, 85 sollicitanten aangemeld. De begrooting 1938. Gelijk bekend, is destijds door B. en W. namens den Raad beroep ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij goed keuring is onthouden aan de begrooting 1938. Wij vernemen thans, dat de openbare behandeling van deze aangelegenheid ln de afdeeling geschillen van bestuur van den Raad van State, vermoedelijk op 23 November a.s. zal plaats hebben. OEGSTGEEST. Filmavond Ver. Gemeentebelang. Dat het bestuur van de Ver. Gemeente belang zich kosten noch moeite spaart om den talrijken leden ln het winterseizoen vele afwisselingen te bezorgen, blijkt wederom uit het voornemen om, bulten de serie le zingen, dezen winter een 3-tal cultureele films te vertoonen. De eerste filmvertooning had gisteravond plaats in het Patronaatsgebouw, dat hier toe zoo goed als geheel bezet was met leden en belangstellenden. De voorzitter de heer Ruhl opende met (Lngez Med.) een hartelijk welkom en deelde o.m. mede, dat het bestuur voornemens is om op Zater dag 5 November a.s. een excursie te organi- seeren naar de luchtbeschermingstentoon stelling te Amsterdam. Spr. gaf daarop een korte toelichting van de film „Jabonah", een uit 5 deelen bestaan de Nederlandsche geluidsfilm. Met groote aandacht werd de route ge volgd van de vertooning eener expeditie vanaf de Middellandsche Zee dwars door Azië en een gedeelte van Britsch-Indië naar Peking met als einddoel Shanghai. Op dezen 30.000 kilometer langen tocht welke met soeciaal daartoe geconstrueerde auto's werd gemaakt, hebben wij de reizigers gevolgd en op deze wijze van nabij mogen gadeslaan de zoo talrijke te overwinnen moeilijkheden op dezen in geen enkel opzicht gemakkelij- ken weg door onafzienbare woestijnvlakten, water, sneeuw en ijswegen en talrijke berg- beklimmingen. Van de hen vergezellende menschen, machines, paarden, kameelen en vaartuigen moe-st menigmaal de uiterste krachtsinspanning geëischt worden. Ook maakten wij kennis met het woestijnleven, met tal van schitterende kunstbouwwerken, schilderachtige volkstypen, enz. De groote aandacht waarmede de vertoo ning werd gevolgd en het enthousiaste applaus aan het einde, bewees de groote waardeering voor deze film. De Luchtbescherming. Het hier zoo actieve bestuur der Vereen, voor de Luchtbescherming, organiseert Za terdagmiddag 5 Nov. a.s. te 6.30 uur een excursie per touringcar naar de interes sante Luchtbeschermingstentoonstelling (Lubeta) te Amsterdam. De kosten heen en terug, zullen, met inbegrip van den toe gangsprijs f. 1.15 per persoon bedragen. Wie hiervan gebruik wenscht te maken, moet daarvan mededeeling doen aan den voorzitter der vereeniging en wel vóór Don derdag 3 November, adres Geversstraat 29. RIJNSBURG. Inbraak. Des nachts is ingebroken bij den heer P. RavenSbergen Sr., waar uit de winkellade een bedrag van ruim f. 80.is ontvreemd. Ook in de aangrenzende bakkerij van den heer P. Ravensbergen Jr. werd een be zoek .gebracht. Hier deden de dieven zich aan eenige lekkernijen te goed. De politie heeft een uitgebreid onderzoek Ingesteld. Op den Dijk geraakte een vrachtauto door het uitwijken voor een tegenligger in den zachten berm. De wagen kantelde; de ohaufïeur werd licht gewond en een mede passagier verkreeg een lichte hersenschud ding. 7541 Uniez. Med.) ALPHEN. Aan het rapport betreffende het afd. onderzoek van de gemeente-begrooting 1939 en het antwoord van B. en W. ont- leenen wij het volgende: Gelet op de algemeen hieromtrent uitge sproken voldoening, geeft het dan ook B. en W. voldoening dat zij er in geslaagd zijn, zonder voorstellen tot verhooging der lasten, een sluitende begrooting aan te bieden, hoewel de moeilijkheden niet ge ringer dan anders waren. Zooals reeds destijds ln den geleldebrlef vermeld, moet ernstig gerekend worden met de waar schijnlijkheid, dat in de naaste toekomst een verhooging van bestaande belastingen e.q. invoering van nieuwe, niet zal zijn te ontkomen. Gelet op Machten dienaangaande geuit, antwoorden B. en W.: het moet thans maar eens onomwonden worden gezegd, dat geen woord waar is van de legende, welke zich blijkbaar verbreidt, dat het gemeentebestuur niets doet om de vestiging van industrieën te be vorderen, ja zelfs soms daden bedrijft, welke belanghebbenden van vestiging doen afschrikken. Deze vage bewerin gen, welke met geen enkel bewijs kun nen worden gestaafd, zullen, indien zij stelselmatig worden herhaald, niet na laten op den duur onze gemeente ln een ongunstig daglicht te plaatsen. Plaatselijke pers heeft voorrang. Een lid klaagt er over, dat de plaatselijke pers van meerdere gemeentelijke aangele genheden eerder heeft kennis genomen dan de leden van den raad (hierbij kunnen wij aanteekenën, dat ook de dagbladpers In de omgeving verschillende stukken later of niet ontvangt Red.). B. en W. zeggen hieromtrent in hun antwoord, dat zij maatregelen hebben getroffen om te voor komen dat voorstellen of mededeellngen hunnerzijds, bestemd voor den raad, de pers eerder bereiken dan de leden van den raad. Water- en Lichtbedrijven. Ofschoon de gasfabriek niet een bloeiend bedrijf kan worden genoemd, antwoorden B. en W. aan het betreffende lid, dat zij toch meenen, dat, alle omstandigheden in aanmerking genomen, de exploitatie niet onbevredigend kan worden genoemd. Wat de stroomlevering door Lelden be treft, de onderhandelingen met de directie van de lichtbedrijven zijn beëindigd. B. en W. verwachten spoedig een voorstel aan HEDEN. Doopsgez. Kerk: Vrijz. Chr. Federatia Luther, herdenking, prof. van Holk, 8 1/4 uur nam. Evangelische Gemeenschap, Gebouw Park- zicht, Plantage 5: Bijeenkomst. Nam. 8 uur. Jeruël, Groenesteeg 16Bidstond. Nam. 8% u. Marekerk: Herdenking der Kerkhervorming Nam. 8.15 uur. Schouwburg: Fritz Hirsch' Operette „Hör' mein Lied, Violetta". 