Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - ïweesie BSad Zaterdag 20 Augustus 1938 LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD VRAGENRUBRIEK Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Keur en vr.. Trompstraat 11 E. Büttner, Huls ter Duinstr. 23 A. Kor tte, Golfweg 10 G. J. Zweers, Boerenbur- gerweg 1 C. van der Leer, Zwarteweg 20. Vertrokken: G. C. van den Berg n. Nootdorp Veenweg 33 M. Gooi n. Den Haag, Badhuis weg 251 M. Noppe n. Wassenaar, Hoogeweg 17 C. M. A. Schoenmaker n. Heemstede, Ce- lebesstraat 13 Th. J. A. Bonink n. Wasse naar, Eikenlaan 5 A. Rietvink n. Noordwij- kerhóut. Heerenweg 16 H. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna, d, van A. A. B. van Geelen pn A. A. Maas Adriana Maria Anna. d. van l j, van den Berg en A. E. A. Wijnands Leendert Jeroen Antonlus, z. van H. L. M. jSteenvoorde en A. J. Koelewljn Elizabeth Cornelia, d. van C. van der Wiel en S. J. Tis- ,eUr Ma art Je Marie, d. van T. Rijnsburger en M. Tisslng Hendrik Arle, z. van H. Hoge- woning en C. van der Wiel. Overleden: Adriana Alida Maria Pesschier, 8 maanden, d. van P. J. Pesschier en J. Oranje Gerard Johan van Konijnenburg, 61 J., gen. met A. H. Schaap Adrianus Johannes Alders 0 j., z. van C. J. Alders en A. P. Alkemade pimon van den Hoonaard, 37 J. Het aantal hij de openbare arbeidsbe middeling albler Ingeschreven werkloozen .oedraagt thans 295, dit is 17 meer dan twee weken geleden en 14 minder dan ver leden Jaar omstreeks dezen tijd. NOORDWIJKERHOUT. In tegenwoordigheid van den burge meester en vele notabelen opende pastoor Westerwoudt de fancy-falr, uitgaande van de St. Martha-Vereen. De kermis blijft drie dagen geopend. Het batig saldo komt ge- hpei ten goede aan de R.K. armen voor kleeding en schoeisel. RIJNSBURG. De a.s. feesten. De plannen voor de feestviering op den nationalen feestdag hebben thans vasteren vorm aangenomen. Het progTamma zal binnen enkele dagen bekend gemaakt wor den. In de komende week zal een collecte worden gehouden, welke door het comité bil de burgerij ten zeerste wordt aanbe volen. HU as. jubileum van den heer M. Pieper. Zooals wij reeds eerder hebben vermeld, hoopt de heer M. Pieper, hoofd der Emma- sChool alhier Dinsdag a.s, zijn 40-jarige werkzaamheid bij het bijzonder onderwijs te herdenken. Geboren te Dieren trad hij 23 Aug 1898 te Dinxperloo als onderwijzer in functie, Met ingang van 1 Maart 1902 werd hij benoemd tot lsten onderwijzer san de School met den Bijbel in de Smids straat. alhier en 1 November 1917 tot hoofd I rail diezelfde school. Ruim 36 jaar heeft de 1 jubilaris fn onze gemeente het Christelijk l .nderwijs uit volle overtuiging en beginsel I fdiend. Hij heeft zich steeds doen kennen I lis een uitstekend onderwijzer en opvoeder, [hetgeen blijkt uit de waardeering. welke hij geniet bij zijn leerlingen en tallooze ctid-leerlingen. Tussohen het bpstuur der scholen met den Bijbel, het onderwijzend personeel en den heer Pieper, heeft steeds een zeer aan- I jename en hartelijke verhouding bestaan. Ook als mensch is .Meester" Pieper in onze gemeente een algemeen geziene en I geachte persoonlijkheid. Door zijn eqnvoud til zijn oprechtheid geniet hij ieders ach ting en vertrouwen, zoodat men zich gaarne tot hem wendt om raad en voor lichting, ook bij verschil in richting of be ginsel. In het vereenigingsleven nam hij eer tijds een vooraanstaande plaats in; de laatste jaren trekt hij zich daaruit meer en meer terug. Hoewel hij wars is van uiterlijk feestbetoon, zal het hem Dinsdag e!. zeer zeker aan belangstelling niet ont breken. