LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 10 October 1938 Wat de Westel. klassers deden DELFIA D.V.K. I—ROUWKOOP I 1— Op een zwaar bespeelbaar terrein is Rouw koop er in geslaagd beide punten ie bemach tigen. Voor ae rust speelde Rouwkoop tegen den stormachtigen wind en regen in en werd spoedig in de verdediging gedrongen. Na 10 minuten spelen doelpuntte de Delftsche voorhoede met een hard schot (10> maar de vreugde was van korten duur. want bij een snellen aanval der gasten wist de linksbuiten met een schitterend schot de partijen op gelij ken voet te brengen 11. De Delftenaren blij ven. gesteund door den sterken wind. in de meerderheid, doch de achterhoede van Rouw koop heeft er goed het oog in en wist den stand gelijk te houden. Na de rust waren de bordjes verhangen: Rouwkoop beging niet de fout om te ver op te dringen, maar bleef met de half linie in terug getrokken positie spelen, zoodat de voorhoede geen muur van spelers voor het Delftsche doel vond. Deze tactiek bracht Rouwkoop de overwin ning. want met schitterende aanvallen werd keer op keer het doel der gastheeren belaagd; de midvoor wist met 2 fraaie doelpunten zijn club de overwinning te bezorgen. D.V.S. I—G.S.V. I 1—3. Zwakke leiding. Doordat scheidsrechter Gar os het D.V.S.-ter- rein niet wist te vinden kon de wedstrijd pas om half drie aanvangen. De wijze waarop hij de tweede helft leidde was alles behalve feilloos Toen na de rust G.S.V. met den wind in den rug speelde, en het haar niet lukte D.V.S. on der den voet te loopen, doch alle zeilen bij moest zetten om doelpunten te voorkomen, ging men te veel gebruik maken van forsch- heid en hoewel de D.V.S.'ers daartegen heftig protesteerden bleef de scheidsrechter toezien, erger nog toen een D.V.S.'er ..kennis had ge maakt'' met een G.S.V.-speler en hij den scheidsrechter vroeg of deze dit zoo maar liet passeeren. werd hij het veld uitgestuurd wegens inmenging in de leiding. D.V.S. begint den wedstrijd met den wind ln den rug. Spoedig blijkt dat dit niet. altijd een voordeel beteekent. Hoewel meerendeels aanvallend hebben de D.V.S.-spelers handen vol om den bal in hun bezit te krijgen. Dit wil geenszins zeggen, dat in deze periode GS.V. meer in te brengen had. Tegen den wind wisten zij spoedig combinee rend de D.V.S.-veste te naderen, zelfs dikwijls zeer gevaarlijk, maar doelpunten bleven uit. Het was tenslotte D.V.S. die de leiding nam door haar linksbuiten die al meermalen een po ging gewaagd had. De voorsprong was maar van korten duur. Uit een der gevaarlijken aan vallen van G.S.V. weet de linksbinnen gelijk te maken. Als na rust G.S.V. verwachtte dat het van een leien dakje zou gaan bleek al spoedig dat D.V.S. tegen wind beter speelde als met wind mee. G.S.V. moest al haar aandacht besteden aan de verdediging wat haar goed afging al moest eenmaal een ingeschoten bal door een der achterspelers met de handen gekeerd worden. De wedstrijd nam een steeds forscher karak ter aan. waartegen de scheidsrechter onvol doende optrad. Door haar linksbinnen maakte G.S.V. opnieuw een doelpunt. D.V.S. die nog eenmaal heftig ten aanval trok. zag dit beloond met het wegzenden van haar midvoor. G.S.V. weet van de verwarring munt te slaan en maakt een derde doelpunt. Hoewel G.S.V. iets sterker was. zal deze over winning hun toch niet ten volle kunnen bevre digen. TONA—ROODENBURG 1—1. In dezen wedstrijd heeft Tona evenals in de 3 voorgaande competitie-wedstrijden weer vrij veel pech gehad. Talrijke ballen misten op een centimeter na hun doel of werden door de doel- lat gekeerd. Precies op tijd laat scheidsrechter Boon de aanvoerders der beide elftallen tossen. Tona wint den toss en heeft een klein voordeel van den wind die nagenoeg dwars over het veld staat. Direct ontwikkelt zich aan beide zijden een vlugge partij. De keepers moeten al spoedig han delend optreden. Dit gaat hun voorloopig goed af. totdat na 20 minuten de rechtsbuiten van Roodenburg den bal mooi voor het doel zet en de linksbinnen met een goed schot zijn club de leiding geeft. De vreugde is echter van korten duur. want even daarna komt er een aanval van den rechtervleugel van Tona. Koet geeft een mooien pass aan