Binnenland Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad V/oensdag 7 September 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK Mr. Dr. I. A. van Royen ter aarde besteld. Onder eroote belangstelling ls op de al- gemeene begraafplaats te Zwolle het. stof- lelljlc overschot van wijlen mr. dr. I. A van Roijen, van 1897 tot 1933 burgemeester van Zwolle, ter aarde besteld. Zeer veel bloemen dekten de baar, die behalve door de familie leden onder wie de beide schoonzoons, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, commissaris der Koningin In Drenthe en dr E. J baron de Vos van Steenwijk. bur gemeester van Haarlem, -r geyolgd werd door zeer veel autoriteiten en vooraan staande ingezetenen van Zwolle en om geving. Nadat de kist in de groeve was neerge- la'en, trad allereerst de heer A. van Wal- sum. de tegenwoordige burgemeester van Zwoile naar voren Hli zelde hoe de heer van Rollen gedurende zoo langen tijd het bestuur, der gemeente Zwolle heeft gevoerd en hoe bU zijn afscheid op 1 Februari 1933 getuigd kon worden, dat hij een man was niet een buitengewoon verstand, die boven de partijen stond, doch ook een goed hart had, dat de noóden van de bevolking ver stond. De burgerij heeft driemaal van haar aanhankelijkheid jegens den oud-burge meester kunnen getuigen, zoo vervolgde sor, nJ. bij zijn 25- en 35-jarig jubileum en ter gelegenheid van zllrt zeventigsten verjaardag. De burgemeester van Roljen- bank od den Potgietersingel houdt de her innering aan hem levend en de raad hul digde hem, door een van de voornaamste singels der stad, waaraan de burgemeester ook woonde. Burgemeester van Roijensingel •te noemen. Zwolle, zoo besloot spr. zal de herinnering aan burgemeester van Roijen in eere hou den. Namens den raad van beroep dei- directe belastingen, waarvan de overledene voor zitter was, sprak mi*. J. F. baron van Haersolte te Dalfsen woorden van waar deering. Notaris C. C. Hermsen zette als commis saris van de N.V. Veenderij mr. I. A van Roijen te Bergentheim uiteen wat de over ledene voor die zaak beteekende en hU vond gelegenheid od ziin verdiens'e jegens de provincie Overijssel te wijzen, ook verwor ven tijdens zijn lidmaatschap van de Eer ste Kamer. Mr. D. te Winkel, lid van Gedep. Staten van Overijseflt sprak uit naam van de com. missarissen van de N.V. IJsselcentrale. De werkbaas van den overledene heeft ook nog enkele woorden gezegd; daarna heeft de zoon, mr. S. J. van Roijen. voor de belangstelling dank gezegd. Het luchtvaartfeest op Schiphol. Meer dan 20.000 bezoekers. Als onderdeel van het programma der feestelijkheden, ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin, ls gistermiddag op Schiphol een luchtvaartfeest gehouden, dat heden her haald wordt en waarvoor buitengewoon groote belangstelling bestond. Waarschijnlijk in de hooo even de drukte in de stad te kunnen ontvlieden, begaven zich honderden reeds in den Iood van den ochtend naar de Amsterdamsche lucht haven met het gevolg, dat reeds tegen den middag en des te erger naar mate het aan- vangsuur naderde, het verkeer naar Schip hol vrijwel geblokkeerd was door de lange file van auto's, niet alleen over den nieu wen autosnelweg, maar ook over den Co- lijnweg via Amstelveen zoodat de K.L.M - bussen met passagiers in enkele gevallen meer dan een uur te laat kwamen en de K.LM.