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Frans Albertus z. van B. Verhoef en H. van Dooren; Margaretha Pctronella Maria d. van J. v. d. Weijden en M. W. van den Berg; Walterus Joannes Maria z. van C. I R. Zyerveld en C. M. Blommensteijn; Antje d. van H. Roes en K. Veenstra. Overleden: W. ten Pierick, 31 jaar echtg. van G. A. Houringhausen, won. te Hillegom; P. van der Voort, 75 jaar. echtg. van C. Does. Ondertrouwd: Hubertus Adrianus van der Geest. 23 Jaar en Catharina Alida Maria Bergman, 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. M. J. Mulder. Rijksstraatw. 28; A, j. Rotteveel. Kerklaan 60; K. Langeveld i Hoofdstraat 90; mej. G. Nleuwenburg, Zand- slootkade 30; F. Piepenbrink, J. P. Gouverneur laan 42. Vertrokken: J. van Duijvenbode, naar Leiden; H. J. Dreef naar Rotterdam; Mej. F. M. Rotte veel naar Delft; G. H. Kremer en gezin naar Haarlemmermeer. VOORHOUT. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. Jacobs naar Veghel A. P. A Vuijsters naar Tilburg A. J. Verbraak toar Heerlen J. H. M. Richter naar Bussum -- B. H. Reefman naar Hengelo (O.) G. P. Miedema naar Hilversum A. J. J. van der j Jamden naar Haarlem G. de Groot naar Uatricum p. l. Douwes naar Breda O. G. «luns naar Zandvoort M. A„ Ausems naar I gjUbbOrg T. Posteina naar Urk A. v. fJ"Ooljen naar Katwijk J. v. Prooi)en naar i ^"temmermeer C. J. Borst naar Noord- Mjserhout F. Olijkan naar Amsterdam J. Rornijn naar Wassenaar C. B. Beke, naar «oordwyk S. C. J. Klaver naar Alkmaar fei«' .V^Hbrlnk naar Maastricht J. G. Schof- uneyer naar Kloosterburen J. G. H. V. d. 8 naar Hoeven J. B. Minnebo naar Heems kerk - Ch. v. Laere naar KuiJk A. Kemper Helmond J. W. Gort naar Rotterdam Buts naar Amsterdam J. G. J. Bau- ®jn naar Monster. M u gd: J- A- Sómefs van Haarlem Q. w'aü B.orst van Alkemade M. Schipper van i Th. v. Haaster-van Noord- B vT «ut G- A. v. Os van Rotterdam H. Vah7 Balink van Bergen (L.) J. A. d. Geest v„ü J- A. Jansen van id. W. F. Nijman van id'. H, J. Smits van ld. Ch. F. Thierij A. M. Kreetz van Gorichem W. van is iV Wereld van Haarlem C. v. d. Eist i len otiêrdam H. B. A. Monlncx van zuy- Êereho Brinkman van Harlem F. v. d. ïj Van Amsterdam D. Burgmeijer van «ond g. Ch. Deters van Sessenheim kei-u" v- van Wassenaar O. G. Moer- I H-r-nl?» ZoBterwoude A. A. Ruiter van r hT *T~ S' Stcrnfelr! van Amsterdam öriLr: "winkels van Heijthuijzen J. Hen- ^Ukertout. HelÖel' J V' d' ®erg Va" Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Gerardus, z. van Th. C. de Boer en M. G. Koomen Maria Petronella, d. van J.,V. Angevaare en J. M. v. Dijk. Overleden: Maria van der Poel, 71 J., echt- gen. van L. Belt Adrianus Heerlngs. 68 J„ gehuwd met H. v. Vclzen. Ondertrouwd: Adrianus Pannebakker, 26 J. won. te Hazerswoude en Helena Cornelia Maria Verdegaal, 25 j. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jozina Anna, D. van P. R. van Leeuwen en J. C. Bergman Nicolaas Adrianus Leonardus, Z. van A. J. L. v. d. Heij den en A. B. de Vos. Overleden: Gerardus vap der Werff 80 j., echtgenoot van M. Eikelenboom. Gehuwd: H. Lemmers 37 j. van Voorhout en G. H. de Bruijn 44 j. Ondertrouwd: J. J. van Vliet 33 J. en J. van der Klauw 22 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. G. Staal van Den Haag, Rijn dijk 260. Vertrokken: J. J. Parmentier naar Den Haag. Francois Maelsonstr. 