LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 September 1938 HONIO's KEUKEMSTROOPó6tóiOTafeif/ Uit de Rijnstreek KATWIJK. De scholen worden heropend. De burgemeester heeft in verband met het advies van den Geneeskundig Inspec teur van de Volksgezondheid voor Zuid- Holland van 14 Sept. besloten het gebod tot sluiting der scholen in deze gemeente met ingang van 19 Sept a.s. op te heffen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, Z. van W. de Vreugd en C. de Jong Arie Andreas. Z. van W. Verhoef en G. Wolters Hendricus, Z. van H. Mol en C. van Leeuwen Gerrit. Z. van K. Kuijt en J. Klinkenberg Cornells. Z. van H. Zwaan en A. Klok Cornelia, D. van J. van Beelen én J. Plug Judith Gesina Willemina, D, van W. van der Plas en W. van Dijk Huibetrje Petronella, D. van T. Ouwehand en N. de Mol Klazina, D. van A. Hoek en C. van der Plas Cornells Alexander, Z. van A. A. van der Vlis en K. Guijt Jaeoba, D. van P. de Mol en J. Remmelzwaal Antje, D. van H. van Beelen en M. van der Plas Dick, Z. van W. van Rhfjn en C. van Ryn. Overleden: Gijsbertha Schuitenmaker 52 j.. cchtg. van C. den Duik Arie Hoek 2 j., Z. van J. Hoek en J. Haasnoot Krijn Sneijders 22 j.. Z. van A. Sneijders en P. de Vreugd. Ondertrouwd: Dirk van Beelen en N. Schaap R. J. Lamboo en M. Haasnoot J. Dijk huizen en A. van Duijn N. W. van Beelen en J. Hartevelt. Getrouwd: L. N. Parlevliet en N. Ketting C. Scha«p en J. H. van Rijn. 6819 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Kinderen door tram gegrepen. Twee kinderen van D. P. wonende aan den Noordwijksche weg, fietsten bij het kerkpad. Zij geraakten met het rijwiel in de trambaan, daar waar de toegang niet alleen verboden is, doch waar het zelfs voor grooteren niet doenlijk is te fietsen. Tegelijk naderde de tram. Zij geraakten met de fiets tusschen de afzetting van de daar staande dennenbosehjes en de tram De tram nam het rijwiel een twintigtal meters mee en vernielde dit voor het groot ste deel. Het jongetje werd dusdanig ge wond, dat dr. H. medische hulp moest ver- leenen. waarna het kind naar het Academ Ziekenhuis vervoerd is. Het meisje kwam er betrekkelijk goed af en had slechts wat vleeschwondc-n. De tram had eenigen tijd vertraging. Tuinbouwoverzicht. Het kan vreemd gaan! Vorige weken liep het met de peen buitengewoon. Of het bos- of waspeen was, dat deed niets ter zake, het product was goed gevraagd en duur. Men zou bijna gaan denken, dat zij voor versie- ringsdoelelnden gebruikt zijn, want zóó wa ren de feesten voorbij of het liep mis. Vorige weken iedere veiling een stijging, thans Iedere vellingdag een daling in den prijs. Hiermede is nog niet gezegd dat het nu zoo bijzonder slecht is, vooral niet. met was peen. Maar in ruim een week liep de prijs met ongeveer 40'Vo terug, n.l. de hoogste 110- tèering van f. 2.35 ging naar f. 1.25 p. kist van 20 k.g. terwijl er ook veel verkocht werd voor prijzen van f. 0.60 tot f. 1.Maar, men was het zoo goed gewoon en rekende als het ware niet meer op deze tegenvaller. Met de bospeen ging het even slechter als met de waspeen. Een prijs van f. 2,50 tot f. 5,50 per 100 bos wordt bedenkelijk, te meer waar f. 5.50 slechts sporadisch voorkomt en de massa weggaat voor f. 3 tot f. 4 per 100 bos. Maar met het mooie herfstweer groeit de late peen buitengewoon, zoodat spoedig de aanvoer zal toenemen. De