BINNENLAND CEBUTO De Reddingsboot vaart uit! LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 22 Augustus 1938 Derde Blad No. 24050 KERK- EN SEHOOLNIEUWS 79ste Jaargang Bij het overlijden van Mr. Ridder van Rappard De Karimata weer naar het Lutine-wrak Wilt U iets van de wereld zien? Woensdag begrafenis te Zutphen. Herdenking in de Duitsche Pers. Men meldt ons uit Bueckeburg: Het stoffelijk overschot van den Neder- landschen gezant in Duitschland. mr. C. Ridder van Rappard, ls Zaterdag van hier naar Nederland verzonden. Voor het vertrek van den droeven stoet verd in het voormalige residentieslot al- tier een rouwplechtlgheid gehouden, waar bij de verwanten van den overledene en leden van het Nederlandsche gezantschap aanwezig waren. Rijksstadhouder Meyer hield een toespraak, waarin hij hartelijke woorden wijdde aan de nagedachtenis van den gezant. Hij verklaarde, dat geheel Duitschland deelt in den diepen rouw van het naburige, bevriende Koninkrilk. Vervolgens werd de kist door militairen op een met vier paarden bespannen affuit gedragen en tot aan de grens der stad begeleid. Hier werd de kist in een gereedstaande «uto geplaatst. Terwijl een aantal eeresal vo's gelost werden, begon de laatste toch jaar Nederland. De Berlijnsche bladen schrijven vol lof een woord van herdenking voor den op zoo droeve wijze om het leven gekomen Ne- derlandschen gezant. Zij schrijven o a. „De overledene had zich in Duitschland door zijn streven naar verdieping van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen het Duitsche Rijk en Nederland, evenals door zijn beminnelijkheid een belangrijke sitie verworven." De „Berliner Boersen- wltung" schrijft: „De Nederlandsche re geering heeft een van haar beste en meest ervaren diplomaten verloren. De overlede ne was een actief en onvermoeid bevorde raar van de betrekkingen tusschen Duitsch land en Nederland." De bladen publiceeren voorts een over- licht van den levensloop van den overal too gewaardeerden diplomaat. Naar wij vernemen zal de teraardebe- stelling van het stoffelijk overschot ge schieden op Woensdag as. om 12.15 op de l begraafplaats te Zutfen. Morgen zal te Berlijn te 12 uur in de Matthaeus-Kirche een plechtige rouwdienst vorden gehouden, waarbij de leden van bet Nederlandsche gezantschap, de Neder- bndsche kolonie, vertegenwoordigers van ie Dultsohe Rijks-regeering en het corps tóplomatique in Berlijn tegenwoordig zul- zijn. Deze rouwdienst zal geleid wor- door pastor Grüber, een Duitsch gees- "ke. die echter te Utrecht theologie ge- cerd heeft en wiens moeder een Ne- landsche was. Pastor Grüber behoorde lot den vriendenkring van den ontslapen Igezant. Nadat de reparatie aan de in het onge- reede geraakte emmerketting der Kari mata reeds vorige week hersteld was, was het weer zoo veel slechter geworden, dat ook na de reparatie de molen op de reede van Terschelling bleef, in afwachting van beter weer. Gisteren bleek het echter zoodanig ge waaid te zijn, dat er geen enkel bezwaar fas om zich weer met het gevaarte op de Waddenzee te wagen, zoodat in de vroegte besloten werd, dat de „Karimata" haar werk op zoek naar het Lutinegoud zal her- i latten. Tegen elf uur werd de baggermolen dan ook door de sleepbooten van de firma Hoeksen naar buiten gesleept en terug gebracht naar de plaats boven het Lu tine- prak, 75 meter achter de plaats, waar men het laatste gebaggerd heeft, om thans een nieuwe strook van den zeebodem, waar men hoopt het achterschip met de Lutine- tóiatkamer te vinden, af te zoeken. Provinciale zomerbijeenkomst van Eenheid door Democratie. Tal van toespraken te Schevenlngen. Zaterdagmiddag hield de Beweging voor Eenheid door Democratie in de Kurzaal te Schevenlngen haar provinciale zomer bijeenkomst. De opkomst van leden en be langstellenden voor deze vergadering was zeer groot, zoodat de