LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 28 September 1938 SPORT LAND- EN TUINBOUW BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK VOETBAL. Leidsche Voetbalbond Uitslagen van Zaterdag 24 September, lste klasse: Katwijk 1—LRC 1, 1—5; Sleutels 1RCL 1. 2—5. 2de klasse A: LRC 2—Noordwijk 2. 1—1; Quick B. 2—AR.C. 2. 3—3. 2de klasse B: Noord wijk 3—Katwijk 2. 6—2; ASC—RCL 4—1. 3de klasse Noordwyk 4Quick B. 4. 44; Ter Leede 3^S.C.O. 2. 4—5, C.N.V.2—Rynsb. B. 0—2. 4de klasse: R.C.L. 3—M.S.V. 2. 4—6; Rjjnsb. B. in—A.R.C. 4. 6—2; F. Pacta II—Sleutels II Adspiranten: Noordwok «b» Rynsb. B. 3-11; Ter Leede—L.R.C. 1—2; C.N.V.—Katwijk 4—4. Uitslagen van Zondag 25 September. lste klasse: Lugd. 3Leidsche B. 1. 11. 2de klasse A: U.V.S. 4Beresteijn 1. 94. 2de klasse B Leidsche B. 2Roodenburg 3. 2—0; Lugd. 5—A.S.C. 4, 3—3; U.V.S. 5—Rouw koop 2. 03. 3de klasse A: L.F.C. 5D.V.S. 3. 24; Lugd. 6—A.S.C. 5. 2—2; U.V.S. 6—L.D.T.S. 2. 1—1. 3de klasse B: Rouwkoop 3Zuiderkw. 3. 1—1. 4de klasse B: Morschkw. 3Rouwkoop 4. 9-1. Juniores: Lugd.Roodenburg 101; U.V.S. (B)—U.V.S. <A.» 0—19. Adsp. A: U.V.S. ia)A.S.C. <a) 1—0. Adsp. B: Lugd.—Morschkw. 13—0; Zuider kw.Roodenburg 31. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie heeft Quick Boys I. thans voor de derde maal. ge toond. dat zy in dit seizoen weer heel wat van plan is. Met 09 moest Woubrugge I er thuis spelend, tegen de Boys aan gelooven. AR C. I. de steeds gTOOte concurrente van de Katwijksche kampioenclub. zal ook ditmaal wel een ernstig woordje meespreken, ook al zijn de overwinningen 3—2 en nu 31 tegen Noord- wijk I niet zóó overtuigend. LJR.C. I heeft zich knap hersteld en wist nu te Katwijk tegen de club van dien naam met 15 te zege vieren. Sleutels I was in de eersten wedstrijd blijkbaar wat te hard van stapel geloopen. Nu zag zij althans R.C.L. I er met 25 en de pun ten vandoor gaan. Ter Leede I ten slotte komt de eer toe met haar derde overwinning als eenig elftal gelijk te staan met Quick Boys. In 2 A heeft alleen M.S.V. I het tegen S.LJF. I tot een overwinning kunnen brengen. In 2 B moest Koudekerk voor het eerst tegen Quick Boys III het onderspit delven. In de 3de klasse zag Noordwijk IV zich met een 44 uitslag een puntje door Quick Boys IV afgesnoept. In de 4de klasse wist M.S.V. n haar eersten wedstrijd tegen R.C.L. III met 46 te winnen. Voor de adspiranten speelden AJR.C. tegen Noordwijk ta> 1—1 gelijk. Rijnsb. Boys zege vierde met 311 over Noordwijk tb», terwijl L.R.C. het wist klaar te spelen Ter Leede met 1—2 op eigen veld te kloppen. Katwijk speelde thans ook voor de derde maal gelijk tegen C.N.V. Voor de Zondagcompetitie wist Alphen in in een uiterst spannenden wedstrijd U.V.S. Ill met 32 te kloppen. L.F.C. III moest het tegen Zuiderkwartier met 32 afleggen. Met D.S.O. II en L.D.W.S. II, die beide een overwinning boekten, kan het met eerstgenoemde elftallen voorloopig gaan spannen. In 2 A bleef U.V.S. IV met 94 tegen Bere- steyn I op het goede pad voortgaan. In 2 B zag Lugdunum V zich met 33 een puntje door A.S.C. IV ontnomen. Sportman II deed het met 162 tegen Zuiderkwartier II een tikje beter. Ook Rouwkoop II boekte met 03 tegen UVS V een flinke overwinning. In 3 A behielden D.S.O. III zoowel als D.VB. in beide met 3 overwinningen nu. de leiding, terwijl in 3B A.Z.L. I en L.D.W.S. IV mo menteel den toon aangeven. In 4 A wist L.D.W.S. V de derde zege met 62 tegen UVS VIII in de wacht te sleepen: een kunstje, dat Morschkwartier III in 4 B met een 9—1 zege op Rouwkoop IV wist te ver- toonen. Voor de juniores wonnen U.V.S. «a) en Lug dunum beide opnieuw met groote cijfers 190 en 101. dat wil zelfs in de junioresafdeeling wel wat zeggen. Voor de A-adspiranten won Sportman (a) weer dik, met 110 van T.O.N.A.. terwijl haar concurrente U.V.S. Ca) met 10 over A.S.C. zegevierde. In de B-afdeeling moest Morschkwartier in Lugdunum, die den strijd met 130 won. haar meerdere erkennen. U.V.S. (c) kwam reuze uit den hoek met een 1—0 overwinning tegen Sportman <b>. Zuiderkwartier boekte een 2de overwinning met 31 tegen Roodenburg. C.G.W.-WEDSTRIJDEN. Morgenochtend om 10.15 uur speelt op het terrein aan het Zwarte Pad een C.G.W.