KATWIJKERS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede B!ad Zaterdag 20 Augustus 1938 LOSSE NUMMERS RECHTZAKEN WEERBERICHT. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD AGENDA MUSEA. KANTONGERECHT ALPHEN. Een autobuschauffeur stond terecht voor het feit dat hij niet voldoende ruimte tot passeeren had gegeven aan een personenauto, bestuurd door den heer van R., waardoor deze auto tegen een lantaarnpaal was gereden. Langs den Steek- terweg was men bezig geweest het wegdek op te breken en dit was aangegeven door het be kende bord met de roode en blauwe pijl. De chauffeur had in het geheel geen bord gezien en ook was hij niet op het linker weggedeelte gekomen volgens zijn verklaring. Inzittenden ln zijn bus cn ook een tweetal getuigen V. en J. Pr., straatmakers, die aan den weg bezig waren, verklaarden, dat dc autobuschaufreur niet vol doende ruimte tot passeeren had gegeven. De ambtenaar was echter overtuigd van de schuld van verdachte en eischte een geldboete van f.20 subs. 15 d. De kantonrechter veroordeelde hem tot f. 15 subs. 10 d. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Michiel Gerrit Snel. 23 J. en Gcr- ritje Middelkoop. 24 j. te Drlebergen-RUsen- burg. Een moeder had zich te verantwoorden we gens het niet naar school zenden van haar dochtertje, dat volgens de dagvaarding verschil lende malen niet op school was geweest. Zij deelde mede. dat zij door ziekte gedwongen was haar dochtertje thuis te houden daar zij nog een drietal kleine kinderen had. die verzorgd moesten worden. De ambtenaar had echter een rapport waarin vermeld stond dat de juffrouw bekend staat als koppig, doch hij wilde hier mede rekening houden en eischte een geldboete van f.2 subs. 2 d. Veroordeeling conform den eisch. —{%aixY ,/Mljn zoon heeft plotseling geen inte resse meer voor de muziek, hij wil nu tandarts worden!" Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 756. Hedenmiddag 2 uur: 769. BINNEN LAND 8 CU WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De nilt. Hoogste barometerstand 763,0 te Budapest. Laagste barometerstand 735.1 te Nordoeyan. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krach tige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Weinig of geen regen. Iets kouder des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLAND8CB VVEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het depressie-systeem is naar het Noord oosten getrokken. De kern bevindt zich thans voor de kust van midden-Noorv.egen. Over de Britsche eilanden heerscht bij stijgenden luchtdruk nog guur en buiig weer. Ook in onze omgeving en de Zuidelijke Noordzee is het wat kouder geworden, terwijl bij krachtigen wind nog plaatselijk buien voorkomen. Over midden- en Zuid-Frankrijk en in Duitschland is de temperatuur sinds gisteren flink gestegen, Onaer invloed van het hoogedrukgebied heerscht over Centraal-Europa nog rustig, mooi weer. In Scandinavië is het regenachtig en koel. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 15 gr. C.. regenachtig. Londen: Z.W.. 18 gr. O., zw. bew. Berlijn: Z.Z.W., 20 gr. C., mooi. Nice: Windstilte, 21 gr, O., regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (69 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. '63 gr. F.); HOOGWATBRTIJDKN Vt KATWIJK a. 7.EB Voor Zondag. V.m. te ll U. 16 min.; nam. té 23 u. 50 min. Voor Maandag. V.m. te 12 u. 39 min.; nam. te 0 u. 5 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 67 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 67 gr. C. LICU'I OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag'. 8.46 nam. tot 5.21 voorm. Zondag: 8.44 nam. tot 5.23 voorm. