CORRESPONDENTIE Oplossingen Goede oplossingen Hij kon komedie spelen Beste raadselnichtjes en -neefjes, Ach, wat jammer, dat het zomersche weer nu juist ophield voor den 3den Octo ber! Hebben jullie wel genoeg „geduimd?" Toch zullen jullie je pleizier wel gehad hebben, al was het wat koud, en al heb ben jullie af en toe moeten vluchten voor een "regenbuitje. En 's avonds, toen het heelemaal mis ging met het weer en de regen neer ging stróómen, lagen jullie ze ker al heerlijk onder de wol? Alleen de oudste neven en nichten waren misschien nog op de been en kunnen dus meepraten van „verregende pret", helaas. Overdag is er natuurlijk genoten van de diverse ver makelijkheden 's morgens; en 's middags van den mooien optocht, waar we heel veel prachtige kleeding uit den ouden tijd heb ben kunnen bewonderen en waarbij je een levend stukje geschiedenis langs je hebt zien trekken, dat je niet licht zult verge ten. Dat was nog eens een fijn geschiede nis-lesje! In jullie brieven hoop ik nog te hoor en over jullie Indrukken en belevenis sen. Dezen keer kwam daar niet meer van, natuurlijk niet. Ik ben er deze week ook wel een hpptie slecht afgekomen! En nu zn,ten we ineens volop in het na jaar. Storm en regen buiten des te ge zelliger is het binnen. Bovendien is het nu vroeg donker en komen de huiselijke werk jes en lezen weer aan de beurt. Ook fijn, hè? En naast de boeken, die jullie te lezen hebben, is er dan voor Zaterdag en (of) Zondag onze kinderkrant. En de andere dagen zorgt de „groote'' krant ook voor jullie: de laatste weken een sprookje van Andersen! Hoe vinden jullie dat? Hiervóór verdiepten jullie je dagelijks in de avon turen van Thijs IJs, hè? Ik ben nieuwsgie rig, wat jullie het liefste lezen: de weder waardigheden van Thijs IJs of een sprook je van Andersen, zooals nu. Vertellen jul lie me dat ook in je volgenden brief? Tot slot nog een raadselpraatje. Dezen keer is er weer een groot raadsel bij. Ook een gezellig werkje, als het buiten slecht weer is! Het telt weer voor 2 goede oplos singen. De kleineren vinden nog genoeg van hun gading bij de overige raadsels, als ze mochten schrikken van die 52 letters! Raadsel No. 2 uit het vorige nummer was op de gegeven manier (verkeerd ge plaatst) onoplosbaar. Jullie zien, dat ik daarom dit raadsel nog eens herhaald heb boven de raadsels van deze week. Wie wil, kan de oolossing er nu bijvoegen. Jannie Werk Wat nam de gooche laar jullie allen beet met zijn zakdoek kunstje! Ik begrijp, dat je heel wat gela chen en je fijn geamuseerd hebt. Dat uur tje extra kwam jou dien nacht bijzonder goed van pas! Coba Verlind Zaterdagavond was voor jullie alvast een leuke inzet voor het feest. En op den feestdag zelf zal het aan plei zier voor Jullie ook niet ontbroken hebben. Rietje Brandt Zaterdag was dan een fijne ochtend op school. Is dat elke week zoo? Een prettig einde van de week dan. Je zus was zeker meer dan tevreden met zooveel cadeaux. Niek Bakker En, is je wensch vervuld? Ik ben benieuwd. Dan heb je dus elk jaar juist vrij op je verjaardag? Een bof! Alida Stikkelorum Wat verras je me weer met dit mooie postpapier! En zoo keurig geschreven (dat is trouwens altijd je gewoonte!), een genot om te zien en te lezen. Geen wonder, dat je raadsel 2 zoo niet uit kon krijgen, hè! Koosje Stikkelorum En heb je fijn ge draaid Maandag? En draaide het Schut- tersland niet met je in de rondte, toen je weer op den grond stond? Lydia Botermans Ik weet nog goed, dat je me verleden jaar vertelde van je nieuwe zusje. En nu is zij al weer een jaar; wat gaat de tijd toch vlug! Mijn geluk- wensch met de kleine jarige. Gezellig, dat je nichtje ook het feest mee kwam vieren. Pret gehad samen? Truida Overduyn Het is juist echt weer, om aan je schortje te borduren. Je hebt het in een goeden tijd gekregen. Na 3 October heb je weer wat te vertellen, zou lk denken. Lezen Tini en jij ook eiken dag der raadsels uit het vorige nummer. 