-combi- riatie tegen het Post-elftal. Morgenmiddag om 3 uur speelt C.G.W. II tegen op het terrein aan het Zwarte Pad. WIELRENNEN. DE FINALE 100 KILOMETER WERELDKAMPIOENSCHAP. Cor Wals en Kaser ter verantwoording geroepen. De sportcommissie van de Nederlandsche Wielren-Unie heeft in haar gisteren gehouden vergadering besloten den renner Cor Wals en den gangmaker A. C. Kaser ter verantwoording te roepen naar aanleiding van hun rijden in de finale over 100 KM. om het wereldkam pioenschap 1938 te Amsterdam. GERARDIN—FALCK HANSEN VERBETEREN WERELDRECORD SMITS—DERKSEN. De Nederlandsche amateurs P. Smits en J. Derksen, die op 22 September j.l. op de Utrecht- 6che stadionbaan het wereldrecord voor tan dems over een kilometer met staanden start met een tijd van 1 min. 8 3/5 sec. op hun naam gebracht hadden, hebben hiervan niet lang plezier mogen beleven. Op de stedelijke wieler baan te Bordeaux n.l. hebben de Fransche en Deensche beroepssprinters Gerardin en Falck Hansen voor een groot aantal toeschouwers een geslaagde poging gedaan om het wereldrecord te verbeteren Na 500 M. bedroeg de tyd van dit tandempaar 35 sec -37 4 5 sec. van Derksen en Smits», na een halven mijl 53 sec. «56 1 5 s.h terwijl zij den kilometer tenslotte aflegden in 1 min. 5 sec., zoodat het wereldrecord van onze landgenooten met 3 3/5 sec. aanzienlijk ver beterd werd. TENNIS. EEN TENNISRANGLIJST. Pierre Gillou. de voorzitter van den Fran- schen Tennisbond. heeft een tennisranglfjst op gesteld. zoowel voor heeren als dames. Bij de heeren staat natuurlijk Donald Budge «V. S.) op de eerste plaats, gevolgd door J. Bromwich (Australië). B. Riggs «V.S.), H. W. Austin «Engeland"». A. K. Quist (Australië), G. Mako (V.S.). S. Wood (V.S.), J. Hunt (V.S.), R. Menzel (Tsjecho-Slowakije), F. Puncec (J.- Slavië), terwijl de heer Gillou dan nog verder noemt Yamagishi. Parker. Hopman, Grant, Henkei. Petra en Szigeti. Bij de dames voert Helen Wills de lijst aan gevolgd door H. Soerling (Denemrrken) A Marble <V.S.>. H Jaco'os <V.S.>. S. Fabyah (V.S.». J Jedrzejowska «Polen». D. Bundy (V. S S. Mathieu -Frankrijk). N, Wynne 'Austr. M. Lumb (Engeland) en vervolgens Hard wiek 6tammers, Hlller-Heine, Seri ven en Wheeler. ZWEMMEN INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN IN „DE REGENTES". Een serie uitstekende prestaties. Gisteravond werden in de zweminrichting ..De Regentes" te Den Haag internationale zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd dooi de Haagsche zwem- en polovereeniglng Z.I.A.N. De belangstelling voor deze wedstrijden, waar aan de sterkste Nederlandsche zwemsters en zwemmers deelnamen, was zeer groot. In de eerste series van het nummer 200 M. schoolslag dames werd weliswaar goed ge zwommen. doch de grootste spanning viel in de laatste serie, waarin de Engelsche Europeesche kampioene Doris Storey opnieuw revanche gaf aan Jopie Waalberg. Na de eerste banen bleven beide zwemsters gelijk. Op 150 M. had Jople Waalberg een kleinen voorsprong, doch de Engelsche kam pioene beschikte over meer reserve en won met uiterste krachtsinspanning. Jopie Waal berg bezette de tweede plaats. Bij het nummer 100 M. rugcrawl heeren toonde J. van Heteren «Het IJ) in de laatste serie duidelijk zijn meerderheid over zijn riva len. Hij tikte dan ook ruim 3 seconden eerder aan dan Houtschilt van Z.I.A.N Voor het nummer 100 M. borstcrawl dames hadden 13 zwemsters ingeschreven. Natuurlijk was Rietje van Veen (R.D.Z.) de snelste, maar zij toonde nu wel haar voortreffelijke conditie door den afstand bij te leggen in 1,6 H min. Trude Malcorps uit Zwolle, zwom een uitste kende race. doch bleef op de laatste baan. toen Rie van Veen fel spurtte, aanmerkelijk achter. Het spreekt wel vanzelf, dat de Europeesche kampioen Kees Hoving «R.Z.C.» op het num mer 100 M. borstcrawl de sterkste was van de 20 inschrijvers. Hoving egaliseerde in deze race het Nederlandsche record, dat hij tijdens de Europeesche kampioenschappen te Wembley vestigde met 59,8 sec. De race 100 M. rugslag werd met ruimen voorsprong door Iet van Feggelen gewonnen. Het nummer 200 M. schoolslag heeren werd gewonnen door Smitshuyzen van de A.Z. 1870. Het schoonspringen voor dames werd een zege voor de Europeesche kampioene