Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 21 October 1938 ^QÜOVADIS] r De geschenken voor het nieuwe Raadhuis. Ontploffing van een gasmeter. Verzet tegen crisis ambtenaren en politie Boskoopsche melkhandelaar in verzekerde bewaring gesteld. AGENDA WEERBERICHT. UN/T IN LETTERE Uit de Omstreken 'ALPHEN. Wat tot nu toe ontvangen werd. Tot nu toe kwamen de volgende aanbie dingen ln: 1. te zamen van mevr. de wed N. Samsom— Molenaar en de heeren J B. Samsom, N. Samsom en W. Samsom. firmanten van de bekende, alhier gevestigde, firma van dien naam, drie gebrandschilderde ramen voor de raadzaal; 2. van de plaatselijke in dustrie eveneens drie gebrandschilderde ramen, ln de traphall: 3. van de afd. de Rijnstreek van den Ned. Aannemersbond en Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland, twee van dergelijke ramen, mede te plaatsen in de traphall. In over leg met de gevers zijn deze drie aanbiedin gen gecombineerd en is de uitvoering en levering er van in één hand gebleven waarvoor een geheel zal worden verkregen, overeenkomstig de elschen, welke daaraan mogen worden gesteld: 4. van de Fa. Jac. Qroeneveld en Co., kweekers alhier, een groep heesters of planten voor den tuin aanleg bij het raadhuis; 5. van den archi tect C. J Blaauw een windvaan voor den toren; 6. van de Alphensche Bank een ge schilderd portret van onzen vorigen bur gemeester, wijlen dr. H. J. Lovmk: 7. var. ae leden van den raad een geschilderd portret van den eersten burgemeester der met Ingang van 1 Jan. 1918 n'euw gestichte gemeente Alphen a. d. Rijn. wijlen den heer C. W. C. Th. Visser; 8. van de leden van het college van B, en W. een geschil derd portret van H. M. de Koningin; 9. van een daartoe gevormd comité van jonge dames uit de gemeente een zelf geknoopt tapijt voor de trouwzaal met bijbehooren- öen looper; 10. van de ambtenaren der ge meente en de politie een klok. bestemd voor de hall bij de secretarie; 11. van de water- en llchtbedrijven. lichtkroon, be stemd voor de raadzaal en 12. van de voor malige vereenlging „Gmeentebelang" twee bronzen lantaarns op het voor'oaleon. B. en W. stellen den raad voor overeen komstig art. 171 der gemeentewet, genoem de schenkingen te aanvaarden, zulks on der dankbetuiging aan de gevers voor hun medeleven In het welslagen van de plan nen tot stichting en Inrichting van een nieuw gemeentehuis en den burgerzin, waarvan hun daad getuigt. In de werkplaats van den sigarenmaker H. aan de Aarkade ls gistermiddag de gas meter ontploft, toen H. het gas wilde aan steken. Tengevolge van deze explosie, die overal in de omgeving werd gehoord, wer den verschillende ruiten vernield en an dere schade aan de werkplaats toegebracht I H. zelf kwam met den schrik vrij. Naar wij vernemen moet de explosie worden toe geschreven aan onvoorzichtigheid. In ver- üand met werkzaamheden aan de gaslei ding had men verzocht het gas niet aan ie steken, doch H. schijnt hieraan geen ge volg te hebben gegeven of hiermede onbe kend te zijn geweest, althans moet de ex plosie' zijn ontstaan door den sterken toevoer. Boer, pas op je kippen! Ten nadeele van K. in de Ridderbuurt werd een tiental kippen ontvreemd. Toen men zich 's morgens naar het kippenhok begaf, bleek dit geheel leeg. K. deed aan gifte bij de politie. Verhuring van Noodwoningen. In verband met den bouw van de nieuwe noodwoningen aan den Westkanaalweg, welke bouw inmiddels is aangevangen, stel len B. en W. den raad voor den huurprijs ie bepalen op f. 2.50 per week. Inclusief waterleiding. B. en W. stellen den raad voor het per ceel Steekterweg nr. 208 waarvan de huur- lermljn op 19 Nov. a s. afloopt, alsdan we derom voor denzelfden prijs ad f. 2.75 per week te verhuren voor den tijd van 5 jaren. De bouw van de schuurtjes voor de woningen van de Nutsstlchting tot verbe- cring van de Volkshuisvesting in het z.g. Roode dorp is opgedragen aan den aanne mer J. Westmaas Jr.. alhier. De herbouw van een boerenwoning te Woubrugge, aanbesteed door den architect W. Brouwer alhier, is opgedragen