ROOK TRIUMPH EISCH EXTRA ROOKGENOT Buitenland -'N TRIOMF VAN SMAAK LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 23 September 1938 r 1 CENT De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten Laatste Berichten Binnenland Leed ontzettend door zenuw hoofdpijnen I SPORT Stadsnieuws 2—1 land terug en zijn carrière werd daar voort gezet tot hij in 1926 chef van den generalen staf werd en in 1933 generaal-inspecteur der gansche weermacht. Eens was hij reeds minister van oorlog. Hij geniet een zeer groote populairitelt en vertrouwen onder het volk. De nieuwe regeering is gevormd op wensch van het volk. President Benesj wilde hiermede de openbare meening te vredenstellen, indien al niet wat betreft een „militaire dictatuur", waarom in de eerste uren van opwinding geroepen werd dan toch wat de personen betreft. Een dic tatoriaal kabinet zou in Dultschland stel lig als een uitdaging zijn opgevat. Hoewel een generaal aan het hoofd staat is het geen militair kabinet, maar een werkkabinet, aldus luidt een semi-offi- cieuze mededeeling Het zal het werk der vorige regeeringen voortzetten. Het is een regeering van nationale solidariteit, boven de partijen staande, tot handhaving van v.. Men rie voor Stadsnieuws pag. 2 van het Tweede Blad. jouwd. In de Sudetenduitsche steden aan de grens wachtten gisteren duizenden Duitschers op de aankomst van Duitsche troepen. De bevolking gelooft dat de Duit sche troepen klaar staan om zoo snel mo gelijk het Sudetenland in te trekken. Over het algemeen bleef het echter rus tig. Bij Schönberg in de nabijheid van het douanekantoor van het Sudeten-Duitsche dorp Liebenau ls het nog tot een ernstig gevecht gekomen tusschen Tsjechische soldaten en de Sudeten-Duitsche bevolking. Bij het gevecht werden twintig personen door schoten gewond. Aan beide zijden vie len ook dooden. Gistermiddag volgden berichten over het terugtrekken der Tsjechen elkaar op, doch later is de situatie weer ge heel veranderd. Het D. N. B. meldt n.l„ dat het Tsje chische leger van den chef van den 73 (Insez. Med.) de orde. In kringen der oude regeerings- meerderheld verklaart men. dat alle par tijen der vroegere meerderheid, die de voorstellen van Londen hebben aanvaard, loyaal de regeering zullen steunen, en de officieuze nota zegt: De regeering heeft alle verplichtin gen en alle verantwoordelijkheden van het vorige kabinet op zich genomen. Zij zal deze verwezenlijken en kan daartoe rekenen op den steun van alle partijen, welke den staat uitmaken. Benesj maant tot kalmte. President Benesj heeft gisteravond een radiotoespraak gehouden, waarin hij de bevolking opriep haar kalmte te bewaren. Hij zeide verder onder meer: „In geheel Europa vinden veranderingen plaats, niet alleen in ons land Deze wijzigingen heb ben in verschillende landen verschillende vormen en daarom moeten wij ze met kalmte en in eenheid onder het oog zien. Ik heb nooit gevreesd en ik vrees ook thans niet voor de toekomst van ons volk. Ik ben bereid toe te stemmen in iedere overeenkomst, die gunstig zal zijn voor mijn land, voor de pacificatie van Europa en voor de samenwerking met Engeland, Frankrijk en Duitsch- land. Wij zijn bereid, zoo noodig, tot den laatsten man voor onze rechten te strijden, zooals wij ook tot onderhan delingen bereid waren. Verlies uw opti misme en uw gezond verstand niet. Een nieuwe regeering is gevormd, een regeering van nationale solidariteit. Laat ieder op zijn post terugkeeren, luistert niet naar geruchten en provo caties en vreest niet voor volk en staat. Het volk is diep geworteld. Ik wil besluiten met de woorden van ons nationale gedicht: „Tsjecho-Slowaklje zal niet ondergaan". Rust te Praag weergekeerd. De betoogingen te Praag hebben zich gisteravond niet herhaald. Er is een veel grootere politiemacht op de been, die het publiek tot doorloopen maant en voor komt, dat zich samenscholingen