LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Vrijdag 23 September 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN BEURSOVERZICHT Uit de Omstreken BINNENLAND. De Koningin en de moreele en geestelijke herbewapening. Naar ons officieel wordt medegedeeld, Is H. M. de Koningin, die met Instemming heeft kennis genomen van den oproep tot moreele en geestelijke herbewapening, door eenlge vooraanstaande landgenooten tot het Nederlandsche volk gericht, voorna mens enkelen der onderteekenaars Maan dag as, op het palels Soesldijk te ont vangen. ERNSTIG ONGELUK TE LEIDSCHENDAM. Gistermiddag heeft bit de In aanbouw zijnde stalenramenfabrlek van de firma C. Koop aan de Tedingerstraat te Leid- schendam een ernstig ongeluk plaats ge had. De 16-Jarige J. de R. In dienst van den aannemer Kool uit den Haag moest over een liggende ladder over de glazen bekap ping kruipen om te komen op het andere deel van het uit eternletplaten bestaande dak De jongen kwam te vallen viel door de eternletplaten welke braken en kwam op een 9 meter lager liggenden betonvloer terecht. Dr. Perquin welke de eerste hulp verleende, heeft den knaap welke een hersenschud ding en gebroken heup had bekomen ln ernstlgen toestand per ziekenauto naar St. Antonius Hove te Voorburg doen vervoeren. Een eveneens op het eternietdak werk zaam zijnde medearbeider schrok van het gebeurde zóó hevig dat ook deze kwam te vallen en door de dakbedekking heen ging. Gelukig had deze de tegenwoordigheid van geest een Kzeren bint te grijpen, waardoor hij er zonder letsel afkwam. BUITENLAND. De besprekingen te Godesberg. Het antwoord van Hitier op de nota van Chamberlain kan vanmiddag elk oogenblik worden verwacht. Hoe de inhoud van het antwoord ook moge zijn, men acht het waar schijnlijk, dat er nog minstens één verdere ontmoeting zal plaats vinden. Hervatting om drie uur? Gewoonlijk goedingelichte Duitsche politieke kringen zeggen te weten, meldt Havas, dat de Führer reeds geantwoord heeft op den brief van Chamberlain en dat het tweede onderhoud van Hit. Ier met Chamberlain vanmiddag tegen drie uur zal worden gehouden. Men laat er geen twüfel over bestaan, dat de vertraging werd veroorzaakt door de ontwikkeling van den toestand ln de Sude- ten-Duitsche gebieden. In Duitsche politieke kringen beweert men, dat de Fuehrer onverzettelUk staat ten aanzien van de kwestie van 't begin sel van een binnentrekken van Duitsche troepen in Sudetenduitsch gebied. Deze zelfde kringen zeggen, dat er in de vraag van Chamberlain slechts sprake kan zijn van een zeer kort uitstel om ln staat te stellen de Engelsch-Duitsche besprekin gen in kalmte ten einde te brengen In Brltsche kringen schijnt men zich af te vragen, wat een uitstel waard is, dat een dreiging niet wegneemt. In Duitsche kringen blijft men den ge- heelen toestand als duidelijk en zoo bevre digend mogelUk beschouwen. Het rUk, aldus zegt men, kan geen waar borgen toestaan aan een Tsjecho-Slowaak- schen staat, welke niet bevrijd zou zijn van al zUn minderhedenhypotheken Voorts betoogt men, dat het rijk een nieuwen staat Tsjecho-Slowakije noodtg heeft met een zoo duidelijk mogelijke ethnische en geografische grens. Deze elsch werd reeds ter kennis van Chamberlain gebracht. DE TERUGTREKKING DER VRIJWILLIGERS UIT SPANJE. In welingelichte kringen te Londen wordt verklaard, dat het besluit der Spaansche regeering ten aanzien van de terugtrekking van buitenlanders uit het regeeringsleger een kostbare bijdrage vormt tot den alge- meenen wensch van