LEIDSCH DAGBLAD Tweede Bled Woensdag 28 September 1938 Luchtaanvallen! STADSNIEUWS 60-jarig jubileum der Leidsche 3 Octo.ber 1878-1938 WEERBERICHT. DAGBLADRECLAME Uit de Omstreken AGENDA REGELING VAN DE EERSTE HULP BIJ Chr. Jongemannenver. „Levendaal" ONGEVALLEN GEDURENDE DE 3-OCTOBERFEESTEN TE LEIDEN. Het Bureau van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst blijft geopend van 8 uur voormiddag tot 8 uur namiddag, ter wijl ook de Gemeentelijke Eerste Hulp dienst als gewoonlijk is op te roepen. Wederom zullen de Eerste Leidsche E.H. B.O. Brigade (later te noemen „Brigade"), de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging voor E.H.B.O. (later te noemen „De Vereeniging). en de afdeeling Leiden, van het Nederlandsche Roode Kruis (later te noemen „Roode Kruis"), het verstrekken van Eerste Hulp op zich nemen 1 October In het Lunapark op het Schuttersveld zal „De Vereeniging" voor hulp zorgen. Er zullen brandcards en ver bandmiddelen aanwezig zijn. Het „Roode Kruis" helpt bij de taptoe; cr zal een vaste post zijn in het gebouw van den R.-K. Volksbond, alsmede 2 hel pers bij de De Geyselaarbank. 3 October. Bij de koraalmuziek wordt opgepast door „De Vereeniging", terwijl de „Brigade" bij de uitdeeling van haring en wittebrood aanwezig zal zijn. De hutspot-race wordt verzorgd door „De Vereeniging". terwijl de optocht aan de goede zorgen van het „Roode Kruis" wordt toevertrouwd voor zooverre de pauze be treft. Vaste posten aan de Lammermarkt en aan de Gehoorzaal zullen worden be zet door „De Vereeniging"; de „Brigade" zal bij de opstelling aanwezig zijn. Het Lunapark wordt op 3 October ge durende den geheelen dag door de „Bri gade" bewaakt. 3-OCTOBER-DRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN. Met het oog op het met 3 October te verwachten zeer drukke reizigersvervoer naar onze gemeente, zijn op het station alhier bijzondere maatregelen getroffen. Zoo zullen dien dag alle controleposten verdubbeld worden en meer loketten ge opend zijn. Alle locaaltreinen tusschen Haarlem-Leiden-Den Haag zullen met 5 wagens (anders 2 wagens) loopen. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 764. B1NNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.8 te Wilna. Laagste stand 747.3 te Reykjavik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Plaatselijke ochtendmist. Overigens meest zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets koe ler des nachts. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt In de algemeene luchtdrukverdeeling kwam nog weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over Oost-Europa hield nog stand. Over Zuid-Scandinavië. rond de Oostzee, over Polen. Duitschland en de Centraal Europeesche staten is het helder rustig weer met vrij lage nachtelijke minimale temperaturen en overdag maximale temperaturen tusschen 20 en 25 gr. Celsius. Een kleine storing trok van Midden-Frankrijk via Het Kanaal naar Centraal-Engeland. Zij veroorzaakte vrij zwaren regen; zoo tapte Croy don 17 m.M. af. Ook in het Westen van ons land viel onder Invloed van deze storing lichte regen. Voorts is het over Engeland vrij koel en zwaar be wolkt of betrokken weer. De kern van de Oceaan-depressie bevindt zich thans ten Zuid-Oosten van IJsland. Over Schotland valt onder Invloed van deze depressie reeds eenige regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z. wind. 17 gr. C„ lichte ochtendnevel. Londen. N.W. wind. 12 gr. C„ opklarend. Berlijn; Z.O. wind, 13 gr. C„ fraai weer. Nice: N.N.O. wind. 19 gr. C., lichte regen. Op 3 October a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat bovengenoemde C.J.