KATWIJKERS Uit de Omstreken [ftDSCH DAGBLAD - Tweede Bled ralerdag 27 Augustus 1938 LOSSE NUMMERS RECHTZAKEN WEERBERICHT. VAN ONS BLAD ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AGENDA MUSEA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft veroordeeld: H. J. v. G. en J. P. v. G.. beiden te Voorscho ten. wegens overtreding van het M. en Rijw. Reglement, tot teruggave aan de ouders, zon der toepassing van eenige straf; C. A. S. te Made. wegens loopen op verboden grond, tot f.1 of 1 d.; J. v. d. B. wegens dronkenschap. 2 x gepleegd, 2 x drie dagen hechtenis: E. J. M. N. wegens overtreding der Arbeidswet, f. 10 of 4 d.; P. L. A. v. W. te Warmond, wegens idem. f. 7.50 of 3 d.; J. P. L. Voorhout, wegens idem 4 x f.5 of 4 x 2 d.; N. M. J. K. Wassenaar we gens in staat van dronkenschap een rijwiel be sturen. f. 10 of 4 d.; H. M. v. d. R. wed. J. K., Sassenheim. wegens overtreding der Leer plichtwet f.3 of 1 d.; H. v. R. te Katwijk aan Zee. wegens idem f.l of 1 d.; C. J. A. M. War mond. wegens i^em. f.3 of 1 d.; H. M. v. H.. Noordw.hout. wegens idem. f.10 of 4 d.; P. C. v. H. Noordw.hout wegens idem. f.20 of 8 d.; M. H. hvr. J. B. Katwijk aan Zee. wegens idem f.3 of 1 d.; M. S. Katwijk aan Zee wegens idem f. 1 of 1 d.; J. W. W. wegens idem. f.2 of ld.; A. v. B. hvr. D. H. Katwijk aan Zee we gens idem f.2 of 1 d.; M. v. D. Rijnsburg. we gens idem f.3 of 1 d.; L. N. Rijnsburg wegens idem. f.3 of 1 d.: H G. Katwijk aan Zee. we gens idem. f. 7.50 of 3 d.; W. Z. Rijnsburg. we gens overtr. der M. en Rijw.wet tot f. 15 of 5 d.; J. W. M. S. Rotterdam wegens overtreding der Motor- en Rijw.wet tot f. 75 of 25 d.; G. H. den Haag. wegens een tot den Spoorweg behoorend werk beschadigen, tot f.10 of 4 d.; J. A. U. den Haag. wegens overtreding der M. en Rijw. wet tot f. 15 of 5 d.; C. J. v. V. Alphen a. d. Rijn wegens overtr. v. h. Motor- en Rijw.-Reglement tot f.15 of 5 d.; H. M. C. den Haag. wegens overtreding der Motor- en Rijw.wet. tot f. 15 of 5 d.; C. B. zwerft, wegens te Voorschoten mu ziek maken zonder vergunning: f.l of 1 w. t.sch.; F. S. wegens overtreding der Pol.ver. v. d. Gem. Leiden: f. 1 of 1 w. t.sch.: H. W. F. M. wegens idem tot teruggave aan de ouders; P. v. D. wegens idem f.2 of 1 d.: A. S. wegens idem f.2 of 1 d.; P. L. wegens idem. f.2 of 1 d.; E. A. B. Maastricht, wegens idem te Noord- wijk. f.2 of 1 d.; P. G. wegens idem. f.2 of 1 d.; P. J. H. wegens idem. f.2 of 1 d.: J. P. te Rot terdam. wegens idem te Voorschoten, f2 of 1 d.; C. B. Noordwijkerhout, wegens overtreding der Jachtwet, f. 10 of 4 d.; C. J. E. v. d. S. Noordw.hout. wegens idem f. 10 of 4 d.; C. A. K. te Noordw. Binnen, wegens idem 2 x f. 10 of 2 x 4 d.: S. L. wegens overtreding art. 425 le lid W. v. S. f.3 of 1 d.: J. v. S. den B. wegens overtr. v. h. Motor- en Rijw. Regl. f.2 of 1 d.; P. J. wegens te Leiden deelnemen aan een voetbal spel. f.2 of 1 d.: A. v. S. den B. wegens te Lel den muziek maken, f.2 of 1 d.; H. v. R. te Leiden bloemen te koop aanbieden, f.2 of 1 d.: C. J. S.. zwerft, wegens idem. f.2 of 1 d.; I. le F., wegens overtreding der Pol. Ver. van Noord- wijk. f.2 of 1 d.: A. G.. wegens overtreding der Pol. Ver. der Gemeente Oegstgeest. f. 2 of 1 d.; H. K. wegens te Sassenheim zonder vergunning muziek maken, f.2 of 1 d. Waar geen woon plaats is vermeld is deze Leiden. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 768,3 te Sodénkyia. Laagste barometerstand 750,6 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke of Zuidwestelijke wind. Meest zwaar bewolkt tot betrokken. In het Noorden waarschijnlijk eenige regen, in het Zuiden weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. BCITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie in het Oosten verplaatst zich in Noordelijke richting en ligt thans over Zuid- Zweden. Zij heeft in Oost-Duitschland gisteren overdag nog zware regens gegeven, doch alleen in de streken Oostelijk van de Elbe (20 m.M. te Berlijn). De regens houden daar thans op, doch vallen nu in Zuid-Oost Zweden (Stock holm in de laatste 24 uur 17 m.M.). Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan beslaat een zeer groote uitgestrektheid en reikt van de grens der passaatstreken tot Groenland. Het gebied van lagen luchtdruk in het Noor den begint aan de Westzijde af te sluiten. Een laatste secundaire ligt hedenmorgen over Schotland en Ierland en brengt aldaar na een korten tijd van opklaring, opnieuw betrokken luchten en lichten regen. In Frankrijk en Zwitserland blijft het wind stil. De bewolking nam er echter toe en in de Alpen reiken de wolken tot bijna 3000 meter hoogte. Te Groningen viel gisteren overdag 4 m.M. regen: het midden, het Zuiden en het Westen van ons land bleef vrij van regen. WEER SOMST ANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parfjs. Windstil. 12 gr. C„ mooi. licht bewolkt. Londen: Windstil, 13 gr. C., afnemende mist. Berlijn: West. matig. 16 gr. C.. steeds lichte motregen. Nice: Windstil. 21 gr. C., mooi weer, veel be wolking. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). JfJOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 5 u. 05 min.: nam. te 17 u. 37 min. Voor Maandag. Voorm. te 5 u. 48 min.: nam. te 18 u. 20 min. HAARLEMMERMEER. Wij vernemen dat het bestuur van de Oranjevereeniging .Hoofddorp" nadat het bestuur van deze gemeente alsnog medewerking had toegezegd besloten heeft het spel „40 jaar onder Oranje", In plaats van in de Beurszaal. toch in de openlucht te doen plaats hebben en wel op het gemeentelijke concoursterrein op Za terdagavond 3 September. Ten raadhuize te Hoofddorp ls aan gifte gedaan dat in deze gemeente zijn gevonden: een mantel, een regenjas, een gouden ring, een fietstasch en een porte- monnaie met inhoud. Gisteren kwam langs den Geniedijk ln Haarlemmermeer een tweetal wielrijders met elkaar in botsing. Een hunner, de arbeider S. kwam daarbij zoodanig te vallen dat hij een sleutelbeen brak en onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. De ander kwam er met een paar lichte kwetsuren af. Het rij wiel van S. werd daardoor beschadigd. Mevr Berg-Velleman en de heer Klijnman Sr. hebben bedankt als bestuurs leden van de Ver. „Eigen Huls en Tuin" te Zwanenburg. HILLEGOM. Doot B. en W. dezer gemeente is tegemoet gekomen aan het verzoek van de Middenstandscentrale alhier wat betreft de winkelsluiting op 31 Augustus. 5 en 6 Sep tember a.s. Wie het wenscht, kan tot 12 uur 's avonds zijn winkel geopend houden. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer'' 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Licm OP VOOR FIETSERS C.a. 27 Aug.: op 8 u. 44; onder 20 u. 22. 28 Aug.: op 10 u. 92; onder 20 u. 47. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING". Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. De wielrijder A. de B. van de Meer burgkade stak de Voorstraat bit de Nieuwe Kerk over, terwijl uit tegenovergestelde lichting de auto van A. V. uit Alphen a. d. R n aankwam. Deze moest uitwijken en reed een verkeersbord omver, waarbij de auto beschadigd werd Hef Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. MAANS- OP- EN ONDERGANG Zaterdag: 8.31 nam. tot 5.33 voorm. Zondag: 8.29 nam. tot 5.35 voorm. LEIDSCHENDAM. Naar het Défilé. In het Patronaatsgebouw had een bij eenkomst plaats van de jeugdvereenigln- gen, teneinde te komen tot aanwijzing van afgevaardigden naar het défilé te houden in Amsterdam voor H. M. de Koningin. Aanwezig waren de St. Jozefgezellenver., Kath. Jongeren Middenstandsvereeniglng. de Kruisvaarders, het meisjespatronaat. Geref. Jongelingsver.. Geref. Jonge Man- nenvereeniging, Geref. Knapenvereeniging. Geref. Meisjesver., Herv. Meisjesvereeniging Eensgezindheid. Christ. Jonge Mannenver., Herv. Meisjesver en de Prlncevlag. De voorzitter de heer W. Bleys gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent het doel en de beteekenis van het défilé. Van Prot. zijde werd aangedrongen om de afvaardi ging samen te stellen 1 R.K., 1 Herv. en 1 Geref., waartoe werd besloten Verder werd besloten, dat de gezamen lijke jeugdorganisaties op 6 September as. voor het gemeentehuis zullen defileeren. Een verdwaald kind. Gisteravond omstreeks 8 uur werd aan de Stompwijkscheweg aangetroffen een ca. 7-jarig knaapje, dat verdwaald was. Het bleek bovendien dat het kind doofstom was. Na. voorloopig bij de politieman van B. liefderijk te zijn ondergebracht is het later in den avond afgehaald. Het bleek afkomstig te zijn uit het doofstommen- instituut Effatha te Voorburg. Een dames valpartij. Vrijdagavond passeerde aan den Veur- shhestraatweg een zestal dames per rij wiel. Een der dames bleef haken ln een langs den weg staand rijwiel, met het ge volg dat allen kwamen te vallen. De rij wielen waren echter zoodanig ln elkaar verward geraakt dat de rijwielhersteller K. er aan te pas moest komen om alles weer vrij te maken. De geparkeerde fiets kreeg ook schade, waarvoor me), van der M. uit Voorschoten zich garant stelde. Verschil lende der dames kregen wonden aan de beenen. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Houthuyzen. geb. Hammer - schmidt. zA M. Nleuwenbroek. geb Bou- man, z.; M. A. van Iperen. geb Tas. z.; C. J. Hoogweg. geb. v. d. Zalm. d. Het jeugdkoor van de Christ Gem. Zangver. Zanglust. heeft haar leden een uitstapje aangeboden. Vertrokken des ochtends om 9 uur was het eerste bezoek Schiphol. Na bezichtiging hiervan werd de tocht voortgezet naar Oud-Valkeveen, waar men zich in de speeltuin vermaakte en waar allen werden onthaald. 's Middags werd de tocht voortgezet via Hoofddorp naar Heemstede en een bezoek gebracht aan de uitspanning Groenendaal Te ongeveer 8 uur werd de terugtocht aanvaard, waarna te circa 9 uur het gezel schap weder hier aankwam. Gevonden: zak met meloenen, porte- monnaie, Lipssleutel gouden armband, vulpotlood, melkbus. Adres bureau van politie. LISSE. Loop der Bevolking;. Gevestigd: mej. G. H. v. d. Voort. Juliana- straat 144: mej. G. A. Westen. Heereweg 441c; J. C. Spit. Kanaalstraat 55; mej. E. de Wit. Kanaalstraat 217; mej. P. v. Stein, Heereweg 367; F. H. v. d. Berg en echtg., Heereweg 246; J. Ch. de Vos en echtg.. Kanaalstraat 128. Vertrokken: mej. A. J. Fransen, n. Ter Aar; A. B. van Dijk, n. Voorhout; G. W. Dekker, n. Leiden; mej. P. v. d. Stelt. n. Wassenaar; G. J. Prijkel. n. Roosendaal; mej. G. H. W. Lohmann, n. Nijmegen; Th. J. van Tol, n. Noordwijker hout; mej. C. H. Schoorl, n. Denekamp. Burgerlijke Stand. Geboren Wilhelmina Geertrulda. d. van P. J. Sprengers en Chr. C. Prins; Hendrika An drea. d. van H. Kardol en M. Weij; Gerardus Engelmundus en Johanna Maria. z. en d. van F. de Haas en M. J. van Steijn; Wilhelmus Adrianus Theodorus. z. van W. Zuiderduin en P. J. Roerade: Alida Christina, d. van P. A. Opdam en H. M. de Winter; Jacobus Abraham, z. van A. Wijsman en A. M. Onderwater. Overleden: Zwaantje Twigt. wed. v. A. Cor- nelisse. oud 80 jaar. Ondertrouwd: J. A. Snaar en M. G. de Haas: J. Mastenbroek en M. Boot: J. v. d. Leede en H. A. Steenvoorden. Gehuwd: P. L. Geerlings en M. A. Tolido; P. C. Borst en A. P. van Eijk. Afscheid kapelaan van der Togt. Onder zeer veel belangstelling heeft ka pelaan A. v. d. Togt afscheid genomen van de parochie aan de Beekbrug. Door ver scheidene sprekers werden de groote gaven van den scheidenden kapelaan naar voren gebracht. Kapelaan v. d. Togt dankte voor de waar deer end e woorden doch tevens voor de steeds ondervonden medewerking. Het was voor den kapelaan en de parochia nen een mooie avond. Kapelaan v. d. Togt heeft hier 6V« jaar gearbeid en vertrekt naar Castricum Gevonden: portemonnaie met in houd, paarlen halsketting, witte dames mantel, bruine portemonnaie. mantelcedn- tuur. Inlichtingen op het politiebureau. De ver. .Draagt Elkanders Lasten" zal op Koninginnedag een bloempjesdag orga nise eren. zoowel voor deze gemeente als voor den Lisserdijk en Hillegommerdijk. De harmonie „Trou moet Blycken" zal op Koninginnedag des avonds een marschconcert geven afgewisseld met Oranjeliederen in de gemeentelijke muziek tent aan de Veldhorststraat. De heer W. A. F. Gximme slaagde te Aalsmeer voor het examen voor het diplo ma bloemschikken en -binden. Geslaagd voor het examen coupeuse onze plaatsgenoote mej. P. Kapteln. groen en bloemen. Het enthousiasme hier voor bleek zeer groot te zijn. Allen willen medewerken. Voor versiering komen in aanmerking: Dorpsstraat. Havenstr., Zee straat, Nieuwe Duinstr., Schoolstraat, Ju- lianaplein, Emmestraat, Langevelderweg en Kerkstraat Voor elke straat is een com missie benoemd tot voorbereiding der werkzaamheden, terwijl ook de werkloozen, die er lust in hebben, mogen helpen aan de totstandkoming. Voor de financieele bijdragen zal ieder in de gelegenheid ge steld worden naar vermogen te offeren. De Oranjevereeniging stelt verschillende prijzen beschikbaar voor de fraaiste ver sieringen. OEGSTGEEST. Ten nadeele van den tuinder J. H. alhier. Is gisteravond van zijn bouwland een aantal kisten aardappelen ontvreemd. Hij had deze gereed gezet om te vervoe ren langs den Rijn. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJK. Verkoop van duingrond aan onze gemeente. Ingediend is een wetsontwerp houdende goedkeuring van den onderhandschen ver koop aan onze gemeente van duingrond. benoorden den vuurtoren te Noordwljk aan Zee (ongeveer 8 H.A. voor f. 54.680) De gemeente heeft dit perceel in koop gevraagd teneinde den grond als bouw- tereln te exploiteeren. De verkoop werd geconstateerd bij akte van 30 Mei 1938. Loop der Bevolking;. Gevestigd: J. H. v. d. Werf. Voorstraat 67- H. J. J v