vormen. Betooging voor eenheid. Te Bratislava is een belangrijke betoo ging gehouden voor de eenheid van Tsje cho-Slowaklje. Vertegenwoordigers van de voornaamste Slowaaksche sociale organi saties zonder onderscheid van richting spraken zich uit voor onvoorwaardelijke handhaving van de Tsjecho-Slowaaksche eenheid, welke beschouwd wordt als de eenig mogelijke basis voor de bescherming van de voor de Tsjecho-Slowaaksche bevol king onontbeerlijke economische elemen ten. Een proclamatie tot het leger. Benesj en Matsjnik, de vroegere minister van oorlog, hebben een proclamatie tot het leger gericht, waarin met name wordt ver klaard: Soldaten, De geheele natie en geheele bevolking kennen de ernstige bezorgdheid over de toekomst van den staat. De bultenland- sche propaganda maakt er gebruik van om het vertrouwen van het volk in de verant woordelijke elementen, die belast zijn met de onderhandelingen, te ondermijnen. In deze moeilijke periode verlaat de on geruste bevolking zich op het leger, waarin het een waarborg ziet voor natie en staat Bij iedere gebeurlijkheid zal het leger aan het vertrouwen der bevolking voldoe ning geven en het zal vastberaden en sterk en volkomen gedisciplineerd aan de zijde blijven van den president der republiek In Sudeten-lancl. De bevolking van Sudeten-land geeft uiting aan de onbeschrijfelijke geestdrift, welke haar bezielt. Dorpen en steden zijr. lijk versierd met hakenkruisvlaggen en slingers van groen. Reuter meldt uit Eger dat patrouille Hcnlein'sten te Asch alle anti-nationaal- socialistische Duitschers arresteeren, van wie velen tot Woensdagavond bij de Tsje chische politie dienst deden. Tsjechische polit eambtenaren, die door Sudetenduit- schers waren gearresteerd, zijn weer vrij gelaten Zij trokken met de Tsjechisch» gendarmerie terug tot wat geacht word; de nieuwe grens te zijn. n.l. de taalgrens. Het terugtrekken der Tsjechische autorl- I tciten uit Eger is vertraagd, aangezien de verwachte orders uit Praag nog niet wa ren ontvongen. Het telegraf sche en tele fonische ve-]:*»er met Praag is thans bij na onmo-riijv F-n ondermijnde brug aan den weg bij Eger is door onbekende oei- sonen opgeblazen. Alle treinen, welke uit Eger naar het binnenland van Tsjeclio- Slowakije zijn vertrokken, zijn vol met Tsje chische families, die soms werden uiige- (lngez. Med.) Slowakije te steunen. Litwinof heeft te Genève dit gerucht ontzenuwd. In sommige parlementaire kringen heerscht ernstige verbittering tegen den minister van buitenlandsche zaken. Blum heeft hem op grond van die handelwijze voor de voe ten geworpen Praag een ultimatum gesteld te hebben. Maar zoolang de ernstige span ningen in Europa aanhouden, zien Raynaud en de anderen, die zich van Bonnet af schelden. in, Daladier niet in den steek te kunnen laten. Deze dekte Bonnet met zijn verantwoordelijkheden en moet hem tot dien stap gemachtigd hebben. Diens mede deeling, dat de bedoelde leden van het kabi net niet demissionair zijn, zegt dus niets. Het antwoord van een hunner, den minister van marine, op een vraag dienaangaande gegeven, was veel minder duidelijk. Voor het overige geeft het te denken, dat de pre mier de behoefte gevoelt hen te ontvangen, of dat zij daarom gevraagd hadden. Het verloop van deze oneenigheid hangt af van de mate waarin Tsjecho-Slowakije een ont binding tegemoet gaat. Het verzet in Engeland. De Engelsche arbeiderspartij heeft voor 't weekeinde meer dan 20000 protestbijeen komsten naar aanleiding van het ontwerp tot regeling van het Tsjecho-Slowaaksche vraagstuk georganiseerd Het bestuur van de Brltsche Volken- bondsvereenlging heeft een motie aange nomen. waarin de Britsche politiek ten aanzien van Tsjechoslowakije wordt afge keurd als noodlottig voor de Britsche eer. De motie eischt bijeenroeping van het par- DE ALGEMEENE TOESTAND. Toestand weer precair. Terwijl aller oog zich richt op Godesberg blijft