De wereldkampioenschappen wielrennen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Augustus 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT Hoofdpijn, Kiespijn, WEERBERICHT. Een beschouwing over de Nederlandsche ploeg AGENDA LUCHTVAART Voor Dammers ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN OP HET A.S.C.-TERREIN. Zaterdag 10 September a.s. organiseert A.S.C. In samenwerking met de dames-athletiekver- eeniging ..Brunhilde" en den L.V.B. atletiek wedstrijden. waarvoor de inschrijving is open gesteld voor niet-athletiekvereenigingen (voet bal. korfbal, hockey, enz.). Deelneming van K.N.A.U.-leden is niet toe gestaan. Het ligt in de bedoeling van de athletiek- commissie van A.S.C., om deze wedstrijden in den vervolge ieder jaar te organlseeren, zoo deze een succes mochten blijken. Het programma luidt als volgt: 100 meter hardloopen; 400 meter hardloopen; 800 met*»r hardloopen; 4 x 100 meter estafette; kogel- stooten. speerwerpen; vèrspringen; hoogsprin gen en baldribbelen. Ingeschreven moet worden bij den secretaris der athletlekcommissie van A S C.. den heer G. J. Prevo. Leuvenstraat 65. alhier. ESTAFETTE DWARS DOOR ALPHEN. De estafette „Dwars door Alphen", te orga nlseeren door ..Alphia". die aanvankelijk was bepaald op a.s. Zaterdag, is uitgesteld tot Za terdag 10 September a.s. GOLF. NOORDWTJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert Zon dag een wedstrijd om het clubkampioenschap voor heeren en idem voor dames. Bovendien een singles vlaggenwedstrijd. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN L.D.W.S. Voor de seriewedstrijden van L.D.W.S. wordt Zondag te 3 uur gespeeld Hillinen—Cromvliet om den 3den en 4den prijs en om 5 uur de finale tusschen LT.C. en L.D.W.S.. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.S.O. Zondag speelt D.S.O. III om 12 uur tegen A.S.C. III en om 2 uur D.S.O. I tegen A.S.C. L.W.V.T. EN D. Vrijdag te halfzeven speelt L.W.V. tegen een elftal van T. en D. op het Lugdunum-terrein. WOUBRUGGE—M.S.V. Zaterdagmiddag te halfvier speelt M.S.V. I een wedstrijd tegen Woubrugge I te Woubrugge. Scheidsrechter is de heer De Wissel. altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 c. Doos 45 c. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" 2 st. 10 c. Doos 50 ct. 6884 (Inger. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur; 758. Hedenmiddag 2 uur: 763. B1NNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUt. Hoogste barometerstand 765.5 te Rochefort. Laagste barometerstand 740.2 te Stockholm. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuid westelijke wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. BUITENLANDSCH WEERO VERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie, welker kern voor de Noorsche kust lag. is, een weinig in diepte afnemende naar de omgeving van Stockholm getrokken. Aan de Zuidzijde van de depressiekern waait het over de Noordelijke Noordzee. Denemar ken en de Oostzee nog krachtig tot storm achtig, terwijl over Zweden en de randstaten zware regen viel (Stockholm 19 m.M. tijdens onweer) Op IJsland blijft de luchtdruk laag. doch de depressie heeft weinig te beteekenen. Een nieuwe storing ontwikkelt zich 900 kilometer ten Westen van Ierland. Zü trekt vermoedelijk in de richting van Schotland. De koude polaire lucht is thans ook tot Zuid-Frankrijk doorge drongen, zoodat nu over het geheele waarne mingsgebied koel weer heerscht. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W., 13 gr. C., mooi. Londen: Z.W.. 14 gr. C.. zwaar bewolkt. Berlijn: W.Z.W., 16 gr. C., mooi. Nice: Windstil, 23 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 's midd.: 15% gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN It KATWIJK a. ZEE Voor Vrüdag. Voorm te 8 uur 42 min.: nam. te 21 u. 07 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl", 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Licni OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 8,51 n.m. tot 5,18 v.m. MAAN8- OP K.