?0S BINNENLAND [EIDfCH DO?AD - Tweeds B!ad Maandag 15 Augustus 1938 Het onweer van Zaterdagavond VRAGENRUBRIEK FAILLISSEMENTEN Tal van branden AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Autosnelweg Den Haag- Utrecht. En de rondweg over Utrecht. Op 30 Aug. zal. naar de A. N. W. B ons schrijft, door den Rijkswaterstaat wederom een gedeelte van den autosnelweg Den HaagUtrecht worden aanbesteed. Dit be stek omvat tevens het eerste gedeelte van den rondweg beoosten om Utrecht. De uit te voeren werken bestaan uit het grond werk en een viertal viaducten en bruggen van het wegvak van het Merwedekanaal tot de aansluiting aan het autosnelweg vak UtrechtEde—Arnhem en het gedeel te van den rondweg ten zuiden van de kruising met het spoorwegemplacement Lunetten. De rondweg om Utrecht zal ge heel volgens het autosnelwegprincipe wot- den uitgevoerd, d. w. z. de weg is alleen bestemd voor motorisch verkeer, heeft voor beide richtingen een afzonderlijke baan en bezit geen gelijkvloersche kruisingen. Het werk moet in 6C0 dagen voltooid zijn, waarna met de verharding zal kunnen I worden begonnen. Het ligt in de bedoeling den rondweg om Utrecht en den in het noorden daaraan aansluitenden weg naar het Gooi gelijktijdig met den autosnelweg Den HaagUtrecht in 1940 gereed te hebben. Eerst dan zal het doorgaande OostWest verkeer ten volle van de in uitvoering zijnde en thans aanbestee- de werken kunnen profiteeren. De in gebruikname van den weg Utrecht Amsterdam zal wegens de zeer slechte terreinsomstandigheden eerst eenige jaren later plaats kunnen hebben. De Bijz. Vrijw. Landstorm defileert voor H.M. de Koningin. Op 27 Augustus in Den Haag. Op Zaterdag 27 Augustus a.s. mag de Bijzondere Vrijwillige Landstorm zijn hul de brengen aan H.M. de Koningin, met een défilé des middags om 3 uur voor net paleis Huls ten Bosch te Den Haag. Des morgens om 11 uur van dien dag wordt een huldigingssamenkomst van den B.V.L. gehouden in de zalen van den Dierentuin, in welke samenkomst enkele prominente figuren het woord zullen voe ren. Van de 94.000 vrijwilligers van den B.V.L. is een vertegenwoordiging van plm. 3000 vrijwilligers gekozen, om samenkomst en défilé mede te maken, in groote lijn: de Opleiding tot reserve- officier. Commissie van advies ingesteld. De Regeeringspersdienst meidt: De minister van Defensie heeft een com missie van advies ingesteld voor het be- oordeelen van de mate van geschiktheid voor de opleiding tot reserve-officier van degenen die zich voor deze opleiding heb ben aangemeld. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter P. W. Oos- terhoff, hoofd van de afdeeling dienst plicht bij het departement van Defensie: tot lid en plaatsvervangend voorzitter prof J. W N. Le Heux, hoogleeraar aan de Koninklijke Militaire academie, tot le den W. C. Lignac, referendaris bij het de partement van Defensie. J. K. Lammerts, luitenant-kolonel der infanterie, comman dant van de School voor reserve-officie- ren der infanterie en der militaire admi nistratie, W baron van Ittersum, reserve luitenant-kolonel der infanterie, H. Kep- pel Hesselink. majoor der artillerie, com mandant. van de School voor reserve-of ficieren der bereden artillerie en B. A de Veer. ritmeester der huzaren, adjudant van den inspecteur der cavelerle, en tot geen slechten maand was een bedrag van f. 444.906.91 meer werd ontvangen. Van dit gunstiger resultaat kan gezegd worden, dat dit uitsluitend werd verkregen door een verhoogde opbrengst uit het ver voer der reizigers, terwijl de stijging van de ontvangsten uit deze rubriek zich nog steeds voortzet, zoodat de ontvangsten nog meer zullen