LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 29 Augustus 1938 Vereen. v.Nat. Veiligheid hjeotek&Mcl l/ei&y! f&$7\77 THIJS IJS E\ DE TOO VERSLANGEN VOETBAL. A.S.C.De Spartaan 32. A.S.C. en de Amsterdamsche tweede klasser ne Spartaan hebben gisteren een oefenwed- ftrydje gespeeld, dat van het begin tot het einde het aankijken zeker waard was en dat eindigde in een overwinning der gastheeren. \Vjj willen nu niet direct zeggen, dat de Leid- jche overwinning volkomen verdiend was, want ln technisch opzicht waren de Amster dammers onzen stadgenooten baas en zij bleken ook over meer uithoudingsvermogen te be schikken dan de rood-zwarte ploeg. Daaren boven ging de reserve-doelman der Amster dammers niet vrij uit bij de eerste twee doel punten van A.S.C.welke zeker te voorkomen waren geweest Maar de A.S.C.-ploeg, in de zelfde samenstelling als verleden week tegen r.C.H.. bevestigde toch den goeden indruk, welke wij er eerder van kregen. En De Spar taan gaf nu zooveel beter tegenspel dan dc menschen uit Heemstede het deden. De verbetering bij de rood-zwarten moet in de eerste plaats worden toegeschreven aan de injddenlinie, waarin Abrahams uitstekend werk deed en waarin ook Van Nierop na een weife lend begin goed op dreef was. Prevo viel wat minder op dan verleden week. Hy heeft kijk op het spel. trapt gemakkelijk en ver links en rechts, maar hij schiet tekort aan uithoudings vermogen. waardoor hij zich na dc rust teveel ln de verdediging liet dringen. Die verdedi gende positie was overbodig met spelers els Secrève en Kok in de achterhoede en Jaquet in het doel. Nu was na de pauze Secrève wel vervangen door Schoneveld. maar ook di«* deed verdedigend goed werk. Prevo verliet een kwar tier voor het einde het veld en Van Leeuwen moest toen op een voor hem vreemde plaats «pelen. Dat dit niet heelmaal vlotte Is hem niet euvel te dulden. Wij zien Van Leeuwen liever in de voorhoede. Juist, de A.S.C.-voorhoede was het verras sende element in dezen strijd. Van Goor lukte het gisteren wel is waar heelemaal niet. maar hi) maakte toch openingen en Van Hoven deed het beter dan tegen R.C.H.hoewel zijn sco- rlngscapaciteiten nog niet tot uiting kwamen. Mooten schijnt aan een tweede Jeugd te zijn begonnen. De la Bfje zwoegde en sjouwde, dat het een lust was en wij hebben weer met plel- zier Verboog aan het werk gezien. Dez/> jon geling is klein en wat tenger voor het huidige derde klasse voetbal, maar hij is niet bang en hij gebruikt zijn hersens. Wij gelooven. dat deze A.S.C.-voorhoede op den duur productief zal zijn en dat een opstelling met Van Goor als centervoor het beste is. Tien minuten na het begin gaf Van Hoven een voorzet, welke dom- den Amsterdamschen doelman verkeerd werd beoordeeld en De la Bije legde er de laatste hand aan. Na een half 'jur loste Prevo een ver en hard schot, waarbij if keeper van De Spartaan iets te laat dook. DIo 2—0 voorsprong bil de rust was wat ge flatteerd en dat bleek direct na d*» hervatting. Goed combineerend. maar dikwijls te kort. bramen de Amsterdammers telkens voor het. AS.C.-doel en na vijftien minuten bracht de rechtsbinnen den stand op 2—1. Het overwicht der casten leidde na een half uur tot een goeden aanval, waartegenover de A.S.C.-ver- cHieing niet krachtig genoeg ingreep, tot den gelijkmaker. Daarna kregen wij een enthon- <v;t partijtje voetbal te zien. zooals in vriend- I '-honpelijke wedstrijden maar weinig gebrnl- Ibliik is Enkele A.S.C.