Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Augustus 1938 L. BORLEFFS# Arts katwijk aan den rijn. AFWEZIG tot 30 Augustus KATWIJK AAN ZEE. THIJS IJS EN DE TOO IER SLANG EN AALSMEER Aanbesteding. Door het Bouwkundig Bureau W. Maarse jr. werd ondershands aanbesteed: het ver bouwen van een woonhuis aan den Sta tionsweg alhier, voor rekening van voor noemd Bureau. Er werd als volgt Inge schreven: timmer- en metselwerk: H. Boo gaard f. 4938. J. de Vries f. 4849, A. Bies heuvel f. 4662, Jb. Terreehorst f. 4650. Gebr. Maalhuizen 1.4444. Timmerwerk: Fa. W. Spaargaren en Zn. f. 1900, Vink en Bur gers f. 1858, Gebrs. P. en J. C. Hulsbos 1.1712, Gebrs. J. en J. v. d. Laarse f1649, Van den Heuvel en De Hertog f. 1598. Met selwerk: A v. d. Zwaard f. 3140 Schilder- merk: K. A. H. v. Kempen f. 585: A. Piet f 435. J. v. d. Zwaard f. 396, D. de Vos f.387, Fa. Ulterwijk f.385. J Dobber f.372. Lood- en zinkwerk: Fa. J. W. v. loeren 1 467, Gebrs. J en H. Prins f449, C. v. d. Lagemaat f. 385. Het heiwerk werd opge dragen aan A. v d. Heuvel. Alle inschrij vers zijn gevestigd in deze gemeente of habijen omtrek. HAARLEMMERMEER. De a.s. bietencampagne. In verband met de op handen zijnde bie tencampagne. vernemen wij dat er ook dit jaar aan de suikerfabriek te Halfweg weder een groote bedrijvigheid wordt verwacht, te meer daar de bijgebouwde bietenblad- drogerij in werking zal worden gesteld. Dc brug bij Halfweg. Er wordt thans druk gewerkt aan het geheel of gedeeltelijk vernieuwen van het dek van de draaibrug over de Ringvaart bij Halfweg, die voor het steeds drukker wordende verkeer veel te smal geworden is. Hieruit volgt, dat het ln de bedoeling ligt om deze brug die Zwanenburg met Half weg verbindt nog eenigen tijd dienst te laten doen, in afwachting van de ten uit voerlegging van het olan tot den bouw van een nieuwe brug aldaar. De kinder- en volksfeesten te Zwanenburg. De door de Oranjevereeniging „Door Eendracht Sterk" voor Zwanenburg, Half weg en omstreken georganiseerde feeste lijkheden zijn op het in Haarlemmermeer aan den LJweg gelegen terrein (v.m. voet- ballerrein) begonnen. Om ongeveer 10 uur waren eenige honderden schoolkinderen aanwezig en zij zongen gezamenlijk ecnlge iolksliederen. Daarna werd bij verhinde ring van den burgemeester en diens waar nemer een openingswoord gesproken, door dsn voorzitter van ,,D. E. S.". het raadslid ta heer H. v. d. Ban, die de beste wen- éten uitte voor het welslagen van het jiest. Hierop werd den kinderen een vrije rit ln de daarvoor aanwezige attracties aar.- [pboden. hetgeen een prettige stemming kweezbracht 's Middags vonden onder een tonnetje de kinderspelen plaats. Alle kin- S'.ren, die aan deze spelen meededen, wer den gratis getrakteerd. Dat de jeugd zich toslelijk vermaakte en het ook voor de grooteren prettige uren waren, behoeft gien nader betoog. De middag werd be sloten met „Roosje-knippen" voor dames. Avonds heersclite er ook op het terrem In en bij de verschillende attracties en de dansgelegenheid, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, een gezellige en pret tige geest! HILLEGOM. Voor de St. Josephkerk. De collecte, gehouden na de llefdadig- "iidspredicatle van drs. H. de Greeve ten 'ate van de St. Josephkerk, bracht