LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 3 September 1938 UIT DE BONTE WAERELD Uit de Omstreken Buitenland Uit de Rijnstreek HAARLEMMERMEER. Met huil hopman H. A. van Ingen- Schenau maakte een 11-tal Nieuw-Vennep- sche padvinders een kampeertocht van een fleek. Ze kozen daartoe een bij uitstek ge schikt terrein op de Veluwe ln de nabij heid van Putten. Hoogst voldaan en braaf gebruind kwamen de enthousiaste deelne mers der nog Jonge club te Nieuw-Vennep terug- LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. van Beek, geb. Smitz, Z. Overleden: J. Hage, Vr. 9 J. LISSE. Programma der Jubileumfeesten (Llsserdljk). Het programma der feestelijkheden ln cerband met het Regeerlngsjubileum der Koningin op 3 en 6 Sept. luidt als vogt: Op 3 Sept. des middags om 1 uur verza melen alle schoolgaande kinderen zich bij de Kanaalbrug tot het houden van een op tocht langs den Llsserdljk, waaraan mede gewerkt wordt door de muziekvereenlging VO.O.V waarna kinderspelen zullen wor den gehouden op het terrein van den heer Slootweg, die dat welwillend heeft afge staan voor de kinderen en de te houden volksspelen. De volksspelen worden gehouden op 6 Sept.. den nationalen feestdag, te begin nen des morgens om 9.30 uur. Het programma voor dien dag luidt als volgt: wielrennen op normale fietsen voor heeren boven de 17 jaar; fietsen met hin dernissen voor Jongens tot 17 Jaar; dames vlaggen fietsen, alleen voor ongehuwde dames, tonnetjesteken voor heeren; hoofd van Jut slaan voor gehuwde dames van eiken leeftijd; hinderniswedstrijd voor ge huwde dames en heeren. Na afloop der spelen zal de prijsuitrel- Ung plaats hebben, waarna des avonds om 830 uur een fantastische Gondelvaart zal worden gehouden in samenwerking met het Oranje-Oomlté Llsse. Voor deze Gon delvaart zijn geldprijzen beschikbaar ge teld. De drie muziekverenigingen zullen haar medewerking verleenen om aan deze Gondelvaart den noodlgen luister bij te «tten. Er bestaat alsnog gelegenheid zich op te geven. Tenslotte doet het Oranje-Comité Lisser- broek een beroep op allen om dezen dag tot een grooten feestdag te maken door van iedere woning de driekleur uit te ste len en de straat- en gevelversiering met kracht ter hand te nemen tot verhooging tan de feestvreugde. NOORDWIJK. De dekte van Weil. In onze gemeente heeft zich een geval van ziekte van Well voorgedaan. De patient naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden overgebracht. Gevonden: eenige sleutels, een gehaakt kleedje, een grijs poesje, een heerenrijwiel, ten knop van een fietsbel, een portemon- Mie m. lnh., en sierspeld, een rol vlagjes, een clips, een dameshorloge, een rijwielbe- tómgmerk. een glacé dameshandschoen, eer. heerenhorloge. drie strandschoppen, een bril, een strandbroekje. een polshorloge, een strandschoen. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 1213 uur ten poli- liebureele te Noordwljk-Blnnen. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Lodewyk BernafdUs Adrtanus, z. 'an N. S. G. Schreuder en C. KleiJberg. Overleden: O. van Egmond. 