U.V.S.-Ajax M ïcforfa water IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bisd Vrijdag 26 Augustus 1938 Voetbalwedstrijd SPORT (aanvang 4.30 u.) Korfbaiwedsfrijd Fluks-Haagsche Twaalftal (aanvang Ie helft 5.15) Neem 'n AKKERTJE WEERBERICHT. AGENDA THIJS IJS M DE TOOVERSLAiïGEiï ZATERDAGMIDDAG A.S. OPENING U.V.S.-SPORTPARK AAN DEN WASSENAAR SCHE WEG VOETBAL. Bondselital Juventus. Samenstelling onzer ploeg. Het Nederlandsch bondselftal. hetwelk op 7 September a s. in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen de kam pioensclub van Italië, Juventus, zal spelen, is als volgt samengesteld: Deel: Van Male (Feyenoordi. Achter: Weber (A.GO.V.V.) en Cal- denhove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feyenoordi, Ande- riessen (Ajaxl en Van Heel (Feyenoordi. Voor: Draeger (DW.S.l, Van der Veen (Heraclesi. Dumortler (D.O.S.I, de Vroet (Feyenoordi en J. de Harder (V.U.C.). Zoowel de reserves als de scheids rechter zullen nog nader aangewezen worden. SELECTIEWEDSTRIJD VOOR HET ALPHENSCH ELFTAL. Voor den selectiewedstrijd, die morgenmiddag op het Alphen-terrein gespeeld wordt en ten doel heeft de commissie een overzicht te geven Aan het beschikbare spelersmateriaal, ten einde op 3 September a.s. een zoo sterk mo gelijk elftal in het veld te kunnen brengen, zijn de elftallen als volgt samengesteld: Doel: Britsemmer; achter: Dongelman en Domburg; midden: Stakenburg. Reumermanen Goedhart; voor: v. Egmond. Verkerk, Jonge- neel. Bezemer en Bergshoeff. O Doel: v. Heusden; achter: Versluis. Bout hoorn; midden: Vriesekoop, Bergshoeff en Idenburg; voor: Mulder III. v. Egmond, Huigen, Pierot, v. Leeuwen. LUGDUNUM I—ROUWKOOP. Zondag zal om 4 uur op het „Roodenburg"- terrein een wedstrijd gespeeld worden tusschen bovengenoemde elftallen, ten bate der Eerste Leidsche E.H.B.O.-Brigade. Zittribune 75 cent - le rang (staanplaatsen) 40 ct. - 2e rang (staan plaatsen) 30 cent -Werkloozen (op vertoon van beurskaart) 15 cent - Jongens 15 cent - Rijwielstalling op het terrein a 5 cent. Het terrein is gemakkelijk te bereiken met de trams van de H.T.M. en Z.H.T.M. Vanaf station Leiden 10 minuten gaans. 6213 N.B. Op alle Eltax-bussen en taxi's en trams van de Z.H.T.M. U.V.S.-vlaggen. (lnges Med.» L.W.S.P.V.C. Morgen te 3 uur speelt L.W.S. tegen P.V.C. op het terrein van Fabrieksarbeiders aan den Wassenaarscheweg. bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid enx. 6205 (Ingez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur 769. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand: 771.8 te Sodankyia in Finland Laagste Stand 750.6 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noordelijke tot Westelijke wind. betrokken tot zwaar of half bewolkt. Later opklarend. Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De continentale depressie heeft zich iets naar het Westen verplaatst en het gebied van betrokken luchten aan haar Westzijde, heeft zich in den vroegen morgen over ons land uitgebreid. De dalingen van den luchtdruk in het gebied van lagen luchtdruk in het Noord- Westen naderen de Noorsche kust. Hoewel de rug van hoogen luchtdruk over Scandinavië belangrijk smaller geworden is. is de verbinding tusschen de beide gebieden van hoogen lucht druk in de Poolzee en in het Zuid-Westen op den oceaan tot nu toe gehandhaafd gebleven. Het laatste gebied is zeer uitgestrekt; het reikt van het Kanaal tot aan de grens der sub tropen en breidt zich nog ver naar het Noor den uit. Het gebied van zware regens bleef be perkt tot Oost- en Midden-Duitschland. Het meeste viel weer te Breslau (25 m.M.), de krachtige winden in het Oostzeegebied hielden op. In Schotland en Ierland heerscht thans windstilte en is het weer gedeeltelijk bewolkt evenals in Frankrijk en Zwitserland. In de Al pen blijft het weer mooi. doch boven de hooge toppen breiden zich nog wolkenbanken uit. De temperatuur is er weer normaal geworden (Saentis plus 5 gr.. Jungfraujoch minus 1 gr.). De vochtigheid is iets toegenomen. Het U.V.S.