CORRESPONDENTIE Snedig antwoord Beste raadselnichtjes en -neefjes, Dezen keer weer een heelen stapel brie- Yen! Daar ben ik blij om. Er is nu ook veel te verte.len; verleden week kon dat nèt niet meer. En wat ik al gedacht had, léés ik nu ook' jullie hebben er niet minder pleizier om zehad al kwamen enkele regen, buitjes overdag het 3 Octoberfeest even verstoren. En 's avonds waren er inderdaad nog maar enkelen van jullie op de been; dat had ik ook al goed geraden. Dit feest is dus ook weer achter den rug. En ik veronderstel dat jullie al weer voor uit kijken en verlangen naar iets, om je nu weer oo te verheugen. Welnu, volgende week zal ik dan voor een verrassing zor gen. Jullie begrijpen natuurlijk al, welke? Raadsel 3 hebben jullie, zooals ik merk, met pleizier opgelost Ik geloof, dat jullie het wel prettig vinden, telkens eens zoo'n groot raadsel er bij te hebben? Wie van jullie ook zin krligt zoo'n raadsel in elkaar te zetten, weet dat het welkom Is. Er zijn wel zulke knapperds onder jullie! En het is ook iu'st een fijn werkje voor donkere dagen Nu leverde raadsel 2 van den voor- laatsten keer geen moeilijkheid op. hè? Verder hebben de meesten me geschreven hoe ze genieten van Anderson's sprookje, zoodat ik ook daarnaar niet meer nieuws gierig behoef te zijn! Als jullie 'smiddags haast niet op de krant kunnen wachten, dan weet ik het wel! Hoevele Leidsche kin deren leven deze dagen met spanning Elize's moelijke uurtjes mee! Daarnaast mocht ik merken dat ook Thijs IJs nog in een prettige herinnering bij jullie leeft. Hij heeft jullie ook zoovele van zijn avonturen laten meebeleven, dat hij een echt vriendje voor jullie geworden was En nu de briefjes. Janny van Groeningen Ik begrijp, dat je hard studeeren moet voor de beide uit- voer r.gen Wat fijn, om die in het vooruit, zicht te hebben! Wat ben je ijverig bezig geweest Zondagmiddag; geen wonder, dat je vingers er naar stonden. Je ziet: nu de tweede helft van ie raadsel. Jannie Werk Wat gezellig, zoo allen bij elkaar te komen op den feestdag. Dat verhoogt de gezelligheid en doet de hutspot extra lekker smaken Jullie hadden een goed plaatsje voor het vuurwerk: hoog eai droog! Emmy Naber Liep je bij de bloemen- s' roo sters'.' En hoe kon je zelf den optocht zien? Truida Overduyn Nu, ik kan je vertel len dat je raadsel in den smaak is geval len de meesten hadden het opgelost. Jü geniet dus ook eiken dag van Elize en de zwanen Tini Overduyn Natuurlijk is het best, als Moeder het opschrijft. Ik ben al heel benieuwd, hoe het. raadsel worden zal. Vind jii het ook fijn, zoo elke week de raadsels op te lossen? Zusjes de Vos Jullie waren fortuinlijk met touwtje trekken! Je handwerkt mooie dingen Toos, die je goed kunt gebruiken. En alles weer opgelost dezen keer; dat gaat maar vlot Drietal Laman Bedankt voor je raad sels. Marietje Je kunt nu van beide dingen ■genieten. Paul; eerst vliegeren tot het don ker is en dan je jubileumschrift. Drietal van Driel Jullie hebben mooie rapporten, alle drie L'lesje, ik tel vele ach ten. En alle drie kunnen jullie dus moot teekenen Dat vertellen de rapporten ook. Het was hier verleden week koud en guur, net a's bij iullie Bedankt voor de raadsels; zijn ze van jullie drieën? Truusje Sluyiner Heel knap, dat je het derde raadsel gevonden hebt (op één klein foutje na zooals je ziet). Kleur je met waterverf in ie schetsboek? Een fijn werk. je! Jij zult den heelen winter in huis geen last van koude voeten hebben door het mooie cadeau Corr.'e van Weizen Ja. het was een mooie optocht. En op het Schuttersveld heb je ook geno'en en heerlijk gedraaid! Tweetal van Vliet Ik begrijp nu wel, dat iullie onbeschrijflijke pret hebben ge had op het land. Waren iullie weg. voor de regenstralen zich in het feest kwamen mengen? Of konden wind en regen jullie daarbij niet deren? Zusjes Optendrees Nu Carla, dat hoop ik met je, dat tij het nu ook eens zult tref fen. Ik vind zoo'n onverwachte ontmoeting wat aardig. Een leuk idee. het sprookje zoo compleet te bewaren. Het is ook de moeite waard Leny Moraal Jij hebt dus ook van den mooien optocht genoten. Eén keer heb je hem van uit huis kunnen zien. dat trof je. 