-ers dienen zich te i1 iden voor te veel enthousiasme! Kort voor I einde loste Van Hoven een mislukt schot. |Uags het doel ging dc bal en Verboog was snel bij om ongehinderd de winnende goal t scoren. Alphen te Amsterdam. Alphen I verliest van Meteoor I. Begunstigd door buitengewoon fraai weer I eng een drietal Alphen elftallen vergezeld llin tal van aanhangers per boot naar Amster- Ifam waar men een drietal wedstrijden zou lillen Legen de Amsterdamsche derde klasse- Ileniging De Meteoor. Over het geheel kan Ina een uitstekend geslaagden tocht gesproken l'.rden. terwijl voor de vroolfike tonen gedu imde de reis enkele leden van de Muziekver eniging Cresendo zorgden. Voor Alphen I was tok deze wedstrijd intusschen weer een nuttige «lening. Alhoewel met enkele invallers ge lald moest worden viel er dikwijls van goed ■ipel te genieten. Het onderlinge verband klopte Iticwijl:-. heel goed. terwijl ook aan het plaatsen |kt goed werk van trainer Curtiss wel te zien *2- Als de wedstrijd nauwelijks een minuut oud |1l is het Bezemer die in snelle ren met een l'-iaien kopbal Alphen de leiding geeft 01. lAIphen blijft even sterker, doch de forsch Ijlende Amsterdamsche achterhoede weet het Ikofd te bieden aan de felle Alphensche aan- Iftllen. Na een kwartier spelen volgt een snelle lünval van de Meteoor, die zoowaar succes op levert. waardoor de stand weer gelijk is 1—1. ■B.'itsemer moet in deze periode enkele malen Ihtreden. wat hem goed afgaat. Aan de andere l&.de is het Witte die uit een goeden voorzet |*in Oosterman met een wel gerichten kopbal gastheeren nog voor de rust te niet gedaan I' Na de thee gingen de gastheeren het spel rceeren. doch ondanks dit weet Oosterman pet een hard schot Alphen de leiding te her even 2—3. De strijd gaat dan vrijwel gelijk op. |*iarbij de gastheeren wel de beste scorings- onsen verkrijgen. Zij weten ongeveer twintig inuten voor het einde andermaal met een I schot gelijk te maken, terwijl de linksbin- |*n zijn elftal de overwinning bezorgt door op goede pass uitstekend te reageeren en kei- ard in te schieten 43. Voor den wedstrijd van de eerste elftallen '-id een wedstrijd plaats tusschen de beide "erve elftallen. De Alphenaren wisten de [winning te behalen, v. d Woenzel speelde mee en ondervond van zijn oude blessure i hinder. De Meteoor reserves weten vrij achter elkaar een tweetal doelpunten te [toren, waarna nog voor de rust Broer den kerstand weet te verkleinen 21. Blijkbaar Pt het Amsterdamsche elftal in de eerste zyn kruit verschoten, terwijl Alphen door "inee gelijk maakt. Het is IJkema die uit een rcet van Broer handig Alphen de leiding terwijl Baltes deze met een goed schot |£H te vergrooten. waarmede het einde kwam. wedstrijd werd goed geleid door den vroegeren wnspeler D. Kleine. to een wedstrijd Meteoor-adsp.Alphen-adsp. ■«duen de Alphensche adspiranten weinig in 'brengen, wat wel zijn oorzaak vond in het dat de Amsterdamsche jongens vrijwel alle toter van stuk waren dan die van Alphen. De 8>ng in met een 1—0 voorsprong voor *00! terwijl de thuisclub hier in de tweede ft nog vier doelpunten aan wist toe te *?en. vorige twee malen, zoodat Quick Boys thans definitief eigenaar is. Ditmaal heeft het Quick Boys heel wat meer moeite gekost om een overwinning te behalen dan dc vorige malen. De blauw-witten namen het van het begin af veel tc gemakkelijk op. Maar hetzelfde Katwijk dat de vorige week met 6—0 een zware nederlaag leed tegen Quick Boys II kwam thans in het veld met den /aften wil om zich te rehabiliteeren. De gastheeren kon den hierdoor