Competitie-standen K.N.V.B, LEIDSCH DAGBLAD - Vierde B!ad Maandag 31 October 1938 Wat de Westel. Ie klassers deden Holland-België te Amsterdam Teleurstelling in België V.U.C.—A.IAX 1—0. Ajax speelde technisch beter, maar den Arn- stei dammers ontbrak het vurige willen, dat vooral voor het Haagsche doel tot eenige doel punten had kunnen leiden. V.U.C. begon met felle aanvallen, maar het duurde toch nog 20 minuten voor B. de Harder uit een doelworste- ling het eerste en eenige doelpunt van den wed strijd maakte. Van lieverlede werd Ajax sterker en vooral in de tweede helft had V.U.C. weinig meer in te brengen. Maar de Hagenaars ver dedigden htm kans op zege hardnekkig, en zelfs werden zij in het laatste kwartier eenige malen uiterst gevaarlijk door plotselinge doorbraken. Het einde kwam daardoor ten slotte met een ietwat geflatteerde Haagsche overwinning. BLAUW WIT—A.D.O. 0—0. De ontmoeting tusschen de leiders, ADO, na vijf wedstrijden nog ongeslagen en de nummers twee Blauw Wit, is op een groote teleurstelling uitgeloopen. Geen moment kreeg men den in druk. dat hier twee elftallen aan het werk wa ren. die kampioensaspiraties hebben. Vooral de Hagenaars hebben een slechte beurt gemaakt. Van begin tot eind was hun voetbal stuntelig, primitief zelfs, waarbij alleen de achterhoede eenigszins boven het middelmatige kon uitko mend In de tweede helft heeft ADO weinig ge presteerd. Blauw-Wit sloot toen de rood-groenen volkomen in, doch de stand bleef blank, waar bij de Hagenaars niet over geluk te klagen hadden. ADO kreeg met dit gelijke spel meer dan haar toekwam. V.S.V.—'T GOOI 4—1. De Velseroorders togen onmiddellijk ten aan val, maar aanvankelijk stuitten zij op flinken tegenstand. Zelfs wisten de Hilversummers de rood-witten terug te dringen om vervolgens eenige aanvallen te ondernemen, waaruit zoo waar een doelpunt werd geboren, 0—1. Uit een van de aanvallen scoorde middenvoor van der Lugt. die een uitstekenden wedstrijd speelde, den gelijkmaker. Nog voor de goed leidende scheidsrechter half time blies, werd dit punt gevolgd door een tweede, waarvan linksbinnen. Balfers. de ma ker was. De tweede helft heeft een groot IJmui- der overwicht gebracht. t Gooi speelde bovendien een minder dege lijke partij, dan voor de rust. waardoor veel van het mooie van het spel verloren ging. De VSV- aanvaUen waren zeer talrijk. Van der Lugt scoorde het derde doelpunt (31) en Bot het vierde. XERXES—HERMES D.V.S. 1—4. Reeds na verloop van zes minuten neemt Her- mes-DVS de leiding, als Borrani fraai voorzet en P. Janse den bal in het net loopt. 01. Xerxes komt dan in de meerderheid, doch aan de afwerking der aanvallen ontbreekt nog al het een en ander. Na de hervatting pakt Hermes DVS de zaken goed aan en reeds na zes minuten heeft zij succes als een schot van P. Janse van den vleugel ge lost. via den onderkant van de lat in het net terecht komt, 02. Nog geen minuut later krijgt Xerxes een vrijen schop te nemen. De verdediging van Her mes DVS kan den bal niet goed wegwerken, waarna van der Vaart den achterstand weet te verkleinen, 1—2. Borrani maakt er echter kort daarop 1—3 van uit een vrijen schop. Een blunder van v. d. Berg bezorgt L. Janse een gemakkelijke kans om den voorsprong te ver- grooten, 1—4. D.F.G.D.H.C. 2—4. De Dordtenaren waren de eersten die succes boekten. Wel was DHC dikwijls voor het Dordt- sche doel. maar de mooiste kansen werden daar verknoeid door onzuiver schieten. Aan dc an dere zijde was men doortastender en het duurde niet lang of Vos wist den Delftschen doelman te passeeren. 