miss Betty Slade met 99.17 punten. Na de pauze werden de wedstrijden voort gezet met de 4-maal 100 M. borstcrawl esta fette voor dames. Deze race leverde een ge makkelijke overwinning voor de snelle ploeg van de Rotterdamsche Dameszwemclub met de dames Groeneweg. Soetekouw. Den Ouden en Van Veen. Het zwemprogramma werd besloten met het nummer 3-maal 100 M. wisselslag-estafette heeren. dat gewonnen werd door de ploeg van Het IJ met de heeren Van Heteren. Van Aelst en Molenaar. De races werden besloten met een waterpolo- wedstrijd. MOTORSPORT. DE A.S. INTERNATIONALE MOTORRACES OP DUINRELL. Zooals bekend organiseert de Motorclub Was senaar en Omstreken op Zondag 2 October a.s. internationale terreinraces op het landgoed Duinrell van den Graaf van Zuylen van Nfje- velt te Wassenaar. Der traditie getrouw is de belangstelling voor dit evenement weer enorm groot. Een honderd tal rijders, waaronder buiten de reeds be kende 12 Belgische rijders de allerbeste Ne derlandsche terreincoureurs, zullen elkaar de begeerde tropheeën bestrijden en gezien de kwaliteit der deelnemers belooft deze dag. zoo wel nationaal als internationaal, een groote spanning te zullen brengen. Het te rijden traject, dat een lengte van 5 KM. heeft en door de renners 13 of 15 maal moet worden gereden, is mooier en interessan ter dan ooit te voren. Door het inlasschen van meerdere heuvelklims zullen de rijcapaciteiten nog meer worden getest op kalmte, beleid, durf en meesterschap en als de weersomstan digheden willen medewerken, zal a.s. Zondag een motorsportschouwspel te zien zijn als nim mer te voren. De wedstrijden zullen voor de Juniorklassen aanvangen om 12 uur. terwijl de seniores om 2 uur aan den start zullen komen. SCHAKEN. ALGEMEENE VERGADERING VAN HET LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Gisteravond hield deze club in „In den Ver gulden Turk" een algemeene ledenvergadering, die goed bezocht was. De voorzitter, ir. J. J. G. van Hoek, sprak het openingswoord, waarna de secrtaris, dr. J. F. Sirks de notulen der vorige vergadering las. welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde en wel een tusschentydsche. want de heer D. de Jong. gedurende een reeks van jaren vice- voorzitter der club. had als zoodanig bedankt en het mocht niet gelukken hem op dit besluit terug te doen komen. Daarop werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer A. E. J. Modder man. die de functie van secretaris op zich zal nemen, terwijl dr. J. F. Sirks als vice-voorzit- ter werd benoemd. Besloten werd wederom met 2 tientallen uit te komen, het lste tiental in den Haagschen Schaakbond, het 2de tiental in den Leidschen Schaakbond. Als leider van het 1ste tiental werd de heer I. Zitman benoemd, als leider van het 2de tiental de heer Modderman Voor de overige leden zullen vriendschappelijke wed strijden georganiseerd worden. Vervolgens kwam de agenda voor de algemeene vergade ring van den Leidschen Schaakbond in behan deling. Met verschillende punten werd instem ming betuigd. Ook werd nog besloten den win- terwedstrijd in groepen van 7 spelers te houden. Bij dc rondvraag werd gesproken over de op gemaakte ranglijst. Na sluiting hield men een gongwedstrijd, waaraan alle aanwezigen met groot genoegen deelnamen. DAMMEN. W.W.D. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden voor de borden-bezetting in de veertiende ronde lulden als volgt: J. de NieJ. Blansjaar 20: H. Binnendijk -M. Oosterhout 2—0; I. Binnendijk-F. Feitsma 0—2; W. F. Laman—A. Singeling 2—0: D. HoupsA. de Bezemer 02; J. BlansjaarG. Stuurop. n.g.; A. B. v. d. Hoek—W. Vlasveld 11; P. LamanH. Binnendijk 2—0: M. Oos terhoutJ. de Nie 11; I. Binnendijk—A. B. v. d. Hoek 0—2. ROOSTER DER COMPETITIE. DAMDISTRICT GOUDA. Ie klasse B. Ie ronde: 13 Oct. Boskoop I— «Excelsior I Waddinxveen)12 Oct. Stolwijker- sluis IMoordrecht I. 2e ronde: 25 Oct. Excel sior IZoetermeer I. 3e ronde 11 Nov. Zoe termeer IBoskoop I. 9 Nov. Stolwijkersluis I Excelsior I. 4e ronde: 25 Nov. Zoetenneer I Stolwijkersluis I; 22 Nov. Excelsior IMoor drecht I. 5e ronde: 8 Dec. Boskoop IStol wijkersluis I; 14 Dec. Moordrecht I—Zoeter meer I. 2e klasse B, le ronde: 13 Oct. Boskoop II Excelsior II; 12 Oct. T.O.G. I—Reeuwijk I. 2e ronde: 27 Oct. Boskoop II—T.O.G. I; 25 Oct. Excelsior II—Reeuwijk I. 3e ronde: 10 Nov. Boskoop IIReeuwijk T: 9 Nov. T.O.G. I— Excelsior II. 4e ronde 22 Nov. Excelsior IT— Boskoop II; 25 Nov. Reeuwijk I—T.O.G. II. 5e ronde: 14 Dec. T.O.G. I—Boskoop II. 6e ronde: 16 Dec. Reeuwijk I—Excelsior II; 20 Dec. Excelsior II—T.O.G. I; 23 Dec. Excelsior II—Boskoop II. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hoe heet de plant, waarvan een takje hierbij gaat en hoe is de behandeling? L. J. E. te L. Antwoord: Uw plant is een begonia, welke door zaad wordt vermenigvuldigd. De meeste komen niet gemakkelijk den winter door. De bloemist zaait ^lk voorjaar en ruimt in het najaar od. Houd de plant koel en ver van de kachel en geef gedurende den winter matig water. In het volgend voorjaar dient u nieuwe potaarde te geven. Vraag: Kiuit u mij een boekwerkje aanbe velen. waaruit ik raad kan putten voor het k.veeken van klem fruit? Antwoord: Wij kunnen u hiervoor sterk aan bevelen het boek. geschreven door Radstake. chef-kweeker van de Kon. tuinen van ..Het Loo". Uitgever ls de My. „Kosmos" te Amster dam. in eiken boekhandel verkrijgbaar. Adres sen om practisch te werken kunnen we u niet aan de hand doen. Vraag: De bladeren van onze palm groeien niet trapsgewijs uit maar in één vlak. Is daar iets aan te doen? P. M. te L. Antwoord: Dit is vermoedelijk een gevolg van de gebrekkige eenzijdige belichting, welke deze plant in een kamer heeft. In een broeikas bijv. waar tevens een meer regelmatige groei wordt onderhouden, gedijt de plant op de door u g*.- wenschte manier. Vraag: Kent u een middel om muggen ta verdrijven, waar flltten niet helpt? J. Z.—H. te L. Antwoord: Dit verschijnsel doet zich veel voor bij deze hooge temperatuur. Daarbij komt dat het rüet waait, zoodat de muggen op één plaats blijven hangen. Misschien kunt u tocht veroorzaken, door ramen en deuren tegen el kaar open te zetten. Dan verdwijnen de muggen vaak. Vraag: Mijn Fuchsia stond prachtig en op eens zijn de blaadjes als bijgaand. Wat kan daarvan de oorzaak zijn? Mej. E. v. H. te L. Antwoord: Zonder meer van de plant en van de omstandigheden te weten, kunnen we u niet inlichten. De ontvangen blaadjes waren verdroogd, maar overigens gaaf. Vraag: Aan een bladbegonia vormen zich een paar bloemknoppen. Kunnen we deze tot bloei laten komen zonder dat het de plant schaadt D. v. d. L. te O. Antwoord: Vele soorten bladbegonia's bren gen vele en mooie bloemen voort. Het schaadt de plant niet. d.w.z. de bloei gaat niet ten koste van de bladontwikkeling. Geef de plant in water opgeloste bloemenmest, bijv. éénmaal per maand. Vraag: Heb een Morellenboom. welke in den weg staat. Kan deze worden verplant en wan neer? A. J. v. Z. te L. Antwoord: Dat kan meestal heel goed als u de boom ruim rooit en met flinke wortel over plant. Zorg er voor dat de wortels goed met de aarde in aanraking komen. Geef na het plan ten stalmest, waarover de laatste aarde wordt gebracht. U kunt verplanten, wanneer het blad is afgevallen. Meestal half of eind Novem ber. Vraag: Vindt in mijn huis luisjes. welke zeer beweeglijk zijn. Waar komen deze diertjes van daan en hoe raak ik ze kwijt? P. H. A. te K. a. Z. Antwoord: Een en ander lijkt ons onschul dig toe. U doet het best een timmerman-aan nemer in den arm te nemén en deze naar een en ander te vragen. U kunt dan tegelijk de beestjes laten zien. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Deze week is ingezet met op de slachtvee- afdeelingen te Amsterdam en Rotterdam vrij korte aanvoeren, terwijl het bezoek in verband met de Israëlietische feestdagen heel wat min der was dan gewoon. De handel verliep dan ook zeer kalm. Ook te Groningen en Purmerend was zulks het geval. De prijzen waren evenwel niet lager dan bij afloop der vorige week. Stie ren waren door 'n zeer kleinen aanvoer over de geheele linie duurder. We noteerden voor koeien en vaarzen van 6074 ct. p. Kg. geslacht ge wicht en voor stieren van 5662 ct. Ook de vette kalverenmarkt stond onder nadeeligen in vloed van de Israëlietische feestdagen. Weinig aanvoer en stille handel. De vraag naar vleesch is evenwel op het oogenblik uiterst klein, daarentegen