groote zaal van het Kurhaus geheel gevuld was. Na een korte openingsrede van den heer Weiss, voor zitter van de Haagsche afdeeling, waarin deze woorden van welkom sprak tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot prof. Schermerhorn, algemeen voorzitter van de vereeniging, alsmede tot verschillende hoofdbestuursleden, kreeg de eerste spre ker van den middag de heer D. Hans, het woord. aDeze stippelde uit hoe het Nederland sche volk van Willem van Oranje een erfenis heeft gekregen, welke ongeschon den bewaard moet blijven. Men neme juist in deze dagen, welke aan het regeerings- jubileum van H. M. de Koningin vooraf gaan, een voorbeeld aan onze Vorstin, die Oranje's erfenis met zich mede draagt. De vraag dringt zich op of Oranje niet moet blijven buiten alle politiek. Het is inderdaad een goede gewoonte, aldus spr., dat het Koningschap staat boven alle par tijen. want het draagt de erfenis van Oranje, welke het geestelijke type van ons volk bepaalt. Men mag de democratie niet te beperkt en te eng zien. Willem de Zwijger kende W. H. Mellema, aangenomen om hem en eenige anderen, op zee van het dok te ha len. Aan boord van deze sleepboot hebben we het convooi naar de bruiboel begeleid. Het gaat alles naar wensch. Langzaam trekken de krachtige sleepbooten het dok naar den wijden havenmond. Om half acht is onze Stentor in zee en even later glijdt ook het dok tusschen de pieren door. De zee is vrij kalm, maar toch dansen de sleep booten voor het dok en onze Stentor lustig op de golven. Maar het dok vertoont niet de minste neiging om schommelende bewe gingen te maken; het ligt rustig op dc zee. Ongeveer een mijl binnen de brulboei geeft de heer Mellema van het dok af het teeken aan de zich aan boord van de Sten tor bevindende vletterlieden, om hem en de anderen van het dok af te halen. En spoe dig roeien twee paar geoefende en krach tige armen het zwaar slingerende notedopje naar het dok toe. Acht man in de boot Jerome K. Jerome heeft een geestig ver haal geschreven over „Three men in a boat" maar als hij het korte reisje had moeten beschrijven, dat de zes af stappers en de beide roeiers van het dok naar onze sleep boot maakten, zou zijn verhaal ongetwijfeld minder geestig geworden zijn. De vlet, die nauwelijks een paar decimeters boven het water uitstak, ging geweldig te keer. en ioen ze eindelijk langszij van de Stentor was gekomen, hadden de vletterlui de I grootste moeite om te voorkomen, dat ze tegen de sleepboot te pletter sloeg. Maar ten slotte kwamen allen behouden bij ons aan boord, dat waren behalve de heer Mel lema, diens zoon, zijn schoonzoon, onze oud- internationale doelverdediger dr. Y. G. van der Meulen (Gejus), de belde loodsen, een een vertegenwoordiger van de Amsterdam- sche Droogdok Mij. De heer Mellema heeft het nog even be- Foto D. Kruyt. 1 geen algemeen kiesrecht en geen parle- nauwd gehad. Hij deed den sprong juist toen de vlet haar kop omlaag stak. Het ge volg was, dat hij op een gegeven oogenblik aan de verschansing van de sleepboot kwam te hangen, met beide beenen in het water. Gelukkig konden eenige hulpvaar dige handen hem behouden aan boord hij- jchen. Toen kwam spoedig het oogenblik, om afscheid van het convooi te nemen De See- teufel en de Danzig hadden inmiddels de trossen uitgevierd en de Möwe was al naar voren gekomen en had een tros op het dok Monopolieheffing op granen. ffet ingang van 21 Augustus opnieuw met f. 0.50 per 100 K.G. verhoogd. Sedert de verhooging der monopolie - heffingen op granen op 31 Juli j.l. zijn de wereldmarktprijzen van alle gra'nen verder teruggeloopen, zoodat het doel: het bereiken van de voor de graan- houwers in uitzicht gestelde prijzen door de verhooging der monopoliehef- ftigen, niet is bereikt. Met ingang van gisteren zijn de mo- "opolieheffingen op mais, tarwe, gerst, r°gge, haver