f 597 op. Een uitstapje per bus. I Gistermorgen vroeg is de vereeniging D- S. met 5 autobussen uitgereden voor ten uitstapje met kinderen en volwassenen I kaar Soesterberg en Oud-Valkenveen. Het 'eer, dat aanvankelijk slechts was, verhe lderde gelukkig spoedig. Er is veel geno ten! het Kerkplein. In volgorde bestaan dan de volksfeesten uit Ringrijden met versierde tilbury's ringrijden per rijwiel voor dames van 18 tot 80 jaar Boegsprietloopen voor heeren boven 14 jaar. Stoelendans voor dames van 14 tot 18 jaar. Stoelendans voor dames van 18 tot 81 jaar, enz. Te 7 uur zal de officieele prijsuitreiking plaats hebben. Dit zal geschieden door bur gemeester Woldringh van der Hoop. Te 8 uur des avonds zal de opstelling van den Lichtstoet plaats hebben. Hieraan kunnen deelnemen Wagens, Auto's, Fiet sen, Groepen, enz., mits deze verlicht en versierd zijn. Te half 9 zal de Lichtstoet zich in beweging zetten, begeleid door de Harmonie Katwijk. De te volgen wegen worden tijdig bekend gemaakt Na afloop van dien Lichtstoet is er mu ziek in de tent en zullen de traditioneele rondedansen gehouden worden. Het bestuur meent er op te mogen reke nen. dat op deze dagen van alle huizen de driekleur zal wapperen. Naar wij vernemen, heeft de Redactie van „de Katwijksche Post", dat zich teKat- wiik aan Zee het recht heeft verschaft tot publicatie van alle officieele mededeelin- gen van het bestuur der Oranjevereeni ging te Katwijk aan Zee, getracht ditzelfde te bewerkstelligen bij het bestuur der Oranjevereeniging te Katwijk aan den Rijn. Dit bestuur is hierop wijselijk en wij zouden zeggen, vanzelfsprekend, niet in gegaan. Het a.s. Koninginnefeest. Een uitgebreid programma. Door de welwillendheid van het be duur der Oranjevereeniging kwamen reeds in het bezit van het volledig Programma der Koningfnnefeesten. Aangezien dit onze lezers zeker zal Interesseeren, geven wij er een eenigs- rins uitgebreid uittreksel van. Df inzet zal zijn een Volkszangavond on- °e' leiding van den heer H. Zierikzee en medewerking van het Dameszangkoor, is iets nieuws en deze avond valt op Augustus. Des Woensdags 31 Aug., beginnen des ralddags te half 2 de kinderspelen nadat optocht het geheele dorp is doorgemar- ™eerd met de Harmonie Katwijk voorop: 8 aankomst op het feestterrein worden e kinderen eerst toegesproken door bur- "fttar Woldringh van der Hoop. kinderspelen zullen o.m. bestaan uit ruSf? gooien, Houtjes rapen. Lepel ln de escn, Waschophangen, Muiltje loopen, »~®P0t loopen, Ringgooien, Stoelendans, kina TUdens deze spelen worden de hngen™ getracteerd °P diverse versnape- Te 5 uur ls er tegelijk de opening der k-age-wedstrijd. en des avonds zal de I i» ünon'e Katwijk op verschillende punten v dorp muzieknummers geven om ver- te eoncerteeren In de muziektent "U de Biuggestraat. Ittn .dag begint reeds te 7 uur het v»s»Jü, het geven van koraalmuziek, op I uurhplaatsen ln het dorp. Te 8 i lin Ir! de keuring der versierde rljwie- Hlndp op het Kerkplein. Te half 10 RmBri'j an voor heerenvervolgens heere voor dames. Stoelendans voor iletn om don hierna eerst den inwen- derkt 7lensch gaan versterken en ge it,:., ,zUn voor de namiddagfeesten. Wn 1 uur 's middags ls het aan- voor de versierde tilbury's; ook op De praktijk wordt waargenomen door de doktoren: CLEVER INGA. Duinoord; LOD DER. Boulevard; DE RUITER ZIJLKER. Boulevard; STEINZ, Boulevard. 