J. Kluivers, deze loopt om den back van Roodenburg heen en met een mooi ge plaatsten bal is de stand gelijk. Na de rust komt Tona al spoedig in de meer derheid. Goed gesteund door de halflinie waarin vooral de rechtshalf P. Harte vele een goede partij vertolkt, wordt het Roodenburg-doel onder vuur genomen. We zagen een mooien kopbal van Phi lippe door den paal gekeerd en even daarna een schot van denzelfden speler dat net naast ging. Bij een aanval van Roodenburg wordt, de Tona-doelman Tegelaar geblesseerd en moet ver vangen worden. Beurtelings komen beide doelen nog enkele keeren in gevaar, doch doelpunten werden niet meer gescoord. Roodenburg had iets meer gekregen dan haar toekwam. alphia-v.v.d. 6—2. Alphia ie sterk voor de Hagenaars. Alphia heeft ondanks de weersomstandighe den het er zeer behoorlijk afgebracht; vooral de voorhoede heelt de Haagsche achterhoede voor heel wat moeilijke problemen gesteld. Alphia speelde het eerst met den sterken wind in den rug en voortdurend zwermden de Oranjeman nen voor het doel der Hagenaars, die zich met den moed der wanhoop te weer stelden al kon den zij niet verhinderen, dat zij met de rust een 3—0 achterstand hadden. Toch waren de enkele uitvallen van de gasten zeer gevaarlijk. Zelfs wisten zij met een mooien kopbal te sco ren, doch juist te voren was gefloten voor bui tenspel. Al dadelijk wist Alphia druk op het Haag sche doel uit te oefenen en het was de Jong. die met een ferm schot de thuisclub de leiding gaf. V.V.D. trachtte met snelle uitvallen de Alphia achterhoede te verschalken, doch zij het ook met eenig geluk kon men dit verhinderen. Spoedig wist de Jong voor de tweede maal het net te vinden. Even voor de rust wist de Jong na handig samenspel met Lamfers, zwaar ge hinderd nummer drie in de touwen te Jagen. Wie gedacht had dat Alphia zich nu tot ver dedigen mo^st bepalen, sloeg de plank mis. want van begin af aan kon Alphia blijven aanvallen. Zelfs wa3 Alphia gedurende de tweede helft een tikje sterker. Met lange trap pen meestal naar de vleugels wist de thuis club nog gevaarlek door te breken. Nadat van Egmond. Borgmever en de Jong den stand op 6—0 hadden gebracht, wisten de gasten twee maal tegen te scoren. Aldus kwam het einde met een groote overwinning voor de thuis club. Scheidsrechter Warnaar floot uitstekend. bodegraven—wassenaar 3—2. Storm en regen ten spijt hebben Bodegraven een aantrekkelijk partijtje voetbal ten beste ge geven. waarbij tenslotte de thuisclub met 3—2 een kleine maar verdiende zege behaalde. Bode graven won den toss en koos den wind in de rug. Met een schitterend diagonaal schot van den linksbuiten neemt de thuisclub de leiding, doch direct hierop laat Bodegraven den linksbuiten der gasten te veel vrij spel en diens zuivere voorzet wordt onhoudbaar benut en de stand is gelijk. 1V M«>t dezen stand wordt gedraaid. Na de hervatting is het mol van Bodegraven veel beter doch desuiettenrr -veten de gasten de leiding te nemen, als een ^erjc van Bodegra ven den hel verkeerd op zijn schoen krijgt en het leder voor de voeten van een vrijstaanden speler van Wassenaar belandt, die de hem on verwacht geboden kans gaarne benut. 1—2. Bode graven blijft het meest aanvallend en met een zuiver gericht schot doet de rechtsbinnen het leder in den uitersten hoek van het doel belan den. 22. Dezelfde speler scoort even later de winnende goal. als een door den midvoor hard ingeschoten bal door den doelverdediger niet vol doende kan worden weggewerkt, waarna de rechtsbinnen van Bodegraven wederom den bal onhoudbaar voor den Wassenaar-doelman in het net doet verdwijnen. 