CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes. Pas zijn de Jubileum-feesten achter den rug. of we gaan alweer over een feest pra ten. Dit Is nu een voorrecht voor Leiden alleen. Drie October! Die datum heeft "voor ons een feestelijken klank. Ik hoop, dat jullie dien dag weer net zoo zullen ge nieten als de vorige jaren. Natuurlijk „duimen" jullie allen voor mooi weer; het .is nu zoolang zomersch gebleven, we hopen, dat nu ook de Leidsche feestdag nog in dezen moolen tijd zal mogen vallen. En regen kunnen we ook niet gebruiken in de dagen vóór 3 October. Want, al zal het jullie pleizier niet bederven, het is toch aangenamer, op het Schuttersland niet met je schoenen aan den grond te blijven kle ven! Dus duimen voor mooi weer, vóór en óp 3 October! De feestverhalen zullen wel een week later loskomen, nu 3 October juist op Maandag valt. Maar Jullie raadsels hoop ik nog wèl te ontvangen. Zaterdag en Zon dag. voor den feestdag, zal daar nog wel een uurtje voor te vinden zijn. En verder wensch Ik jullie allen heel veel pleizier toe. vroolijkheid op de kermis, een goed gezicht op den optocht, enz.; kortom, een echt fijnen 3-Octoberdag. Tot mijn groot genoegen waren er weer velen, die alle oplossingen inzonden. Jullie zijn. of worden knap in het oplossen. Nu de brieven. Truus Sluymer De pannelap heb Je gauw klaargetooverd. Dat kan jezelf en Moeder nog goed van pas komen, als je zoo vlug bent met breien. Ook voor dit spelletje heb je mooi weer noodig, dus hopen we daarop voor je. Drietal van Driel Een goed idee van jullie, beurtelings te schrijven, Ankie. Dat wordt een heel afscheid, zoowel voor het hoofd van de school als voor jullie. Jullie maken al een flinken fietstocht, zoo naar L. heen en weer Heeft je neefje geen kwade gevolgen gehad van dit ongewensch- te bad. Liesje, bedankt voor je aardige raadsels en je anekdote Piet de Best Jij hebt ook een flinken raadseloogst dezen keer. En bedankt voor dit nieuwe raadsel. Toni Neuteboom Wat een verrassing kwam me daar uit jullie brief! Ik ben er heel blij mee. en vind het natuurlijk leuk, jullie nu ook te kunnen zién. Heel hartelijk dank. hoor Jullie vormen een vroolijk stel letje. en je kleine broertje met zijn heer lijke di'-ke wan ven zit zoo parmantig in het midden. Frans Pison Fijn. dat jij ook ook mee- helnt miin voorraad aan te vullen. Eén anekdote heeft als eens in de krant ge staan; verder kan ik alles gebruiken. Wei- bedankt. Truida Overduyn Ik wist je verjaar dag niet: anders had Ik je al gefeliciteerd. Nu doe ik het dan nog achteraf. En je bent goed in de cadeautjes gezet op je feestdag! Dat. waarover je schrijft, is heel naar. Ik begrijp je medeleven, en ook, dat je zoo vraag helpen wou. Gelukkig maar. dat die nare thd weer gauw achter den rug is. Tini Overduyn Fijn, dat jij ook iets schrijft, en dan nog wel over een heel nut tig lesje, waarvan ieder wat kan leeren! Jij ook. zou ik denken. En ik vind het heel prettig, dat je er ook nog een raadsel over wilt maken Met een beetje hulp zal dat wel lukken. Leuntje Koekebakker Al heb je dan geen prijs gewonnen Vrijdag, pret heb je wel gehad. Dat gaf een heele vroolijkheid. toen je in een hoed hapte in plaats van in de koek. Je raadsel is dezen keer gauw aan de beurt, zooals je ziet. Coba Verlind Ik bedoelde het raadsel uit de kinderkrant, dat je zoo moeilijk vond, maar tenslotte toch had opgelost. Dat is een goed bericht van je over je school. Drietal Crama Ik ben blij met jullie goede berichten. Het krantje zal nu een welkome afleiding zijn voor Bep. Zoo Juist ontvang lk je mooie ansicht, Bep Dat was toch heusch niet noodig geweest; Ik behoef niet zoo verwend te worden! Hartelijk be dankt. Weer beterschap, en hartelijke groeten voor Jullie alle drie. Anny Bekooy Prachtig, alle raadsels goed! Voor ons beiden een voldoening, dat je alles gevonden hebt. Jij krijgt nu al een feestgevoel bij het zien van de voorberei dingen, denk ik. Ja, jullie hebben alles uit de eerste hand. Geniet