hun gewone spel niet ontplooien en van een groote meerderheid was dan ook geen sprake. Bovendien rammelde het geweldig in de blauw-witte ploeg en veel was er dan cok niet te genieten; alleen viel het onvermoeide zwoegen van de Katwijk-ploeg te loven, en pas na de rust toen Katwijk gelijk maakte., nadat voor de rust Pluimgraaff voor Quick Boys ge scoord had, en even later de gasten zelfs een 2—1 voorsprong hadden, kwam er wat meer vechtlust in de blauw-witte gelederen, al bleef het spel ook nu beneden pari. Ten bewijze van de onmacht der blauw-witte voorhoede zij gemeld, dat zij geen enkel behoorlijk schot op den KatwJJk-veste afgevuurd heeft. Daarente gen schoot de Katwijk-voorhoede veel meer. al was het ook niet zuiver genoeg, maar toch had keeper van Duyn het veel moeiiyker dan zijn collega aan de andere zijde. Quick Boys zal tenminste in de competitie uit een ander vaatje moeten gaan tappen om de competitie met succes te beëindigen. Tenslott® was Quick Boys dezen avond tenslotte echter nog net even te sterk voor Katwijk, want in het laatste kwartier van den wedstrijd wist eerst v. d. Plas en daarna de Jong van dichtbij te doelpunten en zoo had Quick Boys met 32 de leiding heroverd en hoewel Katwijk nog energieke pogingen in het werk stelde om gelijk te maken, kwam echter met onveranderden stand het einde van dezen door Quick Boys slecht en door Katwijk goed gespeelden wedstrijd. Rest nog te vermelden dat Quick Boys drie en Katwijk twee invallers had en dat de muziek- vereeniging „U.N.I." den wedstrijd met muziek opluisterde. WIELRENNEN. SWIFT. De 4de rit in de competitie bracht 5 A-klas- sers aan den start, die om 9.25 vertrokken, uit gezonderd de laatkomers, welke een minuut later vertrokken. Tot aan de brug bij Nieuwe- Wetering ging het niet zoo hard. maar een maal op de Ringvaart, werd er een hoog tempo in gezet, met als resultaat, dat W. Severijnen en P. v. d. Meer een flinken voorsprong namen. N. de Romijn en C. de Vink wisten zich weer bij de uitloopers te voegen, zoodat er 4 A- klassers bij elkander zaten. C. Gros had met al dat Jagen eenlgen achterstand gekregen. Na 8 ronden gaf W. Severijnen geheel onnoodig op en was het P. v. d. Meer. die er toen alleen tusschenuit trok. C. Vink en N. de Romijn zetten alles op alles om de vluchtelingen te achterhalen. P. v. d. Meer. die goed realiseerde dat deze wedstrijd wel eens de beslissende kon zijn. voerde zijn tempo nog wat op. zoodat de achtervolgers meer terrein verloren. Van dei- Meer werd met een grooten voorsprong 1ste in 2 uur. 35 min. 22 sec. Hij heeft daardoor 16 punten achter zijn naam. zoodat. hij onbe dreigd aan den kop gaat. C. de Vink en N. de Romijn kwamen gelijk over de streep in 2.53.19. C. Gros was in de war gebracht wat het aan tal ronden aangaat en reed daardoor zijn wed strijd niet uit. De B-klassers. waarvan er 7 aan den start kwamen, namen het kalm op. Dat H. Hols- wilder moest opgeven door kramp was jam mer. daar het alleszins de moeite waard is ge weest. zijn kans te verdedigen. Ook C. Paats gaf door kramp op. terwijl C. Kapaan meer voelde voor het geven van een zwem- en duik- demonstratie. W. Rosbergen, die met L. van Leeuwen op een besten wedstrijd kan terug zien. werd eerste in den tijd van 2.3.14. L. v. Leeuwen viel de laatste ronde wat terug; zijn tijd was 2.9.4. L. Versluis derde in 2.12.11. ter wijl J. de Boer dc 4de plaats bezette. De C-klasse kwam ook uit met 7 renners. Evenals bij de B-klassers gaven er 3 renners spoedig, te