Victoria-Water LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 7 October 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS SKILOOPEN, REISBUREAU LINDEMAN v Zware windhoos boven Mierlo. Groote schade aangericht. Gistermiddag omstreeks half één is een gedeelte van Mierlo door een hevige wind hoos geteisterd. Over een afstand van eenige kilometers liet zij haar spoor na en overal waar zy passeerde, richtte zij ernstige schade aan. Bij den landbouwer Smits ln het gehucht Brand, waar de wer velstorm zich ontwikkelde, zijn nagenoeg alle dakpannen weggeslagen. Een oude stal is uit elkaar gerukt, terwijl een mijt gedorscht koren over grooten afstand is verspreid. Nog grooter was de vernieling bij den heer Jansen aan den provincialen weg naar Eindhoven, waar niet alleen een deel der dakpannen het moest ontgelden, doch ook een stalmuur, evenals een betonnen schutting bezweek. De hoos zette haar vernielenden tocht voort naar de buurtschap Goor. Hier zijn van verschillende woningen eveneens de pannen van het dak gerukt, korenmijten zijn uit elkaar geslagen en fruitboomen zijn vernield Bij den arbeider van Kils- donk verwoestte de storm een volière. De wasch vloog van de drooglijn, en is heinde en ver versoreid. In het gemcentebosch zijn circa 50 boomen ontworteld. Verderop verminderde de kracht van de bui. die in de richting Brouwhuis aftrok. Niemand is gewond. FRAUDE MET LOONGELDEN TE MAASSLUIS. Bedrijfsleider aangehouden. De recherche te Maassluis heeft onder verdenking van verduistering en valschheid in geschrifte den heer B.. bedrijfsleider van een Asphaltfirma te Rotterdam, welke te Maassluis een fabriek heeft, aangehouden en in bewaring gesteld Bij een onlangs door het bureau voor de steunverleening te Maassluis gehouden con trole trok het de aandacht, dat van arbei ders. die od deze asphaltfabriek hadden ge werkt. de opgegeven inkomsten niet in overeenstemming waren met de bedragen, welke door B. waren verantwoord. Bii het onderzoek, dat naar aanleiding van deze bevindingen werd ingesteld, kwam aan het licht, dat B. hoogere bedragen had verant woord. dan hij de arbeiders had uitbetaald. De boeken werden in beslag genomen en B werd aangehouden. Het onderzoek wordt nog met kracht voortgezet. De politie kon nog niet opgeven, hoe groot het verduisterde bedrag is. daar het onderzoek bemoeilijkt wordt, doordat de verduisteringen over verschillende jaren loocen Tot dusverre konden alleen drie arbeiders, wier inkomsten bii het bureau voor de steunverleening bekend zijn. wor den verhoord. Voor zoover het onderzoek thans gevor derd is kan reeds gezegd worden, dat er honderden guldens te weinig zijn verant woord. DOODELIJKE AANRIJDING TE PRINSEN HAGE. Gisteravond omstreeks 8 uur is in de Liesboschlaan te Princenhage een doode- lijk ongeluk gebeurd. Toen een personen auto en een vrachtauto elkaar aldaar pas seerden werd de wielrijder Van Zunciert, ült Etten. door de vrachtauto aangereden en tegen den grond geworpen. In bewus- teioozen toestand werd het slachtoffer naar het St. Duciagesticht overgebracht, waar men een zware schedelbasisfractuur constateerde. Om 9 uur is Van Zunderv aan de bekomen verwondingen overleden. AUTO-ONGELUK BIJ VOORTHUIZEN. Bestuurder ernstig gewond. Op het kruispunt de Viersprong in den rijksweg HoevelakenVoorthuizen is gis teravond om 6 uur een personenauto tegen een boom gevlogen doordat de bestuurder van een trailer, die uit de richting Bar- neveld kwam. geen voorrang verleende. De bestuurder van den trailer heeft zich ner gens om bekommerd en is doorgereden. Met zware inwendige kneuzingen werd de bestuurder