MILLIOENENNOTA WEER ZWAARDERE LASTEN BESLIST ONNOODIG - LEEST „QUO VAD IS" Nieuwe voorrangswegen in Noord-Brabant LEIDSCH DAGBLAD - Vierde B ad Vrijdag 23 September 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Zilveren Jubileum te Alphen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GC (Ingcz. Med.) var. de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, dr. C. Feh- mers uit Rotterdam, de volgende toespraak hield: Toespraak dr. C. Fehmers. Veel te zeggen na de doorwrochte rede roeringen. welke zooeven uitgesproken zijn, ware louter vermetelheid. Daarom moge thans slechts in de herinnering terugge roepen worden het slot der gedachtenis rede, welke de hoogleeraar Schultens uit sprak na den dood van zijn vriend Boer haave, Hij zegt daar: Boerhaave is niet geëindigd en hij zal nooit eindigen. De gedachte neergelegd in deze profetische woorden bezielde de Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der geneeskunst, toen zij het denkbeeld opvatte om op dezen dag hier samen te komen. In Lei den was het dat Boerhaave leefde cn werkte, in Leiden was het dat hij zijn kennis zoo mild uitdeelde aan ,.de keur bende van uitgelezen jongelingen uit alle oorden van Europa op de klank van zoo grooten naam opgestooven" Hier vermocht hij zich de liefde te verwerven van leer lingen, die later tot de grootsten van hun tijd gerekend zouden worden. In staat ge steld door zijn machtigen geest en zijn helder verstand, dat de gelieele toenma lige wetenschap wist te omvatten, kon hij door zijn voordrachten en klinische lessen orde scheppen in de verwarde opvattingen der geneeskunst zijner dagen. Hij wist zich aldus den eeretitel te verwerven van den communis Europae sub initio huius sae- culi praeceptor en werd zoowel in ons va derland als daarbuiten de grondlegger van het nieuwe onderwijs in de geneeskunde; aan den uitbouw daarvan heeft men hier op zijn voorbeeld kunnen voortwerken. Nu ruim zeventig jaar geleden is het, dat onze Maatschappij met geestdrift be groette het denkbeeld van haar afdeeling Tilburg om een standbeeld op te richten, Boerhaave ter eere. Door de hand van den toenmallgen voorzitter der Maatschappij, professor Tilanus. werd het beeld waar voor wij hier thans staan op 26 Juni 1872 onthuld om zooals gezegd werd daarmede aan Leiden te schenken een gedenkteeken voor den man, die niet al leen voor de wetenschap maar ook voor het volk geleefd had. Al zijn vele jaren sedert dien verloopen. al hebben er groote veranderingen in de wereld der genees kunde plaats gevonden, nog straalt on verzwakt de naam van den grooten Leld- schen hoogleeraar Daarom leg Ik gaame dezen krans aan den voet van dit beeld neer als een hulde van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der genees kunst aan den man, dien zij nog steeds beschouwt als den grootsten bevorderaar der geneeskunst, dien ons vaderland ge kend heeft, aan den hoogleeraar, die meer dan iemand anders ertoe heeft bijgedra gen om het klinisch onderwijs in Neder land Ingang te doen vinden. Dar. moge deze kranslegging tevens beschouwd wor den ais een bewijs van donkbaarheid aan hen. die op den huidlgen dag dit onder wijs voortzetten, als een uiting van er kentelijkheid onzer Maatschappij jegens dc geneeskundige faculteiten, waaraan onze leden hun wetenschappelijke vorming te danken hebben. Aanbieding Torenuurwerk. Ter gelegenheid van de Boerhaave-her denking van het tienjarig bestaan van het academisch ziekenhuis he'oben de medi sche studenten hedenmiddag een toren uurwerk aangeboden voor