spoedig, op. Tot dezen behoorde ook J. Nieuwenburg, die nog onbedreigd aan den kop ging in deze competitie. P. v. d. Voort, zoo'n echt rennertje met durf. wist zijn concurrent L. Kuiper achter zich te houden en werd eerste in 1 u. 18 m. 24 sec.; Kuyper werd 2de in 1 u. 19 m. 4 sec. Een voorbeeld voor de anderen waren M. Herrem- en G. de Ridder, die ondanks een grooten achterstand moedig doorzetten en dan ook de rit geheel uitreden. M. Herreu»- maakte een tijd van 1 u. 29 sec. 27 sec.; De Ridder 1 u. 32 m. 6 sec. De kwaal van opgeven krilgt ook den Junio res te pakken, waar er slechts twee van dat soort aan start kwamen en Jan de Graaff het slechte voorbeeld volgde van opgeven, werd F. Holswilder eerste ln den tijd van 59.25. Dinsdag en Donderdag is er een peletonrlt. De start, is 7 uur aan De Zijl. VAN NEK EINDIGT OP DE 21ste PLAATS. Gisteren werd de laatste étappe afgelegd van den Omloop van het Westen, welke gewonnen werd door den Franschman Cloarec <232 K.M. ln 6 u. 22 min. 13 sec.); 2. Grysolles op 10 M.; 3. Pierre Cogan op één lengte; 4. Level op twee lengten. Onze landgenoot Van Nek werd 35ste in 6 u. 24 min. 47 sec. In het eindklassement behaalde de Fransch man Rosier de overwinning in 46 u. 59 min. 24 sec.; 2. Vergile (Frankrijk47 u. 42 sec.; 3, Depredhome «België) 47 u. 4 min. 30 sec. Van Nek eindigde op de 21ste plaats in 48 u. 1 min. 49 sec. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: Hermes DVS—HCC I. gew. door HDVS met 79 runs. HDVS 242. HCC 163; Haar lem—HCC II: gew. door HCC met 15 runs; Haarlem 111. HCC 126. 2de klasse B: NLCC—VOC II: gew. door VOC met 3 runs; Quick <H.)—VUC; gew. door Quick met innings en 15 runs. Quick is door deze overwinning afdeelingskampioen. Senioren tot 350 c.c., finale: 1. A. Hartman 2 min. 48,2 sec; 2. O. Moeke 2 min. 52,6 sec; 3. J. Houtop 2 min. 55,6 sec; 4. P. v. Aartsen 2 min. 58.2 sec. Senioren 500 c.c.. finale' 1. G. Kops 2 min. 44,6 sec; 2. P. v. Aartsen 2 min. 48.6 sec; 3. J. Westerop 2 min. 51 sec; 4. J. de Graaf 2 min. 43.4 sec. Langebaanwedstrfjd 350 c.c. (10 ronden): 1. A. Hartman 4 min. 50 sec; 2. J. Houtop 4 min. 55 sec; 3. J. de Graaf 4 min. 55.6 sec; 4. J. de Jonge 5 min. 5.6 sec. Langebaanwedstrijd 500 c.c. «8 ronden) 1. J. Westerop 3 min. 47.6 sec; 2. G. v. Dijk 3 min. 49,8 sec; 3. A. Hartman 4 min. 0,2 sec. Om den Juliana-Bernhard- beker. Quick BoysKatwijk 32. Quick Boys definitief winnaar. de derde maal in successie werd Zater- tt^yond de plaatselijke wedstrijd te Katwijk g*toen Quick Boys I en Katwijk I gespeeld Lam1 oekei' uitgeloofd door het ..Katwijks cn officieel geheeten dc Julian», ■to^rd-beker, welke wedstrijd ook thans weei Quick Boys gewonnen werd, evenals de MOTORSPORT. DE ALKMAARSCHE MOTORRACES. Hartman en Kops winnen dc hoofdnummers. De jaarlijksche motorraces, welke steeds ter gelegenheid van de Alkmaarsche kermis wor den gehouden, trokken gisteren minder publiek dan gewoonlijk het gevai is. Slechts ruim 3000 menschen hebben de prestaties van de renners gade geslagen. De hoofdnummers werden gewonnen door Hartman en Kops. die beiden in hun klassen verre de sterksten bleken. Hel 2 jaar oude baanrecord, staande op naam van Houtop. werd tot drie .naai toe gebroken en tenslotte door Kops gebracht van 26,8 op 25.6 sec., hetgeen een gemiddelde van ruim 91.5 K.M. beteekende. Van der Kley kwam te vallen en hoewel men mededeelde dat hij slechts onbeteekende ver wondingen had opgeloopen, werd hij toch naar het ziekenhuis vervoerd. Na aankomst werd hij plotseling aan beide beenen verlamd. Waar schijnlijk heeft de motor hem in den val ge raakt. waardoor de wervelkolom is beschadigd. Ztjn toestand is op het oogenblik ernstig. De uitslagen luiden: Juniores tot 125 c.c.: 1. J. Rietveld. 