37 Wed. M. Noorder- vlietVan Duijvenbode, naar Leiderdorp, v. d. Doesstraat 31 Mej. J. A. A. Out, n. Bussum, Landstraat 122 A. Streunding, n. Loosdul- nen, Nieuwe Weg 77 H. M. de Jongh, naar Bunnik <U.), Schoudermantel 19 Mej. H. J. A. van der Eljk, naar Bunnik k(U.), Schouder mantel 19 G. W. van Stapele naar Oegst- geest W. Breuklnk naar Rheden (Dieren), Stationsplein 20 Mej. W, J. Turion, naar Poortugaal, Dr. Vosstraat 36 G. Koetsier, n. Woubrugge. Hoogmade B 281 J. Ravens- bergen én gez., n. Rijnsburg, Buitenweg H. Zijlstra en gez., naar Den Haag. Boschbes- straat 14. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Clasina d. van A. P. C. Papót en M. M. Schavemaker; Catharina Gerarda Gertruda d. van G. M. Lissen en A. C. P. Jeurninck; Martje Gerretje Anje d. van H. Roest en W. Kooistra; Cornelia Maria Adriana d. van C. N. van Winsen en A. J. Keyzer; Antje Elisabeth d. van Chr. Komen en M. de Koning. Ondertrouwd: L. v. d. Meer jm 23 jaar en J. Zoutendijk Jd 21 Jaar; J. Schoneveld Jm 29 jaar en A. E. Hoogewerf jd 26 jaar; L. R. Kallen berg jm 23 Jaar en L. J. van Seggelen ld 21 Jaar; J. G. van Beek jm 24 jaar en E. Filippo jd 23 jaar. Gehuwd: J. J. A. Koot jm. 32 Jaar en Th. A. M. Hartveld jd 23 Jaar; C. C. Matheysen wedn. v. E. Kershof 30 Jaar en H. M. A. v. Dam jd 24 jaar; J. W. Akerboom jm 38 jaar en A. M. Kokshoorn wed. v. G. v, Bijnen 43 jaar; P. Corver jm 28 jaar en M. H. Verbeek jd 27 jaar. Overleden: Maria v d. Zon gehuwd met J. M. L. H. Ritzen, 43 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. S. van Dam. B 52 L. Ol- lesch, A 41 M. A. Petri. B 36 P. G. Moer kerk. A 98a J. P. Baak. A 140 C. J. van Klink en gezin D 29 (woonschip Boterhuis- molen) P. C. M. v. Nobelen, B 328 M. P. v. Eeden, D 7 J. C, Jansen, B 9 J, H. D. Hozec. B 107 A. Hofs. geb. Hoeven. Padox- laan No. 6 S. J. J. Benistant, W. J. Berger. B. Bond. J. A. Boeren. M. J. Boonman. B. M. v. d. Brink, H. G. Buskermolen, N. Bijnsdorp, J. M. van Diemen, N. P. Duijn. Th. H. Eitjes. G. A. van Ettinger. M. A. Gerritsen, B. J. de Graaff, W. G. M. Harmes. P. H. Heemskerk, A. M. C. Helmer. A. W. H. v. d. Heuvel, J. P. Hoogervorst, M. J. de Jong. H. F. M. Kerklaan, J. P. Knoolc. W. A. J. Koenekoop. H. J. M. Lochtenberg, J. A, de Maat, R. H. M. Middel hof!, C. Mürreau, A. G. M. Noordman, G. A. M. van Oostrom, W. Oostveen. B. A. Pronk, G. J. P. van Reisen, A. J. Thijs, M. Vrolijk, A. M. Vulsma, F. E. M. Wesseling. C. de Winter, F. M. v. d. Zon. allen A. 101a Phllosophicum) Vertrokken: G. M. van Seggelen naar Bloe- mendaal A, Saers naar Sommclsdijk A. Hoffman naar Den Haag H. Schekkerman en gezin naar Medemblik M, J. A. M. van Kints naar Amsterdam L. W. A. Kemper cn gezin, naar 's-Gravehhage. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. J. Ammerlaan, Rijksstraatweg 340 A J. A. ten Berge. Park Oud Wassenaar 1 - M. M. v. Berkel, v. Zuylen v. Nijevelt- straat 221 B. M. de Block. Eikenlaan 3/5 D. M. de Block, Eikenlaan 3/5 J. A. Bockting. Wittenburgerweg 158 C. K. Bolz, Bloemcamplaan 2 W. H. Bot, Jagerslaan 2 W. C, E. Bruijn en geizn, Oostdorperweg 82 H. Buijna, v. Z. v. Nijeveltstraat 19 E. J. Colman, Eikenlaan 14 Th, v. Dijk, Rijks straatweg 370 A. J. Ferguson, Meyendell- scheweg 2 H. Hochgatterer, gehuwd m. Ferd. Steiniger, Duinweg 5 C. D. Hoekveen en ge zin. v. Z. v. NIJeveltstr. 