LAATSTE BERICHTEN LEIDJCH DAGBLAD - Eerste Blsd Donderdag 20 October 1938 RECHTZAKEN Binnenland SPORT Uit Ned. Oost-Indië Buitenland MARKT RIRItllIEN^! j)e belletjes BIJ HET VERTREK DER n.s.B.-DELEGATIE. Toen de delegatie uit de N.S.B. naar Ne- derlandsch-Indlë vertrok dat was op den avond van 6 Juli J.l. was het erg druk op en In de omgeving van het station Hollandsch Spoor te Den Haag. Er was heel wat politie op de been om de orde te hand haven. Op het kruispunt Hoefkade-Oranje- laan-Statlonsweg zou een directeur vaneen meubeltransportmaatschappij niet onmid dellijk voldaan hebben aan het bevel van de politie om door te loopen. De man werd op gebracht en geverbaliseerd. Vandaag moest hij zich verantwoorden voor den Haagschen kantonrechter, mr. van Haetten. De agent, die het proces-verbaal heeft op gemaakt, verklaarde voor den kantonrech ter, dat op de bewuste plek N.S.B.'ers met andersdenkenden slaags waren geraakt. Na de schermutseling gelastte hij de menschen door te loopen. waarop verdachte gepro testeerd zou hebben en o.a. gezegd zou heb ben: ,,dat vind lk een schandaal, dat de politie ons uitmaakt voor Jodentuig". Een getuige a decharge zeide, dat hij de agent op verdachte had zien toeschieten. De agent heeft op getuige een hyperner- veusen indruk gemaakt. Er waren nog twee getuigen door den verdediger opgeroepen, maar zij waren niet verschenen. Verdachte's raadsman, mr. dr. W. C. J. A. Nijgh, zou hen gaarne doen hooren en vroeg daarom uitstel van deze zaak. De ambtenaar sloot zich bij dit verzoek aan en de kantonrechter zal over een week de verdere behandeling voortzetten. HAAGSCHE RECHTBANK. De instorting te Leiden, De Haagsche Rechtbank heeft van morgen den aannemer H. K. uit Lelden veroordeeld tot f. 250 boete subs. 50 dagen hechtenis, terzake van het feit dat door zijn schuld eên gebouw werd vernield of althans werd beschadigd. Het betrof hier de bekende instor ting van het pand van A. de Geest aan het Noordeinde te Leiden. De Officier had tegen K. f. 800 boete subs, twee maanden hechtenis geëischt. Tegen den opzichter J. v. d. B. uit Voorburg had de Officier van Justitie (.200 boete geëischt subs. 50 dagen hechtenis, terzake dat ook hij schuldig zou zijn in de instortingsgebeurtenis aan het Noordeinde te Leiden. De Officier had de schuld van dezen verdachte minder groot geacht dan van den aannemer. De Rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot f. 75 boete subs. 25 d. hecht. Inbraak te Oegstgeest. De timmerman H. H. van L. uty Utrecht heeft terecht gestaan terzake een inbraak door hem gepleegd te Oegstgeest in de wo- I ning van den bejaarden heer v. Luyken. Bij deze Inbraak was o.m. een geldkistje gestolen, doch dat was Juist leeg gemaakt! De Officier had tegen van L. die reeds I eerder is veroordeeld, tien maanden gevan genisstraf geëischt. De Rechtbank heeft van L. veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Letsel door schuld. Een fouragehandelaar uit Leiden heeft I terecht gestaan terzake het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Verdachte had onder Hazerswoude den expediteur W. Slootweg met een door hem bestuurde auto aangereden, tengevolge waarvan deze vrij ernstig was verwond, en diens been was ge broken. Tegen verdachte had de Officier zier weken hechtenis geëischt. De Rechtbank heeft hem veroordeeld tot 1 1.0 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Autobestuurder