\ «INI» 18 Aug. op: 23 u. 04; onder 14 u. 08. De Sportcommissie van de N.W.U.. die de Nederlandsche ploeg thans definitief heeft samengesteld, om ons land over enkele weken bij de wielerwereldkampioenschappen in Am sterdam en Valkenburg te vertegenwoordigen, zal niet veel critiek ondervinden. De gekozen renners zijn immers stuk voor stuk de sterksten in hun specialiteit en het zou eerder een verrassing zijn. indien een van hen niet gekozen zou zijn. De renners, die thans deel uitmaken van de Nederlandsche ploeg, hebben bij tal van gelegenheden bewezen de sterksten te zijn en het is dan ook uitsluitend op grond van hun verrichtingen, dat zij zijn aangewezen voor den komenden strijd om de wereldtitels. Wanneer men onze ploeg zoo eens bekijkt, zal men unaniem tot de overtuiging moeten komen, dat Nederland goed voor den dag zal komen. Op verschillende nummers maken wjj ernstig aanspraak op den wereld-titel en waar dit niet het geval mocht zijn, kan men er van overtuigd zijn. dat de Nederlandsche deelnemers een be langrijke rol zullen spelen. In het buiten land acht men de Hollanders zoowel op den weg als op de baan dan ook tot de gevaar lijkste tegenstanders. Dit is op zichzelf voor de N.W.U. al een groot succes. Want het is voor een belangrijk deel aan de Unie te danken, dat men tot de samen stelling van zulk een sterke ploeg is kunnen komen. Er is geld noch moeite gespaard om waar dit mogelijk was de renners zoo goed mogelijk voor te bereiden. Vanzelfsprekend heeft men alleen de amateurs onder handen kunnen nemen. Zooals ieder jaar heeft de bekende N.W.U.-trainer Guus Schilling weer zijn ..sprinter-school" ge houden en ook dit jaar zijn de resultaten weer uitnemend geweest. Van de verschillende veel belovende jonge sprinters als De Heus. Krop man. Smits. Derksen. Ooms. Pronk Van Gelder e.a. hebben Ooms en Derksen meerdere malen onomstooteliJk bewezen de besten te zijn en uit dit tweetal aangevuld met den huldigen wereld kampioen Jef van de Vijver, is een ploeg samengesteld, die het tegen iedere andere landenploeg kan opnemen. V. d. Vijver. De keuze van Ooms stond natuurlijk, nadat hi) dit jaar opnieuw het Nederlandsch sprint kampioenschap voor amateurs had behaald, reeds vast. Maar anders was het met van de Vijver en Derksen. Van de Vijver, die een ieder zoo lang mogelijk in het onzekere liet of hij professional zou worden of niet, heeft pas kortgeleden besloten zijn wereldtitel in Am sterdam te gaan verdedigen. Het is echter niet alleen als wereldkampioen, dat men een plaats in de Nederlandsche ploeg voor hem heeft in geruimd. Nadat hij bij de Nederlandsche kampioen schappen nog had teleurgesteld, is hij zich pas ernstig en serieus gaan voorbereiden en net resultaat heeft men bij de laatste amateur wedstrijden in het Stadion te Amsterdam ge zien. Met overtuigende meerderheid werd hij eerste, voor Ooms. voor Derksen en voor Smits! In den vorm. waarin Van de Vijver op het j oogenblik is. is hij althans wat zuivere snel- i heid betreft door geen anderen amateur te verslaan Ooms en Devkscn. De kracht van onzen tweeden vertegenwoor diger. Henk Ooms. schuilt niet zoozeer in zijn snelheid, dan wel in zijn uitstekende tactiek. Vooral op de Stadionbaan is Ooms een van de „slimste" renners, die hierdoor in staat is tegenstanders te verslaan, die sneller zijn dan hij. De keuze van Derksen stond weliswaar reeds van tevoren vast. maar is toch ook pas bekrachtigd door de overwinning, die deze Zwollenaar in