LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 October 1931 Het continentale elftal vormt nog geen eenheid Nederland wint op Duinrell van België Het bondselftal geeft goed partij Interessante motor wedstrijden te W assenaar Zeer groote belangstelling. Wat er Zondag gespeeld wordt Ook de Denen waren zwak. De Denen zijn ons medegevallen. Dat valt niet te ontkennen. De ploeg heeft enkele spelers van zeer goed interna tionaal formaat en mogelijk heeft zelfs deze middag individueel het gemiddelde der Denen hooger gestaan dan dat der Hollanders. Maar de groote tekortko ming was wel, dat zii geen gesloten ge heel vormden. Dat was bij de Hollan ders zeer zeker beter verzorgd. Niet al te vaak hebben wij bij onze landgenoo- ten goed opgebouwde aanvallen gezien, maar nog minder was dit het geval bij de Denen, bij wie ook de afwerking der aanvallen te wenschen overliet. Het is toch immers opvallend, dat zü zoo wei nig profijt getrokken hebben van de gapingen, welke onze defensie zoo vaak toonde en dat zij hun eerste doelpunt moesten verkrijgen uit een vrijen trap, welke op zeer dubieuze gronden was toegekend. Neen. grootsch was de ver richting der Denen niet, hoewel deze uitslag toch als een zeer goede prestatie op hun staat van dienst zal worden vermeld, omdat hij verkregen is tegen de Hollanders, die toch algemeen als sterke tegenpartij worden beschouwd. Het beste deel van de Deensche voor hoede werd gevormd door den rechtervleu gel met Soebirk en Kai Hansen, van welke zijde ook wel het grootste gevaar heeft ge dreigd. De debuteerende middenvoor Chris- tensen was geen openbaring en de gerouti_ neerde Ujdaler bleef ook onder de verwach tingen. Toch heeft een dergelijke speler in de omstandigheden waaronder deze wed strijd gespeeld is. ook zijn nut. Dit blijkt wel uit. de handige wijze waarop hij het eerste doelpunt voor zijn land scoorde. Thilsen speelde een behoorlijke partij, zon der echter op te vallen. In zooverre was de Deensche voorhoede in het voordeel, dat behalve als aanvalsspelers de beide binnen- spelers ook vaak in de verdediging te vin den waren. De beide kanthalfs. Jensen en Soerensen, gaven een goede partij ten beste, maar uitblinkers waren zij ook geenszins. Dit laatste kan niet gezegd worden van den spil Joergensen, die uitstekend op dreef was en een goed deel van het Deensche doelgebied beheerschte. Hij was snel en zijn opstellen was prima. Daarbij wachtte hij geen oogenblik Bumortier het leven zuur te maken, want de Utrechtenaar kon geen voet verzetten of de Deen dook naast hem op. hem zoodoende, naast den scheidsrech ter steeds de kans tot schieten ontnemend. De backs Hansen en Glümer hebben Joer gensen goed in zijn verdedigende taak bij gestaan. doordat zij de vleugelspelers veel beter bewaakten dan de Hollanders dit deden. Onze landgenooten lieten de vleu gelspelers veel te veel vrij. Alzoo twee ploe_ gen tegenover elkaar met heel wat tekort komingen. verergerd door het optreden van scheidsrechter Th Nordbö. die zooals An- deriessen zeide meer geschikt, was voor het leiden van een dameswedstrijd. Dat kon dus weinig schoons geven en dat hebben wij ook niet gehad. Gelukkig maakte de spanning het een beetje goed. maar zelfs deze was niet in staat de toeschouwers in een sfeer te brengen, zooals wij die in Am sterdam, Rotterdam. Antwerpen en zoo vele andere steden waar onze jongens gespeeld hebben, kennen. Intuschen is deze wedstrijd zeer tot lee ring van de technische leiders van onzen voetbalbond geweest. En dat is ten minste dan ook een winst waarvan wij in de toe komst mogelijk profijt kunnen trekken (Nadruk verboden). Engeland stelt teleur. Een onverwachte 42 nederlaag tegen Wales. Voor 55.000 toeschouwers is Zaterdag te Car diff bij schitterend weer de voetbalwedstrijd Wales—Engeland gespeeld. Met een zeer ver rassende. maar niettemin volkomen verdiende 42 overwinning voor de