-Sportpark. Door het U.V.S.-bestuur daartoe uitgenoo- digd. werd de Pers gistermiddag nogmaals in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan het nieuwe U.V.S. Sportpark aan den Wassenaarsche weg. dat morgenmiddag officieel door den burgemeester zal worden geopend en dat thans zoo goed als voltooid mag worden genoemd. Aan het einde van den Wassenaarsche weg, waar de blauw-witten met ingang van morgen een nieuwe periode ingaan, heerschte een stem ming. zoo wel bekend bij het treffen der laat ste toebereidselen voor een of ander groot ge beuren. Nijvere handen waren bezig met het aanvoeren en aanstampen van het laatste aan tal kubieke meters kolengruis, waarmede men rondom het terrein de staantribunes heeft aangebracht. Elders toerde een U.V.S.'er, die zich. zooals zoovele zijner clubvrienden, voor zfjn vereeniging verdienstelijk maakte, met een maaimachine over de fraaie grasmat, ter wijl een schilder de laatste hand legde aan het beschilderen van de groote zittribune. Moeilijk hadden de blauw-witten, en met hen sportlievend Leiden, een beter gelegen en fraaier terrein kunnen denken dan dit sport park en zeer zeker zal morgen ieders bewon dering en waardeering uitgaan naar datgene wat hier door vele ijvere U.V.S.'ers ls gepres teerd. Rondom het hoofdterrein dat, zooals wij reeds in een vorig artikel schreven,, tonrond is gemaakt (het midden ligt n.l. 40 c.M. hooger dan de zijkanten) treffen wij een omrastering aan. welke met harmonica-gaas geheel is dicht gemaakt. (Dat laatste is een geschenk aan de vereeniging van de donateurs onderling). De staantribunes, welke zich rond het geheele veld bevinden, waarborgen aan duizenden toe schouwers een goed overzicht, terwijl de groote zittribune nu beter tot haar recht komt dan aan den Kanaalweg. De bijterreinen, twee in getal, mogen, evenals het daarnaast gelegen korfbal- terrein. waar de vereeniging „Fluks" haar wed strijden zal spelen, met eere worden genoemd. Ook hier ligt een fraaie grasmat met een goede drainage. De cantine tenslotte is al even grootsch en modern als het geheele sportpark. Een frissche groote ruimte, waar buffet, tafel tjes en stoelen keurig staan opgesteld, biedt de gelegenheid tot een gezellig zitje waarbij men dan 'de buffet pachter heeft goede plannen) maar te bestellen heeft. U.V.S. kan trotsch zijn op het geheel, waar. naar te hopen is. een nieuwe periode van trioml en voorspoed zal worden ingeluid voor de Leidsche tweede klasser „Uit Vriendschap Saam". In verband met de openings-feestelfjkheden meldt men ons dat te klokslag 4 uur de eerste loopers van U.V.S.. S.L.F. en Fluks van het oude terrein aan den Kanaalweg zullen ver trekken. De route is als volgt: Kanaalweg (start), Hooge Rijndijk, Plantage, Levendaal. Steenschuur, Rapenburg, Kort Ra penburg. Prinsessekade, Steenstraat. Stations weg. Rijnsb. weg. Wassenaarsche weg. De Nederlandsche Cricketbond zal morgen middag vertegenwoordigd zijn door het be stuurslid jhr. Feith, VEREENIGING TE KOUDEKERK. Te Koudekerk is thans, zooals reeds was aan gekondigd. definitief een voetbalclub opgericht. Het bestuur is samengesteld als volgt P. van Kempen, voorz.; B. van Vegten, 2e voorz.; L. de Jong. secr.