d. Werf. id.; C. J. Thonus en fam.. Q. van Uffordstraat 26; J. Heus. Wilhelmina- straat 43; E. B. Koeners. Langeveld 29; M P van Eeden. Voorstraat 116; s. J Oosterwltk Zwarteweg 20; C. Paardekooper en fam H Geestweg 18. Vertrokken: J. M C easterns, n. Rotter dam. Assendelftstraat 6 b; J. Th. Koemans n Den Helder. Kanaalweg 101: A. Kozak n. Sassenheim. Beukenlaan, pa Bader- C H v Duin, geb. Wynands, n. Noordwijkerhout. kor-' tenbachstraai 3; M. W. v. d. Berg. geb Zonne veld. n. Katwijk a. d. Rijn, Voorstraat 75. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Gerardus Antonlus z van W. Q. Schelvis en I. c. Wassenaar; Adriana d. van P. M. Korbee en G. Bruljnes: Leendert Hubertus Petrus z. van L. H M. Steenvoorde en J. C. Th. v. d. Raad; Nlcoiaas. z, van C. P. van Duin en L. A. Hazenoot; Henny, d. van K. K. J. Soetekouw en J. Broers OndertrouwdG. Th. Hulskamp en W. A wynands: P. Hermans en c. Steenvoorden; N. A. Duimsveld en C. J. M. Versteege- H G Koelewtjn en H A. Ruigrok: G B. van Rhyri en A. M. M. Andringa. Getrouwd: A. F v. Duin en C. H. Wynands; H. F. d. Berg en M. W. Zonneveld- H G v. d. Berg en A. Q. Hiep Overleden: Jacobus Smit, 65 Jaar. geh. met P. J. Steenvoorden. Naar wij vernemen, zal de burgemees ter, de heer J. B. V. M. J. van de Mortel van 8 September tot 3 October met verlof buiten de gemeente vertoeven NOORDWIJKERHOUT. VERG. BLOEMBOLLENCULTUUR. Voor behoud der saneeringsmaatregelen In café „De Zwaan" vergaderde de afd Noordwijkerhout van de Ver. voor Bloem bollencultuur (B.B.C.) De heer E. Oostdam Jac.zn opende en vestigde er de aandacht op, dat het allen leden goed bekend ls, waarom het hoofd bestuur deze algem. verg. te Haarlem op Maandag a.s. heeft doen uitschrijven. Het gaat n.l. om het voornaamste punt van den beschrijvingsbrief, welk punt door den voorzitter werd voorgelezen. Hierna werd gediscussieerd en gestemd over het vraagstuk der saneeringsmaatre gelen. Er waren 23 st vóór behoud en 6 st. tegen behoud dezer maatregelen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren E. Oostdam Jac.zn. en L. M v. Noort. Tot hun plaatsvervangers, de hee ren J. Zonneveld en W. Guldemond De vergadering as. Maandag te Haar lem zal ditmaal niet plaats hebben in het Krelage-huls. doch in het bekende gebouw in de Tempeliersstraat. In café ,,De Zwaan" had een groote bijeenkomst plaats van de Middenstands vereeniglng met als voorzitter den heer B. Buschman Het doel was te komen tot het plan om tijdens de a.s. feestdagen het ge- heele dorp luisterrijk te versieren met RIJNSBURG. DE A.S. FEESTELIJKHEDEN. Het programma voor de feestelijkheden op 6 September a.s. ls door het Oranje comité als volgt samengesteld: 8 uur voorm.: Koraalmuziek van den toren; 8.30: Zanghulde door de diverse vereenigingen; 9 uur: Optocht van de schoolkinderen; 11 uur: Vlaguitreiking bij het Raadhuis aan de deputatie voor de Nationale Jeugdhulde te Amsterdam: 12 uur: Keuring voor het Bloemencorso; 1 uur: Bloemencorso: 2 uur Ringrijden met tilbury's; 2 uur: Ringrijden met versierde rijwielen voor jongens en meisjes; 4 uur: Ringrijden met losse paarden; 4 uur: Stoe lendans; 5 uur: Tonnetje steken; 8 uur: Hindernlsbaan; 9 uur: Lichtstoet; 9iy0: Concert. Goed afgeloopen! De heer A. v. d. Mey kwam aan den Oegstgeesterweg in aanraking met de Noordwijker tram en werd een 10-tal me ters meegesleurd. Dr. Jonker kon geen ernstig letsel constateeren, zoodat dit on geval nog goed is afgeloopen. De Chr. Accordeon-Vereeniging ,Ad- vendo" maakte onder leiding van het be stuur in autocars een uitstapje naar het Gooi, waar aan verschillende bezienswaar digheden een bezoek werd gebracht. Des avonds werd een concert gegeven voor de N. C. R. V SASSENHEIM. Vacature chef-fitter. Door B. en W. Is ter voorziening in de vacature chef-fitter, gas- en waterbedrijf de volgende voordracht opgemaakt: 1. M. H. Breedeveld te Lelden. 