den laatsten amateurwedstrijd op Ooms heeft behaald. Hij is sneller dan de meeste andere amateurs; maar wat hem nog ontbreekt, is routine. Wanneer hy zich ook dat nog h°eft eigen ge- maakt, ziet men in hem vereenigd de snelheid I van Van de Vijver en de tactiek van Ooms Derksen belooft dan voor Nederland een tweede Arie van Vliet te worden. De prof sprinters. Bij de prof sprinters is de keuze natuurlijk heel wat gemakkelijker geweest. Arie van Vliet staat niet één. maar zeker twee klassen boven zijn landgenooten en het ging er dan ook slechts om, wie met hem zouden worden afge vaardigd. Men heeft de keus laten vallen op den Tilburgenaar Kremers, die eigenlijk als zuivere sprinter weinig bekendheid heeft, maar die in het kampioenschap van Nederland, waarin hij tweede werd. heeft bewezen zijn mannetje te staan. Peperkamp, de Nederlandsche kampioen der onafhankeiyken. heeft onmiddellijk, nadat hij zijn titel had behaald, een prof-licentie aan gevraagd en het is volkomen aanvaardbaar, dat men nu ditmaal Van der Linden. Van den Heuvel en Van Egmond niet meer in aanmer king kwamen den lmpulsieven Bosschenaar heeft gekozen. Ook de keuze van de stayers Wals en Groe- newegen was niet moeilijk. Dit tweetal heeft zich in de laatste weken aan den kop van de Nederlandsche stayers geplaatst en wel zoo overtuigend, dat men hen niet zou kunnen passeeren. Met Wals en Groenewegen lijkt de Nederlandsche stayers-afvaardiging sterker dan vorige jaren. De wegrenners. De keuze van de wegrenners heeft de Sport commissie vanzelfsprekend meer hoofdbrekens gekost, vooral daar het zware circuit, in Val kenburg een speciaal type renners vereischt. Tal van wegrenners, zoowel bi) de profs als bi) de amateurs, die op een ander circuit zeker In aanmerking zouden komen, heeft men thans moeten buitensluiten en dat is dan ook de oor zaak. dat de keuze der wegrenners in bepaalde supporterskringen de meeste critiek zal 'onder vinden. Niettemin lijkt ons de keuze der beide ploe gen zeer goed. Middelkamp, de Nederlandsche kampioen, die zoowel klimmen als dalen kan hetgeen twee onmisbare factoren zijn voor de deelnemers aan dit wereldkampioenschap is voor Valkenburg de aangewezen man. Maar ook Schulte heeft bewezen op dit cir cuit uit de voeten te kunnen en hetzelfde is het geval met Van Nek en Braspennincx, welke laatste in 1937 de beste man in Valkenburg was. Voor de vier gekozenen geldt echter nog een belangrijk feit. Ale vier renners hebben vrijwel het geheele seizoen de groote buitenlandsche wegwedstrijden meegereden en zijn dus gewoon aan wedstrijden van 250 K.M. en langer. Want welke andere Nederlandsche wegrenners kun nen zeggen, dat zij voldoende getraind zijn op dergelijke lange afstanden? Zij. die in de z.g. Ronden schitterende successen boeken en die tot de sterksten behooren op een afstand van 150 K.M.. zijn lang niet van dezelfde kracht in een 270 K.M.-strijd. Van Schulte, Middelkamp. Van Nek en Braspennincx echter kan men zeg gen. dat zij de geschiktste renners zijn voor dit circuit en dat zil ingesteld zijn op een koers van meer dan 250 K.M. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor de ama teurs. Jammer genoeg heeft de Sportcommissie voor de amateurs dit jaar maar weinig start gelegenheid kunnen krijgen in het buitenland, zoodat de meesten wel gewend zijn aan wed strijden over 60 K.M. of 90 K M., maar niet over 170 K.M.. zooals van hen in het wereld kampioenschap wordt vereischt. De keuze van Demmenie (tweede in het laatste Nederland sche kampioenschap, op hetzelfde parcours). De Hoogh (in 1937 eerste en dit jaar derde in Valkenburg) en Hofstede, de kampioen van dit isar. zal weinig of geen critiek ondervinden. Verrassender kwam voor velen echter de ver kiezing