STADSNIEUWS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 September 1938 Sterestafette „De Hutspotrace". WEERBERICHT. Zilveren jubilea bij de Ned. Spoorwegen. AGENDA Als U hoofdpijn hebt... DE BOERHAAVE-HEKDENKING. Voor de Ster-estafette „De Hutspotrace" op 3 October staan, naar wil vernemen, reeds ruim duizend loopers ingeschreven. Nadere bijzonderheden zullen dezer da gen worden gepubliceerd. HET PHILATELISTENLOKET EN DE JUBILEUMZEGELS VAN DE KOLONIËN. Morgen van 24 uur zullen aan het phi- latelistenloket in het postkantoor alhier verkrijgbaar zijn: Ned O. Indie. jubileumzegels, 4 stuks, per serie 47 ct. Curasao idem 3 stuks, per serie 22' i ct. Suriname idem 3 stuks, per serie 24' ct. Eveneens zullen nog verkrijgbaar zijn de Emancipatiezegels van Suriname per serie 30 ct. Er mag in verband met het feit, dat deze zegels op zoo'n eenvoudige wijze voor de Leidsche verzamelaars verkrijgbaar zijn, misschien even op worden gewezen, dat de afd. ..Lelden en Omstreken" van de Ned. Ver. van Postzegelverzamelaars (secr. Joh. de Wittstr. 49>. aan wier ini tiatief de instelling van dit loket en het ophangen van het kastje met de verkrijg bare zegels in het postkantoor te danken is, 15 Oct. as. haar 20-jarig bestaan hoopt te vieren. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft de 24-jarige buf fetjuffrouw H. R. uit Den Haag aangehou den, die bij verschillende winkeliers voor gaf in dienstbetrekking te zijn bij een Leidsch hoogleeraar en op diens naam di verse bestellingen deed. Op deze wijze heeft zij van een tweetal winkeliers fijne vleesch- en kruidenierswaren tot een waarde van circa f. 10 betrokken, terwijl bij het aanbieder der rekeningen bleek, dat mej. R. aan het opgegeven adres volsla gen onbekend was. Zij is in verzekerde be waring gesteld. Barometerstand. Van de heeren J. Rijsdam en W. S. J. Burghout. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Rijsdam, onderladingmeester aan het station alhier, in dienst trad bii de Ned Spoorwegen. Het definitieve programma. Het programma van de Boerhaave-her- denking. welke Vrijdag as. hier te stede zal worden gehouden en waarover wij ge- ruimen tijd geleden reeds verscheidene bij zonderheden publiceerden, is als volgt vastgesteld 's Middags om half drie is er een sa menkomst in het Academisch Ziekenhuis, waar, als geschenk van de Leidsche stu denten in de geneeskunde een klok voor den toren van dat ziekenhuis zal worden aangeboden. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan Bcerhaave's graftombe in de Pieterskerk, daarna aan de zalen van het voormalige St Caecilia Gasthuis, waar Boerhaave lessen aan het ziekenbed gaf, en tot slot aan het geboortehuis van den grooten dokter te Voorhout, alsmede aan zijn buitenplaats ..Oud Poelgeest" te Oegstgeest. Den volgenden dag zal if Harderwijk. Boerhaave's Universiteitsstad eveneens een herdenking plaats vinden. Het gemeentebestuur zal de bezoekers ontvangen; dr. C P. J. Penning zal ten sladhuize een rede uitspreken cn daarna zal een bronzen gedenkplrat, ter herinne ring aan Boerhaave's promotie op 13 Juli 1C93, worden onthuld Na een gemeenschappelijke lunch zal het geheele gezelschap zich per extra boot naar Amsterdam begeven. Gistermiddag 2 uur; 768. Hedenmiddag 2 uur: 772. "OfNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.6 te Frankfort. Laagste barometerstand 742.3 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige. Zuidwestelijke tot Zuidoostelijke wind. Toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Later in het Westen toenemende kans op regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later zachter. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De luchtdruk bleef gisteren den geheelen dag in onze omgeving, in Scandinavië en in Cen traal Europa sterk stijgende. De oceaandepres sie kwam naderbij en begint het weer in Ier land te beïnvloeden. Aldaar en in Schotland zijn de barometers regelmatig dalende. Ook op de Noorsche Zee kwam een depressie tot ontwikkeling. Op IJsland blijft de lucht druk echter hoog. Het gevolg dezer luchtdrukveranderingen is. dat de wind in onze omgeving naar Zuidwest kromp en nog verder krimpen zal. Op het geheele vaste land en in Engeland was de nacht zeer koud en was de ochtendtemperatuur ver onder normaal, het meest in Zuldwest- Duitschland, waar de afwijking tot negen graden bedraagt (Frankfort!. Het oude regenfront passeerde gisteren de Alpen en drong in Zuidoost Frankrijk door. Er werden gisteren ln die omgeving onwe- ders gemeld en te Zuerich viel 26 m.M. regen en te Lyon overdag 21 m.M. De oceaandepressie bracht in den nacht 19 m.M. regen te Blacksod op de westkust van Ierland. De oude polaire depressie, die in het verre Noordoosten nog terug te vinden is. gaf nog 25 m.M. regen te Vardoe. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte, 5 gr. C., mooi weer, licht bewolkt. Londen: Zuid. zwak, 9 gr. C„ goed weer, half bewolkt. Berlijn: West-Noord-West. matig. 9 gr. C.. goed weer. half bewolkt. Nice: West-Zuid-West, zwak. 19 gr. C„ fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. '52 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. '54 gr. F.). 7.EF HOOGWATERTUDEN VE KATWIJK Voor Zaterdag. Voorm. te 8 u. 19 min.; nam. te 20 u. 42 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 16 gr. C. Licni OP VOOR FIETSERS o.a. Vrijdag: 7.45 nam. tot 6.06 voorm. MAANS OP- EN ONDERGAXG. 16 Sept.: op 22 u. 43; onder 14 u. 11. De heer J. Rijsdam. Hedenmorgen om 10 uur had ln de 3e klasse wachtkamer, welke hiervoor gereser veerd was en door de zorgen van den res taurateur met palmen en groen was ver sierd in bijzijn van verschillende chefs de bureau- en spoorwegpersoneel, voor zoover dat niet door dienst verhinderd was, de huldiging plaats. Aangezien de inspecteur door dienst ver hinderd en de stationschef ziek was. nam allereerst de waarn. stationschef de heer Kuijk, chef-commies het woord. Mij is de vereerende opdracht gegeven, aldus spr u namens de directie der N S. hartelijk geluk te wenschen met uw 25-jarig jubileum, waarvan u 21 jaren in Lelden hebt door gebracht. Met genoegen kunt u daarop te rugzien, want tot volle tevredenheid van de directie en superieuren hebt gij steeds ln opgewektheid uw dienst verricht en zijt gij opgeklommen van arbeider tot onderla dingmeester. Namens de directie bood spr. een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienst vervulling met het gebruikelijke geschenk onder couvert aan. Daarop bood spr. na mens het personeel een ruststoel aan. be nevens verschillend rookgerei en aan de echtgenoote van den jubilaris een fraalen bloemenmand. Hét cadeau ging vergezeld Van een album met de namen der gevers, od verdienstelijke wijze geteekend dooreen zoon van onderladingmeester Joode. Nadat Rosier als collega den jubilaris had gelruk- gewer.scht. bood de heer Bochhout een door hem vervaardigde koperen bootje aan. De heer Hessing als voorzitter van de af deeling Leiden van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel bracht de gelukwenschen van het hoofdbestuur over. evenals van den heer Marks, chef van het Station SS.. die verhinderd was. Nadat alle aanwezigen den jubilaris en zijn familie hadden gelukgewenscht. dank te de jubilaris allen voor deze huldiging Te zijnen huize in de Marnixstraat ont ving de jubilaris nog vele büiken van be langstelling in den vorm van geschenken en bloemstukken. Reeds eerder in den morgen had op de zelfde plaats de huldiging plaats gehad van den heer W. S. J. Burghout, assistent bij den stationsdienst aan het station SS. alhier, die eveneens zijn zilveren jubileum vierde. Ook hem bood de waam. stationschef de heer Kuyk namens de directie onder har telijke bewoordingen