Na den wapenstilstand LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 15 Augustus 1938 CEBITO De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten Beide partijen 80 meter teruggetrokken BURGERS Dierenpark ELIAX 666 LUCHTVAART Vliegramp met zeventien dooden. Ernstig vliegongeval in Engeland. Een verschrikkelijke dood. VRAGENRUBRIEK FRANKRIJK. Onthulling van gedenkteeken voor Napoleon. De minister van marine, Campinchi, is te Ajaccio aangekomen, waar hij vandaag de plechtigheid der onthulling van een gedenkteeken voor Napoleon zal presi- deeren. ITALIË. Reservisten onder de wapenen geroepen. Verder op den weg naar autarkie. Een zeker aantal reservisten, zoo meldt Havas uit Rome, officieren van Infanterie en cavallerie. is onder de wapenen geroe pen. Het militaire orgaan publiceert de volgende bekendmaking: ..Voor oplei dingsdoeleinden worden onder de wape nen geroepen van 20 Juli tot 30 Augustus de reserve-officieren van infanterie en cavallerie, die persoonlijk met een oproe- pineskaart zullen worden opgeroepen". Virginlo Gayda herinnert in een artikel ln de „Giornale d'Italia aan den raad. dien de Britsche minister van handel aan de Engelsche exporteurs zou hebben ge geven, „met voorzichtigheid te werk te gaan bi] hun handel met Italië zoolang in den tegenwoovdigen toestand geen ver betering zou zijn ingetreden". Gayda maakt hieruit de gevolgtrekking, dat de ze Britsche waarschuwing steeds verder op den weg naar autarkie moet drijven en de woorden van Mussolini in herinne ring doet brengen omtrent de noodzake lijkheid „zich geen illusies te maken". POLEN. Nationale feestdagen. Vandaag en ook gisteren reeds viert geheel Polen den verjaardag van den aan vang van het tegenoffensief van het jon ge Poolsche leger tegen de bolsjewistische troepen, die tot dicht bij Warschau wa ren genaderd op 15 Augustus 1920. Deze verjaardag draagt den naam van „Feestdag van den Poolschen soldaat". Daar het vandaag Maria Hemelvaart ls noemen katholieken het feest ook. dat van het „Mirakel van den Weichsel". De hoofdstad, de steden en de dorpen zijn versierd Overal worden godsdiensti ge herdenkingsbijeenkomsten gehouden, zijn parades van het leger en van op mi litairen leest geschoeide organisaties ge houden, terwijl er concerten en volks feesten zijn georganiseerd. ROEMENIË. Heiligverklaring van Tsaar Nicolaas n. Het congres der Russische orthodoxe buitenlandsche kerk, waarop de laatste Tsaar van Rusland, Nicolaas II heilig verklaard zal worden, is gisteren te Bel grado begonnen. MEXICO. Strijd tegen opstandelingen. Nabij Dolores de Hidalgo in den staat Guana Juate hebben soldaten een bende opstandelingen verdreven. Acht hunner werden gedood. VEREENIGDE STATEN. Admiraal Leahv zorgvol over den toestand Filmacteurs financieren communistische .politiek Overschot aan graan zal worden uitgevoerd. Admiraal Leahy, chef der vlootoperaties heeft in een vergadering van het Ameri- kaansche Legioen te Ashland in Wisconsin een rede gehouden, waarin hij zeide: „Men verwacht te veel van de moderne diplomatie, als men denkt, dat zij het eigendom van een natie zal beschermen. Het Ls ook een droom te denken, dat ver dragen en pacten ons zullen beschermen tegen internationale rooverij. Als men in ernst denkt, dat er eenige hoop bestaat op beperking der bewapening gedurende het leven der tegenwoordige generatie, bewijst dat, dat men de krachten niet kent, die door de imperialistische staten ontketend zijn voor hun strijd om de wereldhege monie De geschiedenis van de tragische mislukking der pogingen om oorlog door gemeenschappelijke actie te voorkomen, liet ter inzage." Leahy zeide tenslotte dat de Ver. Staten slechts veiligheid wenschen. Zij willen een verdediging, die andere naties, alvorens zij tot een aanval over gaan, tot nadenken zal stemmen. In een rapport aan de congrescommissie van onderzoek