CHIEF WHIP FEEST- WEEK LOEB DE HEIDE BLOEIT De Leidsche Bioscoop-Programma's Buitenland LtlDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 27 Augustus f938 VISSCHERIJ-BERICHTEN Opklapbedden Divans Divanbedden Breestraat 161 zwemmen en zonnen gezond vermaak als toppunt van genot de beste sigaret voor Uw gezondheid ELTAX 666 KWALITEITS- NAAIMACHINES C. F. MEERPOEL LAATSTE ORGELCONCERT FEIKE ASMA. Feike Asma zal a.s. Maandagavond om I 8 uur 15 ziin laatste orgelconcert geven in j de Hoogland?che Kerk met een Drogramma. hetwelk eenize verzoeknummers bevat, als- mede fantasieën en varia ies over Neder- landsche volksliederen (zulks fer Inle'ding van den verjaardag van H.M. de Koningin). De toegang is geheel vrij. Gisteravond is de 7-jarige W. v. d. S. uit de Oosthavenstraat in de Haven te wa ter geraakt. De 35-jarige A. J. v. d. Born, wonende aan de Haven, sprong den dren keling geheel gekleed hia. slaagde erin hem uit de diepte op te duiken en bracht hem ongedeerd aan den wal. Een woord van lof komt den kranigen redder voorzeker toe. Toen de 26-jarige mej. M. v. d. B uit de Sophiastraat gisteravond in haar wo ning een rolletje zijde van den grond wil de oprapen, drong een haakpen, welke op haar schoot lag. zoo diep in het dijbeen, dat de Eerste Hulpdienst haar moest over brengen naar het Academisch Ziekenhuis, waar het voorwerp werd verwijderd. Alhier heeft zich de konijnenfokkers- vereen. ,,D. S. V." gevormd met aanvanke lijk 15 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren C. Castelein. J. Groeneveld en J. J. La Verveer. De welbekende firma M. Blitz, die' hier ter stede zaken exploiteert aan de Haar lemmerstraat 163 a en Breestraat 120, heeft aan eerstgenoemden winkel een belangrij ke uitbreiding gegeven door bij trekking van het aangrenzende perceel Haarlemmerstr. 103, waarin voorheen het Manufacturen- huis „de Waag" was gevestigd. Dit pand. waarvan het interieur geheel werd ver bouwd en gemoderniseerd, wordt uitslui tend ingericht voor den verkoop van ka chels en haarden, waarvan een groote sor teering staat opgesteld. De politie heeft alhier den 22-jarigen zwerver J. G. aangehouden, die ervan ver dacht wordt te Dordrecht een verduistering te hebben gepleegd. Hij is derwaarts over gebracht. SCHITTERENDE tocht op WOENSDAG 31 AUGUSTUS over de onvolprezen Veluwe via Utrecht, Pyramide van Austerlltz, Leus der Heide. Amersfoort, Hoevelaken, Garde ren, Uddelermeer. Apeldoorn, Heide van Teriet en Woeste Hoeve (riante vergezich ten), Arnhem, Doorn (Rosarium), Utrecht, Leiden. 6261 VOLWASSENEN p. pfi. 2.75 KINDEREN t/m 14 jaar fl. 2. Plaatsbespreken gratis doch noodzakelijk. CIngez. Med.) VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 27 Augustus 1938. Tarbot f. 1.22—0.92; Tong f. 2.10—1.16 per kg.; Griet f.35—12; Groote schol f.30—21; Middel schol f.24—20; Zetschol f.23—17; Kleinschol f 16.50—3.70; Schar f. 4.30—2.90; Kleine schel- visch f. 12.50—6; Groote gul f. 8.50—7.50; Kleine gul f 8—4.70; Wijting f. 3.10—250: Makreel f. 92.90 per 50 kg.; Kabeljauw f. 4422 per 125 kg.; Leng f. 0.35 per stuk. Besomming trawlers: Elie Cheneviere. IJm. 161, 240 m. f.1300: Maria Elisabeth. IJm. 114, 315 m. f. 1940 en de loggers KW. 74 met f. 1100: KW. 51 met f.770: KW. 107 met f.330; KW. 75 met f.360. DE ALGEMEENE TOESTAND. Sombere geruchten over T s jecho-Slowakije. Het Tsjecho-Slowaaksche vraagstuk neemt weer scherpere vormen aan. Naar het Duitsche Nieuwsbureau uit Praag meldt, heeft het bestuur van de Su- dcten-Duitsche partij een bekéndmaklng verspreid, waarin het zegt. dat de jongste aanvallen op onze makkers en Heden van onze volksgroep door ..marxistische terro risten" aantoonen, dat men te dpen heeft met een georganiseerd optreden, bedoeld om naar buiten den indruk te wekken alsof er in het Sudetenland nog tegenstanders van de