Uit de Omstreken LEIDICH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 7 September 1938 AGENDA BENTHUIZEN. De uitreiking der gemeentevlag. Gistermorgen verzamelden zich alle schoolkinderen onder zeer groote belang stelling op het plein der Ol school. De burgemeester mr. J. A. S. Holland herdacht in een gloedvolle rede het 40-jarig Jubileum van onze geliefde Vorstin 2 J. v d Hoorn; 3 B. Warmerdam; 4. P. Boelé; 5. J. Blokker. Touwtrekken van personelen: 1. C. van Zijverden en Co.; 2. Muller; 3. Hillinen. Zakloopen: 1. Adr. Berk: 2 Caspers; 3. H Rijneveld: 4. P. v. d. Lans; 5. Bosch Op het feestterrein waren velen te za men gestroomd om mede te genieten van De kinderen zongen onder leiding van i de luchtacrobatiek, de muziek, de kleinere het hoofd der OL. school den heer A van attiaeties en de jooltent Flora had haar Os. verschillende vaderlandsche liederen Nadat de Chr. zangvereeniging ..Hozan- na" enkele liederen ten geboore had ge bracht, reikte de burgemeester de gemeen tevlag aan de jongeren uit. waarop de kinderen op him scholen getracteerd wer den Het was zoowel voor groot als klein een onvergetelijke ure! HILLEGOM. HET JUBILEUMFEEST. De Etalagewedstrijd In den etalage-wedstrijd zijn toegewe zen: Groep A: le eereprijs, H. Kraay; 2e eereprijs. J. de Jong; le pi\, P. W. van Houweninge; 2e pr.. E. v. d. Beid; 3e pr. P. F. Jong; 4e pr., Wed. A. W. Kroppers; 5a pr., G. P. Out zalen schitterend versierd; de dansvloer in den tuin was een aantrekkelijk nieuwtje! Het feest is hier uitstekend geslaagd! KATWIJK AAN DEN RIJN. De Etalage fouten-wedstrijd. De door de Oranje-vereeniging beschik baar gestelde prijs voor de etalage fouten- wedstrijd is na loting gewonnen door mej. C. van Elk. Er waren slechts zes inzendin gen geheel goed. KATWIJK AAN ZEE. De fietsrijder J. A. S. uit de Voorstraat reed gistermiddag op het fietspad in Duin oord in de richting Katwijk a d. Rijn. Hij Groep B: le eereprijs NV Fa. J. Schoon- wilde de Parklaan oversteken, toen uit derbeek; 2e eereorijs. Fa. van Gennip en tegenovergestelde richting juist de tractor Zn.: le pr., v. d. Heuvel: 2e pr.. L. Schoon- met grooten treiler van den heer A. G. derbeek; 3e pr. Fa Klaver: 4e pr.. J. Haasbroek aankwam, bestuurd door J. M Schoonderbeek Jr„; 5e prH. Roeland. Na de jeugdhulde brachten de sc'nool- H. uit de Meerburgstraat Bij het overste ken van de Parklaan weifelde de fietser even, om een aanrijding te voorkomen. De auto zwenkte plotseling naar links en reed kinderen een aubade voor het Raadhuis, het trottoir op. waarbij een hooge betonnen waarvoor de burgemeester hartelijk dank- lantaarnpaal in drie stukken op den grond te. De Oranjetooi der kinderen was goed viel- D« auto, die nieuw en pas gisteren in verzorgd. De voetballers speelden een vroo- gebruik was, liep belangrijke schade op. lijk spel, de deputatie uit de bollenstreek Irok met 27 gestyleerde tulpen naar Am sterdam. De volks- en kinderspelen in den mid dag hadden tot uitslag: Mastkllmmen: J. v. d. Hoorn; 2. P. Win kelaar; 3. P. van Gerven; 4. W. Kespers; 5 B Winkelaar. Arena hardloopen met hindernissen 14 17 jaar: 1. W. Ras; 2. N. Koopmans; 3. Adr. Rutten 4. Adr. Blokker; 5. J. Caspers. Idem 18 jaar en ouder: 1. W. Keijzers; WEERBERICHT. Barometerstand. listermiddag 2 uur: 765. ledenmiddag 2 uur: 760. BIXNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766,3 te Roest. Laagste barometerstand 755,3 te Hamburg. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Be trokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijn lijk eenige regen. Later iets warmer. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Een uitgestrekt gebied van lagen luchtdruk, waarin verschillende kernen voorkomen, strekt zich uit over Engeland, het Zuidelijk deel van de Noordzee en onze omgeving. Noord-Duitsch- land en de randstaten. In het Westen op den Oceaan is de lucht druk hoog. een uitlooper van den hoogen lucht druk ligt over de Noorsche zee en reikt tot in Noord-Scandinavië. In Schotland en Scan dinavië is de wind matig uit Noord-Oost, in Zuid-Scandinavië is de lucht betrokken, met regen in Denemarken; overigens is de lucht gedeeltelijk bewolkt. De temperatuur is in dit gebied nog boven normaal. In Ierland en Zuid-West Engeland en in West-Frankrijk waait een matige tot krachtige Noord-Westelijke wind bij gedeeltelijk bewolkte lucht. Overigens is in West-Europa de wind meest zwak uit Westelijke tot Zuidelijke rich tingen. De bewolking is meest zwaar met plaatselijk regen; de temperatuur is hier vrijwel onder normaal. LISSE. De Jubileumviering. De jubileumviering had hier een offici eel karakter door de cfficieele herdenking op het Gemeentehuis. Behalve de leden van den Raad waren hiertoe uitgenoodigd alle autoriteiten uit de Gemeente, vertegenwoordigende de ge- heele Burgerij. Het woord werd gevoerd door den voor zitter van het Oranje-Comité, dr. H. A. Marcus, wiens rede door den burgemeester werd beantwoord. Onder groote instemming werd tenslotte een telegram van gelukwensch gezonden aan H.M. de Koningin. Nadat de eere-wijn was rondgediend, werd plaats genomen op het bordes van het Gemeentehuis, waarvoor zich duizen den schoolkinderen en niet minder groote menschen zich hadden vereenigd om den Burgemeester een aubade te brengen. Hier bij werd de jeugd hartelijk door den bur gemeester toeg^ssproken en zongen de kin deren verschillende Oranjeliederen die met groote belangstelling werden aangehoord. Des middags om half drie verzamelde men zich weer op het H.B.G.-plein, waar in tegenwoordigheid van vele autoriteiten de Gemeentevlag door den Burgemeester werd overhandigd aan de deputatie, welke deel ging nemen aan de Nationale jeugdhulde te Amsterdam. Des avonds werd in de Ringvaart een fantastische Gondelvaart gehouden die ge weldig veel belangstelling trok, zoowel uit Lisse als Lisserdijk. Er waren zeer veel prachtig versierde vaartuigen. Te Lisserdijk hebben in de loop van den dag verschillende volksspelen plaats gehad, die zeer veel belangstelling trokken en waaraan op enthousiaste wijze werd deel genomen. Een eere-saluut voor Lisserdijk! Zoo heeft men hier dan ook, zij het op bescheidener wijze dan anders, feest ge vierd. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W., zwak. 14 gr. C betrokken. Londen: W.. zwak. 11 gr. C., zwaar bewolkt. Berlijn: Z., zwak, 11 gr. C., zwaar bewolkt. Nice: zwak, 18 gr. C., half bewolkt, mooi weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 7. EE HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK Voor Donderdag. Voorm. te 2 u. 43 min,; nam. te 15 u. 8 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zyi". 