BINNENLAND cx AKKER'TJE LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Augustus 1938 Derde Blad No. 24048 9ste laargang Nieuwe wegen verkeerswet ft Prinselijk paar naar Schotland. prinses Juliana en Prins Bernhard zullen volgens de „Evening Standard" de vol gende maand de gast zijn van mevrouw William Arbuthnot-Leslle op het kasteel Lickleyhead in Aberdeen Shire (Schot land). De vlootschouw te Scheveningen. Een interessant programma. Aan den vlootschouw, welke op 3 Sep tember te Scheveningen wordt gehouden, en die te 4 uur aanvangt, wordt deelgeno men door den flottieljegeleider Tromp, den kruiser Sumatra, de onderzeebooten de O 8, 011. de O 15 en de O 16, de torpedobooten je Z 6 en de Z 7, de kanonneerboot „Brl- iiio". de mljnenleggers „Douwe Aukes" en „Hydra", de mijnenvegers „Willem van Eeuwyk", „Pieter Floriszoon", „Jan van Gelder" en „Abraham van der Hulst", twee nevelvliegtuigen, twee torpedovliegtulgen, een demonstratiegroep marlnevllegtuigen bestaande uit twee T 4 toestellen, 3 C 11 w, en 5 C 7 w, toestellen. Het geheel staat onder leiding van den kapitein ter zee Doorman, commandant van de „Tromp". In de Noordzee wordt ter hoogte van Scheveningen een betonning gelegd, waar mede omstreeks 20 Augustus een aanvang wordt gemaakt. Het is de bedoeing dat de schepen op de I meterlijn, ongeveer 600 meter van de toeschouwers verwijderd ligplaats zullen nemen. Zij zullen van den geheelen boule vard, van alle terrassen en van het strand te zien zijn. De schepen komen om precies 4 uur bij it zuidelijkste ton ter hoogte van Seinpost, uit het Zuidwesten, varende in kiellinie. Voorop de Z booten, dan de 4 mijnen vegers. dan de Brinlo, de Douwe Aukes en 6e Hydra, vervolgens de 5 onderzeebooten en ten slotte de Sumatra en de Tromp. Zij varen vervolgens langs de kust tot aan de noordelijkste ton. Daar draaien de booten, de mijnenvegers, de Brinlo, de Hydra en de Douwe Aukes dwars af uaar zee. De onderze'ebooten gaan achter elkaar in fep water duiken. De schepen varen met en snelheid van ongeveer 10 mijl. Te Tromp en de Sumatra beschrijven tegen half vijf een bocht en komen weer enig langs de kust in de richting van de ia. Zij schieten daarop vijf volsalvo's af. todra de Sumatra en de Tromp voor de ?r zijn, komen de onderzeebooten terug z de duikdemonstraties, waarop de sche- voor de kust in de volgende positie it anker gaan. Voorop de vier mijnenvegers op één lijn, ipde volgende lijn de Brinio, de Z booten, Hydra en de Douwe Aukes, daarachter ii 4 onderzeebooten in linie en ten slotte it Tromp en de Sumatra. Om kwart over vijf komen uit zee twee «lvllegtuigen. waarop de luchtdoelbat- tnijen in werking komt. Nadat zij over land gevlogen zijn. gaan lij een nevelscherm leggen om de Tromp tt de Sumatra. Dan komt de torpedogroep vliegtuigen om torpedo's op de schepen te lanceeren. Vervolgens komt de groote demonstratie- poep eveneens recht uit zee naar land, warop wederom de luchtdoelartillerie op den boulevard in werking treedt. BIJ gunstig weer zal men in dat gedeelte tan het programma o.m. zien strijken en dalen van vliegtuigen. 9 Met zonsondergang, illumineeren de schepen, die voor de kust zijn blijven lig gen en die zooals b.v. de Sumatra een prikkabel hebben. Om halftien vangt dan het zoeklichtspel aan van boord van de oorlogsschepen. In- jtusschen is de verlichting van boulevard en pier gedoofd en worden van kwart voor jtien tot tien uur van boord van de Sumatra ien de Tromp liohtgranaten en lichtspoor- lauinitie afgeschoten. Bij de lichtgranaten met een tijdbuis van 2000 meter worden (afgeschoten, straalt bij de ontploffing een sterke magnesiumzon, die den achtergrond been helder licht stelt. Vervolgens komen vliegtuigen. Zij zullen iMn. parachute-flares uitwerpen en bij gunstig weer In het licht van de door hen uitgeworpen fakkels landen. Hiervan wordt ïan boord van de Sumatra