320 M. G. Jansen. Eikenlaan 3/5 E. Kersten, Gr. Hoefijzerlaan 22 D. H. Klaasen, Pr. Marlelaan 8 A. M. Langeraar, Duindigt 3 C. E. S. C. A. Mac- quiné. (gehuwd met G. van Barneveld), School straat 60 W. C. Muntz. Iepenlaan 4 C. J. Oudshoorn, Lange Kerkdam 23 L. Paull, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 233 C. J. Raanhorst en gezin, Jacobastraat 9 H. Ruben, wilhel- minalaan 7 J. G. H. Sauveplanne en gezin, Schouwweg 87 M, Smeulers en gezin, Bloem camplaan 2 H. Stallinger. Stoeplaan 16 T. A. Steenhuis, Schouwweg 87 A. W. G. Stigter en vrouw, Pr. Marielaan 8 O. West- phal, Konijnenlaan 39 M. Wltzemann, Schouwweg 87 H. Wurfbain en vrouw, zyi- laan 8. Vertrokken: C. M. Kok—Klumper, naar Den Haag. v. Swietenstraat 130 A, Stoelman, geb. De Oeuninck van Capelle, naar Den Haag, Snelliusstraat 57 O. M. Grote n. Rijswijk fZ.-H.), Penninglaan 1 E. A. Kaufmann n. Welxdorf (Did.) L. A. M. M. v. Claarenbeek n. 's-Gravenhage, J. P. Coenstraat 16 G. L. H. van Gheel Gildemeester, n. Den Haag. Ruychrocklaan 44 J. P. M. Boost. n. Breda, Sportstraat 9 Th. Wüzela, n. Den Haag. Nassau Dillenburgstraat 12 A. Balko, naar Voorburg, v. Montfoortfitraat 9 H. O. de Zeeuw en gezin, naar Den Haag, Gouverneur- laan 460 J. den ouier, naar Bennebroek, Stichting Vogelenzang G. H. J. Driessen, n. Den Haag. Alexanderstraat 18 S. Weiten- thaler, n. Vordenberg CO.) A. M. A. Klaas- scen, n. Dell Haag, RfJswijkscheweg 427 J. E. Stolk, n. Zoetermeer, Leidsche Wallen 9 B R. Koch n. Leiden. Hugo de Grootstr. 8 C. G. Pel, n. Leiden. Rijnsburger weg 145 K Gilek, n. Den Haag. Nieuwe Havenstraat 74 K. Strohmeier, naar Den Haag. Nieuwe Havenstraat 74 H. Landzaat naar Den Haag. De Bullstraat 86 P, A. Vogels, naar Den Haag, Merkusstraat 9 M. L. Fringr, naar Den Haag, Eschdoornstraat 155 W. H. Ple- terse, naar Rotterdam, Gordelweg 176a. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Cornells, Z. van J. P. Olijslagers en C. M. Schoorl Adriana Alida, D. van A. L. Voorham en A. C. Kortekaas Stephanus Wilhelmus, Z. van A. J. Verhart en C. J. van Rijn Gecrtruida Romelia, D. van H. P. de Kanter en jkvr. M. A. R. von Mühlen. Overleden: Lida Damen 15 j., ongeh, Theo- dorüs Brugman 20 J.i ongeh. Anna Hendrika van Heijhsbergert 63 J.. echtgenoote van B. Hesper. Ondertrouwd: A. J. H. van de Roer en C. P. J. Heijden. Getvonv-d: C. van Doorne en M. S. v. Buuren F G. Brouwer en J. O. Mol J. A. van Kleef en H. C. van Duijkerer A. H. J. WesiellnR en K M. Winkelstr&ter T. L. Kok en C. M. Klumper. Pluimveevereeniging „Wassenaar". In het Wapen van Leiden werd een leden vergadering gehouden van de pluimveever. „Wassenaar". De voorzitter begroette in het bijzonder den heer A. v. d. IJssel, die zich beschikbaar had gesteld voor een tafelkeuring van konijnen. Na de goedkeu ring der notulen werd als secretaris voor de a.s. tentoonstelling in Januari gekozen de heer C. van Tol. Als keurmeesters voor genoemde tentoonstelling werden gekozen de heeren Graumans (hij diens verhinde ring de heer Steenhuis) voor de konijnen, v. Gink voor het pluimvee en de sierdui- ven en v. Veen voor de postduiven. Hierna werd de tafelkeuring gehouden, waarbij mooie dieren werden getoond. Op den Rijksstraatweg had een aan rijding plaats tusschen de bakfiets, be stuurd door De K. uit Den Haag en een motor, bestuurd door S. alhier, doordat