LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Maandag 15 Augustus 1938 KERK- EN SCH00LNIEUW5 Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek THIJS IJS EN DE TOO VERSLANGEN PREDIKBEURT. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Dlnsdagnam. 8 uur, ds. Honkoop van Den Haag. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Ureterp-Siegerswoude A. A. de Bruyn te Godllnze. Het Oxford-kamp te Holten. Te Holten is een Oxford-kamp gehou den, naar aanleiding waarvan onze stad genoot, de heer G. H. Jonkers, ons het volgende schrijft. De vloed komt op! Hij woelde las mijn ankers. Dit was het: wij hebben het gezongen, leder van ons heeft het beleefd, daar ln Holten ls de vloed over ons heen gegaan met zich brengende een nieuw bevrijd leven, een leven waaruit weggespoeld zijn egoïsme, hoogmoed, afgunst, haat en strijd, daar zijn we losgeslagen van al onze ankers die ons bonden aan ons oude leven, een leven waarin wij meenden het zonder God te kunnen stellen. Tien da gen lang zijn daar 1400 menschen, man nen. vrouwen, jongens, meisjes en kinde ren uit alle geledingen der samenleving, uit wetenschappelijke-, handels- en amb tenaarskringen, zoowel arbeiders als werkloozen, bijeen geweest. Dit idee had den wij te danken aan de jeugd; deze Jongeren zagen het zoo duidelijk dat het nu ditmaal eens een kamp moest worden waar wij heelemaal los uit onze dagelijk- sche zorgen, heelemaal weg uit onze klei ne bekrompen wereld, als één groote fa milie zoeken moesten naar Gods plan, het plan dat God voor leder van ons heeft Daar in Holten hebben kinderen leeren luisteren naar God, zijn zij stil geweest voor God. hebben Jongeren zoowel als ouderen geleerd bereid te zijn en te ge hoorzamen aan Zijn wil van volkomen eerlijkheid, volkomen reinheid, volkomen onzelfzuchtigheid, volkomen liefde. En waar bij een ieder van ons de be hoefte aanwezig was om naar deze 4 ab- soluten te gaan leven kon het niet an ders of wij zouden dezen lichtenden fak kel, dien wij daar ontvangen hebben, door jeven aan hen, die nog verankerd liggen aan deze bedorven en verwrongen we reld. een wereld, die wij zelf mee slecht gemaakt hebben, waaraan wij zelf schul dig zijn dat ze is, zooals ze is en die an ders kan worden wanneer wij bereid zijn bi) onszelf te beginnen en alles over boord te gooien wat ons bindt en hindert; God toe te laten in ons leven, Hem de teugels in handen te geven. Wanneer wij hiertoe bereid zijn ontvangen wij die bevrijding, die blijdschap, welke ook zij ontvangen lebben die in Holten besloten hun leven 10 graden om te draaien en te gaan le er. volgens de hier genoemde maat- faven. Dit is de nieuwe vloed die aan het op komen is en welke niet alleen bezig is over Nederland te komen doch over neel de wereld, getuige het feit dat zelfs in Holten 8 landen vertegenwoordigd waren door menschen die slechts één doel ken nen: naar God te gaan luisteren, zich door den vloed te laten meevoeren naar verten waar het Lichtend Kruis van Christus staat. JUBILEUM Ds. K. BAKKER. A Zondag viert ds. K. Bakker. Geref. predikant te Lutten a. d. Dedemsvaart zijn -Jarig ambtsjubileum. Klaas Bakker werd 22 April 1873 te Stroo- bos iGron.), waar zijn vader, wijlen Ds. J. Bakker, predikant was, geboren. Hij be zocht het stedelijk gymnasium te Zwolle en studeerde aan de Theol. School te Kampen, vaar hij ln 1897 candidaat werd. Uit een vijftal beroepen werd dat naar Bottevalle Ep.i aangenomen waar zijn vader hem 21 Aug. 1898 bevestigde en waaraan de jubi laris zich verbond