BUITENLAND I BINNENLAND Verkoudheden LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 21 Odober 1928 De strijd in het Verre Oosten Tjimm Vicks Va-tro-nol 'cueep/ Dagbladreclame is niet te vervangen DE ALGEMEENE TOESTAND. DE REGELING IN MIDDEN-EUROPA. Het Engelsch-Amerikaansche handelsverdrag. Hongarije en Polen geven hun streven naar een gemeenschappelijke grens nog altijd niet op. Voor het standbeeld van den Poolsehen generaal Bem, een der legeraanvoerders van het Hongaarsche leger in den vrij heidsoorlog van 1848 tot 1849, te Boedapest, is een betooging gehouden voor de Hon- gaarsch-Poolsche vriendschap. Aan de be tooging werd deelgenomen door ongeveer 200.000 personen. De verschillende sprekers wezen op de groote beteekenis van de dui zendjarige, traditioneele Hongaarsch-Pool- sche vriendschap, niet alleen voor de beide landen, maar ook voor geheel Europa. In het belang van een duurzamen vrede in dit deel van Europa eischten zij het tot stand brengen van een gemeenschappelijke Poolsoh-Hongaarsche grens. Roemenie blijft echter nog altijd tegen stander. Naar het heet om de volgende redenen: 1. Loyaliteit jegens Tsjecho-Slowakije. 2. Den wensch directe betrekkingen met dat land te behouden met het oog op een economische en politieke medewerking. 3 Den wensch, de positie van Hongarije niet buitensporig te zien versterken. 4. Sceptisme ten aanzien van een moge lijke verzekering der regeering te Boeda pest ten aanzien van Transsylvanië. 5. Het besluit de deelneming te ontwij ken aan een combinatie, welke als vijandig jegens Duitschland zou kunnen worden uit gelegd. Zeer zeker begrijpt men te Boekarest zeer goed het belang, dat Polen hecht aan een regeling der Roetheensche kwestie, welke Roethenië onder Hongaarsche controle zou plaatsen. Dooh, aldus verklaart men, men moet niet uit het oog verliezen, dat de Honga ren. wanneerzij in Roethenië gevestigd zouden zijn strategische stellingen zouden bezetten, welke de verdediging van Trans sylvanië en Boekowina bedreigen. Volgens de „Oeuvre" schijnt koning Carol tegenover de Poolsche voorstellen een zeer krachtige houding te hebben aangenomen. Nog geen dag geleden hadden de Duitsche economische leiders er op aangedrongen, dat hij een plan zou aanvaarden, waarbij Duitschland den geheelen Roemeenschen oogst van 1939 zou opkoopen. In plaats van contant te betalen zou Duitschland in de Donau-delta een nieuiw kanaal doen gra ven, dat een verlenging van het Rijn-Main- Donaukanaal zou beteekenen. Koning Carol was ongerust over deze Duitsche inmenging en het is daardoor te 'begrijpelijker, dat hij zich niet wilde keeden tegen Tsjecho-Slowakije. dat wil zeggen tegen Parijs, Londen en Moskou. Het schijnt volgens het blad, dat de Duitschers aan dringen op een nieuwe bijeenkomst der vier mogendheden. De ..Peuple" schrijft: „Koning Carol weet wel. dat zijn eenige werkelijke vijand het Hongaarsche revisionisme is. ..Associated Press" publiceert een tele gram uit Washington, waarin betrouwbare berichten aangehaald worden betreffende bijzonderheden van een mededeeling, welke naar verklaard wordt, aan Londen is ge zonden over de Engelsch-Amerikaansche onderhandelingen over een handelsverdrag. Verklaard wordt, dat aan de Britsche re- geering is te verstaan gegeven, dat Groot- Brittannië moet kiezen tusschen het toe kennen van belangrijke concessies ten op zichte van een klein aantal Amerikaansehe exportgoederen, en het afzien van een han delsovereenkomst met de Vereen. Staten Volgens deze bron werd verklaard, dat deze mededeeling aan Londen is gezonden in den vorm van een samenvatting der con cessies. waarin Groot-Brittannië tot dus verre heeft toegestemd. Hieraan wordt toegevoegd, dat de mede- deelingen er op wezen, dat deze concessies de Amerikaansehe regeering niet in staat stelden een overeenkomst te onderteekenen en aan het Amerikaansehe volk voor te levzen. De