5«69 KATWIJK AAN ZEE. Iets over de a.s. Oranje feesten. Concerten, optochten en lichtstoet. Wij kunnen reeds thans iets mededeelen over de as. Oranjefeesten. Den 31sten Aug. zal des avonds, evenals verleden jaar een ..Vreugdeboom'' ontstoken worden, terwijl tevens dien dag met geluidswagen een collecte wordt gehouden. Op 1 September zal er des avonds een mondorgelconcert zijn van „D.V.H." in de muziektent op den Boulevard. De groote feestdag is de 6de September. Des morgens is naar gewoonte concert voor de patiënten van het Zeehospitium des middags een optocht door de stra ten van het zeedorp, en des avonds een lichtstoet. Op 7 en 8 September zal des avonds ln de ZA1 voor Chr. Prot. Belangen door de Chr. Zangvereenlglng „Hallelujah" een ult_ voering gegeven worden van een speciaal „Oranje-zangspel". Mondorgel-orkest „D.V.H." Na een vacantie-rust van ongeveer twee maanden doet „D.V.H." wedeT van zich spreken, in velband met de winter-cam- pagne zoowel als wat betreft de ophanden zitnde Oranjefeesten Wij vernemen, dal de directeur de heer D. van Wouw. na herhaalden aandrang, be sloten heeft een speciale „junioren-afdee- ling" aan D.V.H. toe te voegen, zoowel Jon. gens als meisjes van 914 jaar. Ongeveer half September zal reeds door de junioren, groep met re peteeren worden begonnen. Tevens kunnen wij mededeelen, dat door D.V.H., als inzet van de Oranjefeesten, een populair concert zal worden gegeven in de muziektent op den Boulevard en wel op Donderdagavond 1 September om 8 uur. Er zal worden gemarcheerd met het tambour- corps van het repetitielokaal af door het Zuidelijk dorpsgedeelte naar de muziektent, waar met versterkt orkest evenals vorige i jaren, een populair programma zal worden uitgevoerd Wellicht zaan dan ook nog wel even de beenen van den vloer i Vanzelfsprekend zal D.V.H. ook het j overige gedeelte van de feesten opluisteren. Onze plaatsgenoote mej. C. A Bauw slaagde te Den Haag voor het examen costumlère. LEIDSCHENDAM. DE HARDDRAVERIJ DER VEREENIGING „NOOITGEDACHT". De uitslagen. Evenals vorige jaren was ook thans weer door de Harddraverijvereeniging „Nooitge- dacht", aangesloten bij den Bond van Korte Baandraverijvereenigingen. een korte baan- draverij georganiseerd, welke gistermiddag onder oondsbepalingen plaats had Nie - tegenstaande het ongunstige weer. was ae opkomst van publiek en deelnemers bevre digend. Ingeschreven waren 31 paarden, waarvan niet aan den start verschenen Xantippe. Our Dream, Ginaporte en Max. Gregor, zoodat door 27 paarden werd deel genomen. De uitslagen luiden als volgt; Eerste deel, 14 paarden. Ie omloop: Wel kom 310 M. eigenaar M. J. Koot. berijder K. Schreuder wint van Princess 315 M. eigen. M. P. W. van Renswoud. berijder L. Ensing. Gretchen H 325 M eigen. D. Marees, berij der J. van Leeuwen Jr. wint van Anna Bradford Guy 320 M. eigen K C. G. Ver kijk. berijder K. G. C. Verkijk. Johanna M. 320 M. eigen. J. Vrijland, berijder P van Bennekom wint van Sister-Bond 320 M. elgen.esse mevr. Jacobs, berijder KI. Bakker. Xuthus 320 M. eigen. Th. van der Sande. be rijder W. H. Geersen wint van Determina tion 315 M.. eigen -berijder J. de Vlieger. Uilenspiegel 315 M. eigenaar J. Haan, be rijder F. Broers wint van Aura V. 310 M. eigen. J Haan. berijder J. Vergai. Rose Morgan 320 M., eigen. K. Wiik. berijder A. Witteveen wint van Y. Zelda-Peter 305 M. eigen. S. van der Oord, berijder J. Kruithof. Maya Todington 315 M. eigen.esse mevr. Arbous. berijder J. van Leeuwen Sr. wint van Fanfare 325 M. eigen. Th. Knijnenburg. berijder J. Knijnenburg. 