^I.V. opgericht werd. Al deze jaren heeft zij ononderbroken mogen arbeiden in het wijkgebouw „Leven- daal", dat drie jaar daarvoor was gesticht door wijlen Ds. S. H. J. de Wolff, die zich ook een trouw vriend der, toen nog Chr. Jongellngsvereenlging „Dient den Heer" be toond heeft. Het program van de jubileum viering luidt als volgt: Zaterdag 1Maandag 3 October. Weekend te Noordwijkerhout. Woensdag 5 October te 8.15 's avonds: her denkingsdienst in de Marekerk. Als sprekers hopen dan op te treden de heer ds. M. J. Punselie en de heer C. Tabak, secr. van het Ned. Jong. Verbond. Medewerking wordt ver leend door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah". Donderdag 6 October zal een feestavond gegeven worden voor de ouders der leden, donateurs en contribuanten, terwijl de Vrij dagavond, 7 October, bestemd is voor de leden en oud-leden. Hierboven een foto van de jubileerende vereeniging. Op den voorgrond, zittend, het C.J.M.V.-bestuur, bestaande uit v. 1. n. r.: de heer heeren H. P. Segaar. Ie bibliothe caris, W. v. Rooyen. 2e penningm., J. Ar- bouw. Ie secretaris, ds. M. J. Punselie, eere voorzitter, J M. G. Hakkert, le voorzitter, G. Werkhoven, vice-voorzitter, H. v. Leeuwen le penningmeester en W. F. Henzen, 2e bi bliothecaris. DE NIEUWE WINTERDIENST DER NED. SPOORWEGEN. De treinenloop voor onze gemeente. Met den a.s. Winterdienst der Ned Spoor wegen, welke Zondag 2 October ars. aan vangt, komt er in den treinenloop wat Leiden betreft, weinig verandering. De voornaamste verandering voor onze stad zijn: Trein 3848 Leiden-Haarlem i aankomst 19.15) zal nu doorgaan naar Amsterdam C.S. Trein 1021 Haarlem-Leiden( vertrek Haarlem 8.14) stopt Heemstede-Aerden- hout. Op Zaterdag stopt trein 1081 (ver trek Amsterdam 14.00) te Heemstede-Aer- denhout. Sneltrein 1008 vertrek van Lei den 6.34 zal te Vogelenzang-Bennebroek stoppen. Op de lijn Leiden-Utrecht blijft de treinenloop gelijk, verschillende aan sluitingen zijn weer verbeterd. De dienst op het traject Leiden-Alphen a. d. Rijn blijft ook gehandhaafd. VROOLIJKE VELUWSCHE AVOND. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15*4 gr. C. (82 gr. F.). 12 uur 's middags: 16(4 gr. C. (64 gr. F.). Folkloristische oase in tijd van dreiging. In de groote zaal van de Stadsgehoorzaal vierde gisteravond de folklore hoogtij. Daar traden namelijk op de „Veluwsche Boerendansers" (leider de heer W. L. de Gans), terwijl een „liedje en praatje" ver zorgd werden door Bart van de Veluwe, alias Jan van Riemsdijk, met zijn „buur- deem". De Veluwsche boerenzanger bracht zijn ernst en luim op de wijze, zooals wij dat van hem gewend zijn: vlot en natuur lijk, met uitstekende mimiek geïllustreerd. Zijn liedjes sloegen ln bij het helaas te weinig talrijke publiek, zoodat het dik wijls tot samenzang kwam. En toen eenmaal de boerendansen wer den uitgevoerd, was al gauw het podium bijkans te klein om aan al diegenen plaats te bieden, die ook vanuit de zaal daad werkelijk medewerking kwamen verleenen. De „Veluwsche Boerendansers" komen uit Putten en niemand, die hun volksdansen zag of meedanste, zal het verbazen dat zij zich al spoedig in een groote populariteit verheugden. In ons land bestaat levendige 1 belangstelling voor de folklore en de Hol lander heeft dan ook het recht trotsch te zijn op die talloos vele oude zeden en ge bruiken, die van vader op zoon overgaan. De leider heeft er slag van deze folkloristi sche belangstelling aan te wakkeren tot men zichzelf enthousiast klappende en draaiende op den dansvloer terugvindt! Het