producten, waarover de moei lijkheden gaan, zijn auto's, ham, spek en bacon. BELGIË. Onregelmatigheden bij de verkiezingen in Eupen? Verscheidene bladen maken melding van onregelmatigheden, welke zich zouden hebben voorgedaan bij de gemeenteraads verkiezingen in Eupen. De „Nation Beige" schrijft, dat men in beroep zal komen tegen twee dingen: één der candidaten van de lijst van het Hei- mattreue front, dat zeven zetels en daar mede de meerderheid heeft verworven, zou géén Belg zijn, daar hij niet in 1926 zou hebben geopteerd. Nummer zeven der ge kozenen van dezelfde lijst zou nog geen 25 jaar oud zijn en derhalve nog niet verkiesbaar zijn geweest. Indien de overheid de klagers in het geliik stelt, zal er te Eupen een nieuwe verkiezing worden gehouden. FRANKRIJK. Opzienbarende arrestaties. J"les Rakowsky, de voornaamste inspec tor - van den algemeenen vreemdelingen- ds"Tt van de prefectuur van politie en Vincent! Bellavia. die in Italië is geboren, zijn in de gevangenis opgesloten. Zij wor den beschuldigd van corruptie, misbruik van macht en overtreding van de vreem delingenwet. Vcc-ts is de Italiaan Victorio di Resta, cor51'1 air ambtenaar en leider van de Dr-o!avoro in Savoie gearresteerd. Het sc'-' n', dit deze arrestatie in verband sto"t met ztn ontreden in samenwerking met een ar.1"r Italiaansch consulair amb tenaar, Adrien Grosso te Moutiers, die gearresteerd is onder verdenking van spionnage. Het schijnt, dat Grosso werkte op aanwijzing van di Resta. DUITSCHLAND. De Kerkstrijd. Bij decreet van den minister van bin- nenlandsche zaken is den burgerlijken autoriteiten verboden officieele vertegen woordigers te benoemen bij kerkelijke plechtigheden, zoowel bij de gewone fees ten volgens den kalender, als bij bijzondere gelegenheden, zooals het bezoek van een bisschop, eerste Communies, bedevaar ten e.d. Tevens wordt den civielen autoriteiten verboden bij kerkelijke feesten de nationale vlag te hijschen. Het „Berliner Tageblatt" bericht, dat het toezicht op het godsdienstonderricht op de scholen van Salzburg door den schoolraad van het gebied is ontnomen aan den aarts bisschop van Salzburg. Het toezicht is overgedragen aan de wereldlijke autoritei ten, aangezien geen garantie bestaat, dat de aartsbisschop zijn taak zal uitoefenen in den geest, overeenkomstig het natio- naal-socialisme. ENGELAND. De versterking der defensie. In de kringen, die verantwoordelijk zijn voor de defensiediensten wint de meening veld. dat verdere maatregelen moeten wor den genomen om de vervaardiging van vliegtuigen en munitie te versnellen. Veel steun vindt het voorstel tot instelling van een ministerie van voorraden, beheerd door een minister, die zitting in het kabinet zou hebben en verantwoordelijk zou zijn voor de zoo snel mogelijke tenuitvoerlegging van de orders, door de verschillende defense- diensteu geplaatst. De aanvaarding van dit plan, die thans waarschijnlijk lijkt, zou een gedeeltelijke mobilisatie der industrie be teekenen. die de bedoeling zou hebben den bestellingen der defensiediensten voorrang te verschaffen. LITHAUEN. Naar een regeling met Polen? Van betrouwbare zijde wordt gemeld, dat de Lithausche autoriteiten voor nemens zijn, aan de Poolsche inwoners van Lithauen minderhedenrechten te verleenen ten einde een conflict met Warschau te vermijden. Men meent te weten, dat Lithauen ook de activiteit van de vaderlandsche organi satie. die aandringt op herovering van Wilna, zal tegengaan. TURKIJE. Kemal Ata turk. In den toestand van den president is een verbetering ingetreden, doch niettemin blijft zijn ziekte zeer ernstig. PALESTINA'. De actie tegen de rebellen te Jeruzalem. Men is thans begonnen met de stelsel matige inschrijving der bewoners van Jeruzalem, ten einde de niet ingezetenen uit te pikken. De laatsten worden onder- gébracht in een militair kamp, in de Da- vidsburcht, waar zij