en de Tromp miurwerk afgestoken. De toestand van Ridder van Rappard. Zeer ernstig, doch niet hopeloos. Op het Departement van Buitenlandsche taken is bericht ontvangen dat de toe- hand van onzen gezant in Berlijn, Ridder hn Rappard, die eergisteravond bij een auto-ongeluk gewond werd. gisteren on veranderd was. De toestand is zeer ernstig, toch behoeft, nog niet als hopeloos te wor sen beschouwd. VRIJSTELLING VAN STEMPELEN EN VRIJLATING VAN INKOMSTEN OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. De minister van sociale zaken heeft aan temeentebesturen een circulaire gezon- t(h betreffende vrijstelling van stempelen vrijlating van inkomsten op den natio nen feestdag. In deze circulaire keurt de Whister goed. dat op genoemden dag vrij- «elling van stempelen wordt gegeven, joorts mogen alle inkomsten, zoowel van J1 Mdersteunde zelf als van zijn gezins- ,®h, op 6 Sept., hetzij uit arbeid, hetzij 1 anderen hoofde verkregen, bij de be- ïinf van steunbedrag over de week tm 10 Sept. buiten beschouwing ï,mi 8elaten- Dit geldt dus zoowel voor «'''«ten verkregen uit arbeid op ge in verricht, als in gevallen, dat tne *erli°ever vrijaf geeft met doorbeta- j ir loon' Indien de vrije dag op een da8 of gedeelte van dagen moet 'iRehaald, dan zijn de verdiensten l "Mens vrij van aftrek. Zal op 1 Januari a.s. in werking treden. Naar wij vernemen kan er thans stellig mee gerekend worden, dat de nieuwe we genverkeerswet op 1 Januari van het volgende jaar in werking zal treden. De voorbereiding van het wegenverkeersreglement en van de wegen verkeers be schikking verkeert m zoo- danigen staat, dat zoowel dit reglement als de be schikking tijdig zal gereed komen. v Het Roode Kruis vraagt 10.000 helpsters. Voorbereiding van de enorme oorlogstaak nagenoeg voltooid. Een medewerker schrijft ons: Het Nederlandsche Roode Kruis vraagt 1G OOO helpsters! Dit is de kern van een ge sprek, dat wij dezer dagen mochten heb ben met dr. H. K. Offerhaus, lid van het dagelijksch bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en Hoofd van het Ziekenhuis wezen. Het Roode Kruis doet een dringend be roep op alle welgezinde, valide jonge vrou wen boven de achttien jaar. om zich voor het volgen van een opleidingscursus tot Roode Kruishelpster op te geven. De tijd dringt. In oorlogstijd zijn er niet minder dan 14.000 helpsters noodlg voor de hulpziekenhuizen. Behalve zijn steeds groeiende vredestaak, heeft het Roode Kruis ook zijn groote oorlogstaak: de algeheele verzorging en verpleging van gewonde en zieke militairen in de evacuatiegebieden. Met de grondige organisatie van de uitvoe ring van deze taak, gezien in het licht der moderne oorlogvoering, met inbegrip van luchtaanvallen op de burgerbevolking, is men op het Hoofdbureau in den Haag on langs de voltooiing genaderd. De groote organisatie, aldus verklaarde dr. Offerhaus, is in wezen voltooid. Zieken huizen en hulpziekenhuizen zijn aangewe zen en in de organisatie opgenomen. Alles ie geregeld, ook de personeelsbezetting. Maar er moeten nog ruim 10.000 helpsters leden van de transport- en verpleegcolon- nes, worden aangeworven en opgeleid. Wij hebben nog dringend 10.000 jonge vrouwen noodlg, die bekwaam en bereid zijn om zich .n oorlogstijd aan de bij uitstek vrouwelijke en menschlievende taak van verpleging van gewonden en zieken te wijden. Er zijn er namelijk momenteel 3 a 4000 opgeleid of in opleiding, terwijl er totaal 14.000 noodig zijn Voor flinke, jonge vrouwen, boven de achttien, ligt hier een schoone, vrijwillige Deze massa-opleiding van helpsters houdt natuurlijk ook direct verband met dc onlangs met succes aangevangen leden werfcampagne voor het Roode Kruis, waar bij men zich een ledental van voorlooplg 100.000 lot doel heeft gesteld. Niet alleen is dit noodig uit overwegingen van natio naal gevoel van eigenwaarde, omdat het ledental hier te