van Banken. Niet dat deze renner niet zou kunnen terugzien op een fraaie eerelijst mier omdat er andere amateurs zijn. zooals de Amsterdammer Jaap Engel en ..Toontje" Pijnenburg, die minstens evenveel waard zijn als Banken. In dezen heeft de Sportcommissie zich echter laten lelden door de omstandigheid, dat Ban ken Limburger is. die regelmatig op het circuit in Valkenburg rijdt en daar tevens ..thuis" is. hetgeen inderdaad een niet te onderschatten voordeel is. De Sportcommissie heeft niet, zooals vele andere landen, meer renners aangewezen dan er mogen starten, om dan later een selectie te doen. Men was van meening. dat de renners nu reeds behooren te weten, dat zij definitief zullen worden afgevaardigd, zoodat zij zichzelf zoo goed mogelijk kunnen voorbereiden. De N.W.U. heeft niets aan het toeval over gelaten. Men heeft naar beste weten de sterk ste renners aangewezen en men is er o.i. dan ook volkomen in geslaagd om de Nederlandsche ploeg tot een gevreesde equipe te maken! ZWEMMEN EUROPA—VEREENIGDE STATEN. Fischer vervangt Hoving. Hoving, de Europeesche kampioen op de 100 meter borstcrawl, zal in de Europeescne ploeg, waarin hij was opgesteld voor den werelddee lenzwemwedstrijd EuropaVereenigde Staten op Zaterdag en Zondag a.s. te Berlün, vervan gen worden door den Duitscher Fischer, die dus inplaats van onze landgenoot, driemaal tegen den wereldrecordhouder Peter Flck, zal moeten uitkomen. DWARS DOOR BERLIJN. Smitshuyzen neemt deel. Op 27 Augustus a.s. zal de zwemwedstrijd ..Dwars door Berlijn" over een afstand van 5Me K.M. worden gehouden. Zwemmers uit zes verschillende landen hebben Ingeschreven. Ne derland zal op dezen lange-afstand-wedstrijd vertegenwoordigd zijn door Smitshuyzen. Frank rijk zendt Daze, den winnaar van ..Dwars door Brussel". Italië vaardigt vier, Denemarken en Zweden ieder drie zwemmers af. WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT". De gisteren gehouden trainingsrit, waaraan een negental renners deelnam, gaf den vol genden uitslag: 1. M. Segaar, 42KM. in 1 uur 14 min. 26 sec.; 2. W. van Rooyen, zelfde tijd. B-klasse; 1. Fr. v. d. Berg 42% KM. in 1 uur 19 min. 35 sec.; 2. J. F. Hintbergen. 1.20.25; Laven en Noest hadden met pech te kampen C-klasse: 1. W. Rombaut. 28 KM. in 56 min. 45 sec.; 2. M. J. van Kampen; 3. Fr. Blom. Hedenavond zal de negende competitierit worden verreden over eenafstand van 57% KM., nl. 5 rondjes, terwijl de C-klassers 35 KM. moeten afleggen. Start om zeven uur. Het Nieuw-Swift-lid A. van Amsterdam is voor Zondag 28 Augustus a.s. gecontracteerd voor het Criterium van Schaffhausen (Zwit serland'. waaraan ook onze landgenoot G. van der Ruit zal deelnemen. MOTORSPORT. LEIDSCHE H.D.-CLUB. 7 leden der L.H.D.C. met hun dames, totaal 14 personen hebben van 13 tot 16 Augustus een 4 daagsche toer door België en Luxemburg ge maakt en 1150 K.M. afgelegd. Op 13 Aug. Is men vertrokken te 2 uur over Antwerpen. Brus sel naar Namen waar de Citadel werd beklom men en bezichtigd. Op 14 Aug. reed men over Dinant (waar de Citadel is beklommen) langs de Fransche grens naar Luxemburg. Op 15 Aug. ging de reis langs de Moezel en de Duitsche grens via Viande, Clervaux en Coo naar Luik. Op 16 Aug. reed men van Luik via Spa, langs de waterwerken van de Gileppe en het 3 lan den punt bij Vaals naar Leiden, waar men om 11 uur terug was. In Luxemburg en België had men vrij gunstig weer. In totaal had men slechts 2 lekke banden. Er is veel genoten van de prachtige omgeving. Bij aankomst in Holland werd het gezelschap begroet met regenbuien en door de gladheid ontstond een klein valpartijtje. dat nog al goed afliep. BILJARTEN. BILJARTVEREENIGING L.O.V. In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging speelden gisteravond B. Teegelaar en B. de Roo twee wedstrijden, n.l. een cadre- en een 3-banden-spel. Het cadre-spel werd gewonnen door B. de Roo. De hoogste serie van dezen speler was 37; de hoogste serie van B. Teegelaar was 27. Het 3-banden-spel werd gewonnen door B. Teegelaar met als hoogste serie 4, met een gemiddelde van 0.75. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht met jonge duiven vanaf Clney (België). In concours 90 duiven. Door het slechte weer zijn de vogels pas Maandag te 11.25 uur in vrijheid gesteld met Noordenwind. De uitslag is als volgt J. Marijt 1, 3; H. Moe- nen 2. 12; P. v. d. Leek 4. 11; P. Neuteboom 5. 14. 15; A. v. Weeren 6, 10; J. Schreuder 7, 8, 9, 13. 16. 18; J. Vogelenzang 17. Eerste duif 15 u. 19 m. 58 s.; snelheid 901,68 meter per minuut. Laatste prijswinnende duif 5 u. 50 m. 7 sec. of 798,77 meter per minuut. Eerste derbyduif J. Marfjt. De uitslag voor het kampioenschap jonge duiven is als volgt: 1ste kampioen A. v. Weeren met 3864,95 meter; 2de kampioen P. v. d. Leek met 3757.87 meter; 3de kampioen J. Schreuder met 3735,03 meter; winnaar van den derby- beker is H. Moemen met 3753.62 meter. Zaterdag inkorven voor de navlucht van Til burg. „DE REISDUIF". Wedvlucht vanaf Ciney (België), afstand pl. 212 KM. In concours 96 duiven, welke eerste Maandag 15 Aug. door het slechte weer in België om 11 uur 25 min. in vrijheid werden gesteld. De uitslag is als volgt: 1, 2. 8, 12, 15 J. Mlnke; 3. 7. 10, 13, 14 Adr. van Egmond; 4. Adr. v. d. Hulst; 5. D. Kramp; 6. 9, 11 P. Gijsman; 16. K. B. Brandt: 17. 19 H. V. de Haas; 18. Polanen. De eerste duif werd geconstateerd om 15 uur 32 min. 55 sec. en maakte dus een snel heid van 857,48 meter per min.; de 19de pun- tenduif om 15 uur 55 min. 33 sec. (784,97 me ter per minuut). Het kampioenschap jonge duiven werd be haald door D. Kramp met 366.553 punten; het tweede kampioenschap door H. V. de Haas met 366.447 punten. A.s. Zaterdag inkorven voor Roosendaal. De eereprijzen werden gewonnen door J. Minke met No. 1. „DE LUCHTKLIEVERS" (LISSE). Wedvlucht vanaf Neufvilles. De vogels werden om 2.45 uur losgelaten. De eerste duif bereikte haar hok om 4 uur 11 minuten 40 seconden, de laatste om 4 uur 27 min. 17 sec. De uitslag was als volgt: N. J. Bouwmeester 1; N. J. Dol 2. 27; P. J. van Diest 3; G. C. Degger 4; Th. Langeveld 5, 9. 22, 26; P. J. v. d. Hulst 6, 10. 21; A. van Kesteren 7,12, 17; A. van Diest 8, 23; Gebr. Kaandorp 13, 18. 20, 24. 28; Th. Warmerdam 11. 14; A. de Wit 15. 19, 25; A. Enthoven 16. „DE LUCHTBODE" (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Gorkum met oude en jonge duiven. Afstand 35 KM. De duiven werden ge lost om halfnegen en kwamen op hun hokken terug als volgt: A. van Pruissen 1, 5; G. La- moreë 2, 3; J. Kamerbeek 4. 15; C. F. Middel koop 6, 9, 12; J. Degenkamp 7; A. Sytzema 8. 10. 11. 13, 14. 16. Aankomst 1ste duif 9.07.26 uur; laatste duif 9.32.46 uur. In concours 48 duiven. Wedvlucht vanaf Ciney met jonge duiven. Afstand 210 KM. De duiven werden gelost om 11 uur 20 min. en kwamen op hun hokken terug als volgt: C. F. Middelkoop 1, 7, 11; A. van Pruissen 2, 6, 8; G. Lamoreë 3, 4, 5, 9; J. Degenkamp 10. 12. Aankomst 1ste duif 3.25.19 uur; laatste duif 4.37.28 uur. In concours 24 duiven. LEGERVLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. Tijdens een parade van vliegtuigen ter ge legenheid van de herdenking van den 88sten verjaardag van het sterven van generaal José de San Martin is een militair vliegtuig boven de stad Cordoba, in Argentinië, omlaag gestort. Het kwam terecht op een huis in het centrum der stad. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red., C. de Nie, Soestdijkschekade 62, 's-Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na publicatie. Probleem No. 4116. Auteur: J. K. HEIJL Jr. Zwart 11 sch. op: 3, 9. 