4 ronden I in 2 min. 17.4 sec; 2. J. Revenhol 2 min. 21,2 sec; 3. R. v. Katwijk 2 min. 24.2 sec. Juniores tot 350 c.c.. totaal uitslag: 1. G. Thljsce 3 pnt; 2. A. Hegeman 8 pnt; 3. G. Poel 9 pnt. AUTOMOBILISME. 556 K.M. per uur. Capt. Eyston verbetert het absolute snelheidsrecord. Op schitterende wijze is de Engelsche cou reur captain G. E. Eyston er in geslaagd het absolute snelheidsrecord voor automobielen hetwelk hij reeds in November 1937 met een gemiddelde snelheid van 502.1 K.M. had gevestigd, te verbeteren en te brengen op 556.010 K.M. Reeds Woensdag j.l. had hij een poging ge daan. hij had toen met zijn 6000 p.k. „Thun derbolt" een gemiddelde snelheid van 558.606 K.M. gemaakt, maar. zooals men weet, had capt. Eyston geweldige pech. toen bleek, dat op den terugweg het electrische tijdopnemers- apparaat niet had gefunctionneerd. zoodat het record niet kon worden erkend. De „snelste man ter wereld op het land" liet zich hierdoor echter geenszins ontmoedigen en Zaterdagmorgen verscheen hij wederom met zijn „Thunderbolt" op de zoutvlakten naby Bonneville, de traditioneele gelegenheid voor dergelijke recordpogingen. Dag en nacht hadden de mecaniciens aan het racemonster gewerkt, nauwkeurig was het traject onderzocht en Zaterdag was het dan zoo ver. Op den eersten rit, in noordelijke richting, had capt. Eyston een lichten wind mee. Hij legde de kilometer af in 6.45 sec. en de mijl in 10.42 sec., terwijl hy er op den rit in zuidelijke richting iets langer over deed. n.l. 6.50 sec. en 10.48 sec. Dit beteekent dus, dat de Engelsch- man met een gemiddelde uursnelheid van 555.560 K.M. voor de kilometer en 556.010 K.M. voor de myi over de vlakte geraasd heeft. Op wel zeer bijzondere wyze heeft dus capt. Eyston bewezen, tot welke fantastische snel heden zyn „Thunderbolt" in staat is. KORFBAL. SUCCES VOOR FLUKS TE BUSSUM. lste prys op de Olympia-series. Fluks heeft gisteren deelgenomen aan de jaarujKscne senewedstryden van Olympia te Bussum. Kood-Wit had daar den wisselbeker te verdedigen, waarvan zij verleden jaar houd ster is gt worden. Hoewei de Jriukspioeg met verscneiuene invalier (sters) vertroK, is het haar evenwel toen genuct opnieuw beslag te leggen op net lraaie Oimpxa-kleinood. Aan vankelijk zag het er eenter geenszins naar uit, dat onze stadgenooten uiteindelijk aan het langste touwtje zouden trtkken. De eerste wed- stryd werd immers met 3—2 van Bilthoven verioren. Gelukkig zag de Fluks-captain in, dat deze nederlaag een gevolg was van een ver keerde opstelling en in de volgende wedstrijden werd deze dan ook gewyzigd. Met Van Weesel c.s. in den begin-aanval, vlotte het in den tweeden wedstrijd (tegen Hercules) veel beter. Een fraai doelpunt van dezen speler gaf Fluks ln de eerste helft een verdiende 10 voorsprong en toen Nieuwland, na de rust er 2u van maakte, was Fluks' zege een voldongen feit. Waar D.V.D. intusscnen met 42 van Her cules had verloren, maar daarentegen met 52 van Bilthoven had gewonnen, stonden de vier gegadigden na twee wedstryden dus in pun- tenaantal alle vier gelijk. De laatste twee ont moetingen Fluks—D.V.D. en Bilthoven—Her cules zouden dus de beslissing moeten brengen. Begonnen werd met Fluks—D.V.D. Op waar- lyk voortreffelyke wijze startten onze stadge nooten. Vooral