LEiüSCH DAGBLAD - ïwsctie bied Donderdag 13 October 1938 De proclamatie van Reichenberg als hoofdstad der Sudeten-gouw Dampo geneest alle verkoHdh^en BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De bevolking haalt jubelend de soldaten binnen Als Hitier spreekt WEERBERICHT. AGENDA Veehouder door koe aangevallen GEBOREN: Marianne. D. van H. Kleibrink en A. W. Postma Jacqueline Henriette, D. van J. W R. Brueren en G. J Meeuws Johannes. Z van C. Siebert en J. W. Blikman Tine. D. van L. W. Hei en P. Höhle Anthonius Maria Emanuel. Z. van W. C. Vollebregt en a. m. v. d. Hoorn Theodorus. Z. van J. Barendse en E. M. Koger Geertruda Veronica. D. van P Groenendijk en C. H. v. Klink Geertruids. D. van J. v. d. Vos en A. J. Warnaar Maria Margaretha Geertruida. D. van M. v. d. Maden en M. M. v Leeuwen Cornelia Jacoba. D van P. Geluk en S. Franke Jacobus Michael Jozef, Z. van P. J. v. d. Voort en M. J v. d. Geer. ONDERTROUWD: C. Strik, jm. 23 jaar en J. H. Abspoel. id. 21 jaar. C. A. v: Beek jm. 27 j. en C. H. Roelandse jd. 26 j. H. Borst Wedn. 63 j. en A H. den Boer Wede. 64 j. A. D. Glasbergen jm. 27 j. en G. Wijtma jd. 24 j. GEHUWD: G. L. Krol. jm. en C. B. E. Eerdmans, jd. J. Brouwer jm. en J. Kukier jd. D. v. d. Eurg jm. en N. J. Nieuwkerk jd. W. C. Hoogeveen jm. en A. Devilee jd. A. A. Jans sen jm. en A. J. de Wolff jd. J. Lacourt jm. en G. J. Lancel jd. W. v. d. Oever jm. en C. de Haas jd. C. Ravensbergen jm. en E. Brugman jd. P. Rijlaarsdam jm. en A. M. H. v. Beers jd. P. Schouten jm. en J. Boehlce jd. J. J. de Tombe jm. en M. J. Pillekers jd. C. G Verhagen jm. en T. Oosterom jd. J. v. d. Wal jm. en J. v. d. Weijden jd. H. J. v. Wijk jm. en S. H. Viele gesch. OVERLEDEN: W. F. Louwrier. man, 46 jaar; R. van Nug- teren. zoon. 22 jaar: M. Sieval. man. 73 jaar. C. Mulder. Vr. 77 j. Chr. M. de Groot. Dr. 4 j. G. J. Burgersdijk. hsvr. van E L. Nauta 63 j. C. M. Vlasveld, hsvr. van J. B. van Duuren 73 j. BENTHUIZEN. Geslaagd uitstapje. De Bond van Boerinnen e.a. Plattelands vrouwen maakte een reisje per autobus naar de Drostefabriek te Haarlem, waar de deelneemsters omstreeks halftwee arriveer den. Door de directie werden de dames hartelijk ontvangen en toegesproken. On der geleide werden zy in groepjes van 10 de geheele fabriek rondgeleid, en op alle bijzonderheden attent gemaakt. Vanaf het malen der cacaoboonen tot het maken van de fijnste bonbons, werd de fabricage met groote aandacht gevolgd Nadat men eeni- ge uren in de fabriek had doorgebracht, werd in de directiekamer thee met bonbons aangeboden, wat zeer in den smaak viel. terwijl aan de dames een doos bonbons werd aangeboden als souvenir. Nadat door de presidente een wcord van dank tot de directie was gericht, vertrok het gezelschap met aangename herinneringen aan dezen middag. Bij het spelen geraakten de beide meisjes A. B en A. M.. in de Ringsloot, E. V. die dit zag. wist de meisjes met groote moeite uit het natte element te verlossen. De man. wien het licht niet goed op het toek viel, doet een uitvinding!" Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt Hoogste Stand 771.9 te Lyon en Budapest. Laagste Stand 740.3 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige tijdelijk wellicht stormachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke of Westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regenbuien. Zachte nacht, iets kouder overdag. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Het hoofdminimum van den luchtdruk ligt thans ten Zuiden van IJsland. Kleine voorloopers zijn te vinden in Zuid- Zweden en in het Noorden van de Bothnische Golf. Een randstoring trekt langs Ierland waar de barometer hedenmorgen te zeven uur zeer snel dalende was. Tusschen IJsland en Schotland daalt de luchtdruk regelmatig, doch ten Westen van 20 graden Westerlengte stijgt hij weer. Ook in Zuid-Engeland daalt de barometer tijdelijk flink. Het gebied van hoogeluchtdruk over Centraal Europa hield stand. In Oost Frankrijk. Zuid-Duitschland en in Zwitserland was de nacht windstil en koud. Het gebied van matige tot krachtige winden is in hoofdzaak beperkt tot de kuststreken van het continent. In Scandinavië is het weer rustig en naderen de temperaturen lot normaalwaarden. Langs de Zuidkust van IJsland stormt het uit Oost. In het Noorden van dit eiland daalde de temperatuur onder het vriespunt en op de Oostkust van Groenland tot minus 14 graden. In de Alpen is de atmospheertemperatuur nog hoog. De vliegtuigwaamemingen van Engeland en van Soesterberg geven tot hoog in de atmospheer zomersche warmte aan. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W.. zwak. 9 gr C.. zwaar bewolkt. Londen: Z.Z.W.. krachtig. 13 gr., regen. Berlijn: Z.W.. krachtig, 11 gr. C„ zwaar bcw. Nice: Windstilte, 17 gr. C., fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. '50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.). HOOG WATERT' 'DEN I* KATWIJK a. 7.EF Voor Vrijdag. Voorm. te 5 u. 24 min.; nam. te 17 u. 41 min. MAANS OP EN ONDERGANG Donderdag: 5.43 n.m. tot 5.51 v.m. LICHT OF VOOR FIETSERS e.» 13 Oct. op: 19 u. 40; onder: 10 u. 44. HAARLEMMERMEER. Slachioffer van aanrijding niet overleden. Het is ons gebleken, dat het slachtotfer van de botsing tusschen een gemeente auto en een motor, die Maandagmiddag J.l. op den hoek Kruisweg-Spieringcrweg plaats vond. in tegenstelling tot het gisteren door ons gemelde, niet overleden is. Zeer tot ons leedwezen blijken wij te dien opzichte onjuist te zijn ingelicht Wij verheugen er ons intusschen natuur lijk ten zeerste over, dat de aangeredenc, de heer R.. hoewel diens toestand ernstig geacht wordt, in leven is. Wij spreken dan ook, onder verontschul diging voor de onjuiste berichtgeving, de hoop uit op een spoedig, algeheel herstel van het slachtoffer. Opvoering van ,,'n Zomerzotheid De tooneelvereen ..Gezellig Samenzijn opende het winterseizoen met de opvoering van het blijspel ,,'n Zomerzotheid", ge schreven naar den roman van C'ssy van Marxveldt door Dom de Gruyter. Dat de keuze van dit openingsstuk goed was. be wees de overgroote belangstelling. De zaal was geheel gevuld toen de voorzitter van ..Gezellig Samenzijn" allen welkom heet te In den betrekkelijk korten tijd van voorbereiding heeft de regisseur veel be reikt waardoor veel succes werd geoogst. De spelers hadden met hun uitmuntend spel aan het einde van ieder tafereel een uaverend applaus te ontvangen. Het stuk geeft een stukje studentenleven, dat zich af speelt in de villa Zonnewende. Mooi ge typeerd en ook goed gespeelde roller, wa len die van Pit en Ella Heuveiing, resp. gespeeld door mevr. Venema en mevr. Bos en hun tegenspelers jhr. Padt v. Hycndal en Gerrit Jan Loots, resp. vertolkt door de heeren Heemskerk en Bos Het publiek kon somtijds schateren om de dolkomi sche studentengrappen. Hot orkest „The Marinucci's" verzorgde na afloop van dit mooie successpel het gezellige dansje, waarmee Gezellig Samenzijn's eerste