gastheeren eindigde deze wedstrijd, welke in het kader van het lan- den-tournooi tusschen Engeland. Wales, Schot land en Ierland gespeeld werd. Vooral in verband met den aanstaanden wed strijd tegen het Continentaal elftal was deze ontmoeting van belang. Immers, men had het voornemen om hetzelfde elftal ook Woensdag a.s. te Londen tegen het Vasteland van Europa te doen spelen, indien althans dit elftal vol deed. Een overwinning zou den Engelschen on getwijfeld meer zelfvertrouwen en moreelen moed hebben geschonken en men had dan ook een beetje op een Engelsche zege gerekend. Ierland had met 28 verloren. Wales was wel sterker, maar toch Wales was inderdaad sterker en vooral geest driftiger. De gastheeren speelden een uitsteken de partij voetbal en bleken, aangemoedigd door het duizendkoppige publiek, tot groote dingen ln staat. Voor de rust zorgden midvoor Astley van Derby County en rechtsbuiten Hopkins van Brentford voor twee prachtige doelpunten, maar ook Engeland passeerde den doelman der tegenstanders tweemaal. De jeugdige midvoor Lawton van Everton benutte een strafschop op onberispelijke wijze, terwijl rechtsbuiten Mat thews er voor zorgde, dat de rust met gelijken stand in kon gaan. Na de rust echter konden de Engelschen niet meer tot scoren komen. De gastheeren speelden een pittige, somwijlen virtuoze partij en nadat linksbinnen Bryn Jones, Arsenals duurste spe ler, door een uitstekend doelpunt Wales de leiding en den to-schouwers aanleiding tot langdurige geestdriftige toejuichingen had ge geven. maakte midvoor Astley zijn tweede doelpunt en bracht hierdoor den stand op 42. De gasten slaagden er niet in, den achterstand te verkleinen, zoodat het einde met een eenigs- zins sensationeele, maar. zooals reeds gezegd, verdiende overwinning voor Wales kwam. Men dient de Engelsche ploeg voor den wed strijd tegen het Continent nu echter niet te onderschatten. Want ongewijfeld zullen de Engelschen hun best doen om den indruk van deze nederlaag uit te wisschen en dan bestaat er nog een gezegde: een mislukte generale repetitie, een succesvolle opvoering.... De keuze-commissie van de Football Associa tion heeft deze ..generale" voor het groote op treden op Woensdag a.s. natuurlijk met groote aandacht gevolgd. Het resultaat hiervan was, dat het elftal Woensdag op Highbury te Londen behoudens twee wijzigingen in dezelfde opstelling tegen het Continent zal uitkomen. Op de spilplaats zal Young van H':ddersfield Town vervangen worden door Cu'ns van Wolverhampton Wan derers, terwijl rechtsbinnen Robinson van Sheffield Wednesday zijn plaats zal moeten afstaan aan W. G. Hall van Tottenham Hotspur Wie zich gistermiddag naar het Olym pisch Stadion te Amsterdam begaf, moest er op voorbereid zgn, dat hjj eerder mooi dan spannend voetbal zou te zien kragen. De sensatie zou ontbreken, natuurlijk: het gold hier een oefenwedstrijd voor de voet ballers van het Continent, die Woensdag den strijd tegen Engeland zullen aanbin den en de Nederlandsche B-ploeg had niet de taak naar een overwinning te streven, maar zg had de rol van sparring partner te vervullen. Onze ploeg heeft een goede opvatting van die taak gehad. Er werd met geestdrift door de Nederlanders gespeeld, maar hun spel was nim mer ruw of gevaarlijk. Zij dwongen hun tegen standers vaak tot de grootste activiteit, maar nooit lieten zü het komen tot een botsing, die voor de continentalen een gevaarhjk risico zou hebben medegebracht. De heer Pozzo, technisch leider der continentale ploeg, was het er niet mee eens, dat de Hollanders zoo vaak de buiten- spelval toepasten: zü verhinderden daardoor de ontplooiing van het aanvalsspel der continen talen in plaats van het mogelijk te maken, zeide hü, en dat achtte hg in een oefenwedstrijd on- gewenscht. Het zü zoo. maar men mag toch ook niet vergeten, dat ook de ploeg, die Woens dag tegenstandster zal zijn. van het