maar. Janny Swaak Het was jammer den vorigen keer, zoowel voor jou als voor mij. Denk er steeds aan. Het oplossen gaat je best af: weer alles goed! Annie Olivier Van harte welkom; je zult het zeker leuk vinden, zoo met je vriendin samen op te lossen. En je hebt een mooi begin: alle oplossingen goed. Als je een raadsel of anekdote weet, stuur je deze maar. Jo Drabbe Ik vind het leuk, te we ten, waar ik je vinden kan in den optocht. Is ook jullie plaats naast den wagen al vastgesteld? Maar ach, dat weet ik natuur lijk, niet meer van je voor Maandag. Ik hoop je er goed uit te pikken! Ja, het is buiten gewoon zacht weer. De jaargetijden lijken wel op te schuiven tegenwoordig. Jannetje van Kampenhout Dank voor je aardige raadseltje. Leuk, dat je nu ook mee loopt met de taptoe. Ik wensch jou ingelijks prettige dagen. Aukje van der Walle Ik ben heel te vreden met je oplossingen alleen, na je dik ken brief van verleden week. Verder een hartelijk groetje. Truusje van Weizen Ja hoor, fijn, dat ons Leidsche feest weer voor de deur staat. Ook dezen keer belooft de optocht weer weer mooi te worden, als altijd, nietwaar? Veel plezier. Plet W. Martijn Ook jouw groote vlie ger heeft dus prachtig in de lucht ge staan. Er zijn heel wat vliegers opgelaten de laatste weken. Nu kun je dan ook „fees telijk" drinken. Ook alles goed, knap hoor. Mlep Vermeulen Je hebt den heelen raadseloogst dezen keer. en dat zonder hulp! Het gaat je best af. In alle opzichten prettig, dat je nu weer naar school bent. Ja, altijd moet Je naam, leeftijd en adres onder je raadsels schrijven; dat is voor mij gemakkelijker. Leny Moraal Dat was een slecht begin ziek te worden. Gelukkig, dat het weer gauw over was. Nu ben je dus weer klaar, om te leeren, en.... feest te vieren! Rika de Graaf Bedankt voor je aardig raadseltje. Komt Leni er nog niet toe, ge regeld mee te doen? Geertrui de Groot Er heeft eenigen tijd geleden een raadsel in de krant ge staan, dat hierop lijkt. Laten we dit dan een poosje bewaren. Annie Schneider Je kent het spreek woord: geen tijding, goede tijding. Ik zal dit op je beide regeltjes ook van toepassing laten zijn; en dus veronderstellen, dat je nu geheel beter bent, en nog genoten hebt van het mooie weer. Lydia Botermans Ik help mee wen- schen voor mooi weer tot en met 3 Octo ber. Het schoolgaan en leeren is weer pret tig. natuurlijk. Zusjes Schipper Neen, er zit geen drukfout ln raadsel 7; en jullie hebben het ook heelemaal goed opgelost. Ik begrijp niet, hoe je dat woordje over hebt gehou den. Alle raadsels hebben jullie goed. Annie en Joop Schouten Hartelijk dank voor jullie voorraad raadsels en anecdoten. Jullie zijn flink voor me aan het werk ge weest. Riekje Leemans De sommen worden steeds moeilijker, maar zoo wordt Jij steeds knapper! Het zal een spannende wedstrijd worden Maandagmorgen Die olifant met zijn langen snuit heeft je raadsels zeker meteen weggeblazen! Vraag hem volgenden keer, niet zoo hard te blazen. Natuurlijk behoor je bij de grooten na je llden ver jaardag. In November, is het niet? Zusjes de Vos Toch een gezellig brief je. al hadden jullie weinig nieuws. Heel be grijpelijk, dat jullie eens een keer niet veel te vertellen hebben. Dat kan ook niet al tijd. Nu komt er weer 3 October-nieuws hè? Hannie de Wekker Nu zie ik dan het beloofde kiekje. Wat ben ik er blij mee! Heel hartelijk bedankt. Jullie staan er zoo vroolijk op Geen wonder, bij zooveel plei zier! Julie hebben een mooie versiering, en dan zulke beeldige feestjurken. Het foto album van mijn raadselkring wordt weer een mooi kiekje rijker. Suusje de Wekker Jij ook welbedankt voor het kiekje. Nu weet ik ook, hoe jullie er uit zien. Je hond ls een trouwe wekker voor je. En dan begint er zeker eerst een stoeipartijtje? Gelukkig, het zangclubje is ook weer begonnnen; jij mist Je zanguur tjes niet graag! Corrie van Weizen De meeste meisjes vinden het fijn om breien te leeren. Wat ben je rvu aan het maken? Jettie Heyloo Je schrijft over