Te groote kosten voor vijfjarige kweekschool LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 20 Augustus 1931 KERK- EN 5CHOOINIEUW5 Schuim den aanslag weg met Ivorol Ervaring met driejarige kweekschool onvoldoende VERKLEEDCOSTUUMS THIJS IJS EW DE TOO VERSLANGE]\ GEVEILDE PERCEELEN PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 21 AUGUSTUS. Leiden Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. C. Brinkerink van Oostvoorne. Eglise Wallonne: pas de service. Evang. Luth. Gem.: voorm. halfelf. ds. Hau- mersen van Beverwijk. Marekerk: Nam. 6 uur jeugddienst), dr. W. D. van Wijngaarden. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. W. F. Zuurdeeg van Groningen. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf. dr. Boersema. Geref. Kerk in H. V. (Gerecht 10)nam. 5 u. ds. Kroon. Vrije Kath. Kerk (VreewiJkstr, 19): voorm. halfelf. Gez. H. Mis Aalsmeer Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur. ds. J. W. van Elden van Haarlem; nam. 6 uur. ds. Van der Linde. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur. ds. Van der Linde; nam. 6 uur, ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. G. Salomons van Amsterdam. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht. ds. v. Beusekom. I Geref. Kerk: Voorm. halfelf. leesdienst; nam. halfacht, ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk (Juliana- straat): Voorm. 10 uur. ds. Stehouwer; nam. halfzeven, ds. Scheers. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds Stehouwer. Kinderkerk ..Bethel": Voorm. 10 uur de heer v. Berkel. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)Voorm. halfelf. ds. Terpstra van Utrecht. Evangelisatie (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. 10 en nam. 6 uur. de heer Overduin van Apeldoorn Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur ds. Haijer v. Ede; nam. 6 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk (de Ruiterstraat)Voorm. 10 uur, ds. Mulder: nam. 6 uur. ds. Haijer. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. half- tien. en nam. 6 uur. leesdienst. Martha-StichtingVoorm. 10 uur. ds. Scheers. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. van Itterson van Den Haag; nam. 5 uur, ds. J. van Noort van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. geen opgave. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Katwijk aan den Rijn Ned Herv. Kerk «verbeterde opgave): Voorm. half tien, ds. C. Warmoltz van Heemse; nam. 6 uur, ds. E. Warmoltz alhier. Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk: Voorm. 10 uur, ds. LiJeen van Klundert; nam. 6 uur, ds. Pr as. Oude Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Broeyer; nam. 6 uur. ds. Rutgers. Zaal Chr. Prot. BelangenVoorm. 10 uur, ds. van Dijk van Rijnzaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. halfnegen en nam. half zeven. ds. Ingwersen; voorm. halfelf en nam. halfvijf. ds. Veltkamp. Leidschendam Ned. Herv. Kerk (verbe terde opgave iVoorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens van Voorschoten; nam. 7 uur (jeugddienst), ds. Kooistra van 's-Gravenzande. Lcimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, de heer Zanüee, cand. te Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht. de heer Verschoor, cand. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Tichelaar; nam. 5 uur. de heer de Groot, van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. van Andel van St. Pancras. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Hoogendoorn van Zierikzee. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. Oud Geref. Gem.: Voorm halftien en nam. halfdrie. leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur L. W. v. Wijn gaarden. Ger Kerk: Voorm. 