en fietser. Bij het afrijden van de brug, welke de Nieuwsteeg met de Douzastraat te Lelden verbindt, had een student uit Leiden den bankwerker Kuyper uit Stompwijk, die hem per fiets tegemoet kwam. aangereden. De Officier had tegen den student f. 150 boete subs. 50 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank heeft ham veroordeeld tot 30 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Medeplichtige aan inbraak. De los-werkman S. G. K. uit Lelden, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring, heeft terecht gestaan terzake mede plichtigheid aan een inbraak te Oegst geest. Verdachte had ook deelgenomen aan een Inbraak te Zeist, waarvoor hij reeds is ver oordeeld. De officier had tegen K. een gevangenis straf voor den tijd van tien maanden ge- eischt. De Rechtbank heeft hem veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf. Hij had een kastekort. De vloerenlegger J. van L., thans gede tineerd in het Huls van Bewaring, had als penningmeester van een organisatie, een kastekort. Om dit aan te zuiveren, zou v. L. heb ben deelgenomen aan enkele Inbraken te AC'1 si en te Oegstgeest. Hij had te Oegstgeest bij Endegeest op Wacht gestaan om den bult in ontvangst te nemen, doch die bult was nog al tegen- Bevallen. De officier had tegen v. L. zes maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heelt hem veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Het verborgen vet. Een handelaar uit Alphen aan den Rijn had een hoeveelheid vet in voorraad, die Eb t?" de verelschte merken was voor- E.n; et vet was wel zeer handig verstopt een trede van een trap was losge- hhkt, en daarachter het vet verborgen, hnof ®'Hcier had tegen verdachte f. 200 h?vit/ubs' 50 dagen hechtenis geëischt. en tr.„! Sn® van Het vonnis door den kan- F°"«chter opgelegd. .htbank heeft dienovereenkomstig |B 'spraak gedaan. Op de brug in de Brugstraat. aar^ri»6 in de Brugstraat te Alphen DudoB™ Hijn heeft een scheepsbouwer uit tering den fietsjongen De Graaf uit Alphen met een door hem bestuurde auto aangereden. I Van het vonnis van den kantonrechter was de scheepsbouwer in hooger beroep gekomen. De Officier had bevestiging van het von nis, n.l. f. boete subs. 3 dagen hechtenis j geeisoht. De Rechtbank heeft de boete van f6. opgelegd en de gevraagde schadevergoeding toegewezen. Geen voorrang verleend. In de Speelmanlaan te Voorhout, had een koopman uit Leiden met een door hem be stuurde auto geen voorrang verleend aan den autobestuurder A. Th. Ruigrok uit Bloemendaal. Een aanrijding was gevolgd. De Officier van Justitie had bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, n.l. f. 20 boete subs. 8 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank heeft dienovereenkomstig uitspraak gedaan. Coupeeren van paarden staarten is strafbaar. Paardenhandelaar veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank deed van daag uitspraak in de kwestie of het cou peeren van paardenstaarten al dan niet dierenmishandeling te noemen is. Toen deze principieele zaak 14 dagen ge leden voor genoemde rechtbank behandeld werd, hacl het O M,, waargenomen door mr. F. M. Wilbrennick, als verdachte gedag vaard den 27-jarigen paardenhandelaar A. V. te Bolnes, die op 25 April van dit jaar te Ridderkerk twee eenjarige paarden pijnlijk letsel had aangedaan door hun staarten te coupeeren en vervolgens de door