Uit de Omstreken Alle Bakkers en de Coöp. „Helpt Elkander" IEIDJCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 3 September 1938 VISSCHERIJ-BERKHTEN OffScieele (risispubücafie SPORT J NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. THIJS IJS EN BE TOO VER SLANG EN 1 ROEIEN. De Europeesche kampioen schappen. Nederland in de twee met stuurman op de vierde plaats. Begunstigd door prachtig weer en bijgewoond door een vr\j talryk publiek zijn gistermiddag op de „Idroscalo", de kunstmatig aangelegde haven voor watervliegtuigen nabij Milaan, de Europeesche roeikampioenschappen begonnen. In de twee met stuurman kwam ook de Ne- derlandsche boot uit. maar verder dan de vierde en laatste plaats hebben onze landge- Sooten het toch niet kunnen brengen, zoodat zjj heden in de herkansing nog een kans krij gen zich door een overwinning in den eind strijd te plaatsen. Ons land wordt op dit nummer vertegenwoor digd door de Willem III-ploeg. bestaande uit G Schiller, boeg, F. Borghols. slag en G. Kooy- San, stuurman, welke het Nederlandsch kam pioenschap behaalde. Deze ploeg was in de tweede heat ingedeeld bij Dultschland, Joego slavië en Denemarken. Onze landgenooten hadden gedurende de geheele race niets in te brengen; duidelijk demonstreerde zich hier het gebrek aan techniek van dit ploegje, dat nog maar zoo kort op dit nummer uitkomt. Indien men hier nog aan toevoegt de onbekendheid met de baan en het feit, dat een der roeiers niet heelemaal fit te Milaan is aangekomen, dan is het wel begrijpelijk, dat onze landgenoo ten met ruim 21 sec. achterstand op de win nende Duitsche ploeg als laatste ls geëindigd, ondanks alle vechtlust en kracht, over welke zij ontegenzeggelijk beschikken. De uitslagen luiden: Skiff, eerste heat: 1. Dultschland <Hasen« oehrU 7 min. 19,3 sec.; 2. Zwitserland, 7 min. 20 8 sec.; 3. Polen. 7 min. 38,3 sec.; 4. Frank rijk 7 min. 44.8 sec. Tweede heat: 1. Italië (Steinleitner) 7 min. 35,9 sec.; 2. Tsjecho-Slowakije, 7 min. 39 sec.; Hongarije, 7 min. 57,3 sec. Twee met stuurman, eerste heat: 1. Italië, min. 53,7 sec.; 2. Polen 8 min. 2.9 sec.; 3. Frankrijk 8 min. 4,3 sec.; 4. België, 8 min. 11,4 sec.; 5. Zwitserland 8 min. 16,6 sec. Tweede heat: 1. Duitschland 7 min. 54,3 sec.; Joego-Slavlë, 7 min. 54,8 sec.; 3. Denemarken min. 1.7 sec.; 4. Nederland, 8 min. 15,7 sec. Double scull, eerste heat: 1. Italië. 7 min. 2.4 sec2. België, 7 min.- 9.4 sec.; 3. Zwitserland, min. 15,6 sec.; 4. Frankrijk, 7 min. 24,4 sec. Tweede heat: 1. Duitschland. 7 min. 3,1 sec.; Hongarije. 2 min. 13 sec.; 3. Zuid-Slavié. 7 min. 15,7 sec. VOETBAL. XJ.V.S. I—FLUKS I. De blauwwitten komen morgen in de vol gende opstelling in het veld: doel: H. Kramp; achter: G. Burgy en G. den Daas; midden: W. Regeer, B. v. d. Horst en C. v. d. Reijden; roor: T. Oosterom. W. v. Weerlee, J. Fasel, N. Tan Leeuwen en M. Brittijn. ALPHEN I—R.V.C. L jHet eerste elftal van Alphen. dat morgen een vriendschappelijken wedstrijd zal spelen tegen Ét Haagsche R.V.C. ziet er als volgt uit. Vriese- •op, die gerulmen tijd niet heeft kunnen spe len, zal hierbij voor het eerst weer van de partij zijn, wat voor het elftal een versterking kan beteekenen. Doel: Britsemmer; achter: Veltman en De Graaf; midden: Goedhart, Broer en de Witte; voor: v. Leeuwen, Vrlesekoop, Schellingerhout, Bezemer en Mulder III. Scheidsrechter is de heer Cassier. WOERDEN COMB.