10 uur. leesdienst; nam. halfacht, ds. Speelman van Nieuwveen. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. E. van Meer van Utrecht. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Gillebaard van Zeist; nam. half zes. ds. Visser. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Dekker van Amsterdam; nam. 5 uur. ds. H. P. Fortgens van Voorschoten. Geref. Kerk: Voorm. halfnegen en nam. 5 uur. dr. Wijngaarden van Groningen; voorm. halfelf. ds. Mulder van Amsterdam. Geref. Kerk in H.V.: Voorm. 10 uur, ds. Kroon Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur, ds. Geerling Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 5 uur, de heer Bos van Leiden. Rem. Kerk: Geen opgave. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. alfelf, ds. Van der Ent. van Boskoop. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, leesdienst. Rijnsburg Ned. Herv Kerk: Voorm. half tien. ds. A. Altena van Groningen; nam. 5 uur, dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest. Kerkzaal: Voorm. halftien. ds. G. Groeneboer van Doetinchem; nam. 5 uur. ds. Altena. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. halftien, ds. van der Loo; nam. 6 uur ds. Creraer van Kampen. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. half tien ds. Cremer van Kampen; nam. 6 uur. ds. van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. J. Kraan van Baarn. Voorschoten Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. G. C. van Niftrik van Rijnsburg; nam. 5 uur. ds. Streefland van Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer A. M. van der Neut van Rotterdam. Geref. Kerk (Zaal-Swama)Voorm .10 en nam. 7 uur, ds. Dronkert. Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Lager bnderwijswet 1920 en van daarmede verband houdende be palingen der pensioenwet 1922 is het vol gende ontleend: In het pleidooi van vele leden voor het invoeren van de vijfjarige kweek school wordt er terecht aan herinnerd, dat reeds de daaraan verbonden kosten voor den minister van Onderwijs een onoverkomelijk bezwaar zijn geweest om het desbetreffende ontwerp van zijn ambtsvoorganger over te nemen. Daargelaten nog de overige bezwa ren, moet dan ook de minister zijn in de memorie van toelichting uiteengezet ^standpunt blijven innemen. Het stelsel, waaraan verscheidene leden de voorkeur zouden geven. n.l. een vakop leiding voor den toekomstlgen onderwijzer na het doorloopen hebben van een hoogere burgerschool of gymnasium, acht de mi nister niet aanbevelenswaard Wat het zakelijke betreft, dat aangevoerd is tegen de uitbreiding van de driejarige opleiding met een vierde leerjaar: als de minister de uitvoerige beschouwingen, die het voorloopig verslag aan de zaak wijdt, goed leest, worden daarin drie gronden ver meld De eerste is. dat de driejarige kweek school goed bruikbare onderwijzers afle vert: de tweede, dat een vierde leerjaar tot niets anders zal leiden dan opvoering van nuttelooze intellectueele kennis; en de derde, dat verlenging van de opleiding een zeer zwaren last op de ouders der kweeke- llngen zal leggen. De stelligheid, waarmede in het voorloo pig verslag is beweerd, dat men de vraag, of de driejarige kweekschool goed bruik bare onderwijzers aflevert, niet ontkennend kan beantwoorden, zou aan overtuigings kracht gewonnen hebben, indien men daar bij de bewijzen had kunnen voegen van eenige jaren ondervinding. Het feit is echter dat de driejarige kweekschool eerst in 1935 leerlingen voor de aanvangsklasse aannam en als zoodanig dus in 1938 voor het eerst onderwijzers afleverde, pe klasse immers, dié in 1937 eindexamen aflegde, is in 1933 begonnen als eerste klasse van de vierjarige