CORRESPONDENTIE Broeken met gezang Beste raadselnichtjes en -neefjes. Leest dit allen! Nu moeten jullie nog twee keer uit sluitend insturen naar Bureau Leidsch Dagblad, en geen brieven aan mijn adres bezorgen dus. Daarna gaat alles weer gewoon. En als steeds: tijdig in zenden, tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. Ik hoop. dat juilie met voldoening terug kunnen zien op je vacantie. Sommigen hebben nog een of twee weekjes voor zich, maar voor de meesten is het spoedig afge- loopen met de pret. Nu gaan we dus wél aan school denken. En, als je zoo'n langen tijd vrij hebt gehad, doe je dat weer graag. Want het is heel prettig al je schoolken nisjes weer terug te zien en elkaar over vacantie-wederwaardigheden te vertellen. Maar het is ook prettig, weer aan het lee- ren te gaan. Altijd of te lang vacantie zou ook vervelen! Zooals ik laatst schreef: alles op zijn tijd! En zoo wordt de school nu gewekt uit haar zomerslaap en zij zet. opgefrischt van binnen en van buiten, haar deuren weer wijd voor jullie open! Zij zal ook graag de vroolijke kinderschaar binnen haar muren zien trekken en hoo- ren. Want het zal niet heel stil zijn het eerste uurtje, als er zooveel te vertellen is. Natuurlijk zullen de Juffrouw of Meester, even graag als ik, jullie vacantie-verhalen willen hooren. Als.jullie maar niet alle maal tegelijk praten! Verder ten ik ook blij, den stilsten tijd achter den rug te hebben en meer brieven te zien komen. Zoo langzamerhand wordt onze familie weer voltallig. Met September reken ik natuurlijk weer op alle neefjes en nichtjes, en hoop ik ook op uitbreiding van onzen kring. Nu de brieven. Rite Mlzée Jij hebt het heerlijk gehad en zult wel een negerinnetje gelijken na zoo'n langen tijd aan zee. Het is heel mooi in Duynrel. hé. Als de scholen weer begin nen. breekt ook de raadseltijd weer aan. Lenv Moraal Prettige vacantiedagen vliegen oin; zoo gaat het bij iedereen. Nu, jij bent ook voldaan over Je vacantie. Drietal Optendrees Ja. ik heb het heel prettig gehad. Het zal jullie^ nu wel tegenvallen, dat nog twee keer mijn adres verandert. Ik vind het natuurlijk jammer, jullie eenlge keeren te moeten missen. Marietje Prenen Nu weer in orde? Prettig je raadsels weer te ontvangen. En alles goed Frans Pison Hartelijk welkom en ik hoop, dat je het geregeld klaar zult spelen met onze raadsels. Dit was een mooi begin. Bram Wiggers Zoo heb jij Neêrlands kust op verschillende plaatsen bezocht. En steeds van strand en zee genoten. Zoodat jij wel geen stadskleurtje zult hebben op het oogenblik! Truus van Weizen Kind, wat geniet jij! Het ls een gezond leventje voor je. Ans Nieuwenhuys Een hartelijk groetje Jo Drabbe Ik zal maar veronderstel len, dat je voet weer genezen is, nu je twee dagen achter elkaar zulke fietstochten ge maakt hebt. Konden jullie wel tegen den wind op naar Katwijk? Als je aan het wa ter gewend bent, is het wel heerlijk in de woeste golven te baden. Maar je kunt niet genoeg oppassen. En nu zie je weer ver langend uit naar September. Marietje Verboom Wat een mooi cadeau kreeg jij, een felicitatie waard. Heb je die tochtjes al per fiets gemaakt? Leuntje Koekebakker Bedankt voor je postzegels. Ik ben blij weer iets van je te hooren. Lief van je, dat je Cobie zoo veel gezelschap houdt. Mijn beste wenschen voor haar. al ken ik haar nog niet. En je broertje loopt alweer? Wat gaat de tijd toch vlug. Ik kan nooit beloven, wanneer een raadsel van Je geplaatst wordt. Wat geschikt is, komt aan de beurt. Dit raadsel helaas niet; het komt ook niet heele- maal uit. Cobi Eekkers Dat is nu een tegenvaller voor je. Ik hoop nu maar. dat je ondertus- schen bent opgeknapt. Houd je van lezen Dat kort den tijd. Ik vind het prettig, je raadsels te ontvangen. En het verwondert me den brief zoo mooi op tijd te krijgen. Je raadsels maken een heele reis. Van harte beterschap en mijn groeten aan allen. Piet de Best Ben je blij met je kleine neefje? Een speelkameraadje voor de toe