en de met deze in con currentie tredende granen daarom met f 0.50 per 100 K.G. verhoogd. Dc hef fingen op de van deze granen afkom stige derivaten, zoomede op cierpro- ducten en eieren, zullen daarmede in overeenstemming worden gebracht. Het ligt niet in de bedoeling in de hef- «ng op veekoeken wijziging te brengen, jyiaat de bestaande prijsverhoudingen dit dringend noodzakelijk maken. tiiH r cie graanprijzen zich den laatsten 'W voortdurend in dalende richting be- e?cn en de wereldoogstvooruitzichten een ,er°ere daling allerminst uitsluiten, bestaat 1Mogelijkheid dat in de toekomst nadere rjorzleningen ter bereiking van het voor .verbouwers noodzakelijke prijspeil, noo- b ,*i zijn. "'•Jrukkelijk zij erop gewezen, dat niet «tstaat, dat een verdere daling der «"prijzen door een overeenkomstige ',°°S'n2 der monopolieheffingen zal "ten opgevangen. Moet verder worden „*Pepen. dan zal te zijner tijd worden 'Nsaan welke maatregel het meest in1 SJierking komt. Hierbij kan dus mede acht worden aan denalurallsatiever- !n8 of directen bijslag op den oogst, (thy 0011 in het verleden heeft plaats mentarisme. maar hij streed voor het wezen en de centrale gedachte van de vrijheid Deze vrijheid verdedigen wij tegen de dictatuur, omdat wij Oranje's erfenis willen handhaven. Mr. J. J. R. Schmal wees op de wantoe standen in de dictatuurlanden. Men ver wacht van E.D.D. dat zij de middelen kiest, waardoor men zijn menschenplichten kan vervullen Daarmee, aldus spreker, zijn we echter niet klaar. Wat er thans gebeurt is het gevolg van wat eer der werd gedacht en gezegd Mr Schmal ging rechtstreeks in tegen de theorieën, waartegen ook E.D.D. vecht, „het gaat thans", zoo zeide hij, „om het geweten van Europa, „het gaat om de vraag of wij menschen zijn en blijven". Na een korte pauze kwam mr P. J. Oud als derde spreker op den katheder. Er zijn menschen, zeide hij, die in alles alleen de tegenstellingen zien zonder te trachten de controversen op te voeren tot een hoogere eenheid, tot een vrijheid, welke gebonden is aan hoogere vormen. E.D.D. wil de vrije ontwikkeling van de menschelijke persoonlijkheid met open oog voor het nieuwe, waar vasthoudend aan het democratisch beginsel. Spr behandelde in korte trekken de voordeelen van het partijstelsel waarin de politieke strijd niet verarmt doch verrijkt, waarin men eerbied moet hebben voor de opvattingen van den andersdenkende. Men moet steeds uitgaan van de goede trouw van een tegenstander. De beweging van E.D2D. heeft de ge dachte van eenheid in het volle licht ge steld. omdat men bij alle verschillen toch één is. De vierde en laatste spreker van den middag was de heer W. H. Vliegen, die op zijn beurt constateerde, dat ons volk een vrij volk ls, dat door zichzelf geregeerd wil worden. Het parlementaire stelsel ook al kan men er veel kwaads van zeg gen ls volgens spreker het eenige stel sel. dat bij ons volk past Uitvoerig ging spr. hierop in. om ten slotte te eindigen met den wensch, dat alle tegenstellingen mogen verdwijnen, omdat wij willen streven naar welvaart voor allen door democratie. Na de bijeenkomst in het Kurhaus bega ven vele leden van de beweging zich in 40 autobussen naar de Nieuwe Kerk te Delft, om een krans te leggen op het graf van den strijder voor de vrijheid, Willem den Zwijger. pror Schermerhom stelde daar vast, dat door allen die in het kerkgebouw aan- wezig waren, een centrale gedachte 6in.S> een gedachte van eerbied en dankbaarheid ten opzichte varf den grondlegger van onze vrijheid. Vooral heden moeten wij hem gedenken, zeide spr.. omdat wij thans weten, dat hij als voorpost stond in den strijd voor de vrijheid, welken wij thans moeten voeren. Zijn geest was dezelfde aas die. welke thans door ons als de hoogste De badplaats Katwijk aan Zee. het vacan- zwemvesten omgord in de boot. De paarden tieoord