deze ope ratie ontstane wonden met een witgloeiend ijzer dicht te schroeien. De rechtbank was van meening, dat den paarden zonder redelijk doel pijn was aangedaan. Dat het coupeeren van de staarten noodzakelijk zou zijn omdat de smaak van het publiek zulks eischte, achtte de rechtbank onredelijk. Deze smaak is tenslotte vergankelijk. Wat de hooge handelswaarde van paarden met ge coupeerde staarten betreft, hieromtrent was de rechtbank van oordeel, dat zedelijk besef, zwaarder moet wegen dan stoffelijk belang. Tenslotte oordeelde de rechtbank, dat het paard met gecoupeerden staart zijn natuurlijk afweermiddel tegen insecten mist. De verdachte werd veroordeeld tot een geldboete van f. 5, subsidiair een hechtenisstraf van twee dagen. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Stranding van den motorlogger „Vier Gebroeders". Vanmorgen behandelde de raad voor de scheepvaart de oorzaak van het vastloopen van den motorlogger „Vier Gebroeders", KW 18, op Holy Island, op 9 Juli j.l. Als getuigen werden de schipper en de stuurman gehoord. Op dien nacht had' het eerst gemot regend en daarna gemist, waardoor het zicht zeer slecht was geworden. De schipper verklaarde vandaag, dat hij een koers had uitgezet welke stranding onmogelijk maakte, terwijl hij tevens order had gegeven, dat hij gewaarschuwd moest worden wanneer er iets gebeurde. Hit was toen naar kool gegaan en pas wakker ge worden toen het schip gestooten had. Wat de oorzaak was. dat het schip blijkbaar een andere koers had genoemen. kon hij niet verklaren. Deze verklaring was echter ge heel in strijd met de verklaring, welke de schipper reeds vroeger heeft afgelegd. Daarin heeft hij n.l. gezegd, dat hij naar de kust had gestuurd omdat de koelwater- pompen niet geheel in orde waren en hij in geval van motorstoring in de buurt van een haven wilde zijn. Deze verklaring herriep de schipper vandaag echter en hij moti veerde dit door te zeggen, dat hij die ver klaring had afgelegd, toen hij veel werk had en zich gemakkelijk vergissen kon. De tweede getuige had de wacht gehad en verklaarde zich geheel aan de orders van den schipper te hebben gehouden. Het schip was later weer op eigen kracht los gekomen. De Inspecteur voor de scheepvaart meen de. dat de verklaring, welke de schipper destijds voor de schepeninspectie heeft afgelegd, zeer aannemelijk was. Spr. was er van overtuigd, dat hier van nalatigheid van den schipper sprake ls geweest. De raad zal later uitspraak doen. VOETBAL. Nederland BContinent. Wijzigingen in het continentale elftal. Na langdurige onderhandelingen Is de F.I.F.A. commissie er thans in geslaagd een oplossing te vinden inzake de moeilijkheden, welke door het niet beschikbaar zijn van de Hongaarsche spe lers voor het continentale elftal, waren ont staan. Op aandringen van de leden dezer commissie heeft de Hongaarsche regeering zich bereid verklaard alleen Zsengeller vergunning te ge ven naar Amsterdam en Londen te reizen. Naar men weet waren Biro en Lazar reserves, die door andere spelers natuurlijk vervangen kon den worden. Wat dr. Sarosy betreft, door mili tairen dienst is deze speler totaal zijn vorm kwijt, zoodat voor hem geen verzoek bij de Hongaarsche regeering behoefde te worden in gediend. Naar wij vernemen zal het continentale elf tal Zondag a.s. in het stadion te Amsterdam in de volgende samenstelling togen de Neder- landsche b-ploeg