'sMiddags 12 uur: 16 gr. C. NOORDWIJKERHOUT. Hevige brand in bollenhuls. In de Zilk brak een hevige brand uit in het bollenhuls van de firma de Groot. Het gebouw brandde totaal uit en een groote hoeveelheid bollen ging verloren. Wethouder Warmerdam was op het ter rein aanwezig. De Jeugdhulde. De ..Jeugdhulde" bracht een ongekende drukte in ons dorp. Er namen aan deel: De Chr. Knapen- en Jongelingsvereen.; De Kruisvaart van St. Victor en van St. Jo seph, waaruit de deputatie werd gevormd. Met drie muziekcorpsen stonden allen op gesteld op den Langevelderweg. Vandaar trok men langs Havenstraat en Koningin neweg naar het Raadhuis. Op het bordes bevonden zich het ge meentebestuur met genoodigden. Van hier werden tot de jeugd verschillende toespra ken gehouden, allereerst doör den burge meester. die de gemeentelijke vlag over handigde Ook verschillende geestelijken voerden het woord. Daarna reed een versierde auto voor, waarin de deputatie plaats nam, om direct naar het Stadion te Amsterdam te rijden, vanwaar de Noordwijkerhoutsche jeugd met de jeugd van alle Nederlandsche Ge meenten deelnam aan de huldiging van H. M. de Koningin. De heer G. Hoeks is door den minister aangesteld als onbezoldigd Rijksveld wachter. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier gestadig uit onder den veestapel en is van ernstiger aard dan het vorig jaar. NOORDW1JK. Kinderen van praalwagen gevallen. I.H Hl OP VOOR FIETSERS e. Woensdag: 8.07 nam. tot 5.51 voorm. Een opgewekt Jubileumfeest Een uitgebreid programma. In alle opzichten heeft Noord wijk op waar dige wijze Jubileumfeest gevierd. Het ont zaglijk vele werk van het Oranjebestuur en zijn staf medewerkers verdient vooraf een woord van hulde en dank van alle inge zetenen, doch vooral van de jeugd, die dit jaar een Oranjefeest heeft gehad, dat in de kinderharten onuitwischbaar zal zijn. Met enkele kerkelijke diensten werden de feestelijkheden ingezet, terwijl te 8.15 uur een negental tambours met tambour-maitre, met tromgeroffel door het dorp trok. om de bevolking op te wekken de feestviering mede te maken. Het eerste nummer was de jeugdhulde en het in ontvangst nemen van de gemeente vlag voor het Raadhuis. Voor het gemeentehuls bevonden zich de burgemeester, de wethouders, de gemeente secretaris. de leden van den gemeenteraad en de besturen der beide Oranjevereenigin- gen. De voorzitter van het Comité der Nation. Jeugdhulde de heer A. J. N. J. Witteman, wees op de beteekenis van deze plechtig heid. Nadat het eerste couplet van het Wil helmus was gezongen, bracht de burge meester den voorz. hartelijk dank voor het gesprokene In korte trekken schetste spr. de evolutie der voorbije 40 jaren op allerlei gebied, te midden eener krachtige regeering van onze geliefde Vorstin. Daarna reikte de burgemeester de ge meentevlag over. Direct hierop namen de volksspelen een aanvang, waarvan de uitslag was als volgt: Tobbetje steken voor heeren: de deelname was enorm, er waren 106 deelnemers uit alle rangen en standen, tot zelfs het Oranje bestuur met aan het hoofd hun eminenten voorzitter dr. Niekerk toe. De uitslag was: le pr. A. van Woersum, 2e J. Wijnands. 3e P. Pastoors, 4e Ant. v. Rijn, 5e C. v. Houten. 6e J. Boon. Spijkersslaan voor dames boven 18 jaar, aantal deelnemers 23: le pr. Gretha van Went, 2e Jo Mink, 3e Lena Passchier, 4e J. Droog. 5e Johanna Zonneveld. 6e M. van Rhijn. Naar den trein, voor jongens .van 14 tot 17 aantal deelnemers 40: le pr. Arle Caspers. 2e Jan Slats, 3e Jan Groenendijk. 4e W. Hoek. 5. W. Vegt. 6e H. Dekker. 7e J. Vink, 8e Jan Bierman. 9e Jan Glasbergen. 10e Arie Vink. lie Roger Bernard: 12e J. v. Woersum; de prijzen voor de costumes aan: le Jan Glasbergen. 