het gebruikelijke ge schenk onder couvert aan benevens een oorkonde van 25-jarige trouwe dienstver vulling en een bloemstuk voor mevr. Burg hout. die door ziekte niet aanwezig kon zijn Namens het pefsoneel bood spr. een gas stel aan met een album met de namen der gevers, geteekend door commies Buiten- dorp. Nadat de heer Boekhout een zelfver vaardigde koperen keteltje had aangebo den. dankte de jubilaris voor de toespraken en geschenken. Ten huize van den jubilaris bracht de heer Naber, voorzitter van St. Raphael de gelukwenschen van het hoofdbestuur over hetgeen vergezeld ging van een bloemstuk. Ook deze iubiaris mocht nog vele blijken van belangs elling in den vorm van bloem stukken ontvangen. 26 SEPTEMBER RAADSZITTING. Ter kennis van de leden van den Ge meenteraad is gebracht dat de eerstvolgen de vergadering van den raad hoogstwaar schijnlijk zal plaats hebben op Maandag 26 September a s. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Fa Wed. M. Overduin, Hooigracht 62, Leiden. Winkel in wol. Uittredend eigena resse: Wed. J. A. OverduinAlphenaar, dd. 15 Sept. 1938. De volmacht van J. Overduin, is dd. 15 Sept. 1938 ingetrokken. Nieuwe eigenaresse: mej. J. Overduin, Lelden. N.V. v.h. Arie Verduyn, Hooftstraat 275. Alphen a. d. Rijn. Grossierderij en maal derij. Uittredend directeur: F M. Verduyn Jr., Alphen a. d. Rijn, dd. 1 Aug. 1938. BUURTVEREENIGING „NOORD". Zooals in vele wijken van de stad reeds is geschied, is ook in de buurt Gasstraat le gedeelte en J. W. Frlsostraat een buurt- vereeniglng gesticht, welke bovenstaanden naam draagt. In een drukbezochte en zeer geanimeer de vergadering werd een reglement vast gesteld en het volgende bestuur gekozen: Voorzitter A. Habraken; secretaris A. Bous- sen, Gasstraat 42; penningmeesteres mej. N. VerverRomijn; commissarissen J. Te- leng en N. Gordijn. Het ligt in de bedoeling der Vereeniging op een of meer der nationale feestdagen, kinde-feesten, optochten enz te organi- seeren. ZILVEREN JUBILEUM VAN MEJ Th. JURGENS. In het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis De dag van gisteren zal bij het hoofd der keukenafdeeling van „het Weeshuis", Juffrouw Trees, wel steeds ln herinnering blijven. Dit zilveren jubileum toch is daar op bijzonder hartelijke en feestelijke wijze gevierd. De gelukwenschen, bloemstukken en geschenken bleven den geheelen dag binnenstroomen en getuigden in welk hoog aanzien de jubilaresse bij allen staat. Reeds des ochtends om 8 uur begon de feestvreugde toen zij in de meisjeszaal ont vangen werd en na een zegenbede door den directeur werd toegesproken. Zij ontving toen reeds geschenken van de kinderen en van haar collega's en bedankte allen, waar bij zij den nadruk legde op de aangename samenwerking, welke zij van een Ieder mocht ondervinden. Hoewel zij feitelijk een „vrijen" dag had en de gast was van den directeur, gaf zij nochtans des namiddags ruimschoots gele genheid haar geluk te wenschen. waarvan velen, ook talrijke oud-verpleegden, ge bruik maakten. Het glanspunt van den dag vormde echter de feestelijke herdenking in de kinder- en meisjeszalen des avonds te midden van alle bewoners van ..het Huis", van de uitgenoodigde familie der jubila resse en van regenten en regentessen. Ook verschillende oud-regenten en -re gentessen waren aanwezig evenals de dok ter en de administrateur der inrichting. Om half acht werd mej. Jurgens binnen geleid ln de feestzalen welke met vereende krachten door de kinderen fraai versierd waren en waarin de jongens een flink too- neel met keurige coulissen hadden ont worpen. Ook had een der „artisten" onder de jongelui voor een programma-teekenlng gezorgd. De voorzitter van regenten en re gentessen, de heer prof. dr. Krom sprak een boeiend openingswoord, waarbij de ge heele loopbaan van de jubilaresse in het Weeshuls kort geschetst werd. Hij memo