stijgen. reserve-officieren, die vrijwilliger van den B.V.L zijn, de leden van de gewestelijke secretaris H. Staring. Kapitein der infan ij..bij het departement van iandstormcommissiën. en de plaatselijke leiders van de B V L -afdeellngen uit het geheele land. Het défilé staat onder commando van reserve-kolonel J. R. L. Jans, aangewezen commandant van het Vrijw. Landstorm Korps Limburgsche Jagers. De volgorde der verschillende land stormkorpsen is bij loting bepaald. Deze volgorde komt bij het défilé telkens naar voren bij de detachementen: vaandel, vaandelwacht. reserve-officieren, leden gewestelijke iandstormcommissiën, gewe zen reserve-officieren, plaatselijke leiders Deze volgorde is: 1. Limburgsche Ja gers; 2. West-Brabantsch Verband; 3. Drentsch Verband; 4. Friesch Verband; 5. Verband Alkmaar; 6. Verband Gronin gen; 7. Stelling van Amsterdam; 8. Zuid- terie. werkzaam Defensie. MEXICO ANTWOORDT OP NEDERLANDSCHE NOTA. Bereid tot betaling van schadeloosstelling Het A.N.P. seint uit Mexico: De minis ter van Buitenlandsche zaken heeft den Nederlandschen zaakgelastigde alhier het Mexicaansche antwoord overhandigd op de kortelings tot de Mexicaansche regee ring gerichte Nederlandsche nota. Zooals men zich herinneren zal bepleitte deze nota het standpunt van de Nederland sche aandeelhouders der onteigende Mexi can Eagle Cy. Naar verluidt is het Mexicaansche ant- I. B. te L. - De spoorbrug bij den Moer dijk ligt £.1 jaren. W. H. van H. te L. Er bestaan verschil lende werkjes over de bijemeelt. Elke goede boekhandel kan U erover inlichten. In de week van 8 tm 13 Augustus werden in Nederland 47 faillissementen uitgesproken. VERSPREIDE BERICHTEN. -Het aantal inwoners der gemeente Eind hoven bedroeg blijkens opgave door het gemeentelijk bevolkingsbureau, op 1 Au gustus j.l. 110.159. stelling aan de aandeelhouders. DE ONTVANGSTEN DER NED. SPOOR WEGEN EINDELIJK WEER STIJGENDE. Holland-West: 9 De IJssel en Vollenho- woord in vriendschappelijken toon ge ve; 10. Nieuwe Hollandsche Waterlinie; i steld en herhaald het de bereidheid van 11. Verband Dordrecht. 12. Kennemer-Mexico tot betaling van een schadeloos- land; 13. De Veluwzoom; 14. De Meijerij; 15. Zeeuwsch Verband; 16. Verband Mon den van de Maas; 17. Veluwsche Verband 18. Twentsch Verband en 19. landstorm korps Rotterdam. Ieder landstormkorps voert zijn Koninklijk erkende vaandel mede, zoodat alle 19 landstorm vaandels aanwezig zullen zijn. Dit is de eerste maal dat alle landstorm vaandels vereenigd zijn na 11 Juni 1932, toen op het terrein Lan- genberg te Ede door den toenmaligen mi nister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers, 14 koninklijk erkende vaandels uitge reikt zijn. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 765. BDiNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Hoogste Stand 762.5 te Le Havre. Laagste Stand 751.7 te Krakau. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind. Aanvankelijk Noord tot West, later veranderlijk. Aanvankelijk ge deeltelijk bewolkt, later toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets koeler in het Noor den. in het Zuiden weinig verandering in tem peratuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt De depressie, welke Zaterdag over Duitsch- land lag. trok verder Oostwaarts. Over Enge land en Frankrijk ligt een rug van hoogen luchtdruk. In het Noordwesten op den Oceaan nadert een nieuwe diepe depressie. Rond de Oostzee hield het warme zomerweer nog steeds aan, doch de koelere Westelijke winden drin gen geleidelijk verder door. Overigens is in West-Europa de wind meest zwak en de bewol king zwaar, terwijl nog