CORRESPONDENTIE ANEKDOTEN Beste raadselnichtjes en -neeljes. Het verwondert me niet, dat jullie weer graag naar school willen. Dit is ook geen prettige vacantie. Bovendien hebben pullie nu bij elkaar zoo lang vrij gehad, dat jullie er genoeg van krijgen en verlangen, aan 't werk te gaan. Ik hoop ook van ganscher harte dat het niet noodig zal blijken te zijn, deze gedwongen vacantie nog te ver lengen. En dan gaan jullie allen maar dub bel flink aan den gang. Ondertusschen spoedt de zomer ten einde en breekt, mèt herfst en winter, ook de eohte raadseltijd weer aan. In den zomer, en vooral in de vacantieweken, schieten de raadsels er meerdere keertjes bij in. Maar nu hoop ik weer op een grooten raadselkring en dus op vele inzendingen iedere week. Een kleinere kring is mij steeds trouw geble ven en daar ben ik heel blij om; al ging het, vanzelfsprekend, hier en daar met spron gen door den vacantietijd heen. Nu hoop ik, dat deze kring weer hoe langer hoe wijder zal moeten worden door de neefjes en nichtjes, die we in den loop van den zomer verloren hebben en die er nu weer bij wil len komen Zij. die in den zomer geen zin hadden mee te doen, behoeven "let te schromen zich weer aan te melden. Ook nieuwelingen zijn hartelijk welkom Bn nu heb ik nog een vraag: Wie zendt weer nieuwe raadsels of anecdoten ln? Nu mag mijn voorraad weer eens flink aange vuld worden. Hoewel alle raadsels nog niet geplaatst zijn. wil ik toch graag weer nieuwe er bij hebben; van raadsels heb ik veel soorten noodig. En anekdoten kan ik weer dadelijk gebruiken. Ik hoop dus. dat Jullie, behalve voor de oplossingen van de raad sels, ook aan het denken gaan voor de nieuwe inzendingen. Laat maar weer eens kijken, wat jullie kunnenEn, naar de vele goede oplossingen te oordeelen elke week, mag ik wat verwachten! Rietje Brandt Leuk, dat Ellie meteen met haar kleine vingertjes aan het pakje ging peuteren. Verder kon ze het natuurlijk nog ruiet bevatten, dat al die cadeautjes vaar haar bestemd waren. Ik begrijp, dat je het prettig en niet prettig tegelijk vond, dat je juist dien dag vrij kreeg.' Bedankt voor je raadsel. Ans Nieuwenhuys Wat ben ik blij, dat je me zoo'n langen brief schrijft! Ja. deze zomervacantie was dan opgewekter voor je dan die van verleden jaar. En de mooie herinneringen blijven. Je las zeker al hier boven, dat nieuwe anekdoten welkom zijn. Je mooie popjes komen dus maar af en toe aan de beurt. Alida van der Holst Wat brei jij veel en vlug! Het verbaast me iederen keer, dat je weer iets nieuws klaar hebt. Dit is nut tig en lekker warm. Jannetje van Kampenhout Dit is ook heel leuk postpapier. Het oplossen gaat je goed af, hè? Is Moeder weer beter? Janny van Groeningen Zijn de krantjes voor je bewaard of opgestuurd? In jouw stukje (27 Aug.) was een zetfout. Het was vast gekomen aan een stukje voor een an der. zoodat beide onvolledig werden. De laatste zin voor jou moest zijn: „Met de verhuizing heb je drukke weken meege maakt in de vacantie. Prettige weken in A." En nu lees ik meteen in je brief, dat het inderdaad fijne weken geweest zijn. Waar schijnlijk volgende week weer een raadsel van jou. (In het nummer van 27 Aug. stond er ook een). Gaat het loopen geleidelijk beter Annie van der Vos Zoo werd 6 Sep tember voor jou weer tot een echten feest dag. Ja, we hopen allen, dat de schooldeu ren Maandag weer open gaan. Loekie de la Bije Prettig dat je weer op komt dagen. Altijd weer welkom hoor. Je voorziet ons meteen weer van een aardig raadsel, danik je wel. Leny Moraal Jammer van je voriger. brief; prettig, dat ik dezen nu van je heb. Je broer Leendert is ook een oud-raadsel neef, is het niet? Hoe gaat het met hem Coba Verlind Het was een beetje saai voor je verleden week. Maar binnenshuis kun je je ook wel vermaken met je zusje en broertje. Ook groeten aan Lydia. Annie Schipper Natuurlijk mag je zusje nu mee komen doen; gezellig voor jou en voor mij. Het is best, dat jullie sa men één briefje sturen. Dein hoop ik den volgenden keer met je zusje kennis