too- neelavond werd besloten. Rijwiel gestolen en te water geworpen. Door een bewoner van den Leimulder- dijk werd in de Ringvaart een nieuw hee- rcmijwlel gevonden. Zeer begrijpelijk ver moedde deze. evenals de politie, dat hier een ernstig ongeluk was gebeurd en werd er nog in de vaart gedregd Later bleek evenwel, dat een rijwielhandelaar uit Aalsmeer een nieuw karretje kwijt was. De dief heeft dus niet lang plezier van het gestolen rijwiel gehad. Het bleek n.i. dat de gevonden fiets het verdwenen rij wiel van den Aalsmeerschen handelaar was. Gouden Echtvereeniging. Het zal 24 Oct. a.s. 50 Jaar geleden zijn. dat het echtpaar RipVan Beynum, wo- nende op de Jacobshoeve aan den Spie- ringweg te Vijfhuizen, in het huwelijk trad. Het echtpaar, dat al die jaren in dezen polder heeft gewoond en zoodoende een groot deel van de ontwikkelingsgeschiede nis van den Haarlemmermeer heeft meege maakt, heeft in de omgeving aller achting verworven. Het zal den jubilarissen op hun feestdag zeker niet aan belangstelling ont breken. Na inschrijving werd het bouwen van een woonhuis voor rekening van G. Voor- neveld gegund aan F. Jansen en een voor rekening van H. Brunt aan A. van Damme. beiden aannemers te Nleuw-Vennep. De woningen worden resp geplaatst aan de Venneperstraat en de Verlengde Schoolstr. Onze Berlijnsche correspondent schrijft ons uit Reichenberg d.d. 11 dezer: Kolonel Bradzil is een opvallend jeugdige officier van de reserve en hij schijnt de zaak niet al te zwaar op te vatten. Van zijn auto waait een witte vlag, he', symbool van onderhandelingen en ook aan zijn linker arm ziet men een witten band. Wij bevin den ons klaarblijkelijk weer eens aan een grens, dia slechts officieel zoo genoemd kan worden, want de Tsjechische officieren en douanen wachten slechts op het moment der officieele overgave De Duitsche kapitein, in wiens gezelschap wit ons heden bev.nden salueert hoffelijk en zün groet wordt even hoffelijk beant woord Men staat ons toe, me de Tsjechi sche officieren een praatje te maken en zoo_ als gewoonlijk beginnen we in het Fransch, maar dat heeft weinig resultaat en dus gaan we dan maar dadelijk in het Dui'szh verder: „Wij willen naar Reichenberg, maar klaarblijkelijk kunnen we deze route niet verder rijden?" ..Daar is niets od tegen maar eerst moe ten wij van Duitsche zijde een officieele bevestiging hebben, dat men onze controle overneemt". Een officieele overdracht. Reeds haalt men het hiertoe gedrukte document te voorschijn en het blijkt een doodgewone rekening te zijn, alleen met dit verschil dat er geen bepaald bedrag op te lezen staat. De hiertoe afgevaardigde Duit sche officier leest de Tsjechische verkla- rmg. onderteekent ze, geeft ze met een hoffelijk gebaar aan den jeugdigen kolonel Bradzil en de zaak is in orde Een der oudere Tsjechische off.cieren een majoor, die deze officieele overdracht nauwkeurig heeft gevolgd, kijkt verbitterd, want hij be seft klaarblijkelijk beter dan zijn jeugdige kolonel, dat hiermede alweer een klein s'ukje grond van Tsjecho-Slowakije is over. gegaan in Duitsch bezit. Hij draait zich om. stapt met den kolonel in de auto, de witte vlag wordt ingehaald en even later gaat de hefboom de hoogte op, waardoor wii onze route op Tsjechisch, pardon, op Duitsch gebied kunnen voortzetten! Rijdt men door zulk een vrijgegeven ge bied, dan moet men od allerlei minder prettige verrassingen voorbereid zijn. Om den intocht van de Duitsche troepen te be lemmeren. staan zoo