BINNENLAND Staat Frankrijk voor een binnenlandsche crisis? LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 29 September 1938 Luchtaanvallen Op zuiver politiek terrein MM WW rlilllllAI All RU met Brandbommen INGEZONGEN VT\ /TUKKEN \Y Herhalingsoefeningen uitgesteld. De Regeeringspersdienst meldt: De opkomst van de dienstplichtigen, behoorende tot de Koninklijke Land macht, die in 1938 op of na 29 Sep tember in werkelijken dienst moeten komen voor herhalingsoefening, is tot nader order uitgesteld. Beperking van duur van telefoongesprekken. DE VOORZORGSMAATREGELEN DER REGEERING. De toestand van oorlozsvevaar. Gisteren is afgekondigd het K. B. van 27 September 1938 (Staatsblad No. 182) houdende bepaling, dat oorlogs gevaar in den zin, waarin dit woord in 's lands wetten voorkomt, aanwezig is. Het A.NP. teekent hierby aan. dat de minister-president dit K. B. in zijn radio rede reeds had aangekondgd, er daarbii op wijzende, dat dit niet beteekent. dat een In verband met het intensieve verkeer werkelijk gevaar voor oorlog reeds aanwezig is. doch dat dit noodle is gebleken om de noodiee wettelijke maatregelen te kunnen toepassen. De Eerste Kamer komt hedenavond hij een. De Eerste Kamer van de Staten- Generaal is bijeengeroepen ter open bare vergadering op hedenavond te half negen. DE GEVRAAGDE MAATREGELEN TEGEN HET HAMSTEREN. In verband met den gespannen inter nationalen toestand en waarschijnlijk ook met de uitvoering van tal van overheidsmaatregelen als gevolg daar van, is op sommige tijdstippen het interlocale en internationale telefoon verkeer dermate overbelast, dat de rijkstelefoon tot beperking van den duur der gesprekken moest overgaan. Gesprekken, welke gisteren werden aan gevraagd met Londen. Stockholm. Brussel en Weenen. mochten maximaal slechts zes minuten duren of werden na zes minuten verbroken. Met Praag waren geen particu liere gesprekken meer mogelijk, maar dat de verbinding niet is verbroken blijkt uit het feit. dat wel regeerings- en diploma tieke gesprekken werden doorgegeven. Gistermorgen tusschen 11.15 uur en 12.30 uur was het telefoonverkeer tusschen Am sterdam. Den Haag en Rotterdam zoo in tensief, dat slechts gesprekken van drie minuten werden toegestaan. Voor Arnhem gold dat xrijwel den geheelen dag en ook het telefoonverkeer met andere plaat- j sen moest op sommige tijdstippen als het aantal aanvragen zeer hoog was, worden onderworpen aan deze beperking van den gespreksduur. Hamster vooral niet Minder-kapitaalkrachtigen worden er de dupe van. Tegen voorraad vorming en prijsopdrijving. De Vereeniging van Grootwinkelbedrij ven in Levensmiddelen heeft besloten de onderstaande kennisgeving onder haar af nemers te verspreiden: „Tengevolge van de verhoudingen in Europa is bij het publiek een geneigdheid om voorraden in huis te nemen. De bedoe ling hiervan is niet zoozeer vrees, dat er binnenkort zeen 'levensmiddelen zullen zijn. doch wel. dat bepaalde levensmidde len duurder zullen worden. Bij een abnor male vraag zal dit ook inderdaad het ge val zijn. In verband hiermede wijzen wij u er op. dat de mogelijkheid van hamsteren alleen openstaat voor diegenen, die over geldmid delen beschikken om deze te betalen ter wijl juist diegenen, die hiertoe niet in staat zijn, de dupe worden en wellicht over eenige weken hooger prijzen moeten betalen. Om die reden verzoeken wij allen met nadruk niet meer In te koopen dan men voor normaal levensgebruik noodig heeft ln het belang der minder-kapitaalkrach- tizen. Al die bedrijven, welke zich toeleg gen op den verkoop der noodzakelijke le vensmiddelen hebben moeilijke tijden door gemaakt in de afgeloopen jaTen door de teruggaande omzetten. Zij willen gaarne zooveel mogelijk ver- koopen. Maar bovenden rnst op hen de laak der le ven smiddel en voorziening, welke eer. algemeen belang is. Eet moet zwaarder v rgen en het is om deze reden, dat wij hei. verzoek