ondervraagd worden, en tevens onderzocht wordt, of zij op hun schouders indrukken hebben van het dra gen van een geweer. Sedert drie dagen is door de muezzins niet van de minarets opgeroepen tot het gebed. Vermoeid en ongeschoren na twee dagen in touw te zijn geweest, staan de Britsche soldaten met de bajonet op het geweer op wacht voor iedere opening in de moskeeënwijk. terwijl andere soldaten in dekens gehuld, op de straatsteenen slapen. Gisteravond werd officieel medegedeeld, dat, voor zoover bekend, bij de operaties in de oude stad negentien Arabieren gedood en 25 gewond zijn. Van Britsche zijde zijn geen nieuwe slachtoffers gemeld. De algemeene raad van het Zionistisch congres heeft een oproep aan het wereld- Jodendom gepubliceerd, waarin verklaard wordt, dat voor de Joden in Palestina be slissende dagen in aantocht zijn. In den oproep wordt er bij de millioenen elders wonende Joden op aangedrongen, het be legerde Jodendom in Palestina met eens gezindheid en coördinatie der krachten te helpen. De minister van buitenlandsche zaken van Irak is bij zijn aankomst te Beyroet verwelkomd door een groote menigte Ara bieren. die „lang leve het Arabische Pa lestina" schreeuwde. De minister hield een korte toe spraak, waarin hij zeide, dat hij goed nieuws voor Palestina meebracht, dat de Arabieren zal bevredigen. •VEREENIGDE STATEN. De sDionnage. Rumrich heeft gisteren als getuige in het spionnageDrooes verklaard, dat Glaser, die gewoon soldaat was bii de Amerikaansehe luchtmacht, hem ongevraagd een lijst van de kustwachtstations der Vereenigde Staten had overhandigd. Ondanks de tegenwerpingen van de ver dediging. werd een verklaring voorgelezen, welke door de gedaagde Johanna Hofmann zou zijn onderteekend en volgens welke zij zou hebben gezegd, dat Sch'ueter haar had verteld dat de Duitsche spionnage-organi- satie duizend dollar zou betalen voor plan nen van de Amerikaansehe vlieg'uigmoeder- schepen „Yorktown" en „Enterprise". De vier Dutschers. die kortgeleden te Fort Randolph in Panama gearresteerd zijn en die er ervan beschuldigd worden, foto's van de versterkingswerken te hebben ge nomen, zijn voor den rechter verschenen. Hun zaak is in handen geste'd van het dis- trictscerecht'hof Intusschen zijn zij tegen een borgtocht in vrijheid gesteld De openbare aanklager heeft later aan de pers medegedeeld, dat in de over drie weken te houden zitting van het districts gerechtshof opzienbarende verklaringen te verwachten zijn. 1243 (Ingez. Med.) De regelingen in Tsjecho- Slowakije. Het communisme heeft afgedaan. Het pad voor de samenwerking tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije is gister avond geëffend door de formeele ontbin ding van de communistische partij in de drie Tsjechische provincies Bohemen, Mo- ravië en Silezië. Het communistische hoofd kwartier is door de politie bezet. Dit betee- kent. dat het communisme in geheel Tsje cho-Slowakije onwettig is. daar het in Slo wakije en Roethenië reeds verboden is! Naar de correspondent van de Times meldt, verliezen de communistische leden van het parlement en in de gemeenteraden automatisch hun mandaat. Voor het beginsel „Slowakije voor de Slo- waken" is gisteren een campagne ingezet door de partij der jeugdige autonomisten onder leiding van Durcansky. De industrieelen bijeen. Het bureau der federatie van Tsjecho- Slowaaksche industrieelen is bijeen geko men om een uiteenzetting aan te hooren van den voorzitter, Jaroslav Preiss. over den al gemeenen toestand. Tijdens de vergadering werd eensgezind geconstateerd, dat het noodzakelijk zal zijn op doeltreffende wijze de betrekkingen van Tsjecho-Slowakije. in het bijzonder met Duitschland. te herzien. Op den grondslag van statistieken consta teerde men, dat Tsjecho-Slowakije na de af scheiding der Sudetengebieder. geen zuiver landbouwende staat is, maar dat het vroe gere evenwicht tusschen