naar „niet-Amerikaansche activiteit" wordt gezesd. dat eenige leden der filmkolonie te Hollywood een deel van hun hooge gages aanwenden om met com munisme te financieren. ..In de studio's heerscht algemeen een radicale en communistische activiteit, die er zich In alle fasen voordoen" dit is, aldus het rapDort een ontstellende en zeer ernstige situatie. Fr wordt gesDroken over revolutionnaire activiteit te Los Angeles, San Francisco. Portland en Seattle. m Welingelichte kringen te Washington hebben verklaard, dat Wallace, de minister van Landbouw, thans de mogelijkheid be studeert oo de wereldmarkt 100 millioen scher.cl Amerikaanseh graan af te zetten en daarvoor een uitvoevsubsidie toe te staan Hij zou aldus den graanorijs in de Ver. Staten kunnen brengen oo een oeil, dat concurree^end zou zün met de buiten landsche markten en den Amerikaansche exporteurs het verschil kunnen betalen van de wereldorijzen en de voor Amerika geldende nr'izen. De subsidie zou beoerkt worden fr»t d° hoeveelheid, welke Wallace voiJ~ende acht om Amerika zijn r'aats o*"* 'om*5"Dorische markten te doen be houden. r*et congres h^eft er in toege stemd. dat een gedeelte der douane ontvangsten daarvoor zal worden aan gewend. Naar te Tokio vernomen wordt, heeft de Japanschc ambassadeur Sjigemitsoe reeds besprekingen met Litwinof ge opend betreffende alle kwesties welke de grenscommissie zal behandelen in zake de afbakening van de grenslijn in het betwiste gebied tusschen Mands- joekwo en de Sovjetunie. Uit Seoel wordt gemeld, dal de Ja- pansche en Russische troepen, in over eenstemming met de bepalingen van den wapenstilstand, in den afgeloopen nacht 80 meter van den „heuvel Tsjang- koefeng teruggetrokken zijn. Ook is 's nachts de laatste hand gelegd aan de overeenkomst. Kaarten geven de positie der troepen aan op het oogen- blik van beëindiging der vijandelijk heden. Het Japansche ministerie van oorlog; deelt nog mede, dat de Japansche troe pen Zaterdag in den ochtend op den rechteroever van de Toemen op Ko- reaanseh gebied terugetrokken zijn. Geen enkel soldaat werd bij Tsjoeng- koefeng aan den linkeroever achterge laten. Een reden wordt hiervoor niet opgegeven. Alleen wordt gezegd, dat hier sprake is van een vrijwillig terug trekken, op last van het oppercom mando. In verband met het bericht omtrent door Russische grenswachten op een groep Japansche toeristen geloste scho ten aan de grens op Sachalin, is deze grens tot nader order bij wijze van voorzorgsmaatregel gesloten. Alvorens een en ander bekend werd, heeft de wapenstilstand een oogenblik in gevaar verkeerd. Sjigemitsoe was n.l. bij Litwinof ontbo den in verband met een volgens den laatste nieuwe schending der Japanners van de grens in het Tsjangkoefeg-gebled. De Ja panners zouden nj. ondanks den wapen stilstand, hun troepen 100 M. opgeschoven en gedeelten van de Noordelijke helling van Tsjangkoefeng bezet hebben. Litwinof zeide, dat, wanneer dit nieuwe incident niet werd opgehelderd en de Ja panners hun troepen niet zouden terug trekken, de Sovjet-unie zich niet meer aan de overeenkomst gebonden kon en dat de Sovjet-regeering haar geschonden zou achten door de schuld van Japan. Sjigemitsoe. wien over een schending niets bekend was. zou te Tokio om onmid dellijke inlichtingen verzoeken. Hij ver zocht echter ook de Sovjetregeering bij haar verantwoordelijke militaire leiders in het Verre Oosten een onderzoek in te stel len. Het geschil is dus thans, getuige bovenstaande berichten, onder invloed van de Russische dreiging weer opgehelderd. Ook uit Moskou wordt ter zake ge meld, dat de Japanners zich terugge trokken hebben uit de stellingen op de Noordelijke helling van den Tsjangkoe feng, welke zij, volgens de Russen, in strijd met de bepalingen van den wa penstilstand, hadden betrokken. 