in Tsjecho-Slowakije een toestand heerschen, die uiterst precair moet wor den geacht. De Duitschers schijnen de be sprekingen te Godesberg niet meer te wil- I len afwachten, doch direct de Sudeten te willen bevrijden voor en aleer daar nog eenige grens is vastgelegd. We zwijgen nu nog maar over berichten over veel verder gaande eischen van Duitschland, die nog niet officieel zijn. Zouden deze waarheid bevatten, dan vraagt men zich af, wat Chamberlain nog te Godesberg heeft te doen Diens positie daar is wel uiterst precair geworden. Europa staat wederom op den rand van den afgrond van den oorlog. generalen staf, Krajaden, bevel heeft gekregen, met alle beschikbare wapens onverwijld de Sudetenduitsche grens gebieden weer binnen te rukken en ze tot op het laatste dorp te bezetten. In den middag tegen 4 uur drongen de eerste pantserwagencolonnes de Sudeten duitsche plaatsen Koeningsberg, Falkenau, Graslltz, Neudek, St. Joachlmstal, Weipert e.a. binnen. Vanuit de pantserwagens werd, aiöus het D.N.B., zonder voorafgaande waarschuwing, direct een hevig machine geweer vuur geopend, waardoor talrijke voorbijgangers getroffen werden. In Eger- iand zijn volgens het D.N.B. in drie uur tijds 16 Sudcten-Duitschers door schoten gedood. Het D.N.B. meldt voorts, dat zich van de bevolking een groote opwinding meester heeft gemaakt, daar zij het ergste vreest. Uit verschillende plaatsen in het Sudetenduitsche gebied verklaart het D. N. B. berichten ontvangen te hebben omtrent versterking van de Tsjechische troepen, die wederom gewelddaden zouden plegen. Officieel meldt Praag echter: Het van Duitsche zijde gemelde bericht, als zouden Tsjechische gemotoriseerde troepen, in renige plaatselijk van westelijk Bohemen zonder waarschuwing met machinegewe ren geschoten hebben en in drie uur tijds 16 Duitschers hebben neergelegd, toont de onbetrouwbaarheid van deze berichtgeving aan. want in alle in het betreffende be richt genoemde plaatsen is niets voorge vallen. en werd geen enkele Duftscher ge kwetst of gedood. Felle bewoordingen van Duitsche pers De Duitsche ochtendbladen maken in grooten opmaak melding van „den Intocht van het Tsjechische leger in de Sudeten duitsche grensgebieden en van de Tsjechi sche overvallen op de vreedzame bevolking" De bladen wijzen op de ernstige gevolgen van deze actie Hiermede verliezen de Tsje chen eiken aanspraak op eenige tegemoet koming. schrijft de .Voelkische Beobach- ter". Zij openbaren zich opnieuw als een volk. waarvoor recht en fatsoen niet gei den. en welks optreden niet met den ge- brulkelijken maatstaf in het leven der vol keren gemeten kan worden. Zij roepen de vergelding op. die niet zal uitblijven en die zij duizendvoudig verdienen. De „Boersenzeitung" zegt: Dultsch- Iand's weg staat helder afgeteekenM Hongarije en Polen zijn niet voorne mens te wijken. Het slecht aaneengc- lijmde bouwwerk van den Praagschen staat zal zijn verdiende ontbinding niet ontgaan. De eerste botsing. De speciale correspondent van Reu ter te Asch seint, dat berichten zijn ontvangen, dat de Tsjechen vanochtend vroeg een aanvang hebben gemaakt met de herbezetting van het Sudeten land. Te Oberlohma op eenige honder den meters buiten Franzensbad werd de Tsjechische opmarsch gestuit door het Sudetenduitsche vrijkorps, dat nieuwe versterkingen ontvangt. Geschil in de Fransche regeering. De Fransche premier Daladier heeft gister middag een bespreking gehouden met de mi nisters Raynaud, Mandel, Champetier en Deribes. Gisteravond heeft Daladier tegen over de pers verklaard: „Men heeft het ge rucht verspreid, dat eenige leden der regee ring hun ontslag zouden hebben genomen. Ik heb deze leden gesproken. Ik moet u zeggen, dat het gerucht valsch is." Maar zoo eenvoudig is het toch niet! De Parljsche correspondent der „N.R.Crt." meldt hierover: Het is niet aan twijfel onderhevig of het kabinet was niet eenstemmig