aan de aannemers Broers en van Bennekom te Ilazerswoude voor f. 9G49.het schilder werk is gegund aan de Fa. P. H. van Kee- ken alhier voor f. 370. Daar de getroffen regelingen niet meer voldoen aan de nieuwe wettelijke bepalin gen en in verband met de nieuwe wen- schen, welke inmiddels uit de practljk wa ren vernomen, stellen B. en W. den raad voor tot de Intrekking van het raadsbe sluit te dier zake d.d. 3 Sept. 1935 en 17 Febr. 1937 en thans toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening ln geval van brand in de provincie Zuid-Holland. Bij het ln beslag nemen van den melk wagen van den te Boskoop wonenden melkverkooper C. F. M. door ambtenaren van den crisisopsporingsdienst, ls het gis termorgen tot een zeer ernstig incident gekomen. Niet minder dan 4 veldwachters moesten er aan te pas komen, om den weerspannlgen melkverkooper en diens 17-jarigen zoon in bedwang te houden.' De inbeslagname van den melkwagen vond zijn oorzaak in het feit, dat M. zich niet wil onderwerpen aan de crlslsbepalin- gen en reeds een tijd lang voor alle waar schuwingen doof was. Hij heeft ook gewei gerd zich aan te sluiten bij de Alg. Ver. voor Melkvoorzlening te Den Haag. Daar aan het geduld der ambtenaren een einde was gekomen, besloot men gister morgen met politie-assistentie den melk wagen ln beslag te nemen. Aan de Zuidkade werd M. aangehouden en verzocht mede te gaan naar het gemeentehuis, aan welk verzoek voldaan werd. Evenwel trachte op hot Raadhuis plein de zoon van M. er met het gespan vandoor te gaan, hetgeen door de politie werd belet. De Jongeman heeft zich toen heftig tegen de politie verzet. Ook de vader die meende zijn zoon te hulp te moeten komen, geraakte slaags met de politie. Het was een klauwen, waarbij de politie en de vader en zoon M. over den grond rolden. Na veel moeite gelukte het vier man poli tie de beide weerspannlgen achter slot en grendel te zetten. M. Sr. is ln verzekerde bewaring gesteld, terwijl de zoon na te zijn verhoord, in vrij heid gesteld ls. 5 Ik zie de wereld, waarin wij leven, als 2 een mooien. grooten boomgaard met 1 de prachtigste vcuchtboomen. Van den ochtend tot den avond kunnen wij vruch- 5 (ten plukken en dan pas is de boomgaard I leeg. En des anderen daags als wij in de vroegte, verkwikt door een rust naar 2 lichaam en geest, den boomgaard be- treden, dan zijn de bloesems van den I vorigen dag weer heerlijke rijpe vruch- I ten en daarnaast dragen de takken 2 weer de bloesems, die de vruchten van I morgen zullen baren. En opnieuw kun- J nen wij volop plukken. Als de markt I 2 verzadigd raakt, als de consumenten. I die het fruit betalen kunnen, niet meer I Z consumeeren en dus niet meer koopen j kunnen, staakt ook dan het plukken 1 niet. doch plukt onversaagd door! 2 Plukt en schenkt het fruit iveg daar, 2 Iwaar de armen ivonen. daar. waar geen I koopkracht is om het fruit te koopen. j Gij zult daarmee toch immers de markt I en de marktventers geen schade doen. Z Bidt. 15-17 (9) W.C Slckm 2 Maandag. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Rg. bert's vrouw", 81/4 uur nam. Volkshuis: Lezing dr. Pinkhof over „Boer- I haave", 8 1/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9H—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consul tatiebur. v. Alcoholisten 8 u. uam 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3'.£ uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Geneei- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. 1624 (Inge». Med.) ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Barometerstand Gistermiddag 2 uur; 774. Hedenmiddag 2 uur: 774. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 773.8 te München. Laagste Stand 739.2 te Isafjord Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige in het Oosten tljdelilk zwakke Zuidoostelijke tot Oostelijke wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Droog weer. Koude nacht. Weinig verandering in temperatuur overdag. BUITENLANDSE H WEERO VERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Over Scandinavië ontwikkelde 2ich een be langrijke rug van hooge drukking, welke nog ln beteekenis toeneemt en'zich langzaam Oost waarts verplaatst. De kern van het Midden- Europeesche hoogedrukgebied trok Noordoost- waarts en ligt thans over Zuid-Duitschland. De depressie by IJsland bewoog zich verder voor waarts en vulde op. Over het geheele vaste land van West-Europa ls het mooi. rustig weer. met koude nachten en plaatselijke ochtend mist Alleen in Ierland en het Westen van Schotland ls het regenachtig. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR ''arils: O N O, 4 gr. C, fraai. Tonden: ZO, 9 gr. C. fraai. 3erlijnN.W, 6 gr. C„ ochtendmist. Nice: O. 19 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. t46 gr. F.). 12 uur 's midd.: li gr. C. 52 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te I u. 26 min.; nam. te 13 u. 56 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. vrijdag: 5,23 n.m. tot 605 voorin. MAAN8 OP- EN ONDERGANG. 21 Oct. op: 4 u. 14; onder 15 uur 49. Aanbieding diverse begroolingen - De uitbreiding der Chr. School. De Raad vergaderde ten Gemeentehuize. Afwezig de heeren A. J. M. van Well en M. J„-wan der Tas met kennisgeving. Naai- aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat B. en W. geen be spreking hebben gevoerd met den Kerke- raad der Ned. Herv. Kerk, zulks op verzoek van den heer Scheer ln vorige vergadering, betreffende de Herv. school, daar het Col lege hiervoor geen termen aanwezig achtte. Ingekomen was een schrijven van het Electr.bedrijf te Delft met verzoek goed keuring te willen verleenen aan de tariefs verlaging van electricltelt Ingaande met de maanden Juli en Augustus j.l, waaraan is gevolg gegeven. Goedkeuring van Ged. Staten inzake een begrootlngswijziging. De voorzitter deelt mede. dat hij ter ver gadering is geweest in een vergadering in zake behandeling van rattenverdelglng. In deze vergadering werd begroot, dat deze verdelging voor deze gemeente een bedrag zou kosten van f. 300. Spr. vroeg de mee ning van de raadsleden. De heer Scheer achtte het een bezwaar dit bedrag uit te geven, daar geen definitieve klachten hier omtrent zijn Ingekomen. Besloten werd aar. deze verdelging niet mede te doen. Aanbieding gemeenterekening 1937 - Deze rekening zal t.z.t. behandeld worden. Aan bieding rekening Burgerl. Armbestuur 1937. De rekening luidt in ontvangsten en uit gaven f. 6406,45. Zal tk.t behandeld wor den Aanbieding gemeentebegrootlng 1936. Zal t.z.t. behandeld worden. Aanbieding be grooting van het Burgerlijk Armbestuur. Deze luidt in ontvangsten en uitg. f. 6000. Zal t.z.t. behandeld worden. Benoeming van een commissie voor het nazien der gemeen terekening 1937. Door B. en W. werden aan gewezen de heeren J. A. Duinisveld, M. J. v. d. Tas en G. P Roos, die de benoeming aannamen. Voorstel buitengewone aflossing 4'I. leëning groot resto f. 9873,75. De voorzitter deelde mede, dat het mogelijk is deze lee ning af te lossen wegens verkoop van grond aan de Molenstraat. Hiertoe werd z. h. st. besloten, Verkoop van eenige stukken bouwterrein aan de Molenstraat. Z.h.st. werd tot ver koop besloten. Uitbreiding van de Christel. School - De voorzitter las het verzoek van het schoolbe stuur voor, waarin gelden uit de gemeente kas gevraagd worden '■Por uitbreiding met cén lokaal en één lokaal te maken op den bestaanden zolder en aanschaffing meubi lair. wegens het te groote aantal leerlingen der school. Den heer v. Straalen viel de kosten mee, daar hij meende dat de uitbreiding twee lokalen was. De heer Scheer merkte op. dat het school bestuur getracht heeft uit te breiden met zoo weinig mogelijk kosten, doch was van meening. dat deze kosten ln de toekomst weggegooid zijn. Als er een Herv. School komt, aldus spr, ls de uitbreiding overbodig en als deze niet komt is de uitbreiding niet groot genoeg. De heer Grocnewegen meent, dat de ge meenschap nu de dupe wordt, omdat geen zekerheid bestaat of er een Herv. Schóól 2al komen. De voorzitter meende, dat het goed Was als men wist