richten tot alle consumenten: Hamster niet. Het hoofdbestuur van den Chr. Midden standsbond in Nederland te 's-Graver.hage heeft -zich in een telegram tot min'ster- president. dr. H. Coliin. eewend. waarm bet zegt. dat het het hoofdbestuur is ge- uieken. o.a uit mededeelineen dienaan gaande van vele leden van den bond. dat zeer velen in den lande in verband met den hachelijken internationalen toestand cn het mogelijk dre'gende oorlogsgevaar, zijn begonnen met koopwaren en wel voor namelijk levensmiddelen bij zeer grooie hoeveelheden tegelijk in te koopen en daarvan Voorraden aan te leggen, dat zelfs winkeliers zich niet ontzien om een der- gtliik inkoopen op groote schaal der par- ticulieTén aan te moedigen, dat van een en ander het gevolg moet ziin en ook al reeds ten deele is geweest, dat de prijzen der levensmiddelen vooral buitensporig stijgen, dat het duidelijk is, dat dit alles tot onhoudbare en noodlottige toestanden moet leiden Het richt het eerbiedig ver- zoek aan den minister, wel dusdanige maatregelen en beschikk'ngen te willen overwegen en t> willen nemen of te doen nemen, waardoor zal kunnen worden te gengegaan bovenbedo°ld aanleggen van groote voorraden van levensmiddelen door particulieren en het abnormaal stijgen der prijzen met al den aankleven van dien". Ook B. en W. van Amsterdam hebben zich zoowel telegrafisch als telefonisch met de regeering in verbinding gesteld met betrekking tot de voorziening van levens middelen en de prijzen daarvan. Zii hebben daarbij verzocht te willen be vorderen. daf ten spoedigste evenals in i September 1936 is geschied, maatregelen worden genomen tegen prijsoodrijving en j DE 1" TT"7 V BODEN. Vannacht is een cui;engewone staats courant uitgegeven waarin de koninklijke besluiten, houdende de elders gemelde uit voerverboden voor eenige artikelen, zijn op genomen. 1 De Tweede Kamer bijeengeroepen. Ter behandeling van de noodwetten. De voorzitter der Tweede Kamer heeft de Kamer in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen hedenmid dag, te 12 uur. Aan de orde is de mededeeling van het besluit der centrale afdeeling op een door den voorzitter te doen voorstel tot het houden van afdeelingsonderzoek te 2 uur van een aantal te verwachten wetsontwer pen, te weten vorderingswet, prijsopdrij- vingswet, schepenuitvoerwet, schepenvor- deringswet, oorlogszee- en luchtverzeke- ringwet, bodemproductiewet, distributie- wet, met medewerking voorbereiding voor ziening in behoeften volkshuishouding en landsverdediging, suppletoirc begrootingen defensie en financiën, alsmede van het wetsontwerp voorziening ten behoeve van de voedselvoorziening, waarvan het afdee lingsonderzoek aanvankelijk was bepaald op 4 October a.s. De bedoeling is dat alle ontwerpen nog heden in openbare vergadering worden behandeld. Antwoord op vragen van mevr. BakkerNort. Op vragen van mevr. Bakker—Nort be treffende het nemen van maatregelen te gen het ..hamsteren" heeft de Minister van Economische zaken als volgt, geantwoord: Het is den minister bekend, dat in het bijzonder in de laatste dagen veel perso nen er toe zijn overgegaan levensmiddelen voor eigen gezin op te slaan. De minister acht deze handelwijze zoo wel uit nationaal als uit sociaal oogpunt zeer afkeurenswaardig. Door deze egoïsti sche handelwijze toch kan inderdaad een billiijke distributie van levensmiddelen, wanneer die noodig mocht blijken in tij den van nood. worden bemoeilijkt. De Minister heeft reeds voorbereidende maatregelen getroffen om dit hamsteren tegen te gaan. Een wetsontwerp ter zake heeft reeds zijn departement verlaten. In dien dit ontwerp wet wordt, zal het mo gelijk zijn, dat de overheid tot inbeslag neming van abnormale voorraden, zoowel bij particulieren als bij handelaren, kan overgaan. Overigens wijst de minister er met na druk op. dat de voorraden van de meeste levensmiddelen een angststemming geens