laatstgenoemde niet voldoende op het ver keer lette. Beide bestuurders werden aan hun rechterknie gewond. Door de gemeentepolitie werd gearres teerd P., alhier, verdacht van diefstal van een fototoestel. ZOETERWOUDE. HET A.S. REGEERINGSJUBILEUM. Het programma vastgesteld. Alhier vergaderde het Comité tot viering van het 40-jarlg Regeeringsjubileum in deze gemeente. Na vele discussies werden de volgende programma's vastgesteld: 31 Augustus: 9 u. Opstelling van de stoet in de Zuid- buurt, bestaande uit schoolkinderen en le den der jeugdvereenigingen met versierde wagens, het geheel voorafgegaan door mu ziek. 9.45 u.: Aankomst van de stoet aan het Raadhuis. Kinderhulde aan den Edel- Achtb. Heer Burgemeester. 10.15 u.: Vertrek van de stoet van het Raadhuis; de optocht gaat verder en marcheert tot het eind van de verbreeding van den Vrouwenweg, met dien verstande, dat van de schoolkinderen de 4 laagste klassen regelrecht van het Raadhuis naar het feestterrein geleid wor den, waar deze 4 laagste klassen kunnen beginnen met de kinderspelen. 10.30 u.: Kin derspelen en tractatie voor de 4 laagste klassen der Lagere Scholen op het feestter rein. 11.15 u.: Aankomst van de feeststoet op den Schenkelweg, waarna om 11.30 u.: Kinderspelen voor de 4 hoogste klassen der Lagere Scholen op het feestterrein. 11.30 u.: Hardrijderij op rijwielen voor jongens van 1317 jaar: de z.g. Schenkelronde. NB. De te houden optocht heeft een folkloristisch karakter. Einde der ochtend-feestelijkheden pl.m. 12.30 uur. Middagfeestelijkheden. 1. u.: Opstelling der tilbury's aan de grens der gemeente nabij de Lammebrug, waarna om pl. 2 u.: Ringsteken met versierde tilbury's voor pa ren boven 16 jaar, op het feestterrein, waarbij keuring voor de verslering en num mering voor het ringrijden. 2.15 u.: Hard rijderij op fietsen voor, mannelijke perso nen boven 17 jaar: de z.g. Schenkelronde, start en finish bij het feestterrein. 3 uur: Mastklimmen op het feestterrein, in 2 groe pen: A. voor mannelijke personen tot en met 15 jaar; B. voor mannelijke personen boven 15 jaar. 3 u.: Spel: Op zoek naar een man, voor vrouwelijke personen. 4. u.: Kin derwagenraces voor dames. 5. u.: Tonnetje rijden. Ton knuppelen volgens plaatselijk gebruik. 6 u.: Slot: Behendigheids motor races. 's Avonds: Gondelvaart, bij voldoende deelname (de aanmelding sluit Zondag 28 Aug. 1938). 1 September: 9 u.: Opstelling van de kinderen op het schoolplein van de RE. School waarna ge marcheerd wordt tot aan de grens der ge meente Leiden, waar gekeerd wordt en ver volgens geloopen wordt naar het feestter rein. Pijn. 10 u.: Kinderhulde aan den Edelachtb. Heer Burgemeester als vertegen woordiger van H. M. de Koningin. Pl.m. 10.30 u.: Kinderspelen en tractatie der kin deren op het feestterrein. 's Middags: 1.30 u.: Optocht voor ver sierde rijwielen; in deze optocht trekken de wagens mede, die de vorige dag in het dorp een belangrijk deel der stoet uitmaakten. Verzamelen in het park „Die Leythe". Aan deze wedstrijd in het versieren van rijwie len kunnen deelnemen personen boven 14 J. Pl.m. 2.30 u.: Aanvang der volksspelen op het feestterrein als: le. Ringsteken op rij wielen voor personen boven 14 jaar; 2e. Hardloopen met hindernissen voor jongens boven de 14 jaar; 3e. Blokloopen v. meisjes boven 14 jaar. 4. u. Behendigheids motor races. 