-toestellen naar het buitenland in afwachting van deze passagiers met gTOOte vertraging konden veTtrekken. Het paddock en de tribunes welke op Schiphol waren opgeslagen, waren dan ook tegen half drie, toen de demonstraties zouden beginnen, tot de laatste plaats bezet. Naar schatting wa. ren meer dan 20.000 bezoekers aanwezig, waarvan velen in den Iood van den middag bovendien een rondvlucht maakten. Met de twee F. 22 en eenlge Douglas- toestellen waren tegen zes uur reeds meer dan 1200 rondvluchten gemaakt. Een groote teleurstelling was echter, dat op het laatste moment alle nummers uit het vüegprogramma, waaraan de militaire luchtvaartafdeeling en de marine zouden deelnemen, van het programma moesten worden geschrapt aangezien op het aller laatste moment door het departement van defensie was bepaald, dat de militaire vlie gers niet aan de feestelijkheden op dezen natlonalen teestdag zouden deelnemen, wat echter heden wel het geval zal zijn. Derhalve werd thans begonnen met een escadrillevlucht van vliegtuigen der natio nale luchtvaart school, waarna gezagvoer der Scholte de nieuwe Lockheed super electra van de KIM. als een der snelste verkeersvliegtuigen ter wereld demonstreer de De Koolhovenvlieger Th. Coppens, vloog met een korte onderbreking eerst de nieuwe verkenner der Koolhoven fabriek FK 52 en later de nieuwe jager verkenner F.K. 56 voor. met welke beide toestellen hli de Drachtige kwaliteit der Koolhoven produc ten demonstreerde, waarbit vooral het snel stijgvermogen en de groote wendbaarheid ondanks de snelheid opvielen. De vlieger van de NL.S., Postmaa en de chef-instructeur Mul. demonstreerden eerst een oroefles en vervolgens een hordenrace met lesvllegtulgen der NL.S, het laatste een nieuwtje, aangezien op het vliegveld horden waren gespannen, waarover de vliegtuigen luchtig heenwlpten. om dan den grond te raken en vervolgens de volgende hindernis te nemen Natuurlijk ontbrak de zweefvliegsport niet od het programma en interessant was ook een estafetterace voor sportvliegtuigen waarbij een samenwerking was georgani seerd tusschen sportvliegers en athleten, "ie telkens vlaggetjes van de eene landende machine naar de andere op punt van darten staande machine brachten. Ook de Fokkerprodueten ontbraken niet od het programma. Meinecke vloog den mchtkruiser T, 5 voor en Leegstra den vokicerjager T. 21 welke beide machines eveneens bewezen, dat de Nederlandsche '"eg'uigindustrie nog steeds kan wedllveren VOETBAL. Bondself talJ uventus. Prins Bernhard zal aanwezig zijn. Naar wij vernemen heeft Prins Bernhard den wensch te kennen gegeven den voetbalwedstrijd tusschen het Bondselftal en Juventus. welke hedenavond in het Olympisch Stadion te Am sterdam wordt gespeeld in het kader van de jubileumfeesten bij te wonen. De ontmoeting vangt aan om acht uur. L.W.V.K.N.G. 3—2. L.W.V. had voor de rust twee maal de leiding door Nagtegeller, doch K.N.G. speelde uitste kend en maakte gelijk. Rust 22. Na de pauze was L.W.V. sterker en Kluivers maakte met een hard schot 32 voor L.W.V. Scheidsrechter Scheffer leidde goed. PAARDENSPORT. RUITERFEEST TE DEN HAAG. Ritm. v. d. Voort v. Zijp wint het springconcours. Op een gedeelte van het Alexanderveld te Den Haag had gistermiddag als onderdeel van de feestelijkheden voor de luisterrijke viering van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een ruiterfeest plaats, waarvoor een enorme belangstelling bestond Duizenden en duizenden vormden een dichte haag om den ring. Begonnen werd met het eerste gedeelte van het springconcours. Het aantal hindernissen was twaalf, maximum hoogte 