landbouw en in dustrie in aanzienlijke mate is behouden. Daarom moet het land al zijn industrieele ondernemingen behouden om de ravitail leering der bevolking te verzekeren. Een grens-incident. Er heeft zich een grens-incident voorge daan tusschen Tsjecho-Slowaaksche bur gers en Duitsche wachttroepen op de grens van de bezette zone bij Selchovitz, ten noor den van Melnik. Aan Tsjechische zijde vie len vier dooden en aan Duitsche zijde ver scheidene gewonden. De Tsjecho-Slowaak sche minister van buitenlandsche zaken heeft verontschuldigingen aangeboden en toegezegd een onderzoek in te stellen om de schuldigen te straffen. De vluchtelingen. Bevestigd wordt, dat het aantal Duitsche en Oostenrijksche vluchtelingen tot wier toelating het Britsche kabinet heeft beslo ten. niet hooger zal zijn dan 200 of 300. Het betreft Oostenrijksche of Duitsche burgers, die na den Anschluss naar Tsjecho- Slowakije waren gevlucht en daar voortaan geen toevlucht meer zullen hebben. Om Hankau en Kanton. Het Japansche hoofdkwartier meldt, dat de Nippontroepen na den tegenstand van de Chineezen te hebben gebroken, oprukken in de richting van Kanton. Zij hebben volgens dit bericht reeds Tsjang-Kang-Toeng be reikt. op zes en dertig kilometer ten Oosten van Kanton. Ook de Japansche operaties tegen Hankau verloopen in steeds sneller tempo. Eenheden van de Japansche marine hebben op de Jang Tse een punt bereikt, dat honderdtien kilometer van Hankau is gelegen. Hwang-Sji-Kang is gistermiddag veroverd Parallel met het opvaren van de oorlogs schepen trekken ook de Japansche troepen op langs den Noordelijken oever van de Jang Tse. Sterke gemotoriseerde afdeelin- gen staan nu nog slechts op tien kilometer afstand van Ki-Sjioe. In het gebied ten Zuiden van de Jang Tse heeft de Japansche voorhoede Ta-Yeh be reikt, dat. naar men verwacht, zeer spoedig zal vallen. De gevechten om Tei-An aan den weg naar Kioe-Kiang duren voort. Verklaring van Doihara. Luitenant-generaal Kenoei Doihara, de „Japansche Lawrence" heeft in het maand blad „Tsjwokoron" een artikel gepubliceerd over den beschavenden oorlog, welke Japan in China voert tegen de democratie. Japan, het eenige land. dat de plunde ring en verovering van de Westersche mo gendheden in het Verre Oosten heeft over leefd, is de kampioen van de beschaving in het Verre Oosten en de prlncipieele vijand van deze beschaving is de democratie. Deze voert de wereld naar den afgrond. De taak van Japan is niet alleen het Oosten te red den van de wanorde, doch de wereld een nieuwen vrede en een nieuwe orde te geven. Alleen Japan kan het Oosten ontwikkelen, omdat alleen Japan heeft weten te nrofitee- ren van de techniek van het Westen zon der het Oosten te verraden. De leiders in China hebben dit niet begrepen. Tsjang- Kai-Sjek heeft getracht China te redden door de democratie, hierdoor werd een oor log met Japan onvermijdelijk. Volgens Doihara tracht verder het Westen, dat gegrondvest is op materialisme en indi vidualisme. zich te herstellen door het in stellen van totalitaire regeeringen, gegrond vest op grond, gezin en opoffering. Doihara brengt hulde aan den beschavenden oorlog en verklaart, dat indien Japan den oorlog niet wint, het Oosten verloren is. LOTISICO VIERT FEEST. Ter gelegenheid van haar veertigjarig be. staan hebben de directie en commissarissen van de N.V. De Eerste Nederlandsche Mij. tot verzekering van risico in loterijen „Lo- tisico" te 's Gravenhage gistermiddag in een der zalen van den Dierentuin gereci pieerd. In de met vele bloemen versierde zaal zijn velen hun gelukwenschen aan directie en commissarissen van de jublieerende ven nootschap komen aanbieden. Onder hen waren hoofdagenten, agenten, directeuren van bijkantoren en anderen in dienst van Lotisico en verschillende vertegenwoordigers van bevriende lichamen. DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, voor