buitenspel wapen gebruik zal kunnen maken en dat het vermgden van buitenspel een onderdeel van het voetbalspel is. Zooals wg zeiden, het B-elf tal heeft van zün taak een goede opvatting ge had. Daarvan waren bhjkbaar ook de heeren Mauro en dr. Schricker, bestuursleden der FIFA. overtuigd, toen zij na afloop van den wedstrijd de Nederlanders in de kleedkamer kwamen be danken voor hun faire en prettige spel. Belangrijk was hier dus niet het eindresul taat. belangrük was alleen het spel van het continentale elftal. Er viel voor den liefhebber veel te genieten: vele trekjes van fijn, verstan dig spel, kleine stukjes echte voetbalvirtuosi teit van een Braine, een Piola. de bravoure van een Olivieri. De hoogstens 25.000 toeschouwers zullen over het algemeen niet teleurgesteld zgn. En wat nu betreft de kracht van dit elftal! Ieder is er van overtuigd, dat hier spelers zgn opgesteld, die stuk voor stuk uitstekende voetballers zgn. Maar het is de groote vraag, of van dit elftal een bevredigende eenheid ge maakt kan worden in een korten tijd, die nog rest voor den grooten wedstrgd. Voor de ach terhoede bestaat die zorg niet; zij is geheel Ita- liaansch en vormt dus reeds een eenheid, maar het probleem geldt voor middenlinie en voor hoede. Zooals de heer Lotsy zegt: van het groot ste gewicht zal het zijn, of de Duitsche kant- halves, Kupfer en Kitzinger, die gewoon zgn de binnenspelers te dekken, zich bürijds kun nen wennen aan het Italiaansche stelsel, vol gens hetwelk de kanthalves bg de buitenspelers moeten blijven. Jaar in jaar uit heeft men hun ingeprent, dat zü de binnenspelers moeten bewaken, en nu moeten zg' plotseling hun spelsysteem verande ren. Het moet aan die ernstige moeilijkheid ge weten worden, dat Kupfer noch Kitzinger in, deze ontmoeting opvallende dingen deed. In de voorhoede, die uit individueel voor tref- felgke aanvallers bestaat, was de eenheid nog vaak zoek. De Noor Brustad, die toch tot uit stekende dingen in staat is en die snel bleek te zün. werd te weinig in het spel betrokken en het aanvalsspel was voor zün stgl ook te kort. In de tweede helft verdween Zsengeller van het tooneel. Braine ging toen linksbinnen spelen en Hahnemann nam de rechtsbinnenplaats in. Tegen het einde werd Aston nog door Colaussi vervangen. Die veranderingen maakten op zich zelf niet zooveel uit: men kan moeilük zeggen, dat de eene speler beter was dan de andere, maar ook hier moet een eenheid gevormd wor den. In de eerste helft vatten de continentalen de zaken wel zeer rustig op. Zg namen natuurlük geen risico, hoewel de technische meerderheid spoedig duidelük was. kon van een insluiten van het bondselftal niet gesproken worden. Er werd aan beide züden weinig geschoten; in de Nederlandsche voorhoede was het binnentrio niet al te sterk en Blomvliet en van Ierland hadden aardig het oog op de continentale aan vallen. In de tweede helft was Dgkstra, die zich voor- treffelgk geweerd had. in het Nederlandsche doel vervangen door Olivieri. terwül Raftl het continentale doel ging verdedigen. In deze helft werd het tempo plotseling opgevoerd en aan beide rijden kwamen de doelen in gevaar. Na een kwartier ongeveer kon Brustad uit een voor zet van Piola doelpunten (01) en twee minu ten later schoot Foni in eigen doel (1D.Toen kreeg Olivieri gelegenheid om zgn prachtige capaciteiten te demonstreeren: zün teamgenoo- ten losten eenige „gloeiende kogels", die hg meesterlgk hield. Na 35 minuten echter kon Hahnemann den stand op 21 voor het conti nent brengen en met dien stand kwam ook het einde. De heer Lotsy zeide ons nog, dat hg Piola, Aston. Foni. Olivieri en Andreolo de uitblinkers vond. Het wederzgdsch begrip was vaak nog onvoldoende en Kupfer en Kitzinger presteer den niet de helft van wat zij in het Duitsche elftal waard zgn. De samenstelling van de ach terhoede en de middenlinie staat zoo goed als vast: voor de voorhoede