zins rechtvaardigen. Wanneer het publiek rustig blijft en zich onthouden zou van het inslaan van voorraden, zal de behoef tevoorziening op normale wijze kunnen plaats vinden. Juist door dit hamsteren I worden de voorraden geringer en worden I de prijzen opgedreven, waardoor niet al leen de belangen van de andere landge- nooten, die zich afzijdig houden, worden benadeeld, maar ook de noodzakelijkheid van het nemen van overheidsmaatregelen ten aanzien van de distributie van levens middelen wordt verhaast. AFSCHEID VAN PROF. DR. H. BRUGMANS Als president-curator der Amsterdamsche gymnasia. Prof. dr. H. Brugmaas heeft gisteravond in de aula van het Vossiusgymnasium te Amsterdam afscheid genomen als presi dent-curator der hoofdstedelijke gymnasia. Od deze bijeenkomst, die zeer druk be- fióeht was. bood de wethouder voor het onderwijs den scheidenden voorzitter van het college van curatoren de zilveren me daille van de stad Amsterdam aan. VERLAGING MONOPOLIEHEFFING OP PEREN. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld. heeft de regeering het voornemen per 1 October de monopolieheffing op peren van vier tot twee cent per kg. te verlagen. Deze vervroegde verlaging wordt wen- schelljk geacht wegens den minder gunsti- gen perenoogst hier te lande en met het oog op het feit, dat voor verschillende fruitsoorten het seizoen voorbij of bijna voorbij is. Alleen druiven komen nog in groote hoeveelheden ter markt, maar er behoeft niet voor te worden gevreesd, dat deze mogelijkheid tot verruiming van den invoer van peren op den afzet van dit product een merkbaar ongunstigen Invloed zal uitoefenen. Voor dit seizoen zal voor den invoer van peren tegen verlaagde heffing geen con- tingenteering voor de onderscheidenen landen gelden, doch een vrije invoer kun nen plaats vinden. I Niet zonder opzet schreven wij enkele dagen geleden, dat de eenheid in Frankrijk op net oogenblik gezocht moet worden bij het Fransche volk, maar dat deze in politieke kringen ver t« zoeken was. Hoe is daar de situatie? Nog steeds wordt Frankrijk geregeerd door een kabinet, dat in naam een Volks- frontregeering, maar in werkelijkheid een vrijwel homogeen radicaal kabinet is en nat in de Kamer wordt gesteund door bij na alle groepen der linkerzijde. Tegen over deze regeeringsmeerderheld staat een rechtsche oppositie, waarvan vooral den iaatsten tijd oud-minister Flandin de woordvoerder is. En Flandin Is tegen den ocrlog. wat absoluut niet verwonderlijk ls. maar hij is ook tegen den oorlog in de huidige omstandigheden En waarom? Om dat het Fransche volk eigenlijk niet weet, waarom het gaat. Hij verwijt de regeering. dat zij de Kamers niet bijeengeroepen heeft en de vertegenwoordigers van het Fransche volk bij wie enkel en alleen de souvereinc macht berust van oorlogsverklaring, niet op de hoogte heeft gebracht van alle om standigheden en alle onderhandelingen en op slot van zaken door de Kamer voor een onafwendbare noodzakelijkheid te stellen zich een macht heeft aangematigd, die zij niet bez't. Waar alleen de Kamer en de Senaat de grondwettelijke macht bezitten om den oorlog te verklaren en niet de re geering, meent hij, dat de Kamers tijdig moeten worden ingelicht omtrent de pro cedure. die de regeering volgt om een ge wapend conflict te vermijden en dit des te meer, omdat lang niet alle Kamerleden het eens ziin over de eindposit'e die Frankrijk in de Sudetenkwestie moet innemen. Het ls een standpunt, dat niet alleen door den heer Flandin en zijn politieke vrienden wordt gedeeld, maar ook ln de regeeringspartljen tot bij de socialisten toe vindt men afgevaardigden, die deze mee- r.ing zijn toegedaan. Men begrijpt, dat ge durende de periode van zeer delicatic di plomatieke onderhandelingen, de regeering haar beslissingen wenscht te overwegen en te nemen zonder parlementaire invloeden. Doch wanneer het oogenblik, waarop de laatste beslissing