gewassen staan in het alg'emeen best en het land is goed vochtig. Het zal er dus om gaan, of er eenige vraag voor export is. Mocht dit niet het ge val zijn, dan kon de afloop wel eens minder goed worden. Het product bloemkool bleef de geheele week goed aan de nprijs. Maar de aanvoer was nog beperkt. Nu er volop regen gevallen is en het weer geregeld vrij koel. blijft de bloemkool In het blad groeien. Het komt dus het gewas zeer ten goéde. Maar met dit al blijft de aanvoer matig en ls de kans groot dat er straks, als men een paar weken ver der is, een z.g. „bloemkoolstorm" afkomt, hetgeen meestal nadeelig is voor de tuinders De eerste soort ging de afgeloopen week steeds voor f. 13.50 tot f. 22.10 per 100; 2de soort bracht van f. 5.80 tot f. 14.20 op en de derde soort kon ook nog koopers vinden voor een aardig prijsje van f. 2.40 tot f. 4 60 per 100. De late gewassen zijn door den re gen goed vooruitgekomen, maar er zijn toch ook verscheidene perceelen wat geen best gewas meer worden kan omdat een groot aantal planten op weg zijn of invalide. Met de sla liep het ook geheel anders dan men verwacht had. Kort geleden zeer duur. gaat thans een groot gedeelte voor een zacht prijsje n.l. voor f. 0.50 tot f. 0,80 per 100 st. Wat prima is, gaat daar even boven, soms tot f. 1.20 per 100. Maar dat laatste komt weinig voor, zoodat wij wel mogen consta- teeren, dat er een lustelooze stemming is met lagen prijs. Van de uien kan niet veel beters gezegd worden. Een prijs van f. 2.40 tot f. 3,30 per 100 kg. is.dan nog alleen te handhaven als de aanvoer niet toeneemt en matig is. Groene kool kon steeds een aardig prijsje bedingen, van f3.20 tot f. 5.10. Van roode en gele kool komt nog te weinig om er melding van te maken. Een enkel par tijtje brengt een goeden prijs op Maar de schraalte rriaakt hier de duurte cn dat is abnormaal. Roode kool ging van f.3 40 tot 3 90 per 100 k.g. Gele kool even lager. Met boonen gaat het niet meer als eenige dagen geleden. De regen hééft ook aan het ixx>- nengewas nog heel veel goed gedaan. De late boonen doen het vrij goed. De telers hiervan kunnen het nog wel treffen. Voor princesseboonen wordt van f. 12 tot f. 18 per 100 kg. betaald en snijboonen kunnen ge makkelijk van f. 16 tot f.20 per 100 kg. op brengen. De hooge prijzen van f.30 en hoo- ger per 100 kg. zijn waarschijnlijk weer voor bij, maar dat het product dit seizoen voor gewone prijzen verkocht zal worden, wordt algemeen niet meer verwacht. Voor kroten is steeds voldoende animo en een prijs van f. 2.10 tot f 3.50 per 100 kg. is voor het grove product bij uitnemendheid, welke niet veel teeltkosten vraagt, voldoende om van loo- nend te kunnen spreken. Over aardappelen nog steeds hetzelfde pessimistisch verslag. De beste zandeigenhelmers, waarvan er. zooals steeds, maar weinig komen, kunnen van f0.75 tot f,0.85 per kist van 25 kg. op brengen, doch de niet zoo mooie, en minder goed gesorteerde klet-eigenheimers noteeren niet hooger dan f. 1.60 tot f. 2.10 per 100 kg. Het afloopen van het aardappelenseizoen is en blijft dus slecht. KATWIJK AAN ZEE. Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris J. K. C. Mat- thljs werd gisteravond in Casa Csra in het verkocht; Perceel 1. Het huis met schuur, loods, stal en erf aan de Meerburgkade 32. Perceel 2. Een perceel weiland te Katwijk a. d. Rijn in de Mient de Groote Watering. Perceel 3. Een perceel welland te Valken burg aan den Broekweg. Perceel 4. Een perceel welland te Val kenburg aan den Broekweg, Deze vier perceelen gezamenlijk in bod op f. 9300 werden afgemijnd op f. 190 door Fr. Marei. Perceel 1. De bouwmanswoning met schuur, land. erf en verdere aanhoorig- heden te Noordwi.ik in de Kley. In bod op f. 1700, afgemijnd op f 700 door L. van Duy venbode. Perceel 2. Het huls met schuurtje en erf aan de Roest van Limburgstraat 26, In bod op f 3100. afgemijnd op f. 300 door wed. C. J. Plokker. Perceel 3. Het huis met zomerhuis, schuurtje en erf aan de Jan Tooropstraat 42. In bod op f.4000, afgemijnd op f.250 door Jac v. a. Plas. Perceel 4. Het huis met schuurtje en erf aan de Kerksteeg 2. In bod op f.525, afge mijnd op f. 11 door G. de Best. Voor de vacante betrekking van on derwijzer aan de openbare lagere school alhier hebben zich 71 solicitanten aange meld. ALPHEN. DE KINDERVERLAMMING. OEGSTGEEST. Ongevallen dag. Op den Nieuwen Rijksweg nabij „De driei witte palen" had gisteren een aanrijding plaats tusschen een met visch beladen vrachtauto bestuurd door J. C. de J. te Rotterdam en een personen-auto bestuurd door E. W. te Leiden. BIJ deze botsing kwam de vrachtauto te kantelen waarbij de visschen over den weg verspreid wer den. Hierdoor ondervond het verkeer een ernstige stagnatie van ongeveer een kwar tier, waarbij de politie handelend optrad om de schade zooveel mogelijk te beper ken. Beide auto's werden zwaar bescha digd en moesten per kraanwagen van de garage Kamsteeg worden weggesleept. Een jongetje dat bovenop de met visch beladen kisten zat, werd daarvan afgeslingerd en bekwam inwendige kneuzingen. Hij is met een passeerende auto naar huls gebracht. Terwijl eenige arbeiders van de P. T. T. in de Geversstraat werkzaam waren aan een kabel, naderde de electrische tram die een montagewagen in bewe ging bracht, welke in de kuil terecht kwam waarin de arbeider Ph. v. d. N. werkzaam was. Hij kreeg ernstige verwon dingen aan de ruggegraat en is na be handeling door dr. Varekamp naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Aan dén Westelijken oprit" van het Rijn- zichtviaduct aan den Nieuwen Rijksweg kwam een auto. bestuurd door J. van H. wonende te 's-Gravenhage in botsing met een motorrijwiel, bestuurd door E. G. uit Voorschoten. De motor bekwam ernstige beschadiging en de berijders maakten al len een buiteling. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag. Nabij kilometerpaal 15.5 op den nieuwen Rijksweg kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing, resp. bestuurd door H. M. en E. H., beiden wonende te Amsterdam. Beide auto's liepen beschadigingen op. Een onderzoek wordt ingesteld. Jaarvergadering Woningbouw veroeniging „Buitenlui". Onder voorzitterschap van den heer K. Hollander is gisteravond in het Patronaats gebouw de jaarvergadering gehouden van de Woningbouwvereeniging „Buitenkist Na opening en voorlezine van de notulen volgde het jaarverslag, waaruit wij het vol gende vermelden: In den aanvang worden eenige woorden gewijd aan het overleden lid van den Raad van Commissarissen, wijlen den heer K. Weeshoff. waarin o.a. wordt gezegd: „Zijn heengaan laat in ons bestuur een leegte achter. Het zal ons moeilijk vallen In onze bestuursvergaderingen deze groote kracht in onze WB.V. te moeten missen. Hij is gedurende ruim 6 jaar voor onze vereeniging zeer verdienstelijk geweest". Uitvoerig wordt in dit verslag herinnerd aan het tot stand gekomen 3e bouwplan ln het begin 1938. Od 1 Mei 1.1. stonden 330 leden ingeschre ven De vereeniging heeft thans in exploi tatie. na een 13-jarle bestaan. 