kweekschool. Een beroep op de enkele rijks kweekscholen met driejarigen cursus, die reeds eenige jaren hadden bestaan, faalt, omdat wat hier en daar onder bepaalde omstandigheden mogelijk is. daarom nog niet zonder bezwaar toegepast kan worden als algemeen geldend stelsel. Het is in strijd met de feiten, wanneer men stelt, dat op de kweekschool groote ge leerdheid wordt aangebracht. Haar doel is slechts de leerlingen zoover te brengen, dat zij over voldoende leerstof voor de lagere school gemakkelijker kunnen beschikken en dat zij die wat nog iets geheel anders is in geschikten vorm voor de schoolkinderen weten te gebruiken. De leden, die de tegenwoordige kweek school verdedigen, hebben, naar het voor komt. geen oog voor het groote bezwaar, dat de driejarige opleiding maar één jaar van rustig werken bevat: het eerste jaar komt in de verdrukking doordat de kennis en ontwikkeling der toegetreden leerlingen in velerlei opzicht uiteen loopen, en het derde Jaar staat onder den druk van het komende examen. Uitbreiding van den leertijd tot vier jaren zal daarom vooral van beteeke- nis zijn, omdat zij het mogelijk maakt de middelmoot, waarin de rustige sfeer de eigenlijke, ontwikkelende studie valt, van één tot twee jaren te verlengen. Wat ten slotte betreft het bezwaar, dat verlenging van de kweekschoolopleiding met een jaar een zwaren last legt op de ouders der kweekelingen, meent de minister zich geheel te kunnen aansluiten bij het geen dienaangaande door vele andere leden in het voorloopig verslag is opgemerkt. Het komt den minister niet wensche- lijk voor, het aantal akten voor speciale vakken uit te breiden met die voor ste nografie, machlneschrijven en espe ranto. De behoefte daaraan is naar zijn meening niet gebleken en hij zou het verkeerd achten, indien de'uitvoering van dergelijke akten er toe zou leiden om de op de kweekschool te verwerken leerstof uit te breiden. Evenmin als het den minister wensche- lljk voorkomt, dat afzonderlijke akten voor stenografie, machineschrijven en esperanto worden ingesteld, acht hij het aanbevelens waardig, dat aanteekeningen op de onder wijzersakte voor die vakken verkrijgbaar zullen worden gesteld. Hij kan zich vereenigen met het denk beeld, dat de wet de gevallen zal noemen, waarin op de akte als onderwijzer wordt aangeteekend, dat deze niet de bevoegdheid verleent tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Dat ook de leerling van de rijkskweek school met godsdienst en Bijbel moet wor den In aanraking gebracht, staat voor den minister vast. Als hij uit het voorloopig verslag de onderscheiding tusschen kennis van den Inhoud des Bijbels, godsdienstken nis en godsdienstonderwijs overneemt, for muleert hij zijn standpunt aldus Kennis van den Inhoud des Bijbels is voorshands nog afgezien van religieuze waarden voor eiken beschaafde, ook voor den onderwijzer der jeugd, onmisbaar. Onze taal, onze letterkunde, onze geschiedenis, onze volksziel blijft een gesloten boek voor wie den Bijbel niet kent. Zoo vaak de om standigheden het mogelijk maken elke kweekschool kan een eigen sfeer hebben, uitkomende mede in de omschrijving van de leerstof zuilen geschiedenis, aardrijks kunde. letterkunde, taal, op ongezochte wijze gelegenheid bieden, kennis van den inhoud des Bijbels am.te kweeken. Ook waar dit mogelijk is. wordt daar mede intusschen geefléfms het noodige be reikt. Naast het geschiedkundige, het let terkundige en het cultureele vergt het gods dienstige een eigen plaats, waartoe de vak ken godsdienstkennis en godsdienstonder wijs allereerst zijn aangewezen. Naar de overtuiging van den minister doet echter de overheid het best. door deze materie aan de kerken over te laten; mits zij organisatorisch en financieel haar hulp biedt. Daartoe strekt eenerzijds het derde lid van artikel 146. anderzijds de sinds jaren bestaande regeling der geldelijke vergoe ding. De datum van in werking treden is thans vastgesteld op 1 September 1939 in plaats van op 1 September 1938. Bij de memorie zijn een nota van wijzi gingen en een gewijzigd ontwerp van wet gevoegd. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het is wel merkwaardig dat het mond- en klauwzeer juist op vrijwel hetzelfde tijdstip den kop opsteekt als het vorig jaar cn dit komt den handel zeer ongelegen. Op de markten zijn de gevolgen reeds duidelijk te zien. De aanvoeren waren reeds minder terwijl zij nu toch zouden moeten toenemen en de kooplust is aanzienlijk ver minderd Kooplui die anders Vrijdags naar Zwolle of Leeuwarden gaan om vee voor de Zuid-Hollandsche markten aan te koo- pen, bleven nu thuis want reeds is gebleken dat marktvee, vooral uit de omgeving van Zwolle de gevreesde ziekte onder de leden heeft. De slachivee-afdeelingen waren aan het einde dezer week ook zeer matig bezet en de handel had een behoorljik prijshou dend verloop Met het koelere weer is het vleeschverbruik iets toegenomen, waarbij nog kom; dat de varkens vleeschprijzen wat zijn gestegen, zoodat het gebruik iets naar lund- en kalfsvleesch is overgeheveld. De vette en nuchtere kalverenmarkt bleef tot einde toe williz gestemd en flink prijshou dend. Od de wolvee-afdeellngen had de Leid- sche markt weer de voorkeur van aankno pen voor de scheepvaart. Voor de Ro'terdamsche Lloyd werden gisteren 243 stuks gekocht. Ook voor export naar België werd iele meer gedaan. We vernamen dat men met de afname van Fransche consenten wacht tot de aankoo- pen voor de scheepvaart ophouden. Men heeft dan minder concurrentie De ve'te varkensmarkt sloot te Leeuwar. den iets flauwer; doch de prijzen vanaf de boerderij zijn momenteel 27'/,—28 cent en dus niet minder. De magere varkensmarkt. was evenwel wat gedrukt. Historisch-Allegorisch. - Jaequeteostuums en hooge hoeden te huur. ERATO - OUDE SINGEL 14 - TELEF. 889 6010 (Ingez. Med.) VOOR ZONDAG 21 AUGUSTUS. Hilversum I. 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 6.30 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram.muzlek 9.00 Berichten 9.05 Tuinbouwhalfuurtje 9.30 Gram.muz. 10.40 Declamatie en Gram.muzlek 11.00 Het VARA-orkest. het Esmeralda-septet en solist 12 00 Het woord van de week 12.05 AVRO-Aeollan-orkest 1.00 Gram muziek met toelichting 1.30 Causerie over Indische Jaar markten 1.50 Gram.muziek 2.00 Boekbe spreking 2.30 Rotterdamsch Mannenkoor „Vereenigde Zangers" 2.50 Gram.muzlek 3.00 Residentie-orkest en soliste. In de pauze: Gram.muziek 4.30 Sportreportage 5.00 Ar beiders Zangvereeniging Morgenrood" en gra- mofoonmuziek 5.30 Reportage 6 00 Sport- praatje 6.15 Sportnieuws ANP. Gram.muziek 6.30 Nederd Herv. Kerkdienst 7.30 Gra- mofoonmuziek 7.40 Causerie „Noorlot en toeval?" 8.00 Berichten ANPMededeelingen 8.15 Omroeporkest en solist 9.15 Radio journaal 9 30 Gram.muziek 10.00 Radio- tooneel 10.20 Renovakwintet 11.00 Be richten ANP., Gram.muzlek 11 40—12 00 Orgelspel (opn.). Hilversum II, 301.5 M en 415.5 M. 8 30 NCRV. 9.30 KRO 5.00 NCRV. 745—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.30 Hoogmis lino Reportage 12.30 Het KRO-orkest (1.00—1.20 Boekbespreking i 2.00 Gram.muziek 2 30 Helder's R.K. Knapenkoor ,,De Zingende Jan tjes" en gram.muzlek 3.15 De KRO-Melo- dlsten en solist 4.00 Voor de zieken 4.55 Gram.muzlek 5.05 Orgelspel 5.