uitkomen: Doel: Olivieri (Italië). Achter: Toni (Italië) aanvoerder en Ra va (Italië). Midden: Kupfer (Duitschland), Andreolo (Italië) en Kitzinger (Duitschland). Voor: Aston (Frankrijk), Zsengeller (Hongarije), Piola (Italië), Braine (België) en Brustad (Noorwegen). De doodslag te Eindhoven. Gisteravond is zich bij cle Eindhovensche politie komen melden de 38-jarige Fran- cisca de Bie, die met den verdachte Ja cobus van den Velde in de moordzaak-San- ders na afloop van de steekpartij per mo tor is weggereden en wier opsporing door de politie verzocht was. Men hoopte n.l. van deze vrouw belangrijke aanwijzingen over de toedracht der vechtpartij te ont vangen. Zij legde evenwel dezelfde verkla ringen als van der Velde af, hierop neer komende dat deze man in het geheel niet bij de steekpartij betrokken is geweest. Francisca de Bie, die de echtgenoote is van het bekende Ossche type, Peer de Bie, wordt in arrest gehouden, aangezien zij ook uit andere hoofde nog door de politie bleek gezocht te worden. Ook van der Velde blijft op het Eind hovensche politiebureau in hechtenis in afwachting van zijn overbrenging naar het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch. Het mes, waarmede de daad gepleegd moet zijn en dat een groot open steekwa pen in het heft van een beitel blijkt te zijn, is door de politie in een grastuintje langs den Hemelrijken gevonden. Ten ge volge van den sterken regenval waren er echter geen bloedsporen meer op aan te treffen. De wilde autobusdiensten. Ook speciale maatregelen voor den dienst LeidenDen Haag. Naar aanleidine van het feit dat Stoop's reisbureau in Den Haas door de Ned. Spoor wegen en de Haassche Tramwegmaatschap- pii in gort geding tegen morgen gedag vaard is om voor den president van de rechtbank te verschijnen, omdat beide maatschappijen onmiddellijke stopzetting van de (wilde) autobusdiensten Rotterdam Den Haag en Den Haag—Leiden eischen, heeft bovengenoemd reisbureau besloten (evenals zulks op de lijn Haarlem—Amster. dam geschiedt) alleen diegenen te vervoe ren. die van de tram of den trein geen ge bruik wenschen of kunnen maken. Vanaf heden zijn in de autobussen groote raam biljetten aangebracht met het navolgend opschrift: „Alleen ten dienste van hen die (heden i niet per tram of trein kunnen of wenschen te rijden". Naar wli vernemen zal bij stopzetting de autobusdienst door een andere N.V. worden voortgezet. Rotterdam tegen Schiphol als centraal vliegveld. Het Rotterdamsche vllegveldcomité deelt mede, dat bij zijn werkzaamheden is ge bleken, dat, ofschoon in het algemeen aan een internationaal vliegveld in de onmid dellijke nabijheid van Rotterdam de voor keur wordt gegeven, toch grootere bevol kingsgroepen dan aanvankelijk werd aan genomen, zich kunnen vereenigen met den aanleg van een centraal gelegen vliegveld voor het Westelijk gedeelte van Nederland. Concentratie van het internationaal luchtvaartverkeer op het excentrisch gele gen vliegveld Schiphol wordt unaniem nim mer aanvaardbaar geacht. NEDER LA ND SCH HOOGTERECORD MET DE FOKKER D. 21 OFFICIEEL ERKEND. De Kon. Ned. vereeniging voor luchtvaart deelt mede. dat de betreffende commissie de door den heer H. Leegstra op 3 Septem ber J.l. met een Fokker D 21 jachtvliegtuig bereikte hoogte van 11.354 M. als Neder- landsch hoogterecord heeft erkend. VERKEERSONGEVAL. Vanmorgen omstreeks tien uur wilde het 7-jarlg