12, 18, 19. 20. 22, 23. 27, 31 en 35. Zwart. 1 2 3 4 0 46 47 48 49 50 Wit. Wit 11 sch. op: 20, 33, 34. 38. 39, 41, 42. 43, 44, 47 en 50. Probleem No. 4117. Auteur: C. BLANKENAAR. Zwart 8 sch. op: 11. 14. 17. 20. 21. 25, 32 en 37. Wit 8 sch. op: 18, 23. 29, 30, 34. 41. 44 en 49. Probleem No. 4118. Auteur: G. DÊTREZ (Frankrijk). Zwart 10 sch. op: 3, 5, 8, 9, 11, 20. 21, 25, 32 en 37. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vriidagtf: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Casparone". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Concert in Tirol". ^onciag van 2—7 uur doorl. voorstelling. LIdo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Enkele reis Hollywood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „China Clipper". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarljstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Stormduivels". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 t.m. Vrfjdag 19 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek: P. du Croix. Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. PREDIKBEURTEN. Bodegraven Geref. Gem.: Vrijdagnam. halfacht, ds. M. Heikoop van Utrecht. Sassenheim Gemeente Gods: Vrijdagnam. 8 uur, paster Perkins. Waddinxveen Gebouw Centrum: Vrijdag namiddag halfacht, ds. De Rover van Vlaar- dingen. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Kesteren. J. J. Poot te Bun schoten; voor Suawoude (toez.) C. Brouwer te Wilnls. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Oldebroek, O. van Noort te Schoonrewoerd. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Hilversum. M. Hofman te Moercapelle. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Drietal te 's-Gravenhage (vac. G. Wuite), W. Fleischer te Balk, mr. H. H. Gaaikema te Dan- tumaWoude en H. W. Meihuizen te Veendam. Ds. J. A. C. RULLMANN. Naar wij vernemen is benoemd tot do- cent aan de Theol. Opleidingsschool der Geref. Kerken te Djokjakarta, ds. J. A. C. Rullmann, miss. predikant te Poerwokerto, als opvolger van dr. J. H. Bavinck. Di Rullmann. die zich met verlof in Neder land bevindt, heeft deze benoeming ais- genomen. Wit 9 sch. op: 14, 18. 23, 29. 30. 34. 41. 44 en 49. Wit begint en wint. Aan den stand van No. 4117 en No. 4118 is te zien. dat de laatste naar den voorgaande is gecomponeerd. De wijze waarop de winst verkregen worm, doet zien, dat de bewerking van No. 4117 de voorkeur verdient. Oplossing probleem No. 4111. Auteur: J. K. HEIJL Jr. Wit: 31—27, 50—45. 43—38, 39x8. 8—3. 3x8. Zwart: 22x42. 28x37. 42x33. 30x50. 35x44. Aansluitend aan de reeds gepubliceerde rianten van den centrumstand No. 4101 volge» thans nog enkele varianten, waaruit bUjwj dat een goed opgebouwde centrumstand sterk is. 15 De stand was zwart sch. op: 3, 8, 12, 18. w' 16/21, 23 en 24 Wit sch. op: 27. 28. 32/38, 40. 43. 45 eri 48. We vervolgen nu niet met 3430. donn 1 43—39 en zwart heeft keus uit 4 zetten: 24-w. 20—25. 21-26 of 3—9. Zwart: 24—29. 20x29, 21—26?. 26x37. Wit: 33x24, 37—31 A. dreigt opsluiting 39~£' 33x24. 19x39, 37x28?? B. 13x24, 28x19, 38-*>- 33x2. Zwart B. 26x37. 16x7. 23x43. 43x34. Wit: 27—22. 22x11, 32x41. 34x14. 40x29. 13-» 14x23, wit wint een schijf. on Zwart: 19—24 gedw., 23x14. 18x29. 29-^ WitA. 35—30. 30x19, 34x23. 36—31? 33x29. 27x20, 15x35. Zwart: 2025. Wit: 48—43. dreigt 27—22, 34—30. 40x<. Zwart 21—26. 23x34. 15x24. 18x27. 19x28. o0 Wit: 34—29. 40x20. 27—22. 32x1. 28-*>- 33x11, 1217 11x21. wit wint 2 schijven. Zwart: inplaats van 21—26. 24—30 g 19x30. 13x24. Wit: 35x24. 28x19, 40—35 en wit heeft voordeel. (Wordt vervolgd' 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6