57 Jaar, echtge. van p. Kruik. Getrouwd: H. A. van der Geest, oud 23 jaar m C. A. M. Bergman, oud 22 jaar. Loop dor Bevolking. Gevestigd: J. Kuyper, Postwijkkade 6; E. Th. Schllpzand, Lindelaan 10; M. Biere, Lindelaan jlO; M. L. Slmmes, Hoofdstraat 82; J. M. van Detizen. Tljloosstraat 4: C. A. Barnhoorn. Beu kenlaan 56; D. Snaterae en gez.. Iepenlaan 6; A- M. Kozak. Beukenlaan 6; J. Zoutendijk, N. Haven 11. Vertrokken: J. Hoogeboom. n. Weststelling- *erf; L. van Leeuwen, n. Den Helder; J. Ph. «'1*. n. Hengelo (O.); M. G. van Leeuwen, n. Lelden; C. A. M. Bergman, n. Den Haag; E. M. Schrama, n. Lelden. I In de gemeentelijke zweminrichting l*erd het diploma A behaald door de dames |C. Matze, T. Spilker. C. van Leeuwen, S. de |Haan, A Ammerlaan, allen alhier, N. Per iston, j Lefeber, R. v. Rijn en M. de Vroo- |®en, allen te Lisse en de heer C. Wester ly alhier. I Het diploma B werd behaald door de I Datres Th. Lefeber, R. van Rijn, G. Boeren- Ijjra-van Assen, allen te Lisse en P. F. M. I Ode-Kramer, Hillegommerdijk en de heer IL. Dekker te Lisse. ROOSEVELT WAARSCHUWT. Met het oog op den moeilijken Interna- '»nalen toestand heeft president Roose- ijj" medegedeeld, geen uitnoodlglngen te «[Ben aanvaarden, die hem zouden nood- 5«(n, ver van Washington weg te gaan. r'l heeft besloten sleohts aan de verkie- -.Campagne deel te nemen in de staten '■'.hl bij Washington. I ui een verklaring heeft Roosevelt nog I ;"iegö„Indien er een liberaal wordt ge- I -"en in de republikeinsche partij, clan Kik geen enkele reden, mij tegen zijn Inhering te verzetten. Het belang van het 1""^ gaat boven dat der partij". I°®re verklaring van den president wordt I Whtieke kringen geïnterpreteerd als een |-hiwe aanwijzing van den wil van Roo- I hit, om tegen de conservatieve oppositie 17 'en boezem van zijn party te blijven 2'en. zelfs met het risico, een republl- lijkh succes te vergemakkelijken. 2s verklaring ls een nieuwe waarschu- Rlh! lot de democratische candidaten, die BÜJ gedurende het laatste gedeelte van de ■j?®! van het congres verzet hebben te- F ie aanvaarding van maatregelen van ■"Sew Deal. De vlaggetjesverkoop ten bate van de leniging van bijzondere nooden heeft al hier f. 60 opgebracht. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Augustus Ingelegd f13.958.90 en terugbetaald f. 6.920.65. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4353. VOORHOUT. Nieuw Postkantoor? Naar wU vernemen, worden er thans by bevoegde instanties plannen beraamd, om dt vroegere burgemeesterswoning. Kuize „Forcholte" blncn afzienbaren tyd ln te richten tot postkantoor. Mocht dit plan verwezenlykt worden, dan wordt in een dringende behoefte voorzien. Buitengewone Raadszitting. Op Dinsdag 6 Sept. a.s.. de Nationale feestdag, ls de raad dezer gemeente ln bui tengewone openbare zitting bijeengeroe pen, waarna een aubade en zanehulde van schoolkinderen zal volgen. Het mond en klauwzeer in deze ge meente neemt nog ernstiger vorm aan. Niet minder dan 39 gevallen zyn nu reeds ter secretarie aangegeven. —Tot onderwyzeressen aan de R.K. School voor meisjes „St. Agnes" alhier zijn be noemd de dames: P. Teullngs uit 's-Her- togenbosch en A. M. J. Hendriks uit Veghel Hoewel gelukkig geen verdere ernstige gevallen van kinderverlamming zyn gecon stateerd ln onze gemeente en het aantal gevallen zich tot 10 heeft bepaald, heeft de burgemeester in overleg met den Inspecteur der volksgezondheid besloten, de opening der scholen nader uit te stellen tot 11 Sep tember a.s. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. P. M. van Alphen, Stooplaan 27; J. van Berloo. Louisestraat 11; J. Boere- fljn, Langstraat 11; A. P. M. de Bont, Kerk straat 32; A. H. Bouts, Raadhuislaan 11; Wed. C. van Buuren, geb. Oostrijk, Hoflaan 12; E. Graaf mans. geb. Croiset. Tulpweg 28; M. F. J. Derks, Ridderlaan 1; H. F. Ferwerda. Bloem- camplaan 60; J. A. Frekenhorst en gez.. Hof- laan 26; J. J. Gardien, v. Z. v. NIJeveltstraat 248; G. C. J. M. Geene, Ridderlaan 1; M. E. Gödden, Gr. Hoei^,3rlaan 5; W. P. Graafmans. Tulpweg 28; I. Dreihöfer, Eikenlaan 35; D. Hollestelle, Hyaclnthstraat 13; D. M. A. Hüls- mann. L. v. Hoogwolde 2; B. H. v. d. Hijden, Wittelaan 8; A. Jacobs. Bremhorstlaan 19; A. Jasperse, Gr. HoefUzerlaan 55; G Th. Kempe naar. Deylerweg 175; P. J. Kiderlen. v. Zv. NIJeveltstraat 340; J. G. Klaassen, Schouwweg 36: W. H. Kramer en vrouw, Backershagenlaan 50c; M. H. Leenheer, Gr. Hoefijzerlaan 7; A. C. van LeUenhorst, C. de Wittstraat 21; M. Lich- tenstem. Raadhuislaan 15; S. A. v. Loenen, Pr. Frederiklaan 13; H. Minnichberger, v. Z. v. Nijeveltstraat 65; D. Rollema, Narcislaan 28; K. Leguit, Bremhorstlaan 4; P. v. d. Stelt, Langstraat 95; E. de Vries, Gr. Hoefijzerlaan 44; R. de Vrij, Buurtweg 65; L. Weeda en vr„ Jagerslaan 2; C. M. Werker. St. van 's Gra- vesandeweg 84; A. Weijland. v. Calcarlaan 9; J. W. A. v. Wijk, Langstraat 113a; E. Wljnsma, Stoeplaan 12. Vertrokken: H. Kooijstra en vr., n. Voorburg, v. HalewUnlaan 231; F. M. M. Claushuls, n. Amsterdam. W. Nassaukade 372 hs.; E. Klein, n. Den Haag, Loosduinen. Tramstraat 13; A. Bannholzer, n. Den Haag, Stuyvesantpleln 39: M. Guys, n. Den Haag, O. Boomgaardstraat 41; M. A. Samuel, n. Den Haag. Jul. v. Stolberglaan 28; J. N. de Haan, geb. Henry, n. Den Haag. v. Hoytemastraat 52; M. Z. Jenni, n. Schwar- zenberg; W. C. Cremer. n. Parijs; J. Heinstra. n. Mook, A 158 b; A. Tangelder, n. Den Haag, Renierskade 305; H. M. Hartog, n. Ver. Staten v. Noord Amerika; G. Goor, onbek. waarheen; M. A. Meyer en gez.. n. Den Haag, Frankenslag 67; H. Pollaaf, n. Duitschland; J. van Dielen, n. Gendringen, Grootestraat 92; O. v. d. Berg. n. Amsterdam, Vondelstraat 75a: I. D. Linders, n. Den Haag. Adelheidstraat 252; Ph. A. Dek kers. n. Mulheim a/R.; P. en A. Slors, n. Warnsveld, Rijksstraatweg 67; F. Lenger, n. Hafendorf, Oostenrijk; M. L. Kalff en gez., n. Curasao; A. D. v. Leeuwen, n. Den Helder ..Willemsoord"; Wed. de Roos. geb.. M. F. H. Lamoraal Wichers en zoon, n. Den Haag, Roe lofstraat 115; C. L. Rijkse, n. Den Haag, Haag- weg 377; H. J. N. Selier, n. Amsterdam, Lin- naeusstraat 58; A. J. v. Giezen, n. Voorburg, Damzigtstraat 33. G. W. M. Heemskerk, n. Rot terdam. Vierambachtstraat 73; H. G. de Voogd, n. Ned. Indië; C. T. A. de Jongh, n. Leiden, Rijnsburgerweg 77a; G. O. Douma, n. Leens, Leens A 356; M. Lenger. n. Hafendorf, Oosten rijk; E. v. d. Giessen, n. Pijnacker, Delf gauw - scheweg E 114; A. J. Leeman, geb. Jansen, n. Ned. Indië; M. Opdien, n. Oisterwyk, Klooster St. Franciscus; A. E. L. E. Tonckens, geb. Meche en gez., n. Batavia; E. M. Kiderlen, n. Batavia; A. Oesterle n. Gelsenkirchen (Did.); E. Lachenicht, n. Düsseldorf (Did.); J. M. Voo- ren n. Rotterdam. Parklaan 36; J. J. M. v. d. Meulen en vr., n. De Bilt Soestdijkscheweg 40. Bilthoven; E. Sibbe, n. Gelsenkirchen (Did.); F. Figee, geb. Hooijer. n. Alkmaar, J. v. Scorel- kade 61; P. J. Niks. geb. Poortman, n. Luïle- rade. Mauritslaan 28; L. HulJsman, geb. Schaf- fer, n. Rotterdam. Pompstraat 39 b. Geboren: Vere Nicolette. d. van J. J. Rive en J. W. Brugma; Emma Annemieke, d. van C. Meyer en E. G. Langerveld; Truusje, d. van P. B. Breedveld ën E. A_ C. Reedijk; Aart, z. van P. Zwart en