12 en 13 Aug. hebben de militaire ver tegenwoordigers van de Sovjet-Unie en Ja pan besprekingen gevoerd over de juiste stellingen van de troepen aan belde zijden. Op 13 Augustus hebben evenwel de Japan sche vertegenwoordigers het voorstel van dc Russen, om een protocol te onderteeke nen en een kaart te maken van deze stel lingen, van de hand gewezen. Zij verklaarden bevelen van hooger hand af te moeten wachten en dat voor dit doel een meer beveogde commissie zou wor den aangewezen. De bijeenkomst der mili taire vertegenwoordigers werd hiermede be ëindigd. De Japanschc verliezen. In een mededeeling van het Japansche ministerie van oorlog wordt gezegd, dat bij den strijd aan de grens van de Sovjet Unie 158 man zijn gesneuveld en 740 gewond. De eerste krachtproef tusschen Japan en Rusland. Het incident van Tsjangkoefeng is de eerste krachtproef tusschen Japan en een derde mogendheid sedert het begin der vijandelijkheden In China, zoo meldt Havas uit Tokio. Naar de meening van wélinge lichte kringen te Tokio kan men hierin twee essentieele lessen zien: 1. Japan is genoodzaakt al zijn aandacht te besteden aan den veldtocht ln China en heeft daardoor ln zekeren zin zijn vrijheid van handelen op internationaal terrein verloren. 2. Sovjet-Rusland daarentegen ziet zfjn vrijheid van handelen op Internationaal terrein toegenomen, ten voordeele van zijn Europeesche politiek. Evenwel ls Japan ge rechtigd te meenen, dat het op militair en diplomatiek gebied een succes heeft be haald. De zaak-Tsjangkoefeng is in zoo verre een militair succes, dat het Japansche leger zijn eer heeft gered door de hoogten van Tsjangkoefeng met geweld te herove ren. en er zijn infanterie te handhaven De zaak-Tsjangkoefeng is ook een diploma- riek succes, omdat Japan het conflict heeft kunnen lokaliseeren en zijn prestige heeft kunnen versterken. In de oogen der waar nemers te Tokio beteekent het incident van Tsjangkoefeng dus ongetwijfeld een over winning. maar waarvan de waarde door het beperkte karakter, voor een deel verloren gaat. Van internationaal standpunt beke ken, vormt dit incident op militair en diplomatiek terrein de eerste ontmoe ting der Sovjet-Unie niet slechts met Japan, maar met het Anti-Komintern- paet. De kwestie heeft voor de bond- genooten van Japan ook eenige teleur stellende kanten. Zij heeft namelijk aangetoond, dat het Japansche leger, hoewel niet lamgelegd door de cam pagne in China, hiermede toch te zeer bezet Ls, om af te wijken van een zui ver defensieve houding tegenover de Sovjets. Per CEBCTO Touringcar door he< achoone Dnifsche rijk S dg. Elfol-Ahr-RIjn ƒ22.50 4 dg. RIJn-Elfelgebergle-Ahrdal 29.50 5 dg RljnlandWIesbaden „38.50 6 dg. Rijnland-Frankfort - „46.50 6 dg. Harzgebergte r...... „47.— 7 dg Schwarzwald „55.— 9 dg Beleriche Alpenwoteld 72.50 Inlichtingen en Reisgids bij: CEBUTO-AGENTSCHAP SIGARENMAGAZIJN H. HEESTER MANS LEIDEN. Steenstr. 24 ih. Beestenmarkt) Telefoon 1532. Keizen zonder zorgen 5773 CIngez. Med.) PALESTINA. Weer nieuwe gevechten en vele slachtoffers. Alle telefonische en telegrafische verbin- blngen tusschen Palestina, Egypte en Syrië zijn verbroken tengevolge van het vernie len van draden. Een gewapende vrachtauto, waarmede in alle vroegte 'levensmiddelen en groenten vervoerd werden naar de troepen, is te Jeruzalem verrast door terroristen. De wagen werd geplunderd en in brand ge stoken. Te Jaffa is een Arabische makelaar in grond, die er door de rebellen van ver dacht werd inlichtingen te verstrekken aan de politie op straat aangevallen en vermoord. Tijdens een gevecht, dat gisterochtend nabij Oum El Tham werd geleverd, werden zeven terroristen gedood Een aantal per sonen werd gewond, terwijl twee per sonen werden gearresteerd. In dezelfde streek werden de afgeloopen week even eens gevechten geleverd, die net leven hebben gekost aan acht terroristen. Aan het Estramadurafront. De rechtschen blijven terrein