reerde hoe juffrouw Jurgens zelf eerst haar opvoeding als jeugdige wees in het Huls genoten had en daardoor waarschijnlijk zoo hieraan gehecht was geraakt, dat zij zich ook later in dienst der instelling gesteld heeft. Met groote toewijding en met alle oplettendheid heeft zij zich gegeven aan de voedselvoorziening en steeds haar kook kunst tot ln de perfectie vervuld. Hij feli citeerde haar namens het bestuur met dit mooie jubileum en bood haar als stoffe lijk blijk van de waardeering van het Wees huis een geschenk onder enveloppe aan. Hierop was het woord aan mevrouw van Gilse—v. Geldermalsen, hoofdbestuurslid van de Ned. Ver van Huisvrouwen, die haar voor haar 25-jarige zorgen, in deze belangrijke huishouding van kleine en groote kinderen besteed, met een harte lijke speech de gouden medaille dezer Ver eeniging met Eere-oorkonde overhandigd. Namens de Leidsche afdeeling dezer ver eeniging werden haar fraaie bloemen aan geboden. De jubilaresse, zichtbaar ontroerd door deze algemeene waardeering, richtte toen woorden van diepgevoelden dank aan ieder een, ook namens hare familieleden voor de groote eer en de vele gelukwenschen en cadeaux, welke zij mocht genieten. Zij hoopte onder den zegen des Allerhoogsten nog vele Jaren in dienst van het Weeshuis te mogen arbeiden. Hierop volgde een gezellig samenzijn, onder tractaties van het Huis waarbij de meisjes en jongens zang- en tooneelstuk- jes ten beste gaven. De avond werd be sloten met een vermakelijke en duidelijke film-vcrtoonlng in hoofdzaak betreffende de lotgevallen der weeskinderen gedurende hun zoo juist afgeloopen vacantie te KatJ wijk aan Zee. broken en het Initiatief van een aantal onder hen, waarbij de hoogleeraren Oort, Van Manen en Verdam, tot oprichting van een vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den te Leiden vond dan ook zeer veel in stemming. Tot op dezen dag vereenigt de vereeniging die Vrijzinnige Protestanten te Lelden e. o.. die naar een geestelijke band met de Ned Herv. Kerk blijven uitzien. Veertig jaren is een lange tijd voor een godsdienstige gemeenschap, wier leden bulten direct wijder kerkelijk verband staan en aan den buitenrand moeten leven van hun kerkelijk huis. Nochtans heeft de vereeniging geen reden tot klagen, zij heeft zich niet alleen staande kunnen houden, doch heeft in de laatste jaren haar terrein van werkzaamheden kunnen uitbreiden door haar werk in Oegstgeest, waar zij in de Willem de Zwijgerkerk een eigen kerkgebouw bezit. De herdenkings dienst zal echter plaats hebben ln de groote zaal van Volkshuls aan den Apo- thekersdljk alhier, welke de vereeniging gedurende het langste deel van haar be staan als kerkzaal heeft gebruikt. De ver eeniging is n.l. reeds kort na haar oprich ting overgegaan tot het houden van gods dienstoefeningen, hetgeen zij naast catechisaties, huisbezoek e.d. als een belangrijk deel van haar werk heeft beschouwd. Het feit, dat de Leidsche vereeniging de oudste vereeniging van Vrijzinnige Her vormden ln ons land ls, ja dan ook ouder Ls dan de groote landelijke Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden in Nederland, de zoo krachtige organisatie over het ge heele land, waartoe de Leidsche vereeni ging later is toegetreden, geeft aan deze herdenking een bijzonder karakter, waar van de beteekenls zich tot buiten Lelden uitstrekt. DIPLOMAZWEMMEN „DE OVERDEKTE". Ten overstaan van een onpartijdige jury, bestaande uit bestuursleden van de Leid sche zwemverecnlglngen en een talrijk pu bliek heeft in „de Overdekte" het diplo- mazwemmen plaats gevonden. Het diplo ma kon worden uitgereikt aan de navol gende zwemmers'sters). Janny de Klerk, Ria van den Burgh, Jansje van der Reyden, Cobi Nederlof. Hetty Lan, Greetje Duyverman, Marjanne Kaayk. Rosa II Kambler. Margaretha Kips. Wilhelmina Bey, Jan van Dam, Jan Visser, Tom Stuivenberg, Jan