te maken. Drietal Optendrees Ik begrijp, dat jullie naar het eind van deze vacantie verlangen. Zoo gaat het ons allen. Pieter W. Martijn Je anekdote heb je knap verzonnen, wel bedankt. Nu. jij hebt dan volop van het vuurwerk kunnen ge nieten. Beppie Sparenburg Nu ben ik heel nieuwsgierig, wat je allemaal in je eigen tuintje hebt staan. Hoe lang ben je nu in Holland? Houd je vair pianospelen? Het is fijn en gezellig, op deze manier les te heb ben. Nelly Stafleu Prettig, dat je mee komt doen en hartelijk welkom! Bij een nichtje behoort een Tante; dus nu weet Je wel hoe Je mij noemen mag. Het is uit stekend, dat je meteen de oplossingen er bij gevoegd hebt. Hannie de Wekker, hè. ik ben maar blij, weer wat van jullie te hooren. En je hebt weer veel prettigs beleefd in dien tusschen- tijd. dus mij ook veel te vertellen. Neen. IR heb jullie niet gezien ln je mooie jurkjes en zal dus heel blij zijn met het kiekje van de drie bloemenmeisjes. Jullie hebben mooie prijsjes gewonnen. Laten we hopen, dat school en zang weer spoedig zullen be ginnen. Suusje de Wekker Kind. wat een ver- jaarslijst! Iedereen heeft hét maar goed met Jou voor. En dan nog die mooie prijs van den optocht; ik denk, dat er nu niet3 meer op je verlanglijstje staat! Oorrie van Weizen Jij besteedt je va cantie uitstekend. Moeder zal het goed merken, dat zij zoo'n flink meisje thuis heeft! Riekje Leemans Prettig, dat jullie het laatste vacantieweekje van H. nog zoo ge zellig samen hebben doorgebracht. Je boe kenpraatje vond ik wat leuk, hoor. Ik hoop met Jou, dat je weer spoedig schoolnteuws voor me hebt. Joham Spijker Mijn beste wenschen voor Jan voor spoedige beterschap en har telijke groeten voor jullie beiden. Zusjes de Vos Neen, deze vacantie stemt niet blij. Wil je je vader nog mijn deelneming betuigen? Het is een troost rijke gedachte voor jullie allen, dat je grootvader in veler harten een plaats in nam. De mooie blijken van belangstelling, waarover jullie schreven, zijn daarvan wel liet sprekende bewijs geweest. Jullie be haalden dus het hoogte-record met vlie geren Beppie Henzen Ik denk wel, dat het voor jou prettige uurtjes zullen zijn op de naaischool. Je begint al met iets nuttigs. En later vertel je me wel, wat je dan gaat maken. Truusje van Weizen Ik hoop ook. dat jij met je broertje Maandag weer naar school kunt gaan. Wat mooi postpapier, Truusje! Henny van Vliet Het laatste hoofdstuk van je verhaal heeft me ook geboeid: dit was zelfs heel spannend. Maar gelukkig liep het avontuur onder het natte zeil goed af. Je hebt zoo heel veel en prettige vacan- tie-uurtjes op het water doorgebracht. Ali Rensink Nu komen er eens rustige weekjes voor de raadsels, hoop ik. Het feest nam dus ook jou geheel ln beslag, wat ik best begrijp. Janny Swaak Nu hopen we dan. dat er voorloopig geen kink in den kabel komt voor de raadsels. Je raadsel kan ik gebrui ken, maar de oplossing Iaat je ook mij raden, zie ik! Ben je weer geheel in orde? Niek Bakker Ik begrijp, dat het een eenig gezicht was, toen alle ballonnen de lucht ingingen. Hebben je broertje en zusje een fijnen verjaardag gehad? Feliciteer je hen nog van mij? Anny Bekooy Heel begrijpelijk, dat je deze vacantie niet prettig vindt en liever naar school gaat. Gelukkig heb je toch nog wat schoolnieuws voor mij. Het zal heel makkelijk voor je zijn, als je dichter bij huis komt. En verlang je al naar het huis werk? Truida Overduyn Er is niet altijd veel te vertellen, natuurlijk niet. Dezen keer dan alleen nog een hartelijken groet van mij aan Moeder. Tini en jezelf Ooba Sleyser Dan heb jij fijne weken achter den rug. Ik vind het niet erg, je voor iets prettigs een poosje gemist te heb ben. Jouw oplossing van raadsel 2 kon er ook mee door Jan Bronsgeest Neen het zijn geen prettige weken. We hopen, dat de ziekte geen verderen voortgang zal vinden. Alida en Koosje Stikkelorum - Af en toe worden jullie aan elkaar gekoppeld. Geen bezwaar, hè Koosje, ik dacht wel dat je blij was met je raadsel. De andere oplossing, door velen