Uit de Omstreken 3) LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 22 September 1933 VRIJDAG EN ZATERDAG a.s. AALSMEER. EEN SCHOOLKWESTIE IN ZAKE CENTRALE VERWARMING. Ifehandeling voor den Raad van State In de afdeeling Geschillen van Bestuur van den Raad van State werd gisteren be handeld een geschil over het recht van een schoolbestuur alhier op medewerking van de gemeente overeenkomstig art. 72 c. v. der L.O.-wet voor den aanleg van centrale verwarming In zijn schoolgebouw. Voor alt schoolbestuur trad mr. Hangelbroek op. Spr. wees er op. dat de centrale verwal- mlng gevraagd werd voor een schoolge bouw met zes groote leslokalen. Door dc bouwwijze van deze school was bij herha ling door bevriezing van leidingen enz., vrij aanzienlijke schade geleden. Spr. zette uiteen, dat de door de bouwkundig inspec teur aangegeven maatregelen bij handha ving der kachelverwarming niet afdoende legen schade zouden vrijwaren. Het school bestuur toonde in zijn beroepsschrift met cijfers aan, dat de centrale Installatie een Kostenbesparing zou beteekenen. Pleiter concludeerde derhalve, dat de overschrij ding der normale eischen, waarop de aan vankelijke afwijzing berustte, niet aanwe zig was. Van de zijde van het gemeente bestuur van Aalsmeer was geen vertegen woordiger aanwezig. De uitspraak volgt later. Prachtig geslaagde Anjerkeuring. Op initiatief der afdeeling van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde werd Dinsdag in het veilingsgebouw „Bloe- menlust" te Oosteinde alhier de jaarlijk- sche keuring van Amerikaansche anjers gehouden. Er was voor deze keuring flinke animo van kweekerszijde, terwijl er voor de dan volgende expositie van deze bloe- n groote belangstelling kon worden ge constateerd. De uitslag der keuring was als volgt: a. een vaas met vijftig bloemen, var. „Spectrum", Gebrs. Wegman, wisselbeker; Fa. C. Verbeek en Zn., Ie pr.; J. Kamme- raad, 2e pr. (10 Inzenders). b. drie vazen van drie var., elk vijftig bloemen, Gebrs. J. en P. van Wijk, wissel beker; A. Noordam, le pr.; S. Hazenberg en Oo.. 2e pr. (10 inzenders) c. sortiment vijf en twintig bloemen van elke variëteit, M. C. v. Staveren, wissel beker, met gelukwenschen der jury. De heer v. Staveren zond hierbij 48 variëteiten in (3 inzenders). Hij won ook vorig Jaar den wisselbeker en werd nu definitief eigenaar. d. diversen, S. Hazenberg, ïe pr. als groep (15 vazen); Gebrs. J. en P. v. Wijk, le pr. (11 inzendingen); G. Verbeek en Co., 2e pr.: N.V. C. Verbeek en Zn., le pr. met lof (75 variëteiten); M. C. v. Staveren, 2e pr. (3 vazen gemengd). De heer v Stave ren had op deze keuring 92 variëteiten, ge mengd opgesteld, ingezonden De vergadering. Aan den avond van dezen keuringsdag had in de anjer-expositiezaal van „Bloe- menlust" een samenkomst plaats van Tuin bouw en Plantkunde, onder voorzitter schap van den heer G. Oud, Spr. herinner de eraan, dat dit voor de eerste maal was. dat de afdeeling gedurende haar 45-jarig bestaan in het Oosteinde vergaderde, ter wijl hij tevens dank bracht voor de groote belangstelling. De secretaris, de heer C. J. Augustijn, las de notulen, welke overeen komstig werden goedgekeurd. Nadat de voorzitter enkele mededeelingen had ge daan, hield de heer C. Wegman Bz. een causerie over de anjercultuur, o.m. zooals die in Engeland, Denmarken, Duitschland en hier wordt