2. F. W. Ouwe hand te Maassluis. 3. J. A. Vlasblom te Baam. Zwemdiploma':-'. Voor het zwemdiploma A der S. Z. V. slaagden de dames: P. F. M. GeleKra mer, Hill.dljk. J. v. d. Veld, J. Nieuwen- huls. W. Dekker- H. Heiïkus, J. Segers en C. dt Wreed e te Lisse: J. v. WerkhoWn be Voorhout: E. v. Leeuwen, R. Bader en Th. Verdegaal te Sassenheim en de heeren B. Annaert te Lissc. Voor het diploma B mej. R Rooyakker te Lisse. Raadsagenda. De gemeenteraad ls tegen Dinsdag 30 Aug des avonds half acht uur bijeen geroepen ter behandeling van de volgende agenda: 1 Notulen, Ingekomen stukken en mede- deelingen; 2. Vaststelling Havengeldver ordening-. 3. Wijziging Beheersverordening; 4. Wijziging legesverordening; 5. Nadere voorloopige vaststelling rekening over 1936; 6. Voorloopige vaststelling bedrijfs- rekeningen over 1937: 7. Balans en verlies en winstrekening Wonlngbouwvereenlgmg Vooruitgang": 8. Vaststelling honden belasting 1938 9. Wijziging begrooting begrooting 1938; 10. Loonen en werktijden los personeel en werktijden vast personeel; 11. Benoeming chef-fitter gas- en water bedrijf. voor het toelatingsexamen van de Middelb. Techn. School te Haarlem afd. Vllegtuigbouwkunde Slaagde onze plaats genoot J. H. A. Vooren. VOORHOUT. Weer mond- en klauwzeer. In deze gemeente ls de zoozeer door de veehouders gevreesde veeziekte mond- en klauwzeer, weer uitgebroken. In den afge loopen dagen werd ten gemeentehuize niet minder dan 7 aangiften van deze ziekte onder het vee gedaan. Voor den consument ls het dus raadzaam de melk ln den ver volge te koken 1 Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Sofia. D. van A. v. Dam en A P. v. d. Lans Johanna Petronella The- resla D. van J. J. Bel en J. M. Tetteroo Wilhelmina Martina, D van B. J. v. d. Ploeg en A. M. v. Seggelen Johannes Antonius Bartholomew, Z. van J. A. Venne en A. E. Hoogkamer. Gehuwd: G. C. de Groot 32 J. van Hillegom en P. C. Paardekooper 22 j. C. L. v. d. Lans 22 J. en M. H. Brama 19 j, Naar men zich zal kunnen herinne ren, kon onze gemeente bogen op het zeld zame feit. geen werkloozen te bezitten, daar deze meerendeels in enkele groote werkver schaffingsobjecten waren geplaatst. Even wel melden zich ln de afgeloopen week weer 24 werkzoekenden bli den gemeente lijken arbeidsbeurs aan. 22 hiervan kon den echter ook nog in werkverschaffing te werk worden gesteld, zoodat momenteel 2 werkzoekenden staan ingeschreven. WASSENAAR. Wedstrijden der Politieschietvereeniging. Door de Wassenaarsche politie sport- en schietvereenlging ziin onderlinge wedstrij den georganiseerd Bij het sluiten van dit schietfeest sprak de voorzi ter de heer A. S. Fogtelo. die ln het bijzonder welkom heet'e den loco-burgemeester den heer D. T Ruys de zich bereid had verklaard de prtl- zen uit te reiken. Voorts dankte hii de leden der commissie van organ'satie en hun helpers voor de goede regeling. Hierop reik te de loco-burgemees er de prijzen uit. Revolver om den Weis-wisselbeker: le pr. P. J. van der Krogt met 59 punten; 2e Zondag. Ned. Leger des Heils; Wijdingsdienst voorm. 