van duizenden in de maanden Juli trokken het onderstel weg en de boot gleed en Augustus, verkeert noe in vacantiestem- in haar element. De opgeheven riemen ming. In een heerlijk niets-doen laat men werden neergelaten en met gelijken slag ging zich zonnebranden od het warme strand zand. om dan weer verkoeling te zoeken in het koele zeewater Een ander maal. als het winderig is op het strand wordt een flinke duinwandeling gemaakt. De kinderen vermaken z'ch in de duinen met vlinders vangen en als zij f°n braambosch je vinden doen zij zich te goed aan de fi.ine paarse vruchten. Van verveling is nooit sprake in Katwijk. De 14.000 badgasten, die hier dit jaar een tijdelijk verblijf gevonden hebben, vinden vastgemaakt. De Stentor stoomde rond en verstrooiing van allerlei in hun „dolce far j.rii J nriörito" I ?a1isr rvinf-o rlrwan i floor oArbt na toen ze den steven landwaarts had gekeerd liet de stoomfluit haar afscheidsgroet hoo- ren, welke door twee der sleepbooten be antwoord werd. LUIT.-KOL. SCHOL OVERLEDEN. Aan de gevolgen van een val van zijn paard. Gisteravond is in het Diaconessenhuls te Breda overleden luitenant-kolonel T. H. Schol, chef van den staf der derde divisie te Breda. Overste Schol heeft Vrijdag 1.1. een val van zijn paard gemaakt in het Mastbosch te Breda. Hij werd naar het Diaconessen- huis overgebracht, waar men een zware hersenschudding constateerde. DE HONGAARSCHE AARTSHERTOG JOZSEF FERENC NAAR ONS LAND. Gast der Hungaria club 1929. Naar wii vernemen zal Z.K.H Aartsher tog dr. Jozsef Ferene. op uitnoodiging van de Hungaria club 1929 in het begin van October een bezoek brengen aan ons land, als gast van de Hungaria club. voor welker leden hij een voordracht zal houden over de stad Boedapest, ter gelegenheid waarvan ook tal van Nederlandsche autoriteiten zul len worden uitgenoodigd om deze voor dracht bij te wonen Dit is de eerste maal, dat een aartshertog van de Hongaarsche tak der Habsburgers ons land niet-incognito bezoekt en begrij pelijkerwijze heerscht er bij de hier te lande woonachtige Hongaren groote vreug de over de aanvaarding door den aarts hertog van de. uitnoodiging der Hungaria club. KONINGIN EMMA-HULDE OP 6 SEPT. TE AMSTERDAM. Na afloop van de plechtige uitreiking van de gemeentevlag ten stadhuize te Amster dam op 6 September zullen de 81 afgevaar digden van jeugdvereenigingen. die Am sterdam bii de nationale jeugdhulde ver tegenwoordigen. vergezeld van de besturen aller deelnemende organisaties zich in op tocht naar het Emmaplein begeven Leden van tal van vereenlgingen zullen voor het Koningin-Emma-monument bij de gemeentevlag een vaandelwacht betrek ken. om op den dag van het 40-jarig re- u.c, üT-iTi. kind geeringsjubüeum van H.M. de Koningin, wordt gesch a tOnze vrljh e ld g j hulde te brengen aan de nagedachtenis van van de Fransche revolutie, maar ligt opg- j de Konlnf,in_Moeder. Tijdens de plechtige niënte" (zalig niets doen). Daar zorgt o.a. het bestuur van V.V.V. voor. voornamelijk in de eerste helft van Augustus, wanneer er een 8000 badgasten aanwezig zijn. Eén van de at'racties voor de badgasten is het te water laten van de reddingboot van de N.Z 'LR. Mij, wat elk badseizoen een paar maler, gebeurt en waarvoor liefst een dag uitgekozen wordt, waarop de zee min of meer onstuimig is Bij zoo'n gelegenheid kan men eerst goed zien hoe talloos velen hier vertoeven. Want nauwelijks heeft de reddingboot de loods bij de Oude Kerk ver laten om door vier krachtige paarden ge trokken naar het strand te rijden, of van heinde en ver komt men aangeloopen en marcheert in dikke drommen achter de boot aan. Zoo was het ook Zaterdagmiddag, even over drieën. Gevolgd door een dik opeengepakte menigte werd Zuidwaarts gereden tot ver voorbij den afgang naar het kampeerterrein. Hier klommen de roeiers gezuidwesterd, geoliejast en met