ten opzichte van de jegens Tsjecho-Slowakije gevolgde gedragslijn. Hoewel eenige leden tegen Bon net stelling namen, konden ze tegelijkertijd toch niet aan dit meeningsverschil uiting geven. De minister van buitenlandsche za ken had hen voor een uitgemaakte zaak ge steld, door in de laatste oogenblikken, toen de regeering te Praag nog weifelde en naar men zegt. hoopte op een ommekeer te Pa rijs als gevolg van een ministerieele crisis, ie laten mededeelen, dat zij verder niet op de medewerking van Frankrijk behoefde te rekenen, als zij niet terstond zwichtte. Bon net moet daarmee een belofte geschonden hebben. Een zoo belangrijke stap had door alle hadden moeten uitmaken of er aanleiding bestond het bestaande verdrag in werking te stellen. In plaats daarvan werd het ge rucht verspreid, dat behalve Engeland, de Sovjet-unie niet bereid was een militaire actie van Frankrijk ten gunste van Tsjecho- ZUID-AMERIKA. Algcmeene dienstplicht in Argentinië. De regeering van Argentinië heeft een wetsontwerp ingediend, waarbij het ac tieve leger en de reserve direct afhankelijk van de regeering worden gemaakt en waar bij voor het geval van oorlog de algemeene militaire dienstplicht wordt ingesteld voor mannen van 18 en voor vrouwen van 16 jaar af, zonder leeftijdsgrens naar boven. (Inges. Med.) lement en publicatie van den geheelen tekst der Fransch-Britsche voorstellen. Duizenden zijn gisteravond, gehoor- gevend aan een oproep van den wereld bond voor den vrede, bijeengekomen, ten einde kracht bij te zetten aan het protest tegen het Britsch-Fransche plan tot rege ling van de Tsjechoslowaaksche kwestie. Een groot gedeelte van de menigte riep in koor: „helpt de Tsjechen. Chamberlain moet weg". Bij den ingang van Downingstreet, waar de menigte werd tegengehouden door twee rijen politte-agenten, die elkaar een arm gaven, drong het publiek op een gegeven oogenblik zoo, dat de politie versterking moest ontbieden, zoodat in White Hall cn nabij Downingstreet ongeveer tweehonderd politie-agenten voor handhaving van de orde zorgden. De politie trad met takt op en langzamerhand verspreide de menigte zich. Tenslotte werd aan een deputatie toe gestaan zich naar het Foreign Office te begeven en daar een protest te overhan digen. Engelsche ministers manen tot kalmte. Halifax, de Britsche minister van bui tenlandsche zaken, heeft verklaard, er zeker van te zijn, dat allen Chamberlain het beste zouden wenschen bij zijn moe dige missie voor den vrede. Intusschen wilde hij er bij het publiek op aandringen zich te onthouden van het maken van voorbarige conclusies en te wachten tot het oogenblik. dat de premier in staat zou zijn het land volledig op de hoogte te stel len van de feiten. De minister voor de coördinatie der defensie, Inskip, heeft het woord gevoerd op een receptie te Ixmden, aangeboden aan 800 Duitsche oud-militairen door 300 Britsche collega's. Hij zeide dat het zoowel een vernedering als een ramp voor het menscheüjk ras zou zijn nog meer kostbare schatten te verspillen in een nieuwen oor log van grooter hevigheid. Inskip gewaagde ook van de bijeen komst te Godesberg en zeide er zeker van te zijn, dat alle aanwezigen slechts één hoop hadden, hl. dat de conferentie zou leiden tot een rechtvaardige en vreedzame regeling. Lord Winterton heeft een beroep gedaan, op het Engelsche volk om zich niet door de te kwader uur gelanceerde slagzinnen van „verraad" te laten overbluffen en het hoofd koel te houden. De crisis was nog volstrekt niet voorbij en een enkel mis plaatst woord kon veel bederven. Valsch optimisme was even gevaarlijk als zwart pessimisme en de eenige juiste houding was afwachten tot het officieele nieuws gepubliceerd zou worden. (Ingez. Med.) INBRAKEN TE AMSTERDAM OPGEHELDERD. Voor f. 2500 aan antiquiteiten en goederen gestolen. Eenige weken geleden is Ingebroken in de kelders van het voormalige Lloyd-hotel