CORRESPONDENTIE Oplossingen Goede oplossingen Beste raadsel nichtjes en -neefjes, Denkt er aan: dezen keer nog uit sluitend insturen naar Bureau Leidsch Dagblad. Tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. Nu Is voor de meesten de vacantie uit, de school weer begonnen, maar nóg is het niet uit met pleizier. Want nu staat het feest van onze Koningin voor de deur. een feest voor allen. En een heel bijzonder feest ctit jaar! Natuurlijk weten jullie wel, waarom. Veertig jaren heeft onze Konin- ging geregeerd over ons land; wat een langen tijd. nietwaar! Dit is zeker een feit om feestelijk herdacht te worden. En zoo hoop ik, dat ook jullie de volgende week jullie deel aan de feestvreugde zullen hebben. En verder hopen jullie met mij, dat alle feestelijkheden, optochten en spelen door mooi weer begunstigd mogen worden. En aan het schoolleven zijn jullie weer gewend? Kunnen jullie vingers de pen weer bes uren wat is dat onwennig den eer sten keer! en is er Jn jullie hoofden weer teruggebracht, wat er in de vacant e uitgeioopen was? Want een klein beetje schoolkennis verlies je wel in die weken. Maar dat is spoedig weer in orde; eerst een weekje achterwaarts met leeren, en dan voorwaarts. Ook !n de afgeloopen week ontving ik nog vacantlegroetjes van hier en daar. Dat zijn steeds prettige verrassinkjes voor me. De afzenders lezen hun naam in de corres- ponden'ie hieronder. Bouwe Broers Boven raadsel Hl was je naam als inzender weggevallen. Heb je je raadsel wel herkend? Piet J. Boogaarts Ik ben heel blij met je groet; wel bedankt voor deze mooie kaart. Als de zwemtijd voorbij is. hoop ik weer geregeld wat van je te hooren Johan en Jan Spijker Ook hartelijk dank voor de ansicht; dit is een mooie plek. Jullie zijn ver weg geweest; en ik vind het prettig, e merken dat jullie mjj niet ver geten zijn. Annie Schneider Ja. ik heb ook bruin gebrande gezichten om mij heen. Wat heb jij toch veel gezien en genoten in je vacantie. En je hebt me nog meer te ver- telleai? Drietal Lam an Jullie hadden een goede vangst met vis.schen, jij vooral, Paul. Ja, op de Vrijdagmarkt zijn heel wat dieren te zien; het is daar wel een zeer gemengd concert. Zusjes Meinema Hartelijk bedankt voor jullie mooie ansicht. Het uitstapje is dus geheel doorgegaan en zoo had jullie vacantie nog een prettig slot. Rika de Graaf Je kaart geeft een aar- dlgen indruk van het dorp. Welbedankt voor je groet; aardig dat ie aan mij dacht Je hebt het zeker best naar je zin gehad. Jannetje van Kampenhout Vertel me maar gauw. hoe het speeltuinfeest geweest is en hoe jij het er met de wedstrijden hebt afgebracht. Jettie Heyloo Jij kunt ook heel voldaan op je vacantie terugzien. En dit laatste uit stapje is een fijn besluit: lest. best! Nico Smit Kom, kom. zoo'n groote droefheid om het eind van de vacantie. Je moet weer even wennen na alle vrijheid. Ik denk, dat je het nu op school ook weer prettig vindt. Zusjes Weeda Ook weer met pleizier op school? En Marie heeft haar eers e Fransche lesje reeds te pakken? Fijn hè! Greti Kips Wat een prettige uitstapjes verleden week, twee dagen achter elkaar. Zoo'n mooien getikten brief krijg ik niet vaak van raadselnlch4 jes, Dan een anderen keer met Lydi samen, hé? Piet de Best Bedankt voor je raadsel tje; het is echter nogal bekend. Cobi Bekkers Je brief door je zelf ge schreven was mij weer een goed teeken. Gelukkig houd je nog enkele vacantle- weekjes over, om zelf van mee 'e genieten. Zoo slecht als bij jullie, was het weeT bij ons nie verleden Zondag. Bij jullie dus goed raadselweer! Houd je me nog eens op de hoogte? Mijn beste wenschen voor je Tante en hartelijke groeten voor jullie allen. Geertrui de Groot Je hebt mij op twee manieren van je mooie uitstapjes ver_ teld Voor de eerste, je mooie ansiclv be dank ik je hartelijk. Ik ben wat blij met zoo'n vacantie-groet. En met de tweede, je brief ben ik ook heel blij. Je hebt veel moois gezien Ja, ik begrijp, dat je op de Pier met veel welbehagen in mantel of cape