3—2. Met Bodegraven in den aanval komt ten slotte het einde. alphen iischeveningen ii 0—0. De thuisclub moest door enkele afschrijvingen in een gewijzigde samenstelling uitkomen bijv. met keeper van Vliet als middenvoor en mid denvoor Tuinenburg als back. De uitslag geeft overigens de verhouding goed weer. daar geen van beide partijen de overwinning zou hebben verdiend. De strijd ging tot de rust gelijk op en neer. Na de thee zetten de bezoekers er alles op om zoo spoedig mogelijk de leiding te nemen. In de Alphen-achterhoede met Tuinenburg aan het hoofd weet men evenwel stand te houden. Toch blijft de druk ongewijzigd en steeds is het Sche- veningen. dat ten aanval trekt. Daar doelpun ten uitblijven, kan Alphen langzamerhand den aanval overnemen. Doch ook aan deze zijde weet men het niet tot doelpunten te brengen, alhoe wel zich wel enkele goede kansen voordoen. Vooral Bezemer zou bij vlugger afgeven wel licht meer kansen kunnen scheppen voor zijn medespelers. Met de bezoekers in den aanval komt dan het einde met een puntloos gelijk spel. A.S.C. ii—alphia n 2—1. In een van weerszijden slecht gespeelden wed strijd heeft de thuisclub tenslotte een magere, doch verdiende 21 overwinning behaald. Voor al na de rust waren de roodzwarte reserves zoek. terwijl de Alphensche doelman bovendien in bijzonder goeden vorm was en zyn heiligdom vele malen voor doorboring behoedde. In de eerste helft gaf Wenting met een ver schot zijn club de leiding, met welken stand <10) de rust in ging. Na de hervatting profiteerde de oranje rechtsbuiten handig van een onvoldoende in grijpen der vijandelijke defensie om den gelijk maker te scoren, waarna Wenting een van de vele kansen benutte om A.S.C. haar tweede over winning in dit seizoen te bezorgen. Scheidsrechter Noorlander had een gemakke lijke taak. waarvan hij zich naar behooren kweet. l.f.c. ii—laakkwartier ii 0—0. Wederom hebben de LFC-reserves een gelijk spel behaald. Met den krachtigen wind in den rug neemt LFC het spel in handen. De keeper van Laakkwartier is evenwel in grootschen vorm en retourneert alles. De eerste speelhelft verliep zonder doelpunten. Na de rust was Laakkwartier sterker, maar ook keeper Duffels, bijgestaan door de achter hoede. wist van geen wijken. Na 30 min. worden AjaxD.H.C. 71. Van eventueele kampioens-aspiraties zullen de Delftenaren wel voorgoed genezen zijn: de zware nederlaag tegen Ajax had zelfs tot cata- strophale cijfers kunnen uitgroeien, indien de voorhoede der Amsterdammers nog enkele van de vele gemakkelijke kansen tot scoren had benut. In het eerste kwartier was de ontmoeting aantrekkelijk. D.H.C. begon in een scherp tem po. waarvan men bij voorbaat kon zeggen, dat daarop een inzinking moest volgen. Doch ook Ajax liep hard van stapel, met het gevolg, dat beide doelen aanvankelijk ernstig gevaar lie pen. Het duurde toch nog 25 minuten voordat Bijl met een hard schot, van verren afstand gelost, de score kon openen. Een 7-tal minuten voor de rust maakte Van Wijngaarden een keurig doelpunt. In de tweede helft bleek al spoedig, dat D.H.C. het tempo van de eerste drie kwartier niet kon volhouden. De druk op het doel van Boot werd zóó groot, dat na 6 minuten Ver meulen slechts een doelpunt kon voorkomen, door den bal met de hand uit het doel te slaan. Blomvliet benutte den strafschop <"30). Maar ook D.H.C. kreeg zyn penalty te nemen. Na een kwartier spelen kende de heer Van Moorsel om onnaspeurlijke redenen D.H.C. een strafschop toe. Ditmars schoot precies tegen Keizer aan en ook deze kans om den achter stand te verkleinen was verkeken. Toen Van Reenen in moeilijke positie en van vrij verren afstand inschoot, trof de kogel doel. 40. Toen werd het verder een spel van kat en muis. Van Wijngaarden nam het vijfde doel punt voor zijn rekening. Van Reenen No. 6. In zijn eentje voegde van Wijngaarden er nog een doelpunt aan toe. Vlak voor het einde kon de linksbuiten van D.H.C. Bamhoorn, de eer redden (7—1). FeyenoordD.F.C. 32. Hoewel Feyenoord in de eerste helft de beste kansen had en het spel. dat ook bijna uitslui tend op de helft der gasten werd gespeeld, was het toch D.F.C., dat door een blunder van de Rotterdamsche verdedigers, na een kwartier door Zwaan de leiding wist te nemen. En ondanks herhaalde aanvallen, waarbij Vente, die op de rechtsbuitenplaats speelde, vooral goed werk leverde, lukte het Feyenoord niet den achterstand in te loopen. Zoo kwam de rust dan ook met een 10 voorsprong voor D.F.C. Na de hervatting had het spel een ander aspect. De krachten waren nu beter verdeeld en D.F.C. liet zich niet meer op eigen helft terugdringen. Uit een strafschop kwam na ongeveer tien minuten spelen de gelijkmaker. Kantebeen. die in het doelgebied unfair genomen was. voltrok het vonnis zelf (1—1). Een minuut of vijf later was het ook Kantebeen. die met een vliegend schot zijn club de leiding gaf (21). D.F.C. gaf den moed geenszins op en inder daad gelukte het den stand weer gelijk te maken. Na een vrijen schop, goed voor het doel geplaatst, wist Zwaan het leer in het Rot terdamsche net te plaatsen <22). In den strijd om het winnend doelpunt was toen Feyenoord de gelukkigste. Vente, die met Sinke van plaats gewisseld had. loste een hard schot, dat van doelman Jas' handen in het net verdween. StormvogelsSnar'a 31. Het. eerste werd gescoord door Prins, die met een prachtigen kopbal een voorzet van links in het doel werkte (10). Nog geen minuut later zorgde middenvoor Wondenhe-T mo* hard =rhof voor het 2de doeteimr c>-tï w«l Spnrta eenige ere- vaorliike uitvallen doch de heeren vonden steeds rechtsback Visser en keeper Hollenberg op hun weg. Na de rust werd Sparta wederom tot defen sief roei gedwongen. De Stormvogels snoeiden den storm ten spijt een pittige part", waar tegen de Rotterdammers niet waren opgpwas- porc;t non 'rgnl ^oplnunt vgr» Wf)uden- '-"-ttrmrh* Vmifrtnmc1 "*"»nnU- rd scoorde Prins he» derrte dnelnunt (70> Stormvogels trok -/'oh hierna in de ^ordediging terug. Even voor tijd redde de linksbuiten van de LFC-aanvallen veelvuldiger, maar ook haar voorhoede ziet geen kans om een doelpunt te scoren. Hierna kondigt de scheidsrechter het einde aan, zoodat de punten worden gedeeld, waarmede de LFCreserves na vier wedstrijden nog onge slagen zijn. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zaterdagcompetitie. Ie klasse: ARC 1Woubrugge 1 133; Sleu tels 1—Katwijk 1 62; Noordwijk 1—Rijnsb. B. 1 3—1. 2c klasse A: MSV 1—Quick Boys 2 2—2. 2e klasse B: Katwijk 2—Koudekerk 1 50; RCL 2—NoordwUk 3 1—1; SLF 2—Quick B. 3 0—9; ASC—GNV 1 4—2 3e klasse: Rijnsb. B. 2Noordwijk 4 32; Woubrugge 2—Quick B. 4 2—3. 4e klasse: ARC 4—MSV 2 6—1; F. Pacta 2— Rijnsb. B. 3 06; Koudekerk 2Sleutels 2 3J* Adspiranten: Noordwyk (a)Quick B. 81. Uitslagen Zondagcompetitie. Ie klasse: LDTS 1—LFC 3 2—4; LDWS 2— Morschkw. 1 4—0; UVS 3—DSO 2 6—1. 2e klasse A: LFC 4ASC 3 30; Beresteijn 1 Lugd. 4 40. 3e klasse A: DSO 3—DVS 3 3—3. 3e klasse B: Morschkw. 2Sportman 4 72. 4e klasse A: UVS 8Sportman 5 22; Bere steijn 2—DSO 4 7—0. 4e klasse B: Morschkw. 3—LDTS 3 3—0; Zuiderkw. 4AZL 2 2—5; LDWS 6—Beresteijn 2 2—5. Adspiranten A: ASC fa)Sportman (a) 12. a.r.c. i—woubrugge i 13—3. De thuisclub heeft den wedstrijd met dubbele cijfers gewonnen en dankt deze overwinning voornamelijk aan het voortreffelijke spel van haar middenvoor Jongeneel. Niet minder dan acht doelpunten bracht hij achter zijn naam. Jammer dat enkele spelers zoowel van A.R.C. als van Woubrugge zich er niet van konden onthouden minder faire practijken toe te pas sen en het zelfs noodig was. dat M. Wind- horst na ongeveer een half uur spelen het verder medespelen door den scheidsrechter moest worden ontzegd. Hierdoor speelde Wou brugge het grootste gedeelte van den wedstrijd met tien spelers. Reeds vrij spoedig na het begin had de thuis club reeds een voorsprong gekregen door een drietal uitstekende doelpunten van Snel en Jongeneel. Geruimen tijd gaat dan de wed strijd gelijk op en ondernemen de gebroeders Windhorst in de voorhoede van de gasten en kele aanvallen, die evenwel stranden op de A.R.C.-achterhoede. De wedstrijd wordt steeds harder en scheidsrechter v. d. Blom moet meerdere malen kalmeerend optreden. Nog voor de rust weten Jongeneel en Bergshoeff den stand op 50 te brengen. Na de rust wordt de strijd steeds forscher. De thuisclub weet de stand op te voeren tot 90 door Jongeneel 2 x Hesseling en Snel, waarna A. Windhorst binnen de bekende lijnen Sparta de eer men een verradelijk schot, dat door Hollenberg vCfkeerd werd beoordeeld (3—1). Haarlem—V.U.C. 4—3. De ploegen stelden zich onder leiding van scheidsrechter Boekman op. V.U.C. zat spoedig voor het Haarlem-doel. maai Kammeyer en Huisman bezworen ieder gevaar. Na een kwar tier spelen miste linksbuiten De Harder de kans van den dag, doch 20 minuten later maakte hij zijn fout weer goed. door uit een hevige doelworsteling het eerste punt te scoren (01). Ook het tweede doelpunt kwam van den voet van den internationaal (02). waarna De la Mar even voor de rust uit een vooorzet van Polanen tegenscoorde tl2). Na de thee maakte Ninaber voor Haarlem gelijk (22). doch Koppens bracht den Haag- schen aanhang even later weer in extase door goed in te schieten (2—3). Haarlem kwam toen eerst goed los. Aanval op aanval volgde en middenvoor v. d. Hulst zorgde voor twee goede doelpunten (43). H.D.V.S.