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.50 Nederd Herv Kerkdienst Hierna Gewijde muziek (gr.pl.) 7.50 Middenstandspraatje 8.10 Berichten ANP., Mededeelingen 8.25 Gram.muziek 8.30 De KRO-Melodisten en solist 9.30 Gram muziek 10.00 Reportage (opn.) 10,30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. Drr. twich, 1500 M. 12.40 Het ..Park and Dare Workmen's Silver '-orkest 1 20 Gram. muziek 1.50 J. Kantrovltch en zijn orkest zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60. 40 en 25 c. 5951 (Ingez. Med.) promoveeren tot doctor in de theologie op een proefschrift over: „S. T. Colorldge en zijn intuïties op het gebied van wijsbe geerte, ethiek en godsdienst". Dr. Rust beweegt zich op verschillend ge bied Hij is voorzitter van de afdeeling Utrecht, stad zoowel als provincie, van het Ned Bijbelgenootschap en secretaris van de Ned. Gustaaf Adolfvereenlging. Ook is hij lid van de Ev. Luth. Synode, 2e secr. van de Synodale Commissie en Secretaris van het curatorium van het Luth. Seminarium. HIJ vertegenwoordigde de Ev. Luth. Kerk in 1925 te Stockholm, in 1937 te Lausanne, in 1929 op het tweede Luth Wereld-Con vent te Kopenhagen, in 1930 bij het vierde eeuwfeest der Augsburgsche Confessie aan de Universiteit te Halle-Wittenberg en in 1931 bij het vierde eeuwfeest van de Theol. Hoogeschool te Papa (Hongarije). Dr. Rust vertegenwoordigt de Ev. Luth. Kerk in het bestuur van de afd. Nederland van den Wereldbond voor Internationale vriend schap. eveneens in het Ned. Lausanne- comlté en in den Documenlschen Raad. Dr Rust is voornemens Zondag 25 Sept. a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. Dr. J. A. RUST. Met emeritaat. De nestor van de Evang. Luth. predikan ten te Utrecht, dr. J. A Rust, heeft tegen 1 Oct. a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Johan Adolph Rust werd 22 Aug. 1872 te Amsterdam geboren, waar zijn vader leeraar was aan de Ambachtsschool. Hij bezocht het gymnasium en de Stedelijke Universiteit in zijn geboorteplaats en stu deerde ook aan het Evang. Luth. Semina rium. In 1895 proponent geworden, aan vaardde hij 1 Dec van dat jaar het predik ambt bij de Ev. Luth. Gem. van Groede (Z.). 16 April 1899 verbond dr. Rust zich aan zijn tegenwoordige gemeente na tevoren te zijn ingeleid door prof. dr. J. W. Pont. In 1901 deed hij doctoraal examen aan de Amsterdamsche Universiteit, om in 1908 onder prof. dr. P. D. Chantepie de la Saus- «aye. die van Amsterdam naar Leiden was gegaan, aan de Leidsche Universiteit te Ten overstaan van Notaris B. H. Stumpel te Lelden. Huizen en erven te Leiden Levendaal 65. 67 en 69 samen in bod f. 5.953. Kooper de heer D de Jongh q.q. te Leiden voor f. 5.953.. Huis en erf Vliet 30, 30a en 32 en Molensteeg 29 in bod f. 4.200. kooper de heer J. J. G. de Cler q.q. te Leiden voor f. 4.360. Huizen en erven Volders gracht 47, 49. 51 en Schagensteeg 11 en 13 samen in bod f830, kooper de heer J. J. G. de Oler q.q. te Leiden voor f. 1.080. Huis en erf Pieterskerk hof 12 in bod f.650. kooper de heer J. J. P. Tesselaar q.q, te Leiden voor f. 750. Huls en erf Waardgracht 55 in bod f.450, kooper de heer W. Bos q.q. te Leiden voor f.610. Huls en erf Meerburgerstraat 5 ls niet gegund. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden. Heerenhuis met erf en tuin Haagweg 28 in bod f. 6.200, kooper de heer I. T. Cornet q.q. te Leiden voor f. 6.500. Huls Korevaarstraat 41 in bod f. 1.575. kooper de heer J. J. P. Tesse laar q.q. te Leiden voor f. 1.825. Huis en erf 4e Binnenvestgracht 17 in bod f. 420.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. te Leiden voor f.510 Huis en erf met afz. bovenwoning Rijn en Schiekade 77/77a ls uit de hand verkocht. 