6. u.: Voetbalwedstrijd tusschen „Meerburg" en een nog te kiezen tegenstan der op het feestterreiri. Als feestterrein op het Dorp is aange wezen het terrein naast het Patronaat aan den Schenkelweg en voor den Hooge Rijn dijk op het terrein van den heer Roest. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bi! de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG, Haaxl.straai 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL, Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Jcmvosseneteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 - Oegstgoest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NOORD WIJK AAN ZEE: S. DE ROOS Oude Zeeweg 41. ALPHEN. De Provinciale Schietwedstrijd om den zilveren B.V.L.-Wisselbeker. De voorlcopige uitslag van den Provin cialen Schietwedstrijd alhier om den zil veren B.V.L.-Wisselbeker luidt als volgt: Afd. Korps: 1. B.W. Rotterdam 231 p.; 2. S.V. Nederland en Oranje. Alphen a. d. Rijn, 225 p.; 3. S.V. Prins Alexander, Rot terdam, 224 p. Hoogste korpsschuttersN. P v. d. Berg en R. H. v. Wijk 49 p., beiden te Rotterdam. Afd. Vrije Baan: 1. M. Doolaard. Rotter dam 87; 2. A. C. Mijs, Alphen 88; 3. W. Meijer, Voorschoten 85; 4. C. J. v. d. Eljk, R'dam en W. B. Kroon, Alphen, belden 83 (28-28-27); 7/8. J. Allewijn, Rotterdam, en N. C. A. v. d. Linde, Alphen, beide 83 (29- 27-27); 9. J. Verheul. Alphen 83 (29, 28 26); 10 A. v. Triest, Alphen 82 (28, 27, 27). Afd. Personeel: 1. M. Doolaard, Rotter dam 162; 2. A. C. Mljs, Alphen 159; 3. J. Verheul, Alphen 156 (9. 8, 8);; 4. P. Rorg- houts, Rotterdam 156 (8. 8, 8) 5. W. B. Kroon. Alphen 156 (7); 6. w. Meijer, Voor schoten 155. Gevaarlijke baldadigheid. Een'ge jeugdige personen pleegden op de spoorlijn nabii hef Rietveld een zeer ge vaarlijke baldadigheid, die tot ernstige ge volgen had kunnen leiden. Met koperdraad had men n.l. de signalen die bediend wor den vanaf de brug over de Gouwe der spoorwegen vastgemaakt, zoodat de bedie ning onmogelijk was geworden. De politie, cie terstond een onderzoek instelde, is de daders vermoedelijk op het spoor. Burgerlijke Stand. Geboren: Annie Nelly d. van Hugo Kruijt en Jannetje Zuidam; Jacob Gijsbertus z. van Gijs- bertus Gerardus Reinier Dool en Elizabeth van Muijen. Ondertrouwd: Marinus van den Berg. 47 j.. wonende te Nieuwer-Amstel en Maria van der Bijl, 43 jaar. Gehuwd: Petrus Simon van der Voorn 36 i'aar en Johanna Adriana van den Ing, 21 jaar; latharlnus Dekker 26 Jaar wonende te Goude- rak en Geertje van den Dool, 21 jaar; Hendrik Hogenes 25 jaar en Alida Bloos 18 Jaar. Overleden: Klasina Schoonderwoerd 71 jaar gehuwd met Martinus van Vliet. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gerritje van Rijn, Bloemstr. 43; Jannetje* de Vreede, Pr. Hendrikstraat 52: Barend Kramer, Julianastraat 99; Cornelia van Tol, H. de Grootstraat 60. Vertrokken naar: Schiedam, v. Beverenstr. 31. Gerard van ScherpenzeelRotterdam. VUetstraat 68g. Janus Kortman; Amsterdam, Wijttenbachstraat 691. Adrianus B. E. van Vliet, BODEGRAVEN. De a.s. feestelijkheden. Voor de gondelvaart, het slot van het programma der belde feestdagen, blijkt veel belangstelling te bestaan. Meerdere particulieren en vereenlglngen hebben reeds plannen voor het deelnemen aan deze vaart. Het Oranje-comité heeft een com missie voor deze gebeurtenis gevormd, waarvan voorzitter is de heer H Sloof en secr. de heer H. Jenné, Deze commissie, aangevuld met enkele deskundigen op scheepvaartgebied, heeft