sprekende over 2 Cor. 4 Tijdens zijn verblijf aldaar heeft ds. Bak ker zich zeer beijverd voor de stichting van een Chr. school, die in 1901 mocht worden geopend. In Oct. van dat jaar vertrok de jubilaris naar Lloessens (Fr waar hij eveneens een Chr. school stichtte, die in 1905 geopend werd. In 1907 nam ds. Bakker bet beroep aan naar Klazinaveen. Tijdens zijn verblijf aldaar mocht het kerkgebouw vorden vergroot. In 1911 verbond de jubi laris zich aan de gemeente van de Krim •0.1, welke standplaats in 1917 met Nlezijl •Gron.i verwisseld werd. 18 Aug. 1920 deed «s Bakker intrede in zijn tegenwoordige gemeente, sprekende over 1 Cor. 2 2, na tevoren door zijn zwager, ds. J. Koelewijn van BerkelRodenrijs te zijn bevestigd. Ook hier moest het kerkgebouw worden vergroot. De classis Ommen vaardigde den jubilaris bij herhaling af naar de Part Synode van Overijssel. Voor de classis Om men vervult ds. Bakker verschillende depu- toehappen. In zijn woonplaats is de ju bilaris reeds tad van jaren secr. van het Groene Kruis. Ge jubilaris is voornemens op zijn ge denkdag ln de prediking een enkel woord vun gedachtenis te spreken. Ds. G. WUITE Jzn. In verband met zijn gezondheidstoestand beeft de nestor van de Doopsgezinde Ge meente te 's-Gravenhage, Ds. G. Wuite Jzn. tegen l Nov a.s. eervol emeritaat aange vraagd. Ds Wuite stamt uit een bekend Friesch P°°psgezind geslacht en werd 16 Juli 1874 te Tjalleberd (Fr.) geboren. Hij studeerde Jait het Doopsgezind Seminarium te Am- iterdam en werd ln 1899 proponent om 15 ye'. van dat jaar zijn intrede te doen bij Je Doopsgez Gemeente van Stavoren wlkwerum. In 1902 vertrok hij naar Arn- «m om 1 Mei 1910 zijn intrede te doen in "e Residentie, waar hij de eerste was die «daar de tweede predikantsplaats bezet- kwam. Door zijn groote vriendelijkheid, zijn jl&en manier van preeken heeft ds. Wuite Zlcn in de hofstad tot een bemind voorgan- W weten te maken. Aan allerlei actie ook Men breederen Doopsgezinden kring gaf zich. ttij is lid van de Bibliotheekcommissie j? doopsgezinde Gem. in zijn woonplaats, ^hitter van de Doopsgezinde Zendings- AALSMEER. DEMONSTRATIES E.H.B.O. EN LUCHTBESCHERMING. De Aalsmeersche Reddingsbrigade heeft Zaterdagavond in samenwerking met Eerste HuId bij Ongelukken, een propaganda- demonstratie seorganseerd op den steiger aan den Westplas Er was groote belang stelling. ook van de zijde der autoriteiten; dr. Starer.se van Leimulden woonde even eens de oefeningen bij Gedemonstreerd werd. hoe de E.H.B.O. optreedt bi) een auto. ongeluk (botsing tussehen auto en motor rijden, waarbij eenige slachtoffers moesten verbonden worden Vervolgens demon streerde de Reddingsbrigade de verschil lende manieren, waarop drenkelingen gered kunner. worden, hoe men ze behandel' en vervoert. Het publiek, dat veel belangstel ling toonde, heeft zich bil deze oefeningen kunnen overtuigen van het nuttige werk, waarvoor de leden dezer organisaties op de bres s'aan. Zwemdiploma's. In de badinrichting „V.I.B.A." behaal den de volgenden het diploma geoefend zwemmer (ster)Gerda Bras, Maartje Maarse. Matje Verbeek. Matje Lanser, Henny Staalman, me) Nel Maat. Jan Al- kema, Gerrlt Alderden, Adri Alderden, Fritz Bekker, Jan Bruckman. Jaap Maar- se en Floor Wagner. Zilveren priesterfeest. Heden is het 25 Jaar geleden, dat pas toor W. W. van Leeuwen te Kudelstaart tot priester werd gewijd. Zaterdagavond heb ben de parochianen hem een feestelijke ontvangst bereid: de jubilaris werd afge haald van het Carmalietenklooster alhier en in