zoontje van den heer Th. van de Klundert te Halsteren bij het verkeers punt „Vogelenzang" op een vrachtauto ge laden met suikerbieten springen. Hij kwam met zijn hoofd tegen de kop lamp van een uit de tegenovergestelde richting komende vrachtauto van Van der Male uit Oud-Vossemeer, die op het ver keerspunt, dat een viersprong ls, den bocht om wilde rijden. De Jongen liep een groote wonde aan het oog op en Is in het ziekenhuis te Bergen op Zoom overleden. NOODWEER. SEMARANG, 20 October. (Aneta/A.N.P.) Dinsdagmiddag is de plaats Goenoengki- doel (DJokja) door een windhoos geteis terd. Hierbij zijn 67 huizen ingestort. Een meisje van twee jaar werd gedood. Een man en twee vrouwen zijn zwaar gewond. HEVIGE AARDBEVING. KOEPANG, 20 October. (Aneta/A.N.P.I Hedenmorgen te 17 minuten over 10, is te Koepang een aardbeving waargenomen, welke de hevigste was welke men daar se dert menschenheugenis heeft geconsta teerd. De beving duurde drie minuten. Tot dusver werd geen ernstige schade gemeld. LUCHTBESCHERMING. BANDOENG. 20 Oct. (Aneta-A.N.P.) Naar wij vernemen bestelde de luchtbe schermingsdienst in Europa zeventig sire nen, stoffen voor oorlogsgas-pakken, com plete oefeningspakken, elf brandspuiten en 150 uitrustingen voor slangenwagens. Deze bestelling moet na vier maanden worden afgeleverd. In Ned.-Indië zijn honderd slangen wagens besteld. Radio-rede van minister Ickes De Amerikaansche minister van binnen- landsche zaken, Ickes, heeft een radiorede gehouden, waarin hij bittere woorden sprak over de overeenkomst van Muenchen en de rol, die de Europeesche mogendheden daar bij gespeeld hebben. „Wij moeten zeer dank baar zijn, aldus zeide de minister, dat Amerika niemand op de knieën om hulp behoeft te smeeken dan God. opdat het land beschermd worde tegen degenen, die het zouden willen verwoesten. Ik spreek deze woorden op eigert verantwoordelijkheid, omdat ik voel. dat groote persoonlijke sym pathie uitgaat naar de andere democra tieën. die getuige hebben moeten zijn van de verminking en zelfs van den politieken dood onder de handen van chirurgen, bij gestaan door hen, die bij de geboorte van het slachtoffer aanwezig waren en het een lang en gelukkig leven garandeerden onder hun bescherming. Indien Amerika uit deze gebeurtenis sen één les heeft geleerd, dan is het deze, dat het alleen op zichzelf moet vertrouwen, zijn vrijheden moet be schermen en zijn territoriale onschend baarheid moet handhaven." Tenslotte waarschuwde de minister de luisteraars er voor, dat het totalitarisme opdringt en zelfs in Amerika op arglistige wijze van binnenuit en van buitenaf aan valt. RITUEEL SLACHTEN IN ITALIË VERBODEN. OVERDRACHT VAN HET COMMANDO VAN HET VLIEGKAMP DE KOOY. Od het vliegkamp de Kooy heeft van ochtend kolonel K. van Aller het comman do overgedragen aan den nieuw benoemden commandant, kapitein-luitenant ter zee J. W. G. van Hengel. LANDBOUWER VERDRONKEN. Toen gisteren de landbouwer W. Grif fioen te Leerbroek (Z.