besloten de deel name te verdeelen in 2 klassen, n.l. a. mo torbooten en vlotten en b. roeibooten en kano's. Voor iedere klasse zijn aan prijzen beschikbaar f. 52.50, ln totaal dus ruim f. 100. De mogelijkheid bestaat, dat tijdens den tocht nog een vuurwerk zal worden afgestoken. Slaagt ook deze vaart, dan krijgen wij een feestprogramma, dat klinkt als een klok. Want alleen de beide optochten, de groote historische van 31 Augustus en de kinderoptoc-ht van 1 September, waarin niet minder dan 14 praalwagens zullen ■meerijden, beloven heel veel en de voor bereidingen daarvoor zijn ln vollen gang. Onze plaatsgenoot? Mej. A. Veerman slaagde voor het examen Dultsche Handels correspondentie afgenomen door de Ver. v. Leeraren in de H.W. Bovendien verwierf zij het practyk-diploma Engelsche handels correspondentie en het diploma Engelsche stenografie en Nederl. Handelscorrespon dentie. BOSKOOP. Arme duiven. Enkele postduivenhouders alhier zijn tot de ontdekking gekomen dat hun duiven tijdens een der laatst gehouden wedstrijd vluchten door een jager uit een naburige gemeente zijn aangeschoten. Enkele duiven werden verwond, terwijl een doode duif werd gevonden en andere niet meer op hun hokken terug gekomen zijn. Een on derzoeik wordt door de politie Ingesteld. Diefstal van paling. Uit de vischbeun van een beroepsvisseher alhier, is een groote partij paling gestolen, hetgeen voor den man een groote schade post beteekent. De politie zoekt den dader. Tegen een tweetal personen is proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van be- lastingrijwielplaatjes. De plaatjes die in beslag konden worden genomen, zijn aan de eigenaren terug gegeven. HAZERSWOUDE. De speldjesverkoop, welke gehouden werd voor het t.b.c.-fonds heeft opgebracht f. 44.19. LEIMU1DEN. Nachtelijke Inbraak. Des nachts ls hier Ingebroken ln het huis van mevr. de wed. St.. dat in de kom van het. dorp ligt. Een van de hutsgenooten hoorde gestommel en ging op onderzoek uit. Juist zag zij nog iemand door het achterraam de tuin in vluchten. De buren werden gewekt, maar de inbrekers wisten te ontkomen door het maken van een gat in de tuinafrasterlng. Zij zijn binnenge komen door het opschuiven van een der achterramen en werden gestoord teen zij bezig waren beneden de kasten te dbor- zoeken. De politie stelt een onderzoek in. Er blijkt niets te zijn gestolen. NIEUWKOOP. De varkenspest. Onder niet minder dan 84 varkens van den veehouder H. B alhier is de varkens pest uitgebroken. Arm gebroken. Het 10-jarig dochtertje van J. de J. reed per flets op den Nleuwveenschen weg. wilde afstappen voor een bakfiets, doch haakte met haar jurk aan het zadd Zij kwam daardoor te vallen en brak een arm. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes. Z. van W. Kranenburg en H. F. Visser Jan Willem. Z. van W, Bour- glngnon en W. A. de Vor Antonlus Wilhel mus, Z. van C. A. M. Schutter en C. M. Wahle. Overleden: Jannetje van der Laan. «M. J. kwakkenbos 77 J. De a.s. Jubileumfeesten. De Oranje-comité's van Nieuwkoop en Noorden hebben de gelegenheid opengesteld om deel te nemen aan een grooten, op 6 Sep tember a.s. te houden hlstorischen en alle- gorischen optocht. Uit het tijdvak 1568 wil men voorstellen Prins Willem I, met vaandrig, adjudant en 4 gardisten. Uit het tijdvak 1672: Koning Stadhouder Willem III, met Graaf Bentinck, de heeren van der Voet en van Zullen. Uit