optocht, waaraan pl.m. 40 ruiters, talrijke vereenlgingen met vlaggen en ba nieren, een groot aantal versierde fietsen, wandelgroepen, vele auto's, enz., deelna men. begaf de stoet zich, onder de opge wekte muziek van ..Laus Deo" naar Ku delstaart. Op het plein vóór de kerk. dat prachtig met bloemen versierd was, ls pas toor van Leeuwen op hartelijke en zeer waardeerende wijze toegesproken door den voorzitter der feestcommissie en kerkmees ter, den heer P. de Kuier Een kort Lof besloot den dag. Gistermiddag en -avond heeft de jubilaris gerecipieerd in het gym nastieklokaal der school, 's Middags heb ben de kinderen zang en spel ten beste gegeven, terwijl 's avonds vele vertegen woordigers van diverse organisaties den beminden pastoor hebben toegesproken. Voorzitter de Kuier hield de feestrede, ter wijl en gemengd koor een feestcantate ten gchoore bracht. Door velen werd de Pas toor hartelijk gefeliciteerd. Heden ls het jubileum kerkelijk herdacht. KATWIJK AAN ZEE. Laatste dag van de V.V.V-.week. nog geruimen tijd gedanst op het plankier. De kampbewoners met hun kinderen hadden een genoeglijken feestdag gehad. HAARLEMMERMEER. AUTO-ONGELUK OP DEN NIEUWEN RIJKSWEG. In den nacht van Zaterdag op Zondag raakte op den nieuwen Rijksweg nabij Schiphol in Haarlemmermeer, de chauf feur van een personen-auto, de heer V. uit Den Haag, op onverklaarbare wijze de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto van den eenen kant naar den anderen kant slingerde en ten slotte in de langs den Rijksweg gelegen sloot terecht kwam. De bestuurder wist zich niet dan met moeite uit zijn benarde positie te bevTijden en bleek aan hoofd en handen verwond te zijn. De auto. die bijna geheel ln de mod der was weggezakt en deerlijk werd geha vend. werd met een kraanwagen op den kant getrokken en weggesleept. Diefstallen. Bewoners van den Ringdijk bij den Ven- neperweg en Vijfhuizerweg kwamen Za terdagmorgen tot de ontdekking dat on- gewenschte bezoekers op hun erf waren geweest. Bij een hunner werd het kippen hok van zijn inhoud ontdaan en bij een ander een rijwiel ontvreemd. Mej. A. E. Hulsbos slaagde voor het examen handenarbeid. HILLEGOM. Gecompliceerde aanrijding. Een automobilist, die met groote vaart de van den Endelaan uit en de Hoofdstraat up reed, kon de bocht niet goed nemen en botste met zijn wagen tegen de tram. De tram drukte den wagen op zij en sleur de hem een eind mee. Bovendien kwam de auto nog bekneld tusschen een stilstaande vrachtauto en de tram. Een en ander had tot gevolg dat de eerstbedoelde auto zwaar beschadigd werd. Ook de tram en de vrachtauto waren beschadigd. Persoonlijk letsel bekwam niemand. De automobilist kreeg een procesverbaal. —De heer H. A. Littooy, alhier, slaagde voor het examen Fransch L. O. BEGIN VAN BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een klein brandje gewoed in een wo ning aan de Veenenburgerlaan nabij de Llsser grens. Het brandje werd ontdekt door een passeerenden wielrijder, die de bewo ners en de buren waarschuwde De buren en de wielrijder zijn er ln geslaagd met emmers water uitbreiding te voorkomen en het vuur te blusschen De brandweer be hoefde niet op te treden. De schade bleef beperkt tot een geblakerd en verschroeid deel van het dak en eenige gebroken dak pannen. De oorzaak is tot heden niet be kend; Inslag van den bliksem is uitgesloten. De politie houdt rekening met de moge lijkheid van kwaadwilligheid. vereeniging; Idem van de vereenlging „Licht en Leven"; idem van de Menno Simonsz. kring