beweging zijn, waarmee men reke ning moet houden. Tot dusver hebben de aangevallenen, op grond van de bevelen der partij van verweer afgezien, doch thans laat het bestuur zijn aanhangers vrij van hun recht op noodweer gebruik te maken, waarbij echter de wettelijke bcDalingen en grenzen streng in acht zijn te nemen. De minister van binnenlandsche zaken heeft direct gereageerd met de verklaring, dat alleen de politie het recht heeft op te treden. Intusschen dreigt die partijoproep gevaar van niet te schatten omvang ln het leven te roepen. Zoo kan het immers als vanzelf komen tot zeer bedenkelijke bot singen en deze zouden Duitschland gereede aanleiding kunnen geven tot ingrijpen Het blad van de Sudeten-Duitsche boe ren, de „Sudetendeutsche Bauerzeitung", een kopblad van de ..Rundschau" van Hen- iein, publiceert intusschen de vertaling van den tekst eener geheime mededeellng van de sectie-Praag der communistische partij. In deze mededeellng. welke aan alle lei ders van de stormorganisaties en propa- gandatroepen der communisten gericht is. wordt erop gewezen, dat het noodzakelijk is, de tactiek van de oartij te veranderen. Zij moet zich op een illegalen strijd voor bereiden. Daarom gelast de leider van de plaatselijke sectie der Komintern de vor ming van comité's van actie. Het uitgangspunt van de actie, zoo heet het verder, kan alleen op het platte land liggen, waar de politie niet over voldoende krachten beschikt, om de revolutionnaire actie direct te onderdrukken De centrale- Reichenberg krijgt opdracht, het ondermij- ningswerk reeds ln de tweede helft van Augustus te beginnen met de verspreiding van vlugschriften onder de Henlein-orga- nisaties. Deze vlugschriften, zoo wordt ver der gezegd, moeten ten deele aan het pro gram van de Sudeten-Duitsche partij wor den aangepast. Met het ondermijningswerk in Moravië (Uitgangspunt Olmuetz) moet reeds direct begonnen worden. De groep fabrieksarbei ders moet een groote activiteit ontwikke len, teneinde een groot kader ontevredenen te vormen. Voorts moet terstond een nauwkeurige lijst worden opgemaakt van steun ontvan gende emigranten, terwijl met de illegale buitenlandsche emigranten contact moet worden gezocht. Verzoeken om toezending van multlpli- cators moeten terstond worden ingediend, terwijl verzoeken om toewijzing van „voe dingsmiddelen" 'bedoeld zijn wapens, mu nitie. springstoffen) zoo mogelijk particu lier moeten worden ingediend en uitsluitend aan de leiders van de „politieke verdedi ging" moeten worden gericht De mede- deeling besluit met de woorden: „Kame raden, de klok slaat twaalf, weest gereed". Of dit echt of vervalscht is, staat nog niet vast. Een Tsjechisch blad meldde, dat Duitsch land verschillenden mogendheden zou heb ben meegedeeld, dat het zich verplicht zou kunnen zien de Sudeten-Duitsche eischen te steunen, wanneer er niet spoe dig een oplossing kwam t.e Praag en dat men hoopte (n.l. te Berlijn) dat een der- 6265 (ineee. Med i gelijke steun niet als een aanvalsdaad zou beschouwd worden. Van Offlcleele zijde te Londen wordt op de meest categorische wijze verklaard, dat de Engelsche regeering een dergelijke me- dedeeling niet ontvangen heeft. En ook Parijs ontkent. Het ultra-nationalistische Praagsehe blad „Naradny Politica" meldt evenwel, dat de Duitsche nota over een eventueele interventie in Tsjecho-Slowakije niet te Parijs, maar wel te Moskou is overhandigd. Het blad ziet daarin een poging van ze kere Duitsche militaire kringen om een bondgenootschap te verkrijgen met Mos kou. Het blad herinnert er ook aan, dat Duitschland in het conflict over de Mant- sjoekwosche grensheuvels de Japanners niet gesteund heeft. Moskou zou echter beslist verklaard hebben naar letter en geest het verdrag met Tsjecho-Slowakije te zullen nakomen! Men ziet: ernstige geruchten allemaal, die, ook