hun aanval liet zich van een goede zyde zien. Reeds binnen het kwartier had Van Wessel Fluks met twee keurige door- loopballen een 20 voorsprong bezorgd, welke Van Nierop spoedig op 30 bracht. Weliswaar redde D.V.D. daarna de eer. doch Van dei- Waals maakte in de tweede helft aan alle on zekerheid een einde door met een ver schot den stand op 41 te brengen. Bilthoven won tenslotte van Hercules met 2—0. doch haar doelgemiddelde 7—7) was heel wat slechter, dan dat van onze stadgenooten <84). zoodat Fluks opnieuw den Olympia - beker, welke ditmaal vergezeld was van een herinneringsmedallle, mee naar Leiden kon nemen. De volledige uitslagen luiden: Afd. I: FluksBilthoven 23; Hercules D.V.D. 42; HerculesFluks 02; D.V.D. Bilthoven 5—2; FluksD.V.D. 41; Bilthoven Hercules 20. Ie prys Fluks; 2e prys Bilthoven. GOLF. DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. De Golfweek begon Zaterdag met een 18- holes wedstrijd tegen bogey met bisques. De wedstryd werd gewonnen door mevr. L. Furnée (14) van de Haagsche G.C. met het fraaie resultaat van 4 up. Verder scoorden dr. H. J. Kessler «7) 3 up, mevr. Nielsen (16) 2 up, R. Fischer <10) 2 up. H. M. van Roggen (10) 2 up en H. M. Binnendijk (12) eveneens 2 up. De uitslagen van gisteren lulden: Van Heu- kelom Wisselbeker: le ronde: mevr. Steenhuls (12) wint van mevr. Quarles (10) met 2 en 1; mevr. Van Roggen (18) wint van mevr. Carp (18) met 3 en 1; mevr. Nielsen (16) wint van mrs. Wright (24) met 2 en 1; mevr. Furnée (14) wint van mevr. Pel (24) met 6 en 4; 2e ronde: mevr. Rebel (15) wint van mevr. Mossier (10) met 4 en 2; mevr. Buma (4) wint van mevr. Van Wely (18) met 2 en 1. Palace Hotel Wisselbeker: le ronde: A. van Huystee (30) wint van jhr. W. J. van Cltters <18) met 4 en 3; J. J. Borren (8) wint van A. de Jong (12) met 3 en 2; 2e ronde: R. Fischer (9) wint van H. M. van Berkel (24) met 2 en 1; D. A. Nederlof (15) wint van J. Catz (18) op de 19e hole; H. R. Wright (12) wint van L. B. Heemskerk (8) met 4 en 3; O. Z. van SandicK <20) wint van F. C. W. Noorduyn (13) met 2 en 1; C. G. Rommenholler (8) wint van C. H. Jel- tes (12) met 3 en 2; A. R. de Gorter (14) wint van G. V. Hartree (20) op de 19e hole; N. P. Pel (20) wint van B. van Vhjmen (10» met 5 en 3; G. H. Slaghek (12) wint van G .G. Wool <16) met 3 en 2; C. J. van Scaardenburg (14) wint van J. Nielsen (20) met 4 en 2; M. A. van Roggen (10) wint van J. J. A. Steenhuis (24) met 3 en 2: E. Radelmej'er (24) wint van J. H. Stikker <24) met 2 en 1; A. M. Groskamp <8) wint van H. Göritz (23) met 7 en 6: H. S. Catz (14» wint van D. R. Hudlg (18) met 5 en 3; A. Jurjans (6) wint van J. van Wely (18) met 2 en 1. HENGELSPORT. WEDSTRIJD VAN L.F.C. L.F.C. houdt a.s. Zondag in de Nieuwe Vaart haar jaarlykschen vischwedstrijd, met een deel name van 80 leden. Aan dezen wedstryd zyn mooie pryzen ver bonden. met twee extra pryzen, één voor de grootste voorn en één voor de grootste bliek. Na afloop ls er prijsuitreiking op het Fluks - terrein. Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag ten name van 8882 nngez. Med.) DUIVENSPORT. HET OOSTEN N.B.v.Z. Wedvlucht vanaf Weert, afstand 130134 K.M. In concours 88 vogels welke om 2 uur met bewolkte lucht en Westenwind in vry- heid werden gesteld. De eerste vogel bereikte het hok om 3 u. 22 min. 18 sec. en maakte een gemidd. snelheid van 914,42 meter per minuut. De laatste pun ten tellende vogel om 3 u. 51 m. 12 sec. met 783,49 meter p. min. De uitslag is als volgt: Geel 1. 3. 14; Slngerling 2. 