1—0. Buijink bezorgde even later DFC een for tuintje door in eigen doel te koppen. Van Zin nen bracht nog vóór rust den stand op 2—1. In de tweede helft was DHC de sterkste, zoo dat DFC geheel werd overspeeld. Van der En gel zorgde op fraaie wijze voor den gelijkmaker waarna DFC alles in het werk stelde om de kansen te doen keeren. Van Zinnen scoorde uit een hoekschop het derde Delftsche doelpunt en het bleek steeds duidelijker, dat de Dordtenaren tegen de gasten niet waren opgewassen. Schreuder maakte aan alle onzekerheid een einde, door den stand op 24 te brengen, waar mede het einde kwam. C.V.V.iSPARTA 2—2. Sparta was in de eerste helft sterker en meer in den aanval dan de Charloische vereeniging. Haar attaques waren verrassender en werden meer doorgevoerd. Zoo kon Sparta voor de rust inging, zich van een kleinen voorsprong ver zekeren. Na de rust ging het spel weer geliik op en toen er een kwartier van deze speelhelft was ver- loopen, bracht De Graaf den stand weer op gelijken voet (1—1), Seton wist Sparta weer in het voordeel te brengen. De kamp leek reeds in het voordeel van de Spartanen beslecht, toen op het allerlaatste moment nog CVV kans zag een gelijk spel te verkrijgen. K.F.C.STORMVOGELS 2—2. Reeds spoedig nam KFC door van 't Kaar de leiding, toen deze een voorzet van Gruyver benutte. 1—0. doch direct daarna gaf Schoorl een goeden pass naar Opbergen, die op fraaie wijze den gelijkmaker scoorde, 1—1. In de tweede helft pakte de thuisclub dadelijk goed aan. Het duurde een half uur. voordat KFC door De Boer opnieuw de leiding nam. De Kooger-midvoor slaagde er op fraaie wijze in den bal achter keeper Hollenberg te koppen. 21. Opnieuw wisten de bezoekers bij een hoek schop. toen keeper Klokkemijer verkeerd stond opgesteld, door Van Tol gelijk te maken. 2—2. R.F.C.—HAARLEM 1—1. De beide doelpunten werden in de eerste helft gescoord en waren van de beste soort. Het eerst doelpuntte RFC na een aanval van haar linkervleugel waarbij de bal hoog werd overge zet naar van Walsum. die op zijn beurt voor doel kopte, waar middenvoor van Oirschot prachtig langs de Vries kopte. Ofschoon Haar lem gcruimen tijd het beste van het spel had, gelukte het eerst tegen de rust aan J. de la Mar om uit een voorzet van den linksmidden van Gooi met een kopbal gelijk te maken. In de tweede helft waren de kansen meer verdeeld en in het laatste kwartier, toen van Walsum middenvoor was gaan spelen oefende de thuis club soms flinken druk op Haarlem uit. Maai er werd niet meer gedoelpunt. D.W.S.—H.B.S. 6—1 Voor de rust was er aanvankelijk weinig fraais te zien. Na 25 min. gaf Wiertz bij een algemeenen aanval den bal keurig aan Van dei- Velde. die hem kalm stillegde en prachtig zui ver inschoot (10). Tot de rust kwam er geen verandering meer in den stand. Onmiddellijk na de hervatting liep DWS hard van stapel. Er werd uitstekend gecombineerd en reeds na twee minuten werd Boas door een hoog schot van Van der Velde totaal verrast. Na zeven minuten gaf Trock een prachtigen pass. van der Velde had zich uitstekend opge steld en passeerde den uitloopenden Boas kalm (3—0>. Drie minuten later gaf Groenewoud goed door naar den naar buiten gezwenkten van dei- Velde. die zette zuiver voor en van Stokken's hoofd zorgde voor het vierde doelpunt. Een pass. welke na 25 min. naar Ophorstwerd geplaatst, kreeg door zijn hoofd de goede rich ting. zoodat dc HBS-midvoor een keurig tegen- punt kon maken. Van den aftrap ging de bal toen naar voren, B. van Stokken maakte zich goed vrij. gaf door