al zijn ze onjuist, toch doen uit komen, dat de situatie als ernstig wordt aangevoeld. Runciman zet zijn besprekingen trots dit alles naarstig voort en ook volgende week liggen nog vele conferenties in het verschiet. Horthy's bezoek aan Duitschland wordt natuurlijk ook ln het geding gebracht. Men gelooft, dat de bèlofte, welke Horthy aan Hitier tijdens zijn bezoek aan Berlijn heeft kunnen doen niet verder gaat dan de inachtneming van welwillende neutra liteit ingeval van een Conflict met Tsje cho-Slowakije. r De Engelsche pers over den toestand. De Daily Mail verklaart te vernemen, dat de Duitsche regeerinj Belgrado en Boekarest verzocht heeft neutraal te blij ven voor het geval van Interventie in Tsjecho-Slowakije. De inkleeding van het verzoek is ter ken nis van de Fransche regeering gebracht. Men gelooft niet. dat Roemenië en Zuid- Slavië voornemens zijn het Duitsche ver zoek in te willigen. Het blad dringt aan op bespoediging der Britsche herbewape ning. De News Chronicle meldt, dat van Rib- bentrop alle diplomatieke vertegenwoordi gers in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika bijeengeroepen heeft om met hen een on derzoek in te stellen naar de mogelijke reacties in Amerika van een Europeeschen oorlog. In het bijzonder zal men aandacht wijden aan den groeienden invloed der Vereenigde Staten in Zuid-Amerlka en het daardoor toenemende verzet in het geheele Amerikaansche continent tegen de Duit sche politiek in Midden-Europa. De Times acht de Duitsche perscampagne tegen Tsjecho-Slowakije ontoelaatbaar en en toch niet duur Dan naar: ALLEEN BREESTRAAT 171 - TEL. 2657. Levering uit voorraad ADLER - LADA PFAFF - DÜRKOPP - HUSQVARNA. 6258 (Ingez. Med.) zegt, dat Simon in ziin rede de gelegenheid zal hebben ei aan te herinneren, dat de Britsche politiek bliift. zooals zii door Chamberlain in Maart uiteengezet is. Met een toespeling op Henderson's stap pen te Berlijn Op 20 en 21 Mei zegt het blad. dat die politiek sedert Maart twee maal bevestigd is. Fransche persstemmen. Schrijvende over het Tsjecho-Slowaak sche vraagstuk vraagt de „Jour" zich af. met het oog op de houding der Duitsche pers, of de Duitsche regeering niet van de eerste de beste gelegenheid gebruik zal maken om de officieuze bemiddeling van Runciman af te wijzen. De „Figaro" gelooft, dat de vrede gered kan worden en heeft vertrouwen in den arbeid van Runciman. De „Populaire" zegt, dat door de Sude- ten-Duitschers uitgelokte onlusten onmid dellijk door de wettige autoriteiten onder drukt zullen worden, tenzij Duitschland openlijk met zijn leger tusschenbeide komt. Dan zou Europa zich geplaatst zien tegenover een duldelijken aanval en een bewust ultgelokten oorlog. Men weet, wat daarvan de gevolgen zouden zijn, men weet dat ook te Berlijn. De ontwikkeling van den toestand heeft de betrekkingen tus- scnen Frankrijk en Engeland slechts ver stevigd. Men behoeft te Berlijn niet te twijfelen aan de vastbeslotenheid der beide groote democratische mogendheden. De „Action fran?alse" schrijft dat Duitschland, indien het Frankrijk en de wereld wil onderwerpen aan een vuurproef, op den actieven tegenstand van Engeland en waarschijnlijk van de Vereenigde Sta ten zal stuiten. PALESTINA! DE BOMAANSLAG TE JAFFA. Officieel wordt thans medegedeeld dat bij den bomaanslag te Jaffa drie en twintig menschen om het leven gekomen zijn. Na den aanslag werd er geschoten en met steenen gegooid. De woedende Arabieren deden aanvallen op den politiepost en de banken. Eén Arabier werd doodgeschoten, toen de politie vuurde op een menigte, die een bankgebouw wilde bestormen. Troepen patrouilleeren door de stad om plundering te voorkomen. De toestand is iets rustiger geworden, doch men vreest nieuwe onlus ten. Winkels en banken zijn gesloten; des avonds mag niemand zich op straat bege ven. Het