1. Een goudvis. 2. Oplossing volgenden keer. 3. Als er een schaap over de dam Is, vol gen er meer. 4. Krabbendljkedijk, Ben, nek, krab, eb. 5. Beatrix; b, Wilhelmina, Armgard, Beatrix, Bernhard, Juliana, x. 6. Poema; Moe, Pa. 7. Een kanarie is geel van buiten, en een el van binnen. 8. Paardebloem; paard, el, lomp, bel, Ada. ontvangen van: Carla Optendrees, Lydia Optendrees, Bepple Optendrees, Pieter W. Martij n, Rite Mlzée. Truusje Sluymer, Beppie Sparen burg, Toos de Vos, Rle de Vos. Joke de Vos, Leny Moraal, Marietje de Mooy, Plet de Best. Mientje de Water, Corrie van Wei zen, Grietje de Graaf, Nelly Stafleu (voor naam er bij onder de raadsels), Nel van der Bijl, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Henny van Driel, Prljna Hartevelt. Cootje Hartevelt, Janny Hartevelt, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet. Frans Pison, Annie Schneider, Nellie Meinema, Ella Melnema, Jannie van Biezen, Marietje Laman, Paulus Laman, Willem Laman, Jan Bronsgeest, Anny Bekooy, Annie van der Vos, Truida Overduyn, Tini Overduyn, Mien Verstraaten, Annie Schouten, Joop Schouten. Loekle de la Bije, Lydia Boter mans, Alida Stikkelorum, Koosje Stikke lorum, Nlek Bakker, Abram Fakkel, Henny van Vliet, Rietje Brandt, Coba Verlind, Jannie Werk, Tootje Scheer, Riete Scheer, Ida Maria de Graaf. van Elize en de zwanen? Ook hartelijke groeten aan Moeder en Tini. Loesje Horstmann Wel, wel, daar hoor ik van op. Ik had je inderdaad gemist en vind het prettig, nu de reden te weten; al ben ik natuurlijk niet blij, je nu als raad- selniehtje te moeten missen! Erg aardig, dat je me schrijft vanuit je nieuwe woon plaats; ik dank je voor je mooie kaart. Je bent dus al een beetje ingeburgerd. Prijs raadsels komen binnenkort. Heel prettig, als je me nog eens schrijft af en toe. Pieter W. Martijn Het is te begrijpen, dat de menschen dankboar gestemd zijn en dat jij dat meevoelt. En heb je gesmuld op 3 October van den bekenden Leidschen pot? Ja, het is leuk je naam nog een keer extra in de krant aan te treffen. Binnen kort weer, hè? Bedankt voor dit raadsel. Truus Sluymer Wat fijn, dat je ook nog wat van het Leidsche feest hebt mee genoten. Het was er een geschikte avond voor Zaterdag; de tijd zou 's nachts een uur voor je stilstaan! Je hebt een pracht rapport, zeg! Ik begrijp, dat je ouders daarmee ln hun schik waren. Mij verheugt het ook. Beppie Sparenburg Het verwondert me niet, dat je van het tweede raadsel zoo niets snapt". Dat was een heel avontuur ln de kamer met Tjoekie. Is het nieuwe vliegende huisgenootje al wat gewend aan jullie? Ja, ik zie, dat je dubbel gewerkt hebt dezen keer voor de raadsels. Jouw oplossing van raadsel 7 is niet onaardig bedacht. Zusjes de Vos Marle, het was pech voor jou verleden week; eerst ziek, en daarna vond je je naam niet bij de goede oplossers! Je behoorde er welbij, hoor; per abuis is er een Vosje overgeslagen. Maar tot slot bofte je toch weer, dat je den op tocht nog kon zien. Jullie behooren tot de enkelen, die er dezen keer al over schrij ven. Leny Moraal Jij had reeds een voor pretje en voor mij dus een voorpraatje voor den 3den October. Volgenden keer het verdere nieuws? Piet de Best Een goed bericht: je overgang! Fijn in de nieuwe klas? En be dankt voor dit raadsel. Corrie van Weizen Knap, dat je het tweede raadsel zoo gevonden hebt. Pret gehad Maandag? Nel van der Bijl Twee fijne dingen tegelijk: alleen op de flets, en dan naar een les, die je beslist