naar Van der Velde, die met een fraai schot zijn vijfde doelpunt maakte (51). Vijf minutc-n later kreeg Draeger den bal toegespeeld, de HBS-achterhoede dacht aan buitenspel en dekte den rechtsbuiten niet. Bui tenspel was het niet, daar een der Hagenaars den bal had aangeraakt en nu was het voor Draeger niet moeilijk meer om Boas te omspe len en het half dozijn vol te maken. D.O.S.FEYENOORD 4—3. De inzet was voor de Rotterdammers, die een vlot en technisch fraai spel demonstreerden, waarbij DOS zonderling stond te schutteren, zonder ook maar eenigszins vat te krijgen op het spel. Voortdurend was het Utrechtsche doel in gevaar. Vente scoorde uit een schermutseling op vrij gemakkelijke wijze. (0—1). Oo verrassende wijze kwam de gelijkmaker, toen uit een op grooten afstand van het Feyen- oord-doel genomen vrijen schop van Leur Jr. den bal in het doelgebied plaatste, waar Paauwe het leder verkeerd op zijn voet kreeg en in eigen doel schoot (1—1). Opnieuw nam kort daarop Feyenoord de lei ding door Llnssen (1—2). In de tweede helft pakt DOS beter aan. Een omzetting in de voorhoede, waarbij van Leur Jr. en Siebes van plaats verwisselden, bleek een aanmerkelijke verbetering. Op fraaie wijze zag Siebes kans zich vrjj te maken en keeper van Male met een onhoudbaren schuiver te passee ren (22). De Utrechtenaren begrepen, dat het kon en kwamen nog meer opzetren. Nauwelijks was de vreugde over den gelijkmaker eenigszins ge luwd. of opnieuw zag Siebes kans den uitloo penden Van Male te passeeren (3—2). In deze oogenblikken was de DOS-aanval voor de Feyenoord-verdediging blijkbaar te zwaar. Van deze gelegenheid maakte Dumortier listig ge bruik. door vanaf het midden van het veld door de geheele verdediging te snellen en met drie spelers op zijn hielen een keihard en onhoud baar schot te lossen, dat zelfs keeper v. Male te machtig bleek (42). Het was een schitterend doelpunt. Feyenoord zette nu alles cp den aanval. De DOS-voorhoede werd door de Feyenoord-verde diging verrast, doordat de buitenspelval met succes werd opgezet. Een paar minuten vóór het einde gelukte het Vrauwdeunt met een fraaien kopbal keeper Vccnendaol te passeeren (43). De resteerende tijd bleek te gering om Feyen oord nog de gelegenheid te geven den gelijkma ker te scoren. RoodenburgH.D.V. 00. Slecht spel aan beide zijden. Deze wedstrijd vertoonde zulk een laag spel peil, dat het gevoeglijk onder de derde klasse kon gerekend worden. Beide elftallen gaven zich geheel met Roodenburg steeds iets meer in den aanval en vooral de laatste twintig minuten was H.D.V. uitgespeeld en had Roodenburg zeker met 2 punten verschil moeten winnen. Roodenburg verschijnt met 2 invallers en H.D.V. met één invaller. Het spel is een kwar tier oud als de rechtsbuiten van Roodenburg een glocienden kogel inzendt, die schitterend wordt gehouden. Hierna volgen eenige goede aanvallen van H.D.V., doch dc achterhoede der gastheeren blijft meester van het terrein. Vlak voor de rust miste dc geheele voorhoede van Roodenburg een prachtvoorzet van drn rechts buiten. Na de th-e Is Roodenburg steeds in den aanval en we rotceren o.a. een k-ihr.rd schot van den rechtsbuiten en een prachtigen kop bal van der. m'dvcor, doch do keener der gasten werkt schitter:—'d en voorkomt een zekere ne derlaag voor zijn club. B.T.C.Eodsgraven 14. Een verdiende overwinning. Bodegraven I verrichtte een uitstekende pres tatie door het op eigen terrein nog ongeslagen B.T.C. met niet minder dan 41 te kloppen. Bodegraven begon direct goed en ondernam verschillende