is ook tot ongeregeldheden gekomen op den straatweg Jeruzalem-Jaffa, waar de lijken van twee doodgeschoten Joden zijn gevonden. Het verkeer is op last van de politie gestaakt. ZUID-SLA VIE. Reconstructie van het kabinet. Generaal Miloetin Neditsj,. chef van den generalen staf, is tot minister van oorlog en marine benoemd in de plaats van gene raal Lioebomlr Maritsj. De afgevaardigde Nikola Kaballn is minister van handel ge worden en vervangt Milan Verbanitsj als zoodanig. Tenslotté is Mlletitsj als minister van lichamelijke opvoeding vervangen door Mirko Boeïtsj. burgemeester van Spalato. In zekere kringen is men van meening, dat de reorganisatie der regeering niet al leen oen personeeLsmutatie ten doel heeft maar een aanwijzing is dat de politiek der regeering ten aanzien van Kroatië veran dert. Daar, zoo zegt men, de manifestatie van 15 Augustus ter gelegenheid van het bezoek van Matsjek alle bruggen tusschen den leider der Kroatische oppositie en de regeering afgebroken heeft, zou Stojadlno- witsi besloten hebben, de politiek van con- sderatie jegens de Kroa'ische oppositie te laten varen en een krachtiger houding aan te nemen. Intusschen moeten deze mededeeiingen onder reserve aanvaard worden, daar een officieele uiteenzetting ontbreekt. De nieuwe minister Kalabin is Kroaat doch voorstander van de onverbreekbare eenheid van Zuid-Slavié. Boeïtsj behoort tot de groep, die onlangs van de partij van Matsjek naar de regeeringspartij ls over gegaan. Geruchten, dat reeds spoedig parlements verkiezingen zouden worden gehouden ziin nog niet officieel bevestigd. Verwacht U gasten? Verhuurt U Kamers? Komt U slaapgelegenheid te kort? zeer voordeelig bij Woninginrichting Desverkiezend zeer gemakke lijke betalingsvoorwaarden. 6256 anges. MedJ Trianon-Theater, In onzen tijd heeft men reeds vaak kennis gemaakt met z.g. „wonderkinderen" Vooral op filmgebied is dit geen zeldzaamheid. Een nieuwe ster echter, die den naam „wonderkind" ten volle verdient is de jeugdige Bobbie Breen. Gisteravond zijn wij in de gelegenheid ge weest met dezen kleinen zanger kennis te maken en wat wij te hooren en te zien kregen, heeft ons versteld doen zitten. Wat een magnifiek stemgeluid bezit dit kerel tje en wat een acteer-talent legt hij bo vendien nu reeds aan den dag. Hij is in deze rolprent een wees, die zijn ouders in den Amerikaanschen strijd verloren heeft en nu liefdevol opgevoed wordt door een negerin Toinette, geheeten. Door tusschen- komst van een geestelijke komt het ventje in het huis van zijn verloren gewaande familie in New-York. Hier kan hij niet wennen, doch door zijn innemende manie ren en zijn lieve stem wint hij het hart van zijn oude grootmoeder een prach tige creatie van May Robson en met haar en den butler, met wien hij den eer sten dag reeds vriendschap gesloten heeft, keert hij naar zijn geliefde Toinette terug. Dit is in het kort de inhoud van deze zeer mooie film, welke door haar prachtige zangscènes van begin tot eind intense be wondering afdwingt. Voor de pauze „Het getrouwde school meisje". Dit is werkelijk een niet dikwijls voorkomend geval, doch daar trekt Kathe Riedel, de zeer Jonge echtgenoote van professor Henning, zich weinig van aan. Door de drukke bezigheden van haar man, verveelt zij zich en besluit ze weer terug te gaan naar het gymnasium om haar afgebroken studie van voor haar huwe lijk te voltooien. Zij hoopt haar man dan met een einddiploma te kunnen verras sen en doet het daarom buiten zijn mede weten om. Door de voortdurende afwezig heid van zijn vrouw, wordt de professor echter wantrouwend en hij gaat haar van minder aangename zaken verdenken. Zoo doende wordt deze tweede schooltijd van Kathe niet dat wat zij er van verwacht had. Te rechter tijd komt professor Hen ning echter achter de waarheid en Kathe is zeer gelukkig als