uitgeoefend. Enkele vragen werden aan spr. gesteld en door hem be antwoord. De heer C. J. Augustijn hield een causerie over grondsterilisatle door middel van stoom (100 gr. Celslus). De plannen om hier deze sterilisatie van den kasgrond meer algemeen mogelijk te ma ken. zijn reeds in vergevorderden staat van voorbereiding, dank zij de hulp, welke „Bloemenlust" hieraan verleent. De heer Mensing hield een pleidooi voor aanslui ting als lid bij Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter sloot dan de vergadering, dank brengende aan allen, die aan het welslagen van dezen dag op de een of an dere wijze hun medewerking hadden ver leend. De heer Wijnen, ambtenaar ter se cretarie, is benoemd tot deurwaarder der plaatselijke belastingen. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie Bregman, 22 ,i. en Jan netje AdriaantJe Leendertse Jacobus Sprui- tenburg 34 J. en Trijntje de Gelder 30 j. te Bos koop, HILLEGOM. De werkloosheid nam af Het aantal werkloozen is In een week teruggeloopen van 93 op 84; een vermin dering dus. na een week waarin de werk loosheid was toegenomen. Op 16 aanvragen van werkgevers volg den 16 plaatsingen. Vereen, voor Vreemdelingen Verkeer In de vacature van vice-voorzlltcr der Ver. voor Vreemdelingenverkeer is do heer C. Velthuys benoemd ter vervanging van den heer P. D. van Mouriks, in wiens plaats tot bestuurslid werd benoemd de "neer M. Maaskant. Voor het a.s. voorjaar is een plan In overweging genomen, dat grootsch van opzet kan worden Nieuwe bollentent der veiling. Op het terrein van de Hillcgcmsche BloemboUenveiling is een groote tent ge- uouwd om bollen op to slaan, welke als suiplus ingeleverd moeten worden, zoo- dra het besluit daartoe afkomt. De veiling kwam ruimte te kort voor den te wachten giooten aanvoer. Hek vernield. Gistermiddag is een auto door gladheid van den weg geslipt en tegen liet hek der fiinia dc Wreedc aan de Leldschestraat gereden Het hek is over een grooten af stand vernield: de auto moest weggesleept worden. Persoonlijke ongelukken kwamen men niet voor. KATWIJK AAN DEN RIJN. De nieuwe groote weg Den HaagHaarlem. Diverse bezwaren en het antwoord. Wij hebben onlangs uitvoerige mede deelingen gedaan betreffende den nieuwen Provincialen weg Den Haag- Wassenaar- Ka twijk-Noordwijk-Haa riem Deze weg zal door de eigendommen van een zeer groot aantal personen gaan en op 28 Juli J.l. was er voor de betrokke nen gelegenheid om bezwaren in te brengen tegen deze onteigening. Slechts enkele eigenaars hebben van deze gele genheid gebruik gemaakt. De N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij had meerdere bezwaren. Zoo brengt deze maatschappij naar voren, dat de perceelen bouwterrein aanmerkelijk in waarde zullen dalen. Ook wordt er op gewezen, dat in overleg met de provincie drie jaar geleden een hoofdbuis is gelegd, welke buis dan niet meer in het plan zal passen, daar dc weg wordt verlegd. Ook acht men het peil van den weg te laag. wat in het nadeel der wa tervoorziening is Vervolgens meent de maatschappij, dat haar terreinen door ver legging van den weg te veel wordt versnip perd. waardoor financieele schade bij ver huring zeker zal blijken. Ook barori van Wassenaer van Catwijck, door wiens gron den een groot stuk van den weg zal komen, heeft eenige bezwaren naar voren gebracht en adviseert de ontworpen