winnen. Uit Madrid wordt gemeldt, dat belang- "Jke gevechten geleverd zijn aan het front j van Estramadura tusschen Rios Gargalaiga en Guadiana. In den sector van Val Cabal- ieros hebben de troepen van generaal Franco de stellingen der regeeringstroepen van Sierra San Simon, twintig kilometer ten noordwesten van Herrera del Duque aan gevallen. De regeeringstroepen hebben Val Caballeros op uitstekende wijze verdedigd en verscheidene malen met den bajonet op het geweer aangevallen, doch zij moesten op den rechter oever van de Guadakupejo terugtrekken. De tegenstanders deden ver schillende pogingen om zich van de stel lingen der regeeringstroepen meester te ma ken. daarbij gesteund door artillerie sper vuur, nadat de luchtmacht tevoren den sector had gebombardeerd. Op den linkervleugel van het front wer den de gevechten in de omgeving van Bel Alcazar en Lanuva voortgezet, waar de re geeringstroepen gemakkelijk weerstand konden bieden aan de rechtsche troepen. Deze laatste maakten zich ln de Sierra de Coloso meester van de Cabezuela en Cesta- les-toppen. Uit Burgos wordt evenwel gemeld dat aan het front van Estramadura het centrale leger, dat een strook van 28 bij 20 kilome ter had veroverd, een groote omtrekkende beweging heeft uitgevoerd in het gebied van Panatas en Rios Guadiana en den ge boden tegenstand heeft overwonnen. Ten oosten van Caneza de Buey en Zura zijn de troepen van generaal Queipo de Llano acht kilometer opgerukt. Bij hun terugtocht, lieten de regeeringstroepen tweehonderd dooden achter. Aan den Ebro werden twee belangrijke stellingen ver overd in de Sierra de Pandos. Luchtstrijd bij Gandesa. Uit Burgos meldt Radio Nacional, dat bij een luchtgevecht boven Gandesa de lucht macht van Franco dertien toestellen der regeering heeft neergeschoten. Uit Barcelona wordt echter gemeld, dat tijdens dit luchtgevecht de republikeinsche luchtmacht drie driemotorige vliegtuigen, dertien Fiat-toestellen en twee Messer Schmidts omlaaggeschoten heeft. Japansche actie in de internatio nale nederzetting. Ter gelegenheid van den verjaardag van het begin der vijandelijkheden bij Sjanghai hebben Jaoansthe vliegtuigen boven de in ternationale nederzetting gevlogen en vlug schriften omlaag geworpen, waarin de Ciii- neezen worden aangespoord, zich tezamen met de Japanners te verzetten tegen het Britsche en Fransche imoerialisme in Azië. Ook in de nederzetting hebben vermomde Japanners tot agitatie aangezet. Dc agi tatoren. die Japanners bleken te zijn en die door de Amerikaansche marinetroepen en de politie van de internationale nederzet ting ln arrest zijn gesteld, werden vervol gens aan de Japansche militaire autoritei ten uitgeleverd, welke een onderteekend ontvangstbew'is hebben afgegeven. De En gelsche ODDerbevelhebber heeft den Japan- schen commandant een schrijven doen toe komen, waarin hli zegt te betreuren, dat de Japansche militaire autoriteiten een dc-eeliikfi agitatie toestaan. De bevelhebber der Amerikaansche ma- rinetroeDen heeft dlselnlinaire bestraffing van de agitatoren geëischt. Aanval der Jananncrs. De Japanners hebben aanvallen onder nomen lanes den grooten weg van Kioe- idang. Er wordt hevig gevochten ln het heuvellandschap ten oosten van Joeitsiang. Bii Kloekiane zijn nieuwe Japansche troe pen aan land gezet. De Japansche concessie te Hankau China heeft officieel de Japansche con cessie te Hankau in bezit genomen, welke de Jaoanners een laar geleden hadden ont ruimd. Alle straten zullen een anderen naam krijgen, waarmede de Chineesche tegenstand zal worden herdacht. Chineesche vrljscharen vallen Tsl-nan aan. Uit Tsi-nan wordt gemeld, dat Chinee sche vriischaren voor de eerste maal een aanval hebben gedaan op deze hoofdstad van Sjantoeng. Zij werden teruggeslagen en moesten tweehonderd dooden achter laten. Chineesche guerillabenden hebben in sa menwerking met