aan de Handelskade te Amsterdam. De kelders beslaan een groote ruimte en een van deze, welke afgesloten kon worden, was als opslagplaats in gebruik ten gerieve van een Amsterdamsche dame, die ln pen sion was gaan wonen en haar goederen, waaronder kostbare antiquiteiten, kleeden en gordijnen, hier ln koffers had opgesla gen. Dieven hadden hier de lucht van ge kregen en wisten een aardigen slag te slaan. Voor niet minder dan vijf en twin tighonderd gulden aan goederen namen zij bij herhaalde bezoeken aan de kelders mede. Gisteren konden rechercheurs drie man nen, allen werkloos, aanhouden. Het zijn een 42-Jarlge typograaf, een 21-jarige houtbewerker, die zich aan den diefstal hadden schuldig gemaakt, en een vijftig jarige man, die de goederen had opge kocht. Twee hunner vertoefden terzake van den inbraak in een confectie-fabrlek aan de Spulstraat te Amsterdam, waar voor zij Juist dezer dagen waren aange houden, op het bureau Warmoesstraat. Een deel van de goederen kon reeds worden achterhaald. CHILEENSCHE KRUISERS ZULLEN HIER WORDEN VERBOUWD. De Chileensche Marineraad heeft aan bevolen ln Nederland twee kruisers te laten verbouwen. „Ik had ontzettend veel last van zenuw hoofdpijn, Togal heeft me echter baat ge bracht." Ditschrijftde Heer H. J. Slothouber, Singel 89a te Bussum, welke een der velen ls j die baat hebben ge vonden bij TOGAL, het i probate en volkomen onschadelijke, pijnstil lende en pijnverdrij- vende middel bij rheumatiek, ischias, griep, spier-, hoofd- en zenuwpijnen. Het geheim der TOGAL-tabletten berust op de heil zame werking op het bloed en de inwen dige organen, waaruit ze de onzuiverheden verwijderen. Deze onzuiverheden zijn de oorzaak van velerlei pijnen en ongemak ken, die door TOGAL worden bestreden. BH olie apoth. en drop. v.a. 0.80 p. /loc. (txcL O.B.) (ingez. Med.) dt Heer H. Slothouber Basium 62 WATERPOLO. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. S.V.H.—HE* IJ op 2 October. De wedstrijd S.V.H.—Het IJ om het kam pioenschap van Nederland zal Zondag 2 October des middags om één uur ln de zweminrichting ..Mauritskade" te Den Haag gespeeld worden. VOETBAL. UIT NIEUWVEEN. Nic. Boys II speelt Zondag te Leimuiden een /riendschappelijken wedstrijd tegen Leimuiden II. Nic. Boys III ontvangt bezoek van Leimui den III. (Inges. Med.) PRINS BERNHARD WEER BIJ DE LICHTE BRIGADE. Groote geestdrift te Veenendsal. Z.K.H. Prins Bernhard ls ook heden bij de tweede oefening van de Lichte Brigade aanwezig geweest, welke vanmorgen om 11 uur begon en tot morgenmiddag 12 uur duurt. De Prins was wederom vergezeld van zijn adjudant kapitein de Roo van Alderwerelt. en vertoefde onder groot enthousiasme van de inwoners van Veenendaal enkele oogen blikken bij de commandopost van het tweede bataljon van het 34ste regiment In fanterie. (oorlogsorganisatie) Dit bataljon ls Ingedeeld bij de roode partij en heeft de opdracht om de blauwe party aan te vallen. De Prins begaf zich naar het punt, waar het treffen zal plaats vinden. OOK GOEDKOOPE TREINEN MET DEN WINTERDIENST. Ook met den Winterdienst zullen de Ned. Spoorwegen evenals met den Zomerdienst een groot aantal goedkoope treinen laten loopen. UIT NED. OOST-INDIË. ZWARE BRAND. BUITENZORG, 23 Sept. lAneta) De resident van Biliiton meldde telegrafisch aan de regeering, dat by een brand lr. de aessa Kantoeng op Billtton zestig hulzen in de asch werden gelegd, waardoor drie honderd personen dakloos werden. De scha de wordt geraamd op f. 18.000. Bulgarije erkent Franco. Bulgarije heeft het bewind van Franco officieel erkend. De regeering heeft een communiqué gepubliceerd, waarin gezegd wordt: „Tusschen beide regeeringen is een overeenkomst gesloten, die bepaalt, dat de J Hollandsche grensstations de passen enz. landen bij elkander vertegenwoordigd zul-1 gereed te houden, len zyn door algemeene agenten, die de zelfde rechten zullen hebben als de