Groot-Brittannië de verwijdering van bultenlandsche elementen uit Spanje te verkrijgen. Vandaag heeft lord Plymouth den gezant van Portugal en de zaakgelastigden van Duitschland en Italië ontvangen, naar men gelooft, ln verband met het voorgestelde plan, dat Hemming een bezoek zou brengen aan Spanje met het doel het plan Inzake de terugtrekking uit te leggen- AMSTERDAM, 23 September. De beurs stond heden wederom geheel onder Invloed van de politieke situatie. Daar nie mand op de gebeurtenissen vooruit wensch te te loopen, hield men zich van de markt afzijdig en de handel was van geringe afmetingen. Het gevoel van onrust, dat nog gevoed werd door de in den loop van den dag binnenko mende berichten omtrent de ontwikkeling van den toestand, riep uiteraard een gedrukte stem ming te voorschijn en alle fondsen werden op een lager niveau afgedaan. Van de Industrieelen lagen vooral de Philips- aandeelen zwak in de markt en de koers kwam beneden 120 Unilevers werden eveneens lager afgedaan, Aku's waren een kleinigheid zwakker. Voor petroleumfondsen bestond maar matige belangstelling. Tenminste was de affaire weinig omvangrijk. Bij de opening werd reeds dadelijk enkele procenten beneden het slot van gisteren gehandeld, waarna nog een kleine achteruit gang viel op te teekenen. Voor de Rubberfondsen bestond een gedruk te stemming. Amsterdam Rubbers verloren een vijftal punten. De incouranten werden bijna over de geheele linie lager genoteerd. De tabakken bewogen zich op onregelmatige wijze. Deli Batavia's waren maar weinig lager; Oude Deli's daarentegen leden een aanzienlijk verlies, terwijl Senembah's bij de opening zelfs Iets hooger werden afgedaan. De Scheepvaart-afdeeling lag verlaten; de stemming was overigens eveneens aan den ge- drukten kant. Op de Suikermarkt ging weinig om. H.V.A.'s kregen een nadeelig verschil van een achttal procenten op hun rekening. Op de Amerikaansche markt ontwikkelde zich nogal wat affaire in de toonaangevende staal- aandeelen en koperwaarden, terwijl ook eenigc spoorwegshares vrij druk werden verhandeld, daarbij had het aanbod de overhand en ver- koopen voor Londensche rekening speelden hier bij een rol. De koersen kwamen algemeen lager te liggen. Voor beleggingsfondsen bestond een gedrukte stemming. Van de Oude Schuld lagen in het bijzonder integralen zwak in de markt. De obli gaties der Jongere emissies werden algemeen lager afgedaan. De koers van de gestaffelde lee ning kwam beneden pari. De Sooorwegdrieen werden niet onbelangrijk lager afgedaan. Ook He snoorobligatiën Ned -Indië konden zich niet handhaven. Va" d»» hnHen^ndche waadden weren de Fransche fondsen zwak gestemd, daar wel eenig materiaal aan de markt was. doch het absorp tievermogen van de markt zeer gering was. Ook Duitsche fondsen waren gedrukt. WISSELKOERSEN. Londen 8.921/16 (8.92 1/2) Berlijn 74.121/2 '74.251. Parijs 4.99 3/4 (5.00 1/2). Brussel 31.34 (31.301. Zwitserland 41.01 (41.90) Ko penhagen 39.82 1/2 (39.85). Stockholm 46.— (46.02 1/2). Oslo 44.82 1/2 (44.85)N.-York 1.85 13/16 (1.85 7/16). Praag 6.41 (6.41). Lire 6 85. Prolongatie 1/2 pCt, Part. disc. 3/16. Daggeld 1/4. Registermargen 26 7/8. Crediet Sperr- marken 71/4. Effectensperrmarken 6 5/8. Reismarken 43 1/2. Bankpapier 23. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HILLEGOM. DRUK BEURSBEZOEK. Parkeermoeilijkheden opgelost. De bloembollenbeurs heeft wat het be zoek betreft een record gemaakt; er wer den gisteren 243 kaartjes afgegeven. De handel was levendig. Het parkeeren der auto's van de beursbezoekers heeft vroeger aitijd moeilijkheden opgeleverd; de politie heeft nu maatregelen getroffen welke goed opgevolgd zijn, zóó zelfs dat de politie er haar tevredenheid over uitsprak. Twintig nieuwe dahliasoorten waicn door den heer Jan van Oosten tentoonge steld; de stand zag er keurig uit. LEIDSCHENDAM. Aanbesteding Smitssloot. B. en W. hebben in het openbaar aan besteed het op vaardiepte maken van de Smitssloot, het maken van damwand met bykomende werken en het maken van een ophaalbrug, over die sloot aan de Leidsche kade. De uitvoering geschiedt voor reke ning van het rU'k en staat in verband met den aanleg van de Rijksweg Ypenburg- Schiphol. De te gebruiken werklieden moe ten worden betrokken via de plaatselijke arbeidsbemiddeling. Het aantal Ingekomen biljetten bedroeg 15. De uitslag was: L. P. v. d. Geers en Stuyfzand, Leiden, f. 5555,55; J. Bontenbal, Zevenhuizen (Z.Hl. f. 4994; L. C. Schroder en v. Dillen, Wassenaar, f. 5744; A C. Hooymans, Leidschendam, f. 12400; H Verjaal Dreischer, Barendrecht, f. 4795; H- van Wijk, Leidschendam, f. 5124; H. van Dongen, Leidschendam, f. 5169; A. Mooten. Moordrecht, f. 5837; P. J. H. Visser, Wassenaar f. 1800: De Geus en Strampraat Aannemingsbedrijf, Leidschendam, f. 5333; Van Splunder's AannemingsbedrUf, Ridder kerk. f 5300; Ant. Haagen, Leidschendam, f. 5280; Sanders en Co., Gouda, f. 5438; J. Warnaar, Den Haag. f 4880; Gebr. Schols, Leiderdorp, f. 5900 De gunning volgt later. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; A. J. Paardekooper ep A. Demeyer. Getrouwd: C. Visser en M. H. Prins. LISSE. Afscheid van den Burgemeester. Wij vernemen, dat er Woensdag a s. des morgens van 10.30 uur tot 12 uur gelegen heid zal bestaan persoonlijk afscheid te ne men van den burgemeester ten Gemeente huize. Geval van kinderverlamming Er heeft zich thans ook hier een geval van kinderverlamming voorgedaan bij een meisje van 1 jaar. Vergadering der K. J. M. V. De K. J. M. V. vergaderde in restaurant „De Nachtegaal" onder voorzitterschap van den heer J. Schoorl, den nieuwen voor zitter. Tot bestuursleden werden gekozen ae heeren J. Lamboo, K. Bemelman en J. Langeveld. Een kort propagandistisch woord werd gesproken door den Moderator waarvoor hem door den voorzitter dank werd gebracht. Medegedeeld werd, dat de zen winter het „gezag" als onderwerp be handeld zal worden Daar dit de laatste vergadering was in het oude clubgebouw, werd den heeren F. en J. v. d. Eerden dank gebracht voor de medeweiking die steeds ondervonden werd. In het vervolg zal men vergaderen in „De Witte Zwaan." Aanbesteding electriciteilsbedrijf. Gistermorgen hed de aanbesteding plaats van een verbouwing in de perceelen van het e!ectriciteitsb=drijf en het maken van een betonkanaal ten behoeve van een centrale verwarming ln bovengenoemde perceelen Ingeschreven werd als volgt: fa. Jansen, Hillegom perceel I f. 849; perceel n f 433; in massa f. 1278; fa. Schuyt, Hille gom f. 898. f 425, f. 1350; C de Wilde. Hil legom f. 927, f. 310. f. 1225; Fa. Seysener. Hillegom f 814. f. 359. f. 1173; fa Imthom. Tl llegom f. 833. f. 366. f. 1249: Ant. Meeu- wissen, Lisse f 980. f. 340. f 1300: Gebr. Ransdorp Lisse f. 740, f. 335 f. 1064; Kruid hof en Horsman, Lisse f. 840. f. 575, f. 1400; Fa. Daudey en Co, Lisse f. 750, f. 350, f. 1100. Wegens ziekte van den heer Markusse is een tijdelijk ambtenaar van belastingen aangesteld uit Vinkenveen, de heer van der Vegte. Door B. en W. werd aan het plaaUe- Ujk bestuur van de stichting „Sonnevanck" vergunning verleend tot het houden van een bloempjesdag ten bate der T.B.C.