—ALPHEN COMB. Morgenmiddag zal een Alphencombinatie een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen een combinatie van „Woerden". UIT LEIDSCHENDAM. Morgen om 12 uur speelt AW b tegen Wil helmus b. Daarna AVV 4 tegen Vogel 2 en AVV c legen Docos c. TENNIS. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren hebben zich bij de wedstrijden om de nationale tenniskampioenschappen niet veel verrassingen voorgedaan. In het heerenenkelspel werden reeds de halve eindstrijden bereikt. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, kwart-eindstrijden: Hughan De Brauw 63, 75, 64; Heynen sl. Wie- gers 61. 60. 63; Van Swol sl. Rhodius 6—2. 1—63. 108; Karsten sl. Leyenaar 1—6. 7—5, 9—7, 6—3. Dames-enkelspel, halve eindstrijd: mej. Kerckhoff sl. mej. Mechel 5—7. 9—7. 6—4. Gemengd dubbelspel, derde ronde: mej. Kerckhoff en Reidt sl. mevr. Van Haagen en Boon 6—1, 6—8. 6—4. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: mej. Kerkhoven en Hoeke sl. mevr. Van Alphen en ®r. Fe/th 6—2, teruggetrokken: mevr. Jonqui- ere en Hughan sl. mej. Van Swol en Henrlquez 6—3, 6—1; mej. Knottenbelt en Van Swol sl. mevr. Boutmy en Marlnkelle 46. 63, 63; mej. Mechel en Heynen sl. mej. Kerckhoff en Reidt 46, 7—5, 6—4. Kwarteindstrijd: mej. Rollin Couquerque en Karsten sl mej. Kerkhoven en Hoeke 64, 64f GOLF. Gisteren stond te Noord wijk als voornaamste Punt op het programma een 18 holes medal- Play voor dames onder handicap om den E. L- Graaf van Limburg Stirum wisselbeker. Er 'arden verschillende heel goede scores Inge- everd. Winnares werd mevr. M. Quarles véin u"ord (10) met netto 64. 2. Mevr. Nielsen <W3l' met netto 68. 3. Mevr. Mosrier (10) met tetto 69. Voor de halve eindstrijden van de Mrs. Cre els Ladles Cup won mej. Labberton (22) op Ie 19de hole van mevr. Wright (24). Voor de Cocktail Cup, een wedstrijd voor Pet Stapleford-syysteem, waarvoor iwg altijd' ^ores konden worden ingeleverd, bracht de kugdige D. Montgomery <6) een bijzonder mooi totaal van 42 binnen. Montgomery ging rond in 72 (38—34) en maakte twee eagles op ie 14de en 15de holes. Dit was wel een heel m°°ie prestatie. Voor de Cocktail Cup neemt Montgomery thans natuurlijk de eerste plaats m, gevolgd door mevr. M. Quarles van Ufford M) met 41 BOKSEN. EDER—BEP VAN KLAVEREN. Op 23 September a.s. te Berlijn. Haar wij vernemen zal Bep van Klaveren op September a.s. in het Sportpaleis te Berlijn nj Party van tien ronden van drie minuten Wn oen Dultschen kampioen Gustav Eder Zooals men zich zal herinneren ein- bet laatste gevecht tusschen deze belde "«ers te Rotterdam in een knock-out-neder- van onzen landgenoot. Van Klaveren krijgt «ans om revanche op den Dultschen bokser ■nemen Eder heelt eenlge dagen geleden rïbi den Europeeschen kampioen ln het wel- gewicht. Fellx Wouters tBelgië), ln een WVecht onbeslist gebokst, DE OMZET IN DEN RIJKSVISSCHERIJ- AFSLAG TE IJMUIDEN. Augustus was een slechte maand voor de visschcrij. Met een omzet die meer dan een ton bij dien van Augustus 1937 ten achter bleef, was Augustus 1938 een der slechtste maanden, die we den laatsten tijd gehad hebben. Men weet, dat dit in hoofdzaak is toe te schrijven aan de warme dagen, maar ook aan het feit, dat het met de versche