C. Cleijndert. Overleden: Elisabeth Kastelein, oud 81 jaren, wed. van C. van Driessen; Clasina Looycstein. oud 85 Jaar. echtg. v. J. A. Vogels; Anna Maria Hendrika Klavcrwijden, oud 79 jaar, wed. van W. Breedijk. Ondertrouwd: A. M. Hobbel en E. R. Tuck; K. H. Melssner en M. M. v. d. Hoeven; A. C. 6rhutjes en A C. Zonnenberg; B. J. W. Beun- dsrs en A Kuljper; C. J. Dongelmans en M. Pennaarts. Getrouwd: G. Figee en F. Hooijer; B. M. T. Beijersbergen en M. H. Ruljgrok; P. Huijsman en L. Schaffer; A. Niks en P. J. Poortman; J. H. Schreve en L, C. Jacobson. ZEVENHOVEN. Een ongelukkige val. Een 10-jarig meisje van v. d. M. klom op een stroohoop; haar broertje gaf haar een duw en zij gleed daarvan af en kwam op een flets terecht. Hevig bloedend werd zij naar dr. L. vervo-erd, welke de wonde op drie plaatsen moest hechten. ZOETERMEER. Gedurende Augustus werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f. 6036.49 en uitbetaald f. 2585,58. In den alhier gehouden allegorischen optocht verwierven de volgende groepen de pruzen: Cro?p I. 1ste pr. middenstands- vereenlglng „Aller Eelang"; 2de prys B.V.L Groep II, 1ste pr. als bédryf9groep Sme- dery en 2de prys Landbouwbedrijf Van Hilten. ALPHEN. De werkzaamheden aan de nieuwe Gouwebrug. De werkzaamheden aan de nieuwe brug over de Gouwe beginnen thans goed te vorderen. De schilderswerk- zaamheden zullen vermoedelijk de vol gende week geheel klaar komen, zoo dat de openstelling en gelijktijdige in gebruikneming van hel nieuwe ge deelte van den Rijksstraatweg verwacht kan worden op 14 of 15 September aj. Inmiddels ls men ook begonnen met het sloepen van het eilandje ln het gedeelte tusschen den Ryn en de oude bruggen, dus de uitmonding naar den Ryn. Twee dui kers zyn gearriveerd, die dezer dagen zul len beginnen met het aanbrengen van dy namiet in de te boren gaten in de kade muren. teneinde deze tot explosie te bren gen. Ongetwyfeld zal dit niet alledaagsch werk voor onze inwoners veel belangstelling trekken. Kerkelijke herdenkingsdienst. Maandagavond zullen In de kerkelijke herdenkingssamenkomst van de N. H. Kerk Julianastraat ter gelegenheid van het 40-j. regeerlngsjubileum als sprekers voorgaan, ds. G. Ph. Scheers en ds. J. Stehouwer. Voorts bevat het programma, schriftlezing, koorzang en gemeenschappeltiken zang. De byeenkomst begint om half acht terwijl één collecte zal worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd ls om de armen der gemeente met een feestgave te verbiyden. Feestelijke bijeenkomst der Chr. Jongelings- vereen. „Onderzoekt de Schriften". In de Ned. Herv. Kerk Julianastraat werd een feesteiyke samenkomst gehouden door de Chr. Jongelingsvereen. „Onderzoekt de Schriften" ter gelegenheid van het 40-jarlg regeerlngsjubileum van HM. de Koningin. Hiervoor bestond buitengewoon groote be langstelling zoodat zelfs voor a.s. Dinsdag avond een tweede avond is georganiseerd, zulks gelet op het feit dat op het fraaie orgel dezer kerk door den heer Feike Asma. organist te Lelden en Den Haag, een orgel concert werd gegeven en een koorzang dooi leden van vrijwel alle plaatselijke zang- vereenlglngen onder leiding van den heer J. L. J Gaillard. Deze bijeenkomst werd o.m. bygewoond door den burgemeester en zijn echtgenoobe, verschillende geestelyke en andere vooraanstaande personen uit onze gemeente De voorzitter der zang- commiasle de heer J. Tuinman, opende Deze heette allen harteiyk welkom, in het byzonder den burgemeester en zijn echtge- noote. Gemeenschappelijk werd gezongen met orgelbegeleiding „Dankt, dankt nu allen God", waarna een prachtig program ma. waarin speciaal de organist zich onder scheidde, is uitgevoerd. Zilveren jubileum van deken Hellegers. 