tunnel zoodanig te verplaatsen, dat deze aan den landweg aansluit en een verlaagde tunnel te doen maken. Ook wordt gevraagd onder de brug der zandsloot een smal looppad te doen maken ten dienste der tuinders, die met hun schuit deze brug (tunnel) moeten pas- seeren. De heer P. van Duyvenbode, rijwiel- en autozaak heeft ernstige bezwaren. Bij de onderhandelingen met den vertegenwoordi ger der provincie is men niet tot overeen stemming kunnen komen Een ander ter rein. aan van D. aangeboden, kon deze niet accepteeren, daar dit terrein te ver bulten de kom der gemeente ligt. De vermoedelijke schade zal naar de meening van van D. aanmerkelijk grooter zijn dan de schade loosstelling die men van wege de provincie aanbiedt Over een verplaatsing van zijn bedrijf naar een terrein aan den Wasse- naarschenweg tegenover den N. Ivlolentuln- weg kon men het evenmin, wat de schade loosstelling betreft, eens worden. (Opge merkt zij dat het pand van v. D een en kele Jaren gelsden gebouwd pand langs den Zeeweg, garage, werkplaats, erf, en woon huis met nog vijf woningen van den heer v. M. en een stal van gebr. v. D. voor den nieuwen verkeersweg moeten worden afge broken. Ook het aan de overzijde van den weg staande nieuwe pand van den heer v. d. M.) Voor den heer v. D. zit er z. i. het gevaar aan vast dat de daar bestaande loo- pende zaak, op een andere plaats niét meer zal gaan en de onteigening hem zijn be staan zal kunnen ontnemen. De ingenieur der Prov. Waterstaat heeft tegen de genoemde bezwaren het volgende ingebracht. Het bezwaar van de Leidsche Duinwaterschappij over den verlaagden waterstand Hjkt hem overdreven. Dat een wegslootje waarin maar zelden water staat, invloed zal kunnen hebben op de water winning der Leidsche Duinwatermij., acht hij onwaarschijnlijk. Aan het bezwaar zou tegemoet gekomen kunnen worden door, waar zulks in verband met het daar lig gende terrein noodig mocht zijn, greppels te maken inplaats van slooten Mogelijk kan het peil van den weg hooger worden gelegd, waardoor dan aan de westzijde van den weg als vanzelf een greppel ontstaat en het wa ter dan op het afglooiend terrein als het ware wordt opgehouden. De andere bezwa ren van de Duinwatermij. behooren te worden ingebracht bij de schade-commissie, die over de hoegrootheid van het bedrag uiteindelijk een beslissing zal moeten nemen. Wat de bezwaren van baron v. W. van Catwijck betreft zegt de ingenieur, dat, wat het doorsnijden der terreinen aangaat, hier aan wel is tegemoet te komen door de tun nel aan den landweg aan te sluiten, in welk geval een tweede tunnel noodig zou zijn. Doch volgens de meening van den inge nieur is zulks overbodig daar het plan z. I. voldoende voorziet in een goede en voldoen de verbinding. Onderling komt tusschen de landerijen naar de parallelweg onder den weg door een tunnelverbinding, terwijl er tevens voor gezorgd is. dat alle perceelen rechtstreeks kunnen uitloopen op een ont worpen parallelweg. De terreinen, die Oostelijk van den weg komen te liggen, zullen uitloopen op den bestaanden Wasse- naarschen weg of naar de Nieuwe Comman deurslaan. De nieuwe, aan de Westzijde van den weg ontworpen parallelwêgzal bovendien ter hoogte van den N. Molentuinweg aan sluiting krijgen aan den hoofdweg, terwijl deze parallelweg even Noordelijker aanslui ting zal krijgen met den N. Duinweg