komst. Gretha Schild Je kunt een adres vra gen aan Mevr. M. WeerheimMuste, Ber- kenweg 12. Boskoop. Marietje van Vliet Ik verheug mtf er op over jullie uitstapjes te hooren volgende week. Gretl Kips Inderdaad heb je alles goed. Gezellig, dat je je zwemvriendin meebrengt. Dan gaan jullie voortaan zeker ook samen oplossen Lydi Boon Natuurlijk hartelijk welkom. Dan hoop ik nog vele briefjes van je te mogen ontvangen. Geertrui de Groot Jullie gingen een fijn uitstapje maken en zullen wel genoten hebben, zelfs al heeft het weer niet heele- maal meegewerkt. En is je vacantie nu ook ten einde Annie Schneider Alweer een vocantie- groet. Jij vergeet mij niet. Hartelijk dank. Den breeden weg van de ansicht ken ik wel: prachtig ls deze hè! Jij geniet in je vacantie. Riekje Leemans Nu heb ik een dubbe len brief voor mij van jou. Ik had dat „bruine nikkertje" graag gezien! Dat je je raadsels vergat, begrijp ik best; dat gaat altijd zoo aan het strand; daar is zooveel afleiding. Nu ben je veel met Henny, gezel lig voor jullie beiden. Hieronder voor Henny. Henny Hoogstraaten Ik vind het pret tig, je naam weer eens in de correspon dentie te kunnen plaatsen. Hoewel ik hierin weinig nieuws aan je schrijf. Je begrijpt wel waardoor! Je hebt een heerlijk lange vacantie. Zusjes Hartevelt Ik dacht wel, dat jullie uit waren. Zulke trouwe nichtjes als jullie slaan niet zonder reden over. En jul lie hebben mooie uitstapjes gemaakt. De foto geeft tevens een aardige herinnering aan dien dag. Alles goed. zooals jullie ziet. Nieuwe raadsels zijn welkom. Pieter W. Martijn Misschien zie je me wel eens later. Maar de eerste weken tref jij het nu weer niet; ze zijn gauw voorbij moet je maar denken. Zorg maar zelf, dat er elke week een briefje voor je in de krant staat. Zusjes de Vos Zoo'n langen brief ver wacht ik ook niet elke week. Er gebeurt niet altijd zooveel bijzonders en heerlijks. Groeten terug aan Toos. Jammer, dat het met de tent niet zoo vaak lukt nu. En het weer belooft niet veel goeds op het oogen blik. Bedankt voor jullie raadsel. Aukje van der Walle Heb je twee weken terug de kinderkrant gelezen? Toen heb ik je voor je mooie kaart bedankt. Al kwam er niet van raadsels, toch heb je me niet vergeten. Ik begrijp, dat je weer naar school verlangt. Jannie van Biezen Ik denk, dat je zoo nog wel eens een keertje mee wilt helpen bij de kleintjes. Nu heeft M. het heel moei lijk. Wensch haar vooral weer het beste. Corrie van Weizen Het is de moeite waard om in R. je oogen goed den kost te geven. Daar kun jij nu over meepraten. Hannie de Wekker ik heb gelezen van jullie lsten prijs. Jullie hebben het er mooi afgebracht. Misschien zie ik Je nog ln Je optocht. Aan zee kun je het wel uithouden, denk ik Als steeds, bedankt voor je plaatjes. Suusje de Wekker Ja. de zeelucht maakt nikkertjes van jullie. Nu heb je al weer een ander feestje in het vooruitzicht; er komt geen eind aan. En ik ben weer blij met je bloemengroetje. Bep Sparenburg Elk nieuw nichtje is mij welkom; dus nu weet je het wel. Ik hcop dan nog veel briefjes met Je te wis selen. Raadsel en anekdote kan ik beide gebruiken, welbedankt. Truusje Sluymer Jij genoot, nu je met een „levende pop" mocht rijden. Je hebt goede zorgen voor al het kleine grut om je heen; de konijntjes zouden er van mee praten als ze het vertellen konden. Mientje van Egmond Een prettig weekje met Je vriendinnetje in R.f en dan tot daarna. Herbert Gijsman Je raadsel is aardig verzonnen en heel geschikt; dank je wel. Rietje Brandt Jij hebt niet te klagen over je vacantie; elke week is fijn geweest. Feliciteer Moeder ook van mij. En je schrijft zelf al, hoe prettig je het vindt, nu weer frisch aan het leeren te gaan Emmy Naber Dit raadseltje heeft er al eens ingestaan. Eitfmy, dus dat tref je niet. Bedenk maar een ander voor me, als je het kunt Jan Bronsgeest Jij deed dan aan vis- scherij in het klein! Je gelukwenschen zal ik overbrengen. Alida Stikkelorum Ik dacht niet, dat je reeds zulke groote