-bo- strijding op Dinsdag a.s. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Job Johannes. Z. van J. J. de Groot en H. P. van der We(jden Laurens. Z. ven L. Moene en E. W. Achterberg Gerrit, Z. van J. Plug en W Hop. Ondertrouwd: N. L. Hoogervorst en J. J. van der Linden J. van der Niet en M. Jonker J. Jurgr:iis en J. Ilaasncat. Getrouwd: J. H. Goslinga en H. A. J. Dijk stra H. C. Paardekooper en M. P. Smit G. C. van Abswoude en C. M. J. Tetteroo A. Zwitzer en W. J. van Beveren. Overleden: Berend Jan van Wel(j 68 J., wedr. van N. A. Rijnberk Frederik van Kouwen- hove 17 j., Z. van J. van Kouwrnhove en E. Koudstaal. De werkloosheid weer stijgende. Het aantal bij de gemeentelijke arbeids beurs ingeschreven werkloozen bedroeg op 21 Sept. j.l. 302, dit is 58 meer dan sedert onze laatste opgave van drie weken terug. Een verblijdend verschijnsel is evenwel, dat dit getal toch nog 53 lager is aan ver leden jaar omstreeks dezen tijd, toen het aantal werkloozen al 355 bedroeg. Voorts staan er 21 vrouwelijke werkzoekenden in geschreven, w.o. 10 dienstboden. De burgemeester heeft a?.n de man nelijke en vrouwelijke jeugdbeweging voor katholieke actie, toestemming verleend tot het houden van een collecte, door middel van den verkoop der z.g. pijltjes, op morgen. Met No. 188 der Sts. Crt. werden ver zonden afdrukken van den akte betreffen de N.V. Mij tot Expl. van het Grand Hotel en pension „Rembrandt", alhier. OEGSTGEEST. Ledenvergadering S. C. O. In „Irene" is de alg. ledenvergadering gehouden van de Sportclub S. C. O. onder voorzitterschap van den heer M. H. Schol len die na een hartelijk welkom zijn vi'-ugde uitsprak over de opkomst der le den. Na goedkeuring van de voorgelezen notulen van den secretaris, den heer E. Einsbergen, kwam een van het Centraal Jtugdcomlté Ingekomen schrijven ter sprake, waarin werd medegedeeld dat door het Gemeentebestuur de huur van het Sportterrein aan den Hofdijck was opge zegd. De voorzitter zeide, dat omtrent een dit seizoen mogelijk blijven spelen op dit terrein zal onderhandeld worden. Het jaar verslag van den secretaris gaf een teleur stellend beeld van het ledental, dat ln het afgeloopen jaar belangrijk is verminderd waardoor het noodzakelijk is geworden het derde elftal uit de competitie te nemen. Ook vermeldde de afgeloopen competitie een minder gunstigen stand dan verwacht mocht worden. Daartegenover echter staat dat S. C. O. in den strijd om den Zater dagmiddag-beker het tot in de halve fir.alc sist te brengen en bij de nederlaagwed strijden van Quick Boys in de le afd. den eersten prijs wist te verwerven, bestaande uit een fraaien beker welke den leden Ier vergadering werd getoond. Het financieel verslag gaf een klein ba tig saldo aan. Den secr.-penningm. werd dank gebracht voor de keurig verzorgde, verslagen. Hierop volgde bestuursverkie-. zing. De heer E. Binsbergen (aftr.) werd met groote meerderheid van stemmen her kozen. De heer J. Versteeg (aftr.) stelde zich niet herkiesbaar, terwijl de heer F. Plaizier zich genoodzaakt zag zUn functie als bestuurslid neer te leggen. In belde vacatures werden gekozen de heeren K Veenstra en J. Booma. Bij de bespreking inzake de herdenking van het 10-jarig be staan werd besloten dit feit niet onopge merkt te laten passeeren. Door eenlge leden zal een feestplan worden ontwor pen, dat nader met het bestuur zal wor den overlegd. Bij de rondvraag werden tal van huis- noudelijke zaken