gevonden, was na tuurlijk ook goed. Verstandig. Alida, je tijd nu aan handwerken te besteden. Jettie Heyloo Ik heb de foto wel ge zien, maar ik kan toch niet weten, wie jij bent? De optocht was inderdaad heel mooi. Je hebt maar twee oplossingen. De derde vergeten op te schrijven? Ingezonden door Dirk Crama. Uitkomst. „Nou jongens, dat valt me tegen van jullie", zei Moeder. „Ik had gezegd, dat jullie je appels niet mocht opeten voor vanmiddag, en nou heb je het toch ge daan". „Oh, Moes, we hebben onze appels ook niet opgegeten. Jan heeft die van mij op gegeten, en ik die van Jan". Ingezonden door Marietje Verboom. Tonny ziet op straat een negertje, dat in Holland is komen wonen. Hij stapt naar het negertje toe. en vraagt: „Waarom ben jij in den rouw?" Nellie Meinema Om te beginnen: heerlijk, dat je broertje zoo goed opknapt. En verder: jullie hebben ook weten feest te vieren in Leiderdorp. En als jullie dan ln Lelden ook nog komen kijken, hebben jullie dubbel. Aan lekkers ontbrak het ook niet. Als het zoo druk is, mogen jullie ook alleen de oplossingen insturen: een brief er bij is niet noodzakelijk. Alleen veel ge zelliger, hè! Ik wacht dan maar weer ge duldig af! Nel van der Bijl Ik wil je toch niet voorbijgaan zonder een hartelijk groetje. Llesje van Driel Het werd een feest met een .Jekker" staartje bij jullie, lees Ik. Nu hebben jullie een mooi aandenken aan de jubileumdagen. Ankie van Driel Gelukkig weer ge zond en present. Nu staat je versje dan heel mooi in je album. Bedank je onder wijzeres ook uit mijn naam. Groeten aan Henny. Piet de Best Heb je de plechtigheid van je kleine neefje ook mee mogen ma ken? En gaat het goed met je konijntjes? Leuntje Koekebakker Met den versier den wagen hebben jullie toch ook je ple zier gehad van het feest. Cobie is een beetje verwend door jou. Geen wonder, je bent zoo veel bij haar geweest. Ik begrijp, dat de jongens „Zwartjes" zijn geworden na een tochtje met den wagen. Beterschap met Je kleine broertje. Truusje Sluymer Nu, jij hebt flink van het feest meegenoten. Het vuurwerk ook gezien wat was Jij blijWat zal de optocht van jullie leuk geweest zijn, al die vroolijke gezichten tusschen versiering en oranje Zusjes Hartevelt Van jullie begrijp ik wel, dat het niet anders kon dezen keer. En je ziet: het komt nog in orde. Het was Dinsdag nog een heerlijke zomerdag. Jannie van Biezen Ik bewonder je, dat je, ondanks alles, elke week trouw Je raad sels instuurt. Ik hoop van ganscher harte, dat je gunstige berichten hebt volgende week. Je begrijpt, dat ik met jullie meeleef. Groet moeder hartelijk. Annie Schneider Een potloodbrie! „erg" vinden? Integendeel, ik waardeer het, dat je vanuit bed aan mij geschreven hebt, Allereerst beterschap; ik hoop, dat je vol gende week weer zoo gezond als een vischjc bent. Je hebt mooie cadeautjes als aan denken. Wat grappig, dat jij Ali R. ook kent! Trijntje van Schaik Het verheugt me oprecht, iets van je te hooren. Ik kon me al niet begrijpen, dat ik niets meer van je zou hooren, en dit vooral na zoo'n geluk kige loting Maar nu is dit raadsel op een prettige wijze opgelost. Dus het boek is veilig ln je bezit gekomen, al gaf het juist die week moeilijkheden, toen je uit moest? Je hebt geprofiteerd in de vacantie. En zal ik nog iets van Ali hooren? Jannie Boom Ben je weer boven water? In het blad van 13 Aug. bedankte ik je voor je mooie ansicht; ik weet niet, of dit onder je oogen gekomen is. Aardig, dat je me niet vergat. Ik ben natuurlijk benieuwd naar bijzonderheden, over je lange vacantie. Jetje de Neef Nog gefeliciteerd met den dag van gisteren. Ik hoop. dat het een fijne dag voor je geweest ls En nu kijk ik weer verlangend uit naar den volgenden keer. Voor aller gemak kat ik weer volgen: Insturen naar Bureau Leldsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. TC Dinsdagmorgen 9 uur. Steeds naam, leeftijd en adres onder de raadsels. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr, M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18