publiek vermaakte zich uitstekend. Het streven van den heer de Gans ver dient stellig succes, waaraan het hem en zijn dansers dan ook wel niet zal ontbreken op zijn tournée! Dankbare vermelding verdient de uitste kende pianobegeleiding ende nieuwe aankleeding van de zaal. Prettige stoelen en mooie roode loopers gaven onze Stadszaal een verzorgd aanzien! Al met al een vroo- lijke avondl Midden ln een tijd van poli tieke dreiging een folkloristische oase! Beschermt U tegen de gevolgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zoo veel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nog 1 Nadere inlichtingen verstrekt de secre taris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewijd. Boerhaavelaan 37, Leiden. VERGADERING DER KONIJNENSPORT- VEREENIGING L.E.O. (Leiden en Omstr.). Gisteravond hield de konijnensportver. L.E.O. haar ledenvergadering ten huize van den heer v. Wijk. Speciale aandacht werd gevraagd voor de a.s. jubileumtentoonstel ling op 17-18 Dec. a.s. Het vraagprogramma werd besproken, waaruit bleek op welk een goeden naam L.E.O. kan bogen, gezien de vele eereprijzen uit alle deelen des lands, welke reeds werden toegezegd. Extra ver melding verdient het schenken van een zilveren medaille door het „Leldsch Dag blad", welke voor den winnenden exposant een kostbaar bezit is. Na de pauze hield keurmeester Rol een leerzame causerie over door de leden mee gebrachte dieren, welke zeer ln den smaak viel. De L.E.O. stelde zich ln verbinding met dr. Commandeur, die zich in den ver volge met het genezen van zieken zal be lasten. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. 7.EE Voor Donderdag. Voorm. te 5.24 uur; nam. te 17.41 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. CHR. HIST. JONGERENGROEP. LICHT OP VOOB FIETSERS e.a. Woensdag van 19.16 u. n.m. tot 6.27 u. v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. Woensdag: op 12.19 uur; onder 20.56 uur. oncentreer op het krachtigste reclame-middel De voorzitter treedt af. De Chr. Hlst. Jongerengroep kwam on der leiding van den voorzitter, den heer J. de Jager in het gebouw Rehoboth bijeen. Na gemeenschappelijk gezang, schriftle zing en gebed, hield de voorzitter een be spreking over de meest actueele problemen in de wereldpolitiek. Speciaal werd stilge staan bij Tsjecho-Slowakije. Daar de voorzitter wegens studieredenen voor zijn functie bedankte en verder ook de eerste secretaris, de heer G. van Houten uit het bestuur trad, moest een bestuurs verkiezing plaats hebben. Deze had tot re sultaat, dat tot. eersten secretaris werd ge kozen de heer M. van Egmond te Oegst- I geest. Tot lid van het bestuur werd be noemd de heer KI. van Houten. 1 In de vacature van voorzitter werd nog niet voorzien. De heer v. d. Weerthof zal voorloopig de leiding op zich nemen. Na de pauze besprak mej. R. Schinkel enkele binnenlandsche kwesties, waarna de scheldende bestuursleden hartelijk werden toegesproken. Tenslotte droeg de heer v. d. Weerthof nog leen humoristisch stukje voor. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd: voor het candldaatsexamen wis- en natuurkunde, letter F, de heer F. J. Lebbink, Lelden. Voor het examen vain apothekers-assi- tent te Lelden, mej. E. Ligtmans, Rotter dam. Voor het candldaatsexamen ln de rech ten de heeren A. Robertson. Bussum, H, J. F Oetgens van Waveren Pancras Clifford, Den Haag, A. H. van Nierop, Overveen, Th. J. G. Tulfer. Venio; voor het candldaats examen Indonesische taal- en letterkunde, de heer F. S. Erlnga. Heemstede. DRIE OCTOBER. De kerkelijke herdenking. Naar wij vernemen zal de kerkelijke her denking van het ontzet van Leiden op Maandag 3 October in de morgengodsdienst oefeningen plaats vinden. In de aan geschiedenis zoo rijke Pieters kerk zal de dienst aanvangen om tien uur. Ds. J. C. van Apeldoorn zal de herdenkings rede uitspreken. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging; N.V Leidsche Overdekte Bad- en Zwem inrichting „De Overdekte", Haarlemmer straat 262, Lelden. Nieuwe directeur A. Koster, Haarlem. Nieuwe gedelegeerde commissaris G. E. Bouwmeester, Lelden. Gistermiddag is de 47-jarige mej. A. p uit Lelmuiden. doordat zll struikelde, van de houten trap nabij het station ge vallen, waardoor zij een nlet-ea-nstige wonde aan het rechterbeen bekwam, terwijl zij bovendien over pijn in de borst klaagde. De E.H.D vervoerde haar ter observatie naar het Academisch Ziekenhuis. Als verdacht van diverse kleine dief stallen is door de politie alhier aangehou den mei. A. H. de Lwerkster in een broodfabriek te dezer stede. LAATSTE ZOMERCONCERT PIETERSKERK. Aan het laatste zomerconcert in ae Pie terskerk verleende vanzelfsprekend in de eerste plaats medewerking de organist dier kerk de heer Leo Mens, vervolgens diens zich steeds meer ontwikkelde leerling Rei- noud Heering, voorts het A-Capellakoor van het Collegium Musicum „D. F. Scheur leer" uit Den Haag. dat onder leiding van Henri Geracdts reeds eerder onze aandacht vroeg en tenslotte onze plaatsgenoot de koordirigent Henri Welbooren, die zich thans voor de eerste maal als zanger pre senteerde. Men ziet het: een veelzijdige afwisse ling, die mede dank zij het muzikaal uit stekende niveau, er in vermocht te slagen onze aandacht ondanks de spanningen van dezen tijd voor een wijle genoeg zaam vast te houden. Het was, na een door Leo Mens zorgvul dig voorbereide en uitgevoerde „Preludio en Fuga" van Frescobaldi, dat het koor zich deed hooren in de 5-stemmige Psalmen XII en XXIX van Jan Pietersz. Sweellnck en daarmee onmiddellijk weer den indruk maakte van een nauwgezet afgestemd en semble, waarbij de beschaafde klankgeving en uitspraak eveneens te waardeeren wa ren. Een aangename kennismaking volgde: Henri Welbooren ontpopte zich als een bas bariton met waardevolle „.stimmliche" kwa liteiten, die daarbij getuigenis aflegde van groote technische scholing. Het nobele ka rakter van zijn orgaan, belooft bij nadere ontplooiing veel goeds. De egale ontwikke ling, die reeds thans te onderkennen valt, zou echter nog meer indruk gemaakt heb ben, Indien zij gepaard ware gegaan met een gevoeliger en doorleefder uitdrukking. Moge de te geringe nuanceering. zoowel zang -technisch als wat tempi en voor dracht betreft op den duur voor een rijper weergave plaats maken. Dan zal het Henri Welbooren zeker gelukken zich een eervolle plaats in de zangerswereld te veroveren! Reinoud Heering speelde met veel durf en toewijding de Prelude en Fuga in G-dur van J. S. Bach; zoo al de weergave niet vlekkeloos was, sprak zij toch van gede gen studie. Het „Tristis est anima mea" van Joh Kman en Bortnianskl's bekend en veel ge zongen „Du Hirte Israels", door het koor gezongen, bevestigden wederom den goe den en fijn-muzikalen indruk van weleer. De teedere pianissimo verdienen een eer volle vermelding. Henri Welbooren beluisterden wij nog maals in het prachtige recitatief en de wel wat langdradige aria „Ich habe genug" uit de Kantate 82 „Schlummert ein", waar in wij door zijn waarlijk benijdenswaardige stemmlddelen getroffen werden De grond slag tot voortreffelijke prestaties is ge legd; moge ook de geestelijke groei mede werken om den totaalindruk van