Samen naar school Beste raadselnichtjes en -neefjes, eest dit allen! Ku kunnen de brieven weer gewoon in- stuurd worden naar Bureau Leidsch Dag- ui, of naar mijn adres: Wasstraal 5. Tot nsdagmorgen 9 uur: Jullie zullen Zaterdag niet veel lijd beb- :n voor de raadsels, en dan zijn jullie ge- ichten natuurlijk bij iets anders: Er staat ;el wat op het programma voor den 3der: ;plember in Leiden. Als het Oranje-zon- itje nu ook van de partij wil zijn, zal het n heerlijke feestdag worden. Ik hoop, dat ie volop zullen meegenieten van alles, de verjaardag van de Koningin is ook n feestelijke dag geweest voor jullie? Dat ik wel hooren volgende week. Ik hoop «eer heel veel brieven in mijn bus te nden. Gelukkig voor mij, volgen er na ren feestelijken Zaterdag een Zondag en andag, waarop ook onze kinderkrant S aan de beurt kan komen. Zonder jullie ieven is mijn week niet goed, dat weten lio wel. Daarom ben ik blij, als Jullie ra feestdag tijd zullen vinden voor de dsels, en voor brieven met een vroo- feestverslag. En dan, tot besluit, heb- n jullie nog Dinsdag, weer een vrijen dag het feest! Ik schreef verleden v.eek eds: al is het feest van de vacanlie uit, pi ander feest komt er voor in de plaats, lijkt haast geen eind te komen aan de :tt. Geniet weer veel in deze dagen! Bij de oplossingen van den vorigen keer md een drukfout bij no. 6; dit moest n „hard". Nu de briefjes. Lcuntje Koekebakke» Met den school- breekt ook de echte raadseltijd weer in. en zul je ook weer geregeld aan de dsels toekomen. Gelukkig dat Oobie opknapt. Ik weet de Jan Tooropstraat :el goed, ik ben in die buurt wel bekend, nu zijn overal de straten in feestkleed loken Bedenk nog eens een ander raad- ik vind dit op deze manier ook niet ichikt voor plaatsing. Ria Devilé Jij bent aan het reizen ge est; wat een fijne vacantie! Ik wenseh geluk met je kleine neefje; ik denk, lerjit je er nu al naar verlangt, je nieuwe iie jam voor het eerst van hem te hooren. is een moeilijk raadsel, maar we zul- het toch probeeren. Bedankt, Truida Overduin Heb Je den vorigen er vergeefs naar je naam gezocht in de iespondentie? Ik ben heusch niet boos eest na je afwezigheid. Dat ben je toeh iet gaan denken? Het kwam door een m tfout. De stukjes van Janny van Groe- ucjmgen en jou zijn door elkaar gcioopen! nu kwamen jullie belden tekort. Het iatste stukje: „Maar dat er nu" enz. van jou. En hier volgt, wat er vóór .iclloorde: ..Maak je maar niet ongerust; ik en reep best, dat er een grondige reden zou ci jn voor jullie afwezigheid in deze weken, verheugt het mij, jullie weer aan ts effen. Ik dacht wel, dat je flink zoudt pen met de verhuizing. Maar", enz z Willem Laman Dit raadsel ontving ik elSok van een ander; ik zal jullie beider na- en er boven zetten, als het zoover is. Marietje Laman Jullie hebben het and heel veel keertjes gezien dezen wi ls Wippie weer opgeknapt? Bedankt Her je beide raadsels. _B)di Boon Dan zal het voor het diploma ik wel lukken. Oefen je met Greti sa- icn? Dat is gezellig. Coba Verlind Al bleef hel zonnetje ehterwege, jullie hebben het er toch droog ilgebracht Woensdag. Het is een fijn 'eekje! Ali Kensink Bedankt voor je raadsel; kan het gebruiken, met een kleine ver- Miering. Ik ben meer dan tevieuen met 1 oplossingen. Piet de Best Dit is een aaruig raad- eltje, en het krijgt een beurt. Dank je wel. Beppie Sparrenburg Dus jij bent ook fijn uitgeweest. In den vacantir.tijd gaat iet bij velen ongeregeld met de raadsels. En kon van Den Haag nog geen afscheid tem men, merk ik! De hond is zeker een leede kameraad voor je? ra' Vftf0' di lie 10< tol d< tip 1CI ge tal ok Hi eld m. en ez« Ied'ren morgen kwart voor negejj. Kom 'k twee lieve meisjes tegón. Groote Truus en kleine Ant. Hupp'len hand aan hand. In het helder zonneschijntje Brengt die groote zus het kleintje Netjes naar de kleuterschool. Kijk, die hebben jool! Maar laatst omstreeks kwart voor negen, Stroomd' en kletterde de regen, 'k Dacht: och kind'ren, 't is niet plu»! Blijf maar kalmpjes thuis! Doch daar hoor ik vlugge voetjes En ik zie twee roze snoetjes Groote Truus en kleine Ant Piassen hand aan hand! „Kindjes, kindjes, dat is flink hooel Komen jullie er nu toch door?" „Ja" zegt Truus, „we zijn niet ba«»! Wist u dat niet lang?" En die kleine, slimme Antje, Wijzend met haar natte handje. Zegt: „Truus is er bij. die scfiftt. Nou word ik niet nat!" MARIE MIQHON. Truusje Sluymer Ja, het was een heele attfactie in Oegstgeest, zoo'n ver voer'jud- dei uit vroegeren tijd. Ik heb er nog wél in gezeten, al is het lang geleden. Is liet bij jullie ook mooi versierd? Liesje van Driel Jullie maakten fijne uitstapjes in de vacantie. Het water was erg koud, Jullie waren er dus gauw uit