haring niet naar wensch ging. De toestand is Inmiddels heel wat verbeterd, want er zijn de vorige week en ook deze week tal van opgelegde trawlers ln de vaart ge gaan, terwijl ook de volgende week een toene ming van het aantal varende schepen verwacht kan worden. De omzet bedroeg de vorige maand f. 503.856 tegen f. 609.371 in Augustus 1937. zoodat er een achterstand was van bijna f. 106.000. Voor de eerste acht maanden waren deze cijfers resp. f. 4.254.138 en f. 4.076.648, zoodat we nu nog maar f. 178.000 boven verleden jaar uit steken. Uit onderstaande cijfers blijkt, dat het voor al de trawlers waren, die in het hoekje ston den waar de klappen vielen. Deze bleven bijna f. 80000 beneden het cijfer van verleden Jaar. De gemiddelde besomming per reis was f. 2250 tegen f. 2275 in Augustus 1937. Er kwamen binnen: van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 160 (193) stoom- en motortrawlers met f. 360.602 (f. 439.682), 149 <147 motorloggers met f. 60.965 (f. 69.666), 733 <719) motorkustvisschers met f. 64.774 (f. 60.275), 12 (34) open booten met f. 182 (f. 512) en 13 (10) Deensche kotters met f. 12.094 <f. 6545); van de drijfnetvisscherij kwamen in Augus tus 1938 geen schepen aan de markt tegen 3 stoomloggers en 8 motorloggers met ruim f. 16.000 in Augustus 1937. De opbrengst der consignaties was f. 523b (f. 8608). NIEUWS UIT IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Weekoverzicht. Na de slechte weken van Augustus is er, sinds het weer koeler is geworden wat meer leven in de brouwerij gekomen. Er kwamen deze week niet minder dan 43 trawlers aan de markt en alle schepen hadden groote vangsten, zoodat de markt ruim voorzien was. De prijzen hielden zich goed tot en met Woensdag. Dezen dag was er trouwens opvallend weinig vlsch aan de markt, vermoedelijk doordat de reeders bang waren voor den Koninginnedag. Het ge volg was. dat er Donderdag niet minder dan twaalf booten binnen waren, waardoor de markt een heele inzinking kreeg, die den ree ders veel geld gekost heeft. Men kan ook ie voorzichtig zijn. Sommige vischsoorten waren Donderdag de helft goedkooper dan daags te voren. De prijs van de versche haring is tamelijk vast en zoodoende maken de haringtrawlers over het algemeen goede reizen, die dubbel tel len omdat ze over het algemeen kort duren. Vooral de „Delft" maakte het op haar laatste reis weer heel kort. Een reis van eenlge dagen en dan f. 4570 besommen is ook voor zoo'n groote boot niet te versmaden. Mooie reizen maakten o.a. ook de „Aneta", die Maandag f. 4700 besomde en de „Schoorl", die op 31 Aug. het aandurfde 1450 manden haring ln de markt te plaatsen en voor deze durf beloond werd met een besomming van f. 4570, dus even veel als de „Delft". Er gaan steeds meer trawlers in de vaart en dus komt er wat meer werk aan den win kel. Dat is maar goed ook. want uit Duitsch land komen niet zulke gunstige berichten, zoo dat over het algemeen verwacht wordt, dat er spoedig menschen terug zullen komen. Die zul len moeten probeeren, op de IJmuider vloot een stée te krijgen en dat gaat niet. wanneer er maar vijftig of zestig booten in de vaart zijn. Het schijnt in de Duitsche haven zoo duur te zijn, dat er van overhouden haast geen sprake ls. De wekelijksche uitkeering aan de vrouwen ls al vier gulden minder