12 September a.s zal de heer Joannes Michael Hellegers alhier zyn 25-jarig ju bileum herdenken als pastoor en deken der R.K. parochie alhier. Een en ander zal op feestelyke wijze door de parochianen wor den herdacht. Zaterdagavond 10 September as. zal de jubilaris aan de grens der pa rochie te Zwammerdam feesteiyk worden Ingehaald en ln de kerk een plechtige ont vangst worden bereid Daarna wordt dien avond een kort lof gehouden, terwijl Zon dag 11 September een kerkelijke viering met H. Mis zal worden gecelebreerd- De feestelykheden. Voor de verslering en verlichting in onze gemeente blyft steeds groote belangstelling bestaan. Ook gisteravond maakten de taxi chauffeurs goede zaken met hun rond ritten door de gemeente. Bovendien kwa men tal van auto's uit de omgeving. Zelfs zagen wy verschillende personen die per landauer een rondtoertje maakten, wy willen nog de aandacht vestigen op de moode eerepoort die aan Gouwsluis is aan gebracht, alsmede op de feeërieke ver lichting aan 's Molenaars. De commissie voor de volksspelen op a.s. Dinsdag heeft voor de morgenuren om half tien nog eenige volksspelen ingelast voor jongens vanaf 14 Jaar als: het eerst aan den trein en sleuteltrekken. Aangifte hiervoor kan heden Zaterdagavond 8 uur geschie den in het IJsclubgebouw. De overhandi ging van de gemeentevlag door den bur gemeester is in plaats van Dinsdagmiddag te twee uur bepaald op half vier. Ter gelegenheid van de kerkelijke her denkingssamenkomsten ter gelegenheid van het 40-jarlg regeerlngsjubileum zal prof. Wisse Maandagavond half acht ln de Chr. Geref. Kerk een tydrede houden. In verband met de herdenking van het 40-jarlg regeerlngsjubileum van H. M. de Koningin, zal ln de Ned. Herv. Gemeente alhier een kerkdienst worden gehouden op Dinsdag 6 Sept. a.s. des morgens om 9 u. Deze dienst zal worden geleid door ds. J. J. H. Klomp. BOSKOOP. De Jubileumfeesten op 20 en 21 September. Het Boskoopsche Oranjecomité heeft in overleg met den burgemeester besloten de Jubileumfeesten te houden op Dinsdag 20 en Woensdag 21 Sept. Het reeds vastge stelde programma wordt dan in zijn geheel afgewerkt. Voor het deelnemen aan het Nat. Hul debetoon op Dinsdag 6 Sept. od den Dam te Amsterdam zyn voor onze gemeente aan gewezen de heeren: H. J. Hevmans Sr., D. C. Jongejan, A. Spaargaren. J. D. Kranen burg en J. van Bergen. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hendrik. Z. van J. F. Stout hart geb. J. Hage. Ondertrouwd: J. Sturm 25 j. en A. Koning 22 Jaar. Getrouwd: W. Poot 25 j. en M. Mulder 23 J. Overleden: M. Bezijen 18 j. te Beverwijk. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. van Broeke en gezin naar Eist. Stationsplein 50 G Olieroek n. Gouda Groeiiendaal 32 C. M. Kraan. n. Waddlnx- veen, Dwarsweg 17 J. v. d. Berg naar Bar- woudswaarder No. 91b. NOORDEN. De ronde van Noorden. Ook onze gemeente krijgt zyn rywlel- ronde. Tijdens de jubileumfeesten op Dinsdag en Woensdag a.s. wordt een wed strijd georganiseerd om 10 keeren rond te rijden vanaf de Kaatsbaan via het Kruis, het Oude dorp en de Prolkade over de Schipperbrug terug. Personen uit het rayon Noorden van 17 jaar en ouder kunnen