-H.) die in het veld zijn koelen was gaan melken, wat lang weg bleef, ging zijn zoon op onderzoek uit. Hij vond tot zijn ontsteltenis zijn vader in de sloot voor het weiland liggen. Nadat de drenkeling op het droge was gebracht, stelde dr. Booy, die onmiddellijk ter plaat se was, een onderzoek in. De dokter kon slechts den dood constateeren. Men mag wel aannemen dat dit elftal in deze opstelling ook tegen Engeland zal spelen. Wellicht dat men Aston nog eens onder de loupe zal nemen. Mocht hij niet geheel vol doen, dan kan hij altijd nog vervangen worden door Colausst (Italië), die evengoed rechts als links speelt. Twee reserves zijn er bij gekomen. nJ. de Weensche spelers Schmaus en Hahnemann. Schmaus ls de door en door geroutineerde ach terspeler. die ontelbare malen voor het Oos- tenrijksche eltfal is uitgekomen. Hahnemann speelde ook verscheidene malen voor Oosten rijk en heeft reeds voor de Duitsche ploeg, welke aan de wereldkampioenschappen te Parijs deelnam, gespeeld. Verder blijven Raftl «Duitschland), Vernati (Zwitserland) en Colaussi (Italië) reserves. HOCKEY. PROEFWEDSTRIJD NED. DAMES-ELFTAL TEGEN JEUGDPLOEG B.M.H.C. De ploeg van den Ned. dameshockeybond. die a.s. Zaterdag te Bloemendaal een proefwed- strijd tegen een jeugdploeg van B.M.H.C. zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Andreas (B.D.H.C.); achter: Richter (Be Fair) en Rollin Couquerque (H.O.C.); midden: de Vletter (B.D.H.C.), Smitliuyzen (Amsterdam). T. Bvoesè van Groenau (H.H. Y.C); voor: S. Broese van Groenau (H.H.Y.C.), Mulder B.D.H.C.), van Bueren (B.D.H.C.), Tei legen (H.H.Y.C.) en Nagel (Leiden). een procent. De affaire in Suikerfondsen stokt# bijna volkomen. Nu en dan kwam voor H.V.A.'s een notee ring tot stand. De incouranten waren blijkbaar in het vergeetboek geraakt. Van affaire in Tabakken was in het geheel niets te bemer ken. Deli Batavia's en Senembah's werden enkele procenten lager genoteerd en schenen daarna geheel van het tooneel te zijn verdwe nen. Met de Rubberfondsen was het niet veel beter gesteld. Amsterdam Rubbers werden iets lager genoteerd. De minder courante soorten waren geheel uit het gezichtsveld verdwenen. De Scheepvaartmarkt was verwaarloosd. In de koersen kwamen geen veranderingen van be- teekenis. Op de industrie-afdeeling was zoo goed als niets te doen. De Philipsaandeelen werden een paar punten lager afgedaan. De belangstelling voor Fokkeraandeelen was sterk bekoeld en de stijging had plaats gemaakt voor een kleine inzinking. De beleggingsafdeeling was stil. De Nederlandsche staatsobligatiën uit de jongere emissies lagen wederom loom in de markt. Van de Oude Schuld werden integralen een fractie lager afgedaan, terwijl de obliga- tiën tot in de naaste omgeving van den pari- koers stegen. De belangstelling voor Fransche en voor Duitsche fondsen was zeer gering. WISSELKOERSEN. Londen 8.75 1/8 (8.77 1/8). Berlijn 73.57 1/2 (73.63 1/2). Parijs 4.893/4 (4.91 1/2). Brus sel 31.06 (31.05 1/2). Zwitserland 41.73 (41.75). Kopenhagen 39.07 1/2 (39.17 1/2). Stockholm 45.10 (45.221/2). Oslo 44.— (44.10). New-York 1.83 13/16 (1.833/4). Praag 6.35 (6.35). Lire 6.75. Prolongatie 1/2 pCt. Part. disc. 3/16. Daggeld 1/4. Registermarken 311/8. Crediet Sperrmar- ken 8 7/8. Effectensperrmarken 8 1/2. Reis marken 47. Bankpapier 26 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. De ..Gazeta del Popoio" bericht, dat de re geering te Rome den prefecturen van 't ko ninkrijk telegrafisch heeft doen weten, dat met ingang van heden het slachten volgens Joodsch ritueel verboden is. Het blad voegt hieraan toe, dat de bond van dierenbescher- I Westland Alicante 24—29; Frankenthaler 39 ming te Turijn en gezondheidsbureaux de 52; Maroc 27—38; Champion 2948; Mus aandacht van de regeering op deze ..af schuwwekkende" handelwijze hadden ge vestigd. LEIDEN. 