en den Ouden Zeeweg. Een tweede tunnel heeft wei geen technische, doch wel financieele bezwaren. Het gevraagde looppad onder de brug over de zandsloot achte de Provinciale ingenieur niet noodig. De kosten wegen niet op tegen het voordeel en de tuinders kun nen vóór de brug op de schuit stappen om aan den anderen kant der brug weer op den wal te komen. In het muurwerk der brug zullen z.g. haalkolommen worden geplaatst om het trekken of duwen onder de brug t.e vergemakkelijken. De andere bezwaren be hooren ingebracht bij de schade-commissie, die uitspraak doet. Ook wat betreft de schade van v. Duyvenbode Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten 26 (Ingez. Me d het weiland „Het witte Hek" ln Duinoord, waar de kinderen ook getrakteerd zullen worden. Aan iedereen zal vrijen toegang tot het feestterein verleend worden. Ook ligt het ln het voornemen van het bestuur der Oranjevereeniging om op een nog te bepalen datum een gratis filmver- tooning te geven aan de schoolkinderen. J. v. R, van den Sluisweg deed bij de politie aangifte, dat zijn 4-jarlg zoon tje is geslagen door S. H. uit de Koningin Wilhelminastraat, omdat de Jongen met üen hoorn van een auto had getoeterd. Op het politiebureau zijn inlichtingen 't bekomen omtrent een heerenrjjw.'el, dat onbeheerd ln de E. A. Borgerstraat is aan getroffen. Half pond Bruidssuikers -g van 23 voor lo Bij aankoop van- V« pond Kritpjanihagel a25 ALLEEN 's ZATERDAGS versch gesorteerde Banketbakkersbanket m per halfpond ZE ZIJN ER WEER De bekende potjes ZURE HARING, per potje -g inhoud 4 stuks m.mL (Statiegeld voor pot 10 cent). SPAART GESCHENKENZEGELS 't heeft blijvende waarde brengen, die wij aanduiden met het woord Verbond De VerbondswerkeUJkheid is de geheele achtergrond te noemen van Calvijn's leven en geschriften en voorts ook van de Af scheidingen 1834, waarvoor hij eenige voor beelden aanhaalde. Ook dr. Kuyper heeft, zij het niet van stonde aan, een juisten blik gekregen op de volle beteekenis van het Verbond. De verhouding tusschen God en den mensch noemde spr. de fundamenteele ge dachte van het Verbond. Alle volute religie maakt God en mensch gelijk; terwijl in de ware religie is een af stand. welke door het geloof wordt over brugd in het Verbond, zonder welke geen verhouding tot God mogelijk of denkbaar is. God is souverein en vrijmachtig en be- heerscht alles. God heeft dien afstand overbrugd door het Verbond De afstand bleef bestaan, doch het contact ontstond: zoo ontstaat er gemeenschap tusschen God en mensch. De mensch. die buiten het Verbond leeft, heeft geen enkel recht, doch alleen plich ten. God komt in het Verbond naar den mensch toe en geeft hem rechten. God stelt den mensch in gemeenschap en zoo wordt het Verbond tweezijdig. Er komt nu samenwerking tusschen God en mensch. Adam was Verbondshoofd en wij zijn in hem begrepen. Zijn doen en laten was ons doen en laten. Hij stond in de wet van één voor allen. Hij verbrak het Verbond en wij ln hem. Nu wil God toch nog het Verbond handhaven in den weg der verlossing en verzoening van het nieuwe Verbondshoofd, den tweeden Adam, de mensch Jezus Christus. Deze heeft het Verbond gehouden en vastgemaakt. Wie nu in Hem gelooft, ontvangt den Verbondszegen. Op welke wijze nu komen wij met het Verbond ln aanraking? Dat begint bij den Doop. De beteekenis van den Doop werd op juiste en heldere wijze uit eengezet en gewezen op de groote betee kenis van het Verbond en de rijke vruch ten, die het afwerpt voor de eeuwigheid. Spr. besloot met te wijzen op de rijke troost cie in het Verbond gelegen is. Een leerzame gedachtenwisseling volgde. 