10.30 uur en nam. 7.30 Verlossingssamenkomst. Voor Zondag. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3 en 8 uur nam. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 u. voorm. en 6% uur nam. Dinsdag. Den Burcht: L.C.O.V. „Tien ure heit de klok". 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: L.C.O.V. „Tien ure helt de klok", 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- genwerk „Ars Aemula Natura". 1017 uur (tot 12 September). Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 101214 en 25 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie is het. Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 912 en 25 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3 u Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la); Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en VA4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Legioen van Eer". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Rainbow on the river". Zondag van z—ï uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het meisje in de taxi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Bleeke Bet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraav: lederen werkdag 2 uur nam, en 8 uur nam.: „Suikerfreule". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 27 Aug. t/m Vrijdag 2 September a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502; G. F. Reyst, Steen straat 35, Tel. 136, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek,Wil- helmlnapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren v. Driesum, Kortmann, Lahr en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. pr. F. Hitzert met 51 en J. Sinke met 57 punten en nog 30 andere opvolgers Donateurs le pr. G. L. J. Holle met 47; 2e pr. Ph. van Ommeren met 34 en 3e pr. Douarière Baronesse Schimmelpenninck v. d. Oye 30 punten. Met pistool-buks en K.S.O. winnaar van het gouden horloge F. Hitzert met totaal 146 punten; beker Wassenaar Vooruit: le pr. p. j. van der Krogt met 150 punten: D. van Dijk met 149 en H. v. d. Werf met 144 punten. Rozenprijs G Velthuis winnaar van den beker uitgeloofd door C. M- D® Court van Krimpen. De komende feesten. In wijk Amstel zal het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin worden gehouden op Donderdag 1 Sept. a.s. Om 9 uur feestelijke rondgang: halieli aankomst optocht op het feestterrein naast de R.K. kerk. Verschillende kinderspelen. Ringsteken per fiets. Ringrijden voor o*3?.11 met paard en tilbury; alles om fraaie prij zen en kunstvoorwerpen. Volksspelen enz. WARMOND. De collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht f. 36. Een woord van dank aan de Ijverige verkoop sters ls op zijn plaats. Op de Dorpsstraat alhier heeft een aanrijding plaats gehad tusschen C v. slager en C. S., bakker, beiden alhier- Eerstgenoemde kwam met zijn transport fiets tegen de bakfiets van laatstgenoem den. De heer S. kwam met den schrt* vrij, doch de heer v. L. bekwam inwendig kwetsuren en een beenbreuk, zoodat nu zich onmiddellijk onder geneeskundige De- handeling moest stellen. Gevonden: Portemonnaie met inhoud, heerenhoed, dameshandschoen en 4 man den z.g. 'It muds bollenmanden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6