CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Verschillenden hebben reeds aan mijn oproep gehoor gegeven, en sturen nieuwe raadsels of anekdoten. Aan hen alvast mijn hartelijken dank. Ik ben niet in mijn ver wachting teleurgesteld! Verder veronder stel ik, dat anderen nog aan het denken en zoeken zijn. Want ik kan er nog meer, (vooral anekdoten), gebruiken. Het weer was de laatste week zoo mooi, dat het nog haast geen echte raadseltijd leek, hè? Maar ik was blij, dat jullie nog zoo heerlijk buiten konden zijn. Er komen nog genoeg raadselweken in herfst en win ter. Prettig, dat zich reeds weer nieuwelin gen aangemeld hebben; zij zijn hartelijk welkom. Ik hoop, dat hun voorbeeld nog door velen gevolgd zal worden. Wat mij be treft, ide meesten weten het wel): hoe meer brieven, hoe liever het mij is! Hier mede bedoel ik ook: alleen de oplossingen van de raadsels. Want ik weet wel, dat niet ieder elke week wat te schrijven weet, en enkelen heelemaal niet van brieven schrij ven houden! En allen zijn blij, dat de scholen weer begonnen zijn. De laatste weken spraken uit jullie brieven al zooveel schoolverlan- gens! Er zal nu hard en met plelzier ge werkt worden. Voor raadsel No. 8 uit het vorige nummer heb ik de oplossing „brug" ook goed gere kend. Jullie zien wel, dat er weer een groot raadsel bij is, No 5. Boven de raadsels staat het reeds: dit mag voor 2 oplossingen tellen! En wie geen zin heeft in deze kluif, kan zijn 3 of 4 raadsels uit de overige zoe ken. Er is immer voor elck wat wils! Tot slot een complimentje aan de op lossers, die steeds alle, of bijna alle oplos singen inzenden. Het is prettig, te merken, dat zij met zooveel animo meedoen. En dit laatste mag ook gezegd worden van vele kleintjes, want 3 of 4 oplossingen van hen getuigen van evenveel inspanning. En maken jullie mij weer blij met veel inzendingen? Zusjes de Vos Jullie hebben je goed weten bezig te houden in de gedwongen vacantieweken. En nu gelukkig weer naar school! De handschoenen zullen in de vrije uurtjes toch wel afkomen. Toos heeft een groot werk onderhanden. Dit heeft zeker geen haast? Jullie Tante en Oom hebben jullie alweer verwend! Mooi, alle oplos singen. Pieter W. Martljn De feestpenhouder schrijft mooi: je brief ziet er keurig uit. Deed de groote vlieger het ook goed? Miep Vermeulen Allereerst hartelijk welkom! Ik hoop, dat jij het even leuk zult vinden als je buurmeisjes. En je kent nog meer raadselnichtjes, merk ik! Ik heb er naar gevraagd; zij (Je weet, wie ik bedoel?) herinneren zich jou ook wel. Geertrui de Groot Jij gaat steeds móóier schrijven: keurige briefjes tegen woordig! Bedankt voor je beide raadsels. Aukje van der Walle Ik ben ook blij, dat je weer naar school mag, al zal het je poppen spijten! Wat een fijnen dikken brief kreeg ik van je! Je hebt je tijd goed besteed voor mij! Hartelijk bedankt voor al je raadsels en anekdoten. Beppie Henzen Jij hebt heerlijke daag jes, dat wil ik gelooven! Leuk, dat je ook voor mag lezen. Groet je Tante hartelijk van me terug. Mien Verstraaten Ja, het is altijd leuk, je raadsel in de krant te vinden. Als je weer ieis weet, houd ik me aanbevolen! Trijntje van Schaik Je brief was in derdaad laat verleden week, maar kon ge lukkig nog net mee. Ik zie liever Ali met gewoon papier, dan geen All. Maar ik ben blij, dat jij weer instuurt. Truida Overduyn Ik ben nogal mak kelijk, hoor, en weer best tevreden. Je hebt veel oplossingen, en dat is ook al prettig. Hartelijke groeten aan Tini; hij heeft weer keurig geschreven. Jetty Heyloo Jullie hebben een aardig, vroolijk logeetje. Ja, de poes moet nu goed bewaakt worden. En ls alles goed afge- loopen? Truusje van Weizen Verstandig, dat je Je tijd op deze manier besteedt. Je pop en het poppenhuis zijn er wél bij gevaren. Is alles goed uitgevallen? Beppie Sparenburg Je bent dus al een heelen tijd in Holland. Ja, die „enge" oefeningen zijn noodig, om mooi te leeren spelen. Wat heb jij veel in je tuintje staan; het is een echt