zgn er vele moeilijk heden, daar Braine. Zsengeller. Colaussi en Aston zoowel links als rechts kunnen spelen. Deze laatste dagen aldus de heer Lotsy, moeten wij nog veel met de spelers praten, de tactiek bespreken: dat is van veel beteekenis. De heer Pozzo zeide ook, dat het de moeilgk- heid is, een eenheid van het elftal te maken. Doel: Woodley (Chelsea). Achter: Spronton (Tottenham Hotspur) en Hapgood (Arsenal) aanvoerder. Midden: Willingham (Huddersfield Town), Cullis (Wolverhampton Wanderers) en Copping (Arsenal). Voor: Matthews (Stoke City). Hall (Totten ham Hotspur). Lawton (Everton), Goulden (West Ham United) en Boyes (Everton). KON. NED. VOETBALBOND. In afdeeling II zijn gisteren nog enkele com petitiewedstrijden gespeeld 4e klasse B: Oranje BlauwPostalia 22. Res. 2e klasse A: DHC III—Ado TV 3—0. A.S.C.H.V.V. combinatie 5—6. Een nuttige oefenwedstrijd. A.S.C. heeft, na haar goeden inzet van de competitie, den Zaterdagmiddag voor den vrijen Zondag benut met het spelen van een oefenwedstrijd tegen een combinatie van H.V.V. 1 en 2, welke strijd que oefen partij wel aan zgn doel heeft beantwoord. Voor het grootste deel van den wedstrijd hadden de Rood-Zwarten het beste van het spel, doch zij moesten na een 5—3 voor sprong ten slotte genoegen nemen met een 56 nederlaag en daarmede de eer aan de gasten laten. Direct van den aftrap loopt A.S.C. hard van stapel en we tellen reeds in de eerste minuten een 5-tal corners op het Haagsche doel. Her- haaldelük breken de rood-zwarten door de ver dediging der gasten heen en na 5 minuten geeft Wenting uit een voorzet van Verboog, met een goed schot zgn club de leiding. Een tegen aanval van H.V.V. besluit v. d. Luur, die zich gedurende den geheelen wedstrijd een bijzonder handig speler toont, met een hard schot, dat rakelings over gaat. Mooten probeert het aan den anderen kant, maar ook hg zoekt het doel te hoog. Hoewel A.S.C. in de meerderheid blüft weet v. d. Luur onverwacht door te breken en met een onhoudbaar schot den gehjkmaker te scoren (11). De scheidsrechter, die of zijn dag niet had. of de vriendschappelgke ontmoe ting wat al te gemoedelük blgkt op te nemen, neemt tal van büzondere beslissingen, hetgeen het spel over het algemeen niet ten goede komt. Inmiddels heeft Mooten kans gezien na 'een algemeenen aanval den bal voor de tweede maal in het net te loopen, welke voorsprong spoedig daarop uit een penalty door v. d. Luur wordt te niet gedaan. Als de scheidsrechter de rust heeft aangekondigd, b.'ükt het echter dat nog 10 minuten moet worden gespeeld. A.S.C. blijft nog steeds het oeste van het spel behou den en spoedig heeft van Duuren de leiding opnieuw voor A.S.C. herwonnen 3—2. Herhaal delijk komt A.S.C. goed gesteund door de mid denlinie. waarin de kanthalfs wei het beste werk verrichtten, terug en Wenting verhoogt met een goed schot de score (42), waarna v. d. Luur voor dat de rust nu werkelgk aanbreekt nog een maal het net weet te vinden (.43). In de tweede helft is Wenting vervangen door Koops, een toekomstig A.S.C.-speler uit Alkmaria Victrlx. die op bescheiden wijze de buteerde op de linksbuitenplaats, doch wiens voorzetten, ondanks zün zeer rustig spel, van uitstekende kwaliteit waren; een ervan leverde een doelpunt op. Zoo was de stand 53 voor A.S.C. Het spel werd meer verdeeld, het bleek gedaan met het rood-zwarte overwicht, H.V.V. werd sterker en met v. d. Luur als motor trok H.V.V. ten aanval. Een ver schot van den midvoor verraste Jaquet volkomen (54). Meer en meer werd A.S.C. teruggedrongen. De verdediging weerde zich voor wat ze kon met Zwanenburg aan het hoofd, doch kon niet ver hinderen dat v. d. Luur door onvermoeid vol houden den gelü'kmaker en ten slotte ook het winnende doelpunt voor H.V.V. in de rood zwarte touwen joeg (56). Zoo kwam het einde van deze voor beide ploegen prettige en nut tige oefenpartg. Officieele