Uit de Omstreken lEDSCH DAGBLAD - TwseiIe Blad Donderdag 6 October 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN Stadsnieuws Verkouden - Grieperig? Dampo WEERBERICHT. Binnenland Het familiedrama te Borkel en Schaft. Buitenland Brugwachterswoning afgebrand. AGENDA HEEMAF ZESTIG-JARIG BESTAAN CJ.M.V. LEVEND AAL. Herdenkingsdienst in de Majekerk. Ter gelegenheid van het zestig-jarig be staan van de C.J.M.V. Levendaal werd gisteravond in de Marekerk een herden kingsdienst gehouden. Ds. M. J. Punselie, die als eerste spreker het woord voerde, sprak over: „Hoe het was", naar aanleiding van Mat. 4 24. Volgens het programma, aldus spr. ben ik geroepen om een blik in het verleden te slaan. Spr. zeide dat men geen boeienden roman van hem heeft te verwachten. De geschiedenis der vereeniging had een tamelijk eentonig verloop. Het ging goed. minder goed en beter. Het ging alles zoo gewoon dat er niet veel van te vertellen valt. Toch is het iets buitengewoons, dat gedurende zestig jaren eiken Zondagavond een kring van jonge menschen in ons Wijkgebouw samen kwam rondom Gods Wcord. In al dat gewone was toch wel de drijving van Gods ontferming. Vooral in dit werk hebben wij geleerd den dag der kleine dingen niet te verachten. De echte majesteit van Gods genade kwam daar uit, zonder reclamedrukte. Gelukkig ook maar, aldus spr., dat God zich in dezen schikte naar ons, kleine menschen. Zijn majesteit zou den gang van ons leven hebben stopgezet. Nu was er in den gewonen gang van zaken een won der. neerbuigen van Gods liefde, maar als God zich in dat gewone hult, dan wordt het tot een ongewone zegen. Vragen wij hoe het was, vervolgde spr., dan ontdekken wij dat de C.J.M.V. de plaats wa: waar de machten, die worstelen om de ziel, elkaar troffen en aat daar be slissingen gevallen zijn voor de eeuwigheid, Evenals in de geschiedenis van de verzoe king in de woestijn, kwam de duivel onze jonge menschen tegen met zijn advies „Zeg tot deze steenen dat zij brooden worden" en dat zij er allereerst recht op hadden dat aan de physieke wenschen werd vol daan. Een onschuldig lijkend aas om een scherpe Terstond Dampo inwrijven en inademen. Dit voorkomt erger en U bent spoedia beter. Pot 50 cent. Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogisten. 716 (Ingez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 754. Hedenmiddag 2 uur: 759. B1NNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Hoogste Stand 767.1 te Toulouse. Laagste Stand 731.7 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige aanvankelijk tijdelijk nog krachtige wónd uit Westelijke richtingen. Be trokken tot zwaar- of half bewro!kt. Later opklarend, aanvankelijk nog regenbuien, met kans op onweer en hagel. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVER ZICHT. Medegedeeld door üet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie in het Noorden trekt naar de Poolzee af en wordt steeds ondieper. Het ge bied van hoogen luchtdruk in het Zuidwesten breidt zich geleidelijk naar het Noorden en Oosten uit. Randstoringen trekken door Het Kanaal en over de Noordzee in de richting van het Katte gat. Het luchtdrukverval neemt nog weinig af en de winden blijven overal matig tot krach tig, met een sterk buiig karakter. De liicht- massa's, die uit het Westen naderen, zijn van polairen oorsprong en, vooral aan de kust, gaan de buien gepaard met hagel of onweer. De regenval was het zwaarst langs de kusten van Het Kanaal in ons land en in Jutland. In Centraal-Europa worden slechts kleine hoeveel heden gemeld. In de omgeving van IJsland blijft het. weer rustig en verandert de luchtdruk weinig. Op den Oceaan nadert een nieuwe storing, die hedenmorgen te zeven uur tusschen 30 en 35 graden breedte lag. In Zuid-Frankrijk en in de Alpen zyn de winden zwak, doch het weer i6 er buiig. De Alpenstations Saentis en Jung- fraujoch melden sneeuwstormen, de tempera turen zijn er echter niet laag (min. 2 en min. 8 graden) WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W., 10 gr. C.. mooi. Londen: Z.W., 8 gr. C., lichte buitjes. Berlijn: Z.W.. 11 gr. C., zw. bewolkt. Nice: Windstil. 