hier en daar zware betonnen blokken en er is heel wat kracht en inspanning voor noodig. om die terzijde te krijgen! Zware boomeiï worden doorge zaagd en dwars over den- weg opgestapeld en het komt voor, dat men een anderen weg moet zoeken, om <fé reis voort te zet ten. Bij Haindorf blijkt een breede brug 's nachts om 11 uur de lucht in gevlogen te zijn. De dichtbij liggende huisjes zijn totaal vernield en een jongen van vijftien, zestien jaar laat ons den winkel en de wo ning van zijn ouders zien die in een ruïne zijn herschapen. HU houdt klaarblükelijk de wacht hetgeen begrijoelUk is want de kasten zUn nog vol met levensmiddelen en men weet niet. waar die ondergebracht kunnen worden. Herhaaldelijk vragen wij. bü het aanschouwen van zulke verwoestin gen ons zelf af: bevinden wü ons oo oor- logsterrein of is dit nu het Sudetenland, dat door Praag moet warden afgestaan, opdat een oorlog voorkomen kon worden? En dan: wie zal dit alle; vergoeden waar zal men te Praae de millioenen vandaan halen die straks ongetwüfeld verlangd zullen worden als een vergoeding voor de enorme sehade. die in al'e zones van het afgestane gebied is teweeggebracht? In de steden, die wii achtereenvolgens bezoeken, te Zugmantel. te Olbersdorf, te Jagertdorf, te Freudental. tenslotte te Rei chenberg, beleven wii met de bevolking de officieele bevest-ging der aansluiting bü Groot-Duitschland. Waar halen de men- schen zoo snel al die roode vlaggen met het hakenkruis vandaan? Op het DlaUeland liep dat n:e' zoo vlot. zagen wü zelfs van één boerderii de zwarl-rood-gouden vlag wapperen die aan de Republiek van We.mar herinnert. Maar in de steden is dat beter georganiseerd, naar wü vermoeden, van Duitschland uit. Od de markt wordt een tribune gebouwd, de huizen worden met groene guirlandes verfraaid, het. muziek corps van de brandweer of het strükorkestje van een vereeniging krijgt een eereplaats en weldra gaat het feest beginnen. Uit alle hoeken en gaten komen de menschen te voorschün die een paar dagen geleden vol angst zich nog verscholen moesten houden, maar dat is nu vergeten, want de Duitsche kranten, die overal weer ongehinderd ver- fchünem. hebben verklaard, dat er een nieuwe tüd voor het volk der Sudeten gaat beginnen. Als Adolf Hitler verschijnt. Maar de bevolking is daar pas Innerlijk van overtuigd, als Adolf Hitler verschünt. Van zün bleek, ingevallen gelaat leest men de geëmotlonneerdheid der laatste weken af. Zün stem Is heesch en na de begroe ting van den burgemeester, spreekt hij hoogstens tien minuten, een kwartiertje, j maar dan houdt het daverend gejubel op, ieder wil precies hooren, wat hij zegt. En hü spreekt de groote massa naar het hart, hij ls een geboren volksredenaar. Wat op groote witte lappen dwars over de straten overal te lezen, wordt hem toegejubeld: „WiT danken unseren Führer!" En als dan even later de Badenweiler marsch weerklinkt hoe dikwüls zal Hit- Ier dien ln deze dagen zün voorgespeeld? dan marcheeren de troepen der weermacht binnen, die het heuglijk bericht der bevrij ding Ulustreeren en de massa jubelt: .Leve de weermacht!" Ons is het opgevallen, dat deze jongens ondanks een marsch van meerdere dagen met weinig gelegenheid om uit te rusten er zoo flink doorvoed en ge zond uitzien. Geen wonder, dat zij het hart der vrouwelüke jeugd overal sneller doen kloppen! De intocht te Reichenberg. Tot besluit van onze vermoeiende, maar leerzame autoreis beleven we dan nog den intocht te Reichenberg, de