daaraan deelnemen. Tien premies zijn be schikbaar gesteld, terwijl het bestuur van de Boerenleenbank een spaarboekje be schikbaar stelt, met f. 10 voor wie zich het hoogst klasseert. Tot tydwaarnemers aan den start zijn aangewezen G. D. van Noort, G. D. van den Helder, A. C. van Koert en A. Voorn. Controle-posten worden gevormd door J. van der Meer Jr en Jos van Capel; J. Wan- slnck en A Woelders, A Verburg en J. H. Wendel, J. Fransen en J. Breedveld. De motorcontrole J. A. Vianen en M. Hoogerwerf Ordecommissarissen zijn L. van Koert. J. D. van den Helder, J. van Leeuwen en A. van den Berghe. Ambulance-dienst H. A. Otto, C. de Jong en M. Baas. Beroepen. Tot predikant bij de Kerv. Kerk is beroe pen ds. J. C. Hooijkaas te Dussen. WADDINXVEEN De gevallen van mond- en klauwzeer lil deze gemeente nemen nog sieeds 'oe. Thans werd ter secretarie reeds het 23e geval aangegeven. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Ingekomen: E. van Zetten van Delft J. M. Schooneveld van Waddinxveen en N. Broos van Naaldwijk. Vertrokken: N. B. Versloot naar Boskoop O. H. Scheer naar Wolbach (Duitschl.) W. C. Tli. van Dl)k naar Berkel. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus, z. v. W. J. Baars en J. Kramer; Johanna Jacoba. d. v. W. v. d. Nat en M. Huisman; Annechien Hilje Martje, d. v. A. Dreise en H. Ousema; Nicolaas Adrianus Maria, z. v. A. M. Ammerlaan en M. C. Duijnis- veld; Johanna Jacoba, d. v. C. Rotteveel en M. W. Groeneweg; Annie, d. v. L. Reuneker en M. Smit. Getrouwd: A. M. van Domburg, 25 j. en H. M. Kouwenhoven, 25 j.; A. W. Verhorik. 27 j. en M. Nieuwets. 21 J.; C. Blom, 29 J. en J. M. F. Muilwijk. 19 j. Overleden: levenl. dochter van E. Verboom en C. G. J. van Exel; J. A. Baars, oud 3 dagen. HET EILAND DER SCHAKERS. Het kleine, onder den Poolcirkel liggende eilandje Grimsey. het Noordeiykst bewoon de gebied van IJsland, dankt zyn welstand aan een dollarzegen, die eenige jaren ge leden heel onverwacht over de arme boe ren. vlsschers en vogelvangers van eiland gestrooid werd. In heel IJsland kent men thans de merxwaardige geschiedenis van een Amerlkaansch globetrotter, die een voortreffelijk en enthousiast schaker was en od zekeren dag door een toeval op Grimsey terecht kwam. lang. voor radio daar bekend was, die thans, ook dit ver geten eiland vertelt wat er op aarde ge beurt. De reiziger ontdekte tot zyn groote verwondering, dat mannen, vrouwen en kinderen zich met waren hartstocht aan het schaakspel wijdden. De Amerikaan be nutte zyn onvrijwillig oponthoud ertoe, om tegen vyftlg boeren en visschers een simultaanpartij te spelen. Vermoedelyk verkeerde hl1 ln de veronderstelling, ln het beste geval middelmatige spelers tegen over zich te hebben en dus was hy niet weinig verbaasd, toen hij er van de 50 partyen geen enkele kon winnen. Zeven en veetig maal werd hy schaakmat gezet en slechts in drle gevallen kon hy remise halen. Dat deed den zonderling zoo veel pleizier, dat hy. toen hU het tijdelijke met het eeuwige verwisselde, zyn geheele ver mogen aan het eiland in de Noordzee ver maakte Voor hem was het een nieuwtje geweest, wat de menschen van IJsland al lans weten, n.l., dat de bewoners van Grimsey de beste schakers van Scandinavië zyn. Nog voor de kinderen kunnen lezen of schrijven, probeeren ze hun krachten al op het bord met de 64 velden. De visschers kennen op de lange winteravonden geen schooner genoegen dan dit koninklyke