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus Johannes, z. v. P. Dou- ven en M. C. Vervaart: Peter. z. van P. Blom en G. Grauwelman; Louwerina Kornella. d. v. C. Griekspoor en A. J. Dolieslager; Pleter. z. v. A. Kerkzaan en S. de Smit; Tcunis Cornells Hendrik, z. v. C. G. van den Haak en P. H. J. I Middelkoop: Annigje Cornelia, d. v. C. J. van Vliet en J. Schoenmakers; Maria. d. van P. Jungerius en A. Tamerus; Helena Cornelia Ma ria. d. v. J. van Groenigen en H. Griekspoor; Cornells Johannes, z. v. J. A. Daane en A. van Neste. Ondertrouwd: Frederik P. H. Herfst. 30 j. en Isabelle S. P. Mölman, 24 j.; Ciprianus E. J. Blauwhoff. 22 j. en Johanna van Leeuwen, 18 j.; Cornells Kerzaan. 24 J. en Hilletje Ouwerkerk. 19 J.: Jacobus van Geldorp. 57 J. en Laurentla van Bruggen. 61 i.; Pieter Hennink, 23 j. en Annigje van Braak. 25 i. Oetrouwd: Dirk Schuit. 33 j. en Adriana Pie- ternella Dees. 26 j.; Jan Hendrik Wesséls, 28 J. en Wilhelmina Onkenhout, 25 j.. Dirk van Dijk. 71 j. en Jannetje de Graaf. 69 j.; Pieter de Hoog. 31 j. en Krijntje Jantje Hoogendoorn, 20 1. Overleden: Janneke van Damme, 78 J.. wea. van N. Versluis; Fetje Woudstra. 53 J.. geh. m. A. C. Combee; Cornelia van Beuzekom. 65 J.. geh. met P. Schoenmakers: Johannes van Tol, 77 J., geh. met A. van Soest, Loop der Bevolking. Gevestigd: Ernst J. Muhlendick, Pelikaanstr. 16; Jan Knol. Badhoevelaan 73; August Th. Rust, Lijsterstraat 4; Hendrik Koster. Wilhel- minalaan 3, Zwanenburg; Christiaan v. Rooljen. Freidalaan 56; Jacob de Cloe, Venneperweg 1171; Jacobus van Leeuwen. Koekoekslaan 63; Leendert P. Wolse. IJweg 313: Johannes van der Horst. Iepenlaan 83; Laurentius A. Poelsma. Zwanenburgerdijk 404: Gerardus N. Marsman, Lijnderdljk 23; Pieter C. Rus. Schlpholweg 13; Leonardus F. van Rooijen, Aalsmeerderdijk 202b; TJebbe Bakker. IJweg 769; Johan J. W. Heljll- gers. Lindenlaan 14; Marinus Nleuwdorp. Spie ringweg 579; Petrus van Stralen. Pr. Hendrik laan 48; Helena Kramer, IJweg 501; Hendrikus Kemp. Molenweg 57. Vertrokken: Willem G. F. Geerlings, n. Win terswijk. Vredenschestr. 74; Apolite F. Wlckel, n. Leiderdorp. Zijllaan 13; Jan van der MeJJ, n. Haarlemmerllede ca.. Rijksstraatweg 19; Leen dert Hofmann. n. Amsterdam. Schimmelstr. 22 3 hg.: Arend Zwiep. n. Amsterdam. Geldersche- kade 25 hs: Jan van der Vliet, naar Hoogeveen. Willemskade 26; Klaas Schuurman, n. Heem stede. Drieheerenlaah p/a Kluft; Jan Meier n. Westzaan. E 5. De a.s. Oranjefeesten. Het Oranje-comité te LisseTbroek. heeft besloten ter herdenking van het 40-jarig Regeeringsjublleum van de Koningin fees telijkheden te organlseeren en deze bepaald od Zaterdag 3 en Dinsdag 6 September a.s. 3 September worden kinderfeesten en kinderspelen georganiseerd en op 6 Sep- témcer een eroote gondel vaart gehouden rrlet medewerking van het Oranje-comité te Lisse. Voor de Lisserdijk kan men zich opgeven bi] den heeren J. G. Ransdorp of J. de Kooker met opgave van het vaar ulg. Er zullen mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. BIJ de dorpsvereenlglng „Vijfhuizen'' en de buurt vereen iging ,.de Cruquius". beataan daartoe ook plannen. MOt betrekking tot het te Hoofddorp op te voeren spel „40 iaar onder Oranje", ver nemen wij. dat het bestuur van de Oranje- vereenlglng „Hoofddorp" zich in verband met gerezen moeilijkheden genoodzaakt zal zien deze opvoering niet in de open lucht maar in een zaal te doen plaats hebben. Het Oranjefeest te Zwanenburg. In Haarlemmermeer zijn onder be gunstiging van droog en zonnig weder de door de Oranjevereenlging „Door Eendracht Sterk" voor Zwanenburg. Half weg en omstreken georganiseerde feestelijk heden voortgezet met geanimeerde volks spelen. waarbl.1 de talrijke aanwezigen zich kostelijk vermaakten. Vooral de kinderwagenrace. het traditio neel ringrijden en het tobbetje steken, trokken de bijzondere aandacht. 