lande zoo erbarmelijk ten achter staat bij dat in andere landen. Maar ook vooral, omdat nieuwe middelen drin gend noodig zijn, ook met het oog op de opleiding dier nog benoodigde 10.000 help sters. In de diverse plaatselijke afdeelingen moeten door de artsen cursussen worden georganiseerd, er is allerhande materiaal noodig. kleeding en uitrusting enz. Dit brengt belangrijke uitgaven met zich, zoo wel voor de kas van het Hoofdbestuur als die van de plaatselijke afdeeling. De taak. Wat is nu precies de oorlogstaak van het Roode Kruis? De militair geneeskundige dienst en het Roode Kruis hebben ieder een scherp omlijnd arbeidsveld en taak. Bij mi litaire actie onderscheidt men het z.g. ope ratiegebied, een strook van pl.m. 50 K.M. breedte langs het front, en het evacuatie- gebied, dat van 50 K.M. tot 100 K.M. en verder' achter het front ligt. De militair geneeskundige dienst werkt ln het operatiegebied, het Roode Kruis in het evacuatlegebied. Om te beginnen heeft de militair geneeskundige dienst langs het heele front kleine hulpposten, waar de ge wonden de eerste hulp krijgen. Loopend of kruipend eventueel getransporteerd door personeel van de hulpposten, begeven zij zich vandaar naar de op 3 K.M. achter het front gelegen hulpverbandplaatsen. Van- daar brengen de ambulances van den mi- htair geneeskundigen dienst hen naar de op 10 tot 20 K.M. achter het front gelegen hoofdverbandplaatsen, en de vervoerbaren weer vandaar naar de afvoerhavens of af- voerstatlons. maximaal 50 K.M. achtei het front gelegen. Nu treden de mobiele transpoitcolonnes van het Roode Kruis op. In samenwerking met het personeel van den militair genees kundigen dienst vervoeren zij de zieken en gewonden naar de op een afstand van 100 K.M. achter het front gelegen regelingsha vens en regelingsstations. Daarna ligt het werk verder geheel in handen van het Roode Kruis, dus transport naar de uitla dingsstations en uitladingshavens en naar de hospitalen en hulpziekenhuizen alsmede ae geheele verzorging en verpleging M.en begrijpt, welk een enorme organisa tie hiervoor moest worden opgebouwd. In zulke tijden moeten tienduizenden gewon den en zieken door het Roode Kruis ver zorgd worden. Voor het kleinste deel is piaats in de bestaande ziekenhuizen in Ne derland, doch voor de andere zieke en ge wonde militairen moeten overal hulpzie kenhuizen ingericht worden. Daarvoor heeft het Roode Kruis een groot aantal gebou wen overal ln den lande uitgezocht. Op deze wijze georganiseerd, heeft het Roode Kruis nu zijn veertienduizend help sters noodig, waarvan er nog tienduizend moeten worden aangeworven en opgeleid. Overheid maakt zeer groote winst op „volksvet". Marge tusschen inkoops- en detailprijs 160 Naar wij vernemen, aldus het Hbld., heeft de regeering dezer dagen onder de margarinefabrikanten en vetsmel- ters een inschrijving gehouden voor de levering van z.g. „volksvet", dat is het heffingvrije bak- en braadvet, hetwelk op bons wordt verstrekt aan werkloo- zen en behoeftigen voor 44 cents per kilo. Ingeschreven werd voor 900.000 kilo (voor drie maanden) in pakjes van 0 25 kilo. De inschrijvingsprijs bedroeg ge middeld nog niet ten volle 17 cents per kilo. Tusschen inkoopprijs en détaiiprijs ligt derhalve een marge van 27 cents of honderdzestig procent. Aangezien het departement dit vet voor 41 cents ter beschikking voor de gemeentebesturen stelt maakt de overheid 24 cents of circa 140 °/o bruto-winst. De overige drie cents dienen voor ver goeding van de plaatselijke distributie- kosten van slagers en winkeliers. In plaat sen echter waar de gemeentebesturen het volksvet zélf distribueeren. dus met uit schakeling van den middenstand, ontvangt net rijk 42 cents per kilo volksvet, dat hem bruto nog niet ten volle 17 cents kost. De margie voor wikkels, doozen en verzending bedraagt voor de overheid dus 25 cents per kilo of