9. 16. 18; Jonk 4, 5. 22; v. d. Berg 6; v. G'ennip 7; De Romyn 8. 12. 20. 21; Schroder 10. 13; Houthoff 11, 17; Breedyk 15. 19. A.s. Vrydag inkorven voor Maastricht. DE BLAUWBAND (Alphen). Wedvlucht vanaf Compigne. In concours 99 duiven, die om 9.15 uur werden gelost. Uitslag: J. Rooda 1. 24, 27; H. Martens 2. 8. 9. 27. 31, 32; R. Goedhart 3; J. Vernes 4. 5; G. Dool C, 15; B. Rombouts 10; P. G. Borgers 11. 12, 16. 20; B. v. Egmond 13; H. Bauer 14, 17, 29, 33; R. Kuiper 18. 19, 21. 22. 30; A. v. Vegten 23; A. v. Walderveen 25; J. Tuinenburg 26; A. Landaal 28. Aankomst eerste duif 2. 3, 11; laatste 2, 22. 38. Eerste kampioen H. Martens; tweede J. Rooda. „DE WITPEN" (NIEUWVEEN). Wedvlucht vanaf Compiègne. Afstand 345 K.M. In concours waren 32 duiven. De dieren werden te half tien in vrijheid gesteld met Z.-O.wind. 1. D. Michilse 2.08; 2. Idem 2.10; 3. Idem 2.13; 4. idem 2.14; 5. idem 2,15; 6. W. v. Leeuwen Pz. 2.17; 7. idem 2.18; 8. idem 2.19; 9. F. Ver meulen 2,25; 10. J. v. Dijk 2.30; 11. J. W. v. Zoest 2.38; 12. C. v. Leeuwen 2,45. DAMMEN. Strijd KeilerRaichenbach begint op 1 October. Speelrooster vastgesteld. In de bestuursvergadering van den Ned. Dambond zyn verschillende speeldata vastge steld voor den match om het wereldkampioen schap Keiler—Raichenbach. De match vangt op 1 October te Amsterdam aan. waarna een rustdag volgt. De verdere verdeeling luidt: 3 Oct.: tweede party te Arnhem; 4 Oct.: 3de party te Amsterdam; 5 Oct.: rustdag: 6 Oct.: 4de partij te Amsterdam: 7 Oct.: 5de partij te Hengelo (O.); 8 Oct. 6de party <X>; 9 Oct.: rustdag; 10 Oct.: 7de partij te Amsterdam; 11 Oct 8ste partij (X); 12 Oct.: 9de partij <X); 13 Oct.: rustdag; 14 Oct.: 10de party te Diemen; 15 Oct.: 11de party te Amsterdam: 16 Oct.: 12de partij te Maastricht; 17 Oct.: rustdag; 18 Oct.: 13de party te Amsterdam: 19 Oct.: 14de party te Amsterdam; 20 Oct.: VOOR DINSDAG 30 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending 110011.30 voorm. en 6.307.00 R.V.N. 8.00 Gram.muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Omroeporkest 1100 Paedagogische causerie 11.30 Vervolg concert, m.m.v. solist (Om 12.15 Berichten) 12.30 Gram.muziek 1.15 Orgel spel i.30 Ensemble Jetty Cantor 2.15 Declamatie 2.40 Ensemble Jetty Cantor 3.30 Het Aeolianorkest (Gr.pl.) 4.30 Kinder koorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 Het Kovacs Lajos-orkest. (Gr.pl.) 6.30 Causerie „Het wezen der vryyheid" 7.00 Baarn's Man nenkoor en Baarn's Meisjeskoor 7.30 Cau serie „40 Koninklijke Jaren" 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Omroeporkest m. m.v. solisten 9.15 Reportage 9.40 Het Re- nova-kwintet 10.30 Gram.muziek 10.45 Sportreportage 11.00 Berichten ANP., Gragi.- muzlek 11.45—12.00 Orgelspel (Gr.pl.). Hilversum II, 301.5 en 415,5 M. KRO-Uit- zending. 8.009.15 Gram.muziek (Om circa 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist (1.00—1.20 Gram.muziek) 2.00 Voor de vrouw 3.00 Gram.muziek 4.00 Pianovooordracht (4.15 4 45 Gram.muziek) 5.00 KRO-Kamerorkest 5.45 Fellcitatiebezoek 6.05 Gram.muziek 6.10 KRO-Orkest 7.00 Berichten 7.15 Causerie over Boerhaave 7.35 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 KRO-Melodisten. m.m.v. solist 8.30 Radio- tooneel 9.15 Vervolg concert 9.45 Causerie „Aan den vooravond van Koninginnedag" 10.05 KRO-Orkest (10.30—10 40 Berichten ANP) 11.0012.00 Gram.muziek. Droitwlch, 1500 M. 11.20 Gram.muziek 12.05 Harrv Engleman's kwintet, m.m.v. solist 12.35 Voordracht 1.05 Gram.muziek 1.20 Declamatie 1.40 Gram.muziek 2.20 Het BBC-Northern-Ireland Orkest 3.20 Populair concert 3.35 Muzikale causerie met Gram. muziek 4.20 Het John Mc Arthur Kwintet 4.50 Gram.muziek 5.20 Klarinetvoordracht 5.40 Het Leslie Briedgewater Kwintet 6.20 Berichten 6.50 Viool en piano 7.40 Orgel spel 8.20 Voordracht 8.50 Amusements reportages 9.50 Gram.muziek 10.00 Be richten 10.25 Gram.muziek 10.55 BBC- Theaterorkest m.m.v. soliste 11.4512.