spel en zelfs de vrouwen stellen er een eer in gelijkwaardige tegenstandsters van de mannen te worden Misschien komt het door de eenzame ligging van he® eiland, misschien komt het door de melancholische volksaard dat dit spel hier sinds eeuwen zoo geliefd ls. „Wie heeft dit opstel gemaakt, Henk?" Vader mynheer!" „Heelemaal alleen?" „Nee, ik heb hem een beetje er mee geholpen 1" LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD zijn behalve aan on* Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL. Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG. Haarl.straal 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL. Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. Jcmvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 - Oegstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD to. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NOORDWIJK AAN ZEE: S. DE ROOS Oude Zeeweg 41. LEIDEN. Botermarkt. - Prima fabrieksboter hoogste prijs f. 1.41; boerenboter f. 1.301.35. Aangevoerd 410 KG. Handel goed. BODEGRAVEN. 2 Sept. Aanvoer 3382 stuks, prijs wit f. 4.505.00; bruin f. 4.805.10; eend- eieren f. 3.303.40. BOSKOOP. 2 Sept. - Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 5ü—66 ct.; Wendland 1318 ct.; Hadley 63—78 ct.; Claudius Pernet 1625 ct.; Briarclif 4068 ct.; Butterfly 1829 ct.; Steward 15—20 ct.: Wilh. Kordes 14—18 ct.; Dorus Rijkers 6675 ct.; Rosalandia 1728 ct.; F lore 3040 ct.; Phoebe 1823 tc.; Vierlanden 2535 ct.; Chas B. Kilham 1519 ct.: Edith Helen 2028 ct.; Aug. Noack 1924 ct.; Else Poulsen 4466 ct.; Gloria Mundi 6894 ct.: Ellen Poulsen 3846 ct.; Paul Grampel 2743 ct.; Rosa Mundi 72102 ct.; Mevr. v. Straaten van Nes 62 ct.; Ingar Ohlson 4452 ct.: Queen Mary 2030 ct.: Polyantharozen 55—80 ct.; Mac Keiler 1420 ct.; Chrysanthen, grootbloemig, 10 st. 5070 ct.; idem tros per tak 57 ct.; Dahlia's per bos 10 st. 1014 ct.; Ligustrum 10 st. 1015 ct.; Asparagus 10 st. 710 ct.; Clematis Durandi 10 st. 1017 ct.; Clematis Prins Hendrik 10 st. 7193 ct.; Clematis Mevr. Ie Coultre 56—75 ct. HONSELERSDIJK. 2 Sept. Bloemenveiling. Spectrum f. 1.402.50; Salmon f. 1.502.90; Rose f. 1.40—3.60: Geel f.1.50—2.90; Wit f. 1.20 3.30; gemengd f. 1.80—4.70; Regal f. 5.30; Topsy f. 2.70—3.50; Kokomo f.4; Kersrood f. 1.20—2.10; Gerbera f. 3.10—5.10; Zinnia f 1.90 —2.50: Zonalen f. 0.70— 1; Pulling f.9—14: Edw. Page f.1217; Yellow f.1318; Rayonanthe f.4.10—11; Rozen f.1.50—5; Jap. Lelie f.4.20— 5.70: Melphomène f.1112 per 100; Plumosa 12 28; Sprengerle f.711; Dahlia f.428: Free- sla f.10—13; Tritoma f.810: Afrlcanen f.4 7; Asters 36 per bos; Begonia 3580; Palmen f. 1.10—1.60: Bromelia 7680; Cocospalmen7-8: Cyclamen 28; Coleurs 6; Plumosa varens 3 ct. per pot. HOOFDDORP. 1 Sept. Rogge f.7—7.25; Chevalier gerst f. 7.257.75; Wlntergerst f.7— 7.25; Haver f.66.30; Duiveboonen f9.5010; Groene erwten f. 8.509.40; Vale erwten f.10 12Gele mosterd f. 1415Kanariezaad f8 8.25: Karwjjzaad f. 19.5020.25; Blauwmaan- zaad f. 2021; Koolzaad f.9—9.50. Alles per 100 KG. KATWIJK a. d. RIJN. Groenten veiling van 2 Sept. Eigenheimer, groote. per 25 kg. f0.40 0.85, bloemkool I per 100 stuks f. 15.7024.30. id. 11 f. 8.0015.60. bospeen f. 6.509.00. sla f. 0.80 1.75; groene kool per 100 kilo f. 5.505.70, uien f. 2.50-7-3.70, princesseboonen f. 1826. snljboo- nen f. 1123. waspeen per kist van 25 kilo f. 1.60- 2.15, kroten f. 0.65—0.75. LEIDSCHENDAM. 