-penningm.; G. van Klaveren, 2e penningm.; J. Hakenbrok, commissaris. Morgenmiddag zal Koudekerk I haar eersten wedstrijd spelen tegen A.R.C. III. SPORTDAG „MORSCHKWARTIER" Zondag heeft „Morschk war tier" haar sport dag tegen „Sportman", dat op bezoek komt met vier elftallen. De wedstrijden vangen om 10.15 uur aan en zijn achtereenvolgens: Morschkwartier adsp.Sportman B. adsp.; Morschkwartier IIISportman VMorsch kwartier IISportman III: Morschkwartier I Sportman I. Sportman I komt met het volledige elftal uit, waarmede zij in de 4e kl. K.N.V.B. zal spelen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 13 gr. C„ mooi. half bewolkt. Londen: Windst, 14 gr. C. ochtendnevel, mooi. Berlijn: N.W. wind, 16 gr. C.. regen. Nice: N.N.O. wind, 22 gr. C, goed .veel wolken. LUCETTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 's middags: 17 gr. C. (63 gr. F.). HOOG WATERT IJ OEN i'E KATWIJK a. 7,EE Voor Zaterdag. Voorm. te 4.24 uur; nam. te 16.54 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur 18% gr. C. Zweminrichting .De Zijl", 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICD1 OP VOOR FIETSERS e.». Vrijdag van 8.33 u. n.m. tot 5.31 u. v.m MAAN wxi, 26 Aug.: op 7.24 uur; onder 19.59 uur. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord speerwerpen. Fin brengt het op 77.87 meter. Geen land ter wereld kan bogen op speer werpers. zooals Finland er heeft. Worpen van boven de 70 meter zijn in dit athletiekland heel gewoon en dus is het niet te verwonderen, dat op het nummer speerwerpen Finland de hege monie bezit en dat men daar de wereldrecord houders kan vinden. Gisteren is dat opnieuw gebleken. Tijdens locale atletiekwedstrijden te Karhula heeft Yrjoe Nikkanen het wereld- en Europeesch re cord met 64 c.M. verbeterd en gebracht op 77.87 meter. De oude records stonden op naam van zijn landgenoot Matti Jaervinen. die op 18 Juni 1936 te Helsingfors een afstand van 77.23 meter berekt had. Aan alle voorwaarden, noodlg om een record te doen erkennen, is voldaan. Zelfs bleek bij het nawegen, dat de speer 10 gram zwaarder is dan voorgeschreven, zoodat de schitterende prestatie van Nikkanen, welke bij een lichten wind, welke schuin tegen stond, werd verricht, hierdoor nog aan waarde wint. In 1899 werd voor het eerst het spuerwerpen in de wereldrecordlijst opgenomen. In totaal ls dit record 28 maal verbeterd, steeds door een athleet uit een der Noorsche landen. Sedert 1930 beheerschen de Finnen dit nummer. Nadat de Zweed Lundquist in 1928 voor de eerste maal met een worp van 71.01 meter de 70 me- tergrens overschreden had, nam Matti Jaervi nen de hegemonie over. Acht malen deed Jaer vinen zijn naam als wereldrecordhouder speer werpen Inschrijven, totdat dan vandaag zijn landgenoot Nikkanen de traditie van Finlands speerwerpers heeft voortgezet. ZWEMMEN Wedstrijden in de Zijl. Politiewedstrijden en Leidsche kampioenschappen. Gisteravond werden onder zeer groote be- langsteling in de Zweminrichting de Zijl bo vengenoemde wedstrijden gehouden. Onder meer gaven van hun belangstelling blijk o.a. de heer R. J. Meyer, Commissaris van Politie, de heer J. J. v. Stralen. Wethouder en enkele raadsleden en Inspecteurs van politie. Voor den aanvang werd door den voorzitter der L.P.S.V., den heer J. de Boer een openings woord gesproken. Hierna werd met het afwerken van het pro gramma een aanvang gemaakt. 50 M. schoolslag juniores (Politie): 1. van Haren, Rotterdam 39 1/5 sec.; 2. Wielaard idem 39 3/5; 3. W. v. 't Hof, Den Haag 412/5; 4. W. Kuit, Delft 43. 100 M. schoolslag seniores (Politie): 1. Kem per. Rotterdam 1.24; 2. De Hoog id. 1.27 4/5. 