kroop. Lydia Bo er mans Ik denk, dat je weer prettig geleerd hebt deze week. Feliciteer je Grootouders van mij Zateidag; het is een heuglijk feit; en zij, en jullie allen, zullen dankbaar gestemd zijn dien dag. Ria Devilé Graag neem ik je op in onzen raadselkring Hartelijk welkom. Vier oplossingen zijn voldoende, maar ook hier geldt: hoe meer, hoe liever. Dit is ook vet s'andiger voor het geval je een oplossing fout mocht hebben; dan houd je nog een voldoend aantal goede oplossingen over. Anny Bekooy Ik begrijp best, dat je je voorloopie nog maar liever bij je kleine luchtreisjes houdt. Nu kun je praten van een fiets-, tocht" en niet meer van een fietstochtje". De laatsfe week ook nog pleizier gehad? Co ba Verlind Ik meen dit raadsel reeds van een ander te hebben in mijn voor raad. Dat merk je dan wel in de krant. Nóg is het niet uit met de pret! Alida van der Holst Het was dus een mooie en een vroolijke tocht naar Schip hol. En het fietstochtje naar D. was een prettig slot van de vacantie. Corrie van Weizen Je hebt heel wat kunnen zien dien langen dag. Maar er is ook veel te zien en je zult je geen oog en- blik verveeld hebben. Vond je het ook sprookjesachtig mooi in. het Aquarium? Janny van Groeningen Het spijt me, dat er juist nu een raadsel van je in staat, nu Ie de stad uit gaat. Maar dat kon ik niet we'en. Hopelijk wordt de krant thuis voor je bewaard. Dan zie ie ook, dat je één oplossing te weinig had dezen keer. Nu. dat overkomt de beste wel eens. Met de ver huizing. Maar dat er nu zoo iets moois en nuttigs om je arm zou prijken, had ik niet kunnen denken! Wat blij en verrast zul jij geweest zijn! Wil je moeder van mij harte lijk bedanken voor haar brief? Tini Overduyn Ik feliciteer je nog met je overgang, al doe ik dit wat laat. Wat zul je nu fijn rijden op je autostep! Daar heb je van kunnen genieten in je vakantie weken Truusje Sluymer Ja. hoe lang de vacan tie ook is. toch gaat zij om; aan alles komt een eind. Maar...., ook jij hebt, evenals de anderen, weer feest in het vooruitzicht. Niek Bakker Het werd een la'ertje voor je met Tante's verjaardag Jy vond dat na tuurlijk fijn. Zoo was ik ook vroeger hoor. Wat heb lij nog lang vacantie! Rietje Brandt Wat laat naar bed ver leden week! Laat, maar fijn hè? Hier vlak boven kun je daar ook iets over lezen. Ja. die kleine tandjes staan zoo lief. Jij zult EHie nog menig keertje laten schateren van de pret! De Sep'embermaand brengt heel wat pretjes bü jullie. Bep Crama Groet Neeltje en wensch haar verdere beterschap van mij. Haar raadsel wachtte nog op een beurt in den voorraad. Zij zal blij zijn, weer cauw thuis te mogen komen. Jan Crama Je kunt niet altijd vacantie hebben; dat zou je heusch vervelen. Ben je al weer aan school gewend? All Rensink Hartelijk welkom Ja je was al aangekondigd Ook ik hoop nog vaak oplossingen van ie te mogen ontvangen Pieter W. Martijn Het is wat leuk', al iets voor het volgend jaar in het vooruit zicht te hebben. En er is in zoo'n groote stad zooveel nieuws voor je te zien. Alida Stikkelorum Ja, zij heeft het heel prettig gehad. En zij was natuurlek heel erg verrast door de ansicht. Tot mijn spijt kan ik je raadseltje niet plaatsen; het is te bekend. Koosje Stikkelorum Je schrijft keurig met inkt iederen keer. Een beetje veran derd kan ik je raadseltje gebruiken. Dank je wel. Jan Bronsgeest Jij gaat fijn mee feest vieren. Wat prettig hè, en dat zoo vlak na de vacantie. Wat weet jij te verrassen! Zusjes Hartevelt Het zijn aardige raad seltjes. alle geschikt. Welbedankt. Ik ge niet steeds van je mooie brieven, Prijna; fijn postpapier, en prachtig geschreven. Mlen Verstraaten In de eerste plaats feliciteer ik je nog met je feestdag. Zoo heb je weer een heerlijk dagje vlak na de vacantie. Je hebt een leuk uitstapje ge maakt. Maar ik denk, dat je niet graag je kleeding zoudt willen ruilen met de meis jes daar! Aardig om te zien, maar lastig om te dragen. Je broertje had leelijk pech. Hen nie Legeer Ik begrijp, dat je door al je