ingebruikstelling van de Katwijk-terreinen. De Burgemeester trapt af. Katwijk wint den openingswedstrijd. Zaterdagmiddag had de opening van de nieuwe terreinen van de voetbalvereeniging „Katwük" aan den Vreugdeweg in Duinoord te Katwgk officieel plaats. Onder de velen, die van hun belangstelling bigk gaven, waren o.a. de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. de gemeente-secretaris de heer D. C. O. Boekhoven, de Voorzitter en secretaris van den L.V.B., de heeren Steenhauer en W. Caro, het bestuur van de Chr. Jeugd organisatie, vertegenwoordigers van Quick Boys en Rgnsburgsche Boys, en de hoofdopzichter der gemeentewerken, de heer W. Verloop. De openingswedstrüd zou gaan tusschen Kat wgk I en Rgnsburgsche Boys I. Nadat- de beide elftallen zich hadden opgesteld bij de kleed kamers, nam de voorzitter van Katwgk, de heer A. Visser, het woord. Namens de voetbal vereeniging heette hij allen en in het büzonder bovengenoemde personen, welkom. Dit nieuwe veld, aldus spr., geeft vele verbeteringen. In de 6 jaar. dat Katwgk heeft bestaan, was het materiaal in dusdanigen toestand gekomen, dat dat er veel aan op te knappen viel. Van deze gelegenheid is gebruik gemaakt om weer netjes voor den dag te komen. Spreker dankte allen, die tot het tot stand brengen van dit werk hebben meegeholpen. De burgemeester vond het een groot genoegen om „Katwgk" geluk te wenschen met dit nieuwe speelterrein. Bü het streven naar over winning moet het sportieve steeds hoog gehou den worden, waarbg de zelfbeheersching in de sport betracht moet worden. Spr. sprak ten slotte den wensch uit, dat de club in bloei en groei mocht toenemen. De heer Steenhauer wilde niet in herhaling vallen om het gemeentebestuur te bedanken voor zijn medewerking. De voetbalvereeniging „Katwük" heeft in den loop der jaren een goeden naam verworven en spr. hoopte, dat het de vereeniging in alle opzichten verder goed moge gaan. De heer A. Haasnoot, voorzitter van de C.J.V., zei. dat het bestuur in alle afdeelingen belang stelt, niet alleen op geestelük gebied, maar ook op dat van de lichamelijke opvoeding. Het ver heugt ons, dat „Katwük" daaraan wil meewer ken. Spr. sprak de beste wenschen voor de vereeniging uit. De voorzitter noodigde den burgemeester uit den aftrap te doen. Na. den aftrap wist Rüns- burg binnen 5 minuten het eerste doelpunt te maken. Katwijk is niet ontmoedigd en al spoedig wist Verdoes voor Katwük den gelijkmaker te scoren. De wedstrgd neemt meer en meer een spannend karakter en de ploegen zün aan elkaar gewaagd. Beide doelen ontsnappen voor de rust ternauwernood aan gevaar en de rust gaat in met 11. Na de rust is Katwük verre de meerdere. Verdoes weet binnen 15 minuten, goed büge- staan door de anderen, den stand te brengen op 41. Fel pakken de Rünsburgsche Boys nu aan om den achterstand in te halen en al spoedig is het 43. In de halflinie zwoegt Van Duyn om het spel te verplaatsen en spoedig weet de midvoor uit een pracht-voorzet van L. Guyt het 5de doelpunt te maken. In den resteerenden tüd is Katwük meester van het veld en weet Verdoes nog 2 doelpunten te scoren, zoodat de wedstrijd eindigde met een 7—3 overwinning voor Katwgk. A.R.C.Quick Boys 42. Een verdiende zege der thuisclub. De met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd tusschen de beide oude rivalen voor de eerste plaats in de Zaterdagmiddagcompe titie is in een overwinning voor de thuisclub geëindigd. Een overwinning intusschen, die hen volkomen toekomt. De thuisclub speelde beter, dan wij haar in vorige wedstrijden zagen, het onderlinge verband was zeer goed. terwijl het spel met forsche trappen goed werd open ge houden. waartegen de Q.B.