2e Omloop. Princess wint van Welkom, Gretchen H. wint van Anna Bradford Guy, Sister-Bond wint van Johanna M.. De'.er- mlnation wint van Xuthus, Aura V. wint van Uilenspiegel, Rose Morgan wint van Y. Zelda-Peter, Fanfare wint van Maya Tod- dington. Kamprit. Princess wint van Welkom. Jo hanna M. wint van Sister-Bond, Xuthus wint van Determination, Uilenspiegel wint van Aura V-, Maya Toddtngton wint van Fanfare. Tweede deel 13 paarden Fatima 325 M. eigen. J. Haan. berijder J. Vergai wint van Senator-Bedell 320 M. eigen. P Albers, be rijder J Kruithof. Zoo-Doorlooper 315 M. eigen. H. van der Pol. berijder W. H. Geer sen wint van Quita 325 M. eigen. S. van der Oord. berijder J. zan Leeuwen Jr. Anzolor 305 M eigen-berijder J. de Vlieger wint van Nora-scott 320 M. eigen. J. Vrijland, be rijder P. van Bennekom. Glossy-Silk 320 M. eigen. J. Startman, berijder L. Combee wint van Pinkerton 315 M. elgen.esse mevr. Ja cobs. berijder KI. Bakker. Vitesse S. W 320 M. eigen-berijder K. C. G Verkijk wint van Edzard 315 M. eigen.-berijder D. Pronk Janet-Harvester 325 M. eigen. H. Derlage. berijder K. Schreuder wint van Betty Worthy 320 M. eigen. K Wijk, berijder A. Witteveen. Zonnestraal 305 M. eigen, Th. Knijnenburg, berijder J. Knijnenburg rijdt een stilstaand nummer 2e Omloop. Senator Bedell wint yan Fa tima, Qui'.a wint van Zoo-Doorlooper. An zolor wint van Nora Seott, Pinkerton wint van Glossy-Silk. Vitesse S. W. wint van Edzard. Betty-Worthy wint van Janet- Harvester. Zonnestraal rijdt een stilstaand nummer. Kamprit. Fatima wint van Senator Bedell Zoo-Doorlooper wint van Quita. Pinkerton wint van Ciossy-Silk, Betty Worthy wint van Janet-Harvester. Na le loting. Ie Omloop. Zonnestraal wint van Gret chen H.. Pinkerton wint van Uilenspiegel, Maya Toddington wint van Rose Morgan, Betty Worthy wint van Anzolor Fatima wint van Princess. Xuthus wint van Zoo- Doorlooper, Johanna M. wint van Vitesse ,S. W. 2e Omloop. Zonnestraal wint van Gret chen H.. Pinkerton wint van Uilenspiegel, Rose Morgan wint van Maya Toddington. Betty Worthy wint van Anzolor, Princess 1 wint van Fatima, Xuthus wint van Zoo- Doorlooper, Johanna M. wint van Vitesse s. w. Na 2e loling. le Omloop. Xuthus wint van Zonnestraal, Maya Toddington w nt van Johanna M.. Pmkerton wint van Betty Worthy, Princess rijdt een stilstaand nummer. 2e Omloop. Zonnestraal wint van Xuthus Maya Toddington wint van Johanna M.. Pinkerton wint van Betty Worthy, Princess rijd een stilstaand nummer. Kamprit Xuthus wint van Zonnestraal Beslissinzsri'ten. le Omloop, Princess wint van Xuthus. Maya Toddington wint 1 van P'nkerton. 