zij de plaats van „die Frau Professor" weer in kan nemen. Gusti Huber is het schoolmeisje, een rol die haar volkomen ligt. Hans Moser en Theo Lln- gen zorgen voor den humor. Al met al een uitstekend programma! Casino-Theater. Nu er allerwegen in het land feest gevierd gaat worden, moet een bioscoopprogramma eveneens dezelfde toon doen klinken. En die toon wordt wel licht het best gevonden in een film van eigen bodem. Men heeft kunnen lezen, dat er ook in „de Jordaan" feest gevierd zal worden en „Bleeke Bet", welke film even eens een Jordaanschets ls, laat derhalve min of meer iets van de typische sfeer ln dat bekende stadsdeel van Amsterdam zien. Het begint al met den groentenwinkel van Bleeke Bet, waar de intrigue haar oor- sprong vindt. Haar dochter Jans is ver- liefd op een zeeman, Ko, wat niet naar den zin van Bet is. Zij wil liever Jans lie ver getrouwd zien met Hannes, den zoon van buurman Van Santen, met wien Bet duistere zaakjes opknapt. Bet gaat zelfs zoover, dat ze een telegram van Ko, wan neer hij schipbreuk geleden heeft, verdon keremaant, zoodat Ko verdronken gewaand wordt. En zoo komt het, dat Jans en Han nes tóch zullen trouwen, maar op het goede oogenblik verschijnt Ko plotseling I in levenden lijve ten tooneele en kan nog juist het huwelijk verhinderen. En aleer I de lotgevallen van Jans en Ko tot een goed einde zijn gekomen, hebben er heel wat Jordaan-gebeurtenlssen plaats gevon den. Aaf Bouber en Johan Elsensohn zijn de voornaamste krachten, doch ook Fientje de la Mar en Sylvain Poons mogen met eere genoemd worden. Johan Heesters, Jopie Koopman en Jan van Ees assistee- ren de hoofdfiguren met min of meer succes. De tweede film Ls „Het gevecht op den rotswand", een film volgens het bekende recept gemaakt: vechtpartijen, intrigue, en goed spel van Kermit niet te ver warren met Ken-Maynard. De jubileumfilm „Veertig jaar Koningin" waarover we eenige dagen geleden reeds zeer waardeerend schreven, maakt even eens deel uit van het program. Luxor-Thater. De uitstekende Fran sche film „Het Legioen van Eer" laat zich verdeelen in drie episoden. Het eerste deel van twintig minuten spelens is eigenlijk het einde: de plaats van handeling ls de rechtzaal, waar luitenant Vallin veroor deeld wordt wegens zelfverminking. Zijn hand is door een kogel getroffen en op een vraag dienaangaande, antwoordt hij, dat dit het gevolg is van een ongeluk met een revolver. Maar deze verdediging accep teert de rechter niet en zoo wordt hij ontslagen uit den dienst. Niettemin ligt er een waas van geheimzinnigheid over het gansche geval. En in de volgende gedeel ten zien we de ware toedracht der zaak. Het tweede deel brengt de vriendschap van luitenant Vallin met kapitein Rabrau in beeld. Beide mannen vinden elkander in den strijd tegen rondtrekkende stam men. Was de rechtzaal-scène geladen met een beklemmende spanning, de opnamen in de Sahara blinken vooral uit door de schoonheid van het beeld. Zie eens zoo'n troep kameelrijders in de kokend heete woestijn rijden of dat gevecht in nauwe bergspleten! De cameraman moet van deze streken, 2300 KJM. ten Zuiden van Algiers gesmuld hebben Het derde tafe reel ten slotte leidt tot het conflict, wan neer Vallin kennis maakt met de vrouw van Dabrau. Vallin wil het huwelijk van zijn besten vriend niet ongelukkig maken en besluit te vertrekken. Wanneer hij af scheid neemt van Dabrau's vrouw, betrapt Dabrau zijn vrouw plotseling met een an- der, dien hij in het duister niet herkent. Hij lost eenige schoten op den vluchtenden minnaar. Eén daarvan treft Vallin in de hand. En om zijn vriend en diens vrouw te sparen, verzwijgt hij voor de rechtbank deze feiten.... en zóó brengt deze held het grootste offer van zijn leven. „Het Legioen van Eer" treft vooral door zijn gave regie en zuiverheid van beeld. Doch ook het spel van