17 gr. C.. opklarend. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 10% gr. C. (51 gr. F.). HOOGWATEKTI.IDEN H KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 1 u. 09 min.; nam. te 13 u. 36 min. LICH1 OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 5.58 n.m. tot 5.39 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 6 Oct. op: 16 u. 01; onder: 2 u. 45. haak. Zoo zijn er millioenen gevangen. Doch er kwam ook een Ander, die het klaar herhaalde, dat de mensch bij brood alleen niet leven kan, doch van alle woord dat den mond Gods uitgaat. En die Andere heeft zijn werk niet vergeefs verricht. Er zijn er die naar Hem luisterden en wier leven nu werkelijk inhoud kreeg. Hoe het was? Het was alles heel een voudig. Maar we hebben iets heel onge woons ontdekt. Gods opzoekende liefde. Ja, zoo was het. En zoo blijve het tot ze gen van jonge menschen die op zoek zijn naar hun waarachtige bestemming. Als tweeden spreker voerde de heer C. Tabak, algemeen secretaris van het Ned. Jongelings Verbond het woord, die sprak over: „De toekomst der C.J.M.V." Dit onderwerp, aldus spr., is bezwarend. Wie is in staat met zekerheid over de toe komst te spreken? Deze rust, veilig in Gods Vaderhand. Nadere overdenking bracht spr. een lichtpunt, uit de Heilige Schrift, namelijk: „Strekkende mij tot hetgeen dat vóór is." Die houding is gericht op de toekomst en siert den jongeman. Het is in het leven van Paulus: uiterlyke strekking door in nerlijke kracht. Zóó staan met dat. hei lig doelwit voor oogen getuigt van: Vertrouwen op den Heere. Bezieling voor de Roeping. Gereed voor de taak. Dat geestelijk bezit, aldus spr., is noodig voor den arbeid onder jongemannen. Zon der dat, kon uw Vereeniging geen zestig jaar bestaan. In groote verscheidenheid van personen is met dat kapitaal gewerkt. Stille krachten kunnen door den zegen Gods jeugdleiders zijn. Onze dank aan die trouwe werkers oud-voorzitters en be stuursleden, jongensleiders en Zondags- schoolvrienden. Het zestigjarig jubileum. Zoo'n levens duur geeft verwachting voor de toekomst. In het verleden ligt het heden - in het nu wat worden zal. Jongemannen hebben vaak strijd met de vraag: Vasthouden of loslaten? Vasthouden, het levensbeginsel der C. J. M.V.i „Ik schaam mij het Evangelie van Christus niet". Ons hoogste doel is: Jonge mannen te leiden tot Jezus. Daarvoor staan wij met bescheiden krachten en be perkte middelen: In Koninklijken dienst. Het is een vreugde, aldus spr., naar onze Jeugdbeweging te zien. Dank zij de offerzin en toewijding van jonge vrienden, konden woonhuizen worden gebouwd werkkampen worden gehouden confe renties in het Buitenhuis verzorgd. Jongemannen, aldus eindigde spr., uw Vader en Moeder de predikant en de Gemeente Koningin en Vaderland, zien in u: De hoop der toekomst. Vermelden wij nog, dat de Chr. Zang- yereeniging „Hallelujah" den dienst met zang afwisselde. Heden vindt in het wijkgebouw Leven daal een feestavond plaats. Tot vendelcommandant der Oranje- Garde is benoemd de heer W. C. de Boer. Ook de zoon overleden. De zestienjarige Nico Govers, die bij het familiedrama te Borkel en Schaft (men zie eerste pagina van het le Blad) ernstig gewond in zijn slaapkamer werd gevon den, is hedenmiddag aan de bekomen kwetsuren overleden. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 75 ct. p-er K.G. HAARLEMMERMEER. Valpartij. Door de gladheid van den weg slipte de fietser R. op den Leimuiderdijk nabij Bur gerveen en kwam zóó ernstig te vallen, dat hij zijn pols brak. Geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Op het hoekpunt Venneperweg-Leimui- derdijk maakten wind en gladheid nog 2 slachtoffers. Twee naar huis fietsende schooljongens kwamen door een rukwind met elkaar in botsing en wisten zich door de gladheid van den weg niet staande te houden. Gelukkig waren de gevolgen niet ernstig. Het bleef bij eenige schrammen en besmeurde kleeding. De fietsen warden be schadigd. Ook in Hoofddorp een voetbaltournooi? Plannen worden overwogen ook to Hoofd dorp een voetbaltournooi te houden voor scholen. De uitschrijvende vereeniging is de Junioren-afdeeling van de Hoofddorp- sche voetbalclub E.T.O. Daar het school- voetbaltournooi te Aalsmeer een groot suc ces is gebleken, komt het ons voor, dat ook voor het te Hoofddorp te organiseeren tournool voldoende belangstelling zal be staan. Het ligt in de bedoeling alle lagere scho len uit Haarlemmermeer, Haarlem, Aals meer en de naaste omgeving uit te noo- digen tegen de junioren van Hoofddorp te komen voetballen. Het tournooi wordt ge organiseerd als nederlaag-wedstrijd. Wie van deze scholen de grootste nederlaag toebrengt aan dit junioren-elftal, wint den prijs, bestaande uit een zilveren beker. De wedstrijden, die waarschijnlijk reeds Zaterdagmiddag 15 October zullen begin nen. worden gespeeld op het E T.O.-terrein nabij het wandelbosch te Hoofddorp. Schoolelftallen, die deze uitnoodlging niet ontvingen, kunnen zich opgeven bij den heer Van Beek, Marktlaan 2 te Hoofd dorp. HILLEGOM. Door storm een been gebroken. Gisteren is een wielrijdster op den Loos- terweg door een hevigen rukwind van haar fiets gevallen, bil welken val zij een been brak. Een geneesheer en leden van E.HB.O. verleenden hulp. waarna de wielrijdster naar de Maria Stichting in Haarlem Is ge bracht. NOG EEN DUITSCHE STEM OVER HET AFTREDEN VAN BENESJ. Over het aftreden van dr. Benesj schrijft de diplomatieke medewerker van de „Ber liner Boersenzeitung" De mislukte policus Benesj verdwijnt. Het is nauwelijks aan te nemen, dat hem de zegenwenschen van zijn volk vergezel len. Dit volk blijft echter en moet zich in een nieuwe wereld inrichten. Het zal, wan neer het een nieuwen man aan het hoofd stelt, de fouten en vergissingen van den verdwijnende voor oogen hebben. Het heeft voldoende nationale deugden en on gebruikte krachten in zich, om op veiligen bodem een nieuwe toekomst op te bouwen, de wetten erkennende van de geschiede nis, de aardrijkskunde en de economie. Tot deze onveranderlijke wetten behoort het feit, dat het Duitsche en Tsjechische volk, of zij willen of niet, met elkaar moeten leven. Waren zij tot dusver met de kete nen van haat aaneengesmeed, mettertijd zullen die door de banden van samenwer king vervangen worden. Wij meenen te kunnen zeggen, dat het Duitsche volk daar toe bereid is. Daarom zal veel afhangen van den nieuwen man. wien het Tsjechi sche volk de hoogste functie toevertrouwt. BRAIND IN JAPANSCHE CONCESSIE Volgens een bericht uit Taihokoe op Formosa is de Japansche concessie te Foetsjau en Foekien geheel door brand ver nield. De gemeentelijke autoriteiten schrij ven den brand toe aan kortsluiting, doch van Japansche zijde wordt de onderstelling geuit, dat er brandstichting in het spel is, aangezien het vuur op verschillende pun- len tegelijk uitbrak. WAARSCHUWINGEN AAN WEENSCHE JODEN. Naar de officieele woordvoerder van de nationaal-socialistische partij te Weenen meedeelde, zijn zonder speciaal bevel van de autoriteiten, waarschuwingen gericht tot de Joden in verschillende deelen van Weenen, om Duitschland binnen 24 uur te verlaten. Er zouden evenwel, naar de woordvoerder zeide, maatregelen genomen worden, om aan deze actie een eind te maken. S.A.