dan in den beginne en als het zoover is. dat het meegenomen goed versleten is. is er geen denken aan. dat de vlsschers hun voorraad ln Duitschland kun nen aanvullen. DE HARINGVISSCHSRIJ. De berichten uit zee melden over de geheele linie nog steeds een schrale visscherij. In het begin van de week luidden de Engelsche vis scherij berichten zeer Noordelijk niet ongunstig, enkele Hollandsche schepen, die hun geluk daar gingen beproeven, kwamen echter reeds te laat, Later in de week werden enkele goede schoten gerapporteerd aan den kant van het Zand. Daar de visscherijberichten verder nihil waren, was daar spoedig een groote vloot ter plaatse. Er zijn echter niet veel schepen ge weest, die het geluk hadden een flinke vangst te doen. De afgeloopen week kwamen er niet veel schepen binnen. Maandag viel de a^riVoer ai erg tegen. Toch viel de stemming in de markt niet mee; de prijzen voor de Volle haring kon den zich maar nauwelijks handhaven. Hieruit blijkt wel, dat de vraag nog niet bijzonder groot is; bovendien schijnen ae al nemers een voorzichtige houding aan te nemen en even af te wachten wat het marktverloop zal zijn. Voor de reederi) kan het als een geluk be schouwd worden, dat de aanvoeren niet grooter zijn. De reisduur van de schepen is in het algemeen wat langer dan het vorig Jaar om dezen tijd en de vangsten zijn wat minder. De prijzen zijn echter hooger en hierdoor worden aardige besommingen gemaakt. Daar de ton- nenprljzen thans belangrijk lager zijn dan het vorig jaar in de maand Augustus worden de exploitatiekosten gedrukt. Tot nu toe zijn de uitkomsten voor reeder en visscher dan ook met ongunstig te noemen. De Maatjesvangsten beginnen thans af te loopen en de Volle haring neemt de plaats in. Naar wij vernemen werd de afgeloopen week door enkele schepen ook reeds wat IJleharing gevangen. Het derde kwartaalscontingent naar Dultsch land schijnt geheel uitgeput te zijn; de export naar Duitschland ligt thans practlsch weer voor eenige maanden stop. Voor Amerika werd de afgeloopen week nog niet gepakt. Zooals bekend is. hebben de Amerika-exporteurs zich vereenigd in de AMCA, welke vereeniging we kelijks de prijzen vaststelt. De Regeering heeft haar goedkeuring aan de overeenkomst ge hecht en de uitvoer van haring door niet AMCA-leden is verboden. De practijk zal nog uit moeten wijzen hoe deze prijsovereenkomst in de toekomst zal werken. De vraag bestond deze week in hoofdzaak van binnenlandsche en Belgische zijde. De export naar België schijnt voorloopig nog weinig moeilijkheden van het stelsel der in voervergunningen te ondervinden. Toch schij nen er nog importeurs in België te zijn, die geen vergunningen kunnen bekomen. Als eisch tot verkrijging van vergunningen wordt ge steld. dat men als importeur van gezouten haring in het Handelsregister moet ingeschre ven staan en men moet bewijzen overleggen, dat men gedurende drie jaren haring heeft ingevoerd. Dit is dus geheel iets anders dan de verklaring van de Belgische Regeering aan de onze, dat aan alle importeurs vergunnin gen worden uitgereikt, en dat de maatregel slechts ten doel heeft het verkrijgen van sta tistische gegevens over den in- en uitvoer van haring. Ter verkrijging van dergelijke gegevens zou een stelsel van invoervergunningen boven dien niet noodig, daar op de