plaatselijk regenbuien waargenomen worden. Op de Britsche eilanden en in Frankrijk is de temperatuur onder nor maal. overigens is zij in het geheele waarne mingsgebied nog boven normaal. CONTINGENTEERINGSOVEREENKOMST MET BELGIË EN LUXEMBURG. De regeeringspersdienst meldt: Zaterdag is te Brussel een contingentee- rlngsovereenkomst tusschen Nederland en de Belgisch-Luxemburgsche economische unie geteekend. De onderteekening ge schiedde van Nederlandsche zijde door den heer A. Th. Lamping, directeur van de han- delsaccoorden te 's-Gravenhage en van Bel gische zijde door den heer M. Suctens. di recteur-generaal van den buitenlandschen handel te Brussel. De overeenkomst berust op dezelfde grondslagen als de op 1 Juli j.l. afgeloopen overeenkomst en bestaat uit een contingenteerings-overeenkomst. met protocol en een steenkolenovereenkomst. Zij treedt met terugwerkende kracht in werking van af 1 Mei 1938 en loopt tot 30 April 1939 met stilzwijgende verlenging voor telkens 3 maanden. JUBILEUM-TENTOONSTELLING IN KOLONIAAL INSTITUUT TE AMSTERDAM HET Onder groote belangstelling is heden middag in het koloniaal instituut te Am sterdam de jubileum-tentoonstelling 1938 geopend, welke tentoonstelling een beeld geeft van de ontwikkeling, van hygiène% onderwijs, volkswelvaart, cultures, scheep vaart en nijverheid in Nederland gedu rende het veertig-jarig tijdvak van de regeering van H.M. de Koningin. Minister Steenberghe hield een rede. VICE-PRESIDENT HAAGSCH GERECHTSHOF GAAT HEEN. Met ingang van 1 September is aan mr. D. Lodder op zijn verzoek eervol ontslag verleend als vice-president van het Ge rechtshof te 's-Gravenhage. Uit den staat van ontvangsten over de j Mr. Lodder is benoemd tot ridder in de maand Juni j.l. blijkt, dat deze maand een Orde van den Nederlandschen Leeuw, belangrijk bedrag van den achteruitgang Mr. Lodder, die te Leiden in de rechts- in de inkomsten der Ned. Spoorwegen over de eerste vijf maanden van het jaar 1938 heeft ingeloopen. Behalve de grootere ringkracht sedert de invoering van den zomerdienst 1938 op het vervoer van reizi gers uitgeoefend, heeft op het verkregen resultaat ook ingewerkt het feit, dat de Pinksterdagen dit jaar in Juni vielen tegenover het vorige jaar in Mei. In aan merking genomen dat het weer in de maand Juni het spoorwegvervoer niet erg heeft aangemoedigd, is het eindbedrag aan ontvangsten over deze maand zeer bevre digend daar tegenover Juni 1937 wat ook wetenschap studeerde, promoveerde tot doctor op een proefschrift over de arti kelen 1302 en 1303 B. W. in theorie en practijk. Van 18941910 was hij advocaat en pro cureur te Schiedam en plaatsvervangend kantonrechter aldaar. Als rechter in de rechtbank te Rotter dam verbleef hij tot 1925 in de Maasstad, in welk jaar hij werd benoemd tot raads heer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage Na ruim dertien jaar in dit college zit ting te hebben gehad, neemt dr. Lodder hiervan thans afscheid. Een gat in den weg te Amersfoort. LUCDTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.16 gr. C. »61 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 19 C. (66 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 6 u. 24 min.; nam. te 18 u. 49 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 21 gr. C. L1CU1 OP VOOR FIETSERS TM Maandag: 8.57 n.m. tot 5.12 v.m. MAANS- OP EN ONDERGANG. 