van de auto. de heer S. uit Amsterdam, door dr. Mettrop uit Voort huizen opgenomen en later per ziekenauto naar de Lichtenberg te Amersfoort ge bracht. De heer S. reed met groote snel heid op den voorrangsweg doch bemerkte met schrik, dat een trailer, die bovendien nog van links kwam, geen voorrang ver leende. Hij remde dan ook krachtig om een aanrijding te voorkomen, maar hier door werden zijn wielen plotseling geblok keerd en de auto sloeg tweemaal om zijn nz om vervolgens tegen een boom terecht re komen met het gemelde gevolg. De po litie uit Barneveld. onder leiding van den chef-veldwachter J. Pennekamp was spoe dig ter plaatse. Zij trachtten* thans den bestuurder van den trailer, die vermoede lijk uit Amersfoort afkomstig is op te sporen. VERHOOGT UW GEZONDHEID. 776 (Ingez. Med.) AUTO MET GEESTELIJKEN VERONGELUKT. GOOISCHE TRAM RIJDT HEISTELLING OM. Opzichter der £em een te -waterleiding gewond. In de kom van Diemen is gistermiddag met donderend lawaai een 18 meter hooge heistelling omlaae gekomen, doordat de Gooische tram tegen een der over den weg gespannen draden reed. Bij dit ongeval werd ook een lantaarn paal geveld, welke den o8-jarigen opzichter der gemeente waferleiding, Joritzaar uit Amsterdam, trof. Deze moest met een zware hersenschudding en enkele verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. De heistelling, toebehoorende aan een aannemer uit Amsterdam, stond aan den Westkant van de Keulsche Vaart op de Prins Hendrikkade, nabij de electrische ophaalbrug. Van den top liep een tui omlaag over de vaart en den Muiderstraatweg naar een boom, nabij garage Oostenrijk Bij het verplaatsen van de stelling moest deze draad gevierd worden Juist toen de draad slap kwam te hangen, passeerde de Gooische tram die de tui een tiental meters meenam en de stelling over haar zwaarte punt trok. waardoor deze neerstortte. De tul werd door de tram strak gereden en duwde daarbij een lantaarnpaal om. De vijf zware heipalen vielen dwars over de vaart. Wonder boven wonder werd nie mand getroffen. Op de plaats, waar de top- einden met een hevigen slag neerkwamen, h?dden kort te voren nog tien arbeiders graafwerk verricht. Drie gewonden. Waarschijnlijk ten gevolge van de glad heid is gistermiddag te Heerlen een per sonenauto ter hoogte van de Paterskerk op den Sittardscheweg geslipt en daarna tegen een mast van de electrische tram gebotst. De drie inzittende geestelijken werden allen vrij ernstig gewond De auto werd zwaar beschadigd en de mast ver bogen. De auto kwam uit de richting Sittard en werd bestuurd door pater Montfertaen Scheurs, die slechts lichte verwondingen opliep. Van de beide andere Inzittenden n.l. mgr. M. Meulenberg. bisschop van IJs land, en pater Quaedvlieg, uit Denemar ken, was laatstgenoemde er ernstig aan toe Zij werden beiden per ziekenauto naar het ziekenhuis overgebracht. De bisschop heeft inmiddels het ziekenhuis kunnen ver laten, doch pater Quaedvlieg. die verschil lende hoofdwonden en een gekwetsten arm had opgeloopen. is ter verpleging op genomen. STAKING BIJ WERKVERSCHAFFING. Te Poortugaal. Gisterochtend hebben 30 personen uit de gemeente IJsselmonde, die te werk wa ren gesteld bij de Nederlandsche Heide Mij. aan den nieuw aan te leggen zeedijk te Poortugaal, het werk neergelegd. On- geieer twaalf mannen zijn aan den ar beid gebleven. Van de zijde van het kan- +oor van steunverleening en werkverschaf fing heeft men diengenen die het werk heb ben neergelegd, geadviseerd het werk te hervatten, maar hieraan ls niet voldaan. Van de zijde van de te werkgestelden ver namen wij, dat het een loonkwestie be