Seniores en correspondent van de Prot. beweging ln Oostenrijk. Ook was hij vice-voorzltter van het Dag. be stuur van de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit, van welk college hij nog deel uit maakt, terwijl hij voor de gezamenlijk stemmende gemeenten zitting heeft in het bestuur der Sociëteit Hij is voorzitter van de Federatie van Vrijzinnig Protestanten. Zwemwedstrijd in de Buitenwatering De V.V.V. feestweek werd Zaterdagmid dag besloten met zwemwedstrijden ln de Buitenwatering. Het eerste gedeelte werd opgeluisterd door de muziek van „U.N.I.", maar toen de regen begon door te zetten trokken de muzikanten huiswaarts. Er wa ren veel deelnemers, de leiding berustte bij den heer D. Parlevllet. De uitslagen ludden: 25 meter schoolslag voor meisjes: ie pr. Anneke Witmans 26 sec., 2e pr. Geertje Maarsse 26,2 sec., 3e pr. Tine Gesman 27,2 sec., 3e pr. Inge Beekman 29 sec. 25 meter schoolslag voor jongens le pr. Wlm van Riet 29,7 sec.. 2e pr Dik v. d. Toom 30.2 sec., 3e pr. Hulb Vetter 34 sec. 25 meter vrije slag voor meisjes: le pr Henny Silebes 20.9 sec., 2e pr B Hoving 21,3 sec.,3e pr Louke 't Hooft 23,5 sec. 25 meter vrije slag voor jongens: le pr. J. de Jong 19,2 sec., 2e pr. W. v. d. Bij! 19,4 sec., 3e pr. Henk v. d. Bijl, 21,8 sec 50 meter schoolslag voor meisjes: le pr. Antje Maarsse 53,1 sec., 2e pr. Marie Llth 57.2 sec., 3e pr. Annie Vermeurs 63,6 sec. 50 meter schoolslag voor jongens: le pr. M. Spaanderman 44,3 sec 2e pr, A. Eegde- man 47,5 sec., 3e pr. A. Nieuwenhuizen 49 sec. 50 meter vrije slag voor meisjes: le pr. San Helnen 46.6 sec., 2e pr. Henny Barend- se 56 sec. 50 meter vrije slag voor jongens: le pr. R. K. M. Hoving 33 sec., 2e pr. A. Brugge- mans 36,6 sec., 3e pr. J. A. Brinkhuis 37,6 s. 100 meter schoolslag voor jongens: le pr. Ab. Heetveld 1 min. 33,2 sec., 2e pr. M. Spaanderman 1 min 43,4 sec., 3e pt. B. W. Peereboom 1 min. 54,8 sec. 100 meter vrije slag voor meisjes: le pr. Anneke Witmans 1 min. 39,8 sec2e pr. Coby Twlgt 1 min. 44,3 sec., 3e pr C. Hinni- glng 1 min. 55,5 sec. 100 meter vrije slag voor jongens: le pr. Ab. Heetveld 1 min. 22,2 sec., 2e pr. R. K. M. Hoving 1 min. 25,4 sec., 3e pr. Joost Huysman 1 min. 35,3 sec. 200 meter vrije slag voor jongens: le pr. Ab. Heetveld 3 min. 12,4 sec., 2e pr. Wim v. d. Bijl 4 min. 14,6 sec., 3e pr. Nic. Huysman 4 min. 55 sec. FEEST OP HET KAMPEERTERREIN IN DE ZUIDDUINEN. Zaterdag is het weer eens een echt kampfeest geweest. Des morgens en des middags was het feest voor de kinderen uit het kamp, waaraan er een 140 tal deel nam. De spelen stonden onder leiding van den heer A. Trip, mevr Abspoel uit Lei den en den heer Dalmeijer uit Rotterdam. Veel belangstelling trokken het balgooien voor jongens, het driebeenloopen voor meisjes en het touwtje kluwen Men had veel pleizier in het „popaankleeden". Twee jongens moesten uitgekleed worden en met hun kleeren twee anderen aangekleed wor den. De jongens gingen geheel in het „kus sengevecht" op. Een ander leuk spel was, dat men een droge beschuit moest opknab belen en dan probeeren te fluiten. Voor de bejaarden was er „kruiwagen rijden", waaraan een 40 oudjes deelnamen. Elk kind kreeg een prijs. Bij autolantaarnverllchting had het avondfeest plaats. Voor een der vaste hou ten huisjes was een tooneeltje in elkaar gezet. Op den omliggenden duingrond had den de kampbewoners, jongeren en oude ren plaats genomen. De voorzitter de heer Trip sprak een openingswoord en heette allen welkom o.a den inspecteur van poli tie