bloemenhofje. Je hebt er heel wat aan te verzorgen, denk ik? Dank je wel voor raadsel en anekdote. Leuntje Koekehakker. Op deze manier is het voor jou ook veel prettiger, om Oobie gezelschap te houden. Laten we hopen op een mooi najaar, zoodat Cobie, en jij (ln je vrije uurtjes), nog veel gezondheid op kunnen doen tussohen de dennen. On danks den slaap krijg lk toch nog een rüeuw raadsel van je! Welbedankt. Truss Sluymer Wat je schreef, was weinig, maar prettig om te lezen. Ik hoop, dat het neg veel goed weer zal zijn voor het fijne spelletje. Jannle van Biezen Het blijven nog moeilijke dagen. Van ganscher harte hoop ik, dat dit mag helpen. Mag M. bezoek hebben? En wanneer? Nu moet Je het dus alleen klaarspelen. Nu, je bent flink ge noeg; dat zal ook wel lukken. Toni Neuteboom Ja, ik heb ook ge merkt, dat het in deze weken vliegertij d ls geworden. Daar hebben jullie Je best mee kunnen amuseeren, hè! En nu mag je dan weer naar school, en ben jij ook blij. Marietje Prenen Ja, het is droevig af- geloopen met de konijnen-familie. Hoe kwam dat zoo, wilden ze niet eten? Ik ben ook blij voor Je, dat Je weer naar school mag. En Moeders feestdag gaf natuurlijk een vroolijken dag. Nel van der Bijl Dat zal een feestdag geven, zoo'n dubbele verjaardag. Hoewel de „feestvarkentjes" zelf er nog niet veel idee van zullen hebben! Je broertje kan in den tijd er vóór nog vorderingen maken, en vertel me dan eens, of zij op hun ver jaardag al samen hebben geloopen. Liesje en Henny van Drlel Hè, wat naar, wat je over het poesje vertelt. Ge lukkig, dat alles goed afgeloopen is. Raad sel 6 viel je dus best mee, al zag het er door zijn grootte misschien wat afschrik wekkend uit! Dezen keer één stukje voor jullie. Groten voor Ankie. Riekje Leemans Leuk, dat je je nichtje meebrengt, een dubbel nichtje nu voor jou. Het was een verrassing, dat er uit jouw brief wéér een brief te voorschijn kwam. Ja, nu zal er hard eewerkt moeten worden op school. Willy Wiggers Natuurlijk hartelijk wel kom, en ik hoop, dat je je nichtje Riekje en mij, en onzen raadselkring, een langen tijd gezelschap komt houden. En heb je de laatste weken veel gespeeld met winkel en keuken? Nu had je er flink den tijd voor. Een dergelijk raadsel als jij opgeeft, heeft juist in het voorlaatste nummer gestaan; dat ls nu jammer voor je. Annie en Adri Schipper Nu, Adri, har telijk welkom dan bij ons. Ik hoop, dat je met evenveel pleizler, en even trouw, mee zult doen als je zusje. Natuurlijk mag je nog een beetje hulp hebben van Annle. Ik vind het leuk, dat Je me zelf ook eenige regeltjes geschreven hebt. Annie, hartelijk dank voor je raadsels. Als lk nog raadsels van je heb, (dat weet ik niet uit mijn hoofdi, komen ze aan de beurt. Corrie van Weizen Knap vind lk het. dat je zooveel goede oplossingen hebt! Jouw oplossing van No. 8 is ook goed, zooals je hierboven hebt kunnen lezen. Piet de Best Nee. Piet, het wordt niet vergeten. Je raadsel krijgt heusch ook een beurt. Wacht maar af. Hannie de Wekker Mijn dochtertjes hebben je gezien met je mooie fiets, hè? Zij wilden zoo graag weten, hoe het meisje heette van dien brief. Misschien zie ik je ook nog eens. Ik weet al vast, dat Je een kransje ln je haar had. En verder hoop ik je goed te zien op het kiekje, waarop lk me al verheug. Was het fijn bij Oma. en was zij blij met je rozen? Ik weer met de „brief- rozen", dank je wel! Suusje de Wekker Met jouw cadeautjes was Oma zeker ook blij? Nu. ik begrijp, dat je naar school verlangde. Nu ben je er dan gelukkig weer. Annie Schneider Nu hoop ik natuur lijk wéér, dat je beter bent, en naar school. Ja, mijn dochtertjes zijn ook over. Mocht je vriendin Corrie zoo maar een klas over slaan? Je weet dus, op welke vakken jij extra Je best moet doen! Marietje de Mooy Hartelijk welkom als nieuw raadselnichtje, lk hoop en ver trouw, dat het je goed zal bevallen. Je be gint ln elk geval al goed. Lydia Bobermans Het is zoo een ex traatje voor je geworden in Valkenburg. Ik was blij met jouw