het door de branding. Als een golf voor den boeg uiteenspatte en over de kranige roeiers sloeg gingen er kreten van bewondering uit de menigte op. Eenmaal waren dat Zaterdag bii velen kreten van ontzetting, toen de boot tweemaal kort achtereen twee rollers over zich heen kreeg en als het ware in de diepte verdween Maar de „wakkere mannen" weten wel. door de ervaring ge leerd hoe in zulke oogenblikken gemanoeu vreerd moet worden en weldra hief de boot zich weer op en kliefde opnieuw de aan komende rollers Toen de branding over wonnen was werd nog geruimen tijd rond gevaren en na een uur ongeveer op het ruime sop verkeerd te hebben werd de te rugtocht door de branding aanvaard, wat bii de talrijke omstanders op het strand nog enkele momenten van spanning teweeg bracht. De reddingboot werd met behulp van de bemanning, die daarbij door het zeewater waadde, weer op het onderstel getrokken. En met het ratelend lawaai van de ijzeren rupsbanden ging het, omstuwd door een groote menigte naar het schuiten huis bij de Oude Kerk terug, waar de on versaagde roeiers hun natte Dlunje konden uittrekken Zulke oefentochten, die een vijftal keeren oer jaar gehouden worden, zijn voor de roeiers een goede leerschool om. als het eens moest, in geval van een schipbreuk, goed de helpende hand te kunnen bieden. De heer W. Taat, lid van de plaatselijke commissie van de N.Z.H.R.M. maakte den tocht mee. evenals de heeren D. F. E. Meer. burg en W. Taat Jr. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Wansward en Jislum S. v. d. Linde te Lopik. Aangenomen naar Rijswijk tGld.) A. S Bijlsma. cand. en hulppred. te Eindhoven. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Aduard. H. J. Riphagen Schoonebeek. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Ede M. W. Nieuwenhuijze te Franeker. Sl°Rn? XdtekVmrtbdetopwekking. dat men uitreiking der gemeentevlag en de marscV door 169 mannelijke' en Vrouwelijke verantwoordelijkheids- naar Emmaplein zal het muziekcorps candidates EXAMENS HOOFDACTE. De examens hoofdacte zijn thans afge- loopen. Er meldden zich 189 mannelijke en 47 vrouwelijke candidaten aan. Vóór het schriftelijk examen trokken zich 8 manne lijke candidaten terug: vóór of tijdens het mondeling examen 12 mannelijke candi daten. Het volledig examen werd dus afgelegd vrijheidsdrang en verantwoordelijkheids gevoel in harmonie moeten vereenigen en hechtte daarna een grooten krans aan de t°De<' organist speelde daarna het oude Wilhelmus, dat door alle aanwezigen werd meegezongen. Het Julianadok behouden in zee. Dc afstappers beleefden eenige benauwde oogenblikken. Het Julianadok is, nadat het eenige da gen ln IJmuiden heeft gelegen om gunstig weer af te wachten, gisteravond van IJmui den vertrokken. Omstreeks half acht was het buitengaats en een uur later konden de taliooze IJmuidenaren, die het vertrek van de pieren en de havens af hadden gadege slagen. het groote gevaarte in het vallen de schemerdonker zien verdwijnen. Lang. heel lang nog bleef het als een breede. don kere streep tegen den horizon geteckend, zichtbaar. Tegen vier gistermiddag begonnen de drie sleepbooten, die het dok naar de plaats van bestemming zouden brengen, het dok van zijn ligplaats in het spuikanaal weg te sleepen. De korte tocht naar de Noorder- siuis had een vlot verloop, maar het duur de geruimen tijd. voordat de sluis gepas seerd was Omstreeks half zeven schoof de kolossale bultcndci van de Amsterdamsehe medewerking verleenen. brandweer "ün MEXICAANSCHE OLIE NAAR NEDERLAND. Hoe denkt de regeering over dit vervoer7 Het Tweede Kamerlid de heer Schouten heft aan de ministers van Buitenland- sche Zaken en van Economische Zaken de volgende vragen gericht: 1. Kan de regeering mededeelen, of de geruchten juist zijn. dat door Nederland sche reederijen Mexicaansche olie en daaruit vervaardigde producten naar Ne derland worden vervoerd, en dat getraoht wordt daarvoor in Nederland een afzetge bied te vinden? 