mr. R, Warmoltz, die een gedeelte van den avond bijwoonde Spr. bracht dank aan de winkeliers in Katwijk aan Zee. die door vrijwillige bijdragen de kinderfeesten hebben doen slagen. Verder hoopte hij, dat allen veel genoegen zouden hebben Als conferencier trad op de heer Bob Cahen. De „Hawaii Kits" gaven muziek en zang ten beste, waarna Joop Prin een voordracht hield over Julius Caesar Aardig was de voordracht „De diligence". Prachtige mond- harmonlkamuziek gaf het clubje „Voor ons genoegen". Uitgevoerd werd nog een tap- dance. waarna een vroolijk stukje kwam „Maanziekte". Nadat nog eenige voor drachten waren gedaan en muzieknum mers ten gehoore waren gebracht, werd er DE RONDE VAN KATWIJK AAN ZEE. Veel belangstelling. Voor den wedloop „De ronde van Katwijk aan Zee" bestaat al veel belangstelling. Verschillende vereenigingen hier ter plaat se en uit den omtrek zullen „loopers" laten uitkomen Zaterdag is de route van 4 K.M. vastgesteld, deze is als volgt: Starten van het weiland „Het witte hek'' in Duinoord, Remisestraat, Tramstraat. Sluisweg tot aan de Jan Hooropstraat. E. A. Borgerstraat, Burgersdijkstraat, Boulevard tot aan de W. Bcukclsz.straat. Driepiassen weg, Kamper- foellplein. Duinstraat, Waal Malefijtstraat, Annastraat, Duinoord. Wyborghstraat. te rug naar het startpunt. Behalve de wissel beker van V.V.V. worden voor den lsten, den 2den en den 3den aankomende mooie medailles beschikbaar gesteld door de voet balvereen. „Katwijk" (die den wedloop or ganiseert,, door tandarts L. Hueting en door dr. C. Steinz. De wisselbeker van V.V.V. wordt heden avond om 8 uur officieel aangeboden door het bestuur in het V.V.V.-gebouw. De wedstrijdleider zal zijn de heer D. Parlevllet. Aangehouden. Wegens het vermeld geval van verduiste ring van een rijwiel van den heer B. uit de Badstraat is door de politie te Schiebroek aangehouden een zekere van B uit Rotter dam. die hier op het politiebureau in arrest is gesteld. LISSE. ZILVEREN JUBILEUM PASTOOR VAN ZUYLEN. Zaterdagavond vond onder groote be langstelling de inzet plaats van de feeste lijkheden ter gelegenheid van het zilveren Jubileum van pastoor G. P. A. van Zuylen. Toen de jubilaris de grens van de parochie genaderd was. begonnen de drie nieuwe klokken te beieren. Hij werd verwelkomd door kerkmeester J Berbee Gzn Nadat 3 meisjes bloemen hadden aange boden werd door den pastoor wederom plaats genomen ln de auto om een rondrit door de geheele parochie te maken De stoet bestond uit 13 auto's waarin plaats hadden genomen het kerk en armbestuur, vertegenwoordigers der standsorganisaties en de leden der inhalingscommissie. In de Vuursteeg werd de stoet opgewacht door de verschillende jeugdvereenigingen en muziekcorpsen. Door deze vereenigingen werd de tocht naar de kerk voortgezet, waar den Jubilaris een hartelijke ont- ontvangst ten deel viel. Door een haag van bruidsmeisjes, keurig in het wit, betrad de pastoor de kerk. In de kerk werd een kort plechtig Lof gehouden. De kerk was tot in de hoeken dicht bezet met belangstellenden. De kerkelijke plechtigheden werden gis termorgen voortgezet met een plechtige Hoogmis. VOORHOUT. Zijn pols gebroken. Tijdens den voetbalwedstrijd welke Zater dagavond op het „Foreholte"-terrein ge speeld werd door de elftallen „Foreholte" 2 V.V.L. 2. had de „Foreholte"-speler, J. v. d. d. Nou land Dzn. het ongeluk, zoodanig te vallen, dat zijn pols brak. WASSENAAR. ERNSTIG MOTOR ONGELUK. Duo-rijdster zwaar gewond. Gistermiddag omstreeks twee uur is op den Rijksstraatweg alhier