1.20 meter. In het eerste gedeelte zag alleen ritmeester v. d. Voort van Zyp met Sunday kans een foutloos concours te maken. Ter afwisseling gaf ritmeester G. P. de Kruyff van het derde half regiment huzaren met zijn manschappen een springdemonstratle, welke perfect werd uitgevoerd en veel applaus verwierf. Voordat het tweede gedeelte van het spring concours aanving gaf het mitrailleurpeloton van het 3de half regiment huzaren onder lei ding van lult. Cohen Stuart een demonstratie, welke eveneens zeer insloeg by het publiek. In het tweede gedeelte van het springcon cours wist ritmeester De Kruyff met Glovenezza buiten de fouten te bUjven. Ingevolge de bepalingen moesten beide rui ters, om den eersten en tweeden prys. over springen over zeven, met 10 c.M. verhoogde hindernissen. Hierbij bleef ritmeester v. d. Voort van zyp buiten de fouten en legde op den eersten prys beslag. De secretaris van de Z.-H. Jachtvereeniging. de heer A. v. Hoboken, reikte na afloop de pryzen uit. De technische resultaten waren: 1. ritm. v. d. Voort v. zyp met Sunday, 0 punten in 70 sec., na overspringen met ritm. De Kruyff met Glovenezza, 0 fouten in 63 sec.; 3. De Tattersal Manege met Passé Partout, gereden door den heer Bal. 3 fouten in 96 sec.: 4. zelfde eigenaar met Dakota, gereden door den heer Hensen, 4 fouten in 58 sec 5. C. J. Speelman, Sassen- heim, met Fama, 4 fouten in 59 sec.; 6. J. H. W. Pasman met Tom III, 4 fouten in 63 sec.; 7. Stel Hugo met Smokv. gereden door den heer Wentges. 4 fouten in 65 sec.: 8. J. H. W. Pasman met Carioca. 4 fouten in 70 sec.; 9. D. H. Pasman met Ideal, gereden door den heer Leeuwenburg. 8 fouten in 64 sec.; 10. Stal Hugo met Diana II, gereden door den heer Pruikemaker, met 8 fouten in 75 sec. KORTEBAANDRAVERIJ TE WARMOND. Voor de Kortebaan te Warmond «maximum afstand 300 M.) op 8 September zyn ingeschre ven: Maya Toddington, eig. mevr. Arbous, beryder J. van Leeuwen Sr.. afstand 295; Woudduifje G. eig. R. W Laarman, beryder idem, afstand 285; Xuthus, eig. Stal Hollandia. beryder W. H. Geersen, afstand 295; Zus Braun, eig. Stal Val kenveen, beryder W. H. Geersen. afstand 280; Zoo Doorlooper. eig. H. van der Pol, beryder W. H. Geersen, afstand 290; Princess, eig. Stal R., beryder L Ensing. afstand 290; Johanna M., eig. J. Vrijlandt, berijder P. van Bennekom, afstand 300: Nora Scot, idem. idem. afstand 295; Aura V.. eig. J. Haan Jzn., beryder J. Vergay. afstand 285; Y. Kernel, idem, idem, afstand 280; Fatina idem, berijder Jb. Haan. afstana 300; Uilespiegel. idem. Fr. Broers, afstand 290: Xilandra G.. eig. J. Klarenbeek. beryder J. de Vlieger, afstand 280; Determination eig. J. de Vlieger, berijder idem, afstand 290; Pinkerton, eig. mevr. C. Javobs, beryder K. Bakker, af stand 290; Sister Bond, idem, idem, afstand 295; St. Bernard, eig. P. van Leeuwen, beryder J. van Leeuwen Jr., afstand 290; Zonnestraal, eig. Ph. Knijnenburg, berijder Eigenaar, afstand 285; Fanfare, idem, idem, afstand 300; Bleu Band, idem, idem, afstand 275; Barones Spears idem. idem, afstand 275; Quita, eig. S. van der Oord. berijder Eigenaar, afstand 300; Young Ooststar. eig. K. de Boer, berijder J. Kruithof, afstand 285. WIELRENNEN. SUCCESSEN VOOR NIEUW SWIFT-LEDEN. In de Ronde van Hoorn bezette M. Segaar uit een veld van 58 nieuwelingen de vierde plaats. Hy won drie fraaie premies. Ook W. van Rooyen deed het lang niet slecht. By de amateurs en onafhankelijken kwamen 68 ren ners aan den start, waarvan er slechts 24 den wedstrijd wisten uit te rijden. Van Rooyen be zette hierby de zestiende plaats. met de beste vliegtuigconstructeurs ln het buitenland Als herinnering aan oude tijden vloog Meinecke gedurende enkele minuten met het model van de oude ..spin" het eerste vlieg uie dat Anthony Fokker bouwde, Shiit-demonstraties door Van der Graft en een parachutedemonstratie besloten het interessante programma. DE BEGRAFENIS VAN DEN ROTTERDAM SC HEN BURGEMEESTER. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den Rotterdamsohen burge meester mr. Droogleever Fortuyn, zal plaats hebben a.s. Zaterdag om half twaalf op de algemeene begraafplaats te 's-Graven- hage. De stoet zal om 11 uur vertrekken van de Rudolf Stelner-kliniek. EERSTE KAMER. Als opvolger van mr. Droogleever Fortuyn als lid van de Eerste Kamer staat op de lijst dc heer Gelderman te Oldenzaal, die van 1928 -1937 reeds in dit college heeft zitting gehad. DUIVENSPORT. „REISDUIF". Wedvlucht vanaf Venlo. 146 K.M. In con cours 100 duiven, welke om 8 uur met een Wes tenwind in vryheid werden gesteld. De duiven hebben een zeer zware vlucht gehad vanwege de stortregens. De uitslag is als volgt: 1, 1 4,15 P. Güsman; 2, 16. 20 J. Ligtvoet; 3. 5. 6. 7 C. W. F. Onvlee; 4. D. Kramp; 8, 10, 18 Adr. v .Egmond; 9. A. Flippo; 11. J. Minke; 12, 13 H. V. de Haas; 17, 19 N. P. Waasdorp. De eerste duif werd eerst om 12 uur 19 min. 34 sec. geconstateerd, snelheid 558,72 meter per minuut; de 20ste puntenduif kwam eerst om 15 uur 53 min. 36 sec.; snelheid 306,20 meter per minuut, A.s. Vrijdaginkorven voor Maas tricht. „DE VRIENDENCLUB". Wedvlucht vanaf Venlo. afstand 145 K.M. In concours 207 duiven, welke om 8 uur in vry heid werden gesteld, doch door de slechte weersomstandigheden een zeer moeilijke en vertraagde vlucht hadden. G. P. v. d. Rotte constateerde de 1ste duif om 13 uur en 5 min. Deze maakte 475,30 meter per minuut. Tevens klokte hy No. 12. A. v. Rysbergen 2. 13 en 17; A. P. v. d. Voort 3, 15, 16 en 27; C. Vlaardinger- broek 4 en 11; Chr. v. d. Pluijm 5. 19. 20. 24. 26, 30. 35. 36 en 37; G. A. L. v. d. Reyden 6. 18, 25 en 29; S. N. v. Leeuwen 7 en 34; L. Gysman 8. 31 en 41; F. Hofman 21; W. Abra hams 23; W. Klop 32 en 33; H. Brandt 40; W. Ie Mair constateerde buiten mededinging om 14 uur 3 min. en W. Smit (donateur) te 15.29.8. De laatste pryswinner was er om 16 uur 11 min. 35 sec. Buiten de aangewezen duiven behaalde G. A. L. v. d. Reyden 96; W. Prins 93; Chr. v. d. Pluym 93. Rijsbergen 52, S. N. v. Leeuwen 50, F. Delsasso 48 en L. Gysman 43. Op 18 September wordt door „De Vrienden club" een stedelijk concours gegeven op Mons. afstand 193,30 K.M. tot sluiting van het seizoen 1938. Hieraan kunnen alle liefhebbers deelne men, die zyn aangesloten by den N„ A. B. v. P. en van het Oosten. A.s. Vrijdag inkorven voor Maastricht, afstand 168 K.M. HET OOSTEN N.B. v. Z. Wedvlucht van af Maastricht. Afstand der resp. hokken 166169 K.M. In concours 66 vogels welke om 12 uur met Z.W. wind in vrij heid werden gesteld. De le vogel werd geconst. om 3.1.24 en maakte een gemidd. snelheid van 918.20 M. per min. De laatste puntentellende Vogel om 3,21.52 uur met 825.14 M. per minuut. De uitslag was als volgt Romyn 1. 13: Geel 2. 7. 11. 16. 17; Houthoff 3. 5. 6; Singerling 4. 