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris. 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.20 Gram.muziek 12.40 Cantrelle-orkest 2.35 en 3.05 Gram.muziek 4.20 Zang 4.35 Pianovoordracht 5.20 Ellis-orkest 6.20 Pianovoordracht 6.35 Gram.muziek 7.20 Zang 7.35 Gram.muziek 8.35 Radiotooneel 10.3511.20 Trio Charron en soliste. Keulen. 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.30 Rheinische Landesorkest 12.20 Orkest van den Stadsschouwburg te Konstanz 2.30 Vroo- lijk concert 4.20 Omroeporkest 6.30 Zang en fluit 7.20 Meininger Landesorkest m.m.v. solisten 8.50 Fritz Weber's dansorkest en so liste 10.35 Gram.muziek 10.50 Vervolg dansmuziek 12.203.20 Weensch Kamerork. en volksmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20 Gram.muziek 5.20 Omroepsalonorkest en Gram.muziek 6.50 en 7.05 Gram.muziek 8.20 Cabaretprogramma 9.20 Omroepsym- phonie-orkest 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroep orkest 1.502.20 en 5.20 Gram.muziek 6.50 Pianovoordracht 8.20 Omroeporkest en solist 10.3011.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Liederen- concert 8.20 Berichten 8.30 Salzburger Mozart-orkest (Gr.pl.) (9.209.35 Politiek overzicht: 9.5010.00 Declamatie) 10.20 Be richten 10.50 Pianovoordracht 11.05 Be richten 11.20 Omroeporkest, m.m.v soliste en declamatie 1.15 Tijdsein 1.262.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADTO-CENTRALE. VOOR DINSDAG 30 AUGUSTUS, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 11,20 Parys Radio 12.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Brus sel VI. 14.20 Keulen 15.20 Parys Radio 16,20 Keulen 17.20 Brussel VI. 13.50 Brus sel Fr. 19.20 Keulen' 20,20 Brussel Fr. 21.20 Keulen 22,20 Brussel VI. 23,20 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.35 London Reg. 12,05 Droitwlch 12.35 London Reg. 16,20 Droitwich 20.20 Radio P.T.T. Nord of div. 20.50 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. rustdag; 21 Oct.: 15de partij (X); 22 Oct.: 16de party te Amsterdam. (X) Ten opzichte van de plaats, waar deze vier partyen zullen worden gespeeld, is nog geen beslissing genomen. In ieder geval is de hoofdstad bij deze match ruim bedeeld, zoodat deze partyen by voorkeur elders zullen worden geplaatst. 23. Thijs en PaddekwLstje bleven 'n poosje zeer verwonderd staren, naar heks Hatasaka's groot pakhuis vol met tooverwaren doch toen zij van de verbazing wat waren bekomen, heeft Thijs aldus het woord genomen: ,,'k Geloof niet, dat wij het al niet beter treffen konden en 'k ben heel blijdat wij de werkplaats van de heks hier hebben gevonden want nu kunnen wij het haar voorgoed onmoog'lljk maken om zich ln te laten met die slechte tooverzaken. Zij deed niets goeds, maar wel veel leed en als straf voor alles wat zij deed, zullen wij nu vlug alle dingen, die hier staan, kort en goed in duigen slaan. Dan heeft zij niets meer van die rare dingen over en dan is 't uit met haar getoover 1" Dat plan vond Pr>(H?kwistje daadlijk goed en zij begonnen dus vol moed. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11