100 wonin gen en een bestuurshuis. Hieronder zijn er 11, bewoond door ..groote gezinnen". Juist dezer dagen is bil den ge meenteraad een 4e bouwplan ingediend be treffende 37 woningen. Het financieel verslag van de exploitatie rekening vermeldt een batig salcfo van f. 2266.58. Hierop volgde de bestuursverkiezing. De aftr. heerenK. Hollander. H. Korenhof en G. koppers werden bü accl. herkozen. In de vacature wegens het bedanken van den heer C. Passchier werd benoemd de heer Boom. Het aftredende lid van den Raad van Commissarissen, de heer B. ten Hake, werd herkozen en in de twee bestaande vacatu ren werden gekozen de heeren van Egmond en Lieshout. Goedgekeurd werd een subsidie te ver- si rekken van f 30.aan de onderaf deeling „Tuinlust" Tijdens de pauze werd Inzage genomen van het 4e bouwplan waarover de architect de heer v. d. Heyden nadere inlichtingen verstrekte. RIJNSBURG. Orgelconcert. Voor een aandachtig luisterend gehoor gaf de heer A. Kooien te Lelden, organist van de Ned. Herv. Kerk alhier, ten bate van het Orgelfonds een concert in de groote kerk. Het programma bevatte o.a. werken van Bach, Franck, Rheinberger, Jan Zwart en "igen -ompositles. Zooelï r"-d' zoo vaak toonde ook nu wter de h*ér Hooien zijn meesterschap in Schoolsluiting verlengd. De burgemeester-heeft in overleg met den inspecteur voor de Volksgezondheid besloten de openstelling van de lagere scholen alsnog uit te stellen tot 26 Septem ber a.s. Burgerlijke Stand. Geboren: Willy, D. van Willem Bergman en Johanna Maria de Groot Lena Petronella, D. van Jacob van Dam en Aritje Cornelia van Leeuwen Alida Maria, D. van Henricua Mar cus Kasbergen en Cornelia Sophia van Leeu wen Piet. Z. van Pieter van Leeuwen en Juliana Wilhelmina Aaltje Corneli Breedijk Jozina. D. van Willem Cornells de Pater en Ma ria Johanna Bouthoorn Jacobus Johannes GeraTdus, Z. van Gerardus Mattheus Kersber gen en Johanna Broker Helena Cornelia. D. van Cornells Josephus Marsé en Elisabeth Maria Brand. Overleden: Simon Key 65 J., gehuwd met Hendrlka Jaeoba Kramer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wilhelmina C. J. Dubber. reli gieuze. Noordeinde 28 Pietje van Roon. zon der beroep. Steckterweg 156. Vertrokken: Naar Boskoop. Emmakade 66. Elisabeth G. Vroiyk, dienstbode. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting is in den Hoorn een be stelauto van de fa. v. d. B. uit Aarlander- veen langs den rijksstraatweg in een sloot gereden. Gelukkig kwam de bestuurder er goed af, terwijl de wagen later door een kraanwagen van de garage Jac. Boot werd gelicht. Dat het publiek nog niet vertrouwd is met de afsluiting van de nieuwe hefbrug. als deze geopend wordt, blijkt wel uit het feit, dat gisteren een wielrijder, die door het stoplicht reed, den afsluitboom op zijn rijwiel kreeg, waardoor dit rijwiel ernstig werd beschadigd. Ook het verkeer moest gisteren nogal eens voor de brug wachten, daar deze een enkele maal na opening niet vlug genoeg gesloten kon worden, daar zij bleef haken. Naar wij vernemen zal in de hall van