verschil lende heerlijkheden. De logé bezorgde jullie een heerlijk hapje En daarna de „lekkere" breukenles. Die les vergeet Je vast niet meer. En het slot van Je brief is ook al heerlijk, al kun je dit niet opeten! Je ver langt er zeker al naar, het heele nieuwe stelletje aan te hebben. Tweetal van Vliet Jullie schrijven me zoo over de gezelligheid van de winter avonden. dat jullie mij er ook al weer naar doen verlangen. De zomer trekt ons naar buiten en de winter naar binnen Jannie Werk Natuurlijk weer hartelijk welkom. Voor mij ben je een nieuweling; over een paar weken al een goede bekende, hoop ik. Ja, je behoort nu bij de grooteren. En ik hoop, dat je Je weer thuis zult voelen in onzen raadsclkring. Zusjes Optendrees De feestbeker was een welkome verrassing op school. Het is nu het prettigst, weer op school te mogen zijn. Jannie van Biezen Het is te hopen, dat deze weken vooruitgang zullen bren gen. Wat leuk, die jonge poesjes! Die heele witte is zeker een snoesje om te zien. Ver der weer mijn hartelijke groeten, en beter schap. Rietje Brandt Leuk voor je, een lokje van je eerste haartjes te bewaren. Telkens duikt er weer een feestdag op voor je. Donderdag is het zeker fijn geweest? En nu Maandag weer aan het pret maken. Annie van der Vos Zoo heb je twee feestelijke herinneringen, die je beide goed kunt gebruiken. En weer prettig aan het leeren? Jan Bronsgeest Dat bord, waarover je schrijft, is heel mooi. Niet alle kinderen hebben dit gekregen. Heeft het al een plaatsje aan den wand? Dit raadseltje meen ik reeds van een ander te hebben. Het is aardig, hè? Alida Stikkelorum Ik begrijp, dat jij ook weer naar de lange avonden verlangt; dan kun je weer fijn opschieten aan je mooie handwerken. Koosje Stikkelorum Ik dank je har telijk voor je goede wenschen voor ons, en ik hoop, dat jullie insgelijks Maandag veel pleizier zullen hebben. Janny van Groenlngen Jammer, dat Je mooie postpapier op ls. Maar er komt nu eenmaal aan alles een eind. De maand October brengt voor jou dus nog een feest dag. En wat jij vraagt, zal de maand Oc tober ook wel brengen, dus: genoeg, om je te verheugen. Maak jij ook maar veel pret Maandag! Hennle Legeer Ja, dit is een heel an der leven, en veel drukker. Zooveel te meer waardeer ik de briefjes, die je me tusschen de bedrijven door toch schrijft. Wat heb je al veel nieuws geleerd in die weken. Jullie hebben er niets op tegen, alles op te mo gen eten na de kookles! Ben je ook nog aan het zwemmen? Volgen je vriendinnen Mien en Fie dezelfde lessen? Eén anekdote hebben we al een.? gehad; al het andere kan lk gebruiken. Bedankt. Trijntje van Schalk Nieuwe raadsels en anekdoten zijn weer welkom. Een boek van jezelf kun je nog eens rustig voor den tweeden keer lezen, daar ls niets geen haast bij. En nu weer fijn feestvieren op 3 Oc tober. Abram Fakkel Wat een keurig inkt- briefje, en dan met allemaal goede oplos singen! En hartelijk bedankt voor Je nieuwe raadsels. Mien Verstrayten Ook weer een aar dig raadsel, welbedankt. Jaap Kruit „Een verhaaltje met zoo'n tuut", wat is dat voor een ding? Maak je soms de tooverlantaam van „Flipje?" Staan er geen aanwijzingen bij? Laat maar eens hooren. Jij hebt dus ook veel fijne weekjes achter je. Loekie de la Bije Nu het volgende week vroeg donker is. komt er weer een be tere raadseltijd voor je aan. Bedankt voor Je nieuwe inzending: het 2de raadsel heb ben we al eens gehad EUa Meinema Ook alle oplossingen volledig! Dit ts weer een goed begin, nu tegen den herfst- en wintertijd, den besten tijd voor gezellige raadseluurtjes. Ik kan wel begrijpen, dat met visite of gasten de raadsels er gauw bij inschieten. Ik hoop dan ook. dat het nu geregelder zal lukken. En nu amuseeren jullie je Maandag! Jullie kunnen goed uitgerust beginnen, want jullie krijgen nog een uur extra slaap ook In dit week-einde. Tot de volgende week. Allen hartelijk ge groet door jullie Raadseltante, Mevrouw M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 20