de week van 20 tot 27 October vastgesteld op 70 cent per Kg. (onveranderd). CREMATIE VAN KARL KAUTSKY. Honderden waren gisteren op Westerveld aanwezig toen de auto met het stoffelijk overschot van Karl Kautsky met vele kran sen bedekt en eenige volgauto's arriveerde. Onder degenen, die den stoet volgden, zagen wli vele bekenden uit de Socialisti sche Internationale en uit de S.D.AP. Ir Albarda als eerste spreker schetste uitvoerig het vele werk, dat de overledene in het belang der socialistische arbeiders beweging heeft gedaan en wees ten slotte od het tragische einde van dezen grooten strijder en theoreticus als banneling in een vreemd land. De heer Koos Vorrink sprak namens de S.D A.P. Ln Nederland en als vertegenwoor. diger „dier honderdduizenden' die in den geest met ons vergaderd zijn. maar die niet hier konden komen en wier stemmen niet luid en klaar konden klinken". Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den heer Sam de Wolff, die den ban neling gedurende geruimen tijd gastvrijheid heeft verleend. STAKING BU KOOLHOVEN GEËINDIGD Naar men ons van directiezijde mede deelt, is gisteren de staking bij de N.V Koolhoven vliegtuigenfabrlek te Rotterdam tot een einde gekomen De vakbond heeft den strijd als beëin digd beschouwd en de arbeiders van Kool hoven hebben hun plaatsen op de fabriek weer bezet tegen de bestaande arbeidsvoor waarden. BURGEMEESTERS. Bij Kon. Besluit zijn opnieuw benoemd tot burgemeester: met ingang van 9 November te Hilvaren beek, J. C. de Rooy; met ingang van 18 November te Ouder- Amstel, J. A. A. Straman; met ingang van 1 November te Retran chement, A. I. Leenhouts; met ingang van 6 November te Nisse, A van der Poest Clement, secretaris dier ge meente; met ingang van 29 November te Bunde, jhr. A. M. H. E. van Aefferden. VERSPREIDE BERICHTEN. Eergisteravond is te Maastricht in den leeftijd van 77 jaar na een ongesteldheid van enkele dagen overleden de oud-rijks archivaris in Limburg, dr. P. Doppler. De z.g. wilde busdiensten. Een nachtelijke protestvergadering van personeel te Den Haag. In de groote zaal van „Amicitia" in het Westeinde te Den Haag is in den af- geloopen nacht een protestvergadering gehouden van personeel uit alle deelen des lands van de z.g. „wilde" autobus diensten, wier voortbestaan door het nieuwe wetsontwerp ter vervanging van het bestaande R.A.P. wordt bedreigd. Eenige honderden personen hadden aan den oproep van het comité van actie tot bijwoning van deze vergade ring gehoor gegeven. De voorzitter van het voorloopig comité, de heer Klamer. bracht een woord van dank aan de bus-ondernemers, die hun bussen ter beschikking van het personeel hebben gesteld, om het in de gelegenheid te stellen deze nachtelijke vergadering bij te wonen. Deze vergadering is, aldus spr„ uitgeschreven uitsluitend door en uit het personeel, want wanneer allen, die door onze bussen een bestaan vinden, ter ver gadering zouden komen (garagehouders, leveranciers van auto-onderdeelen, van uniformen, van olie en benzine, drukke rijen, enz.) dan zou in Nederland geen zaal groot genoeg zijn. Spr. wees er voorts op, dat er niet gesproken kan worden van „wilde" busdiensten, want deze diensten rijden met de regelmaat van een klok en worden bestuurd door bekwame vakmen- schen. De bussen zijn niet wild, aldus spr., doch wij worden het langzamerhand wel (applaus). Want men tornt aan ons be staan en voor ons dreigt het de laatste week te zijn, waarin we kunnen werken. Daarom uit spr. de hoop, dat de minister van waterstaat alsnog daarvan doordron gen zal worden, en dat de Kamerleden, die bij de behandeling van het wetsont werp hun stem moeten bepalen, daarbij voor oogen zullen houden, wat het zeggen wil, geen werk meer te hebben en te zijn overgeleverd aan zorg, verdriet en ellende. De bedoeling van deze vergadering is, eindigde spr., om te komen tot een geza menlijke