2. Indien deze geruchten juist zijn. kan de regeering dan. gelet op het bekende geschil, dat in Mexico tusschen de regee- candidaten Geslaagd 62 mannelijke condidaten of 36.7 pCt.. 23 vrouwelijke candidaten of 49 pCt Totaal geslaagd 85 candidaten of 39,3 pCt. GEREF. KERKEN IN HERSTELD VERBAND. Van een veelbewogen loopbaan. Deputaten ad hoe van de Geref. Kerken in Hersteld Verband hebben den heer J. Blum, theol. candidaat te Amsterdam, het recht verleend ln deze kerken een stich telijk woord te spreken. De heer Blum heeft reeds een veelbewo gen leven achter den rug. Hij werd uit J orthodox Joodsche ouders te Palestina ge- rS van dat land en de akiaar eevestfede boren Na hct beëindigen van het „Chedes", ring van dat land en ae aldaar gevestigde Joodseh- .rorisriien.:ti«» buitenlandsche petroleummaatschappijen hangende is, haar oordeel geven over dit vervoer naar en den afzet dezer producten in ons land en mededeelen of zij te dezer zake een voorziening heeft getroffen of nog zal treffen? VERSPREIDE BERICHTEN. De feestelijke ingebruikneming van de nieuwe Alexanderkazerne te Den Haas zal langzaam opzij en vrijdaz a.s te halfelf geschieden. een Joodsche godsdienstige school, bezoclr hij het gymnasium te Tel Aviv. eer voor stad van Jaffa, waar hij ook een Jshiwa (Joodsche theol. school) bezocht. In 1916 kwam de heer Blum op de off- clersehool te Constantinopel, waar hij na zijn bevordering tot 2e luitenant naar het front gezonden werd. Driemaal werd hij in den oorlog verwond. Na de derde maai werd hij naar een Engelsch lazaret ter ver pleging vervoerd, waar de behandelende Ga reizen met Cebuto. Eenige reizen uit onze massa-keus: 3 dg. Valkenburg en Eifelgebergte 19.75 4 dg. Ardennen met gr. boottocht 32.50 4 dg. Burg a/d. Wupper en omg24.— 5 dg RIJnland-Wiesb., m. boottocht 38.50 6 dg Ardennen en Luxemburg 48.— 7 dg. Schw m. Freudenst 55.— 9 dg. Beiersche Alpenwereld 72.50 13 dg. Italië en Dolomieten 112.- Inllchtingen en Reisgids bi): CEBUTO-AGENTSCHAP SIGARENMAGAZIJN H. HEESTERMANS LEIDEN, Steenstr. 24 Ch. Beestenmarkt) Telefoon 1532. I I I I REIZEN 6038 ZONDER ZORGEN (Ingez. Med.) Rotterdam, toen miss. predikant voor de zending onder de Joden, belijdenis des ge- loofs at en werd lid der Geref. Kerken. Door de bemoeiingen van prof. dr. F. W. Grosheide kwam de lieer Blum in 1930 aan de Vrije Universiteit, waar hij theologie studeerde, om in 1934 praeparatoir examen te doen, waarna hij zich metterwoon te Amersfoort vestigde. In 1935 werd de heer Blum hulpprediker bij de Geref. Kerk van Olst, die hij heeft gediend tot zijn over gang naar de Geref Kerken in H. V Met de polemiek, zooals die in de Geref. krin gen wordt gevoerd en de z. i. eenzijdige eneesheer oorzaak werd dat hij overging verbondsbeschouwing alsook met de hou- tot het Christendom. Te Parijs voltooide d'nB die men in deze ecken tegenover de met de sleeptoo.en ..Seeteufcl en „Dan- De inspecteur der cavalerie, tevens com- hij zijn studie in de pharmacie en werkte oecumenische beweging aanneemt, zich zig er voor en de Mowe die als roer mandant der lichte brigade zal daarbij een daarna in een apotheek te Jeruzalem als n'e' kunnende vereenigen, is de heer Blum fungeerde, er achter kwam er beweging in. toespraak houden. Daarna zal de onthulling provisor, terwijl hij tevens aan evangeli- thans overgegaan tot de Geref. Kerken in De Stentor van Bureau Wijsmuller was olaats vinden van het monument voor de satie-arbeid deed. In 1926 legde hij bij ds. Hersteld Verband, waar hij thans in da door den leider van het convooi, den heer in 1916 en 1831 gesneuvelde kameraden. W. J. J. Velders .thans Geref. predikant te prediking mag voorgaan.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9