15 Augs. op: 21 u. 32 .onder: 10 u. 31. Auto verdween half onder het wegdek. Tijdens het hevige noodweer, dat zich Zaterdagavond boven Amersfoort heeft ontlast, is een merkwaardig ongeluk ge beurd, dat, gezien de omstandigheden, buitengewoon goed afliep. Op een zeer druk kruispunt van wegen ontstond omstreeks kwart voor negen een wegverzakking, waarschijnlijk doordat het ter plaatse liggende riool de enorme water massa's, die het als gevolg van den gewel digen regenval kreeg af te voeren, niet heeft kunnen verwerken en gesprongen is, waardoor onder het wegdek een groote hoeveelheid zand werd weggespoeld. Juist op het moment van de verzak king passeerde een uit Engeland af komstige personenauto met vier inzit tenden. Toen de voorwielen verzakten, kwam de wagen, die met matige snel heid reed, vanzelf tot stilstand, en de inzittenden konden nog bijtijds de auto verlaten. Het voorste gedeelte van den wagen verdween gehee! onder het wegdek en bleef rusten op het netwerk van buizen en riolen ter plaatse, dat geheel bloot kwam te liggen en dat voorkwam, dat de auto geheel in den kuil zou verdwijnen. Het water spoelde steeds meer zand weg, zoodat ten slotte een gat ont stond van circa 21/, meter diepte, met een middellijn van ongeveer twee meter. Ten gevolge van de verzakking ontstond een lek in een gasbuis, waarbij een groote hoeveelheid gas ontsnapte. Het noodweer maakte het onmogelijk, onmiddellijk met de herstellingswerkzaamheden te begin nen. In afwachting daarvan zorgde de po litie, daarbij geassisteerd door militairen, voor een afzetting van de ontredderde plek. Voorts trof men maatregelen om het ver keer om te leiden. Later op den avond, toen de regen in hevigheid afnam, is het gemeenteperso- neel met de herstellingswerkzaamheden begonnen. Deze hebben tot diep in den nacht voortgeduurd. Het personeel van een garage heeft den „gezonken" wagen opge takeld. De auto bleek niet noemenswaardig beschadigd te zijn. Een gat in de spoorbaan EnkhuizenHoorn. Gistermorgen kort na het vertrek van de treinen 350 en 352 van Enkhuizen ontdekte een visscher, die het nieuwe viaduct in de Hij waarschuwde direct den stationschef, die maatregelen nam om het personeel van trein 2927 uit de richting Boven- karspel te verwittigen. Deze trein reed tot aan het viaduct, waar de reizigers den trein verlieten om den afstand naar Enkhuizen verder te voet af te leggen. In de spoorbaan is een gat ontstaan ter lengte van twee tot drie meter, dwars over de baar., en ruim één meter diep. Grind en zand zijn verzakt, tengevolge waarvan de spoorstaven met vier dwarsliggers over twee tot drie meter zweven. Direct zijn maatregelen genomen om het gat te dichten. Een nader onderzoek zal moeten uitwij zen wat de oorzaak van deze verzakking is. Het is niet uitgesloten dat de overvloedige regen er niet vreemd aan Is. 120.000 eieren verloren. Tijdens een hevig onweer, dat zich Za terdagavond omstreeks negen uur boven den Gelderschen Achterhoek ontlastte, is door blikseminslag brand veroorzaakt in het eierpakhuis van de firma Pothof aan den Varsseveldscheweg te Lichtenvoorde. De brand vond in een 150 tal balen hout wol een gretig voedsel en het geheele pak huis brandde weldra ais een fakkel. De brandweer kon door tekort aan slangen en gebrek aan water, niets tegen het vuur uit richten. Het geheele pakhuis, waarin 120.000 eieren en een gloednieuwe eiersorteer- machine waren geborgen, werd een prooi der vlammen. Ook het aan het pakhuis grenzende woonhuis, bewoond door de familie S. werd door het vuur aangetast en brandde totaal uit. Dank zij de gunstige windrichting bleef het nabijgelegen café „Tramstation" behouden. Blikseminslag te Laren (N.H.). Te Laren (N.H.) Is Zaterdagavond tijdens een zeer hevig onweer de bliksem op ver scheidene plaatsen Ingeslagen. In de noodwoning, bewoond door den heer Z„ sloeg de bliksem de bewoners tegen den grond en er ontstond een