IEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Vrijdag 19 Augustas 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ridder van Rappard overleden. Buitenland Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT Stadsnieuws Het commando van 6 R.V.A. MAIKI s—1 Hedenmiddag is op het depar tement van Buitenlandsche Zaken bericht ontvangen, dat de Nederlandsche gezant in Berlijn, mr. C. Ridder van Rap pard, hedenmiddag aan de verwondingen, welke hij be komen heeft bij het auto-onge luk, is overleden. Mr. Carel Ridder van Rappard ls op 19 October 1874 te Assen geboren. HU doorliep liet eymnaslum aan de Laan van Meerder- roort te 's Gravenhage en studeerde daarna rechtswetenschappen aan de universiteit te Utrecht. Na voltooiing zijner studiën was hü eenlgen ,tl|d als advocaat Ingeschreven Hj de Haagsche balie, doch spoedig trad hii ln den diplomatieken dienst. In het Jaar 1916 werd hij benoemd tot chef van de afdeeling bescherming van het departement van buitenlandsche za ken. Het jaar daarop werd hij aangesteld bij het Nederlandsch gezantschap te Ber lijn. Mr. van Rappard bleef aldaar werk zaam tot 1925. Hij werd in 1920 bevorderd tot gezantschapsraad. Hij vertrok ln 1925 naar Rio de Janeiro, naar H M. de Koningin hem benoemd had tot Haar buitengewoon gezant en gevol machtigd minister. Vier jaar later in 1929, volgde zijn benoeming tot Nederlandsch gezant te Boekarest, terwijl hij van 1933 af levens de belangen van Nederland ln Zuid- Slavië als gezant behartigde. Een jaar later werd mr. van Rappard be noemd tot gezant te Bern, tevens perma nent vertegenwoordiger van Nederland bij den Volkenbond. Deze functie vervulde hij tot 1937. want ln dat jaar ging hij als opvolger van mr. J P. graaf van Limburg Stlrum naar Berlijn. DE DIEFSTAL BIJ DE PAKKETPOST TE DEN HAAG. In verband met den diefstal bij de pak- 11st post in de Zaanstraat te Den Haag door :'cn besteller W., heeft de Haagsche poll- Ie bij kennissen van W. en van den heler 3 nog in beslag genomen 6 double dames polshorloges. een alpacca aardappellepel, ten zilveren portretlijstje, een witgouden nng. waaruit de graveering is verwijderd. Verder werden in beslag genomen twee aiveren Juliana-Bernhard-lepeltjes met de monogrammen A. B. Th. en H. P. B. En kele van deze voorwerpen werden ontdekt bij goudsmidwinkels te Den Haag, waar W. en S. de zaken hadden verkocht. Bij de politie in Arnhem werd daaren boven aangifte gedaan van diefstal van 10 gouden schuifkettingen uit een zending van Arnhem naar Voorschoten. Deze zendin gen loopen over het kantoor van de pakket- post in Den Haag en zoo heeft W. kans ge zien de kettingen te ontvreemden. Deze voorwerpen werden ten huize van den be steller W. in beslag genomen. Niettegenstaande dat blijft W ontken nen, doch de bewijzen tegen hem zijn zóó groot, dat hij in het Huis van Bewaring is opgesloten. De winkelier S. is op vrije voe ten gesteld, nadat hij de politie uitvoerige inlichtingen had verstrekt. In verband met dezen diefstal verzoekt de commissaris van politie van den Justi- tieelen dienst B. te 's-Gravenhage perso nen, die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent de herkomst van deze voorwerpen £ch te vervoegen aan zijn bureau Alexan- derplein 15, te Den Haag. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 21 AUGUSTUS. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam 6 uur <o. t.) ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. J. G. Terouw van Garderen. Gercf. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer L. Batelaan, cand. te Rotter dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. B. E. J. Bik van Enkhulzen. Gerqf. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, leesdienst. Evangelisatiekring Bodegraven: Nam. 6 3/4 uur, dienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Tuinstra van Huis ter Heide. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. H. Pol van Lopik. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, mej. ds. H. de Klark van Den Brielle. Chr. Geréf. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Hazcrswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. Fokkema van Delft; nam. 7 uurti ds. W. Rijnsburger van Oud-Beijerland. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half- acht, ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf (Dankz. H. A.), ds. Vrielink. De Kaag Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Katwyk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. C. Warmoltz van Heemse; nam. 6 uur. ds. E. Heemse. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, de heer Nieuwkoop van Rijnsburg. R.K Kerk: Voorm. 6 uur. Stille mis, pater Patricius; voorm. half acht. vroegmis, pastoor Hesp; voorm. halftien. Hoogmis, pastoor Hout man; voorm. halftwaalf, stille mis. pater Dig- nus; nam. 7 uur Lof, pastoor Houtman. Katwtfk-aan-Zee Geref. Gem. (Remise straat) Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Veltenaar van Tholen. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Streeder. Klnderkerk (Kerklaan)Voorm. halfelf, de heer A. L. van Dalsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leldschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens van Voorschoten; nam. 5 uur, ds. Kooistra van Den Haag Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. Nicuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Speelman; nam. 7 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. 10 uur. de heer Mül- ler van Bodegraven; nam. 7 uur ds. C. A. van Harten van Zevenhoven. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. van der Endt Braat; nam. 7 uur, de heer Eveleens van Blijham. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half- vier. ds. Essellnk van Doorn. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrie, ds. B. J. Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half- acht, leesdienst. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. van Noort. Oegstgeest Ver. van Vrljz. Hervormden (W. de Zwfjgerkerk)geen dienst. Groene Kerkje: Voorm. 101/4 uur, ds. J. Streef land. Paluskerk: Voorm. 10 uur, dr. J. Schoneveld van Groningen; nam. geen dienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. J. van Roofjen van Heemstede; I nam. 5 uur, ds. F. J. Broeyer van Katwijk-aan- Zee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Ringnalda van Den Haag. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. de Bruine. Gem. Gods: Voorm. 10 uur, paster Perkins. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. halfacht, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Pras van Katwijk-aan-Zee; nam. half zeven, ds. van Dijk van Rijnsaterwoude. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur dr. J. Riemens van Leiden. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Damsté van Sluipwijk: nam. half zeven, de heer Zagt van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smidt. Oud Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bel. Wassenaar Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate; nam. half zes, ds. J. F. Berkel van Apeldoorn. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. J. F. Ber kel van Apeldoorn. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf. ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf. ds. Warner van Ter Aar; (Bed. H.A.); nam. halfacht (Dankz.) leesdienst. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. half zeven, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 7% uur, ds. van der Kooy, van Maarssen. Ver. van Vrijz. Hervormden: Nam .halfzeven, ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. Lekkerkerker van Bennebroek. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Locher, cand. te Leiden; nam. 7 uur, ds. Beerekamp van Nunspeet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.; geen dienst. NED. HERV. KERK. Beroepen te Den Bommel, J. Slok te Langerak. Beroepen te Oisterwijk, K. Strijd te Blija. Aangenomen naar Gaastmeer-Nijhuizum (toez.). G. J. BIJlsma, cand. en hulppred. te Hengelo (Ov.). GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Giessendam, M. Heikoop te Utrecht. „NUMERUS CLAUSUS" IN HARLEM. In het begin van het Jaar hebben zich ln de negerwijk van New York. Harlem, ernstige ongeregeldheden voorgedaan, om dat de negers zich achtenfltgezet voelden. Thans is een overeenkomst tot stand ge komen, waarbij ia bepaald dat minstens een derde van de betere betrekkingen door negers vervuld moet worden. Men hoopt hierdoor de rust te herstellen De blanken, die boven het bepaalde kwantum betrekkingen in Harlem hebben, zullen niet onmiddellijk ontslagen worden, doch zü zullen successievelijk worden ver vangen. DUITSCHERS BIJ DE POSTERIJEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Meisje op slag gedood. Vanmorgen omstreeks halftwaalf ls op Jen onbewaakten overweg tusschen Ouden- jjsch en Zegge het 15-jarige meisje Kuy- •lermans-Jongenelen, die boodschappen nad gedaan, door den trein overreden en °P slag gedood. VEROORDEELD WEGENS VERSPILLING. Uit Moskou wordt gemeld, dat de direc teuren van zes industrieele ondernemingen zlin gearresteerd en tachtig directeuren van hotels en winkels zlin veroordeeld 'ot het betalen van boete, omdat zü bü de ver lichting van hun bedrijf electriclteit heb- j ben verkwist. In zijn onderhoud met lord Runclman heeft Hodza heden verklaard, dat binnen veertien dagen zeven belangrüke functies bij de posterüen ln het Sudetenduitsche ge bied bezet zullen worden door Sudetenduit- schers. Ook andere belangrijke functies zul len binnenkort aan Sudetenduitschers wor den toevertrouwd, o.a. de functies van gou verneur van Asch en Falkenau en voorzitter van de districtrechtbank van Eger. Lord Runciman heeft Hodza bedankt voor deze bereidwilligheid en voor het feit, dat hü hem van te voren heeft gewaarschuwd. Volgens inlichtingen van gewoonlük goed ingelichte züde hebben Henlein en Runcl man gisteren ook de buitenlandsche be trekkingen en de buitenlandsche politiek besproken. Dit schünt meer en meer op den voorgrond te komen. Het vraagstuk is zeer moeilijk, aangezien de Tsjechen in deze zaak van geen wüken willen weten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Hendrik van der Stoel 28 Jaar en Antje Wille 31 Jaar. Het a.s. Regeringsjubileum, 1 September a.s. zal hier het Jubileum feest gevierd worden met verschillende volksspelen oa. ringrijden per fiets, het paard en tilbury, boegsprietloopen, wed strijden met hindernissen enz. Voor de kinderen zullen draaimolen en andere attracties aanwezig zün. Voor de winnaars der spelen zijn fraaie prijzen aangeschaft. Aan het einde der feestelijkheden zal een vuurwerk afgestoken worden. A.s. Dinsdag of Woensdag zal er in deze gemeente een speldjesdag worden ge houden ten bate van het Roode Kruis. waren weinig veranderd. In Tabakken ging zow goed als niets om. Aandeelen Dell Mij. werden enkele punten lager genoteerd. De belangstel ling voor Rubberfondsen was minimaal; Am sterdam Rubbers kwamen desniettemin een paar procenten hooger te liggen. De beleggingsmarkt bood een kalm beeld. In de koersen van de Ned. staatsobllgatiën kwam vrijwel geen verandering. Fransche guldens- obllgatlën waren prijshoudend. WISSELKOERSEN. Londen 8 92 3/8 <8.92 i; Berlijn 73.37'/', (737.32* Parijs 4.99 <4.98 3/4*: Brussel 30.31 '30.77); Zwitserland 41.97 '41.90'; Ko penhagen 39.85 '39.82'/,); Stockholm 40.02", <16.