's Avonds werden ln de bestuurstent de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Daarna volgde op het ln uitstekende conditie gebleven terrein nog een groot avondfeest, waarbij van de geboden dans gelegenheid onder leiding van den heer J. Smit uit Aalsmeer en met medewerking van een flink muziekkorps weder een druk gebruik werd gemaakt, terwijl tot slot een groot vuurwerk werd afgestoken. Het Oranje-comité en verder allen die aan het welslagen van dit feest hebben meegewerkt, kunnen daarop met voldoening terugzien Een verbetering, Aan den ringdijk nabij de Lijnden is op den hoek waar de machinistenwoningen staan, het uitzicht voor passeerende auto's enz. zeer slecht ln het belang van de veiligheid van het verkeer heeft het Pol derbestuur thans besloten een dier hulzen af te breken, waarmede ongetwijfeld een groote verbetering tot stand zal worden gebracht De pas opgerichte gymnastiekvereeni- ging „Vijfhuizen" heeft het plan ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus A.6., voor het eerst op te treden. MAANS- OP EN ONDERGANG. 20 Aug.: onder 16 uur 19 min. 21 Aug.: op 0 u. 50; onder 17 u. 14 min. HILLEGOM. Burgerlijke Stand, Geboren: Johanna Theodora d. van F. J, Toledo en Th. KlinkenbergGerardUs Maria z van Th. L. Tromp ên W. van der Veldt. Ondertrouwd: T. de Haas en G. H. van Dijk, Loop der Bevolking. Gevestigd: P. A. van der Raad. Frederiks- laan 5; L. J. R. Heirman, Hoofdstraat 133; J. B. Huysmans. Loosterweg II 94; A. H. van Strleland, Weerestèinstraat 26; Th. E. Smit, Beeklaan 10; P. A. de Haas. Hoofdstraat 87; A. van dei- Post, Frederikl. 6; P. J. Pijl. Maria- straat, Huize „St. Joseph" J. Bulteel, Ar- noudstraat 9; M. Lofe. Leidschestraat 187; J. M. van Llerop. Brouwerslaan 10; A. O. J. Roo- zen. Van den Endelaan 27. A Kleijne, Leidsche straat 142; M. Binnige. Noorderlaan 16; H. Lijzenga. Meerstraat 6; M. Vooijs, Hofstraat 36; A. C. van der Kruit. Leidschestraat 122 inw.; E. van DUk, vah Vlietstraat 52. Vertrokken: J. C. van Vessum-Liolart, naar Velsen. Visscheringstraat 13; J. Romeyn. naar Haarlem. Leidscheplein 16; B. FUma naar Hil versum. Gljsb. van Amstelstraat 138; A. P. Tromp, naar IJssel (Zw.) Hotel Rheinf elder - hof; W. van Maris, naar Haarlemmermeer, Venneperweg 1197; M. C. GUselaar—de Vries met zoon, naar Roosendaal en Nispen, Boule vard. Antverpla 2; A. Advocaat met vrouw, n. Hardinxveld. Rivierdijk A 153; J G. F. Swcmle met gezin, naar Bloemendaal. VriJburRlaan 23. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie 78 uur 's avonds: kinder schoentje, polsarmband, pantoffel. De collecte voor het Do rus Rijkers- fonds heeft f. 45 opgebracht. De R.K. voetbalvereeniglng „Concor dia" houdt op 6 September een gecostu- meerden voetbalwedstrijd om prijzen. Als attractie zal er bovendien gespeeld worden door mannen, in series van 30 tot 60 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. BLOEMBOLLENCULTUUR. Voor behoud der regecringsmaatregelen. De afd. Katwijk der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde onder lei ding van den voorat ter den heer Nlc. Bo6 voornamelijk ter bespreking van hotgeen ln de e.v. algemeene vergadering ln behan deling zal komen, n.l. de bespreking over de saneeringsmaatragelen. Na afdoening der gewone huishoudelijke aangelegenheden kwam dan aan de orde de beschrijvingsbrief der alg. buitengewone vergadering met het punt: „Het hoofdbe stuur acht het, nu de omstandigheden ln het bloembollenvak naar zijn meening hebben uitgewezen, dat de bedrijfsmaat- regelen onmogelijk gemist kunnen worden noodlg. dat de alg. vergadering zich er over uitspreekt, of zij deze meening deelt." De voorzitter leidde de besprekingen en sprak namens het bestuur als zijn meening uit, dat de maatregelen niet gemist kun nen worden Het bestuur stelt zldh dus achter het hoofdbestuur. Ook voerden enkele leden hlerovel- het woord, doch ten slotte sprak de vergadering zich met 1 stem tegen uit voor het behoud der regee- rlngsmaatregelen in het bedrijf. Tot afgevaardigden werden gekozen C. J. Boskamp en Nic. Bo6, plaatsvervangers H. W. Grimbergen en X. Noort. Hierna sluiting. Het Blad voor Katwlik en Omstreken Geelt Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. KATWIJK AAN ZEE. Oogclbespeling in de Oude Kerk. Velen waren gisteravond naar de Oude Kerk gegaan om het orgelspel van den heer Feikc Asma uit Lelden te beluisteren. Met stille aandacht ls diens mooie en af wisselende programma gevolgd. Geslaagd te Den Haag boor het exa men hoofdakte de heer P. Kuyt alhier. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING". Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LEIDSCHENDAM. DE FEESTEN VAN „NOOIT GEDACHT". Ringsteken en Kinderfeesten, De jaariyksche feesten van de Hard- draverij-vereeniglns .Nooit Oedaeht" zijn voortgezet. Op het programma stonden ringsteken met tilbury en kinderfeesten. Dank zij het betere weer. was de opkomst grooter dan tlldens de draverij van Woens dag. Om 2 uur stelden de 300 leerlingen van de R.K. soholen onder leiding van het onderwijzend personeel zich op, aan de Dr. van Noortatraat nabij hoeve „Altijd Wat". Voorafgegaan door de muziek van de R.K. Fanfare Juliana werd naar het feestter rein gemarcheerd, waar direct de verschil lende wedstrijden een aanvang namen. Op het andere deel van het feestterrein hadden dc deelnemers aan het ringsteken zich opgesteld, waaraan door 34 paren werd deelgenomen een aantal gTOoter dan voorheen Vooraf werden door de jury de versie ringen beoordeeld, welke aan voertuigen en paarden waren aangebracht. Een aantal hunner hadden kosten noch moeiten ge spaard, om maar goed voor den dag te komen. De uitslagen waren: ringsteken met paard en tilbury voor heer en dame: le prijs f.40 J. Warmerdam en me). A. van Bohemen, Ze pr, f.20 P. Verhagen en mej. J. van der Post. 3e pr. f. 10 A. Overdevest en echtgenoote. 4e pr. f. 5 J. van Bohemen en echtgenoote allen alhier. Voor het fraaist versierde rijtuig werd den heer A. Overdevest de prijs bestaande uit een vef- schroomd rookstel toegekend. Kinderwedstrijden: meisjes le klas, blok- Jesrapen: 1. J van Dijk, 2 S. Boer, 3. M. Groeneweg, 4. A. van der Helm, 5. C. On derwater. 2e klas. hinderniswedloop: 1. N. van t'naster, 2 C. Luk. 3 W. van der Zijden, 4. A. Verhagen, 9. 8. Knljnenburg. 3e klas, tonnetje kruien: 1. T. van der Veen, 2. Z, Duindam. 3. C van Santen, 4. C. Overdevest. 4e klas, touwtjespringen over flesschen: 1. T. Bukman, 2. C. Granneman, 3. R. Boom, 4. T. de Groot 5 L. de Groot. 5e klas, hindernishoepelen: 1. B. Lex- mond, 2. J. Rotteveel, 3 T. Rotteveel, 4. M. Groeneweg, 5 J. van Santen. 6e klas.naaldwedloop: 1. R. Lelieveld, 2. M. Disseldorp. 3. R Kerkvliet, 4 B. Ver hagen, 5. N. van Es. 7e klas. ponaankleeden: 1. R. Luiten, 2. C. van den Bosch, 3. R. Boer. Jongens le klas, blokjesrapen: 1. N. van der Zijden, 2. J. van Marwijk, 3. J. Kleyweg 4. E. Groeneweg, 5. W. van Vliet. 2e klas, baldragen op lepels: 1. M Lex- mond. 2. O. Havik, 3. G. van Rijn, 4. A. van den Brink. 3e klas, de levende fuik: 1. J. van Rijn 2. K. van Rijn, 3. C. Disseldorp, 4. N. van Bohemen, 5 B Bierhulzen. 4e klas, zakloopen: 1. E. de Groot. 2. Th. de Bruin, 3. J van Haaster. 4. C. Verhagen. 5e klas, bloempotrace: 1. P. van der Salm. 2. J. van Veen, 3. C. van der Meer. 6e klas, waschophangen1. A. Verhagen 2. C. van Veen. 3. Th. van Geylswljk, 4. J. Boonekamp. 7e klas. hindernisbaan: 1. J. Hagen, 2. N. Havik, 3. E. Rotteveel. Schoolvrije Jeugd meisles. stoelendans: 1 C van der Zijden, 2. B. Bierhuls, 3. T Disseldorp, 4. G Lexmond. 