2e Omloop. Princess wint van Xuthus, Maya Toddington wint van Pinkerton. Pinkerton en Xuthus deelen amen den derden en vierden prijs elk f. 37.50. Kamprit om den len en 2en prijs. Prin cess wint tweemaal achtereen van Maya Todding'on, zoodat Princess den len prijs f. 4C0 en May Toddington den tweeden prijs f. 100 bemachtigt. Na afloop had in de consumptietent de ul'reiking van de priizen plaats. Het feest werd hierna tot diep in den nacht voortgezet. Oprichting R.K. Woningbouwver. „St. Jozef". In verband met het feit dat talrijke ge zinnen en juist ae grootste in krotwoningen verblijven en mede doordat het gemeente bestuur ïngebreke blijft hierin te voorzien, was door de afdeeiing van den bond voor groote gezinnen een bijeenkomst belegd voor R.K. om te komen tot oprieh'ing van een R K. Woningbouwvereeniging voor groote gezinnen. De opkomst was slecht; er waren slechts 26 personen. Na uitvoerige besprekingen werden de statuten vastgesteld; daarop zal de Kon. goedkeuring worden aangevraagd. De be doeling is woningen te bouwen in den prijs van f. 3.50 per week met een toeslag van f. 1.50 per week van de zijde van het rijk. De vereeniging werd genoemd St. Jozef. Een bestuur werd gekozen dat na afloop der vergaderinz de functies als volet ver deelde N J. M. Wlllemse voorzitter: L. Adriaens, secretaris; J. Schuyt, penning meester; Th Blokland. 2e voorzitter: C. Nieuwenbroek, 2 secretaris. Onderzoek inzake een bouwvergunning. In Mei 1.1. heeft gelijk gemeld de heer W. F. Klusman een zeer lijvig rapport en adres gericht tot Z.E. den Comimssaris der Koningin en Z.E. den Min, van Binn. Zaken, inzake het beleid van burgemeester Keyzer en de toenmalige wethouders van Veur, wat betreft het verleenen van bouw vergunningen. Als gevolg van dit adres is thans vanwege het departement aan de hand van dit adres een uitgebreid onderzoek ter plaatse ingesteld. Val van een stellage. Tijdens het opbouwen van de kermis in de buurtschap, stond de eigenaar van een zweefmolen, de heer M. met twee knechts op een 4 meter hooge stellage. Plotseling viel deze stellage om, met het gevolg dat een der knechts zich vastgreep aan den molen en de tweede op zijn beenen terecht kwam. De heer M. viel zoodanig, dat hij naast eenige wonden aan de beenen ook nog een paar ribben kneusde. Dr. Kortman van Zoeterwoude verleende de eerste hulp. Ten bate van de tuberculose bestrij ding onder de R.K, Middenstanders is ge collecteerd f. 70.24. 5888 V.72-05HA, (Ingez. Med.) het strand in beslag was genomen, daar geen vergunning voor een dergelijk voer tuig was uitgereikt, ln kort geding door de Haagsche rechtbank afgewezen. De ge meente is dus in het gelijk gesteld. Zomerkermis in Hotel Huis ter Duin. Gis'eren werd m het „Huis ter Duin" de jaarlijkrche groote zomerkermis gehouden. In den vooravond was het feest speciaal be stemd voor de jongeren, die het kermis bezoek konden combineeren met een kin derbal. dat in alle opzichten goed verzorgd was. Later op den avond was het .Jiermesse d'Eté" voor de volwassenen. Hiervoor be stond dit jaar wel meer dan buitengewone belangstelling! Men had dan ook geen moeite gespaard om alles tot een mooi geheel te maken. Verschillende tenten en kramen met allerlei artikelen waren opge steld Ook vele vermakelijkheden als schiet tent. ringwerpen bal gooien enz. verhoog den het feestelijk aspect. Bijzonder aardig was een dans in origineel Noordwiik's costuum. Daar de opbrengst zal zijn voor de armen