den toren van het hoofdgebouw van het Boerhaave- kwartier. Daartoe vereenigde zich het gezelschap op de binnenplaats achter het admini stratiegebouw. waar de praeses van de Me dische faculteit der Leidsche studenten, de heer K. J. Hardeman, allereerst de or ganisatiecommissie der herdenking dank bracht voor het feit. dat ook de studen ten daarin zijn betrokken en dat aan de reeks van plechtigheden werd toegevoegd de aanbieding van het uurwerk als ge schenk der Leidsche medische studenten. Spr. herinnert vervolgens aan de her denking van het feit. dat ln Leiden ge durende driehonderd jaren klinisch onder wijs werd geeeven er. maakte een verge lijking tusschen het eerste academisch ziekenhuis in het Caecilia Gasthuis, waar Boerhaave college heeft geloopen en col leges heeft gegeven, en het zoo modern geoutilleerde tegenwoordig academisch ziekenhuis, Door gebrek aan geld middelen ls de toren van het hoofd gebouw nooit voltooid, maar bij de stu denten rijpte twee jaren geleden het plan om het ziekenhuis als blijk van waardee ring een torenuurwerk aan te bieden. Een gunstige gelegenheid daarvoor was het 10- iarig bestaan, dat samenvalt met de hor- denking van Leiden's grooten geleerde.Spr. zinspeelde voorts op de huidige toestan den en plannen voor de colleges in de geneeskunde en verzocht vervolgens den directeur, het geschenk der medische stu denten als een sieraad dit Boerhaave- ziekenhuls waardig, te willen aanvaarden. Kede vail dr. A. A. Maas. De directeur van Boerhaave-kwartier, dr. A. A. Maas, merkte op, dat het plan om een klok aan te bieden om verschillende redenen van harte is toegejuicht. In de eerste plaats, omdat dit plan zoo krachtig getuigde van de groote belangstelling, die er bij de medische studenten bestaat voor het ziekenhuis. Bovpndien ook. omdat daar door een lang gekoesterde wenech van velen in vervulling zou gaan. De toren bleef zijn noodzakelijke ornamenten mis sen, evenals de vier nissen boven den hoofdingang bleven wachten op een na dere bestemming. De Nederlandsche tra ditie te dien aanzien volgend, zullen de plannen hiervoor eerst over misschien honderd Jaar in overweging genomen kun nen worden. Enkele pessimisten achtten het bepaald onjuist dit groote klinieken- complex nog een tijdaanduiding tc geven. Indachtig het spreekwoord dat tijd geld Ls vreesden zij. dat een t" letterlijke opvat ting daarvan in het ziekenhuis het Rijk voor bijzondere verrassingen zou plaatsen. Dit aan deze verklaring alle redelijke grond ontbrak blijkt uit de algemeene Van den heer J. C. Zwijgers. De heer J. C. Zwijgers. Gisteren herdacht de heer J. C. Zwij gers assistent dienstgeleider der directe belastingen, Invoerrechten en accijnzen te Alphen. zijn 25-jarig Jubileum als ambte naar bij de belastingen, waarvan hij 18 jaar als zoodanig in die gemeente ln func tie is. Ten kantore van den Inspectie der directe belastingen, werd de jubilaris ln tegenwoordigheid van de ambtenaren en collega's van den actiever, en administra tieven dienst gehuldigd. Achtereenvolgens werd hij gecomplimen teerd en zeer waardeerend toegesproken door den heer Chr. Bannier. Inspecteur der directe belastingen, den heer van Dijk, wnd inspecteur der invoerrechten en accijnzen te Leiden, den heer Overbeek, ontvanger der directe belastingen, den heer van Vonderen namens collega's van den actieven dienst en tenslotte door den heer Meijdam, voorzitter van den Chr. bond van belastingambtenaren. De sprekers stelden zijn bijzondere hoe danigheden en nauwgezetheid in het licht, alsmede zijn groote collegialiteit en pret- tigen omgang. Na deze toespraken werd den jubilaris namens allen tenslotte een fraaie leeslamp aangeboden. Nadat de heer Zwijgers hiervoor zijn dank had betuigd, bleef mei) nog eenigen tijd gezellig bijeen. Ook het verdere van den dag bereikten den jubilaris uit tal van kringen tal van persoonlijke en schrifte lijke aeiukwenschen. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 25 SEPTEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk, v.m. 9% uur en nam. 6 uur (o.t.) ds. Bieshaar. Geref. Gem., v.m. 9% uur en nam. 6 uur (o.t.) leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk. v.m. 10 uur ds. Klüsener en n.m. 6*4 uur ds. E. R. Damsté van Sluipwijk. Ger. Kerk. vjn. 10 en nam. 6*4 uur ds. Dam. Ger. Gemeente, v.m 10 en n.m. 64 leesdienst, Ev. Luth. Kerk, vjn. 10 uur ds. J. H. Stelma. N.H. pred. te Kralingen; n.m. 7 uur ds. H. C. Zwahler van Zeist, Jeugddienst. Evangelisatiekring Beursgebouw, n.m. 6 3/4 uur samenkomst. Bo&koop Ned. Herv. Kerk, vjn. half 10 en n.m. 6 uur ds. Jacobs. Geref. Kerk, v.m. half 10 en n.m. 6 uur. ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk, vjn. half 10 en n.m. 6 uur, ds. Kleisen. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden, vjn. 10 uur, ds. Thomsen. Geref. Gemeente, vm. half 10 en n.m. 6 uur, leesdienst, Haarlemmermeer Hoofddorp: vm. 10 uur ds. J. C. Salverda, n.m. 6.30 uur dez. Lijnden: vjn. 10 uur de heer P. v. d. Berg. Aalsmeerderwegv.m. 10 uur, de heer W. T. J. Koudstaal. Badhoevedorp: vjn. 10 uur ds. B. J. Ader. Vijfhuizen: vjn. 10 uur de heer R. C. Brö- rens, nm. 6.30 uur dez. Nieuwvennep: v.m. 9.30 uur ds. J. de Vries, n.m. 6 uur ds. Bronsgeest van Vclsen. Abbenes: v.m. 9.30 uur de heer J. v. d. Meer. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 urn en n.m. 7 uur ds. Kiehl. Geref. Kerk, vjn. half 11 preeklezen, njn. half 8 ds. Heuzenveldt. Katwijk aan den Rijn Ned. Hen'. Kerk, vjn. 9.30 uur ds. E. War molts, n.m. 6 u. dez. Geref. Kerk. vjn. 9.30 uur ds. H. Meijering, n.m. 5 uur dez. Koudekerk aan den Rijn Ger. Kerk, v.m. 10 en n.m. 7 uur ds. Haspers. Herv. Kerk, vjn. 10 en njn. 6*4 uur ds. van Binsbergen. Leidschendam Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. Vermet. Geref. Kerk, vjn. 10 en njn. 5 uur ds. Bou- kema. Lisse Ned. Herv. Kerk, 10 uur de heer Berkhof, cand. te Amsterdam. 5 uur ds. P. Bootsma, Leger- en Vlootpredikant. Geref. Kerk, 9.30 en 4 uur dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 uur ds. Ponstein. Geref. Gem.. 9.30 en 4 uur ds. Llgtenberg. Oud Geref. Gem., 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk, vjn. 10 urn en n.m. half acht ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: Geen dienst. Geref. Kerk. vjn. 10 uur leesdienst, njn. half acht ds. Hofman uit Waarder. VOORRANGSWtGEN IN NOORD-BRABANT Met ingang van 1 November a-s zullen verschillende provinciale wegen ln Noord- Brabant als voorrangsweg worden aange wezen. Met de in deze provincie reeds aanwezige Rijksvoorrangswegen samen bezit Noord- Brabant met ingang van dien datum dan verreweg de grootste lengte aan voor rangswegen. De met ingang van 1 November as. aan te wijzen voorrangswegen zijn de vol gende 1. Eindhoven, St. Oodenrode, Veghel, Uden. ca. 2 km. bezuiden Reek, met uit zondering van de brug over het Wilhel- mina-kanaal te Son, de traversen door St. Oedenrode, Veghel en Uden en een weg- vak van ca. 1.5 km. tusschen den rijksweg langs de Zuid-Willemsvaart en Veghel. 2. Eindhoven, Reusel, Belgische grens. 