9; v. Duuren 8; v. Gennip 10, 12 14; Alting 15. DE ZWALUW (Voorscholen). Wedvlucht vanaf Vilvoorde met oude en jonge duiven. Afstand 133,28 K.M. In concours 41 duiven. De duiven werden om 10 uur in vryheid gesteld met Zuid-Westen wind. De eerste duif werd om 11 uur 59 min. 13 sec geconstateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 1117,93 M. per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 12 uur 14 min. 5 sec. De pryzen werden als volgt behaald: G. A. v, Adrichem 1, 2. 3, 6; H. H. J. v. Klaveren 4; J. Verhoeven 5, 7: J. Caspers. Stompwijk 8. In verband met de zeer weinige animo wor den de resteerende drie vluchten van het vast gestelde programma niet meer gevlogen. De navolgende kampioenschappen werden dit seizoen behaald: Vitesse: G. A. v. Adrichem, le kampioen, J. Caspers. Stompwyk, 2e kam pioen, J. Verhoeven 3e kampioen. Fond: J. Verhoeven, le kampioen, G. A. v. Adrichem, 2e kampioen, J. Caspers, Stompwyk, 3e kampioen. Jonge duiven: J. Verhoeven, le kampioen, H. H. J. v. Klaveren. 2e kampioen, G. A. v. Adrichem, 3e kampioen. Oude en jonge duiven: G. A. v. Adrichem, le kampioen, J. Caspers. Stompwyk, 2e kam pioen. J. Verhoeven, 3e kampioen. Kampioen-Generaal: G. A. v. Adrichem. DAMMEN. WEDSTRIJDEN W.W.D. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden voor de bordenbezetting in de elfde ronde zijn als volgt: A. de Bezemer—M. Oosterhout 20 W. F. LamanG. Stuurop 20 P. Laman—F. Feitsma 02 H. BinnendykA. Singeling 20 J. v. d. HoutA. B. v. d. Hoek 02 J. de Bezemer—J. Blansjaar 02 J. OuwerkerkJ. de Nie 20 A. van Haarlem—W. Vlasveld 20 J. BlansjaarW. F. Laman 20 Voortaan speelt W.W.D. eiken Maandag avond in het nieuwe clublokaal, café „Het Achtje", Nieuwe Beestenmarkt, ingang Scha penpoort. DE POSTVLUCHTEN. De „Emoe" is gistermiddag om kwart over twee op Schiphol geland. Gistermorgen is de „Gier" van Tjililitan naar Nederland vertrokken. Het toestel vervoert 218 K.G. post, 5 K.G. pakketpost en 57 K G. vracht. Een passagier maakt de reis tot Amsterdam mede. terwijl voor tusschentrajecten nog 10 passagiers werden geboekt. PREDIKBEURTEN. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewykstr. 19) Heden nam. 8 1/4 uur, dienst. Geref. Gem. (N. Ryn): Donderdag nam. 8 u. ds. H. Ligtenberg van Lisse. RUnzaterwoude Ned Herv. Kerk Donder - dagnam. 8 uur (herdenkingsdienst». ds. H van Dyk. Waddinxveen Centrum: Heden nam. half- acht, ds. de Rover van Vlaardingen. K. B. te L. - Leiden, Rypwetering, Lei- muiden, Schiphol, Amsterdam. Totaal 42 K.M. D. N. te L. - Secretaris van de Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade is de heer E. Steen- huisen, Witte Rozenstraat 53. die U alle ge- wenschte inlichtingen kan verschaffen. Secretaris van „Het Roode Kruis" is mr. M. B. Vos. Rapenburg 32. A. K. te L. - Wendt U tot den secretaris van den Leidschon Blindenbond. den heer C. T. Rombout, Alexanderstraat 60. I. M. te L. - Er bestaan hier ter stede verscheidene accordeonverenigingen. Een vol ledige lyst van secretarissen bezitten wy echter niet. HAARLEMMERMEER. DE ORANJEFEESTEN. Hoofddorp. Od den Geniedijk werd een Kroot vreug devuur ontstoken; een Indrukwekkend schouwspel, dat door honderden belang stellenden werd gadegeslagen. Eenlge honderden schoolkinderen brach ten voor het Raadhuis te Hoofd- dorD een aubade met zang en muziek. Het dagelijksch bestuur der gemeente en het bestuur van de Oranjevereeniging waren hierbtl 'egenwoordig. Hierna ging het in optocht met de mu ziek voorop naar het eemeentelljk concours, terrein, aan welken optocht een wedstrijd voor versierde fietsen was verbonden. Op het terrein werden de schoolkinderen der laagste klassen getrakteerd