-achterhoede aan vankelijk niet bestand bleek. De voorhoede der Racingclub was wel het sterkste deel van het elftal, vooral W. Bergshoeff deed weer geducht van zich spreken. Zelf nam hü niet minder dan drie doelpunten voor zijn rekening. De halflinie was goed met A. Bergshoeff aan het hoofd, ter wijl in de achterhoede v. d. Neut steeds beter wordt. Keeper v. Heusden heeft in enkele moei- lgke situatie's redding gebracht, alhoewel de matige Q. B. voorhoede het hem niet bepaald moeilgk maakte. De bezoekers zgn ietwat tegen gevallen. vooral de voorhoede, uitgezonderd linksbinnen Vis en de rechtsbuiten, waren er hopeloos uit. In de halflinie zagen wij de ge broeders Barnhoorn wel eens beter al herstelden zg rich in de tweede helft goed. In de achter hoede was Remmelzwaal nog immer de betrouw bare back. Zün partner kon ons de Wildt niet doen vergeten, terwül de doelman blgk gaf een remplacant te zijn. Scheidsrechter Arnoldus leidde den pittigen wedstrijd behoorlijk. Spoedig na den aftrap heeft ARC een kans waaruit A. Bergshoeff inkopt 10. Nauwehjks is het leder weer aan het rollen gebracht of W. Bergshoeff omspeelt den rechtsback en schiet het leder onverwachts langs den doelman 20. Q. B. weet zich na dezen onverwachten achter stand te herstellen en gesteund door de halflinie trekt de voorhoede ten aanval. Het spel dezer voor hoede is echter te onsamenhangend om succes te hebben, vooral middenvoor Megvogel brengt er weinig van terecht. Aan de andere zgde doet j W. Bergshoeff het beter als hij uit een forsche trap het leder oppikt en snel opbrengt. Zgn keiharde schot verrast den doelman andermaal volkomen en het is 30. Q. B. zet intusschen alles op den aanval doch het schot ontbreekt volkomen. Eenmaal zien wrü den linksbuiten een wel haast niet te missen kans onbenut laten, terwijl ook door verkeerd begrüpen een goede kans verloren gaat. Nog vóór het verstrijken der eerste helft weet andermaal W. Bergshoeff het net te vinden. Na de thee is het direct Q. B. dat ten aanval trekt, doch succes blgft uit. Aan de andere zgde doen Jongeneel c.s. hardnekkige oogingen den voorsprong te vergrooten. doch de Q. B. achterhoede is thans op haar qui vive en laat zich niet meer passeeren. Bg een algemee nen aanval der bezoekers geeft de linksbuiten een goeden voorzet waaruit Megvogel inkopt. 41. De bezoekers komen thans opzetten, doch het duurt nog geruimen tgd alvorens Pluim graaf opnieuw kan scoren, 42. ARC komt dan nog weer in den aanval, doch zonder dat er meer gedoelpunt wordt verstrijkt de tüd. DONK IV—ALPH. BOYS III 2—2. Alph. Boys III speelde een uitwedstrgd tegen Donk IV Gouda, die in een gelijken stelid van 22 eindigde. De motorclub Wassenaar en Omstreken heeft niet te klagen gehad over de belangstelling voor den zesden Duinrell-rit, waarvoor gistermiddag naar schatting 10.000 menschen waren opgeko men. Het fraaie landgoed bood op dezen schit terenden herfstdag dan ook alle gelegenheid tot een aangenaam verblgf, terwijl de geboden sport op zeer hoog peil stond. De grootste belangstelling ging uit den aard der zaak uit naar de ontmoeting Nederland België, doch aangezien deze over de verschil lende klassen der seniores verdeeld was, bleek deze als geheel zeer moeilük te volgen. Het pu bliek bepaalde zich dan ook in hoofdzaak tot het volgen van de rijders in de 500 c.c. klasse, en daarin heeft zich strijd genoeg afgespeeld. Het leek aanvankelgk, alsof Dick Renooy hier met een gemakkelgke zege zou gaan strijken, want na zes ronden had hg reeds een voor sprong van 2 minuten op zijn opvolger, eerst den Belg Grizzly, even later diens landgenoot Pe. Op een gegeven moment echter begaf de motor van Renooy zich, doch toen wist de Am sterdammer Aartsen de schitterende prestatie te verrichten, de leiding over te nemen, waar mede hij uiteindelgk de Nederlandsche over winning consolideerde. Naast hem dient ook de Arnhemmer v. Rijn genoemd te worden, die op overtuigende wijze de 350 c.c. voor zün rekening nam, waarmede hij een belangrük aandeel had in de landen- overwinning. Ook de in de ochtenduren gehouden junio- resraces hadden een spannend verloop. Voor het overige verwüzen wg naar onderstaande uit slagen. Nederland—België: Nederland 82 punten te gen België 62 punten. Juniores. 