gevaarlijke aanvallen. Wel waren de enkele doorbraken van B.T.C. niet van ge vaar ontbloot, maar toch kreeg Bodegraven dc beste kansen en het was de middenvoor, die na 10 minuten op tactische wijze het eerste doel- i punt scoorde. Uit een corner, goed door den rechtsbuiten van Bodegraven voor het doel ge plaatst. wist de rechtsbinnen van Bodegraven na eenlg heen cn "/eer g:-trap het tweede doel punt te scoren. B.T.C. liet zich door dezen ach terstand niet ontmoedigen en bleef goed partij geven, zoodat de Bodegraven-doelman gelegen heid kreeg zijn kunnen te loonen en enkele malen uitstekend redde. Rust ging in met een 20 voorsprong voor Bodegraven. Doordat Bo- I cicgraven zich aanvankelijk op verdedigen ging toeleggen, kreeg de thuisclub na de thee ge- tegenheid tot aanvallen en op gelukkige wijze scoorde zij een tegenpunt, toen bij een schot van den rechtsbinnen de Bodegraven-back den bal op zijn knie kreeg en vandaar in de touwen zag belanden (21). Dan gaat Bodegraven weer aanvallen een uit een voorzet van rechts doel punt de linksbinnen ineens (13). Dezelfde spe- i Ier krijgt nog een opgelegde kans. maar ditmaal i faalt hij. Tenslotte is het de rechtsbinnen van Bodegraven, die na handig een aantal spelers te hebben gepasseerd, onhoudbaar het leder ir. dc touwen plaatst. 1—4. Verdere doelpunten blilven uit en als de uitstekend leidende scheids rechte*- Kanteijn het einde blaast beeft een technisch beter Bodegraven op liet forsche B.T.C. een verdiende overwinning behaald. De Antwerpsche correspondent van he; Ro .erdamsch Nieuwsblad" schrijft: Wil hebben noch de taak noch het recht 1 te onderzoeken, om welke redenen de KN. I V.B. zóó tegen den zin der Belgische voet balliefhebbers in. besloten heeft Holland- Bc'gië ln 1939 opnieuw in het Amsterdam- sche stadion te laten spelen, maar we heb ben wèl het recht te zeggen, dat deze be slissing ons verbaasd— en zeker ook ont stemd heeft. Wie sedert jaren de groote wedstrijder, tusschen beide landen volgt en vorle jaar e ndeli.ik hei prettige reisje naar Rot-erdam kon bekostigen, grijpt er nu weer naast er. dat is niet aangenaam. En dc stemm n; .5 nu zoo. dat het Belgische voetba'm nner.d publiek zich wil af keeren van dezen wed- st"ijd. wat de K.N.V B. zeker niet wil War. het doel van de ontmoetingen ligt hoo?:r en leidt naar een inniger en breeder con tact tusschen belde naties via de d'ch'c voetbalscharen. Naar de meening van velt gezaghebbende Belgen kan er niet mee worden volstaan, dat men elkaar een goed. liggend voetbalveld, een bal naar de regels en een deugdelijken scheidsrechter beloof. WH zftn ervan overtuigd dat de tlenduizer, den Hollanders, die ieder jaar naar Ant werpen komen, dat ook heel graav doen juist omdat het Antwerpen Is. Brus ei l, I slech's een half uurtje met de electr sehe I van Antwerpen verwijderd en lochgar, het Nederlandsche voetbalpubliek voel l'c- I ver naar de Scheldesiad. Wat zouden ut landgenooten er van denken, als de KB V.B. eens voorstelde in LWk of in Charleroi te gaan voetballen? We weten dat de K N V.B niet op zijn beslissing zal terugkomen, maar willen htm toch vragen zich voor het jaar 1940 ie verwaardigen het advies van den KBVB ln te winnen. Daliia-D.V.K.Alphia 2—1. L.F.C. wint den strijd tegen S.F.C. (1—0). Spanning tot het einde. De wedstrijd L.F.C.S.F.C. heeft een uiter mate spannend verloop gehad. Vooral de tweede helft kenmerkte zich als een strijd met pit en volharding, waarbij de beslissing onzeker was. totdat de scheidsrechter het eindsignaal aankondigde en L.F.C. met