chefs der diplomatieke missles". ZEER STRENGE PASSENCONTROLE AAN DE GRENZEN. In de laatste dagen is de passencontrole aan de grenzen van ons land zeer ver scherpt. Speciale passencontroleurs onder zoeken zeer nauwkeurig alle passen en goe deren van personen die uft Duitschland ons land binnenkomen. By de kleinste afwy- king wordt de reiziger vastgehouden of weer naar Duitschland teruggezonden. Om vertraging van de uit Duitschland komen de treinen te voorkomen worden de reizi gers op de Duitsche grensstations reeds gewaarschuwd om voor aankomst aan de DEIDSCH UNIVERSITEITSFONDS. Dr. H. M. R. Leopold benoemd tot Byzonder Hoogleeraar. De Universiteitsraad van het Leisch Uni- versiteltsfonds heeft, na verkregen Konink- ïyke machtiging, benoemd tot byzonder hoogleeraar in de Italiaansche archaeologie, dr. H. M. R. Leopold te Rome Tot curato ren van dezen leerstoel zyn benoemd dr. J. van der Hoeven te Eefde, dr. P. C. Mol- huvsen te 'sGravenhage en mr. J. A. N. Pa tij n te 's Gravenhage. Alcoy weer gebombardeerd. Tien rechtsche vliegtuigen hebben gis termiddag een groot aantal bommen laten vallen op Alcoy, een plaats op 45 km. ten noorden van Alicante. 20 personen werden gedood en ongeveer 100 gewond. 31 gebou wen werden verwoest. Het Zweedsche hos pitaal werd beschadigd. Dit ls de tweede keer binnen enkele da gen dat Alcoy gebombardeerd is. GOEDE VANGST VOOR DE POLITIE TE HELMOND. De gemeente-politiq te Helmond heelt gisteren de metselaar J. M. van den B. werkzaam by de N.V- Ramaer's textiel fabrieken aldaar, en wonende te Beek en Donk, gearresteerd. Gebleken is dat deze man in den loop der laatste vyf jaar zich herhaaldelijk aan diefstal van tafelkleedjes, gordijnstoffen, japonstoffen, katoen, schorten, beddety- ken. enz heeft schuldig gemaakt. Een ge deelte hiervan werd bij een onderzoek in i zyn woning in beslag genomen. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor ln de Wis- en Na- uurkunde, op proefschrift getiteld: ,.On the symbiosis of ardisla crispa (thunb. i A.DC de heer Ph. de Jongh, geboren te Leiden: idem, op proefschrift getiteld: „Verband tusschen smaak en constitutie van carbon- zuurhydraziden en derivaten", de heer H. A. Bakels, geboren te 's Gravenhage Bevorderd tot doctor ln de Rechtsgeleerd, heid. od proefschrift getiteld: „Vormen en soorten van loon in den Indlschen land bouw". de heer J. D. N. Versluys, geboren te Steenwyk. Geslaagd: Candidaatsexamen Rechten: de dames C. W. Besan?on, Den Haag, em L. v. d. Kraan. Rotterdam en de heeren P. W. E. Schaaper, Heemstede en D. R. Hudig, Rot terdam. Doctoraal examen Rechten: mej. J. F. B. DE PENSIOENWET VOOR SPOORWEGAMBTENAREN. JapanschFransch incident te Tientsin. Tusschen de Japansche en Fransche autoriteiten te Tientsin is wry ving ont- staan naai- aanleiding van een incident, waarbij een Japansch officier en een chauffeur door een veertigtal politiebe ambten van de Fransche concessie mishan deld werden. tot de Paehlie, Den Haag. K.J.M.V. „ST. PETTER KANIS". Adres aan de Tweede Kamer. Binnenkort komt het wetsontwerp wyziging van de pensioenwet voor spoorwegambtenaren 1925 in de Tweede Kamer in behandeling. Dit is voor den Personeelraad der Ned. Spoorwegen aan leiding geweest aan de leden van de Twee de Kamer een adres te zenden waarin met klem om intrekking der 10korting van winterprogramma vastgesteld, terwyi voorts het gepensionneerd cprsoneel der N.S. I werd besloten tot de oprichting van een wordt gevraagd. J studie- en debatingclub. Bestuurswijzigingen. In de gisteren gehouden ledenvergadering der KJ.M.V. ,St. Peter Kanis" is de heer Arn Duindam tot voorzitter gekozen, In plaats van den heer J. Janssen, die van wege zyn drukke werkkring ziin functie moest neerleggen. Verder is de heer Nic. Huyg als lid van het. bestuur gekozen. Od deze vergaderine werd het welverzorgd

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2