genomen moet worden, helaas dreigender en dreigender schijnt te naderen, acht men ook den tijd gekomen het Parlement bijeen te roepen, opdat dit nog in volle souverelnltelt zou kunnen oordeelen en desnoods een verandering >n den regeeringskoers zou kunnen eischen. De heer Flandin en zijn vrienden zeg gen niet, dat zij in alle gevallen tegen een oorlogsverklaring zullen stemmen, zij eischen alleen eerst volledig ingelicht te worden, voordat het te laat ls en wanneer nun dan blijkt, dat Frankrijk's vitale be langen op het spel staan, zullen zij voor den oorlog stemmen. Wat verwijt hij dus aan de regeerinc? Dat het voor den gemiddelden Franseh- man wel heel moeilijk ls, zich een zuiver ueeld van de situatie te vormen. Officieel heeft de Fransche regeering noch den tekst van het Fransch-Britsche accoord van Berchtesgaden, noch den tekst van het me morandum van Hitler, noch de daarbij ge voegde kaart, gepubliceerd, terwijl al naar gelang de politieke tendenz bladen en ra dio-omroep sensationeele berichten ver spreiden, die later wel tegengesproken wer den. maar die toch een zekere geestesge steldheid opwekken, waarvan altijd iets blijft hangen. Tegen deze geheimzinnig heid komt hij op, hij wil hebben, dat de oorspronkelijke teksten worden overgelegd, dat deze door de volksvertegenwoordigers worden bestudeerd en dat dezen dan In naam van het souvereine volk zich uit spreken. En hij steekt niet onder stoelen of banken, dat met de gegevens, waarover hij nu beschikt, hij nooit voor een oorlogs verklaring zal stemmen. Deze meening, dat de Kamers zoo spoe dig mogelijk bijeengeroepen moeten wor den. wordt door steeds breeder kringen gedeeld, vooral nu in Engeland Chamber lain voor het Lagerhuis het Engelsche standpunt heeft uiteengezet. Zoo publiceert de zeer serieuze „Temps", die heel wat be trekkingen in regeerlngskringen heeft, een daartoe strekkend hoofdartikel, zoodat het ons niet verwonderen zou. wanneer inder daad binnen zeer korten tijd hieraan ge volg zal worden gegeven. Dit groote debat over de buitenlandsche politiek is des te meer noodig, daar de laatste dagen ver schillende we zullen niet zeggen: offi cieel-, maar dan toch in ieder geval zeer sterk officieus-gekleurde Inlichtingen in de bladen zijn verschenen en die achteraf valsch bleken te zijn. Een talrijke afvaar diging der minderheidsgroepen heeft zich daarom naar het ministerie van Buiten landsche Zaken begeven en den heer Bon net eenige pertinente vragen te stellen, waarop het antwoord vrij ontwijkend was Hoe het ook zij. bijeenkomen der Ka mers of niet, oorlog of vrede, wij vreezen, dat Frankrijk In leder geval een zeer moei lijke periode tegemoet gaat. Handig, zon der veel vertoon hebben de communisten" van deze gelegenheid gebruik gemaakt, de eigenlijke oorzaken van het conflict weg gemoffeld en van de Sudetenkwestie een ideologische kwestie gemaakt om nu eens eindelijk af te rekenen met het door hen zoo gehate fascisme. En deze geestesge steldheid zal ook indien op vreedzame wijze op de conferentie Muenchen een op lossing wordt gevonden nog lang na werken ln Frankrijk, dat dan zeer waar schijnlijk aan een nieuwen communistl- schen vloedgolf 't hoofd zal moeten bieden, (Nadruk verboden) 1754 <ingez. Med.) Tariefsverhooging te wachten. Wetsontwerp thans aangekondigd. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het ontwerp-wijzi- ging Tariefsm achtigingswet deelt de Re geering mee: Binnen zeer afzienbaren HJtl ls ce in diening te verwachten bij de Tweede Ka mer der S'.aten-Generaal van een ontwerp van wet, waarin de plannen zijn beli chaamd welke de regee.ing koestert op het stuk san herziening in het tarief van invoerrechten. Het is der regeeting niet mogelijk reeds thans melding te maken van den gedetailleerde.! inhoud van deze Dit ontwerp zal een voorstel inhouden tot vcrhocging van het invoerrecht ten aanzien van het aantal