3. St. Oedenrode, Schijndel, St. Michiels gestel, 1 km. beoosten Vught. 4. Geldrop, Helmond, Deume, Limburg- sche grens, met uitzondering van de tra verse door Helmond. 5. Grave, Boxmeer, Maashees, met uit zondering van de traverse door Boxmeer. 6. Best, Tilburg. Loon op Zand, spoor wegovergang te Waalwijk, met uitzonde ring van de traverse door Tilburg. 7. Roosendaal. Oudenbosch, Zevenbergen, met uitzondering van de traverse door Oudenboseh. 8. Oudenbosch. Etten. 9. Willemstad, Steenbergen, Halsteren, met uitzondering van de traverse door Steenbergen. 10. Bergen op Zoom, Hoogerheide. Putte iBelgische grenst met uitzondering van dc af taking van den rijksweg no. 58 naar Zeeland. deelneming en de belangrijke offers die de studenten zich daarvoor hebben willen ge troosten; even duidelijk uit de instem ming waarmede curatoren en het departe ment dit geschenk hebben aanvaard. Ook de vorm. waarin dit bewijs van belang stelling is gekozen stemt tot bijzondere voldoening, omdat hij voortaan en geheel passend bij het Jeugdige enthousiasme, waarin het plan ls geboren, hoog van den toren blijvend zal getuigen, hoe nauw de banden zijn tusschen de medische studen ten en dit ziekenhuis. De keuze van een klok mag voorts nog een gelukkige wor den genoemd, omdat bij de oplossing van problemen tijd een onmisbare factor is. Zoo is hij het ook voor de studie, voor het wetenschappelijk onderzoek, voor het on derwijs zelf. Dat ook omwonenden zich verheugen zullen over deze tijdsaanwijzing misschien nog meer over de verfraaiing die het hoofdgebouw hierdoor heeft gekregen, mag verder tot vreugde stemmen. Namens den minister en namens curatoren der universiteit aanvaardde dr. Maas met groote erkentelijkheid het geschenk, de hoop uitsprekend, dat de goede verstand houding tusschen de studenten en het ziekenhuis even lang zal blijven bestaan als de tijd in het leven zijn rol zal blijven spelen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan dc graftombe van Boerhaave ln de Pieterskerk, waar een krans werd neerge legd, waarna men zich naar het St. Cae- cilla-Gasthuis begaf waar de zalen werden bezocht, waar Boerhaave colleges aan het ziekbed gaf. Het volgend bezoek gold de Pastorie der Ned.-Herv. Gemeente te Voor hout, het geboortehuis van Boerhaave, terwijl tot slot van dezen eersten dag een thee werd aangeboden op de buiten plaats Oud Poelgeest, waar de eigenaresse jonkvrouwe Willink van Bennebroek als gastvrouw optrad. Morgen zal de Boerhaaveherdenkirqj in Harderwijk worden voortgezt. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: geen opgave, Geref. Kerk; v.m. 10 uur ds. Hofman (Waar der) n.m. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: v.m. 10 uur en nam. 7 uur. de heer van Scherpenzeel. Nieuw Vennep Nde. Herv. Kerk. v.m. half elf ds. de Vries. n.m. 8 uur ds. Bronsgeest van Velsen (Jeugddienst). Geref. Kerk. v.m, 10 uur en n.m. half vier ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk. vm. half elf en n.m. 4 uur de heer M. E. Koning van Emmercompascum. Noorden Ned. Herv. Kerk, v.m. 10.30 ds. W. de Lange van Woerden. Geref Kerk, vm. 10.30 en n.m. 7.30 Lees dienst. Noordwükerhout Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur ds. van Noort. Saaacnheim Ned. Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. Krljkamp. Geref, Kerk, v.m. 9b en n.m. 5 uur ds. Kui per. Chr. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. de Brujjne. Gemeente Gods. v.m. 10 uur Paster Perkins. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: v.m. half elf en n.m. half acht ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: v.m. half elf preeklezen. nam. half acht ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk. v.m. 10 uur ds. Eerhard van Hlllegom en n.m. halfzeven de heer Smit van Heemstede. Voorhout Ned. Herv. Kerk. vm. 10 uur ds. 'Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk. vm. 10 uur ds. Vollenwcider van Nleuwerkerk a. d. IJsse! n.m. halfzeven ds. Bieshaar van Benthuizen. Geref. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. 6 uur ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente, vm. 10 uur en n.m. 6 uur ds. van der Kraats. Wassenaar Gebouw v. chr. Belangen fSchoolstraat), vm. 10.05 uur ds. P. Bootsma. legerpredikant. Kievltkerk, vm. 10.05 dr. W. J. de Wilde van Den Haag, n.m. 7 uur ds. ten Kate Jeugddienst. Woubrugge Ned. Herv. Kerk, vm. 10 en nm. 7 uur ds. Doornenbal. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m, 7 uur ds. Dron- kert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk, vm. half elf ds. C. A. v. Harten. Geref. Kerk. v.m. half elf. nam. half acht de heer v. Wijngaarden cand. te Vleuten. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur de lieer E. Berkelaar, Krimpen a. d. IJssel, nm. 6.30 ds. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk. v.m. 10 uur en n.m. 6% uur ds. Versiuys. Geref. Gemeente, v.m. 9% uur en n.m. 6Vj u. Leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid, vm. 10 uur en nm. 7.15 uur de heer Asmus te Dordrecht. Ver. van Vrijz. Hervormden: Geen dienst. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 u. de heer Matze, godsdienstonderwijzer te Ha zerswoude en nam. 7 uur, de heer de Bruin, godsdienstonderwijzer te Bodegraven. Gebouw ..Rehoboth", Tempelpolder, nam. 7 uur dr. Streeder, van Leiderdorp (Bediening H. Doop). Geref. Kerk, v.m. 10 uur en nm. 7 uur ds. Zwaan. Rem. Geref. Gemeente, vm. 10.15 uur mej. ds. GUnther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Harmeien. J. T. Doornenbal te Woubrugge; te Pcizc. A. H. Knottnerus. cand. en hulppred. te Haren. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Nleuw-Vennep, P. de Smit te Utrecht. KERKELIJKE EXAMENS. De classis Amsterdam der Geref. Kerken heeft praeparatolr geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H H Grosheide te Amster dam. cand. aan de Vrije Universiteit. Ds. J. G. KNOTTNERUS. A>s. Woensdag viert ds. J .G. Knottnerus, Ned Herv. predikant te Varsseveld, zijn zilveren ambtsjubileum. Jan George Knottnerus werd 8 Mei 1884 te 's-Gravenhage geboren. De jubilaris bezocht het Chr. gymnasium te Utrecht en studeerde aan de Rijks uni versiteit aldaar theologie om ln 1912 can- dldaat te worden ln Friesland. 28 Sept. 1913 bevestigde zijn vader hem ln zijn eerste en eenlge gemeente te Varsseveld. In zijn gemeente heeft de jubilaris zich op allerlei gebied bewogen Nog maar nauwelijks in het ambt brak de mobilisatie uit In dien tijd was ds. Knottnerus voorzitter van het Steun comité ln welke kwaliteit hij veel heeft ge daan voor de in Varsseveld ondergebrachte Fransche vluchtelingen en Hongaarsche kinderen. Ook stichtte hij ln zijn gemeente twee Herv. scholen. Ook stichtte hij het gebouw „Maranatha". In het dorp zelve heeft ds. Knottnerus ln het gebouw „Bethel" iiet centrum van zijn werk. Financieele offers van vrienden en gemeenteleden zullen nu een nieuw mo dem gebouw doen verrijzen waardoor de arbeid van den jubilaris geheel vrij komt te staan. Door toedoen van den jubilaris heeft Varsseveld ook een modern geoutil leerd Rusthuis gekregen. Ook