groeten. Jij ook blij, dat je weer naar school mag. Coba Vertind Het raadsel van de .ge leerde" vind ik toch bij Je; dat viel me mee, toen ik op het 2de kantje keek. Je hebt ten slotte een heele oogst. Ik zie met genoegen, dat Je veel duidelijker gaat schrijven den laatsten tijd. Anny Bekooy In den loop van October zul je weer vinden, waarnaar Jij verlangt! Dit zijn mooie vooroefeningetjes; dezen keer weer, zooals je ziet. Dit was weer een nieuwe verkenningstocht voor je; ook een aardige streek, nietwaar? Lucie en Beppie Paats Ja, nu is er heel wat vertier bij jullie ln de buurt gekomen. Hebben jullie de hoeveelheden eten gezien? Daar gebruiken ze andere pannen dan wij in onze keukens! Niek Bakker Je broertje en zusje heb ben het goed gehad op hun verjaardag. De koeien hebben erg van de ziekte te lijden op het oogenblik En nu vind Je het weer heerlijk, op school te zijn, is het niet? Rietje Brandt Je treft het zeker met al je verjaardagen. Troost je maar, dat El be's haartjes weer heel gauw aangegroeid zullen zijn. Alida Stikkelorum Allen zijn we blij, dat de school weer begint. Hartelijke groe ten terug van je nichtjes. Koosje Stikkelorum Ja, het is een aar dig raadseltje; dank je wel. En jij ook blij, dat je weer naar school gaat? Jan Bronsgeest Natuurlijk zijn ze hier ook blij, dat de school weer begint. De lange avonden brengen ook weer hun gezellig heid mee. Jij houdt van spelletjes aan ae tafel, dat weet ik nog wel. Leny Moraal Groet je broer nog eens van mij. Er zal nu extra hard gewerkt moe ten worden op school, om de verloren uur tjes in te halen. En bedankt voor den nieuwen raadselvoorraad, die je me stuurt. Janny van Groeningen Je merkt we), dat ik je raadsel gehalveerd heb; ik vond het wat groot. Een anderen keer de tweede helft. Je stuurt me een leuk postpapiertje. Je zoekt geen gemakkelijke houding uit om te schrijven! Ida Maria de Graaf Ja, nu behoor Je bij de grooteren. Alles was welkom op Je feestdag, behalve de kh^pljn, hè! Je hebt steeds trouw meegedaan; dan geef lk Je ook graag een versje ln je nieuwe album, als herinnering voor later. Wat lk Je toewensch, is gauw geschreven: Moge het leven Je gezondheid en vreugde geven1 En houd dit alles niet voor je alleen. Maar schenk van die vreugde steeds rondom je heen. Jannetje van Kampenhout Een har telijke groet en verdere beterschap voor Moeder. Dirk en Jan Crama Nee, dat had ik niet kunnen denken. Wat een schrik! Na tuurlijk mogen jullie nu niet bij Bep. Wensch haar vanaf jullie plaatsje vooral beterschap, en groet haar hartelijk. En jul lie bedankt voor de raadsels. Stuur jü geen oplossingen meer in. Dirk? Rle Develing Dat is een cadeau, om je op te verheugen. Nu is het beter gelukt met de raadsels dart vorigen keer. hè? Riek de Vos Ik behoef nu niet te vra gen, hoe goed jij je best zult doen. Dan gaan Rle en Riek genieten! Annle van der Vos Jouw wensch, ons aller wensch, is vervuld: Je mag nu weer naar school. Je hebt goed voor tne ge werkt, hoor; dank je wel voor anekdote en raadsels. Emmy Naber Dank voor je raadsel tje. Hiermede is een oud raadseltje voor me opgelost, n.l. van wie ditzelfde raadsel was mij opgegeven zonder naam er onder. Jo Drabbe Dat was toch een mooie prestatie op 10 Sept. Je behoort steeds bij de besten. Hoe zie je er uit in den optocht? Dan kan ik probeeren, je in het oog te kiijgen. Of ls dit geheim? Drietal Laman Paul, nu heb je een leuk werkje voor de komende avonden als iiet vroeg donker is. Marietje, het is een heel afwisselend leventje op deze school. De kooklessen zijn de hoogtepunten voor je, denk ik. Dank voor je raadseltje; het is voor mij een oude bekende. Maar, wat oud is, wordt soms weer nieuw. Zoo heb ik weer gezellig met Jullie ge praat. De volgende week zetten we onze babbeltjes weer voort. En hierna weer het bekende recept, her haald voor eventueele nieuwelingen; In sturen naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot Dinsdagmorgen 9 uur. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22