vlakheid op te heffen. Leo Mens speelde nog het „Praludium en Fuga" van den Leipziger organist Sieg fried Walther Muller. Een compositie, die ons sterk geïnspireerd leek op Joh. Seb. Bach, hoewel ook een oorspronkelijk en modern karakter bij tijd en wijle niet te miskennen viel. Het Imposante slot maak te veel Indruk De heer Mens vertolkte het werk met begrip en groot technisch kunnen. Het koor zong tenslotte het „Drie Konin gen Lied", in de fraaie bewerking van Henri Geraedts en Joh. Wagenaar's „Hei- ligh, Heiligh", waarmede aan dezen avond een besluit gegeven werd. AALSMEER: Een zoontje van den heer B.. wonende aan den Aalsmeerderdijk. had gistermiddag spelenderwijze het ongeluk, de kruk der Her bil het pontveer tegen zijn hoofd te krij gen. Het ventje liep daarbii een zoodanige verwonding op. dat geneeskundige hulp Ingeroepen worden, welke door dr. B. werd verleend. HAARLEMMERMEER. De bietencampagne. In Haarlemmermeer heeft het rooien der bieten, met welk gewas dit jaar in dezen polder ruim 1900 hectaren werden be teeld, een aanvang genomen. De schippers komen voor het in ontvangst nemen van de berichten voor bevrachting met de tra- ditioneele vloot in de Hoofdvaart te Hoofd dorp weder bijeen. De bieten hebben zich bij uitstek goed ontwikkeld, zoodat een hoog percentage suikergehalte verwacht wordt. Met pensioen. Aan den heer M. Eilander ls wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ontslag verleend als pont wachter van den Haarlemmermeerpolder aan het pontveer over de Ringvaart bij de Nieuwe Meer, dat bij dit waterschap ge durende tal van jaren ln eigendom, be heer en onderhoud is geweest en thans in particuliere handen is overgegaan. Ongeveer half October gaat de heer Eilander den dienst verlaten. Afbraak en wederopbouw. Het bestuur der Herv. School te Nieuw- Vennep kwam in haar vergadering tot het besluit het schoolhuis dat zich ln zeer slechten toestand bevindt af te breken en op dezelfde plaats een nieuwe woning neer te zetten. Het hoofd der school heeft het schoolhuis reeds ontruimd. Melkauto geslipt en te water. De chauffeur van een met melkbussen beladen vrachtauto raakte gisteravond om streeks 11 uur op den Kruisweg nabij den Sloterweg alhier, de macht over het stuur kwijt, doordat op den door den regen glad geworden weg de wielen slipten. Het gevolg was, dat de auto den grasberm inreed, over den kop sloeg en in het water terecht kwam. De bestuurder wist zich bijtijds uit zijn benarde positie te bevrijden, bleek er wonderlijk goed te zijn afgekomen en kon zich met een andere auto huiswaarts i begeven. De gehavende melkauto werd van morgen met takels weder op den kant ge trokken. Nutsgebouw, Steenschuur: Psychometrische seance. Nam. 8.15 uur. Stadsgehoorzaal: Feestavond Chr. Jeugdver. N.O.M.A.T.E.G., n.m. 8.15 uur. Donderdag. Ned. Leger des Heils: Spr. ds. Scheenloop van Rotterdam, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V6—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3H uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; .Onverbreekbare banden". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4V4 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: Jezebel". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Artisten-Ingang". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onschuldig verdacht". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De groote illusie". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 24 t.m. vrydag 30 Sept. a.s. waargenomen door de apotheek Du Croix, Rapenburg 9. Tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helmlnapark 8, .Tel. 274. Op den Ringdijk nabij Halfweg al hier, kwam een wielrijder met een auto zoodanig in botsing, dat hij tegen den grond sloeg en op verschillende plaatsen verwond werd. Na bij een der bewoners binnengebracht en verbonden te zijn, liet zijn toestand zich nogal gunstig aanzien. HILLEGOM. De werkloosheid. In de afgeloopen week is de werkloosheid van 84 gestegen tot 88 ingeschreven werk- loozen. Verleden jaar waren er 180 werk- loozen. Met een toespraaJc van pastoor Kosters is de heer P. B. Bottelier geïnstal leerd als vice-praeses van de St. Joseph- gezellen-vereenlglng alhier. Daarna heeft de vice-praeses zelf het woord gevoerd en den tweeden senior de medewerking der leden namens hen toe gezegd De belangstelling voor deze installatie was van de zijde der gezellen groot. KATWIJK AAN ZEE. Katwijksche Gynrnastiekvereeniging „Hercules". De eens zoo bloeiende gymnastiekver. „Hercules" ligt op sterven. Dat valt wèl te betreuren daar deze de eenige vereeniging is, waar het vak „lichamelijke oefening" beoefend wordt, daar op de lagere scholen in deze gemeente geen les in dat vak gege ven wordt. Om te trachten de vereeniging weer nieuw leven ln te blazen, werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis een verga dering uitgeschreven voor ouders, leden, oud-leden en begunstigers van Hercules. De voorzitter de heer J. W. Barnard zette het bestaansrecht van Hercules uit een. Het aantal leden, speciaal de heeren- afdeeling is sterk afgenomen; er ls een groot financieel tekort. Er werden druk plannen beraamd om dat tekort te dekken. Als resultaat der besprekingen werd be sloten. aan B. en W. te verzoeken een col lecte te mogen houden. Ook werd besloten, dat door de juniores van de Jongens- en de melsjesafdeeling een speldjesverkoop zal gehouden worden om het nadeellg saldo aan te zuiveren. Ook werden twee commissies gevormd, één voor dames en één voor heeren. onder leiding van een oud-lid om te trachten door persoonlijk bezoek het ledenaantal op te voeren. Met den wensch, dat door de te nemen maatregelen Hercules weer een schoone toekomst tegemoet moge gaan. sloot de heer Bamard deze bijeenkomst. De heer W. M. van Beelen vischte uit zee op een kinderluchtballonnetje, dat uit een daaraan bevestigd kaartje bleek opge laten te zijn te Schaarbeek (Brussel) ln België. Van deze vondst werd aan den eigenaar kennis gegeven. NOORDWIJK. Propaganda-avond der Ned. Fabrikaat-week. Tijdens de feestelijkheden in begin Sep tember ls door de NoordwiJ'ksche Midden stand een Ned. Fabrikaat-week gehouden weke zeer goed geslaagd ls. Thans had het comité een propaganda-avond voor het Ned. Fabricaat uitgeschreven in Hotel Royal. De voorzitter de heer S. P. C. v. Wely opende deze bijeenkomst met een welkom in het bijzonder tot de beide propagandis ten van het Ned. Fabrikaat de heeren Swcers en Snoek en mede tot de leden der Jury. In het kort besprak de voorzitter de ge houden propaganda-week waaruit bleek, dat door eensgezindheid veel tot stand ge bracht kan worden. Spr. wekte allen op tot een goede saamhoorigheid. Voorts bracht hij dank aan het gemeentebestuur voor de beschikbaar gestelde prijzen en de groote medewerking, dank aan het politiekorps, de muziekkorpsen en aan de volijverige jury, waardoor het mogelijk is geworden de 'week zoo goed te doen slagen. Hierna hield de heer Sweers een cau serie over „Waarom Ned. Fabrikaat" Op duidelijke wijze zette spr. uiteen het nut en de noodzakelijkheid hiervan. Men be merkt nog al te veel onachtzaamheid ten 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6