heel prettig zult vin den. Altijd verwen jij me maar met mooi postpapier! Drietal van Driel Zoo was het voor jullie verleden Woensdag een feestdag. Leuk, dat de nieuwe Mijnheer al kennis is komen maken. Nee, het weer lokte dit Jaar niet uit om op reis te gaan voor het feest. Zusjes Hartevelt Grappig, dat jullie mij gezien hebben en ik jullie, (d. w. z. Cootje, want haar ken ik alleen!), niet. Waar was dat? Jullie hebben me nieuws gierig gemaakt! Jullie weten dus al, dat ik ook van den optocht genoten heb. Annie Schneider Wat heb jij leuk kunnen spelen! Eerst in Katwijk en daarna thuis met het nieuwe speelgoed. Wat lijkt me dit grappig; hiervan heb ik „in het speelgoed" nog nooit gehoord! Alles wordt tegenwoordig in het klein nagemaakt voor jullie, kinderen! Fn bedankt voor je raad sel en anekdote. Nellie Meinema Ik begrijp, dat je het angstig vond. verleden Vrijdag. We hopen allen vurig, dat het nooit werkelijkheid zal behoeven te worden. En zijn jullie Maan dagmiddag nog naar Leiden geweest? En genoten van al het moois? Jannie van Biezen Aan jouw goede zorgen zal het M. niet ontbreken, daar twijfel lk niet aan. Nu maar weer hopen op beterschap. Hartelijke groeten. Gaat het goed met Je kleine poesjes? Marietje Laman Dat was jammer van de raadsels van verleden week. Toch vind ik het nog prettig te zien, dat jullie ze op gelost hadden. Hebben de vinkjes al eens gezongen? Hebben jullie de konijntjes nog? Je krijgt dus weer een mooie jurk er bij. Een aardig idee, zoo'n jubileumschrift. Be dankt voor het raadsel van verleden week. Annie van der Vos Jij hebt Zaterdag avond ook al een fijn voorproefje gehad van het feest. Toen werkte het weer beter mee bij het vuurwerk dan Maandag. Ja, de taptoe was ook mooi. Anny Bekooy Je hebt gelijk, dat je niets wilde missen van het feest. Ik ben blij, dat Je me toch dit briefje nog even schrijft. En tot hoelang heb je Maandag meegefeest? En je hebt zelfs nog tijd er bij gevonden om een nieuw raadseltje In te zenden; welbedankt. Jan Bronsgeest Het Is een heele op luchting. Inderdaad. Al ben je nog jong, toch voel je dit ook al mee. Hartelijke groeten terug. Hiermee eindig ik. Ik verlang natuurlijk heel erg naar jullie volgende brieven; en ik hoop, dat jullie dan weer allen present zijn. Nu is er veel te vertellen, over 3 Octo ber, en over Andersen's sprookje, weten jullie wel? Als steeds: Insturen naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Wasstraat 5. Tot Dinsdagmorgen 9 uur. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, MEVROUW M. J. BOTERENBROOD. De groote EngeLsche tooneelspeler Gar- rick stond ervoor bekend, dat hij uitste kend allerlei verschillende typen kon uit beelden. Toen hij eens met zijn vriend Proville van Parijs naar Versailles wilde rijden en een rijtuig aanriep, gaf de koet sier barsch ten antwoord, dat de heeren wel vast konden instappen, doch dat hij beslist niet wilde vertrekken, vóór er nog twee andere passagiers bij waren gekomen. Dit bracht Garrick op een goeden inval, waardoor hij meteen zijn vriend een goed staaltje van zijn kunst te zien kon geven. Terwijl de koetsier naar verdere passagiers uitkeek, glipte hij stilletjes uit het rijtuig, liep er omheen, trok een ander gezicht en bood zich als derden passagier aan, zon der dat de koetsier iets van het bedrog merkte. Dit herhaalde hij nogeens en tot groote verbazing van Proville werd Gar rick ook als vierde passagier aangenomen. Nu sprong hij echter nogmaals uit het rijtuig en bood zich wéér met een heel andere stem en voorkomen, als vijfde pas sagier aan. De koetsier wees hem barsch af. daar het rijtuig nu volgens hem vol wasi

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22