grootste en waarschünlük ook de oudste £udeten-Duit- sche stad. Hooge s'eenen barrikaden moe ten nog weggeruimd worden, voordat we de stad in kunnen en de officieele overdracht vindt in den vroegen ochtend plaats. Maar ook dat is niet eg. want al deze dagen schünt de zon en het fraaie herfstweer be. vordert de feestelüke stemming van allen Generaal-majoor von Bock opent met zün generaals den stoet en het muziekcorps brengt ons in het gelid naar het markt plein. waar het statige stadhuis met vlag gen en wimpels en guirlandes getooid is. Burgemeester Rohn begroet den generaal en zün manschappen en deze spreekt op bevel van den Führer over de historische beteekenis ran dezen dag Onbeschrüfelijk ls de geestdrift, welke ontstaat door de mededeeling dat Reichenberg tot zetel van de Sudeten-Gouw is verheven, een onder scheiding welke de aanhankelijkheid en de offervaardigheid van de ruim 70.000 Inwo ners beloont! In de feestzaal van het stadhuis deelt dan nog de burgemeester aan generaal von Bock mede, dat de „Benesj-Platz" voortaan „Adolf-Hitler-Plein" zal heeten on daar mede wordt een streep gehaald door alles wat men tot dusver heeft doorgemaakt! (Nadruk verboden). HEDEN. Katwijk Zee, Zaal van Chr. Pr. Belangen: ds. Lankhorst nam. 7.30 uur. Vrijdag. Jeruël, le Groenesteeg 16: Avondbijeenkomst. Nathanaël: Ledenverg. Ned. Herv. Radio- Omroep. afd. Leiden. 8 uur nam. NutsgebouwHerdenking ds. B. de Ligt. 8 1/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. 's Woensdags: Tnst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting t egen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 I uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstvcr. Tentoonstel ling werk van Nelly Bodenheim (tot 23 Oct.), 104, Zondag 14 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; „De gevangene van Zenda". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4 >6 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Blauwbaard's achtste Vrouw". Zondag van 2—7 uur doori. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De dubbele bruiloft". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „30 dagen corvee". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Wc-nsdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traau: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De weg terug". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)Nat. Film 40 jaar. Voorstellingen 216, 414, 7 1/4 en 9 1/4 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor ledeD v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 t/m. Vrijdag 14 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en A. J. Donk. Doezastraat 31, tel. 1313. bi) groot en l:lein, snel en radicaal. Groote doos 30 ct. Bi) Apothekers en Drogisten. Iil43 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. De verduisteringsoefening. Door het hoofd van den Luchtbescher mingsdienst is voor de verduistering van hedenavond een speciale organisatie in el kaar gezet. Katwijk aan den Rijn is hier voor verdeeld in twee blokken. Elk blok heeft een blokcommandant met ordonnan- ce en wordt bijgestaan door een zevental groepsleden. Het bureau van de Blokcom- m andanten is Voorstraat 33 en Voorstraat 50 Tot commandanten zijn aangewezen dr. Huetlng en Jac. Meijer. De groepsleden die gedurende de verduistering de controle uitoefenen moeten wat te vermelden is, rapporteeren aan hun resp. commandan ten. die na de verduisteringsproef een rapport uitbrengen