Charles Vanel en Abel Jacquin Ls prachtig afgestemd. De kleine rol van Pierre Renoir als den verdediger, valt op door een sterke expressie. „Rare gasten in het hotel" ls een amu sant verhaal met een verrassend slot, over een hotel, dat aan prijsschommellng on derhevig ls. Charles Wlnninger, het ge- noegelljke „heertje op leeftijd" draagt het gansche verhaal, en bezorgt menig vroolijk moment. Rex-Theater. De film „Sulkerfreule" naar het bekende boek van Henri van Wermeskerken, speelt grootendeels ln In- dlë. Van der Kooy, machinist op een sui kerplantage, is zoo juist teruggekeerd van zijn verlof uit Holland, waar hij zijn vrouw heeft achtergelaten. Bijzonder lang zal zijn „vrijheid" echter niet duren, aangezien zijn vrouw, wantrouwend gemaakt door kennissen, met betrekking tot hetleven van haar man in Indië, het veiliger acht hem achterna te reizen. Haar aankomst verwekt een ware con sternatie, omdat v. d. Kooy ook een doch ter heeft, van wier bestaan Bet je niet het minste vermoeden heeft. U begrijpt, dat dez toestand aanleiding geeft tot de meest gecompliceerde voorvallenWij zullen echter over den inhoud van deze film niet meer verklappen. Op voortreffelijke wijze worden de hoofdrollen vertolkt door Louis Borel (v. d. Kooy), Aaf Bouber (Betje v. d. Kooy), die door haar Amsterdamsche ac cent sterk op den lachlust van het publiek werkt, Annie van Duin, het onbevangen niets vermoedende dochtertje, dat ook veel bijdraagt tot het groote succes van deze film, Louis de Bree, die ook nog de rol moet vervullen als vader van Dolly en Johan Elsensohn, directeur van de suiker plantage. Voor de pauze draalt een aardig muzi kaal filmpje en als tweede hoofdfilm „De Vliegende Zot" met als hoofdrolvertolker Joe Brown, die als altijd door zijn „muzi kale" geluiden en grimassen een flinke dosis humor opdient. Een film, die ons van het begin tot het eind boeit door de vele spannende momen ten. Het geheel vormt een programma, dat een gang naar het Rex-Theater ln de ko mende feestweek ruimschoots waard ts. Het Lido-programma brengt deze week vóór de pauze een geestig teekenfilmpje en een schets, waarin een weerbarstig paard de hoofdrol vervult. Voorts staat het programma in het teeken van het a.s. Regeeringsjubileum door een zeer uitge breide reportage van de regeering van H. M. Koningin Wllhelmlna, samengesteld uit Polygoon's archief. Wij schreven daarover reeds eerder. De hoofdfilm na de pauze, „Het Meisje in de Taxi", met Fred Astaire in de hooid- rol is een geestige verfilming van het vroolijke boek van P. G. Wodehouse. ge titeld „A Damsel in Distress". Wij krijgen daarin een geroemd danser te zien, die bij het damespubliek zeer geliefd is, doch van die belangstelling zelf niet erg gediend ls. Om zijn bewonderaarsters te ontloopen. vlucht hij in een taxi, waarin zich ook Lady Alice verbergt om te ontkomen aan de achtervolging van den butler Keg8s' wien door haar tante is opgedragen haar gangen na te gaan. Om elkaar vaker te kunnen ontmoeten huurt Jerry de dan seur (Fred Astaire) een landhuis in de buurt van het statige kasteel van Lad? Alice's vader en weet ook door allerlei vermakelijke manipulaties in het kasteel door te dringen. Na vele verwikkelingen, waarbij vooral de scènes in een Lunapars zeer komisch zijn, komen Lady Alice en Jerry tot elkaar en eindigt deze film me' het gebruikelijke „happy end". De ziek bij deze film is nog geschreven doo den onlangs overleden componist Gershwin en wordt ten gehoore gebrar' door de band van Ray Noble, die de to schillende vroolijke melodieën uitstekke:n tot haar recht laat komen, „A Damsel Distress", is een film met verrassend inhoud en zeer vele geestige spelmoment terwijl een meesterlijke solodans van 'J Astaire, de z.g.n. drumdans, een pakkei slot vormt. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2