50 M. vrije slag juniores (Politie): 1. v .d. Helden Rotterdam 35 2 5; 2. Wielaard ld. 36 2/5 3. W. van 't Hof Den Haag 39 3/5; 4. Slump, id. 40 3/5. 50 M. vrije slag dames, kamp. van Lelden: 1. Rle Blom «De Zyi) 39 4/5; 2. J. Blok (De Zijl) 42 2/5. 100 M. vrye slag heeren. kamp. van Leiden: 1. F. Tegelaar (L.Z.C.) 1.111/5; 2. J. Blansjaar (De Zijl) 1.113/5; 3. J. de Looff (De Zfjl) 1.14 2/5. 50 M. rugslag Jr. (Pol.): 1. Broekweg (Rot terdam) 43 sec.; 2. v. d. Helden ld. 44 1/5 sec.; 3. R. Troost Lelden 511/5; 4. v. d. Tuuk id. 57 4/5. 50 M. schoolslag (dames), kamp. van Leiden: 1. Bep Arnoldus (De Zijl) 46 2/5; 2. M. de Boer A.Z.C. 54 2/5. 100 M. schoolslag (heeren) kamp. van Lei den: 1. W. Geeve (De Zijl) 1.31; 2. P. v. d. Zan den (L.Z.C.) 1.361/5. Reddingzwemmen in Uniform (Pol.) Om den Trianon-beker: 1. de Vries (buiten mededin ging) 36; 2. van Hilten winnaar Leiden 39 1/5. 50 M. rugslag (dames) (kamp. van Leiden): 1. Bep Arnoldus 491/5. 100 M. rugslag (heeren) (kamp. van Leiden): 1. J. Kapaan. De Zijl 1.34 2/5; 2. F. Tegelaar L.Z.C. 1.42 2/5. 3 x 50 M. wisselslag estafette Jr. (Pol.): 1. Ploeg Rotterdam 1.55: 2. id. Delft 2.231/5; 3. ld. Lelden 2.34 2/5. 3 x 50 M. wisselslag Estafette, kamp. van Leiden: 1. De Zijl I, J. Kapaan, Geeve, J. Blansjaar 1.54 3/5; 2. De Zijl H. Kapaan, W. Hasselbach, J. de Looff 1.581/5. 3 x 25 M. wisselslag Jr., persoonlijk: 1. v. 't Hof Den Haag 1.10 2/5; 2. De Hoog Rotterdam 1.15; 3. Wielaard, ld. (gedlskw.) 1.45 1/5. 3 x 50 M. vrije slag. heeren, kamp. v. Leiden: 1. L.Z.C., Tegelaar, Spoor, H. v. d. Reyden, Lut, Versluis 2.45; 2. De Zijl J. Arnoldus, J. Kapaan. A. Sanders, J. de Looff, J. Blansjaar 2.45 3/5. Popdulken (Pol.) Jr. Met hurkval te water: 1. A. Lampe Delft 27 2/5: 2. v. Hilten Leiden 33. Na afloop werd gespeeld een waterpolo wed strijd tusschen de eerste zeventallen van de Zijl en A.Z.C. (Alphen aan den Rijn). Spoedig ge lukte het de Zijl met een goed geplaatst schot de leiding te nemen. 10. Toen een der Zijl speelsters wegens opstellen binnen de 2 M. lijn het water werd uitgezonden, was de stand on middellijk weer gelijk 11, waarin voor de wisseling geen verandering meer kwam. Onmiddellijk na de hervatting moest een Zyi- speelster uit het water wegens wegzwemmen voor het fluitsignaal. A.Z.C. werd toen veel sterker en maakte spoedig 2—1. Geen der par tijen slaagde er in meer in te scoren, zoodat het einde kwam met onveranderden stand. Verder werden nog gespeeld de wedstrijden: Zijl-comb.A.Z.C.-comb, en de Zijl 4Rotter- damsche Politie zevental met als uitslag re spectievelijk 61 en 14. Aan het einde der wedstrijden heeft de heer De Vries uit Rotterdam, voorzitter van den zwemkring Zuid Holland van den Ned. Politle- Sportbond zijn bewondering uitgesproken over de sportieve houding der deelnemers. Tevens dankte hij allen, die aan het vlotte en goede verloop der wedstrijden hebben bijgedragen. Mevr. Wendell zwemt over het Kanaal. WIELRENNEN. De wereldkampioenschappen. Dc laatste trainingsuren te Amsterdam. Nadat de laatste dagen alleen het groepje Nederlandsche sprinters onder leiding van Guus Schilling, alsmede de Deensche en Engelsche ploegen onder toezicht van Jacobsen en den oud-wereldkampioen Bailey in het Olympisch Stadion te Amsterdam hun bivak hadden op geslagen. zijn thans ook de andere renners ge leidelijk binnengekomen en hebben zij het bonte wielervolk, dat telkenjare ter gelegenheid van de wereldkampioenschappen samen pleegt te komen, met eenlge tientallen vermeerderd. Toch zijn zij er nog lang niet allen. De ama teurs