vacantie-genoegens niet aan een brief toekwam. Je hebt gezelligheid om je heen gehad, gefietst en genoten. Over en kele maanden zul jij ook zoo goed zwem men, als je geregeld oefent. Groet je je beide vriendinnen, zijn zij ook zooveel uit geweest? Drietal de Vos Jullie hebben je nu goed weten te amuseeren bij elke weersgesteld heid. De vacantie eindigde nog feestelijk voor jullie. Graag hoor ik over dien dag. Liesje van Driel Jullie ook weer boven water? Natuurlijk ben ik daar blij om. Het gaat mij net als de Juffrouw op school: ik ben bid, mijn kinderen weer terug te heb ben na de vacantie. Terug te „zien" kan ik natuurlijk niet zeggen! Je weet; ik hoor graag vacantienieuws. Henny van Driel Natuurlijk vind je het juist zoo prettig in VI.. omdat Je er anders niet bent ,en er alleen in de vacan- ties logeert. Wij hebben het ook naar onzen zin gehad. Annie van der Vos Het boek „Kruimel tje" ls mij wel bekend. Zoo heb je je tijd ook goed kunnen besteden. Lydi Boon Wat ben je fijn uitgeweest met Greti! En het is goed gelukt met de raadsels: alle oplossingen goed. Drietal van Vliet Dat waren twee heer lijke dagen achter elkaar, naar Wouden berg en Schoorl. Aaltje weet dus voorplan ten te zorgen; zij was zeker zeer in haar schik? En in Ter Aar en Artis ook genoten, het was een goed gevulde vacantie. Verder heeft Marietje mij zeer nieuwsgierig ge maakt! Jo Drabbe De zeebaderij heeft zoo een onaangenaam staartje voor jullie gehad. Ik hoop, dat nu alles weer in orde is. Je moet nu „fit" zijn voor Zondag. Weer veel succes; als altijd zul je je beste beentje wel voorzetten. Je bent nu goed toegerust met den koffer. Leny Moraal Je schrijft weinig maar wijze woorden in dezen brief. En dat is heel veel waard! Mientje van Egmond Nu heb ik je niet eens behoeven te missen, merk ik. Prettig te lezen, dat je zulke leuke dagen hebt ge had. En nu kijk je verlangend uit naar dc volgende week. Je hebt een werkzaam aan deel in de feestelijkheden; doe goed je best Janny Swaak Ik heb geen nieuwe raadsels van je in de enveloppe gevonden. Ja, het ls heel gezellig, samen de raadsels op te lassen. Je vindt meestal meer met z'n tweeën. Jannie van Biezen Neen, je had geen goede tijding. Het wil nog maar niet. Mijn allerbeste wenschen en hartelijke groeten. Riekje Leemans Nu hebben we een nikkertjes-geheim, hè! Vertel me volgende week, of er nog een bijgekomen is. Natuur lijk verlang je weer naar school na zooveel vrije weken. Tot slot wcnsch ik jullie nog veel genoe gen voor de feestelijkheden op 31 Aug. en 3 Sept. de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevrouw M. J. Boterenbrood, der raadsels uit het vorige nummer. 1. Het zijn niet alle koks, die lange messen dragen. 2 Loodgieter. 3. Volendam; Heiligerlee; Medemblik; Vlis- singen. 4. Augustus; Ans, (Ada) uur, Gijs (Ger), Urk, sla, tol, uit, som. 5. Om hun hals. 6. Harl. 7. Narcissenstraat; taart, Arie, Sara, cent, i Assen. 8. Lemmer; 1, emmer. ontvangen van: Piet de est, Cobi Bekkers, Truida Over duyn, Tini Overduyn, Truusje Sluymer. Ida Maria de Graaf, Annie Schipper, Rite Ml-1 zée, Niek Bakker, Rietje Brandt, Jan Cra ma, Beb Crama, Annie Schneider, Geertrui de Groot. Emma de Groot, Lylia Boter- mans, Jack de Geus, Suze de Geus. Ria De vilé, Anny Bekooy, Coba Verlind, Alida van der Holst, Corrie van Weizen. Frans Pison, Willem Laman, Marietje Laman, Paulus Laman, Ali Rensink, Jannetje van Kam penhout, Jettie Heyloo, Nico Smit, Marie Weeda. Lientje Weeda, Greti Kips, Pieter W. Martijn. Alida Stikkelorum, Koosje Stik kelorum, Jan Bronsgeest, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, Prijna Hartevelt. Mien Ver straaten, Hennie Legeer, Toos de Vos, Ma rietje de Vos, Joke de Vos. Liesje van Driel, Annnie van der Vos, Lydi Boon, Adriaan v. Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jo Drabbe, Leny Moraal, Mientje de Water, Willy van Rijn, Mientje van Eg- mond, Janny Swaak, Jannie van Biezen, Riekje Leemans.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18