en met eenige spelen aangenaam bezie gehouden. Verder werd er door het dorp een groote gecostumeerde optoch' gehouden, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld. Na aflooo hiervan had een kanowedstrijd plaats in de Hoofdvaari, Gisteren werden na de aubade van de schoolkinderen voor het Raadhuis bij welke gelegenheid de burgemeester een rede hield en de heeren Heiker en Denge- rink een dankwoord spraken en den op tocht door het dorp. waaraan een zeer ge animeerde wedstrijd voor versierde fietsen was verbonden, op het gemeentelijk con coursterrein kinderspelen gehouden. 's Middags was er een groote gecostu meerde optocht door het dorp, die een ge- zelligen indruk maakte en honderden be langstellenden op de been bracht. Een en ander werd met de vroolijke muziek van het fanfaregezelschap Excelsior" opgeluisterd. Te ongeveer halfzeven had een kano wedstrijd plaats in de Hoofdvaart. Dit aan trekkelijk nummer van het programma was een nieuwe attractie voor Hoofddorp en trok veel belangstelling. 's Avonds heerschte er in het dorp in de café's enz. nog een gezellige drukte. Badhoevedorp. De Oranjever ..Badhoevedorp e.o." orga niseerde een kinderfeest. Ongeveer 1000 kinderen kwamen daartoe in tegenwoor digheid van het onderwijzend personeel bijeen. Na een optocht met muziek, gingen zli naar het feestterrein voor het houden der kinderspelen en het in ontvanest ne men van de tractatlebons. LEIDSCHENDAM. De Jubileumfeesten. Reeds vroeg stond onze gemeente ln het teeken van de jubileumfeesten. Toen om 8 uur de jeugd en een talrijk publiek zich 'begaf naar de Damlaan. waar de kinder- optooht zou worden opgesteld, waren alle openbare gebouwen en een zeer talrijk aantal particuliere woningen voorzien van de driekleur. Te ruim 9 uur had de opstelling plaats van de leerlingen van de drie R.K. scholen en de twee openbare scholen. Voorafgegaan door het vaandel van de Wilhelminavereeniging en de R.K. Fanfare Juliana, werd naar het Gemeentehuis ge marcheerd, waar de kinderen liederen zon gen en door den burgemeester toegespro ken werden. Vervolgens werd gemarcheerd naar het feestterrein van de Wilhelminavereeniging, waar in 18 afdeelingen de ruim 1000 kin deren hebben gekampt om verschillende, door de Wilhelminavereeniging beschikbaar gestelde prijzen en zij tusschen de spelen door op ruime wijze werden onthaald. De uitslagen der kinderwedstrijden zijn: Jongens: 1ste klas A Knikkerbord: 1. J Koelman, 2. C. Boon. 3. A. Postema. 1ste klas B. Knikkerbord: 1. A. Wensveen, 2. N Bleys, 3. J. Scholten, 2de klas A. Blok- jesrapen: 1. G. Vreeburg, 2. A. van Beek. 3. L. Koot 2de klas B Blokjesrapen: 1. C. van Bohemen, 2. T. van der Velden. 3 C. van der Plas. 4. B. de Koning. 3de klas A. Vlag- genspel: 1. B. van Santen, 2 J. de Vreeden, 3. F. van Heynlngen. 3de klas B. Vlaggen- spel: 1. H. van Marwijk, 2. P. Spruyt, 3 J van Haastrecht. 4de klas Stoeldans' 1 F Demeyer, 2. K. Viveen, 3. L de Korten. 5de klas Hordenloop1. C. van der Meer. 2 J Heemskerk. 3. P van der Geest. 6de klas Zakloopen: 1. K van Bohemen. 2 Th Scholten. 3. C. Onderwater. 7de klas. Bloempotrace: 1. A. Engberts, 2. J Hen driks. 3. D Muusers. Meisjes. 1ste klas A. Ballendragen1. M Gyben; 2. M. Keukenmeester: 3. Th. Kloos terman. le klas B .ballendragen: 1. G So- rdus; 2. T. Groenewegen; 3. A. van Beek le klas A, ballendragen: 1. C. van Haas teren, 2. M. Sonius; 3. G. Blonk, le klas B. ballendragen: 1. P. v. Heyningen' 2 E Vieveen ;3 S de Koning. 