begin van brand, dat echter door den heer Z. zelf werd gebluscht. De inboedel werd door den bliksem voor een groot gedeelte zwart ge blakerd. Van perceel Zevenenderdrift 63, waarvan de bewoners afwezig waren, vernielde de bliksem schoorsteen en -dak. Brand werd niet veroorzaakt. In tientallen woningen sloeg de bliksem op de electrische geleidingen, zoodat de bewoners in het donker kwamen te zitten. Door den geweldigen stortregen, waar mede het onweer gepaard ging, stonden in verscheidene wijken de wegen en straten onder water. Bij het Brand te Gorinchem. hevige onweer, dat Zaterdag spoorlijn Enkhulzen—Hoorn passeerde, een avond boven Gorinchem en de omgeving grondverzakking onder de rails aan de woedde, Is de bliksem Ingeslagen in de oostzijde van het viaduct. groote houten schuur van het woonwagen kamp aan de Bullekenslaan. De schuur, die toebehoorde aan den heer Van Arkel, aan nemer van den Gem. Reinigingsdienst, be vatte 40.000 pond hooi, twee auto's van de gemeentereiniging, karren, paardentuigen en bussen benzine Alles ging in de vlam men op. De schade, die op f. 14.000 wordt geschat, wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt, Te Elden. Zaterdagavond is te Elden (gemeente Eist) de groote boerderij van den landbou wer J. F. Pruyn door den bliksem getrof fen. Het groote woonhuis met de schuur, waarin het zoo pas gewonnen koren was binnengebracht, stonden spoedig in voile vlam en brandden geheel af. Ook de in boedel ging geheel verloren. Een vijftal kinderen, dat boven sliep kon intijds wor den gered. De schade, die op f40.000 a f. 50.000 wordt geschat, wordt docr ver zekering gedekt. Verzakkingen aan den rijksweg Den HaagAmsterdam. Door den zwaren regenval is in den nacht van Zaterdag op Zondag het zand van de opritten van het viaduct ln den nieuwen rijksweg Den HaagAmsterdam gelegen over den Schipholweg ln Haar lemmermeer op verschillende plaatsen aan den kant weggespoeld en op de op- en afritten terecht gekomen, waardoor in de bestrating langs den betonnen rand van het bitumen wegdek groote gaten zijn ont staan. De opritten van dit viaduct zijn nog niet zooals op andere plaatsen wel het geval is aan den kant met steenen be zet, hetgeen nu dringend noodzakélijk bliikt te zijn De gemeente-politie van Haarlemmer meer werd met genoemde ernstige verzak kingen, welke groot gevaar voor het ver keer opleverden, ln kennis gesteld en heeft onmiddellijk de noodige veiligheidsmaat regelen genomen, de gevaarlijke plaatsen met roode vlaggen aangeduid er. hoopen steenen aangebracht. Bij verder onderzoek bleken ook de be tonnen palen van het hekwerk hier en daar verzakt te zijn. Een en ander zal door de zorg van den Rijkswaterstaat worden hersteld; een werk dat geruimen tijd in beslag zal nemen. Uit Sassenheim. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontlastte zich boven Sassenheim een kort, doch zwaar onweder, dat gepaard ging met een zwaren regenval, een wolkbreuk gelijk. De daken en gooten waren op deze regen val niet berekend, met het gevolg, dat er slechts weinig ingezetenen niet door lek kage in hun slaap gestoord werden De riolen konden de massa's water niet ver werken, zoodat de straten blank stonden. In verschillende polders werd de water stand zoo hoog, dat de laag gelegen deelen onder water stonden. Van 'net talud van den nieuwen rijksweg dat nog niet afgewerkt is, spoelden vooral bij de bruggen en viaducten stukken weg. Bij het viaduct over den spoorweg was de toestand zoo, dat de eerste tram niet pas- seeren kon. voordat er voorzieningen ge troffen waren. Woensdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Ede. IVz uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr_ 22). Inenting tegen diphterie. 