een 1—0 zege. die gezien het geheele verloop van den wedstrijd, ook voor de rust. wel verdiend was, als over winnaar het veld verliet. Reeds vanaf den aftrap zette de thuisclub er een flink tempo in en het zag er naar uit als wilden de kanaries den geheelen strijd voor zich opeischen. Fel trokken zij herhaaldelijk ten aanval, doch de verdediging der gasten, die er een vrij goeden kijk op had. verhinderde al zwoegend elk vrij schot. Enkele corners waren slechts het resultaat der diverse goed opge zette attaques, terwijl schoten van Herreur en van Leeuwen de beide buitenspelers, hoewel hard genoeg, juist naast gingen. Inmiddels kon den de blauwzwarten de zenuwen nog niet de baas worden en hoewel de Leidenaars er ook niet geheel vrij van waren (één van de factoren vermoedelijk waarom geen der behoorlijke kan sen, die in de eerste helft nog volgden, konden worden benut), waren de Leidsche aanvallen nog steeds talrijker dan die der blauwzwarten. S.F.C. was er allengs ook beter in gekomen en toen de rust aanbrak, kon van een gelijk opgaande strijd worden gewaagd, waarin LP.C. wel een kleinen voorsprong had verdiend. De tweede helft bracht met dezelfde spelers een geheel ander S.F.C. in het veld. Wel begon LF.C. direct met goeden moed. doch de Schiedammers dienden onmiddellijk van repliek en zetten alles op den aanval, een tegenstand waarop de thuisclub na het spel in de eerste helft niet gerekend had. zoodat zij even werd teruggedrongen. De L.F.C.-verdediging kreeg echter voldoende gelegenheid tot ingrijpen, het geen over het geheel genomen, met behulp van de middenlinie, zoodanig geschiedde, dat het evenwicht weer spoedig hersteld was Feller en feller en steeds sneller werd de strijd, doch aan beide zijden zonder het zoo gewenschte succes. Over het geheel werd het doel te hoog gezocht en waar met trefkans werd geschoten daar was de keeper steeds op zijn post. Eerst een kwar tier voor het einde kwam liet eenige doelpunt voor L.F.C. uit een voorzet van Sinteur die kort te voren voor Ouwerkerk op de linksbuiten plaats was ingevallen. Nagtegeller had den bal nog slechts een tikje te geven om ziir. club een 10 voorsprong te bezorgen. Het laatste kwar tier van den wedstrijd bracht de grootste spanning. Aan beide zijden werd gezwoegd en de verdedigingen kregen handen vol werk. Hoe wel S.F.C alles op don aanval concentreerde, beging L.F.C. niet de fout van een uitsluitend verdedigend systeem toe te passen, waardoor de aanvallen aan beide zijden zeer gevaarlijk ble ven We telden reeds een vergrooten van den voorsprong voor L.F.C. toen freekick werd ge maakt door een der S.F.C.'ers binnen het be ruchte gebied en het fluitsignaal klonk. Een ge luk was het echter voor de bezoekers dat de scheidsrechter deze overtreding niet op de juiste plaats had geconstateerd en een vrije trap buiten het strafschopgebied toekende. Onstuimig kwamen de S FC.'ers nu opzetten cn de verdediging van L.F.C. werd een moment zóó in hot rauw gebracht, dat de paal redding moest brengen voor eer» bard schot van een der I FC-verdedigers. Intusschen slaagde noch S F.C. roch L.F.C. er in hot net nog eenmaal te vinden. Het was waarlijk eon opluchting toon do goed leidende scheidsrechter het cmdo van dezen enerveorcndmi strijd aankondigde. L.D.W.S.W.I.K. 1—2. De thuisclub was sterker. Ook tegen het Haagsche W.I.K.. dat tot nu toe weinig had gepresteerd, heeft de thuisclub het niet tot een overwinning kun nen brengen. Weliswaar was L.D.W.S. doorloopend sterker, maar de Leidsche voorhoede wist de haar geboden kansen niet te benutten, en daar de Hagenaars uit de weinig talrijke aanvallen tweemaal wisten te soren, kwam de overwinning bh het elftal, dat er. gezien zijn prestaties in het veld, het minst aan spraak op kon maken. L.D.W.S. begon veelbelovend, maar al spoedig oleek. dat het in den aanval niet vlotte. Er werd getalmd met schieten, en kwam het tot een schot, dan was de richting onzuiver. Beter deed W.I.K. het, want bh een aanval van de Hagenaars verzuimden de L.D.W.S.