5. A. Ammer- laan. Jongens, ringsteken aan ton gevuld met water: 1. G. Janson, 2. N. van den Bosch, 3. p. Janson, 4 H. Luytcn, 5. P. Oliehoek. Aan de niet prtjswinners werd een troost prijs ter hand gesteld, terwijl de Jeugd verschillende malen op ruime wijze werd onthaald. Te 7 uur waren alle wedstrijden ten einde cn werd ln de tent overgegaan tot het uitreiken van de behaalde prijzen, het welk met een voor ieder toepasselijk woord plaats had. Na afloop hiervan werd levens het wed- slrljdgedeefte van belde dagen gesloten verklaard en kon men zich verder in de diverse vermakelijkheden verder vermaken, waarvan tot ver na middernacht een druk gebruik werd gemaakt. Aanrijding met gevolgen. In het Oostelnde had een aanrijding plaats tusschen een met paard bespannen wagen van C. J. alhier en een auto be stuurd door de G. uit Hazerswoude. Het onderstel van den wagen werd geheel af- geschoven. De schade werd onderling ge regeld. Nog was het einde niet daar. De heer J haalde daarop een anderen wagen om daarin de overblijfselen van zijn eerste wagen te laden. Nadat alles was opgeladen vond blijkbaar het paard dat het nu ge noeg was en ging er zonder voerman van- 3£r. Het dier holde tot aan het huls van de heer J. ging het erf op, waar het lamoen brak. Voor het paard was dit aan leiding om over het landhek te springen en ln de welde kalm te gaan grazen I Aanrijding. Aan den Westvlletweg heelt een aanrij ding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door den groentehandelaar van der P alhier en een auto bestuurd door S. uit hé' Oostelnde te Voorburg j Niet tegensta and e de vrachtauto zlln rich, tir» gaan wijzer had uitstaan, probeerde de bestuurder van de personenauto met groote snelheid toch te passeeren. Van de vracht auto werd de stuurstang ontzet, terwijl van de andere auto, welke eerst nog een boom velde het geheele voorstuk weid ingedrukt, waardoor deze moest worden weggesleept. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. Olsthoorn. geb. Hooymans. Zoon. Overleden: L. van der Zalm. M. 64 j. Getrouwd: G. Rchling en A. M. van Kuyeren. Gevonden voorwerpen. 1 rlJwlelbelastlngmerk, 1 gouden trouw ring, 1 paar kousen, 1 hondentulg met pen nen. Adres bureau van politie. Onze plaatsgenoot^ me). P. M, van der Meer slaagde voor het examen leerares- coupeuse van de E.N.8.A.I.D. modevak school. LISSE. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR Vóór behoud der Regeeringsmaatregelen. De afd. Lisserbroek van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde onder lei ding' van den heer B. Berbee De voorzitter wees op het belangrijke agenda-punt ln den beschrijvingsbrief en deelde mede, dat het Hoofdbestuur het, nu de omstandigheden ln het bloembollenvak naar zijn meening hebben uitgewezen, dat bedrijfsmaatregelen onmogelijk gemist kunnen worden, noodlg acht, dat de alge meene vergadering 2lch over deze zaak uit spreekt of zij deze meening deelt. Het hoofdbestuur stelt daarom voor. de volgende vraag met „Ja" te beantwoorden: „Keurt de algemeene vergadering dit alge meene standpunt van het hoofdbestuur goed?" De heer J. van Essen zeide, dat de afdee- ling ln de vorige vergadering de motie van het Hoofdbestuur heeft verworpen en thans komt het wederom om die maatregelen te treffen, Spr. wees op Narcissen en Oro- eussen. De voorzitter zeide, dat men het vak in zijn geheel moet bezien. Maatregelen voor tulpen en narcissen zijn noodig De heer Van Essen kan geen vertrouwen stellen ln het hoofdbestuur, voor zoover be treft de maatregelen van het artikel nar- oissen, omdat dit z.i. niet noodig is, Bij stemming beantwoordde de afd. de vraag van het Hoofdbestuur met 12 stem men „ja", zee stemmen „neen" en 1 blanco Bij de rondvraag sprak de heer Van Essen over de inlevering van plantgoed Spr, bevreemdde het. dat hiervoor niets vergoed wordt, Deze vraag en nog andere zullen op de alg. verg. ter tafel gebracht worden. De heeren J. v. d. Lely en A van Oosten zullen als afgevaardigden fungeeren Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells z. van B Wesselmg en A de Koster. Overleden: Apollonla Koster, echtgenoote van P. Vrijburg, 70 Jaar. Ondertrouwd: G. van Gerven en G. van der Poel Gehuwd: Th. J. van Tol en A. O. Dofferholf; M. C. Tulen en W Hoogervorst. HEDEN. Evang. Gem.: Bidstond te 8 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 u. voorm. en 6V4 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6M, uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Ocgstgeest: W. de Zwijgerkerk. broeder Perkins. 