actie, ten einde met aile ten dien ste staande wettige middelen te ageeren tegen het wetsontwerp, dat ons bestaan on mogelijk maakt (instemming). Nadat de heer Van den Berg namens het comité van actie uit de werkgevers de aanwezigen had aangespoord, om in hun eigen belang en in dat der bedrijven, eens gezind op te treden tegen hetgeen spreker noemt „broodroof", werden tot bestuursle den gekozen de heeren Klamer, Kingsma en Mooyman, allen uit Den Haag, van Zit- tcren en Laarhof uit Amsterdam en Scheidier en Vos uit Rotterdam. Bij de behandeling van de te voeren actie werd besloten om de regeering, de Kamerleden en het publiek uitvoerig in te lichten over de funeste gevolgen, welke het wetsontwerp voor de werk nemers in het busbedrijf zal hebben. Het gaat hier om een spoedeischende zaak, waarbij snel moet worden inge grepen. Een petitionnement zal wor den opgesteld, waarop, naar verwacht wordt in enkele dagen vele duizenden handteekeningen zullen kunnen wor den ingezameld. Tenslotte werd beslo ten bij den minister van waterstaat telegrafisch te protesteeren tegen de voorgenomen regeling, welke het per soneel van de busdiensten in het alge meen bedreigt met het stempellokaal, waarheen geen van allen wenscht te gaan (applaus). Te 4 uur werd de vergadering gesloten. DE INSTALLATIE VAN Mr. OUD. Bij de installatie van mr. Oud als bur gemeester van Rotterdam heeft een der raadsleden, een zekere heer Menist, lid der R. S. A P., de gelegenheid aangegre pen om critiek uit te oefenen op het ka pitalisme. Met de installatie van mr. Oud had dat wel niets te maken (alle aanwe zigen luisterden dan ook met verbazing en (enslotte met verontwaardiging toe!), maar spr. zag toch kans den nieuwen bur gemeester verantwoordelijk te stellen voor het beleid in vroegere crisisjaren. Mr. Oud iuisterde rustig toe, dankte daarna het oudste raadslid (die vóór den heer Menist gesproken had) voor zijn waardeerende woordenen sloot de vergadering, tot daverende vreugde der aanwezigen, die zich nog geruimen tijd vroolijk hebben gemaakt over de wijze waarop de heer Menist ge negeerd werd! Zoodra U snuift of niest, vlug een paar druppels sgatSpoedig v dwijnen de benauwdheid en prikkeling en de ver- Vicks Va-tro-nol in ieder neusg, Spoedig ver- ling en de ver koudheid wordt gewoonlijk in de kiem gesmoord 1629 (Ingez. Med.) Halcyon Lijn STAD ARNHEM. Vlaardlngeif n. Port Said, pass. 20 Oct. Gibraltar VRE DENBURG, 19 Oct. v. Narvik n. R'dam STAD AMSTERDAM. 19 Oct. v. R'dam te Stockholm STAD ZAANDAM, 20 Oct. van Cherbourg n. Chantenay ROZENBURG, 19 Oct. van Santa Cabello n. R'dam/Vlaardingen My. Nederland SALABANGKA. thuisr., 19 Oct. v. Batavia SALEIER, thuisr., 19 Oct, van Padang. Rott. Lloyd DEMPO, uitr.. 20 Oct. 9 u. vjn. te Marseille SITOEBONDO, 20 Oct, iun. van Hamburg te R'dam. Mij. Oceaan RHESUS, Java, n. Amst., 19 Oct, van Padang. Kon. Ned. Stoomb. My. ORION, Mlddl. Zee n. Amst., pass. 19 Oct. n.m. Finlsterre AURORA, 20 Oct. v. Messina te Palermo - RHEA. Portimao n. Olhao, pass. 20 Oct. n.m. Gibraltar HELDER. Amst. n. Izmir, pass- 20 Oct. 10 u. v.m. Gibraltar DEUCALION Middl. Zee n. Amst., was 20 Oct. 12 u. 's mid dags 140 mijlen Z.W. v. Ouessant MARS 20 Oct. v. Middl. Zee te Amst. Diverse Stoomvaartberichten TELA. 19 Oct, van Vlissingen te Antwerpen EEM. 19 Oct, van Trangsund n. R'dam EMMAPLEIN. 19 Oct. v. Wabana n. R'dam JONGE JOHANNA, Pamagusta n. R'dam, pass. Oct. Ouessant SCHIE, 20 Oct. v. R'dam t« Borga ZONNEWIJK. 19 Oct. v. R'dam te Boston HOOGLAND, 20 Oct. v. Hamburg op de Tyne PRINS WILLEM VAN ORAN JE, Drammem n. Chicago, pass. 19 Oct. Belle Isle WESTLAND, 20 Oct. v. R'dam te Uit" IJSSEL, R'dam n. Chicago, pass. 18 Oct Finlsterre ZWARTE ZEE. sleepboot. 19 Oct. te Douarnenez AMELAND. Slen» Lenne n. R'dam. pass. 20 Oct Ouessant. wordt 22 Oct. 6 u. v.m. te R'dam verw.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10