- backs in te grijpen, met het gevolg, dat de rechtsbinnen der gasten ongehinderd kon scoren en even later .was het zelfs 2--0, toen de midvoor een slechts gfedeeltelyk weggewerkten bal opving en hard langs keeper Mes schoot. Wel was L.D.W.S. tusschen de bedrijven sterker, maar gevaarlijk was de oranje-blauwe voorhoede in het geheel niet. Na de hervatting oefenden de Leidenaars di rect een zwaren druk op het W.I.K.-doel uit, dat echter goed werd verdedigd. De aanvallen rolden in een steeds sneller tempo op het Haagsch? doel, maar pas na een halfuur slaagde L.D.W.S. er ln om den ach terstand te verkleinen, toen bij een hevige doel- worsteling de scheidsrechter een doelpunt toe kende. Fel pakte L.D.W.S. aan om althans nog een gelijk spel te veroveren, maar de W.I.K.-verde diging hield stand (1—2). WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde wedstrijden hadden het volgend resultaat: Bosk. Boys III—Moordrecht III 2—1: Bosk. Boys IIHaastrecht II $—1. Peuteri- spel bij de gasten. Wegens gebrek aan schotvaardigheid in de voorhoede, heeft Alphia ook dezen wedstrijd niet kunnen winnen. Ook nu werd grootendeels op de helft der gastheeren gespeeld, doch door te peuterig spel in de voorhoede der Oranje- Witten kon men niet tot. scoren komen. Ook mist Alphia een doorzetter, want mocht men een kansje krijgen doordat de achterhoede der tegenpartij in het nauw zit dan is geen der spelers bereid of te bang om hiervan te profi teered Dat doelpunten gemaakt kunnen wor den ook op afstand, bewees Idenburg. Over den wedstrijd het volgende. Om twee uur trapt Alphia tegen den lichten wind in af. Direct gaat zij tot den aanval over. doch zonder succes. De thuisclub zuivert met verre trappen haar ter rein en haar voorhoede gaat met open aanval len het ook eens probeeren doch dc Alphia- achterhoede is best op dreef zoodat de gast heeren geen kans krijgen. Hierna is Alphia weer aan het woord, doch door het te korte spel is zij tegen de Delftsche achterhoede kansloos. Tien minuten voor de rust een uitval der thuisclub, de midvoor weet door te breken en den doelman van Alphia te passeeren. De I rust breekt aan met een gelukkigen 10 voor- I snrong voor de thuisclub. Een kwartier na de rust weet dc linksbinnen der thuisclub den stand op 2—0 te brengen. Fel valt Alphia hier na. aan. doch verder dan een doelpunt van Idenburg brengt zii het niet, zoodat de thuis club met 21 wint. TonaSportman 12. Een verdiende Sportman-zege. In een fel gespeeldcn wedstrijd is het Sport man gelukt de overwinning te behalen. En deze kleine overwinning komt haar toe. Zeker Tona heeft kansen genoeg gehad om geluk te maken maar de fout zit o.i. in de voorhoede, die te laks cn te futloos speelt om in de 4e klas succes te hebben. Sport man daarentegen is feller. Over den wedstrijd het volgende. Sportasl gaat direct ten aanval. Prachtig gaat de I van man tot man. Heymans bemachtigt heil een vliegend schot volgt, maar prachtig stoms! Tegelaar den bal corner, welke niets "oplevf.il Doch na 5 minuten, neemt Sportman de lei ding door haar rechtsbinnen (0—1). Aangenjoedigd door dit succes komt Sportman herhaaldelijk weer terug en de achterhoede van Tona krijgt het zwaar, maar gelukkig is rj dezen middag prachtig op dreef, vooral F. Kr..