2 Sept. Engelsche komkom mers f. 2.103.40. idem 2e soort f. 1.50—2.00. id. 3e soort f. 1.—gele komkommers le soort f. 4.605.50, idem 2e soort f. 2.304.00. idem 3e soort f. 1.502.20. kropsla le soort f. 0.602.00, stoofsla 23, peen f. 4.807.10, bloemkool le soort f. 10.5012.90. idem 2e soort f3.60—9.20, idem uitschot f. 2.603.00, tomaten, midd. f. 2.20- 2.80. idem groote ronde f2.002.60. idem 3e soort f. 2.00, idem bonken f. 2.002.40 andijvie per 100 f. 0.702.20. spinazie 4 ko. f. 0.300.40, postelein f. 5.807.10. snijboonen f. 0.27—0.28. spercieboonen f0.260.28, prei f. 3.503.90, sel- dery f. 0.700.90. pruimen f. 2.002.40, meloenen 7—24 ct.. druiven 2022 ct. LEIDSCHENDAM. 3 September. Vrije Veiling 5763 Kippeneieren 5.105.60; Heneieren 2.65 —2.80. NAALDWIJK, 2 Sept. Alicante 40—47; Fran ke nthaler 3047; Champion 4559; Maroc 48 49; Gele Pruimen 1720; Tafelperen 1415; Peren 2540; Spinazie 56; Snijboonen 1622 per KG.; Dubb. Boonen f. 3.25—3.35: Tomaten 5067, B 51—57, C 68 per bak; Andijvie f. 1.30 —2.60; Sla f. 1—1.40; Peen 3—6; Peterselie 1.20; Prei 3; Radijs 1; Rabarber f.1.502.50; Selderie f. 0.901.20; Bloemkool f. 3.50; Komkommers f. 2.703.80 per 100 KG.; Netmeloenen 1217; Ananas 1217; Suiker 21—27; Karbonkel 29; Perziken 814. 2de 57 per stuk. NIEUWKOOP, 2 Sept. - Aangevoerd 3500 eieren. Prijs f4.655.25 per 100. NOORDWIJKERHOUT, 2 Sept. Veiling „De Eendracht". Pronkboonen f. 1.05—1.15; Tuin- boonen f. 0.700.75; Rentegevers f. 2.603.00; Stokheerenb. z. dr. f. 1.702.65; Enkele Heeren- boonen z. dr. f. 2.25—2.70; Enkele Heerenb. m. dr. f.1.502.15; Dubb. boonen z. dr. f.0.95— 2.30; Alles per zak van 10 KG. RIJNSBURG. 2 Sept. Oroentenveiling. Aard appelen f. 0.50—0.70; Peen f. 1.20—1.60; Kroten f 0 60—0.75 per kist; Bloemkool I f. 16—22; id. II f.7—14 per 100; Peen f. 6.508 per 100 bos; Groene kool f.4—5; Uien f. 2.20—3 per 100 KG. Bloemenveiling. 2 Sept. Gladiolen: Schwa- ben f. 0.70—1.10; Pollist f. 0.40—1.30; Oranje Primes 6080: Picardië 3080; Mont Everest f.0.501.10; Witte lelies f. 4.605.40; Auratum f. 4.80—8; Godetia gepeld 4060; Tritomla 70 1.20; Afrikanen 816; Goudsbloemen f. 2.40 5.20; Asters gemengd 2032; Straal-asters rose 5080; Fiscales f.11.40; Chrysanthen bruin 8—13; September wit 1016; Harvest 8—10. ROELOF ARENDS VEEN. 2 Sept. Aardbeien 1522 ct. per doosje; Meloenen 520 ct. per stuk: Tomaten A 55—65 ct B 70—75 ct.. C 50 ct.; Bonken 50 ct. per bak. Sla f. 0.50—2.10 per 100 krop; Peulen f. 2.50—2.60; Kassnljboo- nen f. 3.30; Snijboonen vollegrond f. 0.55—2.30: Princeb. f. 1 45— l 65: idem z. draad f. 1.70; Ren tegevers f.2.10; Pronkboonen 58—96 ct.Dubb. stamboonen f 1.65 per 10 KG. Augurken Fiin f. 1.503.50. B8Ster f 1.65, Bommen 7580 ct., Fijnbaster f. 1.10—1.50 Grof f 1.25—1.30: Stip pel 51—56 ct. 25 KG. TER-AAR. 2 SeDt. Spinazie 36—48 ct.. An dijvie 17—37 ct, per kist van 4 KG. Snttboonen f.0.50—2.25: Prinsessebnonen f. 0.95—7 45: Witte Prorkb. f. 0 45—i 15; Spekboonen f. 1.10—155; per 10 KG. Postelein 2—10 ct. oer KG F"r-k- peen f. 4 OO- RIO n°r 100 KG. Poodp kool f SO 5.30: Witt*» koo1 f i i in nrv idn vfï rrro ten f 1 00—2' PerïMR 0<»O_1 in> f.190; Peen fn*»r 100 Hqc «aio f n Qf) per 100 stuks Blomkool f 3~i9; Mein«r>en fg 20: Komkommers f. 15.20 Tomaten A f 2 2.60. Augurken fiin f. 1.30—2.60 f bast f.190: Bast. f. 1.80: Grof f. 1.35—1.60. Stiop. f.0.50; Komk. f. 0.35—0.60. alles per 25 KG. ST

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3