betr. vergunnin gen precies hetzelfde wordt ingevuld als op de aangiften voor het invoerrecht in België." Volgens de Belgische vakpers kunnen bin nenkort verdere en meer beperkende maatrege len verwacht worden: dit zal dan wel in de eerste plaats op de bokking slaan. De gezouten haring is voor de Belgische inleggerijen. con- servenfabrieken en rookeryen een onmisbare grondstof en beperking van den invoer hiervan zou practisch tot stopzetting van verschil lende van deze bedrijven leiden. DENATURATIE VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 4 Sep tember 1938 de mogelijkheid tot denatura- tie van veldboonen van den oogst 1938 met recht op vergoeding is opengesteld. Deze vergoeding zal achteraf worden bepaald op basis van den richtprijs, welke zooals reeds eerder werd hekend gemaakt, bepaald is op f. 9.25 per 100 kg, 6721 Veldboonen, welke worden gedenatu reerd door telers, moeten gezond en boerenschoen zijn; veldboonen, die door handelaren ter denaturatie worden aange boden, moeten tenminste voldoen aan door de Centrale voor de verschillende rassen van oogst 1938 vast te stellen standaard- monsters. Zoolang deze standaardmonsters nog niet zijn vastgesteld dienen de handelaren er rekening mede te houden, dat geen ver goeding zal worden uitgekeerd, indien de ter denaturatie aangeboden partij vuile of een abnormaal hoog percentile afwijkende boonein (piksel) bevat. In gevallen dat de handelaar twijfelt, kan hij, bij wijze van overgangsmaatregel, alvorens tot denaturatie orver te gaan, een monster ter beoordeeling aan de Centrale inzenden De aanvrage tot denaturatie dient op dezelfde wijze te geschieden als het vorige jaar. Hoeveelheden kleiner dan 200 kg. zullen niet worden gedenatureerd. De berekening van eventueele kosten van toezicht zal op dezeVfde wijze plaats vinden aas het vorige jaar. Dag blad reclame is niet te vervangen 28. Nadat Paddekwist de slangen dus had toegesproken, was tusschen hen het ijs al vlug gebroken het beest, dat uit den too- verstaf was voortgekomen, werd, als een vriend vlug in den kring der and'ren opgenomen; het leefde daarna nog heel lang, als een kalme, zeer gewone slang. Heks Hatasaka had nu natuurlijk van haar laatste daad veel spijt, want nu was zij ook haar tooverstaf nog kwijt en zij had Thijs en Paddekwlstje niet meer in haar macht! „Nu", zei Thijsje, „dat liep beter af dan ik het had verwacht! Dan gaan wij nu maar heen en laten jou, Hatasaka, alleen. Je kunt geen kwaad meer doen met je getoover nu zal je in 't vervolg een ander leven moeten leiden; denk daar maar eens ernstig over Toen zijn hij en Padchkwist de gang weer Ingegaan zij waren erg tevreden, maar Hatasaka bleef machtloos scheldend staan I HAARLEMMERMEER. BOERDERIJBRAND NABIJ HOOFDDORP. Landbouwschuur met woonhuis in de asch gelegd. Gistermorgen omstreeks half twaalf klon ken van de gemeentewerf te Hoofddorp de alarmsignalen voor een brand, die ln Haar lemmermeer aan den Sloterweg nabij den geniedijk was uitgebroken op de betrekke lijk nog nieuwe boerderij, bewoond door den heer Rus (eigenaar de heer Biesheuvel). Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de landbouwschuur en het woon huis weldra in vlammen waren gehuld en aan redden niet meer te denken viel. De gebouwen brandden tot den grond toe af, terwijl daarbij ook een groote partij stroo (de opbrengst van ongeveer 8 hektaren) en de inboedel ge heel verloren gingen. De brandweer, die met de autospuit spoe dig op de plaats des onheils arriveerde, bleef nog eenige uren ter plaatse om de nog brandende massa's stroo enz. uit te spuiten. De oorzaak moet vermoedelijk worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat bij het verbranden van kaf achter de boer derij, de wind plotseling draaide en een gedeelte van den vonkenregen toen in de richting van de gebouwen waaide. Verze kering dekt de schade. Vermeld zij nog. dat enkele jaren geleden het oude boerderijtje dat op dezelfde plaats stond en toen bewoond werd door den landbouwer de Ruiter eveneens door brand werd vernield. Goedgeslaagde feestavond te Hoofddorp. Ter voortzetting van de te Hoofddorp georganiseerde feestelijkheden ter herden king van het 40-jarig Regeerin es jubileum van H. M. de Koningin, werd ln de Beurs le Hoofddorp een druk bezochte feestelijke bijeenkomst gehouden, waarin de bekende j. van Riemsdijk er volkomen in slaagde de talrijk aanwezigen genotvolle uren te verschafftn en de Hoofddomsche Orkest- vereeniging op verdienstelijke wijze voor het muzikale gedeelte zorgde. De goedge- siaagde avond kenmerkte zich door een prettigen geest en een recht genoeglijk sa menzijn. Voor de benoeming tot lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer ter voorziening in óe vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Troost komt volgens de volgorde van de candida- lenlijst (S.D.A.P.) in aanmerking de heer A. Bax, wonende te Nieuw-Vennep. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieter Leuver. Marialaan 52 Johannes H. van der Linde, Nieuwemecrdyk 437 Hendrik Brautigam, Burg. Amersfoordtlaan 71 Dirk Rosenga. Berkenlaan 3 Frederik Hilgen Akerdijk 278 Hendrikus J. de Winkel. Akerdijk 278 Krijn Visser, Spieringweg 1068 Herman C. Hakman. Iepenlaan 15 Theo- door Slagt, Olmenlaan 75 Jan de Vos. Aker- dijk 259 Hendricus Oerlemans. Vijfhulzerdijk 129 Antonie Korf. Olmenlaan 14 Willem C. Dlelemans. Bennebroekerweg 50 Jan P. Scholtens, Burg Amersfoordtlaan 68 Her man M. van Ootjen. Burg. Amersfoordtlaan 74 Petrus Vermeulen. Venneperweg 1217 Willem H. Eendebak. Olmenlaan 1. Vertrokken: Samuel Rozemond. naar Am sterdam, Postjeskade 103. 2hg Dtfk Rooks, Amsterdam. Gerard Doustr. 224. 1 hg. Jo hannes A. Arts. Amsterdam. Weissenbruchstr. 45 2 hg Simon Thuis. Amsterdam, West- landgracht 123. 3 hg. Pieter de Retjger, Hoo- geveen. Bentlncklaan 8 Jacob KooliAals meer Primulastr. 44 Egbert Esttë, Amster dam Bilderdtjkkade 30 A. 2 hg. Joost Lan- ser. Aalsmeer. Zijdstraat 53 Dirk Snaterse. Sassenheim, Iepenlaan 6 Abraham Rohner, Amsterdam. Wltte de Withstr. 3. 3 hg. Pie ter Blaauboer, Amsterdam. J. M. Kemperstr. 17 3hg Wilhelmus H. Kemper. Amsterdam. Gerard Doustr. 56A. 3 hg. Hendrikus van der Leur. Amsterdam. Spaarndammecstr. 62. 2 hoog Wubbe Meijer. Noord Scha.-*'oude Oosterstr. 19 Klaas Blaauw, Amsterdam. Groen van Prinstererstr. 3 hs. te KATWIJK AAN ZEE, maken bekend, dat DINSDAG 6 SEPTEMBER NIET wordt gebakken en dus geen versch brood verkrijgbaar is. - Zij verzoeken U dringend Maandag dus voldoende brood in huis te nemen, zoodat allen een werkelijken feestdag kunnen hebben. 