zijn reeds in grooten getale en bijna com pleet aanwezig, doch de beroeps-sprinters en ook de stayers komen blijkbaar zoo laat mo gelijk. Zoo misten wij tot dusverre nog altijd een wereldkampioen Scherens, die het blijkbaar beter vindt om zich in eigen omgeving in Bel gië voor te bereiden en zoo zijn evenmin de sprinters Gérardin. Falck Hansen. Michard, Renaudin, om slechts de belangrijkste te noe men. tot dusverre op de baan verschenen. Ook de stayers laten nog verstek gaan, hoe wel zij toch reeds morgenavond aan den slag moeten. Maar voor hen geldt hetzelfde als voor de profsprinters; zij kennen de baan op hun duimpje en behoeven er dus geen kennis meer mee te maken. Alleen de beide Hollandsche stayers Wals en Groenewegen zijn druk aan het oefenen ge weest en uit den ijver, waarmede zij hun rondjes gedraaid hebben, mag men afleiden, dat het hun ernst is met dit wereldkampioen schap. Te oordeelen naar hun verrichtingen zijn zij beiden in uitstekende conditie. Wals draait soepeler dan ooit en ook Groenewegen, die zich nog altijd niet al te best thuis voelt achter den motor, zagen wij er tal van razend snelle rondjes uitpersen. Wij noteerden zelfs ronden van 20 sec. voor hem. hetgeen overeen komt met een snelheid van 90 K.M. Zoo weinig professionals er op de baan te vinden zijn, zooveel amateurs zijn er. Vooral de Denen maken een uitstekenden Indruk. Stevige gezonde knapen, wien het zeker aan kracht niet ontbreekt. Doch ook wat hun uiterlijke ver zorging aangaat, komen zij best voor den dag. Uniform gekleed in blauwe blazers en grijze broeken en tijdens de trainingsuren in blauwe trainingspakken gestoken, vormen zij een bij zonder net groepje, dat bovendien bijzonder ijverig oefent. Hun favoriet is Chr. Nielsen, de Deensche amateursprintkampioen, die zich al spoedig goed op de baan thuis voelde. De Engelschman Bailey, die sinds jaar en dag met de verzorging der Britsche amateurs is belast, is niet bijzonder optimistisch gestemd over de verrichtingen zijner pupillen. „Voor Engeland", zegt hn, „zijn zij wel goed. maar in dit gezelschap zullen zij weinig kans hebben". Hij wijt dit aan het gebrek aan goede banen in Engeland, waardoor de ontwikkeling van de wielersport steeds wordt tegengehouden. Gistermiddag, vrij laat tegen den avond, ver schenen nog de Italianen op de baan. onder aanvoering van den voorzitter van den Ita- j liaanschen Wielerbond, Ferri. Hun verschijnen veroorzaakte natuurlijk het noodige opzien, want terecht worden in de eerste plaats Loatti I en daarnaast ook Astolfi tot de groote concur- renten onzer Hollandsche amateurs gerekend Veel deden zij echter niet en voor dezen eersten middag bepaalden zij zich er toe zich wat los te rijden en de spieren wat soepeler te maken. Onze landgenoot Arie van Vliet is gisteren aan een ongeluk ontsnapt. Hij kwam in volle spurt uit de laatste bocht, toen zijn stuur brak I Gelukkig liep het goed af. Zondag. Ned. Leger des Heils: Wijdingsdlenst voorm. 10.30 uur en nam. 7.30 Verlossingssamenkomst! BIOSCOOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; „Legioen van Eer". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Rainbow on the river". van «4- i uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het meisje in de taxi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zon- das doorl voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Bleeke Bet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, '/oensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur, Rex-Theater, Haarl.straai: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Suikerfreule". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 t/m. Vrijdag 26 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek M. Boekwijt. Breestraat 74, tel. 552. IN SMAAK EN KWALITEIT fs en bltfft ONOVERTROFFEN 6206 (Ingtz. Med.) DE RONDE VAN HET WESTEN. De vijfde étappe van de Ronde van Westen, welke over een afstand van 212 k.m. werd verreden van Nantes naar Lorlent, was weinig spannend. Uitlooppogingen kwamen vrij wel niet voor. Het werd te Lorient een massa aankomst. waaruit tenslotte de Belg de Raes als sprintwinnaar te voorschijn kwam. Plet van Nek eindigde in een groep op de twaalfde plaats en ging In het algemeen klassement twee plaatsen naar voren, zoodat hij thans als 28ste geklasseerd staat. NIEUW SWIFT. DAMMEN. DAMCLUB „LEIDEN". Door de feestcommissie was in het club lokaal van D.C.L. een variatie-avond belegd. Deze begon met een gongwedstrijd, welke zeer in den smaak viel. Daarna werden ter op lossing enkele mooie doch niet te moeilijke eindspelen opgegeven, waarvoor vele prijzen uitgeloofd waren. De laatste opgave demon streerde het Hoogeland-systeem ln zijn een- voudigsten vorm. De voorzitter der feestcom missie. de heer P. Olivier, wekte allen op het te bestudeeren en deed de mededeeling. dat 7 September as. speciaal voor dit systeem is ge reserveerd. Twee ex-wereldkampioenen, t.w. De Haas en Hoogland zullen dien avond leiden. Tot slot van dezen avond, waarop de feestcom missie met trots kan terugzien, gaven de gebrs. Olivier nog een alterneerende simultaanvoor- stelling. KORFBAL. PERNIX II'sGRAVENDEEL. Morgen speelt Pernix II op haar terrein aan Kanaalweg tegen In 15 uur en 25 minuten. De Duitsche zwemster mevr. Wendell heeft het Kanaal overgezwommen in den tijd van 15 uur 25 minuten. De zwemster is Woensdagavond van Kaap Griz Nez gestart en bereikte na een tocht, welke door gunstigen wind en stroom vlot ver liep, de andere zijde. Zij is in de vlsschersboot, welke haar op haar zwemtocht begeleidde, reeds weer naar Calais teruggekeerd. Ook het vorig jaar had mevr. Wendell ge tracht het Kanaal over te steken, zonder suc ces evenwel. Zij is thans de 24ste. die over het Kanaal gezwommen is. ZEILEN. MET EEN ZEILBOOT OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. In nieuwen recordtijd. Gisteravond is Heinrich Garbers (Hamburg) met zijn jol „Windspiel" aan den steiger van een zeilclub te Brooklyn gemeerd, na een tocht over den Atlantischen Oceaan in Westelijke richting. Garbers is 52 dagen geleden van Kaap Flnlsterre vertrokken en bereikte het licht schip ..Ambrose" vijf dagen sneller dan zijn landgenoot kap. Schlimbach, die het vorige jaar met zijn „Stoertebecker" in recordtijd den Atlantischen Oceaan had overgestoken. Toen Garbers aangelegd had, deelde hij mede, dat hij op 22 Mei Cuxhaven verlaten had en via Dover en Falmouth naar de Azoren gevaren was. Vandaar had hij alleen koers gezet naar de nieuwe wereld. Slechts tijdens de ochtend en avondschemeringen heeft hij enkele uren kunnen slapen. Sedert Maandag had hij niets meer gegeten, daar de voedingsmiddelen, welke hij nog bij zich had, bedorven waren. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert als der» Kanaalweg tegen 's Gravendeel om het I inleiding van de Golfweek op Zateradg 28 Aug. kampioenschap 2e klas C.K.B. van Zuid Hol- -en wedstrijd tegen Bogey met bisques, land L- winnaar heeft het recht om op 17 i Zondag wordt gehouden een matchplay wed- SepteJiüc: ?..s. in Zeist uit te kómen om het strijd om den Palace Hotel wisselbeker voor kampioenschap van Nederland 2e klasse C.K.B. heeren en een matchplay wedstrijd om den W. De toegang tot het terrein is vri). |F. v. Heukelom wissclbeker voor dames. Gisteravond werd de tiende competitierit ver reden, waarbij de A. en B. klassers over een afstand van 52 K.M. moesten rijden. In de A-klasse verrichtte W. van Rooyen een goede prestatie door Lodewijk- te kloppen. Se- gaar werd derde, terwijl N. de Romeyn. welke buiten mededinging reed een zeer goede vierde werd. De uitslag was: 1. W. van Rooyen, 52 K.M. in 1 uur 27 min. 57 sec.; 2. Alb. Lodewijks; 3. M. Segaar; 4. N. de Romeyn; 5. Jac. de Groot. In de B-klasse toonde Fr. v. d. Berg dat hij weer goed in vorm komt en wist hij zoowaar de overwinning te behalen, terwijl Hintzbergen met de tweede plaats genoegen moest nemen. Noest kan in deze categorie het tempo steeds goed volgen en werd een goede derde, terwijl Laven weer opgaf. In de C-klasse won J. v. Klinken de 35 K.M. ln een prachtigen tijd van 1 uur en 3 min., terwijl het nieuwe lid J. Wurzer tweede werd. M. J. van Kampen wist de derde plaats te be zetten, terwijl het nieuwe lid Jansen vierde werd. Fr. Blom deed zeer verkeerd door op te geven. t Zondag heeft Nieuw Swift een clubontmoe ting tegen de Rotterdamsche Leeuw, bestaande uit een 1 uurs koppelwedstrijd, achtervolging, klassementwedstrijd voor nieuwelingen en een wedstrijd voor C-klassers, zoodat alle leden kunnen deelnemen. In verband met de groote deelneming van renners heeft het bestuur hier voor een bus gehuurd en zal om half twaalf vanaf de Kaasmarkt worden vertrokken. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Simultaanseance W. Huisman. Gisteravond had de aangekondigde simul- taanwedstryd plaats, welke tegen de leden der Leidsche Damvereerüging werd gespeeld door den jeugdigen damkampioen W. Huisman. Het resultaat aan de 35 borden wa6 als volgt: Gewonnen 19 partijen, remise 14 part., ver loren 2 part. De simultaanspeler verloor van F. FrankM I en A. van Haarlem. Tijdens de pauze had de prijsuitreiking plaats Na een kort inleidend woord van den voor zitter der L.D.V. kreeg de heer A. ter Haar ge legenheid tot het uitreiken der prijzen van het jeugdkampioenschap 1938. De prijswinnaars hiervan waren: le prijs F. H. Klinkenberg, 2e prijs F. Franken, 3e prijs J. Wagemaker, 4de prijs W. Pieëte. Daarna volgde de prijsuitreiking van do Jeugdwedstrijden der L.D.V., waarbij alle deel nemers een prijs in ontvangst hadden te ne men. Na afloop hiervan, overhandigde de Jeugd speler T. H. Klinkenberg den heer A. ter Haar een blijvend aandenken. Vervolgens werd over gegaan tot het uitreiken van het kampioen schap van Leiden, hetgeen geschiedde door den heer P. Olivier. De uitslagen waren als volgt: le klas: le prijs W. Huisman, 2e prijs A. ter Haar. 2de klas: le prijs A. Pronk, 2e prijs I. Later- j veer. 3de klas: le prijs J. Vink, 2e prijs w, Heemskerk. 21. Het was, zooals Je zag, niet moeilijk om met 't fluitje van den dwergenkoning heel veel slangen naar den put te lokken en aan een keten van die dieren hebben Thijs en Paddekwist zich nu omhoog getrokken, tot zij een zij-gang zagen in den wand; daar zijn zij, na een sprong, thans aangeland. „Wij zullen", zoo sprak Thijs, „het touw van slangen maar even laten hangen en de gang in gaan, want 't lijkt mij wel de moeite waard om eens te zien wat heks Hatasaka hier ln 't geheim be waart Ook Paddekwist was weer vol moed, al had hij dan ook even ln den put gezeten en hij wilde, net als Thijs, wel meer van deze gang af weten.Zij liepen er dus in en gingen zachtjes naast elkander voort; als nu de heks hen maar niet stoort 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6