10 KATWIJK AAN ZEE. DE UITGESTELDE KINDERFEESTEN. Worden thans morgenmiddag gehouden. Het bestuur van de Oranjevereeniging en onderwijzend personeel van de verschil lende scholen vergaderden gistermiddag in Casa Cara ter bespreking van het houden der uitgestelde schoolkinderfeestcn. Er is besloten, dat deze thans zullen plaats hebben morgenmiddag om 2 uur op LEIDSCHENDAM. Raadsstukken. De afdeelingen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den R.K. Land- en Tuin- bouwbond hebben verzocht om de beschik king te mogen hebben over het leegstaan de lokaal der O.L. school aan de Prinses Julianaweg, teneinde daarin te houden een huishoudcursus. B. en W. deelen den raad mede dat ln 1935 daarin ook met succes een dergelijke cursus is gehouden. Voorgesteld wordt het verzoek In te wil ligen. onder beding dat kosten van gas- en eiectriciteltsverbruik, schoonhouden enz. voor rekening van aanvragers komen en nader zullen worden vastgesteld. Over de juiste dagen en uren zullen nog nadere gegevens door adressanten warden verstrekt. Door H. J. Smits alhier is verzocht den ontruimingstermijn van de op 10 December j.l. onbewoonbaar verklaarde woning Meer- en Geerweg 13. welke op 15 Juli had moe ten zijn ontruimd, met een jaar te ver lengen, daar de bewoner N. Bolleboom geen woning heeft kunnen vinden. Voorgesteld wordt, daar bewoning voor- loopig geen gevaar oplevert, ln het belang van Bolleboom het verzoek in te willigen. Door M. G. Ammerlaan alhier is ver zocht om den ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen Vllet- weg 2 en 6 welke termijn 15 October af loop na een verlenging van drie maanden, wederom met drie maanden te verlengen. B. en W. deelen den raad mede. dat het verzoek van het perceel Vlietweg 2 als ver vallen kan worden beschouwd, daar deze woning inmiddels is gesloopt (een deel was reeds ingestort). Wat het perceel 6 betreft merken B. en W. op dat gebleken is dat er genoeg wo ningen beschikbaar zijn, zoodat zij geen vrijheid kunnen vinden voor te stellen op het verzoek in te gaan. Als er nu werkelijk passende woningen zijn. waarom dan voor de Meer- en Geer weg 13 wel voorgesteld om den termijn zelfs met een jaar te verlengen. Het. aantal krotwoningen is legio, er ls een groot gebrek aan goede arbeiders woningen. Het Raadhuis. B. en W. deelen den raad mede, dat de toestand van het raadhuis zoodanig ls. dat enkele voorzieningen niet langer ach terwege kunnen blijven, welke met het oog op de samenvoeging van Stompwijk en Veur en daarmede gepaard gaande plan nen tot stichting van een nieuw raad huis, tijdelijk zijn opgeschort. Voorgesteld wordt f. 435 beschikbaar te stellen voor verbeteringen aan vestibule en bodekamer. Aan den Westvlietweg nabij de Groenteveiling stak gistermiddag de 10-j. H. uit de Tedingerstraat plotseling den weg over met het gevolg dat hij werd gegrepen door den motorrijder S. uit Voorburg. De jongen werd tegen de straat geworpen en liep een aantal schaafwonden op. welke door een Ud van E.H.B.O. zijn verbonden. NOORDWIJK. LISSE. Lezing van ds. C. Vcenhoff. Op uitnoodiging der Geref. Oudersveree- niging. de J.