-lieden zouden van huis tot huis gegaan zijn, en den Joden hebben aangezegd het land te verlaten, wegens hun uitdagende houding tijdens de poli tieke crisis". Zij zouden in extratreinen vervoerd worden. De actie heeft groote op winding onder de Joden verwekt. De Gestapo zeide er niets van af te weten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vannacht te ongeveer 1 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de brugwachterswoning (Rooversbrug) aan den Noordwijkerweg. De brugwachter C. v. Duyvenbode, die alleen in het huls woont, had zich reeds een paar uren ter ruste be geven toen hij wakker werd door gekraak. Hij moest zich haasten, om zich nog in veiligheid te kunnen stellen. Het woonhuis staat oo den Kanaaldijk; de storm kon het vuur dus heel goed aan wakkeren. In betrekkelijk korten tijd was het geheele huis totaal uitgebrand. Alleen de muren bleven staan. Toen de brand weer verscheen, was er voor deze niets meer te doen. De inboedel van den brugwachter is verzekerd. Het huls is eigendom van het Hoog heemraadschap Rijnland en In huur bij de gemeente Katwiik tot 31 Dec. as. Maandag a s. zou den raad worden voorgesteld het pand opnieuw in te huren voor een jaar. Vertrek van Zuster Egbertine. Zuster Egbertine, de algemeen bekende en geachte zuster van de Kleuterschool gaat onze gemeente verlaten om naar Roermond te gaan. De kleuters zullen dit met droevenis vernemen. Haar opvolgster krijgt geen gemakkelijke taak. Zuster Eg bertine vervangen is buitengewoon moei lijk. Ook de parochianen, maar voorname lijk de ouders der kleuters betreuren het vertrek van zuster F^bertlne Wij weten zeker, dat allen zuster Egber tine veel goeds toewenschen in haar nieuwe plaats. Stormschade. Behalve aan de te veld staande snij bloemen heeft de hevige storm ook aan de veldvruchten als b.v. bloemkool groote schade toegebracht. Dit zal, verwacht men, de toch al lage prijzen nog meer drukken. LEIDSCHENDAM. De Storm. De hevige storm heeft hier ook nog al huisgehouden .Aan den Vlietweg werd evenals aan den Damlaan een aantal hoo rnen tegen den grond geworpen. Vanaf het dak van de Ned Herv. Kerk werd 'een aantal leien losgemaakt en op straat ge- wornen. Omstreeks vier uur kwam op het baanvak Den Haag-Rotterdam Hofplein een mast op het net terecht, waardoor de stroomleverlng werd gestoord. Het verkeer moest van en naar Rotter dam over enkel spoor worden geleid wat veel vertraging gaf. Eerst te ongeveer 7 uur was de schade weer hersteld en kon het verkeer weer over dubbelspoor gaan. Hevige botsing. Nabij de halte Rozenrust heeft een hevige botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto van de firma B. en Zn. alhier, bestuurd door den 50-jarlgen chauffeur H. en een trein van de sneldlenst Lelden-Den Haag van de N.Z.H.T.M. Toen H. zich met zijn auto op den over weg bevond, weigerde plotseling de motor juist toen uit de richting Voorschoten een tram naderde. H. wist tijdig de auto te verlaten, de tram reed echter met volle vaart op de auto, welke vrijwel werd ver nield. Het tramrijtulg kreeg weinig schade. LISSE. Auto botst tegen huis. Op den Heereweg alhier had gistermid dag een aanrijding plaats. Een auto, ko mende uit de Nieuwstraat, reed den Hee reweg op in de richting Leiden. Op een afstand van 30 meter naderde een 6-wie- lige tractor. Deze wilde eerstgenoemde auto voorbijrijden, doch door de gladheid van de tramrails slipte de tractor van de trailer, waardoor de 6 ton zware trailer tegen het huis van den heer B. botste. Het tramverkeer ondervond een half uur vertraging. De schade is aanzienlijk. Kringvergadering Meisjesvereeniging op Ger. Grondslag. In de zaal achter de Geref. Kerk werd een Kringvergadering gehouden door de Meisjesver. op Geref. Grondslag. Door de vereeniging van Sassenheim werd een inleiding geleverd over: „De strijd van het Duitsche heidendom tegen het Oude Testament", terwijl door de vereeni ging van Hillegom werd gehandeld over „De levensbeschrijving van dr. Colljn". De vereeniging van Lisse leverde enkele bij dragen. Het was een mooie en gezellige avond. HEDEN. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing ds. v. Apeldoorn. 8 uur nam. Katwijk a. Zee: (Chr. Prot. Bel.)Vereen. „Calvin". Spr. ds. Kievit, 7% uur nam. Vrijdag. Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 uur nam. Rhljngeesterstraatweg (Patronaatsgebouw) Prop.