goederengroepen, welke zooveel mogelijk een afgerond ge heel vormen. B'j deze voorstellen zal het aan het huidige tarief van invoerrechten ten grondslag liggende beginsel van pro gressieve belasting van de toegevoegde waarde gehandhaafd blijven. Dr. Colijn's rede vindt weerklank bij N.S.B. Ir. A. A. Mussert heeft het volgende te legram gezonden aan Zijne Excellentie Dr. H Colijn, voorzitter van den Raad van Mi nisters. te 's-Gravenhage: Gehoord het in Uwe radiorede van hedenavond uitgesproken voornemen der Regeering om de onschendbaarheid van ons grondgebied te handhaven te gen elke aanranding, van welke zijde deze ook zou komen, stelt de Nationaal Socialistische Beweging zich krach tens hare beginselen tot dat doel als één man achter Harer Majesteits Re geering". AANKOOP VAN ZWARE VARKENS. Protest van den Bond van Varkenshandelaren. De Nederlandsche Bond van Varkens- handelaren heeft het volgende telegram aan den minister van Economische Zaken gezonder. De Ned. Bond van Varkenshandela ren, kennis genomen hebbende van de plaats hebbende overname van zware varkens door de N. V. E. en verzen ding daarvan buiten den varkenshandel om, protesteert met alle kracht tegen dit systeem van uitschakeling. Hij protesteert ten zeerste tegen het feit, dat naast de ontnomen werkzaam heden en verdlenstmogelijkheden t.a.v. de baconvarkens voor Engeland Uwe Excellentie den verkanshandelaar ook nu nog verder gaat uitsluiten van de transacties met de andere soorten en dienstengevolge hem geheel en al zijn kostwinning ontneemt. De aankoop der thans geannonceer de zware varkens kan zonder eenig onoverkomelijk bezwaar economisch en met toepassing van gelijke rechten voor alle aanvoerders gemakkelijk via de varkensmarkten geschieden. De nu gevolgde methode vernielt het bedrijf en het bestaan van exporteur en handelaar en houdt tevens in een voortschrijdende vernietiging van de bestaande varkensmarkten met de ve lerlei belangen daaraan verbonden. De Bond verzoekt Uwe Excellentie mitsdien zeer dringend aan boven staande verlangens wel tegemoet te willen komen. DE CONTINGENTEERING VAN PAPIER EN PAPIERWAREN. HANDELSVERKEER MET ROEMENIË. De Regeeringspersdienst meldt: Zaterdag 1.1 is te Boekarest door den adjunct-directeur van de handelsaccoorden, mr. A van Kleffens en den secretaris-gene. raai van het ministerie van nationale eco nomie. den heer Jordan, de tekst gepara feerd van een transfer-overepnkomst tus schen Nederland en Roemenië over welke overeenkomst sinds eenizen tijd onderhan delingen werden gevoerd. Zoodra de thans geparafeerde overeen komst door de beide betrokken regeeringen zal zijn goedgekeurd, zal zii in werking gsteld worden. gehandhaafd: voor de groep „cellophaan" het Jaar 1933 voor de bepaling der auto nome contingenten en het jaar 1934 voor de verdeeling der toewijzingen onder im porteurs: voor de overige groepen, zoowel voor de bepaling der autonome contingen ten als voor de verdeeling der toewijzin gen, de jaren 1933 en 1934. De percentages bleven voor behangsel papier en cellophaan ongewijzigd (resp. 90 van het bruto-gewicht en 100 van het bruto-gewicht) voor de overige groepen werden de percentages verlaagd van 80 tot 50 naar het bruto gewicht. IR J. E. F. DE KOK OP YPENBURG TERUG. Om vier uur gistermiddag is ir. J. E. F. de Kok, die met den heer H. M. Schmidt Crans een vliegtocht naar Nederlandsch- Indië zou maken en in verband met den internationalen toestand moest terugkeeren op het vliegveld Ypenburg geland. Ter begroeting van de beide sportvliegers waren eenige familieleden en vrienden aanwezig en ook de heer F. Koolhoven, de bouwer van het vliegtuig, alsmede de heer Wallaardt Sacré, secretaris van de Ko ninklijke Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaart. De heer de Kok complimen teerde den heer Koolhoven met deze nieuwe machine, die zich zoo uitstekend heeft ge houden. Hoe snel de heer