Kaayk. Jan Paauw Gerard Kemperman, Hans van den Heuvel, Henk Ruitenbeek, Nellie Kwestro, Huberta P. de Jongh. Willie Kemperman, Willie Broers, Nellie van Bergen Henegou wen. Miep Kaayk, Nellie Vink. Hannie Bosse, Emmy Naber, Jo van der Voort, Jan Bosse, Alex van Wijk, Kees Ligtvoet. Louis Broers, Rudie van Straten. Nico Meurs, Joop Kanbier, Johanna van den Berg, Katie Smits, Truis Luitjes, Hendrlena Yperlaan, Katarlena Yperlaan, E. Ntmme- gen, mevr. Van Dijk. mevr. De Raad. mevr. De Mey, mej. M. E. de Vogel, mej. Ha- merllng, mevr. Van Polanen, mevr. J. A. Wassenaar, mevr. Van Peype, mevr. Van d. Valk. mevr. T. de Zwijger, mej. Petersen, mej. G. L. Geertsma. Harry Kips, Aart v. Iterson, Walter Goddijn, Johannes Boter- mans, H M. Meykamp, Wlm Kwestroo, Adriaan Visser. Jan de Groot, Louk de Groot. Willem Marijt, Jules Beeuekes, de heer A. van Maastricht, de heer A. P. de Winter, de heer D. M. van Dijk, de heer C. van der Zwart, de heer R. van den Hoek, de heer G. Brussel, de heer J. C. Oud. de heer A. Robbers. Na afloop van het diplomatzwemmen werden door leden van de L.Z.C. en De Zijl de zwemslagen gedemonstreerd. Onze oud-stadgenoot, de heer C. C. Pijpers, theologisch candldaat en hulppre dikant te Hengelo 'O.), legde gisteren met goed gevolg te Middelburg het proponents examen af. Nutsgebouw: n.m. Jeruël: nam. Spr. Evangelieprediking te 8 uur Maandag. de. Blocher van ParU6. 8 uur DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- genwerk „Ars Acmula Natura". 1017 uur (tot 18 September). DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22) Inenting tegen dlphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „100 mannen en één meisje". Woensdag-; Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag 2, 44 en 8 uur. Maandag en Dinsdag: „Snip en Snap". 7 en 94 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De stervende zwaan"., Zondag van 2—7 uur doorl voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De barones en de butler". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Koningstijger". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- er. Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Thcater, Haarlstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur naixi.: „Het leven van Emile Zola". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Sept. t/m. Vrijdag 16 Sept. waargenomen door de apotheken D. J. v. Drlesum, Mare 110, tel. 502 en E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl»*^ 28, tel. 3553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 274. denk dan aan Dr J. B. MEENK'S POEDERS EN DE PIJN IS WEG DEZE POEDERS HELPEN. 5 ets. per poeder Verkrijgbaar bij apoühekcrs en drogisten. 7350 (Ingez. Med.) Alhier is opgericht de Winkeliers- en Buurtvereeniging „3e Groenesteeg", welke ten doel heeft bij bijzondere gelegenheden versieringen, enz. aan te brengen. Het be stuur is als volgt samengesteld: J. v. d. Steen, voorz.; H. Schipper, secretaris; A. Crama. penningm., S. Nleuwenburg en J. v. d. Wijngaard, commissarissen. Het se cretariaat ls gevestigd 3e Groenesteeg 53. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- HERVORMDEN. Kerkelijke herdenking van het veertig-jarig bestaan. In den dienst van Zondag as. zal het 40-jarig bestaan van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden te Leiden kerkelijk herdacht worden, in welken dienst de voor ganger der vereeniging dr. K. H. Boersema zal voorgaan. In 1898 toch werd genoemde vereeniging opgericht, nadat de laatste der drie vrij zinnige predikanten in de Ned. Herv. Kerk te Leiden, de heeren Koopmans van Boe- keren, Knappert en Hagen, de kansels der Leidsche Hervormde kerken hadden ver laten en geen opvolger van vrijzinnige richting mochten vinden. De gemeente leden van deze ilcl ting .varen er echter wel en zij meerden, dat de band met de Ned. Herv. Kerk