3J.è uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. nam.; BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur „Casparone". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur' „Concert in Tirol". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.; „Enkele reis Hollywood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam* „China Clipper". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Stormduivels". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 t.m. Vrijdag 19 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Wilhelminapark 8. tel. 274. Apotheek, 1642 Cfngez. Mcd.) De Karimata is 75 M. achteruit gehaald. Vóór eind Augustus geeft men den strijd niet op. De „Karimata" is Zaterdagmiddag van ligplaats veranderd. De bagger molen is achteruitgehaald over een afstand van circa 75 meter en graaft nu een strook af, die zich bevindt ter zijde van het reeds afgezochte gebied. Deze strook heeft een breedte van ongeveer 30 meter en ligt naast de plaats,, waar nu twee en een halve week geleden de eerste en tot nu toé eenige goudstaaf werd gevonden. Het is begrijpelijk, dat men een nieuwe arbeidsplek heeft gekozen. De vondsten, die men Vrijdagmiddag, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag en Zaterdagmorgen deed, waren zoo teleurstellend, dat men er veilig twee conclusies uit kon trekken. In de eerste plaats, dat het nutteloos was, op de plaats, waar men zich bevond verder te werken en in de tweede plaats, dat de kaart van ingenieur Taurel, die tot lei draad had gediend, niet deugde. Was deze kaart goed geweest zij werd vervaardigd bij een in de jaren 1857 tot 1859 onder nomen poging tot berging van den Lutine- schat dan zou men tijdens het tweede gedeelte der voorbije week vondsten van beteekenis hebben moeten doen. Deze vondsten zijn uitgebleven en de Karimata heeft haar werk zoo grondig verricht, dat dit tevens insluit, dat de kaart niet deugt. Nu is men dus weer aan het werk op een andere plaats. De heer Bol verklaarde ons Zaterdagmiddag, dat weliswaar de tot nu toe gevonden staaf de eenige is gebleven, maar dat de mogelijkheid aanwezig is. dat zich de andere staven op een plek naast de vindplaats bevinden. Uit zijn woorden meenden wij op te mogen maken, dat de kans, dat reeds onmiddellijk een belang rijke vondst gedaan wordt op het nieuwe gebied niet heel groot is. Waarschijnlijk zullen we enkele- dagen geduld moeten oefenen. Misschien dat er Woensdag of Donderdag verrassingen komen en Ter schelling nieuwe sensaties beleeft. Vermeldenswaard, is zeer zeker, dat naar wij uit betrouwbare bron kunnen mededeelen. de Karimata den ar beid niet zal staken voor de laatste dagen van Augustus. Misschien, dat het werk, als het weder goed blijft, zelfs daarna nog eenigen tijd zal wor den voortgezet. Voor eind Augustus geeft men den strijd om het Lutine- goud zeker niet op. GEBOREN: Willem Ubbo Siewert z. van G. G. Kloeke en M. J. v. Lessen Gerardus Antonius z- van M- J. Silvester en J. L. de Jong Siegfried Kurt z. van O. L. Marquardt en F. K. Heinritz Hendrik Samuel z. van J. Noppen en H A. Teunissen. ONDERTROUWD: J. J. P. Brinkman jm. 41 jaar en L. Hansen jd. 39 jaar N. RuUgrok jm. 25 Jaar en N. v. Vliet Jd. 25 jaar D. Zirkzee jm. 31 jaar en C. Mieremet jd. 24 jaar C. v. d. Steen jm. 22 jaar en J. Nachtegeller Jd. 26 jaar L a® Romijn Jd. 23 Jaar en C. Groen jd. 20 jaar C. Landkroon jm. 28 Jaar en G. v. Hoven JQ- 26 jaar. OVERLEDEN: C. P. v. d. Hulst wed. van A. Edelaar 71 jaar. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6