het nieuwe Raadhuis een gedenksteen wor den aangebracht, waarin de namen van de raadsleden, die in 1936 tot den bouw be sloten zoomede van hen, die nadien ln den raad zitting hebben genomen zullen wor den gebeiteld. Deze week is men begonnen met den bouw Van de nieuwe gemeentelijke nood woningen, Onze plaatsgenoot de heer J. C. Zwij gers, assistent dienstgeleider bij de directe belastingen alhier, hoopt 22 September a.s. dén dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar als ambtenaar der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen is aangesteld; achttien jaar is hij als zoodanig ln functie reeds in onze gemeente. De leden van de zendings-dames- krans der afd. van den Geref. Zendings- bond brachten een bezoek aan Zeist en omgeving, waar de dames een koffietafel werd aangeboden door de oud-presidente Mevr. Nijhof thans te Zeist woonachtig. het bespelen van ons mooie kerkorgel. Aan een groote vaardigheid paart hij een zui vere vertolking. Na afloop betuigde ds Van Niftrik den organist zijn erkentelijkheid voor den mooden avond. Aanbesteding gebouw Groenteveiling. Bij aanbesteding voor het plaatsen van een gebouw op het terrein van de groente veiling was de inschrijving als volgt: P. Kort f.7539: G. v. d. Vijver f.7560; H. v. Iterson f.8100; J. v. Iterson f.8050; C. van Iterson f. 8182.60; W. Mulder, Oegst- geest f. 7940; L. Haasnoot, Katwijk a. d. Rijn f.7550; Gebr, Verloop, Katwijk aan Zee f.7517; P. K. Meyers, Oegstgeest f.7880; Gebr. Schram, Beverwijk f.8388; F. Lokhorst en Welage, Beverwijk f.7989. Waar geen woonplaats Is vermeld, is deze alhier. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, Gebr. Verloop. SASSENHEIM. Dezer dagen woédt alhier een collecte gehouden ten bate van de Ver. tot Werk verschaffing aan hulpbehoevende blinden. ZEVENHOVEN. De Iepciekte. Etoor het Polderbestuur rijn ln de plaats der Jonge iepenboomen welke door Iep- riekte rijn gerooid, populieren geplant. Het Mond- en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier gestadig uit. Het machinaal ploegen. Het machinaal ploegen ln de teellanden komt meer en meer ln zwang. Airbetds- kiachten zoowel van mensch als dier, worden uitgespaard. VoorgJ paarden op den weg en in het bouwland zijn overbodig geworden. ZOETERWOUDE. Ontslagaanvrage van den heer W. Hoogzaad. Naar wij vernemen- heeft de heer W. Hoogzaad, ontvanger dezer gemeente, per 1 November a.s. als zoodanig eervol ont slag aangevraagd. De heer Hoogzaad bekleedt deze functie gedurende 17 jaren en bereikte onlangs den pensioengerechtigden leeftijd. Bij de politie werden enkele evallen aangegeven van diefstal van fruit. Zij is daders op het spoor en proces-verbaal zal worden opgëïnaakt. BODEGRAVEN. Het mond- en klauwzeer. In onze gemeente staan thans ruim 40 gevallen van mond- en klauwzeer inge schreven. De ziekte schijnt hier van een goedaardig karakter te zijn. Bijtijds gered. De 19-jmej. V. aan de Emmakade zag bii het passeeren heel toevallig, dat er een 2-jarig kindje van een der buurtbewoners te water lag. Het hoofdje kwam juist even boven en blijkbaar had niemand er erg in gehad, dat het kind te water was geraakt. Wel stonden er een paar huilende kinderen maar die maakten geen aanstalten om hulp te roepen. Zonder zich te bedenken, sprong de jongedame te water en slaagde er in de arme kleine van een wissen