is er een zeer groote vraag naar vetten. Rundvet en reuzel zijn reeds door den onzekeren politieken toestand aanzienlijk gestegen, want velen koopen thans in voorraad. Ook andere levensmiddelen zijn plotseling zeer in trek. Het ls daarbij opmerkelijk dat alle vleeschsoorten veel minder worden gevraagd. Het goedkoopere vleesch zelfs, n.l. schapen-, nuchter kalfs- en paardenvleesch. wordt veel minder verkocht. De marktprijzen hiervoor lie pen dan ook de laatste dagen wat terug. Ook de varkensmarkt verliep in het algemeen maar zeer flauw, ondanks de centrale thans mede varkens afneemt. Wat de gebrulksveehandel betreft, valt er nog een uiterst flauwe stemming te constateeren. Dit neemt niet weg. dat de prijzen van gene zen dieren regelmatig stijgen. Ook geschikt vee voor de mesterij wordt weer duurder. GEBOREN: Laurentius Wilhelmus, z. van G. J. v. d. Poll en P. C. S. v. Leeuwen; Leendert, z. van L. Tisseur en D. Erades; Wilhelmlna, d. van P. Poeliejoe en C. Cornelisse. ONDERTROUWD: J. M. ten Cate. jm. 26 jaar en L. Drijber, Jd. 23 jaar; G. L. Krol, Jm. 26 Jaar en C. B. E. Eerdmans. jd. 25 jaar; J. Lacourt. Jm. 24 Jaar en G. J. Lancel, jd. 22 jaar. OVERLEDEN: P. Weerheim. z.. 3 mnd.; C. Straathof, man, 57 Jaar; W. C. Meijer, man, 31 jaar; M. Laman. wed. van J. Schouten. 90 jaar; J. P. de Haas, man, 62 jaar. DE POSTVLUCHTEN. Op dc uitreis bereikte de „Ibis" Athene. Op de thuisreis landden de „Oehoe" te Medan en de „Valk" te Basra. Het Indië-vliegtuig ..Wielewaal" ls gistermid dag om 14.55 uur op Schiphol geland. BOKSEN. PHILLIPS WINT VAN DOYLE. Ruim 12.000 toeschouwers woonden gisteravond in de Harringa-Arena te Londen een gevecht by tusschen Eddie Phillips (Londen) en Jack Doyle (Ierland), hetwelk bedoeld was als se lectie voor het Britsc-he kampioenschap in het, /waargewicht. Jack Dcyle stond op punten voor. toen hij in de tweede ronde een verschrik kelijke rechtsche te incasseeren kreeg, waardoor hij zijn evenwicht verloor, tusschen de touwen door tuimelde en uitgeteld werd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: W. G. overtr. leerplichtwet f. 6 of 2 d.; A. L„ overtreding motor- en rijwielregel. f.10 of 4 d.; M. M. K. overtr. arbeidswet f.5 of 2 d.; G. B. in staat van dronkenschap een rijwiel besturen 1 week hechtenis voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar en bijz. voorwaarden; A. P. Amsterdam, overtr. bevrachtingswet f.10 of 4 d.; J. G. B. Voorhout, overtr. leerplichtwet f.7.50 of 3 d.; A. H.. huisvr. van A. H„ Katwijk, idem f.3 of 1 d.: W. J. idem idem f. 3 of 1 d.; A. de V.. hvr. van J. G. idem Idem f.3 of 1 d.; L. v. d. P., hsvr. van F. J. P. idem idem f.3 of 1 d.; J. H. hsvr. van L. B. idem idem f.2 of 1 d W. G„ hsvr. van A v. d. B. idem idem f. 3 of 1 d.; E. v. D„ hsvr.'van A. O. idem idem f.3 of 1 d.; A. v. B. hsvr. van W. v. d. P. idem idem f.7.50 of 3 d.; G. H„ hsvr. van H. R. idem idem f.3 of 1 d.; J. H Sassenhelm. idem f. 3 of I d.; F. J. v. d. B. Voorhout idem f3 of 1 d.; A. v. d. N. Noord- wijkerhout idem f2 of 1 d.; J. v. d. T. Alke made idem f. 2 of 1 d.; J. P idem idem f.5 of 2 d.; L. H. idem idem f.3 of 1 d.; W. van E., Rijnsburg. idem f.5 of 2 d.; E. B. idem idem f. 5 of 2 d.: J. de W Amsterdam, loopen op ver boden grond f.2 of 1 d.; J. M. idem Idem f.2 of 1 d.; H. F. zwervende, openb. dronkenschap, 6 dagen hechtenis; M. V. idem f.5 of 2 d.; W. B. idem f.10 of 4 d.; C. v. d. V.. Noordwijk. in staat van dronkenschap een rijwiel besturen f. 10 of 4 d.: J. K„ wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; J. I. J. K. den Haag, loopen op hooiland f.2 of 1 d.; G. v. W„ Voorschoten, overtr. motor- en rijwielregl. en wet 2 x f.3 of 2 x 1 d.; H. M„ overtr. vaarwegen regl. Zuid-Holland f.3 of 1 d.; B. v. d. S. Over- schie. overtr. motor- en rijwielwet f.3 of 1 d.; M. v. d. H., overtr. motor- en rijwielregl. f.5 of 2 d.; W. C. J. Katwijk, overtr motor- en rijwiel regl. f.5 of 2 d H. G. wielrijden zonder rem f.1 of 1 d.; W. v. D.. Katwijk, wielrijden zonder bel f.2 of 1 d.; M. J. V. Zoetermeer idem f.2 of 1 d W. v. S.. Rijnzaterwoude. wielrijden zon der licht f.3 of 1 d.; H. J. C. V„ de Kaag. wiel rijden zonder licht en rood achterlicht 2 x f2 of 2 x 1 d W. M. H„ Haarlem, wielrijden zon der rood achterlicht f. 2 of 1 d.; L. J. A. H. Rijp- wetering idem f.2 of 1 d.; W. N. idem f. 2 of 1 d P. v. d. W. idem f.2 of 1 d.; K. S. te Leiden met een motorrijtuig te snel rijden f.7.50 of 3 d.; F. J. J. B. te Leiden als bestuurder van een rijwiel daarmede een persoon vervoeren f.2 of 1 d.: P. S. idem f.2 of 1 d.; J. F. G. Oegstgeest overtr. verord. Leiden tot voorkoming van brand f.3 of 1 d.; J. B Amsterdam, te Sassen helm met een motorrijtuig te snel rijden f. 7 50 of 3 d.. G. A. Leimuiden. overtreding veiligheids wet f.20 of 8 d.; W. v. S. den B. te Leiden zon der vergunning op den openbaren weg muziek maken f.2 of 1 d.; P. J. M. te Noordwijk zon der vergunning op den openbaren weg muziek maken f.2 of 1 d.; P. J. M. idem f.2 of 1 d.; W. F. v. d. P. idem f.2 of 1 d.; S. v. E., zwervende, te Noord wij kerhout zonder vergunning venten. f.2 of 1 d.; P. M„ Haarlem, idem f.2 of 1 d.; J. P.. zwervende, idem f. 2 of 1 d.; A. ten D„ Rijnsburg, te Oegstgeest zonder vergunning venten f.2 of 1 d.; A. S. te Voorschoten zonder vergunning venten f2 of 1 dag. H. O., wielrijden over een gesloten verklaar den weg. f.2 of 1 d.; J. v. H„ Oude-Weterlng; overtreding motor- en rijwielwet f.5 of 2 d.; H. E. idem f.10 of 4 d.; M. H„ Noordwijk. overtr. motor- en rijwielregl. f.3 of 1 d.; C. N. idem f. 3 of 1 d.; G. v. A wielrijden zonder bel, f.2 of 1 d.; H. A. D.. Noordwijkerhout. idem. f.2 of 1 d.: J. A. H.. Voorschoten, idem, f.2 of 1 d.; N. K„ Den Haag. idem. f.2 of 1 d.; J. M., wiel rijden zonder licht, f.3 of 1 d.; H. Chr. M. P. idem f.3 of 1 d.; J. D. v. d. B„ overtr. verord. Leiden op de straatpolitie, f.2 of 1 d.; Ch. M. A., Den Haag. te Leiden, met een motorrijtuig te snel rijden, f.7.50 of 3 d.; K. F. v. B. idem f.7.50 of 3 d.; J. v. d. S. te Leiden zonder ver gunning van B. en W. in het openbaar water baggeren, f.3 of 1 d.; C. J. B.. overtr. verord. Leiden op de wateren, f3 of 1 d.; J. D., over treding rijverord. Noordwijk f.3 of 1 d.; W. B., Den Haag. overtr. motor- en rijwielregl. en -wet 2-maal f.7.50 of 2-maal 3 d.; P. M. V.. overtr. arbeidswet f.7.50 of 3d.; C. v. O.. Voorschoten, idem 2-maal f.5 of 2-maal 2d.; W. F. de W„ overtr. visscherijwet 2-maal f.2 of 2-maal 1 d. met verbeeurdverkl. vischtuigen; A. D„ Den Haag, overtr. vaarwegenregl. Zuid-Holland f 7.50 of 3 a.; H. K.. overtr. motor- en rijwielregl. f.3 of 1 d.; D. H„ wielrijden zonder rem, f.3 of 1 d.; I. v. E.. wielrijden zonder bel. f.2 of 1 d.; W. C. v. d. H., Wassenaar, idem, f.2 of 1 d.; C. K.. Rijnsburg, idem f.2 of 1 d.; J. v. S. den B. idem f.2 of 1 d.; P. S. idem f.2 of 1 d.; N. v. H., Den Haag. wielrijden zonder licht en rood achterlicht 2 maal f.2 of 2 maal 1 d.; A. J. M., Oegstgeest, 2-maal f.2 of 2-maal 1 d.; L. A. P. wielrijden zonder licht f. 3 of 1 d.; G. H„ overtr. motor- en rijwielregl. 2-maal f2 of 2- maal 1 d.; T. J. M.. overtr. verord. Leiden op de straatpolitie. f.2 of 1 d.; C. v. d. H. te Leiden op den openb. weg spelen met geldstukken, f. 2 of 1 d.: A. ten D. Rijnsburg. te Leiden zonder noodzaak wielrijden over een trottoir, f.2 of 1 d.; P. A. v. I.. Nieuwe-Wetering, te Leiden als bestuurder van een rijwiel daarmede een per soon vervoeren, f.2 of 1 d.; B. Y. K., overtr. verord. Lelden op het verkeer te land. f.2 of 1 q.; D. v. E„ zwervende, overtr. spoorwegwet, f 10 of 4 d Chr. v. A. te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f.2 of 1 d.: J. Z. te Leiden zonder vergunning ven ten, f.2 of l d.; A. J. C.. idem, f.2 of 1 d.; H. J. W. V. te Voorschoten venten zonder vergunning, f2 of 1 d.; J. H„ Den Haag. loopen op weiland f.2 of 1 d.; A. G.. Katwijk, loopen op verboden grond f.2 of 1 d.: N. v. D„ hsvr. van H. v D„ Katwijk, overtr. leerplichtwet f. 3 of 1 d J. B Sassenhelm idem f.3 of I d.; A. D. Noordwijkerhout, idem f.5 of 2 d.: M. v. E„ Rijnsburg, f.3 of 1 d.: J. H. Rijnsburg idem f.3 of 1 d.; J. v. d. M„ Alkemade. idem f.5 of 2 d.; J. N„ Noordwijkerhout. idem f.2 of 1 d.; R v. d. S., Sassenheim, f. 3 of 1 d.; P. G. M. W. Alkemade, idem f.2 of 1 d.: J. v. d. Z. idem idem f2 of 1 d.; A. J. v. B. H„ overtr. motor en rijwielwet f. 7.50 of 3 d.; D. W. M., Rotterdam idem f.7.50 of 3 d.: K. K. V., idem f.7.50 of 3d.; H. S. den Haag. idem f.3 of 1 d.; B. T. Z., Noordwijkerhout, idem f.3 of 1 d.; M. V. den Haag. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; J. Th. G. idem met een motor rijtuig rijden zonder spiegel f.3 of 1 d.: Chr. v. A„ zwervende, openb. dronkenschap, f. 15 of 15 d.; J. v. L.. Voorschoten .idem .2 weken hecht.; P B. Overschie overtr. motor- en rijwiel-regl. en beesch. 4 x f.3 of 4 x 1 d.; H. S S. Voorschoten, overtreding invaliditeitswet f.10 of 4 d.; Chr. v. A„ zwervende openbare dronkenschap f. 5 of 2 d.; A. M. M. idem idem f.5 of 2 d.; N. G. v. d. K. Voorburg, loopen op hooiland f.2 of 1 d.; J. W. v. W. Katwijk loopen op verboden grond f.2 of 1 d.: J. W. v. W. idem idem f.2 of 1 d.; W. M. Alphen a. d. Rijn, overtr. invaliditeits wet f5 of 2 d.; W. S. L. overtreding leerplicht wet f.3 of 1 d.; C. Rh.. Valkenburg (Z.H.) idem f.3 of 1 d.; B. S„ Rijnsburg idem f. 3 of 1 dag: A. v. d. B„ hsvr. van P. J. G.. Noordwijkerhout. overtr. visschery wet 2 x f. 2 of 2 x 1 d. met ver beurdverklaring peur; D. v. K., overtr. spoor wegwet f.3 of 1 d.; M. v. E„ Valkenburg (Z.H.) overtreding tramwegregl. f. 3 of 1 d.; A. de G„ Noordwijkerhout, overtr. motor- en rijwielwet f. 10 of 4 d.; B. K. den Haag idem f. 10 of 4 d.; C. N. Rijnsburg idem f. 7.50 of 3 d.; J. R. Noord wijkerhout idem f.7.50 of 3 d.; P. D. in staat van dronkensch. een rijw. besturen en wielrijden zonder licht f.10 of 4 d. en f.2 of 1 d.; P. de K-, Katwijk, idem f.10 of 4 d.; J. J. G. overtr. motor- en rijwielregl. f.2 of 1 d.; H. v. N. Idem f.3 of 1 d.; J. M. D. Amsterdam idem f.10 of 4 d.; S. E. H. R, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 2 d.; E. L., Amsterdam; idem f.5 of 2 d.; J. v. D. Oegst geest, overtreding motor- en rijwielregl. f3 of 1 d.; P .v. d. B. Noordwijkerhout met een motor rijtuig rijden met ondeugdelijke remmen f.5 of 2 d.; W. D. K. idem f.5 of 2 d.; K. F. v. B. met VOOR DONDERDAG 29 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. AVRO.-Uitzending 8.00 Gr.muz. (Om c.a. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.muz. 10.30 Omroeporkest en soliste (11.1511A0 Declama tie. Om 12.15 Berichten) 12.30 Gr.muz. 11.15 Orgelspel 1.45 Het Lyra-Trio 2.30 Declamatie 3.00 Het AVRO.-Aeolian-orkest 4.00 Ziekenhalfuur 4.30 Viool en piano 5.00 Voor groote kinderen 5.30 Gr.muz. 5.45 Het AVRO -Amusementsorkest 6.30 Sportpraatje 7.00 Vocale duetten met plano begeleiding 7.30 Causerie „Waarom is er onrust in Palestina?" 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 Concertgebouw-orkest en solist 9.15 Radiotooneel 9.45 Het Renova- kwintet en solisten 10.35 Filmmuziek gr.pl.) 11.00 Berichten ANP, hierna; het AVRO- Dansorkest 11.4512.00 Orgelspel. Hilversum II. 301.5 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00— 12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gr.muz. 10.15 Morgendienst 10.45 Gr.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO.-orkest (1.001.20 Gr.muz.) 2.00 Handwerkuurtje 3.00 Gr.muz. 3.45 Bijbel lezing 4.45 Gr.muz. 5.00 Cursus handen arbeid voor de Jeugd 5.30—5.55 Gr.muz. 6.00 Causerie „Jonge Christen-gemeenten in een Mohammedaansch land" 6.30 Zang en piano 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Reportage, eventueel Gr.muz. 8.00 Berichten ANP., Herhaling SOS.-Berichten 8.15 Het Klein Christ. Gemengd koor en gr. muz. 9.00 Causerie „De bezwaren van den ouderdom" 9.30 De Gooilanders (10.00—10.05 Berichten ANP.) 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg concert 11.30 Gr.muz. c.a. 11.50 12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 12.05 Orgelspel 12.50 Het John MacArthur-kwintet 1.202.20 en 3.10 Gr.muz. 3.20 Populair concert 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth en so list 5.05 Gr.muz. 5.50 Frank Walker en zijn kleinorkest 6.20 Berichten 6.45 Cal ender's Second-orkest 7.20 Radiotooneel met muziek 8.20 Causerie „Old Devonshire House. Bloomsbury" 8.35 BBC-Symphonle- orkest en solisten 9.50 Planosoli 10.00 Be richten 10.25 Korte Kerkdienst 10.45 BBC.-Theaterorkest 11.35 Maurice Winnick en zijn orkest 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). Radio-Paris. 1648 M. 8.10. 9.00. 