- reman weet van geen wijken. Het duurt zeker 20 minuten voor het Tona gelukt het spel eenigszins te verplaatsen. Beurtelings komen ei? I doelen nu ln gevaar. Na 35 minuten profiteert J Kluivers van een fout ln de achterhoede van Sportman en werkt den bal over de doellijn Sportman wordt teruggedrongen. Voor de rust komt er geen verandering meer in dm stand. Na de rust speelt Tona veel beter ai; I daarvoor en de strijd gaat nu gelijk op Als 15 min. gespeeld zijn is het Heymans. die op I zeker 25 M. afstand een schot lost en hiermee? Sportman opnieuw de leiding geeft. Fel komt Tona opzetten. Uit een snellen aan-1 val van rechts krijgt Philippo een kans. maar I hij slaat den bal met de handen in het doel I wat den goed leidenden scheidsrechter niet V ontgaat, Verder gebeurt er niet veel bijzonders I meer. dc spanning blijft tot het eind' cn J1 de scheidsrechter voor de laatste maal flu.' I heeft Sportman weer 2 kostbare punten ver-1 overd. 1 le klasse. afd. I. A. D. O 6 4 2 0 94 10 D. W. S 6 3 2 1 11—9 8 Blauw Wit 6 2 3 1 18—7 7 K F C 6 2 3 1 11—8 7 Stormvogels 6 2 3 1 12—11 7 Hermes D.V.S. 6 2 2 2 10—12 6 C. V. V 6 1 3 2 5—7 5 Süarta 6 1 3 2 11—13 5 Xerxes 6 1 2 3 8—12 4 H. B. S 6 0 1 5 9—23 1 le klasse afd. II. Feyenoord 6 5 0 1 14—9 10 D. O. S 6 4 1 1 18—13 9 V. S. V 6 4 0 2 19—14 8 D. H. C 6 3 1 2 17—15 7 Ajax 6 3 0 3 14—7 6 iv. u. c 5 2 1 2 12—12 5 R. F C 6 1 3 2 13—14 5 D F C 5 2 0 3 10—14 4 Haarlem 6 1 2 3 14—17 4 j 't Gooi 6 0 0 6 6—21 0 Sneek Velocitas Veendam Leeuwarden F. V. C. Be Quick O. D. S. Velox B. M. T. H. V. V. Gouda Overmaas U. V. V. U. V. S. B. E. C. Quick Vierde klasse C. Ie klasse, afd. III. A. G. O. V. V. 5 N. E C5 I Go Ahead 6 Quick 6 Enschedé 6 I Wageningen 6 Heracles 4 Tubantia 5 Z. A. C5 Hengelo 6 20—9 14—8 13—9 15—11 12—11 11—19 12—18 4—10 8—14 5—18 S. V. C. A. S. C. Scheveninge Hillinen Alphen 8 j Hillegom 8 Terlaak 8 Lugdunum n Postduiven V. D. S. H. D. V. Ie klasse, afd. IV. „FOREHOLTE". De uitslagen var gigteren zïin als volgt: Foreholte IV.C.V i 'VC.V. niet opgekomen); Foreholte A-Jun.S.J.C. B-Jun. 0—2. Eindhoven N. O. A. D. Juliana N. A C Longa Willem II M. V. V P. S. V B. V. V Roermond Bleyerheide - le l:la-se. afd. X 6 Achilles Heerenveen H. S. C6 G. V. A. V. 6 15—4 11—9 13—8 10—8 14—10 12—13 8—10 6—*6 7—8 7—12 4—19 18—8 22—15 12—9 11—7 7 5 4 3 O 0 Sportman I Wassenaar i B. F. C I Bodegraven 11 Roodenburg J D. S. O 7 Waddinxveen 7 Tona 7 Bo.sk. Boys 7 6 4 I Or. Blauw 4 Rouv/koop Ooievaars 1 Delfia D.V.K. 1 Alphia Porteüa 10 S. 8. D. S. 9 V. C. S. T. 8 V. V. D 8 t Kranenburg 6 2 3 1 12—9 7 6 2 1 3 13—16 5 5 1 1 3 9—25 3 5 1 0 4 11—17 2 5 0 2 3 8—14 2 5 1 0 4 10—18 2 Tweede klasse A. 6 4 0 2 22—12 8 5 3 1 1 12—5 7 5 3 0 2 9—9 6 3 2 1 0 7—5 5 5 2 1 2 11—11 5 5 2 1 2 11—13 5 4 2 0 2 14—13 4 5 2 0 3 8—12 4 6 1 1 4 9—20 3 4 1 3 2—8 1 Derde klasse A. 5 4 1 0 17—6 9 6 3 3 0 10—5 9 6 3 1 2 13—7 7 6 3 1 2 13—9 7 6 2 2 2 14—10 6 6 2 2 2 11—10 6 6 1 3 2 11—14 5 5 0 3 2 8—10 3 6 1 1 4 6—17 3 4 1 3 3—13 1 Vierde klasse A. 6 5 1 25—9 11 6 4 1 1 18—11 9 5 4 1 23—9 8 6 3 1 2 20—19 7 6 3 1 2 15—15 7 5 1 3 1 8—7 5 6 1 1 4 12—19 3 6 1 1 4 9—20 3 6 1 1 4 12—25 3 6 1 5 10—31 2 Vierde klasse B. 5 3 2 15—11 8 6 4 2 19—10 8 4 3 1 U-6 6 6 2 2 2 7—in 6 6 3 3 15—te 6 6 2 1 3 ii 6 6 2 1 3 13—' 5 8 2 1 3 19—23 5 6 1 3 2 12—20 5 5 1 4 18—26 2 G S. V Schoonhoven D. V. S O. B