19 Oct. 1938. Noteering cooper, groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereeniging ..Leiden en Omstreken". Witte Kool f.2.10; Roode Kool f2.403.50; Savoye Kool f. 1.60 2.20; Groene Kool f. 1.503.80; Boerenkool f. 0.70—2; Prei f. 1.50—2.60; Kroten f. 1.30—2.30; Kroten, gekookt f.26; Uien f.12.60; Peen f. 1.504.10; Spruiten f.211; Andijvie f.2; Sla f.2—16; Nero f.4.60—7; Druiven f.16—24; Snijboonen f,1333; Stokboonen f.923; Pronkboonen f.36; Stamboonen f.624; Wit loof f.618; Postelein f.1113; Spinazie f.7— 17; Tomaten A f.4—17.60, B f.4—20, C f4— 11.20, CC f.4—5.60 per 100 K G Andijvie f0.30 1.40; Komkommers f. 12.90; Bloemkool f. 1.505.30; Meloenen f.57; Salade f0.30 3.10; Knolselderie f.12.50 per 100 stuks; Kro ten f. 0.60; Pieterselie f. 0.60—0.80; Radijs f. 0.60 Selderie f. 0.401; Bleekselderie f.38; Peen f. 1.60—5.40 per 100 bos. BENTHUIZEN. 18 Oct. Aanvoer 268 kip eieren, pr. f. 4.955.10 per 100. GOUDA, 25 Oct. Veemarkt. Aangevoerd to taal 1797 stuks, waarvan: 37 slachtvarkens. Vette van 25^2614 ct. p. pond, lev. met 2% korting; 671 magere varkens 2540; 1004 big gen 10—15; Geldersche biggen 1517; 14 run deren 170230; 28 nuchtere kalveren 9; 42 bokken en geiten f26 per stuk. Handel ma tig. Algemeene markt: 363 partijen kaas, prijzen le kwal. met rijksm. 2628, 2e kwal. met rijks- merk 2325; zware tot 30. Handel matig; crisis aftrek 9.6 ct. 185 ponden boter. Goeboter 7075; weiboter 65—70 per pond. Handel vlug. 75.000 stuks eieren. Kipeieren 5.205.50; kleine idem 3.404 per 100 stuks. Handel willig, Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer 88600 kipeieren. Prijzen: 56 58 kg. 4.90—5; 58/60 kg. 5—5.20; 60/62 kg. 5.20—5.30; 62 66 kg. 5.30—5.50; bruine 58/82 5.10 5.90; kleine eieren 3.804.80 per 100 stuks. Aanvoer 1500 eendeneieren. Prijzen: 2.403.25; heneieren f. 33.60 per 100 stuks. HONSELERSDIJK, 19 Oct. Centr. Westl. Bloemenveiling Spectrum 1.802.60; Salmon 2.20—3.90; Rose 2.80—6.50; Wit 2.70—4: Geel 2.603.30; Gemengd 2.505.40; Gerbera 5.90 20; Rozen 2.306.10; Amarilly 1316; Jap. Lelie 6—7.10; Puiling 6—9; Peach 10—14; Yel low 11; Red Majestic 813; Woolman 812; Delhaume 68; Rayonanthe 3.405.80; Choco 2.305.70; Crafordia 34.20; Monument 710; Mimosa 15—32; Sprengerie 9—13; Freesia 12— 19; Phoenix 57; Gold Finder 57; Crayfort creme 510; Yellow 6—9; Wit 69: Harvester -13. KOUDEKERK a. d. RIJN. 19 Oct. E.V.K.R. Aanvoer 2208 eieren. Kippeneieren 45.50; Eendeneieren 3.60; 33 pd. Boter 7380: Kaas 2429; Kippen 30—60; Hanen 70; Konijnen 70—85. LEIDSCHENDAM. 19 Oct. Het Wapen van Veur. 16700 kipeieren f. 5.555.80; 2183 hen eieren f. 3.604.40; 235 eendeieren f. 2.752.80 per 100 stuks; 462 kippen f. 0.451.40; 32 een den f. 0.35—0.55; 20 duiven f. 0.10—0.15; 187 konijnen f. 0.20—1.70 per stuk. NAALDWIJK. 19 Oct- Veilingen v. d. Bond HITLER IN HET SUDETENGEBIED. Hitler is vanmorgen van Linz uit een tocht begonnen door het Sudetenduitsche gebed van de boven-Moldau. Hij werd ver gezeld door generaal Ritter von Leeb, rijks commissaris Konrad Henlein, rijksstadhou_ der dr. Seyss-Inquart, den rijksperschef dr. Dietrich en den obergruppenfuehrer Brueckner. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. AMSTERDAM. 20 Oct. caat 3856; Handperen 2033; Stoofperen 11 18; Dubb. kasboonen 1622; Snijboonen 16 23; Aardbeien 1.00; Spruiten 5085; Dubb. Boonen 1—1.80; Peterselie 1.30; Prei 1.50—2; Seldery 1.10; Eieren 3.505: Sav. kool 1.10 3.10; Roode kool 1.401.60; Chin, kool 1.20 1.70; Perziken 1017; Bloemkool 24. NOORDWIJKERHOUT. 