10.30 en 11.20 Gr.muz. 12.40 en 1.50 Glardlno-orkest 3.05 Gr.muz. 3.20 Pianovoordracht 4.20 Gr.muz. 5.20 Radiotooneel 7.20 Zang 7 35 en 8.35 Gr.muz. 8.50—12.05 Uitzending uit het Thé&tre National de l'Opéra-Comique. Keulen, 456 M. 6.50 Gr.muz. 7.30 Om roeporkest 8.50 Omroepdansorkest 10.20 Volksliederenconcert 12.20 Omroepklelnor- kest en J. Preissler met zijn solisten 2.30 Po pulair concert 3.40 Gr.muz. 4.20 Amuse mentsorkest 6.50 Sollstenconcert 7.20 Gr - muziek 8.30 Leo Eysoldt's dansorkest, solis ten. vocaal sextet en instrumentaal kwartet 10.35 Gr.muz. 10.5012.20 Nedersaksenorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest en gr.muz. 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroep dansorkest en gr.muz. 6.50 Gr.muz. 7.23 Zang 8.20 Gr.muz. 9.20 en 10.30 Omroep- symphonie-orkest 10.50—11.20 Gr.muz. 484 M.: 12.20, 1.30;-2.20 en 5.20 Gr.muz. 6.35 Omroepsalonorkest 7.35 Gr.muz. 8.20 en 9.35 Omroeporkest en solisten 10.3011.20 Gr.muz. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Omroep orkest 8.50 Radiotooneel 9.20 Vervolg con cert 10.20 Berichten 10.50 Cello en cem balo 11.05 Berichten 11.2012.20 Geva rieerd concert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 29 September. 1ste Programma: lederen dag van 824 uur: Avto. Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 10.50 Parijs Radio 12.05 Radio PTT Nord of div. 12,20 Parijs Radio 13,20 Brussel VI. 14,20 Keu len 15,20 Parijs Radio 15,25 London Reg. 16,20 Keulen 17,20 Brussel VI. 17.30 Keulen 18.20 London Reg. 18.45 Brussel Fr. 19,20 Keulen 20,20 Brussel VI. 20,50 Parijs Radio. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9.20 Di versen 10,35 London 12,05 Droitwich 14.20 London Reg. 15.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. J. v. E. te O. W. Nader vernemen wij. dat het adres van de Western Electric Company is: Instrumenthandel v.h. G. B. Salm, Keizers gracht 624/644, Amsterdam. een motorrijtuig rijden zonder spiegel f 5 of 2 d.: Th. de F. Halfweg overtr. motor- en rijwielregl. f.5 of 2 d.; R. de W. wielrijden zonder bel f.2 of 1 d.; J. v. B„ Katwijk, wielrijden zonder licht en zonder rood achterlicht 2 x f2 of 2 x 1 d.; Th. j. v. W. Voorhout, wielrijden zonder licht f .3 of 1 d.; G. W„ Sassenheim. wielrijden zonder licht en zonder rood achterlicht 2 x f.2 of 2 x 1 d P. J G.. Noordwijkerhout, idem 2 x f.2 of 2 x 1 d H. J. v. H. wielrijden zonder rood ach terlicht f.2 of 1 d.; D. H. Noordwijkerhout idam f.2 of 1 d.; W. J. S. Hillegom idem f2 of 1 a.; L. G. M. V„ Noordwijkerhout. idem f. 2 of 1 d.; A. A„ Haarlem, overtr. motor- en rijwielregl., geen straf; A. v. d. W. idem geen straf; P. v. d. Z., Voorhout, met een transportrijwiel rijden zonder licht en zonder rood achterlicht 2 x f. 2 of 2 x 1 d,; J. H., Katwijk, overtr. motor- en rijwie.lregl. f.2 of 1 d.; Th. M. Wassenaar, te Lelden met een motorrijwiel te snel rijden f. 7.50 of 3 d.; A. J. v. E„ overtr. arbeidswet f. 5 of 3 d.; J. A. V. idem f. 3 of 1 d.; J. P. L„ Voorhout, f. 15 of 5 d.; K. A. v. A. idem f.5 of 2 d.; P. H. v. U. idem f.7.50 of 3 d.; A. A. V„ Oegstgeest id. 6 x f. 1 of 6 x 1 d.; H. V. idem f. 10 of 4 d.; P. R. Rijnsburg. idem f.7.50 of 3 d.; P. D. Nzn., Noordwijkerhout. overtr. Jachtwet f.20 of 8 d. met verbeurdverkl.; J. Th. M„ Amsterdam, over treding motor- en rijwielwet f.25 of 10 d. met toewijzing der civiele vordering ad f.48; J. G. M„ overtr. motor- en rijwielregl. f. 15 of 5 d met toewijzing der civiele vordering ad f. 29.25. DE MOORD OP DEN NIEUWEN BINNEN WEG TE ROTTERDAM. Verdachte tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank deed gis termiddag uitspraak in de strafzaak tegen den 40-jarigen M. J. A. W. de Zwoon achtig in Den Haag en thans te Rotterdam gedetineerd, die on 12 Mei j.l. de 40-jarige mej. H. J. v. d. Loo had vermoord. Deze moord was geschied in het winkel pand 5a; de Z. had zijn slachtoffer door wurging om het leven gebracht, nadat hij op zijn huwelijksaanzoek een weigerend antwoord had gekregen. Tijdens de behandeling van de zaak eischte het O. M. 15 jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde hem tot een ge vangenisstraf van twaalf Jaar.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10