Vogel Zw. Blauw I Te Werve Delft Maasstraat Duno Vierde klasse D. I Spoordijk Jagers L. D. W. S. S. O. A I Naaldwijk Rijswijk 'sGravesande Archipel W. I. K S. E. P Celeritas L. F. C. W. Blauw S. F. C. Siod Ursus D. V C. V. N. D. S. M. V Concordia 1 1 2 1 1 1 2 1 Reserve tweede klasse A. Quick II Gouda II B. E. C. II I V. U. C. III I Scheven. II D. H. C. III A D. O IV H. B. S. III H V. V. II Alphen II Reserve de d" klasse A, U. V. S. II Laakkw. II H. B. S. IV L. F. C. TI Alphia II A. S. C. II H. V. V. IV Lugdun. II I Bodegraven II 27—4 12 20—4 8 2 18—14 7 2 17—9 6 3 21—22 6 2 7—11 5 3 17—21 4 3 9—15 4 5 9—20 2 5 14—39 1 15—9 10 2 13—13 7 2 9—7 7 2 22—12 7 2 14—6 6 3 18—15 6 2 17—12 5 3 12—13 5 3 11—13 3 6 5—32 17—8 11 16—4 10 1 17—10 9 1 19—14 8 2 7—5 7 3 14—14 5 4 10—14 3 4 11—26 2 4 11—17 2 4 9—14 1 ►se A. 1 21—10 10 1 9—5 8 2 10—9 7 2 16—3 6 2 10—9 6 2 12—13 5 3 9—15 4 3 10—11 2 2 6—9 2 5 7—21 1 se A. 33—3 10 22—14 7 1 23—10 7 2 15—11 6 3 8—23 5 3 8—12 4 3 9—21 3 3 9—13 3 4 7—39 Vogel—D.VS. 3—4. Na een slecht begin. Op de gemeentelijke sportstichting in Ocken» burg heeft D.V.S. II kostbare puntjes ver overd. Na een kwartier was de nederlaag dich terbij dan de overwinning, immers toen had I D.V.S. reeds een 20 achterstand. Toen de D.V.S.'ers zich echter beter aanpa?- I ten, vooral aan het harde spel van de Vogels, I was de stand binnen tien minuten 3—2 voor D.V.S. Hoewel de Vogels kort voor de rust no? I gelijk maakten, mocht het D.V.S. na de rui I gelukken een vierde doelpunt te scoren en dezen stand door hard werken te behouder. Vogel beschikt over een goed spelende ploeg; het veldspel ls goed. maar zij moet zich ont-, houden van al te forsch optreden, Onbegrijpelijk ls het ook hoe dc scheidsrech-1 ters dit optreden toeliet. Over het algemeen I was de leiding zwak. I Reeds 2 minuten na den aanvang had Vogel I de leiding genomen door haar midvoor. D.V.S. komt er voorloopig nog niet a3n te I pas en spoedig is het 2—0. r Vanaf dat oogenblik krijgt D.V.S. beter va. I op het spel en na enkele minuten is de ach-1 lerstand ingeloopen als de linksbinnen van I grooteren afstand een schot inzendt en de ba' I in den rechterbovenhoek belandt. Dit was net I sein voor D.V.S. om alles op den aanval tc I zetten. Wanneer de rechtsbuiten scherp voo; l het doel zet en de keeper den bal zal onder-1 scheppen, ls de D.V.S.-linksbinnen er vlugf I bij en schiet den gelijkmaker in de touwen I Enkele oogenblikken later volgt No. 3. Opnleir- is het de linksbinnen die scoort. Tevens eindigde hiermede het overwicht D VS. Kort voor de rust maakt de Vogv Ite'-sbulten den gelijkmaker. Na de rust wordt D.V.S. op eigen helft teru?' Gedrongen. Dc D.V.S.-achterhoede, goed steund door de halflinie. houdt stand. De D.V.S.-linksbuiten kriigt even wii spel (- uit een voorzet kopt de linksbinnen in. n:^; de Daal bracht den hal voor de voeten van ae D.v.s.-midvoor, die inschiet. j, Het leek er on of de periode van voor i ••ust ziel-» verschl11onde scheten "■en on het '"■""«I-doel af éénmaal h" \.rn i d?p' '-eer redding, maar doelpunten hwatf I er niet. A.R.C III—NOORDWIJK IV 4-? Tot de rust wisten de oudjes van den stand op 22 geliik tc houden Soo "1 i de hervatting ls het 32 terwijl Noemen voor het einde de score op 4—2 brengt. A.R.C'. IV—NOOFTUT,"K V F ui gelhk opgaande atrltei Dc g* -' en hte -j met de rust een 1—2 voorsprong doch wis deze in de tweede helft niet te handhaven- thuisclub maakte met een goed doelpunt 8eiy waarmede het einde kwam. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14