-1Oslo 44.87'/, <44.35)New York 1.83 1.82 13/16Praag 6.32'/, (6.32). Lire 7.75 Prolongatie Part. disc. 1/8, Daggeld 1/4. Registermarken 32 5/8. Crediet Sperrmarken 8 7/8. Effectenscerrmarken 6'/, Reismarken 48, Bankpapier 25 3/4. Tusschen haakjes zün de koersen van gisteren. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida, D. van W. van Eijk en J. Hofman. Jubileumfeest der Buurtvereeniging „Kerkweg". Naar wij vernemen viert ook de Bunrt- vereeniging „Kerkweg" haar jubileumfeest van H. M. de Koningin geheel apart. Deze vereeniging kon zich met het pro gramma van het C.O.C., mede uit finan cieel oogpunt, niet vereenigen en heeft voor dien dag een eigen programma samen gesteld. Het feest wordt gevierd op het terrein naast de Geref. Kerk. Van 's morgens 10 uur tot 's avonds zes uur zullen er volks spelen worden gehouden voor groot en klein. Den geheelen dag is er muziek en op het terrein zullen diverse tenten aanwe zig zijn. Het avondfeest met een bijzondere at tractie, begint om 8 uur. Ged. Staten van Zuid-Holland zijn voornemens bij Prov. Staten aanhangig te maken een voorstel om het gedeelte van den Tweeden Bloksweg (Noordelijke Dwarsstraat) dat door den nieuwen Rijks weg is ingenomen en in de plaats waarvan een omlegging is tot stand gekomen, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Geslaagd voor het examen costu- mière der Eerste Ned. Modevakschoolver- eeniging mej. A. W. Breedijk alhier. ZWAMMERDAM. Voor beroep bedankt. Ds. W. Willemse, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Muiderberg, heeft be dankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier. Dr. M. B. MENDES DA COSTA OVERLEDEN. Vandaag is in den leeftijd van 87 jaar Amsterdam overleden de klassicus en toneelkenner dr. M. B. Mendes da Costa. De heer Maurits Benjamin Mendes da vjjw werd op 16 Mei 1851 te Amsterdam .t,.en H'J bezocht het gymnasium en iMo erde daarna klassieke letteren. In f, 8 promoveerde hü tot. doctor in de i letteren honoris causa Tot 1911 was dr. Mendes da Costa als privé-leeraar «erkzaam daarna werd hij benoemd tot conservator voor de handschriften aan de universiteitsbibliotheek. 5 regisseerde verschillende opvoeringen un klassieke tooneelspelen en publiceerde "se romans, uitgaven van klassieke n2erYcn techniscbe bijdragen. hekL begrafenis zal Maandag a.s. plaats J' De rtoet vertrekt om 11 uur van 1 vterfhuis Jonas Daniel Meyerplein tec^~ naar <le Portugeesche Israelletlsche AUTOBUS GEKANTELD. HMenmiddag is een autobus van de oi.rr''-Express" met een twintigtal passa- ,i f'"lden van den brik gereden en me, i De meeste paste 'eis kwamen bleek scllrllt vriJ. Slechts één inzittende 4atM?en arm ^danlg gekneusd te hebben *orainaar ziekenhuis te Weesp moest öen overgebracht. DRIE LANDVERRADERS TER DOOD GEBRACHT. Drie Duitschers, Karl wieshoff, Peter Heinz en Wilhe'm Braun, die door den krijgsraad wegens landverraad ter dood veroordeeld waren, zün vanochtend te Berlün terecht gesteld. Zü hadden uit geld zucht betrekkingen aangeknoopt met een buitenlandrehisn inlichtingendienst. DUITSCHE GEZANT IN MEXICO NAAR BERLIJN ONTBODEN. De „New York Times" verneemt uit Mexico dat de Duitsche gezant aldaar, Ruedt von Collenberg Boedighelm, heeft medegedeeld, dat hii door den Fuehrer naar Berlün ontboden is. Het blad voegt hier aan toe dat men in diplomatieke kringen veronderstelt, dat Hitler met den gezant wenscht te soreken over de Mexicaansche petroieum-productle. Naar verluidt, wil Duitschlanö gaarne direc" met Mexico onderhandelen over een concessie voor de geheele petroleum- productie. POETSJAU DOOR JAPANSCHE TROEPEN