's Avonds met den stortregen was jij beter af dan de menschen op het land. En geniet jij ook dagelijks van het sprookje van Andersen? Pleter W. Martijn Je was 's avonds beter binnen dan buiten op den feestdag. En overdag heb je van alles meegenoten. Den mooien krans heb ik ook gezien Ik hoop weer op een langen brief geschreven met je nieuwe cadeau! Bedankt voor je raadsel. Riekje Leemans Je klasgenootjes wa ren zeker bloemenstrooistersdie vormden een bijzonder mooie groep Ja, het is je nichtje evenals jou gegaan door de pret! Ik dacht wel. dat je van Elize genoot. Groet je H. vooral, als er weer een brief van je weggaat? Willy Wiggers. Fijn. dat je weer pre sent bent Heel begrijpelijk van vorigen keer. 3 October komt maar eens in het jaar en de raadsels elke week. En ik lees wel, dat het voor jou ook een echte feestdag is geweest. Volgenden keer weer oplossingen? Philippes Stouten Uitstekend, je bent hartelijk welkom. Jullie hebben wel anstige oogenblikken beleefd met ie kleine zusje. Jii behoort zeker bti de oudsten thuis? P. J. van der Linden Ook hartelijk welkom. Wel heb ik graag je voornaam er bij. Je merkt wel: wij noemen elkaar bij den naam in onzen raadselkring. Je behoort bij de grooteren. Dus minstens 4 oplossin gen. Maar. zooals de meesten graag doen, heb ook jij je minimum aantal van vier verre overschreden. Alida Stikkelorum Prachtig, alle oplos singen goed! Natuurlijk is je trui nu af. Dat heb je 'm maar weer keurig en vlug geleverd! Koosje Stikkelorum Wat een langen brief! Jij maakte een fijn tochtje in je schuitje, zou ik denken. Kun je het sprookje van Elize zelf al goed meelezen? Jan Bronsgeest Ja. het is wat prettig, dat er eiken dag iets moois en boeiends voor jullie in de krant staat Thijs LJs heeft jullie ook heel wat spannende oogenblikken bezorgd. Annie Schneider -r- Elke tijd van het jaar brengt weer zijn gezellige dagen mee Wat 3 October je bood. smaakte best, hè? Ik ben ook dol oo poffertjes, wie niet? Leuk. dat je zooveel oplossingen hebt. ook raadsel 3. Ella Meinema Ik heb het met mijn brieven nu beter dan verleden week, dat zie Je wel. Maar, voor zoo'n heerlijken dag voor jullie allen, kon ik me daar best in schikken. Ik begrijp, dat jullie ook genoten hebben. Beterschap voor ie broertje. Hannie de Wekker Al was je been je dan niet zoo goed van dienst als anders, toch heb je fijn meegenoten van den feest dag. De optocht was dan wel een kolfje naar je hand. als je zooveel van geschiede nis houdt. Suusje de Wekker Dezen keer heb jij dan een echten „raadselbriefJe bent on vermoeid geweest met 3 October! Maar toen je in bed lag.wat zal je toen be slapen hebben! Jannetje van Kampenhout Zoo is het voor jullie een drie-dubbele feestdag met 3 October. Ik wil in je album niet ontbre ken; je moogt dan later nog eens aan mij terugdenken. Steun niet altijd op een ander. Leer op eigen beenen staan. Wil je slagen met je werk. Pak dan zelf flink aan! Abram Fakkel Ik had al eens in stilte gehoopt, weer een teekeningetje van ie te i!5en ZLe^eze .-stille wensch" is ver vuld. En, kiik ik goed nu met waterverf? Keurig! Nu ik je teekeningen een poosje met gezien heb. zijn je vorderingen oo dit gebied voor mij des te duidelijker Zusjes Hartevelt. Door de drukte heb ik jullie natuurlijk niet opgemerkt, jammer he! Als ik weer zoo dicht in jullie buurt ben, moeten jullie maar flink knikken, want dan wil ik jullie graag zien. Aukje van der Walle. Jullie hadden een mooi, rustig plaatsje uitgezocht, om den optocht te zien. Ja, op het Schutters- land moet je tegen een stootje kunnen. Knap, dat je al je raadsels goed hebt, en dan nagenoeg zonder hulp. Jannie van Biezen. Aardig, als je die poesjes zoo ziet groeien en zelfstandig wor den. Wat gaat dat toch vlug! Is er al iets van vooruitgang te bemerken? Mijn harte lijke groeten en beterschapswenschen. Annie Olivier. Bedankt voor anekdote en raadsel. Maar mag ik ook de oplossing van het raadsel? Wilde je mij aan het op lossen zetten? Laat dan maar zien, of ik goed geraden heb. Rie Smittenaar. Prettig, dat je weer mee komt doen. Ik hoop