honderdzevenenveertig procent, m.a.w. de regeering maakt op dit voor de werkloozen en behoeftigen bestemde vet een geweldig groote winst, terwijl de mid- denstander-distribuant slechts 3 cents per kilo vergoeding ontvangt of zeven procent- Er zij nog aan herinnerd, dat het „ge wone" bak- en braadvet is belast met een crisisheffing van 36 cents per kilo, dat is dus 212 van den prijs, waarvoor de pro ducenten zulk vet thans aan de regeering leveren. Inschrijvingen van 18 cents, zoo verne men wij verder, zijn als „te hoog" terzijde gelegd. Op basis van den bij deze inschrijving tot uiting gekomen vetprijs van 17 cents per kilo, zou dit ter illustratie de vet- waarde van een kilo margarine, welk pro duct 15 water bevat en voor f. 1.04 in den winkel wordt verkocht, dus circa 15 cents bedragen. Daarop komt dan circa 57 cents crisisheffing of 380 der vetwaarde. waarna dan nog 32 cents of 210 der vet waarde voor verpakking, verzending, winst en distributiekosten zou overblijven, bij ongeveer gelijke grondstoffen. Ongetwijfeld heeft de concurrentie der producenten een voorname rol gespeeld, om den inschrijvingsrol te doen afbrokke len tot omtrent den kostprijs. Nog zij op gemerkt, dat het volksvet straks niet zal meetellen bij de berekening der totale en individueele productie-quoten, althans niet volgens het aanhangige ontwerp-Vet- con tract. Ian ter Haar Ir. 70 jaar. Het op één na oudste Amster- damsche raadslid gehuldigd. De heer Jan ter Haar Jr., het op één na oudste raadslid van Amsterdam, is giste ren 70 jaar geworden. Ter gelegenheid hiervan heeft de jubila ris gistermiddag te zijnen huize een recep tie gehouden Een breede schare vrienden en bekenden kwam in den loop van den middag den heer en mevrouw ter Haar gelukwenschen. Ook langs schriftelijken en telegrafischen weg ontving de heer ter Haar uit alle deelen van het land vele be wijzen van belangstelling. Namens een huldigingscommissie werd de Jubilaris vanmiddag in zijn rijk met bloemen versierde woning toegesproken door mr. G. de Jongh Schouwenburg. In een hartelijke toespraak bracht deze den heer Ter Haar hulde voor het vele belang rijke werk, dat hij gedurende een periode van veertig jaren in tal van functies voor stad en land heeft gedaan. Uw vrienden, kennissen en medewerkers aldus mr. de Jongh Schouwenburg hebben naar een gelegenheid gezocht uiting te kunnen geven aan hun gevoelens van waardeering en sympathie. Thans is deze gelegenheid aangebroken. Spreker deelde mede, dat de huldigingsoommlssie heeft besloten een kunstschilder opdracht te geven, de portretten van den heer en mevrouw ter Haar te schilderen. Wij ho pen zoo besloot deze spreker dat u beiden dit geschenk zult willen aanvaar den. Mr. de Jongh Schouwenburg overhan digde den jubilaris een album, waarin voorkomen de namen van hen, die tot het geschenk hebben bijgedragen. De heer Ter Haar heeft met enkele woorden voor het huldeblijk bedankt. ONTVREEMDE EN VERMISTE EFFECTEN Nieuwe regeling ter signaleering. De minister van Justitie heeft ln een circulaire ter kennis van de procureurs generaal in den lande gebracht, dat de Vtreeniging voor den Effectenhandel het initiatief heeft genomen tot het in het le ven roepen van een nieuwe regeling be treffende de signaleering van ontvreemde cn vermiste effecten, waarmede eenerzijds beoogd wordt te voorkomen, dat zoodanige stukken het voorwerp uitmaken van door effectenhandelaars verrichte transacties, anderzijds de voor die handelaars bestaan de verplichting om geregeld de door de po litie uitgegeven recherchelijsten, waarop de gestolen of vermiste stukken vermeld worden, te raadplegen, practisch uitvoer baar te maken. Aanleiding tot het initia- 5lopeloo$Vicfc/..o 'n zware t^ou, rheumatfek onbejiao^lfjklietcl... siijve nek» Uies ptjn mi proline to* Ka 5908 "AKKERTJES" volgens recept van Apotheker Dumonl, bevatten een