e.i toch zijn jullie voor mij langen tijd on der water geweest! Dit is nu weer iets van een Raadseltante, hè! Wat een leventje, weer dadelijk feest te hebben, ais Jc thuis bent. Ankie van Driel Ging het goed met je turfjes, ben je gelukkig geweest? Nu mis ik weer een ander blaadje van jullie klaverblad van drie! Ik heb het grajgg vol tallig! Natuurlijk krijg jij een veesje voor je album! Wees steeds een zonnestraaltje, Voor ieder, die je ontmoet, Dan geef je licht en warmte, En heb Je het zelve goed. Huibertje van Duin Heerlijk, dal je zoo van het strand en de zee genoten hebt.. Wat zul je bruin zijn nu! Heb je opk zelf enkele kiekjes? Dat zal leuk zijn. Eu «in feestgevierd deze week? Nel van der Bijl Wat heb jij een ver rukkelijke vacantie achter je! Had je geen last van zeeziekte? Je bent lang wegge weest, hè? Nu de vacantie voorbij is, ben ik blij, weer van je te hooren. Leny Moraal Nu heb je werkelijk het feest voor de deur. Zoo ben je de heele week feestelijk gestemd. Riekje Leemans Als je één weekje uit bent, komt er vaak niets van schrijven. Zoo /ai het H- ook gegaan zijn. Hen je haar deze week weer gesproken? Zie je wei. oat het steeds beter gaat met de raadsels? Het is nu al een heele oogst. Bedankt voor jt> anekdote. Rietje Brandt Dit is een elite feest- brief Jullie kregen een heerlijken midaag op 31 A'ug. Nu geeft Elbe's verjaardag je nog een afzonderlijken feestdag, dat is ook fijn. Zusjes Weeda Natuurlijk guat het feest nu voor alles. Veel plezier. Henny van Vliet Wat is het weerzien na de vacantie prettig, al is het p. briefje. Nu eerst nog feestvieren, en dan hoop ik op je vacantienieuws. Mien Verstraaten Je bent goed inge spannen met je verjaardag. Van het laat ste cadeautje, dat je opnoemt, hoop ik eok eens iets te zien. Zusjes de Vos Mijn wachten wuidt beloond met goed nieuws over de rappor ten. Ik tel vele achten. Een extra woord van lof voor de negen van Marietje Kan ik hieraan je lievelingsvak raden" Wat een vroolijk dagje is het geworden verledeft week in den Haag. In „De Bataaf" zal geen kind zich vervelen! Jo Drabbe Ditmaal een kort antwoord je. Nu al je hoop gevestigd op den lOden September. Is de wedstrijd in D. nu gt- heel van de baan? Niek Bakker Ja, die vliegmachines heb ik ook gezien. Je zusje wil natuurlijk ook van de partij zijn. Veel plezier met haar op het feest. Lydia Botermans En, hoe vond je de verrassing Woensdagmiddag? Het weer was wel goed, al ontbrak het zonnetje. Greti Kips Dan nog flink geoefend lot half September. Bep Crama Zijn die vier kinderen, die eerst zoo'n verdriet hadden, al beter ge wend? Ik wil de namen wel hooren, ai zal ik hen niet kennen. Jan Crama Dat mag ik hooien. Anny Bekooy Dat is weer etn groote fietstocht geweest. Ik dacht nie dat je liet zoo lang al vol kon houden. hu leer je de omstreken van Leiden goed kernen Corrie van Weizen Nu wil .k je aller eerst bedanken voor je mooie ansicht uit Artis. Heb je bij de papegaaien ook een praatje gemaakt? Het is dan altijd dubbtl feest voor Jullie op 31 Aug. Dan kom je nog lijd te kort! Corrie Kraan Jij kunt ook tevrejen zijn over Je vacantie! Ik hoop. dat jullie mooi gezongen hebben op de Burcht. Mientje van Egmond De oplossing van raadsel no. 6 moest „hard" zijn. Vertel je me over je fiets? Zoo kun je meedingen naar een prijs. Jij zult Zaterdag ook dit krantje wel niet zien. Jan Bronsgeest Zoo hebben jullie el kaar blij gemaakt. Leuker kan het niet hc? Alida en Koosje Stikkelorum Prettig, dat jullie op je beurt weer in je schik wa ren. Koosje, ik hoop op goed nieuws van jou. Elly Schophuizen Dinsdag hc-o ik van het tumult tusschen de twee kleintjes ge hoord. Nu moet jij maar eens raden hoe dat kan. Ik moest ook lachen, toen k het hoorde. Je briefje was me een echte ver- lassing. En daarbij nog zooveel goede op lossingen! Drietal van Vliet Jullie troostprijs is een aardig aandenken. Met zoo'n troost prijs ben je best tevreden! Wordt het voortaan ,.Rie en Bennie?" Henny Legeer Je maakt natuu :iik elke week vorderingen. Ik denk. dat je ie nu in het diepe al thuis voelt. Prett: '- les zoo keurig in orde te hebben hi den aanvang van den nieuwen cursus Aardig postpapier Jettie Heyloo Wat heb jij nog veei ge noten dit laatste weekje! En een groote donkerroode vlinder in je haar. dot t je nog telkens aan die daagjes terugdenken: Ja. ^konijnen groeien hard. Vond je het fijil Woensdag? Ook deze week nog veel plezier bij de feestelijkheden, en verder: allen weer op gewekt aan het schoolwerk. Denkt er steeds aan; naam en leeftijd onder de raaasels. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad- sei tante, Mevr. M. J. BOTEREN BROOD#

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 27