uitvoerig besproken. Ge tracht zal worden het ledental uit te brei den en zoo mogelijk een adsplranten-elf tal te vormen. De vergadering werd door den voorzitter gesloten met een krachtige aansporing om den naam van S.C.O. steeds hoog te houden, en dank voor de groote opkomst. RIJNSBURG. Vergadering „Belang en Beginsel". De afdeeling van de Chr. Middenstands bond „Belang en Beginsel" had een ver gadering belegd in lokaal Flora om te komen tot oprichting van een Handels avondschool. De voorzitter van de afdee ling de heer H. de Mooy A.z., opende met gebed en wees er op. hoe noodig het voor jonge menschen is, zich met het oog op een plaats in de maatschappij verder te ontwikkelen. De heer G- van Duyn, accoun tant en leeraar M.O. sprak over „Waarvoor Middenstandsopleiding". Hij wees op de groote vergaderingen, welke de laatste ja ren voor den middenstand hebben plaats gehad en hoe noodig het is, dat de a.s. za kenman zich met de verschillende onder - deelen van zijn vak op de hoogte stelt. Hij wees o.m. op de bedrijfsleer, warenkennis, sociale wetgeving, reclame, verkoopschap enz. en toonde voo~ elk onderdeel de be langrijkheid -an. De heer H. M Verhuist accountant en directeur eener handelsavondschool, stelde de vraag „Waarom is vervolg- en vak onderwijs voor land- en tuinbouw go- wenscht On zakelijke groncen toonde spr. in den breede aan. hoe vooral voor een plaats als Rijnsburg land- en tuinbouwonderwijs in hooge mate noodzakelijk is; vooral ook tuinbouwboekhouden. Daarna werd een en ander medegedeeld over de inrichting en werking van de op te richten handelsschool; het aantal uren, de daaraan verbonden kosten enz. Na een dankwoord door den heer De Mooy aan de sprekers wekte deze vooral de aanwezige jongeren nog eens op zich in grooten getale voor de a.s. lessen op te ge ven, waarmede zoo mogelijk half October begonnen zal worden. Na het stellen en beantwoorden van eenige vragen, volgde sluiting met dankgebed. Met de werkzaamheden voor het nieuwe gebouw op het terrein van de Groentenveiling is door de aannemers reeds een aanvang gemaakt. Het zal een belang rijke verbetering zijn, daar ook een tribune en een electrtscn afmijntoestel aangebracht zullen worden. De heer Jac. van Nieuwkoop, oand. tot den H. D alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Kantens. SASSENHEIM. Morgen zal alhier een speldjesdag worden gehouden ten bate van het Chr. Militair Tehuis te Lelden. Gevonden: een portemonnaie met in houd; een blauwe dames portemonnaie >r.. inhoud; een groen fluweelen sjaal; een r.eeren portemonnaie met inhoud; een popje; een bruine portemonnaie met rits sluiting; een roode portemonnaie met in houd; een honden halsband; een Lips- sleutel; een alpacca rozenkrans; een rood laschje met Inhoud. Inlichtingen bij ae politie. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Strengere controle bij de hondenbelasting - Er ZOU uit de geheime zitting „geklapt" zijn. De raad vergaderde. Het verslag van de Warenkeuringswet van Haarlem duldde zeer gunstig. De heer Spie renburg sprak zijn waardeering hierover uit. aan het adres van de pl. middenstan ders. Het rüksbureau voor Drinkwatervoor ziening deed per schrijven mededeeling be treffende de afschrijvingspercentages 10or het waterbedrijf. Voor het Pompstation wenschte zij een gxooter afschrijvingsbedrag te ramen. Overigens bracht zij lof en goed keuring uit voor de administratie van dit bedrijf. Volgde een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening van f. 15.000. De voorzitter