—Blauw Wit 0—6. Een bijzonder slecht gespeelde tweede helft was verantwoordelijk voor de groote nederlaag, welke H.D.V.S. tegen Blauw Wit heeft geleden. Aanvankelijk was de wedstrijd het aankijken wel waard. Eeide partijen kregen onverwachte en gemakkelijke kansen, welke onbenut bleven. Al gauw had Blauw Wit succes met een aanval van haar linkervleugel. Uit den voorzet van Bergman scoorde Kramer 0—1. De pogingen van H.D.V.S. om gelijk te maken, faalden, zelfs een haar toegewezen strafschop eenige minuten voor de rust werd niet in een doelpunt om gezet. Na de rust hield H.D.V.S. eerst nog stand, zh het met geluk. Doch toen de rechtsbuiten Sluyk na goed solowgrk het tweede doelpunt had gemaakt, speelde H.D.V.S een verloren partij. De verdediging faald daarna vrijwel volledig tegen het wel snelle, maar lang niet feillooze spel van den Blauw Wit-aanval Sluyk. Wilders. die rechtsbinnen, speelde. Van Nol en wederom Sluyk zorgden er voor dat Blauw Wit een groote overwinning kon boeken. R.F.C.V.S.V. 5—1. R.F.C., dat het eerst met den storm in den rug speelt, deelt van stonde af aan de lakens uit. Voorloopig echter weet de V.S.V.-doelman Michel er schoten van Drok en Van Walsum uit te houden. Na verloop van 20 minuten slaagt D. Apon er in R.F.C. met een hard schot de leiding te geven fl—0), R.F.C. heeft nu den smaak te pakken en de verdediging van V.S.V. krijgt tal van lastige vraagstukken op te lossen. Binnen enkele minuten slaagt D. Apon er in om uit voorzetten van Van Walsum den stand op 30 te brengen. Even voor de rust weet D. Apon zijn vierde doelpunt te ma ken (40). In de tweede helft verschijnt V.S.V. met een invaller voor Heins. maar de licht geblesseerde Voet blijft doorspelen. Aanvankelijk kost zulks hem veel moeite, maar allengs gaat het beter. Over het algemeen is nu V.S.V het meest in den aanval. Herhaaldelijk wijzigt V.S.V. haar opstelling, zonder dat dit succes heeft. R.F.C. moet het van snelle uitvallen hebben, die overigens niet van gevaar ontbloot ziln. Verbeek weet den voorsprong te vergrooten (50). Na tal van vergeefsche pogingen lukt het eindelijk Balvers met een hard schot van grooten afstand een tegenpunt te scoren f5—1). A.D.O.C.V.V. 1—0. Het was met het oog op den regen en nog lastigen wind begrijpelijk, dat het geen bijster aantrekkelijke wedstrijd is geworden. De spelers maakten er nog van. wat onder deze ongun stige omstandigheden slechts mogelijk was. Het werd een ontmoeting tusschen twee elftallen, waarvan de verdedigingen domineerden en de aanvallers weinig hadden in te brengen. Over het geheel genomen, waren de Rotterdammers technisch beter, maar zij bedierven veel door het spel te kort tc houden. Bij A.D.O. moest het daarentegen van plotselinge aanvallen ko men cn wanneer de Haagsche voorhoede wat beter overleg had geloond, zou de Haagsche zege ongetwijfeld grooter zijn geweest. Nu be sliste een enkel doelpunt, dat een kwartier na door v. Wilgen ten val wordt gebracht. De hier voor toegestane penalty wordt door Windhorst in een doelpunt omgezet. 9—1. Jongeneel brengt hierna met drie fraaie doelpunten den stand op 121. De Knijff wordt dan bij een Wou brugge aanval zoo in het nauw gedreven, dat hij in eigen doel trapt. 