stukken naaide. Knap, hoor! Die kun je zelf goed gebrui ken. Koosje Stikkelorum Dank voor je goede wenschen. Rika de Graaf Of jij genoten hebt! „Wat ls dat nu weer?" zul je vrag' Wel, vlieg in gedachten maar eens vl met me mee naar Sjanghai, dan zul het zien. Daar is n 1. de .straat der kleerenha delaars", net zooals er de straat der ba kers en de straat der groentenhandelaa, ls enz enz. In die straat der kleerenhandelaars zl ongeveer honderd groote confectlewinki waar alle mogelijke boven- en onderkli ding verkocht wordt. Op zichzelf niets t zonders, maar het gekke er van is, dat iedere winkel wel een stuk of dertig v< koopers van den vroegen morgen tot d laten avond staan te zingen. Wat zingen ze dan? Wel, geen lied, van opera's, geen klaagzangen, maar ee voudig den lof van broeken, mantels, hei den, kousen en wat er allemaal meer koop is. Denk je dat eens ln: drledulze mannen staan daar in een lange rij c gesteld en maken, ieder met het kleedir stuk dat zij bezingen in de hand, een o< verdoovend lawaai. Het kan niet word ontkend, dat deze zingmethode gewei: veel klanten trekt, want het is altijd in de straat en vreemdelingen, die Sjanghai komen, vinden het altijd aard zoo'n „broek met gezang" mee naar hi te nemen. En dan wensch Ik je nog veel pleizier vo je laatste uitgaansweekje. Bep Crama Het zijn voor jou ge prettige bezoeken op deze manier. Ma Neeltje zal het toch prettig vinden, goe bekenden te zien. Doet Dick niet meer me Jan Crama Ik vid het heel lief van zoo'n groot stuk van dit mooie verha voor me op te schrijven. Al ken ik b toch vind ik het altijd weer mooi om lezen. Jammer, dat je dezen tkecr een goe oplossing te weinig hebt. Jannetje van Kampenhout Gelukk dat je schipbreuk leed vlak bij de kust' zult wel gebibberd hebben ln je nal kleeren. Of had Je geen gelegenheid daa voor door het lachen? Rie Smittenaar Jij hebt je hart o op kunnen halen in die paar weken. Nes het gaat niet samen: uitgaan en raadsi oplossen. Deze week had je het makkelv En nu nog prettige dagen ln Den Haag Anny Bekooy Uit wat je me verts van A begrijp ik wel, dat je er genot hebt. Jij kon zoo op je gemak uitkijk heen en terug. Had je wel mee de luc ln willen gaan, toen je zoo vlak bi! vliegmachines stond? Janny Swaak - Je mag natuurlijk nieu« raadsels insturen, dat vind ik juist h< prettig. Je vriendinnetje zal welkom zi] Dan stuurt zij zeker samen met jou in? Nico Smit Je hebt mooie uitstapjes g maakt, met goed weer, ls het niet? Hart lijke groeten terug aan allen. Ella Meinema Aan de kaart, die juist ontvangen heb. zie ik, dat jullie toe is doorgegaan. Hartelijk dank voor mooie Ansicht, ik vind het erg aard'g, d jullie aan mij gedacht hebben. Gelukt kunnen jullie me nu opgewekter bericht! schrijven. Ik hoop, dat het nog een pretl weekje voor jullie geworden is: en voor hoop ik. dat je broertje spoedig aan i sterken. Niek Bakker Van de Wassenaarsc pret heb ik al gehoord. Ik moet er nog o lachen Jij droomt al van de toekom merk ik. Ik begriip, dat je graag en v< bij je vriendje wilt zijn. Annie van der Vos Het is een go bestede dag geweest In Den Haag. En i nieuwerwetsche trap beviel je zeker wel? Lydia Botermans Je hebt dan toch g noeg gezien in A.: zoo'n groote winkel vi een middag. En jullie werden allen go bedacht. Coba Verlind Natuurlijk heb jij o genoten; een echt leuke dag voor juli Bedankt voor je aard'g raadseltje. Abram Fakkel Hartelijk gefelicitee met. den verjaardag, dien je net nog de vacantie kunt vieren, is het niet? H< vee! pleizier. Hier is het einde weer. Ook deze wei heb ik weer kunnen lezen, dat de vacant heel veel prettige dingen brengt. En i gaan er weer velen frisch en opgewekt na school. Vergeet niet: insturen uitsluitend na Bureau Leidsch Dagblad, tot uiterli Dinsdagmorgen 9 uur: naam en leeft! steeds onder de oplossingen. Tot den volgenden keer. Allen harteli gegroet door jullie Raadseltante. Mevr, M. J. BOTERENBROOD,

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18