8 uur nam. Dinsdag. RUnsburg: Ontspanningslokaal, bijeen komst Gemeente Gods. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012H en 25 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantle is het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 0—12 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt 1.028 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en in Juni. Juli, Augustus en September van 10—5 uilr; op de Zondagen, de Tweede Paasch- cn Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag cn de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1- Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamstceg: Werkdagen 8.30—12, 1,30 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—530 uur. Kosteloos. Horlus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 23): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- tcekeningen. Werkdagen 1H-4H uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mlneralofit (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—) Oct) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Ieder beeft voor mijn commando". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Het gelukkigste huwelijk". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Heldl. het stiefkind". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.151 Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Goud". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traav: lederen werkdsg 2 uur nam. cn 8 uur nam.: „Een dag op de renbaan". Dc apotheek Hooigracht 48 is dag cn nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur W voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordl van Zaterdag 20 t/m. Vrijdag 26 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek M. BoekwiJt, Breestraat 74. tel. 552. Te Oegstgce8t wordt deze dienst waargenomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmina- park 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Brüijns Slot, Van Leeuwen, Niemer en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. M. Koudijs. Kanaalstraat 31; Mej. A. P. van Eijk, Julianastraat 102; R. H. L. Scholtens, HeereWog 345b; N. W. F- Grippeling en echtgenoote. Hobahostraat 4; A. Kroes en gezin. 3e Poellaan 61; J. M. van Blitlerswyk cn echtgenoote. Gladiolenstraat 24. J. J. de Jong Kanaalstraat 24. Vertrokken: Mej. A. M. Brunold naar Rdaro. NOORDWIJK. Concert met lampionoptocht. De burgemeester heeft aan het fanfare corps „Excelsior" alhier toestemming ge- geven tot het geven van een concert OP het Lindenplein op Dinsdag 23 Aug. van halfnegen tot halftien. alsmede tot het houden van een muzikale rondwande ling met lampionsoptocht nadien door NocrrdwIJk-Binncn. Raadsvergadering. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling om op Dinsdag 30 Augustus as. een openbare raadsvergadering te houden. Gevonden voorwerpen. 1 ceintuur, 1 portemonnaie met inhoud, 1 bruine mantelriem, 1 strandbal. 1 vul potlood. 1 blauw garbadine regenjas, jongensrijwiel, 1 paar kinderschoenen. blauwe damesjumper, eentge brillen, 1 korte bruine mantel, 2 wollen vesten, blauwe kinderblazer, 1 rijwiclbelasting* merk, 1 ontspanner van een fototoestel, damesarmbandhorloge, 1 rijwielvlaggetje, rozenkrans in étui. 1 ring (vermoede"' goud), eenlge mandjes, 1 armband. 1 P" badgoed. 1 hulssleutel. 1 rakagenda i" étui, 1 autoslot met een sleuteltje, 1 gr0®", badsohoen.l blauw kieltje, 1 spiegeltje m foto ln étui. 1 emmertje Inlichtingen uitsluitend des Woensdags cn 's Zaterdags van 18 tot 19 uur ten P litiebureele te Noordwljk-Binnen.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6