-V. en de M.-V. alhier sprak ds. C. Veenhoff, Geref. pred. te Haarlem. Na lezing van een gedeelte der H. Schrift en een kort openingswoord van den voorz. der Oudervereeniging was het woord aan ds Veenhoff. die het onderwerp behan delde: „De werkelijkheid van het Verbond". Spr. wilde de werkelijkheid naar voren Schaakvereen. „Daniël Noteboom". Schaakver. ..Daniël Noteboom' onder voor zitterschap van den heer A. Leenheer een algemeene ledenvergadering in café „Flora" De opkomst was zeer goed. Na ooening en lezing der notulen, deelde de 'voorzitter mede dat de afdeeling dit jaar één klas hooger gaat spelen in den Lrldschen Schaakbond. Spr. verwacht dat allen het hunne zullen bijdragen, ook In deze klas een goed figuur te maken. Ingekomen was een uitnoodiging tot bijwoning van de Alg. Vergadering te Lelden op 1 Oct a.s. De verkiezing van een spelleider voor de vaca ture J. Plug. had lot uitslag dat de heer mr. K. Erilcs met groote meerderheid van stemmen voor deze functie werd gekozen. Doordat de hoogere indeeling der club dit jaar meerdere reizen van naburige clubs met zich mede zal brengen, was het nood zakelijk over te gaan tot een kleine con- tributieverhooging; dit voorstel werd met alg. st. aangenomen. Bij de bespreking over het wedstrijdprogram werd op voor stel van het bestuur besloten het seizoen te openen met een simultaan-séance te houden door de heeren Bosscha en v. d. Nat ln de volgende week. Besloten werd eerst om de kampioenschappen te spelen, waarna er nog ruimschoots tijd overblijft voor het spelen der overige wedstrijden De bespreking „speelavond" werd aan gehouden. het bestuur komt hierop nader terug. In de kascommissie werden benoemd dc heeren Noteboom en Reekers. In de rondvraag werd geklaagd dat de tijdschriften niet tijdig bij de leden wor den afgegeven; het bestuur zegde onder zoek toe, en zal alles in het werk stellen dat dit belangrijk onderdeel In de toe komst goed functionneert. Nadat nog en kele huishoudelijke besprekingen waren gehouden over het schema voor de kam pioenswedstrijden en de indeeiing der tien tallen. werd deze vruchtbare vergadering onder dank voor de opkomst door den voorzitter gesloten. WASSENAAR. De intrede van den nieuwen Burgemeester. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling den benoemden burgemeester op 3) October a.s. des namiddags feestelijk en plechtig in deze gemeente te ontvangen. Zendingsfilmavond. In het gebouw voor Chr. Belangen werd een zendingsfilmavond gehouden Na opening door dr. H. J. Honders werd de uit drie deelen bestaande film „Pa- poealand" vertoond. Hierbij gaf de heer Alb. J. de Neef, vroeger zendeling-leeraa: op Nieuw-Guinea, een interessante toelich ting uit eigen ervaring. Ds. W. A. B. ten Kate wees in zijn slot woord op de groote beteekenis van het zendingswerk en op de plicht der Christenheid om dit werk te steunen met gebed en offer. Hierna volgde sluiting met dankgebed. Weer een belangrijke bijdrage voor de Kerkrestauratie. Voor de restauratie der Dorpskerk is weer een belangrijke gift, thans vans, f. 1000.binnengekomen Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". Na een tweemaandelljksche vacantie hield de afdeeling Wassenaar onder voorzitter schap van den heer Polderman een goed bezochte ledenvergadering. Deze