dood te redden. Buurtver. „Oranje Boven". Na de Prinsenstraat Ls nu ook de Ko ningstraat gevolgd met de oprichting van een buurtvereeniging, die den naam „Oranjfe Boven" zal dragen. Het bestuur van de vereen, waartoe al 20 leden zijn toegetreden, bestaat uit de heeren C. Ha gen, voorz., T. Hensen, seer.. D. Rooden- burg, penn.; J. Sauer en J. Veerman. Burgerlijke Stand. Geboren: Dolly, D van L. Verduijn en N. Schoonhoven Engelina Adriana, D. van B. van Dijk en E. Jansen Clara Magdalena. D. van A. v. d. Boon en G. Portengen Gerrit Dirk. Z. van J. Blaazer en M Akerboom Dominicus Romanus, Z. van J. v. d. Tier en IJ. C. C. Tecrnsra. Getrouwd: C A. Maat 23 j. en W. J Gelder - blorne T. C. Verwoerdt 34 j. en A. T. Verboom 35 jaar J. Sturm 25 j. en A. Koning 22 J. Overleden: Hendrik Slingerland 80 j. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. Brunt, zonder beroep naar Amsterdam, Prins Hendrikkade 189. In het gymnastieklokaal der O. L. School is het hoofd der school, de heer A. Schilling weer met talrijke medewerkers hard bezig aan het opbouwen van een Flo- ralia-tentoonstelling, zooals die elk jaar al is gehouden en waar steeds in een zeld zaam fraaie omgeving de planten werden tentoongesteld, die de leerlingen in den afgeloopen zomer met zorg hadden opge kweekt. De tentoonstelling belooft weer een fraai staaltje van het kunnen van den kunstzinnigen organisator te worden. De opening zal plaats hebben op Zater dagmiddag. De Middenstandsreis. In verband met de middenstandsreis is nog vermeld, dat deze een geweldig succes is geworden. Ruim 600 dames en heeren uit Bodegraven en Zwammerdam namen er aan deel. De tocht verliep zeer goed; nog vóór 9 uur was men in Arnhem aangeko men, waar het gezelschap in twee groepen werd verdeeld, die ieder onder leiding van gidsen een verschillend program afwerk ten. Groep 1 begon met een wandeltocht door Sonsbeek en Zijpendaal en kwam na lVs uur aan in het restaurant van Burger's dierenpark waar koffie werd gedronken en vervolgens enkele uren werden doorge bracht in het park-. Daarna werd geluncht in hotel de Waterberg bij het Openlucht museum, waarna extra trams de groep brachten naar de haven, waar een boot voor een tocht over den Rijn naar de Wes- terbouwing gereed lag. Na een verblijf van IV? uur bracht de boot hen terug. Groep 2 begon met de boottocht en eindigde in Burger's dierenpark, doch tenslotte vonden allen elkander weer terug op het Roer mondsplein. Hier ging een deel dineeren. een ander deel maakte een autotocht over den Zijpenberg, weer anderen trokken op eigen gelegenheid de stad in, tot te half- tien werd opgebroken om de terugreis te aanvaarden De tocht slaagde schitterend! Ér heerschte een zeldzaam opgewekte toon in de verschillende groepen. Dank werd ge bracht aan de winkeliers, die dit alles voor hun klanten bekostigd hadden. Het zwembad ls op verzoek van vele geregelde zwemmers nog open gebleven en zal nu eerst volgende week Zaterdag wor den gesloten. Vooral de laatste weken, nu de omringende plantsoenen vol staan met een keur van najaarsbloemen valt de schoonheid van het geheel nog eens extra op! BOSKOOP. De scholen weer geopend. De burgemeester van deze gemeente heeft op advies van den inspecteur van de volksgezondheid besloten met ingang van heden de bewaarscholen en de scholen voor gewoon lager onderwijs in deze