BEZET. Van Japansche züde wordt gemeld, dat de Japansche troepen Poetsjau, het eind punt van de spoorlün Tatoeng-Poetsjau, hebben bezet DE TERREUR IN PALESTINA. In een gevecht met bandieten nabij Kal- kilieh in Palestina is een militair vliegtuig omlaag gestort, waarbij een officier en een mindere om het leven zijn gekomen. ONGELUK TIJDENS DE BELGISCHE MANOEUVRES. Tijdens de manoeuvres van het Belgische leger is bij Louveigne een militaire vracht auto omgevallen. Zeven soldaten werden ge wond, waarvan drie ernstig. Wordt Overste de Iongh commandant der Ille artilleriebrigade Naar het „Vad." verneemt, zal luite nant-kolonel C. de Iongh. commandant van het 6de regiment veld-artillerie alhier in het a.s. najaar worden be noemd tot commandant van de Ille artillerie-brigade te Breda, zulks als op volger van den kolonel L. J. de Dekker, die den dienst met pensioen gaat ver laten. Wij hebben tevergeefs getracht bevesti ging van dit bericht te verkrijgen, daar overste de Iongh momenteel met verlof is. Kolonel de Gelder erkende, dat hij Inder daad ontslag uit den militairen dienst heeft aangevraagd. Over de kwestie van zijn op volger wilde hij zich echter niet uitlaten. Van andere zijde werd ons dit bericht als zeer geloofwaardig geschetst. Bij de te Utrecht .gehouden examens door de Vereeniging ter Veredeling van het Ambacht slaagde onze plaatsgenoot P. Ch. Reizevoort voor het diploma Gezel-tim meren. AMSTERDAM. 19 Augustus. Het zakennieuws uit de Ver. Staten wordt nog steeds met groote aandacht gevolgd, om dat men hoopt, daarin een aanleiding te kun nen vinden voor de ontwikkeling van de effectenbeurs in de naaste toekomst. Het is echter niet gemakkelijk zich een goede voor stelling te vormen van den werkelijken toestand uit de berichten, die. wat hun strekking be treft. dikwijls zoo sterk met elkander in tegenspraak zijn. Het index-cijfer voor de al- gemeene bedrijvigheid is een kleinigheid ge stegen, doch vergeleken met het cijfer voor de helft van Augustus in 1937. moet worden vast gesteld, dat nog een aardige achterstand valt in te halen. Eveneens is het een hoopvol tee- ken. dat de staalindustrie haar bedrijvigheid nog verder heeft kunnen opvoeren en door elkander op het oogenblik op 41 van de capaciteit werkt, terwijl ook andere takken van nijverheid nog kleine teekenen van verbe tering blijven geven. Ook de uitlatingen van tal van bedrijfsleiders zijn nog in optimistischen toon gesteld. Zoo heeft de minister van handel, Roper, te kennen gegeven, dat hij voor enkele zware industrieën nog een toeneming van de productie binnen afzienbaren tijd verwacht. Tegenover deze factoren, die op voordeelige wijze worden uitgelegd, staat echter, dat ver schillende maatschappijen gewag maken van geringere winsten. Bovendien komen de orders bij de staalindustrie in een langzamer tempo binnen, dan de laatste weken het geval was. De productie van de levensverzekering-maat schappijen is op het oogenblik eenigszins aan het dalen en ook dit wordt een veeg teeken geacht. En tenslotte blijven de verkoopen van ver schillende warenhuizen en kettingwinkels bij de verwachtingen ten achter. Wanneer men deze verschillende elementen tegen elkaar af weegt. moet men tot de gevolgtrekking komen, dat het onmogelijk is, zich te wagen aan een voorspelling omtrent de ontplooiing van den economischen toestand en eveneens van de koersbeweging op de fondsenmarken. En het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat de omzetten op de beurzen in de Ver. Staten weer sterk zijn ingeslonken en de laatste dagen niet meer dan ongeveer 600.000 aandeelen hebben bedragen, terwijl gisteren niet meer dan 450.000 aandeelen werden ver handeld. De middagbeurs. De Amsterdamsche effectenbeurs had op den laatsten