samenstelling van 4 geneeskrachtige stoffen, op bijzondere wijze ge doseerd, welke elkanders werking onderling versterken. De goede wer king en onschadelijkheid wordt door ons onvoorwaardelijk gegarandeerd. tlngez. Med.) lief van de vereeniging is geweest de tegen een effectenhandelaar, die verzuimd had de recherchelijsten te raadplegen, plaats gehad hebbende strafvervolging, welke ge ëindigd is met een arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden d.d. 27 Juni 1938. waarbij het beroep in cassatie tegen de veroordeeling van den handelaar ter zake van het misdrijf van artikel 417bis van het wetboek van strafrecht werd verwor pen. De bovenbedoelde nieuwe regeling behelst o.m. het navolgende: De Vereeniging voor den Effectenhandel stelt een verzamellijst samen van door de politie uitgegeven recherchelijsten betref fende gestolen en verloren effecten. Aan de leden der vereeniging is het raadplegen van de verzamellijst voorge schreven in voege als bepaald in het op 1 April 1938 ln werking getreden artikel 15a van het Reglement voor den Effecten handel. Op niet-nalevlng staan reglementaire sancties, terwijl het bovendien in voorko mende gevallen voor de beoordeeling van de strafrechtelijke aansprakelijkheid van effectenhandelaars van het grootste be lang zal zijn, vast te stellen of zij regle mentair tot raadpleging verplicht waren en zoo Ja, of zij die verplichting hebben na geleefd. ONZE EIEREN-EXPORT NAAR ENGELAND. Door een deputatie uit de „Centrale Commissie uit den Eleren-Exporthandel" werd kortelings een studiereis naar Londen gemaakt, teneinde een onderzoek in te stellen naar de verpakkingswijzen der naar Engeland geëxporteerde eieren. Het resul taat hiervan werd in een rapport met een drietal bijlagen neergelegd en aan de Regeering en het bestuur van het Neder- landsch Elercontrole-bureau toegezonden. Aan dit rapport wordt ontleend, dat al leen Noord-Ierland een uniforme verpak king heeft, terwijl deze door Denemarken niet ingang van 1 October a.s. zal worden ingevoerd. Uit een der bijlagen blijkt al heel duidelijk de zeer uiteenloopende wijze, waarop de eieren vanuit ons land naar Engeland worden verscheept. Des te meer valt dit te betreuren al dus het rapport aangezien de voorzitter der Brltsche vereeniging van eieren- importeurs verklaarde, dat een teveel aan merken Inderdaad minder wenschelijk is. doch dat het ontbreken voor een uniforme verpakking nog méér fnuikend werkt, welke uitspraak ook door andere importeurs werd bevestigd. Een onlangs door de Vereeniging van Eierhandelaren „Groningen" ingevoerde nieuwe en voor haar leden uniforme ver pakking wist instemming te vinden en kon een vergelijking met de in Engeland favo riete Noord-Iersche verpakking uitstekend doorstaan. De eind-conclusie van het rapport is, dat willen wij den afzet van onze eieren naar Engeland vergemakkelijken en voorts bij Noord-Ierland en Denemarken niet ten achter komen het invoeren van een uniforme verpakking door ons land nood zakelijk is, waar voor de richtlijnen in het rapport met bijlagen zijn aan te treffen. BOTERNOTEERING. De eommisslenoteering voor Nederland sche boter is onveranderd vastgesteld op 75 ct. per kilogram. DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tijasche wijziging, voor de week van 18 tot 25 Aug. vastgesteld op 55 ct. per K.G. (on veranderd). UIT NED. OOST-INDIË. ONGELUK MET AUTOBUS. MADIOEN, 19 Augustus. (Aneta/A.N.P.i. Door het onklaar raken van het stuur is nabij Madioen een autobus tegen een boom gereden en omgeslagen. Hierbij zijn 16 in zittenden gewond, waarvan zes ernstig. De autobus werd vrijwel geheel vernield. VOOR ZATERDAG 20 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. VARA-Ultzending 10.0010.20 voorm. en 7.308.00 VPRO 8.00 Gram.muziek (Om 8.16 Ber.) 10.00 Morgen wijding 10.20 Voor Arbeiders in de Continu bedrijven 12.001.45 