gemeente die in verband niet de voorgekommen ge vallen van kinderverlamming aanvankelijk tot 19 September a.s. waren gesloten, we derom te openen. De leerlingen uit Alphen aan den Rijn en Waddinxveen zullen pas tot genoemde scholen worden toegelaten, wanneer ook ln die gemeenten de scholen weer geopend zullen zijn. Sedert 23 Augustus j.l. hébben zich alhier geen gevallen van. kinderverlamming meer voorgedaan. Het a-s. Feestprogramma. Het programma voor de feestelijkheden op 20 en 21 September is thans officieel vastgesteld en luidt als volgt: Dinsdag 20 September. 's Morgens 7 uur reveille door de muziek gezelschappen „Ooncordia" en „Excelsior"; 7.30—7.45: lulden der kerkklokken: 7.45— 8.30: Koraalmuziek door ..Concordia" in de muziektent, staande voor het gemeente huls; 9.159.30: aubade van de schoolkin deren voor het gemeentehuis, alwaar een 3-tal liederen gezongen wordt, t.w Jubi leumlied, Oranjelledje en twee coupletten van het Wilhelmus; 9.4511.00 optocht der schoolkinderen, gevolgd door versierde rij wielen e.a. In den optocht zullen drie mu ziekcorpsen medeloopen. Hierna worden de kinderen op de scholen getrakteerd; 11.00 11.15: Défilé der Jeugdvereeniglngen voor den burgemeester op het Raadhuisplein. 's Middags van 24 uur kinderspelen in de tentoonstellingshallen en tot slot van dezen dag van 810 uur Or-r eavond" in het gebouw .Flora." Opge-o-re ZB\ wor den het stuk ..Oranjeboom m Hollanfv Tuyn", een symbolisch Orr-ijespel in 12 tafereelen van Leo Boekraad. Woensdag 21 September. 's Morgens 1012 uur: estafetteloopen, hardloopen en gec06tumeerden Wandel- wedstrijd ln Reijerskoop; 1012: Kano wedstrijden in de Gouwe; s Middags 2.304.30: gondelvaart op de Gouwe; 'savonds 7 008.30: concert door „Excelsior"; 8.30—10.30: verlichte gondel vaart op de Gouwe en tot slot van de fees ten om 10.30 uur een groot schitterend vuurwerk, wat afgestoken zal worden op het gemeenteterrein aan de Zuidkade. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. Roos, naar Hilversum Herm. de Graaf naar Zegveld C. van Veen naar Gouda F. Stolp naar Den Haag C. van der Wolf naar Goua E. Versluis naar Rotter dam. Gevestigd: R. Kuiper, zonder beroep, Reij erskoop 102 C. Keus. onderwijzer, Goudsche Rijweg 50 Jac. Ferwerda. verzekeringsagent, Jullanaplein 27. LEIDERDORP. De heer C. de Graaf t Met het overlijden van den heer C. de Graaf in den ouderdom van 71 jaar, is in onze gemeente een bekende persoonlijk heid heengegaan. De heer de Graaf was vele jaren lid van den gemeenteraad. Hij had zitting voor de C.H.U. Bij de in 1935 gehouden verkiezin gen stelde hij zich niet meer beschikbaar in verband met zijn toen al reeds wankele gezondheid. Op kerkelijk gebied vervulde hij langen tijd verschillende functies, als Kerkvoogd en Ouderling. Ook had hij zitting in het Bestuur van den Munnlkenpolder. Of schoon hij ook al enkele Jaren geleden voor deze functies had bedankt, zoo bleef toch alle gebeuren in onze gemeente, zoowel wat het openbare als het kerkelijke leven be treft zijn warme belangstelling behouden. Het mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich steeds uit. lederen dag worden er nieuwe gevallen ten gemeentehuize aangegeven. Bij het Agentschap der Arbeidsbemid deling staan 36 werkloozen ingeschreven, waarvan 21 steun trekken. Donderdag, 29 September a.s. n.m. 1-2 uur zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting of herinenting. NIEUWVEEN. Vergadering Bond van Huiseigenaren. De Bond van Huisgeigenaren „Nieuw- veen en Omstreken" vergaderde in de bovenzaal van Hotel Schreuder. De voorzitter de heer C. de Vries opende, waarna secretaris, de heer Chr. v. d. Berg de notulen las welke onveranderd goedge keurd werden. De contributie werd bepaald op f. 0.25. Uit het jaarverslag bleek dat de huur penningen goed binnenkwamen, dat 84 woningen zijn aangesloten waarbij nog 10 nieuwe. Aan het jaarverslag van den penning meester ontïeenen wij, dat aan contributie was ontvangen f. 42.451/»; uitgaven f.9.04":, batig saldo f 33.451/,. Ruim 2/3 van de verhuurderswoningen zijn aangesloten. De controle-commissie, bestaande uit de heeren Notenboom en J. Hoogendoorn, rapporteerden boeken en bescheiden in orde. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Abr. v. Zoest en Chr. v. d. Berg her kozen. Het bestuur stelde voor, om met bon boekjes te gaan werken en gratis aan de eigenaars te verstrekken. Besloten werd 100 boekjes aan te schaffen. J. Hoogen doorn stelde voor op gelijken datum met de boekjes te beginnen; allen gingen hier mede accoord. De datum werd gesteld op l October. De heer Abr. v. Zoest meende bij verhuizing hiervan aan den Bond ken nis te geven voor eventueele controle Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. De Poetduiven vereen „De Witpen". De postduiven vereen. ,De Witpen" heeft thans haar vluchten in concours beëindigd. In het afgeloopen seizoen heeft ,De Wit pen", aangesloten bij den Centr. Postdui- venbond regelmatig ln concoursvluchten meegevlogen, zoowel voor vluchten van 200 KM. als van 800 K.M. en hooger. Door de Vereeniging werden veel exemplaren verzonden. Verschillende houders zijn in het bezit van goede exemplaren, welke dit seizoen zelfs een gemiddelde snelheid ont wikkelen van 1298,20 M. per minuut, wat ze-kerr snelle vliegers genoemd kunnen wor den. Anderzijds hebben verschillende hok ken shcade geleden bij de vluchten Men meende dit ook wel eens aan de weers gesteldheid te moeten toeschrijven. De vluchten met jonge duiven leverden goede resultaten op Over eenige weken zal ,-De Witpen" een vergadering beleggen tot be sluit van het seizoen. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. L. v. EUk, n. Nieuwer-Amstel; Th. J. J. Stouten, n. Oudenbosch; A. J. A. v. d. Anckeu n. Den Haag; C. M. v. Gultk. n. Uit hoorn. F v. Gulik, n. Woerden: H. L. v. Gulik, n. Woerden. Gevestigd: A. Frendenberg. uit Steenderden. Burgerlijke Stand. Overleden: D. Voordouw. echtgenoote van W. Pijper. 50 Jaar: M. Spaanderman. 74 jaar; C. J. J. de Graaf. 75 Jaar; A. H. Cats, 77 jaar. Geboren. Anna. d. van J. v. d. Leden en N. H. Jonker. Raadsagenda. De Raad komt a.s. Dinsdag in openbare zitting bijeen te 8 uur. 1. Opening en lezing notulen; 2. Ingeko men stukken; 3. Inzake regeling onder linge huipverleening bij brand; 4. Idem re geling der bebouwing; 5. Aanbieding ge- m^pnterekening 1937; 6. Inzake steunver lening aan kleine tuinders; 7, Inzake stcunverleening aai' werkloozen; 8. Vast- stell'ng financieeie besluiten: 3. Rond- •ti» en sluiting. -« De 76-jarlgp mej. de R kwam bij haar e 4 —tamheden dusdanig te vallen dat zij iet neusbeen kneusde, terwijl een arm ont licht werd.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7