van Noordwijk. behoeft het niet te verwon deren dat zóó velen een bezoek kwamen brengen! Moge er weer een bevredigend resultaat zijn bereikt! RIJNSBURG. Autotocht voor Ouden van Dagen. Door de onvermoeide werkzaamheden i van het comité en de gitten der ingezete nen is den ouden van dagen wederom een zeer aangename dag bezorgd. Het was een lange stoet, welke onder groote belang stelling van het Raadhuis af vertrok. Aller eerst werd Schiphol bezocht en daarna een bezoek gebracht aan het park Groe- nendaal. Verwelkomd door de muziek van Wilhelmina, werd des avonds in de beste stemming de gemeente weer bereikt, waar na men in de zalen achter Avondrust nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Het comité kan ook ditmaal de voldoening smaken den oudjes weer een genoeglijken tocht te hebben bereid. 14. Toen Thijs met Faddekwist de heks dus van een afstandje bekeken had, zakte heusch zijn moed wel wat; zij zag er dan ook heelemaal niet aardig uit! Maar na een korte aarzeling nam hij heel flink 'n besluit en hij liep kalm op 't huisje af, met een gezicht alsof hij werkelijk er niets om gaf. De heks keek hem en Paddekwist ver wonderd aan en vroeg: „Zeg. waar komen jullie nu ineens vandaan?" Thijs sprak, zonder zich aan haar onvriend'lijkheid te storen: „Dat zult u nu eens hooren. U heeft vandaag een el gestolen uit een vogelnest en dat vonden wij niet best wij hebben 't ook aan den kabouterkoning reeds verteld en die vond het heel onaardig ja, hij stond versteld. Hij kan zulke grappen slecht verdragen en daarom laat hij u beleefd maar dringend vragen, of u zooiets nooit weer doet als u dat belooft vindt hij het goed." Hatasaka had toegeluisterd met een boos gelaat en toen Thijs uit gesproken had, werd zij verschrik'lijk kwaad! „Zoo! zoo!" riep zij, „dus jullie komen hier om mij de les te lezen? Nu, daar zal ik Je wel van genezen!" LISSE. Eerste plechtige Heilige Mis van pater J. Dankelman. Onze vroegere plaatsgenoot pater J. Dan kelman zal a.s. Zaterdagavond feestelijk worden ingehaald en om 7 uur aan het Station arriveeren. Verschillende Jeugd verenigingen zullen hem een hartelijke ontvangst bereiden. Na aankomst zal in de Agatha-kerk een plechtig Lof worden ge houden. Zondagmorgen om 9.15 uur zal hij de eerste plechtige H. Mis opdragen in de zelfde kerk. Naar wij vernemen zal pater Dankelman de 25e priester zijn die uit deze parochie is voortgekomen. Onze plaatsgenoot de heer G. C. Mijn- ders, werkzaam als kweekeling met acte aan de Geref. School aan de Schoolstraat, is te Den Haag geslaagd voor de hoofd akte. De a.s. Gondelvaart. Het Oranje-Comité deelt mede, dat er tot 20 Aug. as. gelegenheid bestaat tot opgave voor deelname aan de groote Gondelvaart welke op 6 Sept. a.s. gehouden zal worden. Men kan zich opgeven bij de heeren C. Strik en J. Pinxteren. Onze plaatsgenoote, mej. L. Buurman Gd., slaagde te Den Haag voor het examen der Modevakschool aldaar voor het diploma costumière met een speciale felicitatie van de examencommissie. Mej. Buurman was leerlinge van de Ensaid-school van mej. Veenboer be Hillegom. Geslaagd te den Haag voor het exa- rnen hoofdacte onze plaatsgenoot, de heer *C. G. Mijnders. De leden van het muziekgezelschap „Wilhelmina" maakten met hun vrouwen