6700 en L. v. Duyvenvoorde; Leendert. z. van W. Guyt en J. v. d. Plas. Overleden: wyntje Remmelzwaal. wed. van Jacob van Duyn, oud 80 jaar. Ondertrouwd: C. Schaap (won. te Noordwijk) en Jacoba H. v. Rijn. H1LLEGOM. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie des namiddags tusschen 7 en 8 uur: sleutel, rozenkrans, poriemonnaie met inh.. iinnenriem van bagagedrager, h«idsohoen, rol serpentine, damesrtjwië. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Heersman, n. Haarlemmer meer. Venneperweg 436; J. M. Koppert, n. Hil- versum, Hooge Laarderweg 52; A. C. Hooge- veen n Voorburg. Prinses Mariannelaan 148; j Troost n Haarlem, Ted. v. Berkhoutstraat ■"9- A A. Dlngelhoff. n. Amsterdam. Hobbema- ade 76 HI: g. Relnstra. n. Workum. Zuid C. jo si- g. Spinder, n. Heemstede, Binnenweg 102' P H. Muusze. n. Rotterdam. Allard Pier- sonstraat 19 B: M. J. Veen. n. Haarlemmermeer. Bennebroekerdijk 166; C. Turk, n. Zandvoort, Potgietersstraat 26; M. Opstal, n. Heemstede, Valkenburgerlaan 89; P. Dlngelhoff, n. Am sterdam. NIc. Maesstraat 67; J. W. A. M. Merks. n. Grootebroek,"RK. Pastorie; G. L. Krukkert, bi Enschedé. Goudenregenstraat 15; E. Haitsma, jl Workum. Heidenschap. p.a. U. Wiersma; W. jÊ. van Ewijck. n. Rotterdam. Staringplein 23 A VH: M. Q. E. Pennings, n. Limmen, Hoogeweg *L 112. Gevestigd: A. A. v. d. Meer, Haven 32; C. H. Weyers, Weeresteinstraat 40; A. M. v. Eijk, -Meerdorpstraat 55: C. Klaver. Leidschestraat 2; P. C. M. Sturkenboom, Hoofdstraat 20; H. A. .^Holthuis. Mariastraat 18; H. Zegwaard. Paral lelweg 123; E. H, C. Jonkheer, Kerkstraat 4. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Gerardus, Z. van A. G. v. Lierop en A. van den Berg Hendrikus Leo- hardus. Z. van G. J. Ruigrok en W. M. Kraak. Ondertrouwd: A. Alders en K. J. Dam. Getrouwd: T. de Haas en G. H. van Dijk. Overleden: A. G. van Galen, echtgenoote van G. van Staveren. 59 i. W. van der Veer, wed. van B. H. Jurgens 80 j. De deelneming aan de volks- en kin derspelen op het feestterrein blijkt zeer groot te zijn: ongeveer 600 liefhebbers lie ten zich inschrijven. KATWIJK. Burgcrlykc Stand. Geboren: Gysbert, z. van J. v. Duin en D. v. Duivenvoorde: Willem, z. van W. v. d. Plas en J. de Vreugd: Neeltje. d. van J. den Hol lander en A. Klok; Gerrit, z. van D. v. d. Plas KATWIJK AAN ZEE. Rondgang van het gemeentebestuur. Ook het gemeentebestuur wilde gister avond officieel van zijn belangstelling laten blijken door een rondrit te maken om de schitterende versieringen en verlichtingen re zien. In het eerste rijtuig zaten burge meester Woldringh v. d. Hoop met echtge noote en wethouder Dubbeldam met echt genoote. in het tweede rijtuig wethouder Veltkamp en de gemeente-secretaris Boek hoven met echtgenoote. Bijna overal was de feestverlichting onit. stoken. Aan de Noord werd eerst een be zoek gebracht. Uit de verte werd men al gewaar de mooie met electrische lampjes verlichte eerepoort em de keurig versierde Jan Tooropstraat. in de Te Brittenstraat viel op de verlichting met electische lampjes langs de trottoirs. Bijna alle straten en straatjes in de Noord komen prachtig voor den dag. In de Romeinenstraat had een aardige verrassing plaats; één der bewo ners dier straat bood het gemeentebestuur met zijn dames een kop koffie aan. De buitengewoon mooie aankleeding van de Badstraat trok de