sprak er zijn groote voldoening over uit. dat zoovele prachtige dahlia's op de uitgeschreven prijs vragen werden ingezonden. Voorts memo- reede spr. het feit dat deze afdeeling in het onlangs gehouden bloemencorso met een versierde auto, daartoe welwillend afgestaan 1 door de familie jhr. Sandberg. een eersten prijs met lof der jury had verdiend. De voorzitter deelde mede, dat dit resultaat in. hoofdzaak was te danken aan den heer D. de Gans. die de auto zoo keurig had opge- i Verder feliciteerde hij de heeren Artse en de Gans met de behaalde successen op de tentoonstelling te Breukelen. Vervolgens werden twee nieuwe leden voorgedragen. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten bij het hoofdbestuur aan te vragen, de jaarlijksche najaarskeuring in Wassenaar te doen geschieden. Deze keuring gaat uit van het hoofdbestuur en onder diens regle menten In samenwerking met een plaatse lijke afdeeling. De voorzitter kon mededeelen, dat voor die tentoonstelling reeds de toezegging van een zeer geschikt terrein was verkregen, n.l. op het landgoed „De Wittenburgh" gelegen aan den Rijksstraatweg nabij het viaduct. Tot leden der jury om het ingezondene voor de prijsvragen en het punteristelsei te keuren werden benoemd de heeren A. van der Schans, J. van Vugt en H. Schipper. Voor prijsvraag I 6 variëteiten dahlia's van ieder 5 stuks behaalden: J. van Noort met 30 punten le pr.; J. Hermsen met 28 p le pr; G. de Gooijer met 24 p. 2e en D. Wiegerinck met 21 p. 3e pr. Een schaal met champions behaalde 10 punten terwijl ter opluistering vele nieuwig heden op het gebied van dahlia's werden ingezonden. Hierop kregen de deelnemers gelegenheid tot het opmaken van een drijfschaal. Tot juryleden hiervoor werden aangewezen door den voorzitter Mevr. Muller—Idzerda en de heeren H. A. N. Jansse en D. Wiegerinck. le pr. verwoerp J. van Noort die nu hier mede tevens voor den tweeden maal beslag wist te leggen op den zilv. wisselprijs een lauwertak die nu definitief zijn eigendom is geworden: 2de pr. behaalde de heer v. Dijk; 3e pr. Looyestein en troostprijs J. Hermsen. Uit de vragenbus kwam de vraag hoe Aloe Varigata wordt gekweekt. Deze vraag werd door den heer de Gans naar tevredenheid beantwoord. Voorts kwam de vraag naar voren wat de ondervindingen zijn van het gebruik van de edelcompost". Enkele leden gaven hierop antwoord. Na diverse besprekingen volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. L. Ahuis, kamp Waalsdorp; W de Ble. Prinses Marielaan 13; C. A. Boisse- va'in en gezin, St. v. 's Gravesandeweg 41; M. Bon Araweg 5; S. Bon. Araweg 5; Ch. van Doorne. Hoflaan 12: M. T. Eilering, Gr. Haese- broekscheweg 44; F. C. J. Goos. de Lus 4; H. M Gravesteijn. Gr. Hoefilzerlaan 38; A. W. van der Hilt, Langstraat 16; C. Horacek. Konijnen- laan 39; F. P. Huygens, v. Z. v. Nijeveltstraat 139; J. H. en L. Immerzeel. Jagerslaan 2; J. M. E. Isbrücker. Teyllngerhorstlaan 1; C. J. de Jager. Oostdorperweg 140; F. J. D. de Klerk, kamp Waalsdorp; A. G. Knoops, KI. Pers(jn- laan S; P. Krul en vrouw. Korenlaan 5: P. A. Kusters en vrouw. Konijnenlaan 47; wed. A. Jansen geb. Langelaan en zoon, Rijksstraatweg 316; A. M. Nort geb. Moltmaker, Crocusstr. 