dan, dat je het win terseizoen weer in ons kringetje komt door brengen. In Frankrijk werden eenigen tijd geleden, voorstellingen gegeven door een geweldig rekenkunstenaar Henri Mardeux genaamd. Eens was deze door een gesloten clubje uit- genooddgd, zijn kunsten te vertoonen, toen een jongmensoh, dat zichzelf blijkbaar erg grappig vond, hem vroeg: „En hoeveel is nu wel driemaal vijf Mardeux aarzelde geen oogenblik, maar sprak: „Als men U erbij neemt, mijnheer, honderdvijftig Coba Verlind. Dezen keer waren de „loopende" deelnemers(sters) aan den op tocht het beste af; zij bleven in beweging, en dus warm. De deelneemsters op de praal wagens zullen het niet warm gehad heb ben. Ik had al van Beppie's verjaardag ge hoord. Lydia Botermans. Loopt je kleine zusje al? Dan is zij. er vroeg bij. Dat was weer een leuk meevallertje van dien prijs. Jij ver dient ook een complimentje voor je vele goede oplossingen, steeds weer. Breng dit ook nog aan Coba over. Niek Bakker. - Werkelijk, je hartewensch is vervuld. Wat zul je nu genieten! Verder lezen en kleuren allemaal fijne werkjes, nu het vroeg donker is. Leuk, dat de kleintjes op school op deze manier ook van het verhaal van Elize en de zwanen meege nieten Rietje Brandt. Dan blijft het toch nog een fijne ochtend 's Zaterdags, al is er niet elke week zoo'n mooi verhaal. Ja, de Ja- pansche groep gaf ook een aardig beeld; het is ook de bedoeling, dat het „echt" lijkt. Ellie Is steeds een zonnetje om jou heen, hè! Annie van der Vos. De kinderkrant heeft je nu al eenige weken achtereen Vrij dags verrast. Elize had het niet makkelijk, zooals je deze week weer hebt kunnen le zen. Thijs IJs heeft ook heel wat doorge maakt; natuurlijk vergeet je hem niet Jij lost ook keurig alles op. Ans Nieuwenhuys. Dit is toch een soort nieuws, leuk nieuws, dat ik goed kan ge bruiken. Welbedankt! Anny Bekooy. Nu meen ik toch, dat je letterlijk n iets van het feest hebt gemist. Het is ook een voorrecht, het vuurwerk zóó te kunnen zien. droog en warm. Zoo vlug en makkelijk als jij, lag niemand na het vuurwerk in bed, denk ik! Jannie de Neef. Ik heb liever af en toe nog een briefje van je, dan in het geheel niet meer. Beter iets dan niets! En zoo hoop ik dan, al is het slechts af en toe. nog iets van Jetje en jou te hooren. Groeten aan de beide anderen. Bep Crama. Wat heerlijk, dat je weer thuis bent! En wat ben ik bhj met dezen brief, weer door jezelf geschreven! Je mocht best een beetje verwend worden, toen je thuis kwam. En Mollie blij; hij had je na tuurlijk erg gemist. En nu spoedig verdere beterschap. Jan Crama. Ik hoop binnen enkele weken een raadsel van je te plaatsen. Heer lijk. dat het gezin nu weer compleet is. Bep van der Helde. Hartelijk welkom. Laat je niet uit het veld slaan, doordat je dezen keer fouten in de oplossingen hebt; een volgenden keer lukt het wel beter. Loekie de la Bije. Dat is een abuis ge weest verleden week; ik heb 2 raadsels eri 2 anekdoten van je ontvangen, waarvoor ik je nog wel bedank Ik begrijp, dat jij dan in ieder geval liever de sprookjes van Ander sen leest. Ik hoop, dat het wéér zoo goed lukt met de raadsels. Truusje van Weizen. Met het leeren van de versjes voor het Kerstfeest moet nu al weer begonnen worden. Ik begrijp, dat je nu al weer verlangt naar het mooie feest in de donkerste dagen. Jetty Heyloo. Je hebt heel wat nieuws te vertellen in dit korte briefje. Je maakte een fijn autoritje op de kermis. En heb je pret tige dingen te vertellen van Donderdag en Zaterdag? Jo Drabbe. Ik heb heel goed opgelet, en speciaal mijn aandacht geschonken aan de grootste meisjes, die collecteerden. Jullie waren echter zoo gauw voorbij, dat ik nie mand aan kon klampen. Heb je donker haar? Nu ben ik weer benieuwd, of ik op het juiste meisje gelet heb. Er wordt heel wat gevraagd voor dat examen; de winter tijd is juist geschikt, om je in wandelen te oefenen. En nu: tot den volgenden keer. Ik denk, dat jullie daar al verlangend naar uitzien! Insturen naar Bureau Leldsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot Dinsdagmorgen 9 u. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22