of de Herv. School er komt, doch hij kan er niet achter komen wat de Ker- keraad zal doen. De heer Lammens deelde mede. dat de Kerkeraad aandacht heeft voor de school, doch kan nog geen mededeelingen doen. De heer Roos meende, dat, de ultbreldln" niet Is weggegooid, daar het meubilair toob altijd gebruikt kan worden. Besloten werd op advies van B. en W. de gevraagde mede werking te verleenen. De Wijziging der begrooting 1938 werd goedgekeurd. DUITSCHE ONDERSCHEIDING VOOR PROF. DR. WILLEM MENGELBERG. In het kader van de „Noordsche week" heeft de rector van de HansLsche Univer siteit te Hamburg, prof. dr. Rein, in tegen woordigheid van talrijke vertegenwoordi gers uit de Noordsche landen den Zweedschen dichter verner von Heiden- stam de z.g. HansLsche Henrik Steffens prijs" van 1938 toegekend. Aan prof. dr. Willem Mengelberg werd de „Hansische Rembrandtprijs" voor 1938 verleend en aan den «Engelschen dichter John Masefield de ..HansLsche Sha- kespeareprUs" voor 1938. Aan den Duitschen dichter Hans Friedrich Blunck werd de eerepenning der Universiteit overhandigd. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel- ling werk van Nelly Bodenheim (tot 23 Oct.) 104, Zondag 14 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De Olympiade film", tweede deel. Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4& en 8 uur. Trlanon-Theatcr, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Levensspiegel". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Vier mannen en een gelofte". Woensdag- en Zateraagnam. 2,30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Viktor en Vlktoria". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straafc: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De goede aarde". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 t.m. Vrijdag 21 Oc. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406; E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553. KATWIJK AAN ZEE. 60-JARIGE ECHTVEREENIGING. Van Cornelis van der Wiel en Jacoba van Duyvenbode. Bovenvermeld bruidspaar beschouwt het als een groot voorrecht om, ln zijn woning Vuurtorenstraat, in goede gezondheid Maandag a.s. het merkwaardige feit te mogen herdenken, dat het 60 jaar geleden ln den echt werd verbonden. De bruidegom Cornelis van der Wiel werd hier geboren den 2den December 1853. Van zijn 12de Jaar af tot aan zijn 74ste was hij als scheepsmaker ln dienst in drie ge slachten van de familie Taat n.l. wijlen de heeren D. Taat en W. Taat, en de tegen woordige gebrs. Taat. De bruidegom beklom zijn stokpaardje toen hij ons begon te vertollen uit den goeden ouden tijd, toen bomschuit na bom- schuit van de scheepstimmerwerven naar het strand werden verrold. Hij schatte het aantal bommen, dat hij bij de familie Taat In zijn leven heeft helpen afmaken op een 80 a 90. Gemiddeld werden er in de bomschuiten- periode 2 a 3 per Jaar kant en klaar afge leverd, één jaar heeft hij meegemaakt, dat er zelfs 4 gereed kwamen. Dét was een drukke tijd met werk voor velen. Wat een bedrijvigheid bij het optrekken der bom men 's winters na afloop van de teelt en later weer het aftrekken naar het strand. Waren er soms enkele jaren van slapte, dan werd tijdelijk werk bulten de gemeente gezocht. Zoo heeft v. d. Wiel met 8 Kat- wijkers een tijdlang gewerkt aan de nieuwe schutsluizen te Leldschendam De bruid Jacoba van Duyvenbode werd, uit Katwijksche ouders op 20 Januari 1867 te Rljnsburg geboren. Toen zij 3 Jaar oud was. verloor zij haar moeder en kwam voor goed weer te Katwijk aan Zee. waar een oom verder voor haar opvoeding zorg droeg. Doo rde oud-Hollandsche deugd van zui nigheid en spaarzaamheid heeft het bruidspaar zooveel bljeengespaard, dat het, hoewel zeer eenvoudig, een onbezorgden ouden dag heeft Het huwelijk is gezegend met een 6-tal kinderen 3 jongens en 3 meisjes, waaruit ontsproten zijn 22 kleinkinderen en 12 achterkleinkinderen Menigeen zal zeker het krasse echttpaar, dat reeds tientallen jaren abonné op het „Leidsch Dagblad" is. Maandag zijn