45; A. J. Morks en vrouw, Araweg' 7; K. Muskee, Wlttenburgerweg 146; L. Muskee. Wllhelmina- laan 4; M. H. Nederpelt en gezin. Santhorst- laan 13: T. Nijgh. Teyllngerhorstlaan 23: R. Panz. Lijsterlaan 1; A. J. H. van de Roer, Kerk straat 69; A. Th. Slmmerman. Schulpplein 7; J Theunissen, Berkenlaan 1; A. Sobkowiak. L. Kerkdam 80; J. van Stygeren en vrouw, van Calcarlaan 38; A. W. Stijnis. L. Kerkdam 39; N G Teufel. v. Calcarlaan 3b; wed. A, P. van Lith geb. Tittelbach, Stoeplaan 25; S. P. van Tol. Narcislaan 18; M. A. M. van Tongeren. Molenweg la; J. van Veen en gezin. Buurtweg 38; H Vogelaar en gezin. Rijksstraatweg 100: L J T. Vonk. Schouwweg 107; G. Th. W. R. Vrolijk. Jonkerlaan 16; W. A. van Zaal. Lang straat 22; A. J. H. Zadelaar. Buurtweg 147. Vertrokken: wed. E. van Dijk geb. Vos naar Uitgeest. Hogeweg 63: P. E. Glllhorn naar Hoek, Noordstraat 10: E. B. Romstedt naar Duitsch land: J. Sorbi naar Kerkerade. inst. Rolduc: K. Leguit n. Rotterdam, Gr. Florisstraat 65; J. W. A. v. d. Bijl naar Voorschoten, Leldscheweg 106; L. Wilhelm naar den Haag. v. Hogenhoucklaan 73; A. Cudel naar den Haag. Rubensstraat 58; M. M. v. Puffelen naar den Haag. Kempstr. 339; D. Lens van Rijn geb. Dresselhuys n. Rotter dam, Baljuwstraat 26b; C. M. E. Bots naar Nijmegen. Berg en Dalscheweg 155; A. H. G. M. Haaring naar Venezuela; G. Stevens n. Odoorn: wed M. V. Smits geb. van Dusseldorp n. Laren N.H.). Oosterend 8: J. Zandbergen naar den Haag. Kon. Emmakade 173 K. E. A. Rlchert n. Deventer. Zwolscheweg 116; C. van Egmond n. Hoensbroek. Sleinad. 2; M. Chabot geb. Berk hout n. Rotterdam, Borselaarstraat 72c; G. Alinski n. Rotterdam. Mecklenburglaan 41; A. W. Verseveld naar Ridderkerk. Kerkw. 91; A. C. Schutjes geb. Zonnenberg n. Voorburg, van Alphenstraat 113: J. M. Tap naar den Briel. Nobelstraat 12; C. T. M. v. d. Laan naar Den Haag. Valkenboschkade 561; J. Noordhoff naar den Haag, Cronjéstraat 6: K. Gilch naar den Haag. Statenlaan 75: G. R. Ruys naar Leiden, Boerhaavelaan 24; J. Burgers naar Rotterdam, Claes de Vriesenlaan 40a; E. Lischewski naar Duisburg (Did.); A. C. Hoogeveen n. Amers foort, pension St. Louis": J. W. C. Snijder van Wlssenkerke n. 's-Gravenhage. Madoerastr. 5: J. H M. Hobé n. Echteld. E 221: A. G. v. T>oude naar Amsterdam, Keizersgracht 630; J. F. Bolte n. Rotterdam. Strevelweg 98; IJ. E. Heringa n. Batavia: E. M. Pleterse. n. Leiden. Rapen burg 131. Burgerlijke Stand. Geboren: Waerner Rudolf Emmen, zoon van H. H. M. Borregaard en M. A. A. Relnarz; Hen- drikus Johannes Franciscus. zoon van J. H. T, Heesakker en J. I. M. den Brinker: Hendricus Carolus. zoon van H. Messemaker en A. C. Glass; Harm. z van A. Jonkers en A. M. Hogendoorn: Antonlus Adrianus. z. van A. J. Edelaar en J. C. Kortekaas: Manusa Beatrijs, d. van J. W. van der Stigchel en H. Sipkes; Lida. dochter van J. Ponte en G. H. A. Koster; Hendriks Gys- bertha. dochter van C. v. d Berg en G. G. L. Parlevliet. Ondertrouwd: H. van Laar en G. Schutte: C. P. J. van der Zalm en J. C. van Leeuwen. Getrouwd: W. c. Engelen en J. A. Busclr K. H. Meissner en M. M. van der Hoeven: A C. Schutjes en A. C. Zonnenberg: J. M. Lens van 1 Rijn en D. Dresselhuys; A. M Hbbbel err E R Tuck. ZEVENHOVEN. De collecte voor alleenstaande blin den te Wolfheze heeft ongeveer f li opgebracht. Het timmerwerk voor de uitbreioing der stoomsmederij der fa. Slingerland wordt uitgevoerd door. de Geb. Kammi- raat te Ter Aar, 3—J

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11