2e Louis Bosman, 3e G. Steenvoorden. Naar de slaapkamer; voor meisjes van 14 tot 17 jaar, aantal deelnemers 81, de prijzen wonnen: le R. Wijnands, 2e Janny v. d. Mak, 3e Nel Smit, 4e Sjaan v. Rijn. 5e H. Smit. 6e Nelly Vink. 7e A. v. d. Geest, 8e M. Raaphorst. 9e Bep Koeman. De uitslagen der kinderspelen te Noord- wijk aan Zee luidden als volgt: Versiering rijwielen- le pr. met extra prijs door den burgemeester beschikbaar gesteld Cathr. Krug; 2e pr. Corry v. d. Berg; 3e pr. Bep. v d. Plas; 4e pr. Mary v. Rijn; 5e pr. Corry Koemans: 6e pr. Fia v ,'t Wout; 7e pr. beschikbaar gesteld door mevr. baronesse de Vos van Steenwijk Jans Kranenburg. Ringsteken op rijwielen: le pr. Jans Kra nenburg, 2e pr. Janny Baalberg, 3e pr. Ria van Rijn, 4e pr. Beb. van der Plas. 5e pr Miep van Rhijn. 6e pr. Hilda Roosdorp, 7e pr. Corrle van den Berg, 8e pr. Truus v. d. Berg. Stoelendans: le pr. Adr. Spaanderman, 2e pr. Greta Chouffour, 3e pr. Co Smits, 4e pr. Leni Lindhout, 5e pr. Annle Volstra. 6e pr. Wiesje v. Roon, 7e pr. Marie v. Beveren. 8e pr Coba Vink. Bloksjesrapen: le pr. Co v. d. Luyt, 2e pr. Rie Mooyeklnd. 3e pr. Arendje Spaander man, 4e pr Trijntje Barnhoorn, 5e pr. Ma- rietje Schelvis. 6e pr. Kootje Barnhoorn, 7e pr. Atti van Duin. 8e pr. Jena v. d. Meulen. Spoorloopen: le pr. Robby Pels, 2e pr. Diek v. d. Niet, 3e pr. Gijs Hoogstraten, 4e pr. Kees Houwaard ,5e pr. Jan Tukenbroek, 6e pr. Benny Hoek, 7e pr. Jaap Spaander man, 8e pr. Henk Kranenburg. Boegsprletloopenle pr. Louis Hazenoot, 2e pr. Ant. v. d .Niet. 3e pr. Willem v. Rhijn, 4e pr. M. Hazenoot, 5e pr. Kees Plaatzer. 6e pr. W. v. d. Niet, 7e pr. Anton v. Asten. 8e pr. D. v. Beelen. Hinderniswedstrijd voor fietsers: le pr. G. v. d. Wiel, 2e P. v. d. Linden, 3e J. Duin dam, 4e J. v. d. Weijden, 5e A. v. d. Linden. Wedloop over 2480 M., waarover geloopen 8 min. 41 sec.: 1. B. Versluis, 2. T. v. d. Berg, 3. F. v. d. Berg, 4. W. Verloop. 5 F. v. d. List. Mastkllmmen: le pr. Jo Barnhoorn, 2e J. v. Rijn, 3e Jacob Heus, 4e Ant. Barnhoorn 5e J. v. Hal, 6e L. Hazenoot. Touwtrekken: 1. Gebr. v. d. Linden, 2e Ploeg Hoek, 3e Ploeg J. Barnhoorn Cz4e J. Barnhoorn Pzn. Als laatste attractie ln den voormiddag had de spannende estafetteloop door Noord- wijk plaats met een parcours van 2040 M. Tc 12 uur loste burgemeester v. d. Mortel het startschot en liepen eerst de Juniores. De uitslag was: le pr. voetbalver. „Noord- wijk". 2e pr. voetbalver. „S.J.C.", 3e pr. gym- nastiekvereeniging „Wilskracht". Direct hierop startten de Senioren. Deze loop kenmerkte zich door een geweldigen strijd tusschen S.J.C. en Noordwijk tot ln de laatste etappe toe en slechts met enkele meters voorsprong wist SJC A den door den burgemeester v. d. Mortel beschikbaar ge stelden wisselbeker voor dit jaar in bezit te nemen. De volledige uitslag was: 1. voet balvereniging SJC A, 2. voetbalver. Noord- wijk, 3. Gymnast.ver. DOS, 4. St. Joseph- Gezellenvereen.. 5. voetbalver. SJCB. Te twee uur werd weer onze geheele aan dacht gevraagd voor het Bloemencorso, dat in het Breloftpark stond opgesteld. De deel neming en uitvoering waren verrassend en met genoegen kunnen wij verklaren dat Noordwijk, dank zij dc samenwerking van Noordwijk-Binnen en Noordwijk a. Zee met het organiseeren op den goeden weg is. Zoo wel groot als klein heeft zich tot het uiter ste Ingespannen en prachtige versieringen en symbolische voorstellingen vielen er te bewonderen en de dames-juryleden: mevr. v. d Mortel, mevr. Niekerk, mevr. Tappen- beck en mej. C. v. d. Meer hebben zeker geen gemakkelijke taak gehad de ruim 70 stukken te keuren. De uitslag was: Groote stukken: le pr. L Beuk met fijne 2e meisjesver. „Bidt en 5e meisjesver. „Zonnebloem", uitgebeeld met meisjes als zonnebloem; 5a zangvereeniging ,,'t Schorre Haantje" met witte zegewagen; 6e Vereen, voor Bloemb. Cultuur, luxe wa gen met oranje-dahlia's; 7e leerlingen van de Dr. W. v. d. Bergh Stichting met de „Karlmata"; 8e 3 wagens van Geref. Kna MAANS OP- EN ONDERGANG. 