19 Oct. "38. Veiling „De Eendracht". Snijboonen f0.451Stam- heerenb. z. dr. f. 1.10; Enkele heerenb. m. dr. f. 0.801.60; dubbele heerenb. z. dr. f. 0.901.85. Alles per zak van 10 kg. RIJNSBURG, 19 Oct. Bloemenveiling. Tros- chrysanthen: Goudvlinder 814; Phenix 612; Engelsch bruin 1423; Frank field 815; Crème 612; Elta 47; Climax 810; Normandië 10 15: October bruin 68; Novemberzon 18—22; Witte lelies 3.405.20: Groote chrysanthen: Pulling 8—9.40: blanche 2.40^.40; gele rayo nanten 3.305.50; idem rose 35.40; Anjers 40 60; Asters gemengd 3345. RIJNSBUïtG. 19 Oct. Groenten veiling. Aard appelen f. 0.60—0.70; Kroten f. 0.50—0.60; Waschpeen f. 0.60—0.80 per kist; Bloemkool I f,3.50—6; ide mil f. 1.50—3 per 100; Roode kool f 1.60—2: Gele kool f. 1.70—2.20. Groene kool f. 2.50—3.50: Uien f. 1.30— 2 per 100 K.G. ROELOF AR ENDS VEEN. 19 October. Aard- Amsterdam loopt op het oogenblik weer strak beien 1518; Druiven 13. Bloemkool 1.50— aan den leiband van New-York en de stemming Sla 0.502.80: Snijboonen 1.80—2.40; id. stek aldaar is vrijwel toonaangevend voor de ten- 0.901; Tomaten: A 1.552.20. B 1.70-.25. C denz aan het Damrak. De reactie in Wallstreet 0.85—1.65, CC 50—8p. deed den ondernemingsgeest ten opzichte van Amerikaansche fondsen onmiddellijk bekoelen en resulteerde bovendien in een koersdaling over de geheele linie. Voor de Amerikaansche Luchtvaartaandeelen werd een goede belang stelling aan den dag gelegd en vooral in aan- deelen North American Aviation en Curtiss Wight vonden nog flinke omzetten plaats, waarbij echter ten opzichte van gisteren op een lager peil werd gehandeld. Staalaandeelen werden op bescheiden voet afgedaan en voor zoover te beoordeelen viel. ging het meest nog om in Republic Steels. Voorts veroorzaakten Anaconda's nog eenige beweging. Voor ver schillende Public Utility-aandeelen openbaarde zich op het lagere niveau eenige vraag. Van den handel in locale fondsen was niet veel overgebleven. Het aantal stukken, dat in Koninklijken werd omgezet, was gemakkelijk te tellen. De koers onderging vrijwel geen ver andering en bewoog zich daarbij binnen zeer nauwe grenzen. Het verschil tusschen de hoogste en de laagste noteering bedroeg ternauwernood TER AAR. 19 Oct. 1938. Spinazie f. 0.31; An dijvie f. 0.140.24; Slavellen f. 0.090.12 per kist 4 kg.: Princesseb. f. 1.551.65; Dubb. stampr. f.1; Witte Pronkb. f.1539 per 10 kg.; Breek- peen f. 1.50—1.80; Uien f. 1.702.90; Spruitkool f. 6.30; Roode kool f.1—2.30: Witte kool f. 1.70; Savovc kool f. 12.80 per 100 kg. Kroten f. 0.60 —2.40 Peen f. 1—3.80 per 100 bos. Sla f. 0.80— 2.50; Bloemkool f. 1.505; Meloenen f.7 per 100 stuks; Tomaten A f.28.10 per 100 pond. Kas-sniiboonen f. 1.602.70 VEUR. 18 Oct. Eierenveiling Café Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 16700 kippen eieren 5.555.90: 2183 henneneieren 4.403.60: 235 eendeneieren 2.752.80: 462 kippen 45—1.40 32 eenden 355; 187 konijnen 20170; 20 dui ven 10—15. VOORSCHOTEN. 19 Oct 1938 Veiling V.P V. Kippeneieren f. 4.60—5.90; kuikeneieren f. 3.50 4.00; eendeneieren f. 3.60 per 100; kippen f. 0.40 0!80; konijnen f. 0.80 per stuk. WADDINXVEEN. 19 Oct. Aanvoer 232 sfc. Kippeneieren 4.504.80; Eendeneieren 2.55.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3