beursdag van de week een zeer stil verloop. Met het vooruitzicht op twee vrije dagen wilde blijkbaar niemand iets onderne men. Er was geen kooplust en ook geen aan bod. Van affaire was bijna geen sprake. Bo vendien waren er geen indicaties, die een nieuwen kijk op de situatie hadden kunnen openen. Amerika had een eenigszins onregel matig verloop gehad, doch desniettemin voor diverse toonaangevende aandeelen hooger koersen overgemaakt en voor de Amerikaan- sche shares bestond aan het Damrak dan ook een prijshoudende stemming. De koersen ver schilden wel niet veel bij die van gisteren, doch in ieder geval viel onder beurstijd voor diverse specialiteiten een lichte verbetering te constateeren. De omzetten waren overigens ge ring. De locale markt had een verlaten voorkomen. Bij de opening werden Philipsaandeelen ver handeld op het peil van de vorige slotkoersen. d. w. z. dat een enkel stukje tot dien prijs van eigenaar werd verwisseld. Nadien stokte de han del volkomen en gedurende de meeste tapes kwam geen noteering meer te voorschijn. Van Aku's en Unilevers was niet veel beters te ver melden. Gedurende het eerste beursuur waren van de Scheepvaartpapieren in het geheel geen noteeringen voorhanden en de omvang van de affaire werd hiermede helder geïllustreerd. Op de Suikermarkt "-aren H.V.A.'s vast gestemd, zoodat een koers'-1 \st van eeniee nrowiten kon worden gemaakt Voornamelijk hi«ld dit. ver band met slechts geringe vraag. waar tegen over echter geen aanbod aanwezig was. Petroleum waarden hadden een zeer stil ver loop. Koninklijken waren prijshoudend zonder meer. Amerikaansche petroleumaandeelen LEIDEN, 19 Aug. Veemarkt. Totaal runderen 350; idem kalveren 199; idem schapen 1260; idem varkens 1025. 42 Stieren f. 230270 per stuk, (schoon gewicht) 5458 ct. per K.G., stroef; 134 Kalf- en Melkkoeien f. 210—330, tam; 76 Varekoeien e.a. f. 130200, t. goed; 98 Vette koeien f. 180—290, 50—74 ct.. per kilo. iets vlug; 27 Graskalveren f. 1836. slecht; 14 Vette kalveren f. 70100. 6490 ct. K.G.. vrij vlug; 158 Nuchtere kalveren f. 612%, mat; 500 Vette schapen f. 1825 z. m.; 760 Weide- schapen f. 12—21. z. m.; 458 Mestvarkens f. 23 —37. mat; 520 Biggen f. 1116a/6, mat; 12 Veulens f. 90150, tam; 18 Bokken en geiten f. 25, stug; 47 Zeugen f. 6080. mat. Kaasmarkt, 19 Aug. Goudsche kaas le soort f. 22—29% per 50 K.G.; idem 2e soort f. 20—21 idem. 76 partijen; Leidsche kaas le soort f 20 —22%; idem 2e soort f. 18—19, 19 partijen. Handel matig. AARLANDERVEEN, 18 Aug. Kippeneieren f. 4.304.80 per 100 stuks; kaas 23 ct. p. pond. BODEGRAVEN, Eierveiling B.P.K.V. - Aan voer 12.316 stuks kipeieren, prijs wit f. 3.404, bruin f. 2.704.10; eendeieren f.33.20; kui keneieren f. 2.202.40. BOSKOOP. 18 Aug. Veiling coöp. ver. „De Eosk. Veiling". Rozen per 20 stuks: Pechtold 22—30 ct.: Wendland 17—24 ct.; Hadley 45—51 ct.; Claudius Pernet 1725 ct.; Briarclif 37 49 ct.; Butterfly 1828 ct.; Steward 1520 ct.; Wilh. Kordes 1014 ct.Mme. Jules Bouché 12 15 ct.; Rosalandia 2033 ct.; Florex 2135 ct.; Phoebe 1619 ct.; Vierlanden 2030 ct.; Chas B. Kilham 1417 ct.; Edith Helen 1630 ct.; Aug. Noack 1215 ct.: Else Poulsen 28 44 ct.; Gloria Mundi 2030 ct.; Ellen Poulsen 2629 ct.; Paul Grampel 3648 ct.; Rosa Mundi 5070 ct.: Mevr. v. Straaten van Nes 1618 ct.: Ingar Ohlson 4454 ct.; Queen Mary 2226 ct.; Mac Keiler 16 ct.; Dorus Rij kers" 45—56 ct.; Chrysanthen. grootbloemig (10 st.) 7080 ct.; idem tros 1620 ct.; Dahlia's 68 ct.; Anjers 59 ct.: Witte Lelies 80120 ct.; Roode Lelies 5066 ct.: Clematis Durandi 1525 ct.: Clematis Prins Hendrik 64—69 ct.; Clematis The President 53 ct.: Clematis Mevr. le Coultre 6378 ct.; Clematis L'Azurstern 54 ct.; Perziken per stuk 34 ct. HOOFDDORP. 