7 Sept.: 18 u. 13; onder: 3 u. 46. Na afloop van den optocht deed zich op j het terrein Huis ter Duin een ongeluk voor dat niet zoo prettig afliep. Van den praal- wagen „de Asterkoningin' waarop meisjes opgesierde "auto, J en Jongens uit de eerste klasse der Herv. werk" met Indische vrouwen; 3e Bijz. Vrijw School zaten vielen 2 kleine meisjes af, Burgerwacht, een Burgerwachter op zijn waarvan één zoo ongelukkig neerkwam dat ngker met spade en ceweer, onder motto zij haar armpje brak. Dr. Niekerk legde „Als 't moet"; 4e V.V.V. „Noordwijk Vooruit" een verband. met strand-idylle en visschers-binnenhulsje; De oude stoomtram „Bello" trok groote belangstelling in den te Noordwijk gehouden optocht. pen- en Meisjesvereenigingen met symboli sche voorstelling van Landbouw, Kunsten en Wetenschappen en Handel en Nijverheid. Van de kleine stukken: le prijs Wilhel- mlnaschool met zeilbootje, bemand met matroosjes; 2e W. v Schie met „Bello" de oude stoomtram; 3e M. Kreet met raceboot; 4e J. Siemerlnk met raceboot; 5e Wilhel- minaschool. trekwagentje met oranje tul pen; 6e leerlingen v. d Bergh-stichting „Sneeuwwitje met groep kabouters. 7e G Mourits met zweefmolen, 8e H. Smit met Zigeuners in huifkar; 9e A. v. Went ver sierde flets met dahlia; 10e P. Caspers met versierde autoped, lie C. de Mooy ver sierde flets met gladiolen. Na afloop van den optocht door de beide dorpen, waarvoor een geweldige belangstel ling bestond, werd onze aandacht weer ge trokken voor het ringsteken voor paren op tandems, waaraan 35 paren deelnamen. De prijswinnaars werden: 1 M. LinhoutG. v. Alten, 2. A. v. d. VosM. Steenvoorden, 3. W. Steenvoorden-A. Mourits, 4. Fr. Mourits- H. Steenvoorden, 5. C. WarmerdamP. Scholten, 6. A. v. RhijnA. v. Halderen, 7. C. WaasdorpCorn. Waasdorp. 8. A. v. d. Poel eh echtgenoote, 9 L ZonneveldG Steenvoorden. 10. Ko LinthoutJ. Middel Als laatste der wedstrijden had plaats de wel meest spannende het touwtrekken. Hier bij is tusschen de verschillende ploegen een strijd geleverd, waarmede het groote aan tal toeschouwers geheel medeleefde. Het was verbazend interessant om naar de trekkers maar ook naar de omstanders te kijken. De winnaars werden: 1. Groep Vereen. Bloem bollenculturen, welke tevens den wisselbeker bekwam, geschonken door dezelfde ge noemde Culturen; 2. N V Konijnenburg en Mara (groep v. Beeleni: 3. Noordwijksche Hanzeleden; 4. Gebr. G. H. v. Went; 5. fa. C. Alkemade Azn. (groep G. v. d. Bergl. Na afloop werden de prijzen onder enkele toe passelijke woorden door den burgemeester uitgereikt ih de tent op het Lindenplein, waarbij tevens de uitslag der keuring der gevels en vekslerde straten werd bekend ge maakt. Versierde gevels: le pr. C. Soeteman, 2e W. Bosman, 3e Jac. Taskin, 4e Wilhelmina- school. 5e S. W. Langelaan. 6e wed. P. H. v. d Voort, 7e A. R. Overvelde. 8e J. de Ridder. Eerv. verm W. Berkhout en de fa Dusoswa een prijs voor eigenaardigst geheel. Voor straatversiering: le pr. Kerkhofpad 2e Wilhelmlnastraat, 3e Schevenlngsche- straat. 