niet mocht worden ver- AALSMEER, Het Wilh elm inafeest. Het traditloneele feest, dat de Wilhel- mina-vereenlging te Aalsmeer-Oost jaar lijks gedurende een tweetal dagen medio September organiseert, is gistermiddag in gezet met verschillende volks- en kinder spelen. Aanvankelijk was op het feestterrein heel bevredigende belangstelling, totdat de regen als spelbreker optrad en er weinig Subliek meer overbleef. Ook gedurende en avond bleef de regen aanhouden, zoo dat er van een meer algemeene feestviering geen sprake meer was en de verschillende gelegenheden van vermaak en ontspanning weinig of geen zaken konden doen. Van de verschillende spelen waren de uitslagen Balietjedragen. meisjes van 1012 jaar: 1. J. Bijl. 2. T. v. d Broek, 3. L. Jongkind. 4. H. Jongkind. ZaJcloopen, jongens van 10—12 jaar: 1. C. Wltteveen. 2. C. v. d. Aartweg. 3. G. van Tol, 4. F. Maas. Tobfcetjesteken op rijwielen, jongens van 1416 jaar: 1, C. Voorpastel, 2. P Eve- leens, 3. H. v. Eijk Ringsteken op rijwielen, jongens van 12 tot 14 jaar: 1. A. Oliemans, 2. N. Moleman, 3. W. Nieuwkoop, 4. J. Achtersloot. Ringsteken op rijwielen, meisjes van 12 tot 14 Jaar: 1. A. Kragtwijk, 2. G. Bol, 3. A. Voorpostel, 4. J. de Groot. Ringsteken dames en heeren: 1. M. Jore, 2. L. Besuien. 3. G. Eigenhuis, 4. W. Nieuw koop. In den avond werd nog een gecostu- meerdc voetbalwedstrijd gehouden. Voor heden Donderdag staan weer ver schillende volkssi>elen op het programma, terwijl het voornemen is te besluiten met vuurwerk, gevolgd door algemeene feest viering. Doortrekken weg. Het doortrekken der Van Cleeffkade tot den Oostelndcrweg en verdere hiermee in verband staande werkzaamheden, waar voor onlangs de aanbesteding door het gemeentebestuur werd gehouden, is ge gund aan de laagste inschrijvers de heeren C. J. Bosland en M. Gortenmulder te Aalsmeer en Amsterdam. Zoowel de „V.I.B.A." als „Het Ooster- bad" hebben met ingang van 15 September hun Inrichtingen tot het as. voorjaar ge sloten. HAARLEMMERMEER. BRUTALE DIEFSTAL IN BADHOEVEDORP Een cassa met ongeveer f.1000 ontvreemd. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft in Haarlemmermeer bij den winkelier en rij wielhandelaar S. aan den Sloterweg te Badhoevedorp een brutale diefstal plaats gehad, die zich hoogstwaarschijnlijk als volgt heeft toegedragen. Een man, die zich meermalen in den winkel had vervoegd om een paar snuis terijen te koopen. was daartoe ook gister middag weder verschenen. Hij had "dik* baar reeds eerder zijn oogen goed den kost gegeven en opgemerkt, dat zich in de kassa nogal wat geld bevond. Terwijl hij den winkel na door de vrouw van S. te ziJn geholpen weder verliet, heeft hij ver moedelijk kans gezien den draad van de electrische schel te verbreken. De vrouw had zich inmiddels weder achter het huls begeven, waar zij door een anderen man f vrij zeker een handlanger) eenige blikken aan de praat werd gehouden. Zijn confrater maakte toen van die gelegenheia gebruik om de cassa die ongeveer f. it™ bevatte uit den winkel te ontvreemden en in een zak op een rijwiel te vervoeren. De politie werd met het gebeurde in ken nis gesteld en hoopt er spoedig in te sla gen het spoor van de daders te vinden. Ten nadeele van den heer S. te Vijf huizen. werd uit een op het Marktplein te Hoofddorp staande auto een paar laa"e" ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in LEIDSCHENDAM. De jeugdige B., N. en K. alhier heb ben terwijl de bezorger even afwezig was, kans gezien ten nadeele van een winkel djaiueci un nmJRuaiii. i mij. uit Voorburg, uit een gesloten bak- Het maken van een brugdek ln gewa- flets een zevental zakken elk inhoudende z pend beton voor de brug In de Rozen-:ons suikerwerken, te bemachtigen, straat, werd gegund aan de laagste ln- - schrijvers, Gebrs. Albers, alhier. Z

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6