12—2. Een wegens un fair aanvallen toegestane penalty wordt ander maal door Windhorst benut 123. terwijl Jon geneel tenslotte den stand op 133 brengt waarmede het einde komt van deze onprettigen wedstrijd. noordwijk i—rijnsb. boys i. De inzet is een sterk aanvallend spel der gastheeren; keeper Glasbergen moet dikwijls handelend optreden, wat hem als gewoonlijk heel goed afgaat. Een hard schot van Hazc- noot is hem echter te machtig. De gasten her stellen zich en nu gaat het spel meer gelijk op, hoewel voor de rust Noordwijk meest den toon blijft aangeven, wat in een fraai doel punt van den linksbuiten tot uitdrukking komt (2—0). Na de rust komen er perioden van Rünsburg- overwicht en zoo wordt het 2—1. Langen tijd is het nu een felle strijd, maar als kort voor het einde de stand op 31 gebracht wordt ls het pleit beslecht. M.8.V. i—Quick Boys ii 2—2. Twee gegadigden voor de bovenste plaats hebben de punten broederlijk gedeeld. Een klei ne overwinning voor de bezoekers was niet on verdiend geweest, daar de bezoekers iets meer in den aanval zijn geweest, en ook hun spel beter van opzet was. Vrij spoedig na het begin krijgt. Pluimgraaf een corner te nemen, waaruit de bal ineens in doel suist. 0—1. Geruimen tijd blijven de bezoekers hierna nog in den aanval, doch langzamerhand weet ook de thuisclub het Q. B.-doel te belagen Toch weet Q. B. nog voor de rust door den linksbuiten Pluimgraaf den voorsprong tc vergrooten 0—2. Het is dan echter Rombeek die nog voor het verstrijken der eerste helft met een verschot den achter stand verkleint 1—2. In de tweede helft zien wij aanvankelijk een steeds aanvallend M.S.V.. dat de Wildt c.s. han den vol werk bezorgt. M.S.V. blijft zich geheel geven en het moedig volhouden wordt tenslotte beloond door een goed doelpunt van Huijgen 2—2. De strijd wordt wat forscher. doch blijft binnen de perken en gescoord wordt er niet meer., waardoor het einde komt met gelijken stand <22). a.r.c. iv—m.s.v. ii 6—1. In de plaatselijke ontmoeting tusschen het vierde elftal van A.R.C. en het tweede elftal van M.S.V. heeft de thuisclub weten te zegevie ren. De rust ging in met den stand' 30 voor A.R.C. Na de hervatting wisten de gasten met een mooi doelpunt den achterstand te ver kleinen. waarna v. Heusden met een fraaie kopbal 41 scoorde. Tenslotte wisten de Racing menschen nog twee doelpunten te maken, waarmede het einde kwam. de hervatting door De Heer na goed samen spel werd gemaakt. Wel poogde C.V.V. door een stevig offensief tenminste gelijk te maken, maar te ver doorgevoerd samenspel en slecht schieten, waren oorzaak, dat A.D.O. tenslotte beide punten veroverde. H.B.S.—K.F.C. 1—1. H.BJ3. is er eindelijk in geslaagd het eer ste punt in deze competitie te veroveren ln een wedstrijd, waarin zij alle kansen heeft gehad om te winnen en ook had moeten binnen, in dien de voorhoede slechts over een enkelen schutter had beschikt. Het gevreesde K.F.C. is danig tegengevallen en het zou heelemaal niet te verwonderen zijn geweest, indien de Koogers in dezen strijd aan hun eigen systeem ten gronde waren gegaan. Zeker, de stopper-spil heeft weten te voorkomen, dat het binnentrio van H.B.S. meer dan een doelpunt maakte, maar dat lag eigenlijk meer aan het slechte spel van dat binnentrio, dat scoringsaknsen genoeg gehad heeft Na 13 minuten nam K.F.C. de leiding met een goed doelpunt van Kruiver (01). Lang duurde de vreugde hierover niet. want nauwe lijks zeven minuten later lag de gelijkmaker reeds in het net. gescoord door Ophorst, op keurig aangeven van v. d. Vegte (1—1). Vooral in de tweede helft is H.B.S. belang rijk sterker geweest, doch de Hagenaars zijn er niet in geslaagd, dit overwicht in een doelpunt om te zetten, zoodat het einde kwam met een gelijk spel 11. D.W.S.—Xerxes 2—1. In de eerste helft had Xerxes den wind schuin mee. maar toch bleek dat voor Draeger c.s. geen bezwaar, om het eerst en gevaarlijkst aan te vallen. Na ruim een half uur liep Hee kelaar den op hem aanstormenden Pama. die zeker niet slecht speelde, op wel wat al te hardhandige wijze tegen den grond, maar even later werd hij zelf ..gevloerd'' toen Kruysber- gen doorliep en net naast schoot. Zeven minu ten voor rust legde Dubbelman den bal stil voor dool met. de bedoeling, dat Damme hem zou opnemen, maar deze kon dat niet zoo gauw en dankbaar profiteerde Van der Veldee van deze fout van den linkshalf (10). Met den wind schuin mee kwam de snelle en Jeugdige D.W.S.