-avond Ver. voor Luchtbescherming. 81/4 uur nam. Rapenburg 122: Alg. Vergadering N.V. Leid- sche Expl.-Mlj v. Onroerende Goederen, nam. 3.30 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel ling werk van Nelly Bodenheim (tot 23 Oct.), 104, Zondag 14 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v, Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „5 mlllioen zoeken een erfgenaam". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Professor, pas op". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „IJsco-touristen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „30 dagen corvee". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraai,: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De tweelingbroe ders". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. Van Maandagmorgen 3 Oct. t/m Vrijdag 7 Oct. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; G. F. Reljst, Steen straat 35, tel. 136. KATWIJK AAN ZEE. Het „Hoogland"-systeem. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis waren gisteravond veel leden van de Schaak- en Damclub Katwijk aan Zee en belangstellenden bijeen, om te luisteren naar een uiteenzetting van den heer De Haas, over het „Hoogland"-systeem. De heer H. Hoogland uit Utrecht was hierbij zelf aanwezig om een seance te geven. De voorzitter, de heer J. M. Gerretsen, sprak namens het bestuur een welkomst woord en deelde mede, dat deze bijeen komst belegd was op initiatief van den 2den voorzitter, den heer G. Guyt, Na de uiteenzetting konden de aanwezi gen hun krachten met het nieuwe systeem beproeven met de heeren Hoogland en Huyser, uit Den Haag, eveneens een goed kenner van het systeem. De uitgestelde collecte voor de Cen trale voor Werkloozenzorg, zal plaats vin den op Woensdag 12 October as. VALENCIA GEBOMBARDEERD. In den afgeloopen nacht is Valencia weer tot driemaal toe gebombardeerd. Te half een lieten zes vliegtuigen 50 bommen vallen, waarvan er eenige in de haven te rechtkwamen. Een kwartier later wierpen drie vliegtuigen dertig bommen op de ha ven, zonder evenwel schade van beteekenls aan te richten. Te 1.10 uur liet een toe- stol acht bommen vallen in de wijk Grao. waardoor vier huizen vernield werden. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. NOORDWIJKERHOUT. Met ingang van 16 October as. wordt de heer W. M. Versluijs. assistent bij de directe belastingen alhier, als zoodanig overgeplaatst naar Hillegom. OEGSTGEEST. Nachtelijke inbraak. Bij afwezigheid is in den nacht bij de familie A. S. alhier door onbevoegden een bezoek gebracht. Aan de achterzijde van het huls is een ruitje ingedrukt, waardoor toegang tot de woning werd verkriegen. Het geheele huis bleek onderzocht waarbij alles overhoop is gehaald. Er zijn eenige zilveren voorwerpen vermist. Bij de familie B. A. alhier is eveneens een inbraak gepleegd, waarbij op dezelfde wijze is te werk gegaan. Hier werd alleen de benedenverdieping aan een onderzoek onderworpen. Een aantal gouden en zilveren voorwer pen is hier vermist. Ruiten van de tram vernield. Eenige jongelieden die in beschonken toestand verkeerend door een conducteur van de N.Z.H.T.M. bij een der haltes al hier uit de tram werden verwijderd, ont staken daardoor zoodanig in woede, dat zij een 4-tal ruiten van de tram verniel den. Een tweetal werd daarbij bloedend aan de armen verwond en in het Acad. Ziekenhuis te Leiden verbonden. De po litie werd verzocht de daders op to spo ren, hetgeen al spoedig gelukte. Tegen M. v. d. P. en Z. O. beiden wonende te Kat wijk. is procesverbaal opgemaakt. Zoo zul len zij toch hun straf niet ontgaan. In een baldadige bui hebben eenige jongens bij v. M. aan den Hoogen Morsch weg een aantal ruiten vernield. De politie heeft hen weten op te sporen en proces- verhaal opgemaakt. RIJNSBURG. Stormschade. De storm van de laatste dagen heeft behalve aan de broeikassen groote schade aangericht onder de te velde staande bloe men. Voor den handel zijn zi1 waardeloos en op de bloemenveilingen was bijna eeen aanvoer. Voor de kweekers en handelaars dus groote schade. De collecte voor het orgelfonds heeft in de Ned, Herv. Kerk f. 38.63 opgebracht. SASSENHEIM. Tram gederailleerd. Gistermorgen 5s bij het afrijden van het viaduct nabii Klinkenberg een tram gede railleerd waardoor het verkeer geruimen tijd gestremd was. Daar het déraillement juist bii een wissel geschiedde, moesten de passagiers overstappen. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Jacoba Maria. d. van M. .J Beelen en C. L. Wesseling; Cornells Johannes, z. van P. C. Rewijk en M. Does; Johannes Ja cobus Jozef. van J. W. Zwetsloot en C. M. v. d. Horst; Helena Maria Antonia, d. van A. M. Kapitein en H. J. Möller. Getrouwd: P, S. Penning6. 38 jaar en J. Ver- degaal, 37 jaar; W. J. van Biezen. 26 jaar en C. Tukker, 21 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. Meerdinkveldboom, J. P. Gou- verneurlaan 50. v. 's Gravenhage; M. G. W. v. d. Zwet, H. Baderstraat 28. v. 's Gravenhage; C. H. B. Beckers, Hoofdstraat 53, v. Aalten. 722 '^Onverwoestbare hart van een STOFZUIGER waar niets aan verslij ten kan, de S. K. A, Rotor. Vraag eens aan Uw electricien wat dat isl (lngez. Med j Vertrokken: J. Brehler. n. Leiden: Wed. H. J. Ubink, geb. Ketting, n. Leiden; J. Hogenes, n. Warmond; C. A. Barnhoorn, n. 's Gravenhage; L. S. Natzijl, n. Streefkerk; W. A. Rohde en gez., n. Voorhout; E. Filippo, n. Hillegom; J. Verde- gaal, n. Noordwijkerhout; C. M. Hoogenboom, n. Hillegom; H. M Beekman, n. Voorburg; B. Hooijer, n. Oberhausen (D.)C. M. Renee, n. Voorhout. VOORSCHOTEN. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling bedraagt deze week 82 personen. Bij de examens te 's Hertogenbosch ls onze plaatsgenoot, de heer N Deegenaars gemeenteveldwachter, geslaagd voor het politlediploma met aanteekenlngen. WASSENAAR. Eenheid door Democratie. De afd. Wassenaar hield In lunchroom Wavopark een goed bezochte ledenverga dering, onder voorzitterschap van mr. J. D. Carrière. Nadat hij deze allen welkom had geheeton werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Overgegaan werd tot verkiezing van 3 bestuursleden (1 vacature) en uitbreiding. Gekozen werden de heeren H. Binnendijk, J. H. van Drooge en F. W. M. Kerchman. Na de pauze werd door den voorzitter een lezing gehouden over het Tsjeeho- Slowaaksche vraagstuk, welke lezing met belangstelling werd gevolgd. Van de gele genheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden gebruik gemaakt. Hierop volgde sluiting. Wassenaarsche Reddingsbrigade. Door genoemde brigade worden, evenals de vorige winters ook gedurende dit win terseizoen weer diverse cursussen, o.a. tot opleiding tot gediplomeerd helper(ster) bij ongelukken voor den Kon. Nat. Bond „Het Oranjekruls", welke cursus wederom komt onder leiding van dr. E. Bergsma alhier, die met zooveel succes reeds vele van deze cursussen voor de Wassen. Brigade heeft gegeven. Voorts zullen er weer jeugdzwem- cursussen worden gegeven. Om aan boven genoemde cursussen deel te nemen behoeft men geen lid der brigade te zijn. Vrouwenvereeniging tot bevordering van het Geestelijk Sociale Leven, Aid. Ned. Protestantenbond Wassenaar. Onder presidente mevr. I. H. Bernst- manSteghers hield bovengenoemde ver eeniging een algemeene ledenvergadering. Zij heette allen hartelijk welkom waarna zij een terugblik wierp over het afgeloopen jaar, waarin weer veel is gebeurd. Voorts wijdde zij gevoelvolle woorden aan de na gedachtenis van mej. Kuenen, die voor vele leden cursussen hield. Na het lezen der notulen bracht de kas- commissie bestaande uit de dames G- Dekker—van de Stadt en D. Sche'lekans— Nienhuys rapport uit waaruit bleek, dat alles van de penningmeesteresse in vol maakte orde was bevonden. Uit het jaarverslag ontleenen wij voorts, 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6