op burgelijk terrein Ls zijn invloed merkbaar geweest want hij heeft niet ge rust aleer het gemeentehuis van Wisch in het centrum van Varsseveld werd ge- plaatst.Aan zijn medewerking dankt Vars seveld grootendeels zijn lagere landbouw school. Aan het werk der reclasseerlng heeft, hij zich eveneens gegeven en voor het lot der werkioozen heeft hij met name zich geïnteresseerd. Hoewel van huLs uit Chr. Hist, getint hebben zijn geestverwan ten in den Raad een eigen Orth. Herv. Raadsfractie gevormd. Ds. Knottnerus ls reserve-veldprediker cn gerechtigd tot het dragen van het witte mohlllsatiekruis. Voor den arbeid van de Herv. Nederlanders te Duisburg-Meiderich ,n Duitschland heeft hij zich eveneens be ijverd en door ziin toedoen treden daar geregeld Ned. predil: anten op. Er heeft zich een commissie in de ge meente gevormd om den gedenkdag van de. Knottnerus niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. De jubilaris ls voornemens Zondagmiddag 3 Oct. as. een gedachtenis rede te houden. GEBOREN: Leendert z. van J. Kluivers en J. v. Gorkum Barendlna Elisabeth d. van C. v. Hemert en S. Noest Hendrik z. van J, v. d. Berg en J. M. Vermond Maria Imelda d. van B. Overes en C. J. Berkien Catharlna Pleter- nella d. van J. M. v. Til en P. v. Riet Gerar- dus Martlnus Theodorus z. van J. C. Schrama en A. Wesselman Petrus Johannes z. van H. Ph. Mooijekind en A. Spreeuw Paulina Maria d. van M, Wassenaar en P. M. Reichwein Jannetje d. van G. Ravensbergen en J. v. Delft Petronella Anna Catharlna Theresia d. van G. Branderhorst en J. J. Delsman Annie Maria d. van J. P. A. Kiebert en A. M. v. d. Velde. Hendrik Jan, z. van J. J. Buis en J. Wielders; Jannetje, d. van A. G. GijzenU en E. Teljeur. ONDERTROUWD: W. B. Devflee Jm. 28 Jaar en J. M. v. Dijk jd. 31 Jaar. Th. M. v. Griensven jm. 25 j. en M. M. Web bers jd. 23 J. A. Karstens Jm. 26 J. en Chr. ten Braak jd. 21 J.; J. P. Jansen jm. 29 J. en J. J. Wiekhart Jd. 28 j. GEHUWD: C. J. v. Bemmelen Jm. en. E. H. Uljee jd. P. Bennink jm. en M. Kramers jd. M. Bronsgeest jm. on C. J. v. Wagcnlngen jd. J. W. A. v. d. Bijl Jm. en L. Schilperoord Jd. J. M. Bijleveld jm. en A. M. Bouwman jd. J. Crama jm. en J. v. Es Jd. B. Haarland wedn. en J. G. Blansjaar Jd. P. Heemskerk jm. en J. de Koekkoek Jd. J. v. Heusden jm. en W. v. d. Ster Jd. R. Kantebeen wedn. en P. Chlapek Jd. J. F. M. Meul jm. en M. J. Redegeld jd. Chr. Nfjhuis jm. en C. Bink jd. J. M. Nijssen jm. en E. J. Hennik jd. M. Slinger Jm. en S. M. Kooreman jd. OVERLEDEN: L. v. d. Geest m. 52 jaar M. S. Piket d. 5 J. Chr. v. d. Leek zn. 4 w. B. A. C. Zaal m. 60 j. P. v. Elswijk zn., 11 j. M. Koppel, wed. van G. Spierenburg, 87 J. A. E. M. Hoo- gervorst dr. 4 m. VOOR ZATERDAG 24 SEPTEMBER. Hilversum I. 1875 M. Vara-uitz.; 10.00—10.20 v.m. en 7.308.00 n.m. Vpro 8.00 Gram. mu ziek (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgen wijding 10.20 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven 12.001.45 Gram. muz. (Om 12,15 Berichten) 2.00 Filmpraatje 2,15 Piano voordracht 2,45 Gram. muziek 3.15 Causerie „Honderd jaar fotografie" 3.30 Vara-orkest 4.30—5.00 The Four Blue Stars, m.m.v. soliste 5.05 Reportage 5.30 Film praatje 6,00 Orgelspel 6.30 Gram. muziek 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Causerie „Aan de vooravond van Houtrust" 7.40 Bij belvertellingen 8.00 Herhaling S.O.S.