2e klas A, blokjesrapen: 1. J. Koster: 2. B. Knijnenburg; 3. N. v. d. Kolk 2e klas B, blokjesrapen: 1 A van Mei zen: 2. A. van Heyningen; 3. W Tieleman. 3e klas, ballenwerpen: 1. B Teunissen 2. B. Sohrader: 3. M .van Oosten 4e klas, ballenwerpen: 1. N. v. d. Ham- 2. C .v. Beek; 3. T. Vieveen. 4e klas 9. stoelendans: 1. P. Keuken meester; 2. H. Frie; 3. A. Muusers. 5e klas, draadknippen: 1. A. v. Dongen- 2 .L. Kappetein; 3. N. Keukenmeester 6e klas. muiltjeloopen: 1 D. Schilper- oort; 2. M Knijnenburg; 3 B. den Hertogh. 7e klas .kinderwagenrijden: 1. M Ver meer; 2. B. van Heusden: 3. G. Demeyer. Tegelijkertijd had achter het gemeente huis een uitdeellng plaats van krenten- biood. Aan ruim 120 behoeftige gezinnen werd naar rato van de gezinssterkte een hoeveelheid krentenbrood ter hand gesteld Hiermede was het ochtendprogramma af gewerkt. Te 1 uur werd weer de Damlaan gevuld met een groote menschenmassa. De over handiging van de gemeentevlag werd tot een indrukwekkende plechtigheid. Na gemeenschappelijk zingen van het Wilhelmus werd afgemarcheerd en een rondgang gemaakt door de gemeente. Nauwelijks was dit achter den rug of daar versoheen voor een rondgang door de gemeente de RK Fanfare „Jullana' ge volgd door de R.K. Gymnastiek-Ver. „Sport Staalt Spieren". De tocht ging naar het feestterrein waar onder leiding van den heer J. Koopmans ten aanschouwe van een talrijk publiek een zeer ln den smaak val lend programma werd afgewerkt. Tegelijkertijd had mastklimmen plaats waarbij de volgende prijzen werden be haald: 1. L. J. van Nlel; 2. J. Gahremann. Elders op het veld was men Inmiddels aangevangen met ringsteken op tandem voor heer en dame. De uitslag hiervan, was: 1. G. Rehling en echtg.: 2. Baren- horn en mej. Hooymans: 3. W v Ben tem en echtg. Om zeven uur had in de tent op het terrein de prijsuitreiking plaats. Met als slot een schitterend vuurwerk was het eerste dagprogramma afgeweekt, voor wat betreft de Wilhelminavereeniging. Op een terrein aan de Prins Hendriklaan was door de Chr. Oranjevereeniging een gymnastiekdemonstratie georganiseerd. Te vier uur marcheerden ten aanschouwe van een talrijk publiek, onder leiding van den heer en mevr. v. Barneveld. de gymnastiek- vereen. „Odilo" uit Leldschendam en Voor schoten het veld op. Gedurende twee volle uren heeft Odilo het publiek met haar prestaties bezigge houden, om tot slot weder van het veld door de gemeente te marcheeren naar het Sluisplein, waar de stoet ontbonden werd —Het bestuur van den Tedrngeibroekpol- der zal overgaan tot het vernieuwen en verbeteren van de schutsluis liggende bij het stoomgemaal aan den Br-oekweg. VOOR DONDERDAG 8 SEPTEMBER. Hilversum I. 1875 M. Avro-uitzending 8.00 Gram muz. (Om 8 15 Berichten» 10.00 Mor- genwydlng 10.15 Gewyde muziek <gr. pl.) 10.30 Het Omroeporkest »opn.) 11.00 Decla matie 11.30 Het Omroeporkest <opn.) 12.15 Berichten, gram. muziek 12.30 Het Omroep orkest. In de pauze: Gram. muz. 2.00 Zang met pianobegeleiding 2.30 Gram. muziek 2.45 Tewaterlating van de ..Oranje" door H.M. de Koningin Hierna: Reportage van de Vloot revue 4.30 Voor zieken en thuiszittenden 5.00 Voor de kinderen 5.30 De Palladians 6.30 Sportpraatje 7.00 Pianovoordracht 7.30 Reportage 8.00 Berichten ANP. mede- deelingen 8.15 Gram. muziek 8.25 Het Omroeporkest, -Operette-koor en solisten 9.25 Veertig jaar Kleinkunst 10.00 Gram. muziek 10.30 Reportage 11.00 Berichten A.Ni». Hierna tot 12.00 Harry Calling's orkest. Hilversum IL 301.5 en 415,5 M. 8.00—9.15 Kro; 10.00 Ncrv; 11.00 Kro; 2 00—12.00 Ncrv 8.009.15 Gram. muziek (Om 8 15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram. muziek 11.30 Godsd. causerie 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Kro-orkest (1.001.20 Gram. muziek) 2.00 Voor de vrouw 2.30 Tewaterlating van de „Oranje" door HJM. de Koningin 3.20 Gram. muziek 3.45 Bybellezing 4.45 Gram. muz. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 ..Quintolia" en gram. muziek 6.45 C.N.V. kwartiertje 7.00 Berichten 7.15 Reportage event, gram. muz. 8.00 Berichten A.NP., herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Declamatie - club. Die Haghesangers en het Ncrv-orkest 9.45 Ncrv-harmonie-orkest en gram. muziek (10.00—10.05 Berichten A.N.P 10 45 Gym nastiekles 11.00 Gram, muziek 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11,25 Gramofoonmuz. met toelichting 12.15 Orgelspel 12,50 Gra mofoonmuz. 1.20 Dansmuziek gr.pl.» 1.50 Het Norris Stanley sextet 2,20 Pianovoor dracht 2,50 Ernest Leggett en de Continen tal Players m.m.v. solist 3.35 Het Stedelyk orkest van Bournemouth en solist 5.05 Gra mofoonmuz. 5,20 Zang 5,40 De West minster Players 6,20 Berichten 6,45 Cello en piano 7.20 Fred Hartley en zyn sextet m.m.v. solist 7,50 BBC-Mannenkoor en solist <met pianobegeleiding» 8,20 Radiotooneel met muziek 9.20 Jack Payne en zijn Band 10,00 Berichten 10.25 Korte Kerkdienst 10.45 BBC-orkest 11.35 Maurice Winnick en zijn orkest 11,5012,20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris. 1648 M. 8.109.20 en 10.30 Gramofoonmuziek 12.40 Giardino-orkest 3,05 en 4,20 Gramofoonmuz. 5.20 Radiotoo neel 7,20 Cellovoordracht 7.35 Gramo foonmuziek 8,35 Zang 8.50—12.05 Uitzen ding uit het Théatre National de l'Opéra- Comique. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.30 en 8.50 Omroeporkest 10,20 Volksliederen- concert 12,20 Concert m.m.v. J. Preissler en zyn solisten 2,30 Populair concert 3.20 Rijkszending: Rykspartijdag 1938 6.30 Het Otttersbach-trio 7.20 Omroeporkest 7.55 Gramofoonmuz. 8,30 Omroeporkest en -koor 9.20 Rykspartydag 1938 10.35 Gramofoon muziek 10,50 Nedersaksenorkest 12,20 3.20 Danziger Landesorkest en solist. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gra mofoonmuziek 12,50 Cabaretensemble 1.00 Omroepdansorkest 1.30 Omroepsalonorkest 2,00—2,20 Gramofoonmuziek 5,20 Omroep salonorkest 6,50 Gramofoonmuziek 7.23 Zang en piano 8,20 Gramofoonmuziek 9.20 Omroepsymphonie-orkest 10,10 Gramofoon muziek 10.30 Vervolg concert 10.50—11,20 Omroepdansorkest 484 M.: 12.20 Gramofoon muziek 1,00 en 1.30 Omroepkleinorkest en Musette-ensemble 1,50—2,20 en 5,20 Gra mofoonmuziek 6.35 Omroepkleinorkest 8,2010.50 „La Bohème" opera. Hierna: „Caprice espagnol" ballet. In de pauzes: Gra mofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 8,35 Rykszen- ding Rijkspartydag 1938 10.20 Berichten 10.40 Trioconcert 11.05 Berichten 11,20 Gramofoonmuziek 12,20—2,20 Nachtconcert (1,151,25 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. j Donderdag 8 September. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.50 Parijs Radio 12.05 Radio PTT. Nord 12.20 Parijs Radio 13.20 Brussel VI. 14.20 Brussel Fr 17.20 Brussel VI. 18.05 Radio PTT Nord 18.20 London Reg. 19.20 Keulen 20 20 Brussel VI. 22.50 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 12.15 Droitwich 19.30 Sportpraatje d d. heer J. G. A Jans sen (journalist) 20.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11