4e IJmuiderstraat. Eervolle vermel ding Breloftspark. Te 8 uur was het weer aantreden voor de opstelling van den lichtstoet op het Lin denplein. Ook hiervan was veel werk ge maakt, waarbij de prijzen werden behaald door: le zangver. 't Schorre Haantje, 2e Wilhelminaschool, 3e Jong Hervormden, 4e meisjesver. „De Zonnebloem", 5e meisjes veren. „Bidt en Werk", 6e W. Kapel. 7e Waasdorp, 8e Wilhelminaschool, 9e Zweef molen G. Mourits, 10e pr. Huifkar met zi geuners, H. Smit. Alvorens de stoet zich in beweging stelde, bracht de burgemeester woorden van dank voor de spontaniteit waarmede Noordwljk's burgerij dit Jubileumfeest heeft gevierd en bracht dank aan de Oranjevereeniglng voor de keurige organisatie. Onder de vroolijke tonen der muziek van „Excelsior" en „Crescendo", welke zich dezen dag buiten gewoon verdienstelijk hebben gemaakt, trok de lange lichtstoet door Noordwijk. waar mede de festiviteiten op een waardige wijze werden besloten. Vermelding verdient nog de keurige orde. welke het politiekorps tijdens de spelen en optochten wist te bewerkstel ligen. hetgeen niet weinig heeft bijgedragen tot deze zeer goed geslaagde feestviering. NOORDWIJK BINNEN. Fraaie verlichting van het Raadhuis. De schoonheid van ons mooie raadhuis werd tijdens de feestdagen 's avonds geac centueerd, door eenige sterke schijnwer pers, die met haar lichtstralen het huis der vroede vaderen tot op grooten afstand in de Voorstraat zichtbaar maakten. Ook de kleurschakeerlng van de versiering kwam op deze wijze bijzonder goed tot haar recht Het plaatsen van deze schijnwerpers was een goed denkbeeld, waarvan velen tijdens de feestelijkheden hebben genoten. OEGSTGEEST. De lagere scholen gesloten. In verband met in de omgeving voorge komen gevallen van kinderverlamming zijn zoowel de lagere als de bewaarscholen voor onbepaalden tijd gesloten. Reeds door 25 landbouwers is aan gifte gedaan van het zoo gevreesde mond en klauwzeer. Een 4-tal Jongens van 8—10 jaar zijn een leegstaand huis ln de Juffermanss'raat binnengedrongen. Zij hebben het huls ver ontreinigd en een aantal kasten gesloten en de sleutels daarvan verduisterd. Na nauwkeurig onderzoek door de politie zijn de daders opgespoord. HEDEN. Gerecht 10: Teekententoonstelling Wykge- bouw Geloof-Hoop-Liefde". 25 en 7%—io uur nam. K atwlj k-aan-Z ee (zaal Chr. Prot. Bel.) Historisch spel „Slaet op den trommele". 73/4 uur nam. Donderdag. Gerecht 10: Teekententoonstelling Wykge- bouw „Geloof-Hoop-Liefde". 7—9% uur nam Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Ka twJJ k-aan-Z ee (zaal Chr.«Prot. Bel.)- Historisch spel „Slaet op den trommele". 78/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlin- genwerk „Ars Aemula Natura". 10—17 uur (tot 12 September). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-theater, Stationsweg: dagelijks om 21/4. 5 en 8% uur. Zondag en Dinsdag 2, 4%, 7 en 9^4 uur. „Nat. Film 40 jaren". Trianon-theater, Breestraat: dagelijks 21/4 en 8 1/4 uur. Zaterdag. Zondag en Dinsdag 2,414 en 81/4 uur nam.: „Nat. Film 40 Jaren". Lido-theater, Steenstraat: Dagelijks 81/4 nm. Zaterdag 210% uur doorl. voorstelling. Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en te 8 1/4 uur. Oraunje-programma. Casino-theater, Hoogewoerd: dagelijks 2—6 uur en 8 uur nam.. Zaterdag 10—6 en 7%—10% uur. Zondag 4—7 en 8—11 uur. Woensdag 2% uur: „Charley's tante". Rex-theatcr, Haarlemmerstr.dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zaterdag, Zondag, Dinsdag 2—7 en 8 uur nam.: „San Francisco". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 3 September Cs avonds 8 uur) t.m. Vrijdag 9 Sept. a s waar genomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk Haven 18. tel. 85. A. J. Donk. Doezastraat 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wllhel- minapark 8, tel. 274. RIJNSBURG. De Feestelijkheden. Begunstigd door prachtig zomerweer hebben in onze gemeente de feestelijkhe den op bijzonder geslaagde wijze plaats gehad. In den vroegen morgen ving het Muziekgezelschap „Wilhelmina" aan met koraalmuzlek op het plein voor het Raad huis. Daarvoor bestond al dadelijk groote belangstelling. Na afloop sprak de burge meester allen toe, wees op de zegeningen onder de 40-jarige regeering van H.M. de Koningin en wenschte allen een zeer pret tlgen feestdag toe. Onmiddellijk daarna begon de optocht van ongeveer 900 school kinderen door de meeste straten van ons dorp. Het was een kleurrijke en vroolijke stoet. „Wilhelmina" en „Advendo" verleen den hun muzikale medewerking. Nadat de Jeugd in de verschillende scholen was teruggekeerd ontvingen allen een medaille als blijvend aandenken en verder een ruime traktatie. Intusschen hadden de Vereenigingen der onderscheidene kerkelijke gemeenten zich op het Veilingterrein opgemaakt om voor den burgemeester te defileeren. Deze laatste sprak hier nogmaals over de betee kenis van het Oranjehuis voor ons Land en Volk en reikte aan de aangewezen de putatie de vlag over voor het défilé in Am sterdam. Namens de afgevaardigden sprak de heer J. C. Exel een dankwoord. Het Bloemencorso was, zooals altijd, in ons bloemendorp een groot succes! De Jury had een zeer moeilijke taak en kon eerst na zeer nauwgezette keuring de prijzen toekennen. Het geheel van auto's, tilbury's, praal wagens, fietsen, kinderwagens enz trok vervolgens door het dorp. Ook het komi sche gedeelt ontbrak in dezen stoet niet en vond bij de vele toeschouwers grooten bijval. Onmiddellijk werd nu een aanvang ge maakt met de verschillende volksspelen, zooals ringrijden, stoelendans, tonnetje steken enz. Voor elk onderdeel was de be langstelling groot. Alles had een zeer vlot verloop, hetgeen vooral aan de deugdelij ke voorbereiding te danken was. 's Avonds werden de rijkversierde stra ten en vele woonhuizen verlicht, hetgeen veel meer dan vorige jaren plaats had. Verschillende straten waren keurig van lampions voorzien. Aan de Vliet N.Z. was een hindernlsbaan samengesteld waarvan vooral het onder deel ezeltje rijden voortdurend tot vroo lijke tooneelen aanleiding gaf. Het was een lange lichtstoet, welke daarna me vroolijke muziek opnieuw door het dorp trok en de feestelijkheden voor de deelne mers daarmede afsloot. Een concert tot laat in den avond voig de en hield tot het einde de feestelijk stemming gaande. Hier is weer eens P ouderwetsche wijze feestgevierd met ee buitengewoon prettig verloop! De samenstelling van het feestcom was daar trouwens een waarborg voor. Deze heeren weten, na betrekkelijk ko tijd van voorbereiding en met beper middelen een feest te organiseeren, tot ieders voldoening is verl°°Pen' hun voortreffelijke en opgewekte i?10 past een woord van hartelijken dank. Ook de politie en de burgemeester, voor afzetting en begeleiding der opw* ten zorgden, hebben veel bijgedragen het vlotte verloop van dezen bijzon 2-2 geslaagden feestdag.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6