aan het hoofd van den dienst. Te kwart voor negen moeten de groepsleden zich melden bij hun comman dant. Aanrijding. Een auto van Gemeentewerken reed den Noord wij kerweg op met de bedoeling den j Achterkerkweg in te rijden. Voor deze i bocht moest geremd worden. Blijkbaar ging dat remmen wat sterk, want een achter aezen wagen naderende zandauto van de firma V. te Bodegraven reed op de rem mende gemeenteauto in. De zandauto die j op den korten afstand niet voldoende kon remmen, kreeg ernstige schade aan de auto. Een en ander is later onderling ge regeld. De slechte Bloemkoolhandel. Het slechte verloop van den bloemkool- handel, waardoor honderdduizenden stuks beneden productieprijs weggaan, voorna melijk voor de zouterijen. heeft enkele tuinders er toe gebracht een actie te gaan voeren voor steun op dit product. Men is bevreesd dat, zooals steeds, dit product niet ln de steunregeling zal worden opgenomen. KATWIJK AAN ZEE. LEDENVERGADERING DER KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE Dr. L. Hueting als voorzitter gekozen. Deze vergadering werd in Hotel de Zwaan gehouden. De voorzitter, de heer B. Par- lcvllet sprak een welkomst- en openings woord en deelde mede, dat er bericht van verhindering was gekomen van de heeren Boekhoven, Ruwhof en de Geus. De se cretaris, de heer G. v. d. Voort las de no- fulen der vorige vergadering. De heer B. Vis maakte aanmerkingen op de notulen, die hij niet geheel in orde vond, wat spr. nader verklaarde De vergadering gaf haar Instemming om het aangemerkte aan de notulen toe te voegen. De voorz. deelde mede. dat de speldjesverkoop dezen zomer gunstig was uttgevaV-nhij bracht eer aan een oudere dame, mevr v. d. Voort, die ruim 2100 speldjes verkocht had voor een bedrag van meer dan f.210— Het be stuur heeft gemeend mevr. v. d. Voort te moeten beloonen met een cadeau, best uit een zilveren lepel en vork. De jongedames kunnen by haar in de leer gaan! Bij af wezigheid van mevr. v. d. Voort, werd on der ïuid applaus het geschenk aan haar I echtgenoot overhandigd. Door het vorige bestuur waren 5000 speldjes aangekocht; hiervan werden er 3000 verkocht, zoodat er een reserve is van 200 speldjes. Er kans dus nog een zilveren lepel en vork uitge loofd worden met de inscriptie K.R.B Het bestuurslid mevr. Boot, leidde de be spreking ln over het nieuw contract zwem men in de Overdekte te Leiden. Verleden jaar December is er een contract gesloten voor één jaar voor 45 personen. Het tweede half Jaar was de opkomst bedroevend ge weest, wat nadeelig voor de kas was. Nu moet weer een nieuw contract gesloten worden: dat zal zijn van December tot Mei, omdat er 's zomers hier in zee ge zwommen wordt. De leden zullen te Lel den opgeleid worden door den heer A. Wa genmaker voor diploma A Met zooveel goede zwemmers hier ter plaatse ls maar één gediplomeerd; de Wassenaarsche bri gade, die nog maar 6 jaar bestaat en die veel minder leden telt, heeft 156 gediplo meerden. Mevr. Boot hoopte, dat velen zich voor het diploma zwemmen zullen opge ven; zulks werd door den voorzitter onder steund. Mevr. Boot deed mededeelingen over den cursus E. H B. O., waarvoor zich 23 nieuwe leden hebben opgegeven. Men heeft nu een geschikter lokaliteit verkre- i gen dan het ongezellige, koude vertrek van „Vuurbaak", n.l. eenige zaaltjes van den heer Parlevllet in de Zuidstraat voor f. 30 per half jaar. Daar is de verlichting beter en zy staan eiken avond ter beschikking. Het voorloopige