-voorhoede in de 2e helft gevaarlijk opzetten, maar voor doel stonden de heeren elkaar in den weg. Xerxes viel fel aan. spil v. d. Berg zwoegde en zond den bal steeds naar voren, maar Kok stond nogal eens bui tenspel. Van Stokken schoot den bal bil een aan val eenige malen tegen een Xerxes-been, totdat v. d. Velde hem in teruggetrokken positie kreeg. Hij schoot een listig boogballetje, dat de wind voor doelman Damme nog moeilijke» maakte en dat dan ook achter hem verdween (20). Er viel toen weinig meer te beleven, totdat zes minuten voor het einde Kok goed voorzette. Caldenhove miste, van Stokken tikte den bal voor de voeten van Vuyk, die diago naal keurig inschoot. 't GooiD.O.S. 04. Een sterk gehandicapt 'tGooi heeft overeen komstig de verwachtingen tegen de nieuwe eerste klasser D.O.S. een gedecideerde 04 nederlaag geleden. Want al waren de voor 14 dagen door scheidsrechter van Moorsel uit het veld gezonden spelers Dorland en Winthorst wegens het intrekken van de schorsing van de partij, men miste toch altyd nog de door de vereeniging zelf geschorste spelers M. Cohen en Peeters. Desalniettemin verdiende D.O.S. de overwinning volkomen. Het spel was dan ook nog slechts 12 minuten oud. toen Dumortier met een fraaien kopbal de leiding aan zijn club gaf. Vijf minuten later was een mooi vrijmaken van denzelfden speler oorzaak dat van Leur met een hard diagonaal schot den stand op 0—2 wist te brengen. Beide schoten hadden door de meer geroutineerden keeper Cohen wellicht kunnen voorkomen worden. Slechts sporadisch zagen we enkele goedop- gezette Gooi-aanvallen, die zonder succes ble ven door het te onsamenhangende voorhoede- spel. D.O.S. hernam dan steeds terstond het initiatief en door Dumortier ging dc rust in met den stand 0—3. In de tweede helft had t Gooi de wind mee. maar wist daarvan niet te profiteeren. al waren de Gooispelers meer in den aanval dan voor de rust. Enkele verre schoten leverden tegen Vee- nendaal niets op en toen 't Gooi tc veel opdrong leidde een door Dumortier ondernomen uitval tot een vierde punt voor de bezoekers. s.l.f, ii—quick boys iii 0—9. Mede door het wlndvoordeel traden de gasten direct sterk aanvallend op. doch het duurde toch ruim een kwartier voordat Kuyt uit een vrijen trap de score opende 01. Een onoordeel kundig terugspelen op den keeper van een der S.L.F.-spelers leverde Quick Boys een goedkoop doelpunt op 0—2. Verschillende zeer mooie kansen kreeg de Quick Boys-voorhoede nog, doch alleen Kuyt wist nog eenmaal te scoren 0—3. Intusschen hadden de gastheeren eenige malen geprobeerd om het doel van Quick Boyu te doorboren, doch de aanvallen waren al te doorzichtig om succes te hebben. Hoewel de thuisclub na de rust het windvoordeel had. waren de bezoekers ook nu veel gevaarlijker. De Mal doelpuntte drie maal kort achter elkaar, zoodat de stand toen 0—6 was. Eenmaal had de S L.F.-voorhoede pech. toen een schot door de lat gekeerd werd. welk schot tevens het eenige gevaarlijke was, dat door de S.L.F.-voor- hoede gelost werd. Tenslotte ging het er om. hoe hoog de score zou worden, want tegenstand bood de totaal onmachtige S.L.F.-ploeg niet meer. Kroon bracht den stand op 0—8. terwijl Kuyt nummer 9 voor zijn rekening nam. De Mol kreeg nog een mooie kans om de dubbele cijfers te bereiken, doch hij mikte den bal pre cies tegen den staander. Met een 90 overwin ning ging Quick Boys huistoe. woubrugge ii—quick boys iv 2—3. In den thuiswedstrijd tegen het Katwijksche Quick Boys zijn de Woubrugge-rescrves er niet in kunnen slagen beslag te leggen op de beide punten. Voor de rust wisten de gasten zich reeds van een 30 voorsprong te verzekeren. Na de thee had dc thuisclub het windvoordeel met het resultaat, dat na een voortdurend overwicht de Hertog 3—1 kan maken en zelfs tien minu ten voor het einde 23. Hoe de thuisclub zich ook inspande, het mocht niet meer baten en met onveranderden stand brak het einde aan. A.S.C. (ZAT.)— C.N.V. i 4—2. Het Zaterdagmiddagelftal der rood-zwarten is er in geslaagd, het nog ongeslagen C.W.V. I met een 42 nederlaag naar huis te sturen, daarmede zelf de 3de achtereenvolgende over winning behalend. C.W.V. had 4 invallers, terwijl A.S.C. o.a. haar aanvoerder-doelman en midvoor miste. Direct na den afrap ontwikkelde zich een aardige, vlugge strijd met A.S.C. spoedig in de meerderheid. Het duurt echter ruim een half uur. alvorens v. Duuren uit een der vele voor zetten van Blankwaardt op fraaie wijze A.S.C. de leiding bezorgt. Kort hierna weet v. Gelder met een listig boogballetje den C.N.V.