treft. Verscheidene personen zouden Woensdag minder loon hebben ontvangen dan zij bij steunuitkeering in normale ge vallen zouden hebben ontvangen. (N. R. Crt.) DE GESTRANDE TJALKEN. Mond- en klauwzeer breidt zich nog steeds uit. Topcijfer van verleden jaar bijna bereikt. In Zuid-Holland en Utrecht eenige verbetering. Het mond- en klauwzeer breidt zich nog steeds uit. In de week van 25 Sept. tot 2 Oct. zijn niet minder dan 9879 nieuwe gevallen aangegeven, een aantal weer groo- tcr dan de week daarvóór, toen het 9082 bedroeg. Het totale aantal besmette stal len kan thans veilig op meer dan 25.000 worden gesteld. De bovenstaande 9879 ge tallen zijn verdeeld over 769 gemeenten. Vr.jwel het geheele land is besmet. Ken gelukkig verschijnsel is echter, dat in de provincies waar de ziekte zich liet eerst voor deed, n.l. Zuid-Holland en Utrecht, thans reeds eenige terug gang kan worden geconstateerd. Wer den in Zuid-Holland enkele weken ge leden 3600 nieuwe gevallen in cén week geconstateerd, thans bedraagt dit cij- icr nog slechts 1000. In de afgeloopen week was de uitbreiding in Noord- IIolland bet grootst Het aantal sterfgevallen bedroeg li» c.e week van 25 Sept. tot 2 Oct. 489, n.l. 1J7 koeien. 124 kalveren, 169 varkens en 9 schapen. Met het totaal aantal nieuwe gevallen over deze week is bijna het topcijfer van verleden jaar bereikt, dat ruim 10.000 nieu we gevallen ln een week was. Hoe groot het aantal stuks vee is. dat door de ziekte is aangetast, valt niet bij benadering te ta- xceren. In Friesland alleen schat men het op 30 a 40 000, verdeeld over 1000 boerde rijen, die dus op gemiddeld 30 a 40 stuks vee worden berekend. (Vad.) BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter ls heden vastgesteld op 75 ct. per K.G. VERDUISTERING VAN f. 10.000.— Te Deventer is gearresteerd en voor den rechtercommissaris te Zutfen geleid de 64-jarige J. K„ zonder beroep, te Deven ter, verdacht van verduistering gepleegd lil de jaren '34'38 van een bedrag van ongeveer f. 10.000 ten nadeele van de N V. Mij voor Textielgoederen voorh. Gold- üenberg en Zoon te Deventer. Verdachte was vroeger directeur van deze vennoot schap. K. werd later op vrije voeten ge steld. Een der schepen gezonken. Omtrent de twee tjalken, die Dinsdag middag tijdens den hevigen storm nabij de Zwarte Haan aan de Friescthe kust aan den grond zijn geloopen, vernemen wij, dat één der beide schepen, de „Hoop op Behoud", na in den afgeloopen nacht door den schipper en diens knecht te zijn ge repareerd. op de reede van Ameland is binnengebracht. Het andere vaartuig is gezonken. Men zal trachten het schip te lossen en het daarna te lichten. BUITENLANDSCH GEMENGD. DOODELUK MOTORONGELUK. Toen J. van Tuinen eergisteravond zon der licht per rijwiel van Wartena naar Warga reed, is hij door J. A. de Boer uit Scharnegoutum, opzichter bij den provin cialen waterstaat, die hem per motor ach- tciop kwam, aangereden en in de sloot ge- loipen De motorrijder verloor de macht over zijn stuur, slingerde over den weg en kwam in aanraking met een auto die van den anderen kant kwam. De Boer overleed enkele oogenblikken later aan een sche- d' l'oasisfractuur De wielrijder bleek ongedeerd te zijn. DE MIJNRAMP IN JAPAN. 