125 c.c.: 1. F. Okhuizen, Utrecht, op Villiers in 55.41.3; 2. J. J. Bovee, Amersfoort, op Fr. Barnette in 55.50.1 op 1 ronde; 3. A. N. Hansen, Amsterdam op DKW. 250 c.c.: 1. J. Simons, Edam, op Eysink in 70.33.1; 2. N. v. d. Meene, Leiden op Triumph, in 71.11; 3. J. van Eek, Haarlem, op Matchless in 74.0.4.4; 4. D. Jongeneel, Den Haag. op Matchless in 74.33.1; 5. K. Breedük, Leimuiden op Eysink in 74.37. 350 c.c.: 1. F. Simons, Edam op Eysink in 68.14; op 2 ronden G. Bas, Hehsbroek, op Rudge: op 5 ronden Wr. Regters, Zevenhuizen, op AJS. 500 c.c.: 1. F. v. d. Toorn. Amsterdam, op Norton in 62.09.1; 2 .H. de Wit Br. op Langen- dük op Ariel in 65.37.3; 3. P. Knijnenburg, Was senaar op BMW in 66.02. Seniores. 125 c.c.; 1. J. C. Verkerke, Amersfoort op Eysink in 108.11.1; 2. Les Ravenhall, Den Haag, op Eysink op 1 ronde; 3. B. Maltha. Rotterdam, op Eysink op 2 ronden; 4. Th. Schrijver, Am sterdam op DKW op 2 ronden. 250 c.c.: 1. J. Bovee, Amersfoort, op Velocette in 132.36.1; 2. H. Vink, Maasland, op Matchless op 1 ronde; 3. A. H. Beels, Haarlem, op Match less op 2 ronden; 4. C. Huybrechts, Middelburg op Triumph op 2 ronden; 5. P. van Maldeghem. Brussel, op Ariel op 3 ronden; 6. J. W. Haaker, Badhoevedorp op Gr. Peerless op 3 ronden. 350 c.c.: 1. J. van Rü'n, Arnhem, op Velocette in 152.43; 2. W. van Katwük, Delft, op BSA op 1 ronde. 500 c.c.: 1. P. J. Waartsen, Amsterdam, op Norton, in 147.28; 2. J. Frenay, Micheroux (B.) op Gillet in 146.50.3; 3. A. Hubar. Spa <B.) op Sarolea in 151.00.3; 4. C. van Rijssel, Den Haag op Matchless in 154.51.2; 5. D. Geminick. Luik (B.) op Gillet en 6. F. van Tichelen Kessel <B.) op Gillet. De van Zuylen van Nyeveltbeker werd voor de derde en beslissende maal gewonnen door Verkerke op Eysink, terwül Renooy met 7.41.2 de snelste ronde op rijn naam bracht. DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor a.s. Zondag zijn door den K.N.Vi, o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld' 2e klasse: ODS—UVS. 3e klasse: LugdunumHilllnen, ASC- Scheveningen, AlphenVDS, Hillegom- Postduiven. 4e klasse: Wassenaar—Boska Boys, BTC-. Bodegraven, WaddlnxveenDSO, Rooden. burgHDV, Tona—Sportman, Rouwkoop- Postalia, DDVKAlphla, LDWS—WIK, tfC SFC. Res, 2e klasse A: Gouda n—Alphen n Bodegraven IILaakkwartier II; Alphii IILugdunum n, HBS IVLFC II, UY3 II—ASC II. Leidsche Voetbalbond Zaterdagcompetitie, UITSLAGEN. lste klasse: ARC 1Quick B. 1, 4—2; Noord, wük 1—Woubrugge 1, 3—0; Katwük 1—Riji^ B. 1, 7—1. 2de klasse A: MSV 1—ARC 2. 7—1. 2de klasse B: Quick B. 3Katwük 2, {M; ASCNoordwük 3, 41; Koudekerk lCNV 1, 1—2. 3de klasse: Noordwük 4Woubrugge 2, 5-3; 4de klasse: RCL 3Noordwük 5, 1—6; p' F. Pacta 2Koudekerk 2. 04. Adspiranten: ARCQuick B. 91. Zondagcompetitie, lste klasse: LDWS 2—Leidscho B. 1, l-?; Lugd. 3—DSO 2, 32; Morschkw. 1—Alphen 1 0—3. 2de klasse A. ASC 3Lugd. 3, 20; Rooden- burg 2Alphen 4, 1—1. 2de klasse B: Zuiderkw. 2ASC 4, 3-1; TONA 2—Roodenburg 3. 2—2. 3de klasse A. DSO 3—UVS 6. 2—2 ASC 5~ Sportman 3, 4—2. 3de klasse B: LDWS 4—AZL 1, 1—1; Morsen- kwartier 2—Zuiderkw. 3, 3—3. 4de klasse A: LFC 6—LDWS 5, 2—0. 4de klasse B: Alphen 5AZL. 2, 140; Zul- derkw. 4LDWS 6, 14; Roodenburg 5- Morschkw. 3. 