8.15 uur nam. Waalsche Kerk (Breestraat 64): ds. H. H Dorgelo uit Naarden en dr. J. Riemens. 8*uur 15 nam. Dinsdag. Jeruël, 1ste Groenesteeg 16: Bijbelbespreking Nam. 8 uur. Oud-Hortuszicht: Bijeenkomst Leidsche Ra. dio-Vereeniging. Nam. 8% uur. Rehoboth: Voordorp-bazaar. 35 en 7—io uur nam. Stadsevangelisatie, Morschweg 59: Samen komst. Nam. 8 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9*611 uur voorm. 's Woensdags: tnst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr^ 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: rnst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Vervaagde Sporen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur mm. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „JU en ik". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.! „Alibi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon- dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Malle gevallen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot U uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarlstraav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De raadselachtige Mr. Moto". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwyic aan Zee)8 uur nam, „Mein Herz ruft nach dir". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tut voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 29 Oct. tot en met Vrijdag 4 Nov. waargenomen door de apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeeste Apotheek, Wllhel- minapark 8, tel. 274. den raad te kunnen doen, waaruit het re- sultaat der onderhandelingen zal blijken. De hoop bestaat, dat de wijziging van de overeenkomst met Leiden ook ln den ver koop van electricltelt volgens vastrecht- tarief eenige verbetering zal brengen. Een voorstel om geleidelijk alle per- ceelen, welke aan de waterleiding zijn aangesloten behoudens enkele uit zonderingen van een watermeter te voorzien, is zoo goed als gereed. Van verlaging van alle meterhuren kan echter nog geen sprake zijn. Nog geen Badhui». Verschillende leden betreuren het, dat geen voorstellen zijn gedaan voor den bouw van een badhuis. Een dergelijke in richting zal ln deze gemeente beslist op prijs worden gesteld. B. en W. betreuren dit, aldus hun anb woord, eveneer, dat andere op zich zelf wenschelljke voorzieningen moeten achterwege blijven, nu een zco groot deel van het budget moet worden aangewend voor onvermijdelijke uitgaven. B. en W. tegen verhooging def grondprijzen. Een Ud van den raad wil de prijzen voor middenstandswoningen en vlllabouw ver- hoogen om daardoor het tekort te beper ken voor het grondbedrijf. B. en W. achten dit niet gewenscht. Reeds nu zijn meer dere onderhandelingen „afgesprongen" op een verschil van niet meer dan 50 et. per vierk. Meter. Armbestuur. Ook B .en W. betreuren het evenzeer als verschillende leden, dat de subsidie met f. 5000 moest worden verhoogd. Het is niet gemakkelijk, de oorzaak met zekeheid aan te wijzen. Vaststaat wel, dat de kling van hen, die zich om hulp tot het armbestuur wenden, geleidelijk grooter wordt. Dat de verhooging van de subsidie moet worden geweten aan een te royale hand van het armbestuur, moet met nadruk worden tegengesproken. De werkloosheid is wel één der belangrijkste factoren. Concierge Raadhuis. B. en W. hebben niet het voornemen den concierge op arbeidsovereenkomst in dienst te nemen, maar deze een vaste aanstelling als ambtenaar te geven. Oude dienstgebouwen- Vele leden stelden vragen omtrent het nieuwe raadhuis en haar Inrichting, ande ren of er reeds plannen bestaan omtrent de bestemming der oude gebouwen. B. en W. antwoorden, dat ook zij d"6 gebouwen zoo spoedig mogelijk wilen trachten te verkoopen, hetgeen niet in sluit, dat men bereid ls elk bod, dat wordt gedaan, te aanvaarden. Wat het nieuwe raadhuis betreft, zal ai" belangstellenden gelegenheid worden Se' boden het nieuwe raadhuis te bezichtigen- Zooveel doenlijk, zal de middenstand t. plaatse de kans worden geboden deel hebben aan de leveringen ten behoeve va de Inrichting van het nieuwe raadhuis, concierge zal met de zorg voor het schooi houden worden belast, doch on somm dagen zal hem echter hulp ter zijd6 steld moeten worden v.n in de wind maanden als hij ook voor de centrale va warming zal hebben zorg te dragen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6