18 Aug. Per 100 K.G.: Rogge f. 7—7.25; Chevalier Gerst f. 7—7,50; Winter- gerst f. 77.25; Haver f. 66,25; Groene Erw ten f. 8.50—9.50 Vale erwten f. 12—14; Gele mosterd f. 1415: Kanariezaad f. 88.25; Karwijzaad f. 2020,50; Koolzaad f. 99,50. KATWIJK AAN DEN RIJN, 18 Aug. Eigen heimers, groote f. 0.500.85 per 25 K.G. Bloem kool I f. 13.50—20.10: idem II f. 3.60—12.20 per 100 stuks. Uien f.33.70; Princesseboonen f.6 7.80 per 100 K.G. Waspeen f 0.551.10; Kroten f. 0.450.70 per kist van 20 KG. LEEUWARDEN. 19 Aug. Zuivel. Sleutelkaas 17, nagelkaas 2427, Goudakaas 1020, Edam merkaas 1820. aanvoer 1672 kg., mjjnboter f. 1.27—1.11—1.10 per kg., aanvoer 5/6 12 vaten, commissie f. 0.75. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edam mer kaas 20 plus 1010%, 40 plus 1616%, Goudsche 20 plus 9%10. 40 plus 1616%, vol vette 40 plus 20—21%, broodkaas 40 plus 16 16%. Leidsche kaas 20 plus 1010% per 100 kg. Stemming kalm. LEIDSCHENDAM, 18 Aug Engelsche kom kommers f. 2.503.50, idem 2e soort f. 1.502.20. idem 3e soort f. 1.gele komkommers le soort f. 2.70—3.20. idem 2e soort f. 1.402.—. idem 3e soort f. 1.kropsla le soort f. 1.002.50. idem 2e soort f0.501.20. tomaten, midd. f. 2.002.30. idem groote ronde f2.002.40, idem 2e soort f2.00, idem 3e soort f2.00, idem bonken f. 2.00, andijvie per 100 5090. spinazie 4 ko. 4048, postelein f. 2.504.50, snijboonen 911. spercie- boonen 617, meloenen 726 cent. LEIDSCHENDAM. Blesse Paard. 18 Aug. 3611 kipeieren f. 4.054.70 per 100 stuks. LEIDSCHENDAM. Vrije Veiling. 18 Aug. 6817 kipeieren f.4.304.85, heneieren f. 2.10 f. 2.70 per 100 stuks; kippen f. 0.40—0.85, hanen f. 0.250.55, duiven f. 0.120.19 per stuk. NIEUWVEEN, 18 Aug. - Kipeieren: aanvoer 1170 stuks, prijs per 100 stuks f.4.054.50; eend eieren aanvoer 16 stuks, prijs per 100 f.3.15. NOORDWIJKERHOUT, 18 Aug. Veiling ..De Eendracht". Stokheerenb. z. dr. f. 0.601.45; rentegevers f. 1.151.55; stamheerenb. z. dr. f. 0.551.45; enkele heerenb. m. dr. f. 0.85—1.30; tuinboonen f. 0.350.70; snijboonen f0.501.80 dubb. boonen f0.771.26 alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN. 18 Aug. Meloenen 519 cent per stuk. sla f0.605.30 per 100 krop, tomaten A 6575 ct.. B 80 ct., C 55 cent, bon ken 65 ct. per bak, snijboonen f. 0.501.40, princeboonen f. 0.851.35. ld. z. draad f. 1.15— 1.50, dubb. stamboonen f. 0.600.95 per 10 kg., augruken: basterd f. 1.50. grof f. 1.55—1.65, bom men 4450 ct.. stippel 45 ct.. per 25 kg. TER-AAR. 18 Aug. Snijboonen 5092 ct.; Princesseb. f.11.45; Dubb. stampr. f. 0.75 0.90; Witte Pronkb. f. 0.300.36; Spekboonen f. 0.500.66. alles per 10 KG. Augurken fijn f. 3.70. f. bast, f. 1.80; bast. f. 1.80. grof f. 1.60— 1.85. stipp f. 0.41, komk. f. 0.32. alles per 25 Kilogram. KilogTam; Roode kool f.1 per 100 K.G. VOORHOUT. 18 Aug. Slachtkonijnen van f. 0.801.35; jonge konijnen van 0.150.40; jonge hanen tot 0.35. Alles per stuk. BOND WESTLAND. 18 Aug. Alicante 33—40 ct,, golden champion 3956 ct.. maroc 38 ct. per kg.; netmeloenen 619 ct.. suikermeloenen 923 ct.. ananas 823 ct., norwich 927 ct. per stuk; tomaten 5057 ct.. B 5056 ct,, C 50 55 ct.. bonken 50 ct. per bak. Coöp. Centr. Westlandsche Snij bloemenvei ling. 18 Aug. Begonia 46 ct.. asplenium 8—16 ct.. bromelia 75—90 ct,. saint Paulis 9—11 ct. oer pot; spectrum 1.602.30, licht rose 2.20 2.90. robert allwood 1.30, gemengd 2 602.70, geel 2.80. wit 1.80, queen mary 1.502.60, rosa- linda 1.20—1.90. better times 1.903.00. edith helen 1.80—2.40 per 100. ZEVENHOVEN. 18 Aug. Aantal 1343 stuks. Kipcieren f. 3.654.20: Eendeieren f. 3.00 per 100 stuks. ZOETERMEER. 18 Aug. Eierveiling. Aanvoer 7000 stuks. Prijs kippeneieren f. 4.00 -4.70, een deneieren f. 3.10—3.30', kalkoeneieren f. 5.00—5.50 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3