de Kok gevlogen heeft blijkt uit onderstaand staatje: 22 September YpenburgBrindisi 2180 km 23 Brindisi—Bagdad 2611 km 24 BagdadKarachi 2586 km 26 KarachiBagdad 2586 km 27 BagdadNapels 2946 km 28 Napels—Ypenburg 1930 km Wist U, dot bij de best uitgeruste brandweer niet in staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge- heele bevolking moet trachten ln eigen huls zsli leder begin van brand te blusschen 7 Nadere Inlichtingen verstrekt de secre taris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Poljewijd, Boerhaavelaan 37, Leiden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. totaal 14839 km Od 25 September is niet gevlogen. De vliegers hebben dien dag besloten den te rugtocht te aanvaarden. Ingediend is een wetsontwerp houdende bekrachtiging van het K. B. van 27 Juni 1938, tot regeling van den invoer van pa pier en papierwaren. Met ingang van 1 Juli 1938 werd de be perking van den invoer van papier voor het tijdvak van een jaar, de beperking van invoer van papierwaren voor 't tijdvak HQHH van een halfjaar voortgezet. grammen met vredesoproepen verzonden Economische Z^kcn JOV) W itlnr OV» m Koel n Dr ln ilïnv rv, Dn VREDESOPROEPEN VAN VELE ZIJDEN. Verzoek tot het organiseeren van bidstonden. Van vele zijden uit ons land zijn tele- De minister heeft gemeend, dat de onderhavige ïnvoer- beperkende maatregelen niet kunnen wor den gemist en dat deze voor den duur van een jaar dienden te worden voortgezet. De verlenging van de contingenteering van papierwaren met een half jaar staat in verband met de wenschelijkheid. de be palingen dezer invoerbeperking op korten! termijn nog eens in beschouwing te ne- j m Nederland en de Classis 's-Gravenhage men. van de Ger. Kerken in Nederland tot de De contingenteering van asphaltdakpa- berken oproepen gericht, zoo spoedig mo pier kon wegens de geringe beteekenis van gelijk gebedsbijeenkomsten en bidstonden te ho non Hitler. Chamberlain, Dalaüier en Be- nesj, om al het mogelijke te willen doen den vrede te bewaren. Zoo o.a. door het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Vrouwen Vrede-Bond, de groep Rotterdam van de Ned. Vredesbeweging, de Eucumenische Raad te Utrecht en de Lutbersche kniTen te Amsterdam. Ook zijn door den Eusumenischen Raad den invoer zonder bezwaar worden opge heven. De basistijdvakken werden ongewijzigd e houden, opdat, wat thans in de harten leeft, voor God worde uitgesproken in een gemeenschappelijk gebed. TEHUIS VOOR MILITAIREN. Zeer geachte Redactie, wij verzoeken u wel zeer vriendelijk het onderstaande te willen op nemen in uw blad. waarvoor by voorbaat onzen dank. Een ieder begrijpt dat de gebeurtenissen der laatste dagen ook in ons tehuis niet onopge merkt voorbij gaan, het bezoek is grooter dan ooit; door intrekking van verlof en bewegings vrijheid, zijn velen niet in de gelegenheid naar huis te gaan en vinden een toevlucht in ons tehuis. Ook de anders zoo stille Zondagen, door dat dan Juist velen naar huis zijn. geven nu een geheel ander beeld, nu is ons tehuis vol. Dat alles vinden wij als bestuur in zooverre prettig dat daardoor ons tehuis in een behoefte blijkt te voorzien; de reden, waarom het zoo druk is. is helaas het tegendeel van prettig. Dat de exploitatie geld kost. een ieder zal het begrijpen; dat het in dagen als dezen meer kost. het laat zich verstaan. Als het dus goed was, zou er eenige reserve in kas moeten zijn voor onverwachte gebeur tenissen. lnplaats daarvan is onze kas totaal uitgeput. Wij hebben echter vertrouwen, dat menigeen zich geroepen zal gevoelen onzen penning meester. den heer C. Th. Breebaarrt. Mare 92. een bijdrage te doen toekomen, hetzij bij hem aan huis of via den huisvader, terwijl ook ge bruik gemaakt kan worden van postrekening 319775 ten name van ..Tehuis voor Militairen te Leiden". Met warme aanbeveling. HET BESTUUR. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10