per touringcar een uitstapje naar Rhenen. waar een bezoek werd gebracht aan Ouwe hands Dierenpark. Nadat over Amsterdam de terugreis werd aanvaard, werd in dank bare stemming de woonplaats weer be reikt. SASSENHEIM. Alhier hield onder groote belangstel ling van de jeugd de beproeving plaats van de brandbluschmiddelen. Met twee slan gen op de waterleiding en twee op de mo torspuit werd een denkbeeldige brand aan de Willem Warnaarlaan gebluscht. De mo- torspuit spoot in het begin bagger, doch dit kwam niet op de kleeren van de jeugd. De oefening bewees, dat alles gelukkig in orde was. NOORDWIJK BINNEN. Hooibroei. Gistermorgen omstreeks half 8 ontstond brand in den hooiberg van den landbouwer Z alhier. In allerijl begon de eigenaar met i zijn zoon den hooiberg uit elkaar te 'rekken en rachtte men met emmers water de uit. 6laande vlammen te bhisschen. De inmid dels gealarmeerde brandweer nam direct het blusschingwerk ter hand. zoodat erger werd voorkomen. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJK AAN ZEE. Het in beslag genomen jachtje. Naar wij vernemen is de eisch tegen de gemeente van den eigenaar van het zeil scheepje met motorvermogen, dat eenige 1 dagen geleden door de politie alhier aanl VOORSCHOTEN. Bedreiging van verschillende personen. De politie werd gewaarschuwd door den assistent van de belastingen, den heer J. S„ dat een beschonken persoon op den Haagweg verschillende personen en ook hem bedreigd had met een mes. Nabij „De Haagsche Schouw" werd de 51-jarige T. B„ zonder bekende woon- of verblijfplaats en in kennelijken staat van dronkenschap aangetroffen. Bij fouillee ring bleek, dat hij een vrij groot formaat zakmes bij zich droeg. T B. is aangehou den en naar het politiebureau over gebracht. Proces-verbaal zal worden opge maakt. Gevonden. Een melkbus, een belastingmerk. Inlich tingen bij de politie op werkdagen van 910 uur. De collecte gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft opge bracht f. 95.13. WARMOND. Raadsagenda. De Raad zal op Maandag 22 Augustus as. des nam. half acht in openbare verga dering bijeenkomen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Over name van een perceeltje grond aan dc verlengde Dorpsstraat onder gestelde voor waarden; 3. Verhooging vergoeding per leerling ex art. 105 5e lid der L.O. wet 1920 over het jaar 1938 voor de Ohr. School m/d. Bijbel; 4. Beschikbaarstelling van gelden conform art. 72 der L.O. wet 1920. voor aanschaffing van nieuwe schoolmeu- belen voor de Chr. School m/d. Bijbel; 5. Aanvulling der verordening betreffende de straatpolitie en de openbare vermakelijk heden in de gemeente Warmond: 6. Beroep ingevolge art. 21 der Bouwverordening dezer gemeente; 7. Aanbieding gemeente- rekening 1937. zoomede die van het water leidingbedrijf over dat jaar; 8 Wat verder zal worden ter tafel gebracht; 9. Rond vraag. Varkenspest. Bij een landbouwer alhier ls onder zijn vee de zoo gevreesde „varkensnest" uitge broken. Het eerste dier ls reeds naar het abattoir te Leiden vervoerd. Bij gunstig weer zal Zaterdagavond a.s. een concert wo.-den gfeven op de ge meentelijke muziektent, door de R.K mu ziek-, tocneel- en zangvereeniging St. Matthias alhier. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7