vroeg aan den raad een machtiging om deze leen'ng aan te gaan. niet hooger dan 1 boven promesso disconto der Ned. Bank. Het lid P v. d. Nouland vond dit plan zeer gevaarlek, daar geweldige schommelingen niet zijn te voor zien Daar het evenwel maar voor den tijd van drie maanden zal ziin, ging de raad met de gestelde machtiging accoord. Een voorstel tot vaststelling eener nieuwe hef fingsverordening op de hondenbelasting bracht een zeer lange discussie. De nieuwe, door B. en W voorgestelde verordening zal een veel betere controle brengen op het be talen der hondenbelasting. Ook wil zu de honden penningen laten dragen. Het lid v. d. Nouland voelde niet veel daar voor, daar hli dit een groote kwelling voor de dieren vindt. Het lid Kruithof zag een groot be zwaar in de betaling van f. 5 in één termijn, hetgeen het lid v. d Nouland onderstreept. Het lid Kruithof stelde voor de betaling in twee termijnen te doen geschieden, het geen aangenomen werd. Een voorstel van B. en W. tot verlaging der personeele belasting voor biljarten werd aangenomen. Vaststelling eener nieuwe instructie voor den gemeente-opzichter. De eertijds door den raad vastgestelde instructie voldoet niet meer aan de noodige eischen. Hoofdzakelijk komt ln de nieuwe instructie tot uiting dat, zoo door familieleden van den gemeente- opzichter werken worden uitgevoerd ln op dracht voor de gemeente of wel eventueele leveranties, deze door een onparttjdigen opzichter worden gecontroleerd. Het lid Spierenburg wil in verband hiermede het voorstel van B. en W. toejuichen, temeer daar er reeds meerdere malen (zulks ten onrechte) over Is gesproken, dat de thans functionneerende gemeente-opzichter een zoon heeft welke zelf aannemer is. Door deze nieuwe regeling komt nu zeker een eind aan de vele „praatjes", welke steeds zoon gretig gehoor bij het publiek vinden. De voorzitter gebruikte het woord „hulde" aan het adres van den gemeente-opzichter, daar voor hem is vast komen te staan, dat de opzichter steeds voor 100 en zeer nauwgezet, zUn gemeentewerkzaamheden heeft gedaan. Na eenlge redactiewüzigingen werd dit voorstel z. h. st. aangenomen. Een wijziging der gemeentebegrooting 1937/38, ln verband met de raming der werkloosheidslasten werd z.h.st. aangeno men. Het betreft hier een verlaging der lasten voor werkloosheid van f 50 000 op f. 45.000 Volgde de aanbieding der rekeningen van het water en woningbedrijf en de gemeen terekening over 1937. De rekening van het waterbedritf sloot met een verlies van f 1877.84 (raming was f. 2126.36). Het wo ningbedrijf boekte een verlies van f. 3752.52 (raming was f. 3506.31). Gemeenterekening: Inkomsten f. 181.783.52, uitgaven f 187 660 51 dus een nadeelig saldo van f. 5876.99. De kapltaaldienst der gemeente sloot met een voordeelig saldo van f. 9011.83. Volgde benoeming eener commissie voor onderzoek der rekeningen. Benoemd wer den: L. v. d. Geer voorzitter; J. L. NUssen en Jac. Colijn. leden. De heer Kruithof memoreerde, dat bü de laatst gehouden geheime vergadering van den raad, speciale geheimhouding was op gelegd Nu gaan er ln de gemeente echter geruchten, welke niets verschillen met het. geen in die geheime zitting was besproken. Het betreft hier de leegstaande burgemees terswoning, waarvan een postkantoor zou worden gerestaureerd. Spr. wil aan dit „lek" een beslist einde zien. zou het ook moeten door krachtiger maatregelen De voorzitter merkte op, dat een gevolgtrekking is ge maakt misschien doordat door eenlge heeren een bezoek is gebracht aan