2—3. Juniores: DVSASC 19. Adspiranten A; ASC (a)Sportman (a) 3-3, Adspiranten B: UVS (c)Roodenburg 0-3; Sportman (b)—LDWS 1—12. NOORDWIJK I—WOUBRUGGE I 3-0. De overwinning is geen oogenblik in gevaar geweest en vooral voor de rust was Woubrugge, dat met eenige invallers speelde, in de minder heid. Een productiever voorhoede zou voor de rust een grooteren voorsprong dan 2—0 be haald hebben. Nu was het resultaat een groos aantal corners. Na de thee brengen eenige door braken van de gasten gevaar, doch de Noord- wgk-achterhoede is goed op dreef en geeft Windhorst c.s. geen kans. De gastheeren doel punten nog eenmaal zoodat met 30 het einde komt. NOORDWIJK IV—WOUBRUGGE II 5-J. De veteranen van Noordwük hadden het s*.' zwaarder tegen Woubrugge n. Nadat de gaste een 3—2 achterstand gelük maakten leek hï er op dat Noordwijk de overwinning zou ol- gaan, doch in het laatste kwartier wist de thu) club nog tweemaal te scoren, en blüft detweea plaats voorloopig behouden. KOUDEKERK—C.N.V. 1—2. Direct na den aftrap is het spel spannend en na 15 min. is het C.N.V. I die de leiding neemt (10). Nu maakt de linksbuiten van C.N.V. een fout. waardoor een penalty ontstond die benut werd door Koudekerk 1—1). Vlak voor de rust maakt de C.N.V. midvoor er 2-1 van. Na de rust scoorde Koudekerk het gelijk makende punt 22. Hoewel de gasten het winnende punt tracht ten te maken gelukte dit niet en bleef de uit slag ongewüzlgd. A.S.C. (ZATERD.)—NOORDWIJK III 4-L Beide elftallen tellen invallers. Direct ontwik kelt A.S.C. een keurig open spel. Het eerste doelpunt komt echter aan de andere zijde, A.S.C. geeft zich niet gewonnen en weet doo: twee mooie doelpunten van Koet en v. d. Ven den stand in haar voordeel te brengen. Na de thee probeert Noordwijk het spel te forceeren, echter tevergeefs. Geleidelük komt A.S.C. opzetten. Een kwartier na de rust maakt A.S.C. door een zeer mooi schot van v. d. Ven 3—1 en een kwartier voor het einde vergroot v. d. Stoel den voorsprong tot 4—1. Scheidsrechter v. d. Stelt leidde goed. QUICK BOYS in—KATWIJK II 8-0. Hoewel de thuisclub het eerst het windvoor- deel had kon zg in het eerst halfuur van den wedstrüd dit voordeel niet in doelpunten uit drukken. doch toen v. d. Plas een keer tegen de bovenlat schoot, kopte Kroon den terug- stuitenden bal in het net, 1—0. Intusschen had den de gasten herhaaldelük getracht om da blauw-witte achterhoede te verschalken, doch zonder resultaat. Vlak voor de rust wist v. d. Berg voor Quick Boys nogmaals te doelpunten, zoodat met 2—0 gedraaid werd. Het spel voor de rust wettigde het vermoeden, dat Katwgk na de rust het windvoordeel zo,J benutten om den achterstand in te loopen, doch terwül de gasten echter steeds meer afzakten, kwam de drie invallers tellende Quick Boft- ploeg er steeds beter in en regelmatig werd de score opgevoerd tot 80, zonder veel tegenstand te ontmoeten. ROODENBURG II—ALPHEN IV 1-1- Roodenburg heeft een invaller voor haar rechtsachter. Alphen kiest den wind als bond genoot. Al direct wordt er flink aangepakt, AJ- phen werkt zich echter spoedig los en onder neemt eenige aanvallen, die woiden afgeslagen Het goede werken van de Roodenburg-halfünie is te loven, maar zooals steeds, waar doelpu^' ten moeten vallen komen ze niet. De kec-ptf van Alphen verricht wonderen, bügestaan door vrouwe Fortuna. Als er weer een bombardement op het Alphen-doel is afgeslagen, gaat J8 rechtsbuiten van Alphen er met den bal van door en de linksachter valt hem te zwaar aan- Een penalty volgt en het is 10 voor Alphei; Een mooi opgezette aanval van Roodenbure komt bij den rechtsbuiten, die een schot bj- vuurt dat voor den keeper te machtig is om vangen, de bal komt weer bij genoemden sf Ier, een knal en nu houdt de keeper hem ter de doellün. Dit was niet te zien voor t cphptriQVPph fpv Na de rust wordt het Alphendoel hevig ond# vuur genomen, maar de achterhoede weet te houden. Alphen wil het spel forcceren;ilrt scheidsrechter grüpt resoluut in. Roodenbius zet alles op den aanval. Ongeveer 10 nunui vóór het einde ruilen linksbinnen en ünksacm- van plaats en zoowaar lukt het Roodenoure gelgk te maken. Keurig wordt de bal naar voren gebraens. linksbinnen passeert eenige Alphenspelers geeft door naar den rechtsbuiten, die u» voor het doel plaatst en met een schitt' kopbal maakt de linksbinnen gelijk. De heer Koppeschaar leidde goed. 23

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10