bestuur trad af. maar stelde zich herkiesbaar De heer Parle vllet deelde mede. dat hij zich tijdelijk als voorzitter beschikbaar had gesteld. Deze steide als voorzitter voor dr. L. Hueting. Zijn voorstel om in het vervolg het bestuur te laten bestaan uit 7 leden, in plaats van S vond algemeene instemm'ng. Nu volgde bestuursverkiezing. Mevr. BootMontagne was de eenige, die reeds vroeger als vast bestuurslid gekozen was. Tot voorzitter l werd met groote meerderheid gekozen dr. Gistermiddag is te Zoeterwoude te on geveer half zes. de veehouder C. Olsthoom, die juist zou gaan melken, door een koe aangevallen. Het beest gaf hem een harden stoot in de buikstreek, waardoor de heer Olsthoom ernstig gewond werd, terwül zijn inge wanden beschadigd werden. Tengevolge hiervan is buikvliesontsteking ontstaan. De aangevallene, wiens toestand zich zóó ernstig liet aanzien, dat hij van de laatste Heilige Sacramenten voorzien moest wor den, werd naar het St. Elisabethgasthuis te Leiden vervoerd. Bü informatie vernamen wij, dat de toe stand van het slachtoffer vandaag naar omstandigheden goed ls. L. Hueting. Herkozen werden mevr. Wouda en de heeren B Parlevliet, B. Vis en G. v. d Voort en tot nieuw bestuurslid de heer A. Verdoes, die allen hun benoeming aannamen. Qe voorzitter memoreerde de mooie pres taties van de Katwykers bü den gehouden zwemwedstrijd NoordZuid in den afge- loopen zomer. Daarby, aldus spr., is een fout gemaakt, die nu hersteld kan worden Er was toen geen prijs beschikbaar gesteld voor de eerst aankomende dame. En twee Katwijksche Jonge dames A. Verdoes en Ti', van Duyn hebben de mooie prestatie geleverd door het geheele traject af te leg gen. Aan mej. Verdoes als eerstaangeko- mene werd nog een prijs overhandigd. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDSCHENDAM. Voor de afdeeling van de K. J. M. V. sprak de heer M. P. A. Meissen uit Voor hout over „Geen Gezag dan uit God". Na een korte inleiding van den voorzit ter de heer Win, Bleys, behandelde de heer Meissen de verschillende soorten van ge zag, de ontwrichting daarvan om ten slotte te concludeeren, dat alle gezag uit God is. Spr. meende verder dat het gezag uit God goed is, daar alles wat God geeft, goed is. Nader gaf spr. nog een uiteenzetting over hel gezag in ons land. zoowel in gezin, kerk als staat. Na een korte gedachtenwisseling werd de bijeenkomst met een woord van dank aan den spreker gesloten. B. en W. hebben wederom verdaagd hun beslissing inzake de aanvraag van de N.V. Titanini te Den Haag, tot stichting van een cellulose Lakfabriek aan den Oostvliet- weg alhier, op grond van het feit, dat di verse rapporten nog niet zyn ingekomen. Het betreft hier in hoofdzaak de loozing in den polder van het afvalwater, waartegen het polderbestuur beroep heeft aangetee- kend. NOORDWIJK BINNEN. Autodiefstal. In den afgeloopen nacht is van den heer V.. autoverhuurder alhier een auto gestolen De heer V die thuis kwam van een reisje, liet zün wagen een oogenblik onbeheerd voor zijn garage staan en van dit oogenblik hebben gegadigden zich zyn wagen toegeëigend Aanvankellik dacht men aan baldadigheid doch bü nader inzien, blijkt dit od diefstal te berus'en Het colltie-onderzoek duurt voort. Gevonden: een kam ln etui. een clips, een fietspomp, een rozenkrans in etui, een jasje Inlichtingen uitslui'end des Woens dags en Zaterdags van 18 tot 19 uur. ten poiitiebureele te Noordwük Bihnen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6