-berich- ten 8.03 Berichten A.N.P., Vara-Varia 8.15 Vara-orkest m.m.v. soliste 9.00 Toespraak 9.10 Community-singing 9.30 „En nu Oké" 10.45 Berichren A.N.P. 10.50 Gram- muzlek 11.00 Souvenir-orkest m.m.v. solist 11.3a—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301,5 en 415,5 M. Kro-uitz. 8.009.15 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram muziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest (1.001.20 Gram. muziek) 2.00 Handen arbeid voor de rijpere jeugd 2.30 De Kro- melodlsten m.m.v. solist 3.00 Kinderuurtje 4.00 Vervolg concert 4.45 Gram. muziek 5.00 Vervolg concert 5.30 Gram. muziek 5.45—6.15 De Kro-Nachtegaaltjes 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht 6.45 Gram. muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie vanwege de St. Josephs-Gezellenvereeniging 7.35 Actu- eele aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikate omlijsting 8.35 Kro-orkest 9.00 Russisch orkest „Slawa", m.m.v. solisten en gram. muz. 9.50 Gram. muziek 10.00 De Kro-boys mm.v. solist 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Filmpraatje 10.5512.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Gram. muziek 11.50 Het B.B.C.-Northern-orkest m.m.v. solist 12.50 Gram. muziek 220 Zang 3.05 B.B.C.-orkest m.m.v. solist 4.05 Causerie 4.20 De B.B.C.-singers 4.50 Reportage 5.20 Henry Hall en zjjn orkest 6.10 Piano- syncopatlons 6.20 Berichten 6.50 Sport- praatje 7.05 Het Leslie Bridgewater Harp- kwintet 7.50 De Hlll-Billy-Band en solisten 8.20 B.B.C.-Symphonie-orkest en solisten 10.00 Berichten 10.25 B.B.C.-theater-orkest m.m.v. soliste 11.20—12.20 Jack Harris en zijn Band. Radio Paris. 1648 M. 8.10—9.20 en 10.10 Gram. muziek 12.35 Het W. CantreUe-orkest 2.20 Gram. muziek 3.20 en 4.05 Zang 7.20 Gram. muziek 8.35 Zang 8.50 Radio- tooneel 9.30 Variété-programma 10.25 Symphonie-concert m.m.v. solist 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.30 E. Schneidewind's orkest 8.50 Danziger Lan- desorkest 12.20 Omroep-Amusementsorkest, m.m.v. solist 1.35 Omroepkleinorkest 2.30 Gram. muziek 4.20 Amusementsorkest en so listen 7.20 Arnusementssextet 8,30 Gram. muziek 9.20 Radiotooneel 10.35 Gram, muziek 10.50 L. Eysoldt's dansorkest, Amuse mentsorkest en solisten 1.203.20 Omroep- Amusementsorkest. Omroeporkest en solisten 1.203.20 Omroep-Amusementsorkest, Omroep orkest en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepkleinorkest 1.30 Ver volg concert 1.50 Gram. muziek 2.20 Muzi kale causerie met gram. muziek 3.20 Har monicavoordracht 3.35 Blaasensemble en gram. muziek 4.35 Gram. muziek 6.20 Omroepkleinorkest m.m.v. solist 8.20 José Guédariana-orkest 8.50 Omroepdansorkest en solisten 10.3012.20 Gram. muziek 48* M.: 12.20 Gram. muziek 1.00 Omroepsalonorkest 1.30 Vervolg concert 1.50 en 2.30 Gram. muziek 3.20 Trio-concert 4.20 en 5.20 Gram. muziek 6.35 Omroepsalonorkest 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroeporkest, -koor en solisten 9.35 Vervolg concert 10.30 12.20 Cabaret-programma. Deutschlandsender. 1571 M. 8.30 Operette „Die lustige Wltwe" (Gram. platen» 10.20 Berichten 10.50 Pianovoordracht 11.05 Be richten 11.20 Gram. muziek 12.20—2.20 Nachtconcert (Gram. platen) (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 24 September, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord of div. 12.20 Lon den Reg 13.05 Brussel (VI.» 14.20 Keulen 15.50 Deutschlandsender of div. 16.20 Keu len 18.20 Brussel (V!.» 19.50 Keulen 20.20 Londen Reg. 21.50 Brussel (Fr.) 22.20 Brusel (VI.) 22.35 Keulen. 4c Programma: 8.00 Brussel (VU 9.20 Di versen 10.35 Londen Reg. 11.50 Droitwich 16.05 Londen Reg. 16.50 Droitwich. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14