16. Het w-as voor Thijs en Paddekwist heel naar zij zaten in dien emmer met elkaar en merkten dat de heks hen in den diepen put neerdalen liet; zij waren overrompeld en begrepen 't eigenlijk nog niet. Het bleek al spoedig, dat er in den put, waarin Hiatasaka hen pijl snel naar beneden zond, heelemaal geen water stond de emmer viel dus bonzend op een harden bodem neer! Thij6 en Paddekwistje vielen er nu uit en deden zich wel zeer; maar daarvoor had de heks geen oog, want zij haalde thans den emmer, lachend, weer omhoog. Je begrijpt wel, dat de vrienden dezen toestand niet pleizierig von den zij zaten opgesloten in een kouden put, waaruit zij niet ont snappen konden; en zij hadden heel goed in de gaten, dat Hatasaka hen niet weer los zou laten 2.20 Het New Coventry Hippodrome-orkest - 3.05 Pistonvoordracht 3.20 R. King's orke* 3.50 Uit New-York: Orgelspel 4.20 Plano duetten 4.50 De Karl Caylus Players 5.20 Religieuze causerie 5.40 Het Grinke- trio 6.35 E. Pini's Tango-orkest 7.15—8.10 Het R. Crean-orkest 8.15 Kerkdienst 9*05 Liefdadigheidsoproep 9.10 Berichten 9.2.5 Fragmenten uit „A Princess of Kensington", komische opera 10.25 Fred Hartley's sextet en solist 10.5011.20 Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 8.10, 9.00 en 950 Gra- mofoonmuz. 10.50 Pianovoordracht 11.25 Gram.muziek 11,50 Orgelconcert 12.40 Gram.muziek 1.50 Zang 2.05 Gram -muz, 3.20 en 4.05 Zang 4.50 Gram.muziek 5.20 Viscianororkest 7.50 en 8.35 Gram.muz 9.20 Concert uit Khokke 11.35-12.50 Dans- muziek. Keulen. 456 M 6.20—8.20 Militair orkest 9.30 Gram,muziek 10.20 Egon Kaiser's or kest en solisten 11.20 Weensch Philharmo- nisch orkest en solist 1.30 Gevarieerd or kestconcert 2.20 De „Drei Musikanten" en solist 3.45 Dansmuziek (grpl.) 4.20 Ed Prasch en Carl Woitschach met hun orkesten en Sportreportage 7.20 Gram.muzlek 8.30 Omroeporkest 9 20 Omroeporkest en soliste 10.50 Concert 11).20 Omroeporkest 12.203.20 Gevarieerd .nachtconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.40 Grt- mofoonmuz. 11.20 Sarba-orkest 11.50 Gram.muziek 12.50 Omroepsalonorkest I.50—2.05 en 2.35 Gram.muziek 3.15 Viool en piano 3.50 Militair orkest 5.05 Gram. muziek 5.50 Omroepsalonorkest 6.50 Gra- raofoonmuz. 7.20 Cellovoordracht 820 Het José Manuel Guédariana-orkest 9.05 Reportage 9.20 Symphonieconcert m.m.v. so liste 11.00 Gram.muziek 11.20—12.20 Dans muziek. 484 M. 9.20 Gram.muziek 10.20 Ed. Lol- seau's orkest 10.50 Gram.muz. 11.20 Ver volg concert en Gram.muziek 12.20 Gram. muziek 12.50 Max Alexys' orkest 2.00—2.35 en 2.50 Gram.muziek 3.50 Het Sarba-orkest en Gram.muziek. 4.45 Pianovoordracht 5.20 Lucien Hlrsch en zijn orkest en Gram.muzlek 6.20, 7.00 en 7.35 Gram.muziek 8.20 Omroeporkest en so liste 10.30 Jean Omer's orkest 11.20—12.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Omroep- klelnorkest. 9.20 Omroeporkest en soliste 10.20 Berichten 10.50 Bruinier-kwartet II.05 Berichten 11.20 Omroeporkest, solist en declamatie 1.15 Tijdsein 1.26—2.20 Kur- orkest Baden-Baden. VOOR MAANDAG 22 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. - Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.muziek (Om 8.15 Bprichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (Gr.pl.) 10.30 Aeolian- orkest (Opn.) 11.15 Carel Alberts ensemble 12.00 Gram.muziek 12.15 Berichten, hier na vervolg concert 1.00 Gram.muzlek 1.45 Het Lyra-Trio 2.30 Het Omroeporkest en solist (In de pauze: Declamatie) 4.30 En semble Jetty Cantor 5.15 Gram.muzlek 5.30 Vervolg concert 6.15 Gram.muzlek 6.30 Ensemble Karolyi Arpad 7.00 Orgel en zang 7.30 Declamatie 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 Residentie-orkest en so liste 9.15 Gram.muzlek 10.15 Het Omroep orkest 11.00 Berichten ANP Hierna tot 12.00 dansmuziek (Gr.pl.). Hilversum II, 301,5 en 415,5 M. NCRV-Ult- zending 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gram