geluk- wenschen komen aanbieden I Door v. B. uit de Louwestraat werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat door een onbekend persoon de winkel lade gelicht is voor een bedrag van plm. 5 gulden. G. O. uit de Blommersstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij op de Parklaan door een zoontje van v. D. uit de Mich, de Ruyterstraat met een steen is gegooid, waardoor hij schaafwonden opliep. De collecte ten bate van het Chr. Militair Tehuis te Leiden heeft alhier op gebracht f. 51.53'/». LE1DSCHENDAM. De klachten over de krotwoningen. Dn inspecteur voor de Volksgezondheid, de gemeente-architect en de wethouder van openbare werken, hebben in verband met Ingekomen klachten een onderzoek inge steld naar de perceelen Achterom 2 t/m. 8. FRED. J. ROESKE BINNENKORT 70 JAAR. Iets over zijn leven en werken. Naar wij vernemen wordt de bekende koordirigent te Amsterdam Fred. J. Roeske Donderdag 27 October a.s. 70 Jaar. Fred. J. Roeske ls ln de eerste plaats dè man van de vermaarde Kon. Mannenzang- vereenlglng „Apollo", waarmee hij ook zoo veel roem ln het buitenland heeft geoogst. Wij herinneren ons nog zijn groote suc cessen ln 1927 te Weenen. toen wij ons daar onder zijn gehoor bevonden en ge tuige waren van grootsche ovaties, hem ge bracht door een publiek, dat op het gebied der mannenkoren ten zeerste verwend was. Hij is voorts de man der „aubades", ge bracht op den Dam voor ons Koninklijk Huis en tenslotte een groot zangpaeda- goog, vooral voor de Jeugd. Ter gelegenheid van zijn 40-J. koorlei derschap van „Apollo" ontving hij de zil veren medaille van Amsterdam. Thans is Roeske 42 jaar directeur van ..Apollo" en begin December van dit jaar zal het 50 Jaar geleden zijn. dat Roeske voor de eerste maal als dirigent voor een koor stond. Hij wijdt zijn belangstelling zoowel aan de vroegere als aan de moderne componis ten in de eerste plaats aan de Nederland- sche 'Badings. Dlepenbrouk, Dresden, Pij per, Sanders, Sweers enz.), aan de Fran- schen Poulinc en Miihaud, de Dultschers Bruckner en Hlndemith. Door het propageeren van hun werken meen lk. zoo zegt hij, de kunst, die mij lief ls, te dienen. Als het publiek de mo dernen voortdurend zou hooren, zou het ermee vertrouwd raken. Je moet het er aan „léeren" wennen. Zelfs aan Beethoven moe ten zijn tljdgenooten wennen. En daarom Is het een cultureele daad het publiek ln die richting op te voeden, dat het begin zich althans met een pro gramma van modernen te verzoenen en er zijn oor voor open zet. Over 10 Jaar zal men dan met diezelfde modernen ver trouwd zijn. Als de jongeren er dan ook maar aan denken hun werk .sfeer" te geven. Niet al leen exact zijn, maar een sprankje roman tiek erin leggen. Muziek moet warmte uit stralen en niet afstooten door de kilheid van het exacte en niets meer dan exacte. Woorden, waar wij het volkomen mede eens zijn. NIEUWE UITGAVEN. Van de Centrale Commissie voor het Vrijs. Protestantisme ontvingen wl) een geschrift ge titeld: „Vri)s. Protestantisme en Werkloosheid". De heer Smits vroeg aandacht voor de boompjes in de Molenstraat, die scheef- gewaaid zijn en daar te letten op de bou wers, die hun materiaal op den weg laten liggen, wat gevaarlijk kan Zijn. De voor- 'zilter zeide onderzoek toe. De heer Van Duinisveld vroeg of er Iets te doen is Voor werkverschaffing. De voorzitter zeide met de Polderbesturen hierover gesproken te hebben. De heer Roos vroeg de aandacht voor den paal van het electr. net op dén hoek Molenstraat en verzocht verplaatsing. Hierna sluiting. eigenaar de heer A. H, van den Akker. Deze perceelen vertoonen zoodanige gebre ken, dat men ze moeilijk meer woningen kan noemen. L1SSE. Algemeene vergadering Groene Kruis. De afd. Llsse van het Groene Kruis ver gaderde In het wljkgebouw onder presidium van dr. Th. Ruys Jr. Deze opende met een kort welkomstwoord, waarna de heer A. H 8chrama verslag uitbracht. Daarna werd de beschrijvingsbrief behandeld, waarbij de voorzitter de noodige toelichting gaf. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden G. Tromp en dr. F. G. M. Haase bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigde naar de alg. verg. werd benoemd dr. Van Dijk. Bij de rondvraag merkte de heer Schaap op, dat hij het onbillijk vond, dat verschil lende R.K. leden bedankten en toch bleven gebruik maken van het consultatiebureau voor zuigelingen. De voorzitter vond dit eveneens onbillijk. Wel zijn er die om financieele redenen niet kunnen betalen en daardoor als lid moesten bedanken, echter verwachtte hij. dat zoo veel mogelijk degenen, die lil staat Zijn om hun steun te verleenen, dit ook metter daad zullen doen Het bestuur zal een en ander nader overwegen. Tbt slot dankte dr Ruys de leden voor hun opkomst en zuster Bosman voor haar arfbeid. RIJNSBURG. Teraardebestelling van wijlen den heer W. v. d. Eykel. Gistermiddag vond onder groote belang stelling op de Geref. begraafpllaats aan de Sandtlaan de .teraardbestelllng plast! van het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. v. d. Eykel, ln leven voorzitter van de Ver. Veiling Tuinbouwproducten alhier, die dezer dagen alhier op 68-jarlgen leef tijd. overleed. Ten sterfhulze heeft ds C. M. v. d. Loo, Geref. pred., gesproken naar aanleldlni van Ps, 73 vers 23 tot en met 28. Met den stoet kwamen o.a. mede, be- halve het bestuur van bovengenoemde ver, dc heeren burgemeester J. L. Bosschleter, dr. H. G. Jonker en vele vrienden en ken nissen van den overledene. Toen de kist ln de groeve was neerge laten trad naar voren ds. C. M. v. d. iëa Geref. pred., die woorden van troost en op beuring sprak tot de nabestaanden en tevens een persoonlijk woord. Namens bo- veng. ver. sprak de heer Jac. Kromhout, secretaris, die woorden dan dank bracht voor al datgene wat de overledene voor it Vereeniging tot stand heeft gebracht. Hier na werd gezamenlijk gezongen Ps 103 ver! 9. waarna ds. v. d. Loo in dankgebed voor ging. VALKENBURG. Teraardebestelling van wijlen den heer G, Kerkman, Olstermlddog vond op de Algem. Be graafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. Kerkman, in leven bloc- menkoopman alhier, die begin dezer week cp de Sandtlaan te Rijnsburg door een auto werd aangereden en tijdens het transport naar het Acad. Ziekenhuis overleed. Ten sterfhulze hield ds. Veldkamp, Ned. Herv. pred. alhier, een lijkrede en sprak naar aanleiding van Ps. 39 en hiervan enkele verzen. Toen de kist ln de groeve was ne- dergelaten werd gezongen Ps. 103 vers 8. Allen verlieten diep onder den Indruk den doodenakker. De heer J. Bol heeft namens dé familie dank gezegd voor de betoonde belangstel ling. WASSENAAR. Ernstig verkeersongeval. Op den Rijksstraatweg nabli den Deül stond een vrachtauto stil wegens een defect aan het licht, dat de bestuurder de J. uit Zaandam bezig was te herstellen. Van denzelfden kant kwam een auto, be stuurd door A. alhier die op een gegeven oogenblik door tegenliggers gedwoneeit werd zoodanig naar rechts uit te wijken dat hij een botsing tegen de vrachtauto niet kon voorkomen. Door den schok gin? de vrachtauto rijden met het noodlottis gevolg dat een wiel over de beide beenen van de J ging waardoor deze zeer ernstig werden gekneusd. Per ziekenauto werd hij naar het politie bureau overgebracht waar dr Hubbclin' hem de eerste hulp verleende. Later ls hij per auto door zijn patroon naar zijn wo ning vervoerd. De auto van A. werd totssl vernield. Een granaat gevonden. In de duinen ten Noorden van de Was- senaarsche Slag ls een granaat gevonden van groot kaliber. Het gevaarlijke projec tiel zal door de inmiddels gewaarschuwde militaire politie worden opgeruimd. Ten nadeele van den heer van Z. werd een rijwiel ontvreemd dat hij in de Kerk straat onbeheerd had laten staan. ZOETERWOUDE. Aan de gevolgen overleden. De heer C. 01st hoorn die op 12 October jj. door een koe werd aangevallen en Wj' danig werd gewond, dat hö in hél St Eli* sabeth-Zlekenhuls moest worden opgeno men, is gistermiddag aan de bekomen ver wondingen overleden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6