ter hoogte van de Eikenlaan een ernstig motor-ongeluk ge beurd. De heer C. uit Amsterdam reed op dat tijdstip met zijn motorrijwiel in de richting Den Haag met zijn vrouw als duo-passa- giere. Plotseling sprong de achterband van den motor waardoor de heer B de macht over het stuur verioor en tegen den grond smakte. Hij zelf kwam er met eenige lichte schaaf- en kneuswonden af. doch zijn vrouw vloog over de motor heen en kwam met haar hoofd tegen den grond terecht, waar door zli een schedel-fractuur opliep. Dr. Baart de la Faille verleende de eerste geneeskundige hulp waarna de heer en mevrouw B per ziekenauto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden werden overgebracht, waar mevr. B. is opgenomen. HAZERSWOUDE. ROEKELOOZE WIELRIJDERS VEROORZAKEN .AANRIJDING. Twee wielrijders, komende uit de richting Leiden staken op den Groenendijk alhier plotseling den weg over. zonder vooraf ver andering van richting aan te geven. Het gevolg was. dat de heer A. van V. uit Rot terdam. die uit tegenovergestelde richting per motorrijwiel naderde, niet tijdig kon uitwijken en tegen beide rijwielen botste. Hij zelf kwam daarbij te vallen en liep een hoofdwonde en een hersenschudding op. De beide wielrijders kwamen er zonder letsel af. doch hun fietsen zijn totaal vernield De heer van V. is na verbonden te zijn naar een ziekenhuis te Rotterdam Overgebracht. LEIDERDORP. RECTIFICATIE. Het bericht dat wij Zaterdag j.l. in ons Blad opnamen over de stichting van een dienstgebouw der Ned. Herv. Kerk sloeg niet op onze gemeente, doch op Leid- schendam. De collecte tot cerspreiding van de H. Schrift bracht op f. 20.20. NOORDWIJK BINNEN. De heer J. W. Westendorp alhier slaag de voor de Nijverheidsacte N I. (natuur kunde en mechanica). NOORDWIJKERHOUT. Bliksem ingeslagen. Tijdens het hevige onweder in den nacht van Zaterdag op Zondag, sloeg de bliksem in Hotel ,,'t Rechthuis". De bierbottelarij, gelegen aan den zijkant werd geheel ver nield. Er ontstond geen brand. RIJNSBURG. Concert. Hedenavond zullen de Harmonie te Kat wijk en de Muziekver. „Wilhelmina" alhier een concert geven op het plein voor het Raadhuis. De oudere leden van de Chr. Gymn. Ver. D. W S. hebben thans ook hun jaar- lijksch uitstapje gemaakt en wel per tou ringcar naar Arnhem en omstreken. 11. Toen zij den koning zeer aandachtig hadden aangehoord, nam Thijsje eventjes het woord; hij zei: „U heeft gelijk, hoor. Majesteit, maar ik heb toch bezwaren tot mijn spijt. Het is natuurlijk heel verstandig om eerst eens te pro beeren, om heks Hatasaka met zachte vrlend'lijkheid haar slechte streken af te leeren maar als ik er aan denk dat zij misschien wel niet naar rede hooren wil. dan staat mijn hart van schrik haast stil! Wat moeten wij beginnen dan? Ik heb gehoord, dat zij goed toov'ren kan en daarom staat het mij nu niet zoo héél erg aan, om er zonder hulp en ongewapend thans op uit te gaan De koning knikte en hij zei: ,,'t Is waar daar dacht ik nog niet bij! Het ls gevaarlijk als Hatasaka je aan wil vallen, maar we kun nen er toch niet op uit gaan met zijn allenwacht, ik heb al Iets bedachtKrijgt de heks je door haar tooverstreken ln haar macht, dan moet je op dit fluitje blazen; over wat er dan gebeurt zal Je Je wel verbazen!" VOOR DINSDAG 16 AUGUSTUS. Hilversum I. 1875 M. AVRO-Ultzending 6.307.00 RVU. 8.00 Gram.platen (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 11.15 Orgel en zang 12.00 Het Lyra-trio (12.15 Berichten) 12.45 Gra- mofoonplaten 1.15 Kovacs Lajos' orkest 2.00 Voordracht 