het tijdvak 1815: Koning Willem I met 2 officieren en 5 soldaten. -Voorts de Holland- sche Maagd en de 11 Provinciën. Tot uiterlijk 20 Augustus kan men zich aanmelden bij: Alb van Houten, J. Kra nenburg en P. Hulsman. Voor Noorden bij L. van Koert, B. P. J. Koole, H. A. Otto en J. C. Fransen. De Woningwet-inspectie. Behoort deze gemeente thans, voor wat de Woninginspectie betreft, tot het district Zuid-Holland, met 1 October a.s. wordt zij Ingedeeld bij de inspectie Noord-Holland onder dr. Ing. F. Bakker Schut. De opbrengst van de collecte voor het Blindeninstituut Wolfheze heeft ruim f. 25 opgebracht. NOORDEN. De heer A. Voorn, onderwijzer aan de R K. school alhier slaagde te 's Gravenhage voor de hoofdacte. RIJNZATERWOUDE. Beroep. Beroepen te den Ham ds, H. van Dijk, Ned. Herv. predikant alhier. TER AAR. Gevonden. Een damespolshorloge. Inlichtingen te bekomen bij den gemeente-veldwachter te Aardam. Burgerlijke Stand. Jan. Z. van. H. Schouten en A. Geboren Oosterom. Overleden: Gerrigje de Raad 61 j. genoote van J. J. Molhoek. echt- ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. K. van Balen van Zljpe N.H.; C. G. Sas v. Gorinchem; G. van Middelkoop van Driebergen; M. G. Snel van Benthuizen. Vertrokken: Th. J. Buitendijk naar R'dam; C. J. den Elzen naar Nootdorp; M. P. van Ast naar Middelharnls. Yergadering „Door veredeling verbetering". De pluimveevereenigine „Door Veredeling Verbetering" hield in de zaal van den heer v. Fraassen een ledenvergadering. De voorzitter de heer J. C. Swart heette allen welkom, waarna de notulen gelezen werden door den secretaris, den heer Moer land en goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden behandeld, waarna een be. .sppeking volgde over de in December te houden oluimveetenitoonstelllng. Het bestuur werd opgedragen een vraag programma te maken dat in de e.k. ver gadering zal worden behandeld. Tevens zal dan een secretaris worden benoemd voor de tentoonstelling en een commissie van bijstand. Den vereenlglngen in de omtrek zal verzocht worden, ook op de as. tentoon stelling in te willen zenden. Hierna sluiting. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van ./Herwonnen Levenskracht" heeft alhier opgebracht f. 50.04. v. d. M. te L. - Voor aanvraag van vestiging van een bedrijf wende u zich tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken. J. W. te L. - Alleen wegens dringende redenen kan de werknemer de dienstbetrek king zonder inachtneming van den opzeggings termijn doen eindigen. Bij weigering van uitbetaling van uw loon zou de kantonrechter moeten beslissen of u daarop recht hebt. Wellicht wordt ln het door u beschreven geval wel aangenomen, dat een dringende reden tot onverwijlde beëindiging der arbeidsovereenkomst aanwezig was. D. J. te L, - Het is aan te bevelen, dat u inlichtingen inwint bij de Kamer van Koop* handel en Fabrieken. W. F. de G. tc L. Aan de versieringen te Amsterdam wordt natuurlijk nog druk gewerkt. Welke straten de fraaiste zijn is dus nog niet te zeggen, terwijl evenmin vast staat, wanneer alles gereed zal aijn. W. V. te N.-V. U kunt ook via Utrecht. Gorinchem. Giesendam, Papendrêcht rijden. Deze route is ongeveer 100 K.M. Over Rotterdam ongeveer 75 K.M. H. V. m. te v. Rott. Lloyd N.V. Veerhaven 7 Rotterdam: K.P.M., Pr. Hendrikkade 106. Am sterdam; K.N.S.M. zelfde adres. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7