de ledig staande woning, waaruit Is voortgevloeid de mee ning van een eventueel postkantoor. HU wenschte over dit punt niet verder te spre ken en vroeg aan het lid Kruithof, of deze wel wet! dat hij juis de eerste is welke zich officieel in overtreding bevindt wat de geheimhouding betreft? Het lid Vester vroeg de volle aandacht van het college van B en W. inzake de huidige zeer slechte straatverlichting. HU wil. voordat het winter is een eventueel andere en betere verlichting zien aange bracht. hetgeen zeer noodzakelijk geacht moet worden. De voorzi ter antwoordde dat deze zaak reeds de volle aandacht van B. en W. heeft. Brinen niet al te langen tUd, hoopt spr. dat er, dienaangaande een voorstel aanwezig zal zUn, dat een eind zal kunnen maken aan deze slechte verlichting. Hiema volgde geheime zitting. VOORSCHOTEN. Inbraak. Des nachts hebben inbrekers een bezoefc gebracht bij den heer J. N. N. aan de Voor- piraat. Vermoedelijk zijn zy over een heg geklommen en door den tuin aan de ach terzijde van de woning gekomen, alwaar een paar stolpramen zijn geopend en men een achterdeur kon openen. In het ach terhuis is men tegen een emmer aangeloo- pen en door het lawaai heeft men de vlucht genomen. Eerst 's morgens deed de heer N. aangifte van deze poging tot in braak, niettegenstaande hij wakker was geworden van het gestommel. Voor zoover kon worden nagegaan wordt er niets ver mist. De politie heeft ook deze zaak in on derzoek. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert Hendrik, zoon van S. v. d. Heden en H. Sol; Arrisje, dochter van C. van Apeldoorn en A. Nab; Hendrik Casper, zoon van H. C Branse en M. Overdevest. Gehuwd: S S. Leppink, oud 52 Jaar en T. v. Ginkel, oud 37 jaar, beiden wonende alhier. Ondertrouwd: J. J. Raadschelders, oud 29 J. en J. M. Kooijman, oud 31 jaar, resp. wonende te Ouder-Amstel en te Voorschoten. Loop der Bevolking. Vertrokken: mej. H. H. C. Stants, n. Utrecht, Biltstraat 151; E. C. Mulholland, n. Soest, Soest- dijk, P. Potterl. 28; A. van Egmond, n. Den Haag, Merkenstraat 146; mej. S. M. Oosterveer n. Petten; S. A. Hennes, n. Deventer, IJssel- slraat 2; O. A. Broekema, n. Deventer, Diepen- veenscheweg 203; mej. J. H. J. Zuiderwyk, naar Hilversum, Lindenheuvel 2; mej. J. van Rossen n. idem; mej. J. M. Bloemen n. Nijeveen (NJEL Pastorie) R. W. Palm n. Breda, Kon. Militaire Academie; Th. M. Stikvoort, n. Arnhem, Von dellaan 46; mej. B. P. Eggink, n. Arnhem. Euse- biusbuitensingel 42; J. H. Woestrik en echtgen. naar Ned. Oost-Indië; F. J. J. Cremers naar Vorden D 42; mej. S. A. A. de Jong, n. Den Haag, Vlielandschestr. 83; mej. G. Kistman n. Avereest, Dedemsvaart F 282; Th. Ravensbergen n. Rijnsburg, Buitenweg 8; A. J. Groenestein en gezin n. Epe, Vaassen G 261; J. D. Wilton naar Rotterdam, Rochussenstraat 345 A; P. J. War- menhoven n. Vlissingen aan boord Hr Ms. Wachtschip. Gevestigd: mej. G. C. M. Steenkamp, Veur- scheweg 3; mej. E. W. Spoor, idem; mej. M. G. J. Spoelder, id.; mej. F. M. Roelofsz, ld.; mej. P. A. Reekers, id.; mej. B. H. F. NuiJens, id.; mej. C. W. E. M. F. Langenegger, id.; mej. J. M. M. van der Holst, id.; J. A. van Dijk, Voorstraat 12a; W. M. Scheurleer, Haagweg 4; Jhr. L. A. de Milly van Heiden Reinesteln, id.; B. A. van Dijk, B. Vernèdepark 54; A. van Hattum en echtg.. Leidscheweg 112; M. de Graaf, Kempe- naerstraat 22; L. J. Zielstra, Leidscheweg 191; H. W. Savelkoul, id.; B. F. Logeman, id.; R. Alers. id.D. H. Dol. id.; T. H. Lauw, id.; C. Buys, id.; J. V. Basslé, id.; H. E. Gerbracht. id.; H. K