2.30 Jetty Cantor's ensemble en Gram.muziek 4.00 Zang en piano 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderuurtje 5.30 Kovacs Lajos' orkest 6.30 Causerie ..Onze lage landen by de zee'' 7.00 AVRO-Dans- orkest en soliste 7.40 Orgelspel 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen 8.15 Konlnkl. Militaire Kapel 9.15 Radiotooneel 9.45 Gram.muziek 10.15 De Twilight Serenaders 11.00 Berichten ANP., hierna Gram.muziek 11.3012.00 Karolyl Arpad's ensemble. Hilversum II, 3015 en 41,5,5 M. KRO-Uit- zending 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gra- mofoonplaten (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gra- mofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 De KRO-Melodls- ten en solist 1.00 Gram.platen 1.20 KRO- orkest 2.00 Vrouwenuur 3.00 Gram.muziek (Om ca. 4.00 Berichten) 4.00 Gram.-platen 4.05 Causerie over vivisectie 4.30 Gram. platen 4.35 HIRO-nieuws 4.40 Gram. platen 4.45 Causerie over Bellamy 5.10 Viool en piano 5.25 Gram.platen 5 45 Feliciatiebezoek 6.05 Gram.platen 6.15 Vervolg viool en piano 6.30 Gram.platen 7.00 Berichten 7.15 Causerie ..Vroege kin dersterfte" 7.35 Gram.muziek 8.00 Berich ten ANP. Mededeelingen 8.15 Gevarieerd concert 10.00 Sportreportage 10.30 Be richten ANP. 10.40 De KRO-Boys en solist 11.1012.00 Gram.muziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 BBC-Northcrn- orkest en solist 12.20 Populair concert 12.35 Gram.platen 1.20 Declamatie 1.40 Gram.platen 2.25—2.45 Vocale duetten en pianosyncopations 2.50 Gram.platen 3.05 Het Clifford-kwintet 3.30 Militair orkest 4.35 Gram.platen 5.20 Zang 5.40 Isidore Schwiller's sextet 6.20 Berichten 6.50 Het BBC-Northem-Ireland-orkest 7.40 Eddie Carroll en zyn Band 8.20 Amerikaansch pro gramma 8.50 Amusements-reportages 9.50 Gram.platen 10.00 Berichten 10.25 Muzi kale causerie «met gr.pl.) 10.55 Het R. Crean orkest 11.40 Peter Fielding's Band 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.10* Gram.platen 12.40 Ballly-orkest 2.35 Gra- mofoonmuziek 3.20 Pianoduetten 5.20 Gram.platen 6.20 Pianovoordracht 6.50 Gram.platen 8.35 Radiotooneel 10.35— 11.50 Het Capelle-trio en solist. Keulen. 456 M. 6.50 Gram.platen 7.30 Trierer Amusementsorkest 8.50 Omroepsex- tet 12.20 Omroepkleinorkest en de Metropol- Vocalisten 2.30 Gram.platen 4.20 Kur- orkest Bad Lippspringe 5.50 Gram.platen 6.20 Boerenkapel en solisten 8.50 Fritz Weber's orkest en gram.muziek 12.20—3.20 Nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonplaten 12.50 Salonorkest en Gram. platen 1.50—2.20 en 5.20; 6.05. 6.50. 7.20 en 8.20 Gram.platen 9.20 Selectie uit de opera ..Lohengrin" 11.00—11.20 Gram.platen. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Het Om roepkleinorkest 1.50—2.20 Gram.platen 5.20 Ray Ventura en Eloward met hun orkesten 6.35 en 7.35 Gram.platen 8.20 „Bonsoir Monsieur Pantalon", onéra-comique 9.20 Symphonieconcert. 11.00—11.20 Dansmuziek. GEM. R ADIO-DTSTRfBUTTEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 16 Augustus, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara. enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 10.50 Keulen 11.20 Parus Radio 12.05 Radio PTT. Nord 12.20 Brussel VI 13.50 Droitwich - 14.45 Keulen 15.20 Parys Radio 16.50 Keulen 17.20 Brussel VI. 19.05 London Reg. 19 40 D^ut-.chlands of div. 20.20 Brussel VI. 20.50 Knilen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 14.50 Droitwich 20.20 London Reg. 20.40 diversen 20.50 Droitwich. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7