126 mijnwerkers zitten nog opgesloten. Volgens een bericht van Sapporo op Hokkaido zijn 24 lijken van om het leven gekomen mijnwerkers tot gisteravond 7 uur uit de mijn in Yoebari geborgen 26 gewon, den zijn naar ziekenhuizen getransporteerd" Nog 126 mijnwerkers zitten opgesloten in de mijn Vastgesteld is. dat op het oogen- blik van de ontploffing 327 arbeiders in de mijn werkten. VIER DEENSCHE SCHIPBREUKELINGEN GERED. Het bij de Papierfabriek te Velsen aan- gokc "en Russische stoomschip „Volgoles" heeft op dc Noordzee de uit vier vier leden bestaande bemanning opgepikt van een te Esxbjerg Denemarken i thuisbehoorenden kotter, die in nood verkeerde en ls vergaan. Twee geredden zijn gewond. WILDE STIEREN RICHTEN ONHEIL AAN. Te Villa Franco de Xira, bij Lissabon, hebben wilde stieren, die voor een stieren gevecht waren losgelaten, eenige slacht offers gemaakt en groote materieele schade aangericht. Een uit tal van kleine Spaansche steden overgenomen gewoonte wil. dat de stieren in vrijheid door de straten der stad naar het stierenpark gaan. Een groote menigte nieuwsgierigen windt de stieren dan door geschreeuw op. De stieren werden bang en wierpen zich plotseling op de menigte. Er ontstond een paniek. Verscheiden etalages werden ver nield. De stieren .stormden zelfs op auto's in. welke beschadigd werden. Drie perso nen werden gedood en zestien gewond. Pas na twee uur waren de beesten overmees terd. ■ffiOKF DE SPORT llWEWtft NAAR UW HART. kunt U ook dit jaar in Leiden leeren! Onder leiding van de bekende skl- leeraren JAN BOON en ROBERT CAPT zal een ski-cursus worden ge geven in de Kweekschool voor Zee vaart, op alle Donderdagen van 13 October15 December a.s. Prijs f. 5voor den geheelen cursus. Spoedige aanmelding bij het Brecstraat 151, tel 604 is dringend gewenscht! 796 STAKINGSONLUSTEN IN FRANSCH- WEST-AFRIKA. De .Temps" maakt melding van srtakings- onlusten in Fansch West-Afrika, waarbij zes nersonen werden gedood en een veer tigtal gewond. De ongeregeldheden zijn ontstaan doordat de directeur van den spoorweg Dakar-Niger een ambtenaar van de lijn had ontslagen aangezien hij de ar beiders aanspoorde tot staking. Zoodra de man vertrokken was. gingen de arbeiders in staking. Den militairen commandant werd verzocht troepen gereed te houden en toen de stakers poogden met behulp van knuppels en ijzeren staven de werkwilligen buiten de werkplaatsen te houden en de politie niet sterk genoeg bleek om de vrij heid van werken te verzekeren, grepen de militairen in. Hiervan waren onlusten het gevolg. De commandant van de soldaten, welke de werkplaatsen moesten ontzetten, werd door de menigte omringd; om schrik aan te jagen loste hii eenige revolverschoten ln de lucht. De soldaten, die van hun com mandant gescheiden waren en door de stakers in het nauw waren gebracht, zou den zonder bevel op de menigte zijn gaan schieten. Hierbij werden zes personen ge dood en veertig gewond, waarvan enkelen ernstig. De minister van koloniën Mandel. heeft een onderzoek gelast en indien hieruit blijkt, dat niet is gehandeld in wettige zelfverdediging, zullen de schuldigen ver volgd worden wegens moord. EEN PLAN VOOR EEN JOODSCHE KOLONIE OP MELVILLE-EILAND. De heer J. B. Cramsie, oud-president- commissaris van den Australischen vleesch- raad, heeft een plan ontworpen voor de stichting van een kolonie van 100.000 Joode sche vluchtelingen op Melville-elland, dot gelegen is aan de Noordkust van Australië. Dii eiland. 40 mijl benoorden Port Darwin, is ongeveer 130 KM. lang van Oost naar West. bij een breedte van de helft, en heeft een oppervlakte van circa 750.000 H.A., de bodem is vruchtbaar en er vait van 130 tot 150 c.M. regen per jaar. Cram sie meent, dat het plan kan uitgevoerd worden met een kapitaal van tusschen de 5 en 10 millioen pond. dat zou moeten wor den verstrekt door de kolonisten en door Joodsche instellingen in Europa en Ame rika Als de grond goed werd bewerkt en voorzien van een bevloeiingssteisel, zou den de irop'"che cultures, genaard aan ue v sscherij. de kolonie levensvatbaar kun nen maken Er zouden 25.000 gezinnen van te zamen 100.000 zielen een plaats kun nen vinden. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 9 OCTOBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9^ uur en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 9% uur en nam. 6 uur, ds. Stuivenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voor 9% uur en nam. 6 uur. ds. Klüsener. Lokaal De Ster: 6V2 uur cand. v. d. End van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 9Vs uur en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Gron- loh. Geref. Gem.: Voorm. 9Vt en nam. 6 uur, lees- dienst. Evangelisatiekring ..Bodegraven": 6 3/4 uur, leesdienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kleisen. Rem. Kerk, voor Vrijz. Herv.: Voorm. 10 uur. ds. Beversluis van Zutfen. Hazerswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven, (D.Z.) ds. P L. Klehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Heuzenveldt. Haarlemmermeer - Hoofddorp: Ned. Herv. Kerk: V.m. halftien. ds, H. E. Gravemeijer van A'dam; nam. halfzeven, ds. J. C. Salverda. Aalsmeerderweg: V<y>rm. halftien, de heer W. T. J. Koudstaal. Vijfhuizen: Voorm. halftien en nam. halfdrie. de heer A. C. Brörens. Lijnden: Voorm 10 uur, de heer P. v.d. Berg. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur, ds. J. C. Sal verda; nam. 7 uur, ds. W. M. A. Kalkman van Amsterdam. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Vrielink. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Krfjkamp van Sassenheim. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien (Voorb. H. A.) en nam. 6 uur. ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. H. Meijering. Katwijk aan Zee Geref. Gem.: «Remise straat), voorm. 10 u. en nam. 5 u., leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (H. A.), ds. Van Binsbergen; nam. half zeven, ds. De Wit van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Haspers. Leiderdorp tNed. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur <H. A.) en" nam. halfzeven (Dankz.), ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan): Voorm. half elf. de heer J. Werner. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half drie, ds. Aalders. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfacht, ds. A. J. v. Wijngaarden, Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst en nam. halfzeven, ds. Moolhuijzen van Aarlan- derveen. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. L. W. van Wijngaarden. Nicuwvecn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. half zeven, de heer Scherpenzeel. Nieuw-Vcnnep Ned. Herv. Kerk: Voorm. haftien en nam. 6 uur, ds. De Vries. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur. leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. C. Heemskerk, em.-pred. te Ter-Aar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, leesdienst. Noordwjjkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.); nam. 5 uur, Dankzegging) ds. Van Noort. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur, «Bed. H. A.), ds. T. J. Jansen Schoon- ven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur: dr. K. J. Brou wer «jeugddienst); nam. 5 uur. de heer J. Streefland. Verv. v. Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk); Nam. halfelf, dr. Boersema. Rjjnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. H. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Gr<x>t Enzerink van Leiden; nam. 5 u. «Jeugddienst), ds. Ter laak Poot van 's-Graven- hage. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. De Bruijne. Ned. Pror. Bond: Voorm. halfelf, ds. Drost van Heemstede. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur, Paster Per kins. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft v. Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. K) uur (Voorb. H.A.), ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. zes uur, ds. Vroeg in de Weij van Loon op Zand. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. zes uur (Bed. H. A. en Dankzegging), ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. Wassenaar Gebouw, v. Chr. Belangen (Schoolstraat): Voorm. 10.05 uur, ds. Honders; nam. halfzes, ds. Ten Kate. KievietskerkVoorm. 10.05 uur, ds. Ten Kate. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. S. H. W. Gorter van Rotterdam. Woubrugge - Ned. Herv. Kerk:: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. C. A. van Harten. Geref. Kerk: Voorin, halftien en nam. half zeven. de heer C. v. d. Tas, cand. te Delft. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. Avondmaal: en nam. halfzeven «Dank zegging). dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Versluys, en j nam. halfzeven dezelfde. j Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. half- I zeven, leesdienst. Vereen, tot Verbr. der Geref. Waarheid: V.m. halftien en nam. halfzeven, de heer Gebraad van Nieuwe-Tonge. Ver. van Vrijz. Hervormden: Geen dienst. I Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.), ds. Eykman. ICULLP/ IJl ISIENI Kon. Holl. Lloyd EEMLAND, 5 Oct. n.m. 7 u van Bremen n. Rio Janeiro WEST- LAND, thuisr., 4 Oct. te Santos. Kon. Paketv. Mij. RUYS, 5 Oct. v. Tamatave n. Lorenzo Marques TEGELBERG. 4 Oct. v. Mombassa n. Hongkong NIEUW HOL LAND, 5 Oct. v. Singapore te Brisbane. Holland—Amerika Lijn BINNENDIJK, thuisr.. 6 Oct. van Antwerpen BEEM- STERDIJK, Norfolk n. R'dam, 5 Oct. te Lon den DAMSTERDIJK. R'dam n. Pacific Kust. 5 Oct. van Swansea EDAM. 5 Oct. van New York te Boston MAASDAM, 5 Oct. van Norfolk te Albany. BINNENDIJK, 6 Oct. v. Philadelphia te R'dam. Rott. Lloyd KOTA AGOENG, uitr., pass. 5 Oct. Gibraltar KOTA TJANDI, thuisr., pass. 5 Oct. Point de Galle TJIKEM- BANG. uitr., 5 Oct. te Sabang. BUITENZORG. 6 Oct. v. R'dam te Hamburg KOTA NOPAN. thuisr., 5 Oct. v. Kama- ran KOTA RADJA, uitr., pass. 5 Oct. Perim. Kon Ned. Stoomb. Mij. BOSKOOP, Antwer pen n. Hamburg, pass. 6 Oct. vjn. 12 u. 20 Vlissingen COLOMBIA, 6 Oct. v.m. 8 u. v. Amst. te Hamburg ORESTES, uitr., pass. 5 Oct. n.m. 11 u. de Azoren ORION, 5 Oct. van Catania n. Messina PERICLES, thuis reis. pass. 5 Oct. n.m. 3 u. de Azoren VAN RENSSELAER. 4 Oct. v. Paramaribo n. Am sterdam TITUS, 5 Oct. n.m. 7 u. v. Ham burg n. Amst. ULYSSES, naar Amst., pass. 6 Oct. v.m. 1 u. 30 Finisterre VESTA 6 Oct. v.m. 1 u. v. Volos n. Thessaloniki BENNEKOM. uitr., 3 Oct. te Cristobal BODEGRAVEN. 3 Oct. v. Valparaiso n. Cor ral THESEUS, 6 Oct. v. Stettin te Amst. BERENICE, 6 Oct. v. Hamburg te Amst. TIBERIUS, 5 Oct. n.m. van IJmuiden n. Hamburg ARIADNE. Amst. n. Lissabon, 5 Oct. te Torbaai geankerd. IRENE, 6 Oct. van Gothenburg te Amst. SATURNUS. 6 Oct. v. Haidar Pascha naar Bourgas JUNO. 6 Oct. v. Calamata naar Piraeus VULCANUS, 6 Oct. v. Savona te Venetië. Halcyon Lijn STAD DORDRECHT, 5 Oct. v. Oxelosund n. Lulea STAD MAASSLUIS, 7 Oct. n.m. v. Narvik te Vlaardingen verw. HollandO. Azië Lijn MEERKERK, uitr., pass. 6 Oct. Gibraltar. >LU. Nederland JOHAN VAN OLDENBAR- NEVELT. uitr., 6 Oct. te Southampton POELAU ROEBIAH, thuisr.. 6 Oct. te Lon den SALAWATI, thuisr., 6 Oct. te Genua. JavaNew York Lijn TABINTA, 5 Oct. v. Singapore n. Batavia TROILUS, 3 Oct. v. Penang n. New York SIMALOER. 