muziek <9.30—9.45 Gelukwen- schen) 10.30 Morgendienst 11.00 Christe lijke Lectuur 11.30 Gram.muzlek 12.00 Berichten 12.15 Gram.muzlek 12.30 All Round-Sextet, en Gram.muziek 2.00 Gram. muziek 2.30 Fluitvoordracht met pianobe geleiding en Gram.muziek 3.30 Gram.muzlek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gram.muziek 5.15 Kinderuurtje 6 15 Zang met pianobe geleiding en gram.muziek 7.00 Berichten 7 15 Declamatie en gram.muzlek 7.45 Repor tage. eventueel gram.muziek 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Chris telijk Fanfarecorps ..Arfl et reUgloni" en gra- mofoonmuziek 9.00 Causerie over Praag, de stad van Johannes Hus 9.30 Zang 10.00 Berichten ANP. 10.05 Viool, piano en cello 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gram.muzlelc 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwlch, 1500 M. 11.25 Zang 11.50 Re portage 12.05 Orgelspel 12.35 Gram muz 12.50 Reportage 1.00 Dansmuziek (Gr.pl.) 1.40 Sportreportage 1.55 Koninklijke Ma- rinestafmuziek Plymouth, m.m.v. solist 2.35 Sportreportage 3.20 Het Vianl-sextet 4.05 Gram.muizek 4.20 Sportreportage 4.55 Gram.muziek 5.20 Sportreportage 6.20 Be richten 6.45 Sportreportage 7.00 Zang 7.20 Populair programma 8.05 Planosoll 8.20 BBC-Symphonie-orkest m.m.v. solisten 9.15 Sydney Kyte en zijn Band 10.00 Be richten 10.^ Causerie „The past week" 10.40 BBC-Theater-orkest, m.m.v. solist 11.20 Teddy Dobbs en zijn Band 11.50—12.20 Dans muziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.35 Gram.muziek 1.50 Zang 2.05 en 3.05 Gram.muziek 3.20 Pianovoordracht 335 en 4.50 Gram.muziek 5.20 Cantrelle-orkest - 6.20 Gram.muziek 8.35 Gram.muziek 9.05 —11.35 Orkestconcert m.m.v. solist. Keulen, 456 M. 6.50 Gram.muziek 730 Schrammelmuziek 8.50 Militair orkest - 12.20 Nedersaksen-orkest 2.30 Amusements-Sextet en solisten 4.20 Amusementsorkest. Hierna het Omroepkleinorkest 6.40 Viool en piano - 7.20 Gram.muziek 8.30 HJ-Koor 9.20 Het Omroeporkest en -koor. m.m.v. solist 1035 Gram.muziek 10.50 Omroeporkest en solist 12.203.20 Het Omroeporkest, planoduo. en het Omroep-Amusementsorkest. Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50 2.20 en 5.20 Gram.muziek 6.50 Pianovoor dracht 7.05 Gram.muziek 8.20 Cabaret- programma 10.30—11.20 Gram.muzlek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroep salonorkest 1.502.20. 5.20 en 6.35 Gram. muziek 6.50 Radiotooneel 7.10 en 7.35 Gram.muziek 8.20 Operette ..El Coy de l'Since" 10.10 en 10.30—11.20 Gram.muziek Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Opera „Der Rosenkavaller" rln de pauzes: Berichten en toelichting) 11.20 Berichten 11.50 Trio concert 12.20—2.20 Gram.muziek (1.15—136 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 21, Augustus, lstc Programma: lederen dag van 824 uur! Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.50 Keulen 13.20 Brussel VI. 14.20 Keulen 14.35 Brussel VI. 15.50 Keulen 16.20 London Reg. 16.50 Parijs Radio 19.20 Keulen 19.55 Parijs Radio 20.20 Diversen 20.30 Keulen 22.20 Pari)* Radio 23:20 Keulen. 4de Programma: 8.30 Brussel VI. D.t» Droitwlch 17.20 London Reg. 18.35 Droit wlch 23.00 Brussel Fr. Maandag 22 Augustus, lste Programma: lederen dag van 824 uur! Avlo, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur. K10. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parus Radio 12.05 Radio PTT. Nord 12 20 Brus sel VI. 13.55 Droitwlch 14.35 Keulen - 15.20 Droitwich 16.20 Keulen 18.20 Pari)8 Radio 19.20 Keulen 20.20 London Reg. - 21.05 Parijs Radio 23.35 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 930 a>- versen 10.35 London Reg. 17.20 PbmJ Radio 18.20 Droitwlch 18.45 London KW 19.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10