aandacht, de Voorstraat met haar lampions onder het looverdak leek wel een sorookjeslaan! De lange Var- kevisserstraat liet een onafzienbare rij van gekleurde lampions zien. De geheele Zuid werd bezocht, alsmede „Lombok" waar het bezoek zeer op prijs gesteld werd. Van de mooi versierde straten mag ook het Noord einde met eerepoort genoemd worden. Ten slotte werd nog een bezoek gebracht aan het raadhuis. Hier trok de mooie verlichte fontein aller bewondering! Muzikale rondgang van „Corcordia". De mondorgelclub „Concordia" met haar directeur de heer J. J. v. d. Reyden uit Leiden heeft gisteravond voor haar zuster- vereeniging ..D.VH." niet onder willen doen. Deze club, die geheel uit jongens bestaat, nam al musiceerende het Noorde lijk dorpsgedeelte voor haar rekening. Na afloop van de muzikale wandeling, die velen op de been bracht, trokken de leden der club naar de muziektent op den Boule vard. waar lustig gespeeld werd. waarbij de jeugd menig rondedansje om de tent maakte. De route der Herauten. De mooi gecostumeerde herauten die Dinsdagmorgen om 7 uur den feestdag zullen aankondigen, nemen de volgende route: Wyborghstraat, Duinoord. Mich de RuyteTstraat, Adrianastraat, Annastraat, Varkevisserstraat, Drieplassenweg, Kamper, foelieplein. Ligusterstraat, Varkevisser straat, Drieplassenweg, W. Beukelsz.straat, Z. Boulevard, Bestevaerstraat, Zuidstraat. Voorstraat, Badstraat, Siuisweg Te Britten- straat. Batavenstraat, Jan Tooropstraat ,E A. Borgerstraat, Te BrittenstTaat. Noord Boulevard, Voorstraat. De vacantietijd is voorttij De vacantiettjd is voorbij. In tegenstel ling mfct het vTooiijJÈe drukke strandgd- wemel van vóór enkele dagen nog slechts, ligt het strand eenzaam en verlaten. Bijna alle badgasten zijn vertrokken, een enkele nabüj'ver vertoeft nog hier Vandaag is al druk begonnen met strandstoelen en tenten naar hun winterverblijven over te brengen. Ware het de feestweek niet, die leven in de brouwerij houdt, dan zou de badplaats Hbar winterslaap reeds ingegaan zijrv. KATWIJK AAN DEN M#i. Het blijft nog Oranje. De bloemenkweekers behooren meóe tot de bevoorrechten, die van de Jubileumf- ten eenige voordeelen genieten. De oranje kleurige bloemen bUjven nog steeds i&er goed in prijs, en aangezien deze feeeteh nog enkele dagen aanhouden, hoopt miéïi dat ook de vraag naar deze bloemen nUg voort zal duren. Betaald werd t8v. \óör Afrikanen van f. 12 tot f. 16 per 100 bos; Tritoma's brengen van f0,80 tot f.1,20 per 100 op; Dahlia's f.0600 85: Pompon dahlia's f. 0,250,40; Montbretia"s f O!30i- 0.27. Ook de nüet-oranjekleurige z$n ilft beter in prijs. USSE. HULDIGING VANWETH. P. WARMERDAM Bij zijn 25-jarig Raadslidmaatschap. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat Weth. P. Warmerdam zijn intrede deed ln den Gemeenteraad. In een bijeenkomst van den Gemeenteraad, waarbij alle hoofdamb tenaren der Gemeente aanwezig waren, werd Wethouder Warmerdam gehuldigd. De Raadszaal was getooid met bloemen, terwijl alle leden van den Raad aanwezig waren, behalve Weth. Tromp, die wegens droeve familie-omstandigheden verhinderd was. Nadat de heer en mevr. Warmerdam en familie waren binnengeleid door den Ge meente-Secretaris en door den Burgemees ter verwelkomd, sprak de Burgemeester

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7