4 Oct. van Philadelphia te Hampton Roads WEL TEVREDEN. Java n. New York, pass. 5 Oct. Mauritius. RoterdamZ. Amerika Lijn AL WAK I, thuisr., 5 Oct. v. Victoria. Mij. Oceaan MELAMPUS. Amst. n. Java, 6 Oct. v. Suez MYRMIDON. Liverpool naar Java, pass. 5 Oct. Gibraltar PEIS ANDER, Java n. Amst., 5 Oct. van Port Said. SilverJavaPacific Lijn MADOERA. 5 Oct. van Colombo n. Calcutta. Holland—Australië Lijn AAGTEKERK, thuisr., 5 Oct. v. Kaapstad. Diverse Stoomvaartberichten BATAVIER IV, 6 Oct. v. R'dam te Gravesend AM- STEL, 5 Oct. van R'dam te Malmo GOU WE, 5 Oct. van Wasklot n. Dordrecht VECHT, Archangel n. R'dam, pass. 5 Oct. Bergen WALENBURGH 5 Oct. v. Mlddles- bro te Boston JONGE ANTHONY. Pan- derma n. R'dam. pass. 4 Oct. Ouessant JONGE ELISABETH, Antwerpen n. Alexan dre, was 4 Oct. n.m. ter hoogte van Cas- quets ZIJPENBERG, 5 Oct. van R'dam te B. Aires BRITSUM, 5 Oct. v. B. Aires te Paranagua SOESTERBERG. 6 Oct. van Veitsuluoto n. R'dam ENA, naar Avon- mouth en Falmouth, was 5 Oct. 1 u. 23 n.m. 300 mijlen Z.Z.W. van Lands End STOL WIJK, naar Bordeaux, was 5 Oct. 1 u 30 n.m. 30 mijlen Z.W. van Niton WITTE ZEE. sleepboot, naar Liverpool, was 4 Oct. 6 u. 55 n.m. 300 mijlen Z.W. van Lands End KEILEHAVEN, 4 Oct. van La Pallice te Havre LEKHAVEN, Antwerpen n. Monte video, pass. 5 Oct. Fernando Noronha DRIEBERGEN, Vlaardingen n. Wabana, pass. 5 Oct. Bevezier THAMES, sleepboot, pass. 5 Oct, Wight VECHTSTROOM. 5 Oct, van Amst. te Hull ALDERAMIN, 5 Oct, van R'dam te Narvik SIRRAH, 5 Oct. van Guantanamo te Nuevitas ALGE- NIB Victoria n. Bremen, pass. 5 Oct. Madei ra EMMAPLEIN, R'dam n. Wabana. pass. 6 Oct. Scilly ALCHIBA, 5 Oct. v. Norfolk te New York CLEODORA. 4 Oct. van Los Angeles te Balboa MACOMA, 4 Oct. van Curacao te B. Aires Roads MIRZA, 2 Oct. van Calcutta naar Soesoe MIJDRECHT, 5 Oct, v. Stanlow te Abadan TARA, 5 Oct. van B. Aires n. Santos IJSSEL. 5 Oct. v. Wiborg n. R'dam HENNIE. 6 Oct. van Odense n. Norresundby NIEUWLAND, 5 Oct. v. Grangemouth n. R'dam SCHIE- LAND, 5 Oct. v. Methil n. Kopenhagen ST. ANNALAND. 5 Oct. v. Gdynia n. Ter- neuzen TRITO, 5 Oct. v. Belfast n. Fowey ZEELAND. 5 Oct. v. Immingham te Ham burg MOORDRECHT, 11 Oct. v. Curacao te R'dam verwacb Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bediening H. Doop) en nam. half zeven, ds. Kloots van Maassluis. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Zwaan. Rem. «Geref.) Gem.: Voorm. kwart voor 10, ds. Hoenderdaal van Boskoop. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Haaf ten P. Bouw te Benschop; te Tjerkwerd «toez.) J. H. Vrielink te Hoog made; te Kamperveen C. Vlasblom te Wapen veld. Aangenomen naar Brakel L. Trouwborst, cand. te Ouderkerk a. d. IJssel. Bedankt voor Wijk bij Heusden S. v. d. Linde te Loplk; voor Echteld L. Buenk te Veessen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Arnhem (vac. J. Douma) W. H. den Houting te Huizum. Aangenomen naar Zuilen (2e pred.pl.) W. Schouten te Westbroek. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen te Amsterdam-Z„ J. H. Sillevis Smitt, Geref. pred. te Semarang. DE VIJFDE RIJNLANDSCHE SCHOOLDAG A.s. Woensdag wordt te Bodegraven de vijfde Rijnlandsche Schooldag gehouden, 's middags ln „Rehoboth" en 's avonds ln de Ned. Herv. Kerk. Spreken zullen de hoofdinspecteur van het L. O., de heer P. va;i Nes Czn. en ds. Bartlema van Zeist, 's Middags wordt een tentoonstelling ge organiseerd met betrekking tot het Chr. buitengewoon onderwijs, verzorgd door de school voor dat onderwijs te Alphen a. cL Rijn.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10