Gram.muziek (Om 12.16 Ber.) 2.00 De Ramblers (opn.) 2.30 Gram.muziek 3.00 Reportage 3.30 VARA- orkest en gram.muziek 4.30 Esperanto-Uit- zending 4.50 Gram.muziek 5.40 Litteraire causerie 6.00 Orgelspel 6.30 Gram.muziek 7.00 „Filmland" 7.30—8.00 Causerie „Won dergeloof en Wonderverhalen" 8.05 Herha ling SOS-Berichten 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia 8.20 VARA-orkest 9.00 Toe spraak en Gram.muziek 9.15 Esmeralda- septet, en solisten 10.30 Berichten ANP, 10.35 Accordeon-sextet 11.0012.00 Revue- Operette „Het Witte Paard" (opn.). Hilversum II, 301,5 en 415.5 M. KRO-Uitzen- ding 8.009.15 Gram.muziek <Om 8.15 Ber.) 10.00 Gram.platen 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 De KRO- Melodisten en solist (Van 1.001.20 Gram. muziek en om 1.15 Berichten) 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 KRO-orkest 3.00 Kin deruur (Om ca. 4.00 Berichten) 4.00 Vervolg KRO-orkest 4.45 Gram.muziek 5.00 Ver volg KRO-orkest 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gram. muziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De Jonge Wacht als moderne Jeugd beweging" 7,35 Actueele aetherflltsen 8.00 Berichten ANP.. Mededeelingen 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsteng 8.35 Gram. muziek 9.00 Revue programma 10.00 De ROK-Melodisten en solist 10.30 Berichten ANP. 10 40 Sportrevue 10.5512.00 Gram.- platen. Droitwich, 1500 M. 11-20 Orgelspel 11.45 Sportreportages, afgewisseld met gram.-muziek 6.20 Berichten 6.45 Sportreportage 7.00 Sportpraatje 7.15 Pianovoordracht 7.50 Orgelspel en zang 8.20 Variété-programma 9.20 BBC-Theatér-orkest 10.00 Berichten 10.25 Causerie „Captured by Cannibals" 10.40 Viool en piano 11.15—12.20 Billy Cotton en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 8.10, 9.00. 10.10 Gra- mofoonmuziek 12.35 Bailly-orkest 2.20 Gram.platen 3.20 Pianovoordracht 4.05 en 5.05 Gram.muziek 6.05 Mandoline-voordracht 6.20 en 7.20 Gram.muziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 9.30 Variété-programma 10.25 Symphonie-concert 11.2012.50 Van de Walle's dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.30 Erich Schneidewind's orkest 8.50 Omroep- schrammel-ensemble 12,20 Omroep-Amuse- mentsorkest 2.30 Gram.muziek 4.20 Ge varieerd concert 6.20 Militair orkest 7.30 Omroepdansorkest 8.30 Westmark-orkest Aken en solist 10.50 Will Glahe's orkest en het Walter Raatzke-kwintet 12203.20 Nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 Het Omroeporkest I.50 Gram.platen 2.20 J. Steurs' Musette- ensemble en soliste 3.20 Kwartet „Pro Nova" 4.20 Gram.muziek 5.20 Dansmuziek 6.20 Zang 6 50 Gram.muziek 7.20 dito 8.20 Het Omroeporkest 10.30 Dansmuziek II.2012.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroep- kleinorkest. 1.50 Gram.muziek 2.20 Viool voordracht 2.35 Gram.muziek 2.50 Ca baret 3.20 Gram.muziek 4.20 Radiotooneel 5.35 Het Omroepkleinorkest 6.35 Gram. muziek 7.35 dito 8.20 Radiotooneel 9.20 Symphonieconcert uit Oostende 11.00 Jo Bouillon's orkest en de „Lanigiro's" 11.50 12.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Opera „Fidelio". In de pauzes: Berichten en Sport reportage 10.25 Berichten 10.40 Sport reportage 11.05 Berichten 11.202.20 Om roepdansorkest en solisten Van 1.151.26 Tijdsein. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 20 Augustus, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 12.05 Radio PTT. Nord 12.20 Brus sel VI. 14.20 Keulen 15.35 Brussel Fr. 16.05 Keulen 19.05 Brussel Fr. 19.20 Brus sel VI. 19.50 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.50 Keulen/Berlijn. 4de Programma: 8 00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 12.20 Droitwich 12.50 London Reg. 16.05 Parijs Radio 16.20 London Reg. 17.20 Brussel VI. 18.20 Droitwich 18.45 London Reg. 19.15 Droit wich 22.24 London Reg. 22.40 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9