Jacobs, id.; R. A. F. Harnas, id.mevr. S. Buijze-Berkhout. Donklaan 16; J. van der Bijl, Leidscheweg 106; L. Geel, Leidscheweg 191; A. R. C. Terpstra, ld.; A. Snijders, id.; E. L. Masthoff. id.; F. Bekink. id.; R. W. Bousché, id P. D. N. de Ronde, id.; mej. A. M. P. Jan sen. Veurscheweg 3; mej. J. P. M. Vester, id.; mej. A. H. S. Hilgers, Veurscheweg 172; I. J. van der Have, Leidscheweg 191; mej. G. P. T. Joosten. Veurscheweg 3; mej. A. M. T. Joosten, id mej. A. M. Joosten, id.; mej. G. Burgers, id.; mej. M. E. Q. Bruijnen. id.; J. Wolbers, Leidsche weg 191; H. N. van Duijn, id.; Willem F. ridder van Rappard, id.; A, F. van Laer, id.; D. J. Geursen, id.; A. J. Oosterwerff, id.; J. F. Ooster- werff. id.; mej. W. E. Volwater, Schoolstraat 18; wed. J. E. Hotze-Jansen, Leidscheweg 437; mej. A. P. Laurillard, Nieuwe Voordorpstraat 34; J. Oudshoorn, Rijndijk 5; T. Weggen, ld.; H. Stumpe. Leidscheweg 191; W. J. van der Hoff, id.; B. Ockers, id.; K. W. Tuinzing, ld.; P. Sor- mani, id.; F. Bontenbal, id.; J. ter Poorten, id.; B. F. A. de Lange en gez.. Burg. Treubstraat 48; P. Jansen, Schoolstraat 116; mej. M. J. M. v. d. Voorn, Rijndijk 36; mej. A. H. C. Vos, Veursche weg 3. WASSENAAR. Floralia tentoonstelling. In het Wapen van Wassenaar Is de ten toonstelling gehouden van de Floralia- vereeniglng. De inzendingen waren zooals altijd keu rig opgesteld met versleringen van bloemen en planten door de leden van de Tuinbouw, vereeniging Wassenaar en Omstreken be schikbaar gesteld. De inzendingen blonken deze keer uit door goeden kweek, hoewel er minder waa ingezonden dan andere jaren, maar de kwaliteit was er des te beter om. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Woensdag 28 September des avonds te 8 uur ln het Wapen van Wassenaar. De uit slagen zUn als volgt: Kinderen van amateurs: le prijs kinde ren van der Boon; 2de pr. B. v. d. Salm Serreplant: 1. Jouks Lantlnga; 2. kinde ren van der Holst; 3. Huugje van Veen. Zonalen: le pr. Rietje en Joke de Hoog; 2e pr. Bertha IJzerman3e pr. Cat. Heystek, Ageratum: le pr. Coba Hilgeman; 2e pr. Rietje en Joke de Hoog; 3e pr. kinderen v. d. Boon. Afrikaan: Marietje Grevers; 2. Thea Maat, Begonia; 1. kinderen v. d. Boon; 2. Rob Pfundt; 3. Huugje v. Veen. Fuchsia: le pr. Rietje en Joke de Hoog; 2e Idem; 3de Jouke Lantinga. Oudere amateurs; Mignon dahlia: 1. mevr. v. d. Boon. Serreplant; le pr. fam. de Groote; 2de mevr. v. d. Boon; 3. mevr. de Bree. Salvia: 1. mevr. v. d. Boon; 2. Wlm van Tol; 3. mej. W. A. v. Tol Kochia: 1. mej. W. A. van Tol; 2. Wlm van Tol; 3. C. van Tol. Coieus: 1. W F. de Bree; 2. mevr. v. d. Been; 3. mevr. Heystek. Kinderen van vaklieden: Serreplant: 1. Truus Zegwaard; 2. Jeane Zegwaard; 3. Wim Zegwaard. Fuchia: 1. Wim Zegwaard; 2. Adri de RooU; 3. Jeane Zegwaard. Ageratum: 1. Jeane Zegwaard; 2. Hans Jansse; 3. Wim Zegwaard; 4. Emy Weise. Zonalen: 1. Jaap van Egmond; 2. Jeane Zegwaard; 3. Adri de Rooij. Begonia: 1. Adri de RooU; 2. Jeane Zeg waard; 3. Dick de Rooij. Margrieten: 1. Emy Weise; 2. Adri de Rooij; 3. Jeane Zegwaard. Afrikaan: 1. Frans v. d. Lely; 2. Emy Weise; 3- Jeane Zegwaard. Oudere vaklieden: Serreplant: 1. C. J. v. d Ploeg; 2. Th. v. d. Ploeg; 3. J. C. de RooU. Coleus: 1. A J van Duivenvoorden; 2. mevr. Zegwaard-Akkerhuis; 3. C. J. v. d. Ploeg. Salvia: 1. mej. J. v. Tol; 2. mej. C. van Tol; 3. mevr. J. C. de RooyGoedendorp. Dahlia: 1. mevr. ZegwaardAkkerhuis; 2. mej. v. d. Lely; 3. Jan v. d. Lely. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11