-doelman te passeeren. Hoewel C.N.V. energieke pogingen in het werk stelt, den achterstand nog voor de rust te verkleinen, weet het rood-zwarte achtertrio dit te voorkomen. Na de thee hetzelfde spelbeeld met A.S.C. voor doel gevaarlijker. Een goed opgebouwde aanval weet v. d. Ven met een schitterend schot te besluiten, dat doel treft (30). C.N.V. wordt dit te bar en komt overdonderend op zetten. Klinkenberg weet met een boogschot den rood zwarten doelman te verschalken, waarmede de hoop in het C.N.V.-kamp herleeft, v. Gelder maakt echter aan alle illusies een einde, door op keurige wijze no. 4 hoog in de touwen te jagen In de laatste minuut weet Schelpmaker voor C.N.V. nog een doelpunt te scoren, daar mede den eindstand op 42 brengend. Scheidsrechter P. Boom leidde den prettiger! wedstrijd op goede wijze. noordwijk adsp. (a)— quick boys adsp. 8—1. De gasten waren niet geheel voltallig, waar door Noordwijk gemakkelijk aan de punten kwam. Voor de rust werd dapper tegenstand geboden en kon Noordwijk het met den wind mee slechts tot 3—0 brengen. Daarna werd de score opgevoerd tot 81. l.d.w.s. ii—morschkwartier i 4—0. Hoewel de thuisclub in de eerste helft steeds sterker was. kon Morschkwartier door goed verdedigen de score tot rust dubbel blank houden. Na de rust was L.D.W.S. weer steeds in de meerderheid. Een tijdlang kon de verdediging der gasten de felle aanvallen nog weerstaan, maar tenslotte werd de druk te zwaar en moest de Morschkwartier-doelman zich viermaal laten passeeren, 40. beresteijn i—lugdunum iv 4—0. In de eerste helft kwam het niet tot scoren zoodat de stand dubbelblank was toen de scheids rechter voor half-time floot. Na de rust kwam Beresteyn meer en meer in den aanval, hetgeen zij in vier doelpunten uit drukte. d.s.o. in—d.v.s. m 3—3. Met deze uitslag kunnen beide partijen tevre den zijn. Wel stond D.SO. met de rast. met 3—0 voor. maar na de rust scoorden de gasten ook drie maal. zoodat het einde kwam met een gelijk spel en de spanning tusschen beide leiders blijft aanhouden. morschkwartier ii—sportman iv 7—2. Morschkwartier profiteert het eerst van den sterken wind. Vrij spoedig zijn het dan ook Dietz en van Groeningen die met fraaie doelpunten de score op 30 brengen. Bij een van de weinige aanvallen van Sportman doelpunt haar midvoor tegen. In de tweede helft heeft Morschkwartier wederom het beste spel 't welk Castel c.s. in 4 doelpunten uitdrukken. Wanneer in de achter hoede van Morschkwartier bij een aanval van Sportman, even getwijfeld wordt, maakt laatst genoemde van deze kans gebruik om keeper Nieuwenburg ten tweede male onhoudbaar te passeeren. Hierna floot scheidsrechter v. Deur- sen. die uitstekend leidde, het eindsignaal. u.v.s. viii—sportman v 2—2. In den beginne liet het zich aanzien, dat de blauw-witten een gemakkelijke overwinning op het „achttal'' der groen-witten zouden behalen, aangezien vrij spoedig de score 20 aanwees. Maar nadat v. d. Reijden den achterstand had teruggebracht tot 21. ging de strijd meer ge lijk op. Reeds een tiental minuten na de hervatting, bracht de mid-voor der bezoekers met een keu rig doelpunt de balans in evenwicht. Kort daar na kreeg de Sportman-rechtsbuiten uit een door braak een schitterende kans. welke geen resul taat opleverde. Ook de U.V.S.-aanvallen lever den geen resultaat op, dank zij het goede ver dedigen van back en keeper, zoodat het einde aanbrak met een gelijk spel als juisten uitslag. ZUIDERKWARTIER IV—A.Z.L. II 2—5. A.Z.L. won den toss en liet Zuiderkwartier te gen den straffen wind spelen De gasten wisten spoedig tweemaal het net te vinden. Hierna werd Zdkw. geheel op eigen helft gedreven en wisten de bezoekers nog 3 doelpunten te maken. Na de rust kregen de gastheeren den wind als bondgenoot en werd het A Z.L.-doel belegerd. Geruimen tijd duurde het alvorens Zkw. een tegenpunt maakte en even voor het einde werd de stand uit een vrijen schop op 2- -5 gebracht. Hiermed» kwam het einde en had A.Z.L. haar eerste overwinning in de competitie behaald. Scheidsrechter J. Rietkerken leidde uitstekend. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10