geregelde troepen een groote activiteit ontplooid in Oost- en Noord-Honan. Zij vallen afgelegen Japan sche Dosten aan en vernietigen de verbin dingslijnen. In de laatste paar weken zijn de ongeregelde Chineesche troepen meer dan twintig maal slaags geraakt met de Japanners, die meer dan 1000 man aan dooden en gewonden hebben te betreuren. Het verkeer tusschen Kai-Feng en Hsoe- tsjau, in de oosteliike sectie van den spoor weg van Loenghai. is gestaakt, daar Chi neesche troeDen de liin op verscheidene plaatsen hebben vernield. Gemeld wordt, dat de Japansche strijdkrachten in West- Honan eveneens teekenen vertoonen, zich vrijwillig in Noordelijke richting te zullen teiugtrekken. 300 man ongeregelde Chineesche troe pen hebben een aanval gedaan op het Ja pansche vliegveld te Sjanghai, dat op min der dan 10 kilometer van de internationale nederzetting is gelegen. Zij hebben de be wakingsmanschappen overmeesterd en de Chineesche vlag geheschen. Toen Japan sche versterkingen aankwamen, waren de Chineezen al verdwenen. Laatste buitenlandsche vertegen woordigers verlaten Hankau. De Duitsche zaakgelastigde en de leider van den dienst van de Britsche ambassade zijn naar Tsjoenklng vertrokken. Thans zijn de laatste buitenlandsche diplomatieke ver tegenwoordigers uit Hankau vertrokken Ikeda over den oorlog in China. In een interview met betrekking tot den Russisch-Japanschen wapenstilstand ver klaart de minister van financiën. Ikeda, dat onderhandelingen zullen geopend wor den ter regeling van de meest belangrijke hangende kwesties tusschen Japan en Sov jet-Rusland. Men weet nog niet aldus Ikeda tot op welke hoogte de huidige wapenstilstand zal moeten leiden tot een nieuwe afbakening van de grens tusschen Sovjet Rusland. Mandsjoerije en Korea Met betrekking tot de Japansche poli tiek in China na den val van Tsjang Kai Sjek verklaarde Ikeda: Met den val van Hankou zullen de militaire operaties in een buitengewoon belangrijk stadium ko men Het Japansche offensief zal worden voortgezet totdat de regeering TsjangKal Sjek volkomen verdwenen is. Het is thans nog niet het oogenblik om tot ln bijzonderheden afdalende plannen te maken voor het herstel van China, doch het is duidelijk, dat dan de mede werking van de andere mogendheden ten zeerste op prijs gesteld zal worden De Engelsch-Japansche betrekkingen. Ten aanzien van de EngeLsch-Japansche betrekkingen zeide Ikeda: De Japansche politiek ontwikkelt zich in een praktische richting. Dientengevolge zou men op het oogenblik niet kunnen zeggen of de Ja pansche politiek pro- of anti-Britsch Ls. De jongste besprekingen tusschen gene raal Oegaki, den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, en den En- gelschen ambassadeur zijn voorgelegd aan een commissie uit het kabinet, die het geheele optreden van generaal Oegaki heeft goedgekeurd. Veroordeelingen wegens hoogverraad. De speciale rechtbank te Cuenca heeft 27 personen wegens hoogverraad veroordeeld, omdat zij gepoogd hebben uit te wijken naar het door Franco bezette gebied. Zeven beklaagden werden ter dood veroordeeld, anderen werden veroordeeld tot straffen van twaalf tot dertig jaar gevangenisstraf. NAAR HET PRACHTIGE te Arnhem op Woensdag 17 Aug., met onze nieuwe luxe touringcar, daarna rondrit door de mooie omgeving, bezoek aan de „Bedrie. gertjes" en Pyramide van Austerlitz. Prijs volw. f. 2.75; Kind. tot 15 jaar f. 2.-^ PLAATSBESPREKEN NOODZAKELIJK Vertrek 8 uur Beestenmarkt. 5682 (Ingez. Med.) Tsj'echiach verkeersvliegtuig verongelukt. Zaterdag is een Tsjechisch 3 motorig Savoia-verkeersvliegtuig te Oberkirch in het Zwarte Woud, op ongeveer 15 K.M. af- stand van Kehl en in dc nabijheid van Burlach tengevolge van het zeer slecht* weer met laag hangende wolken, veronge lukt. De niet minder dan 17 inzittenden vonden hierbij allen den dood. Het vliegtuig behoorde tot den dienst Praag. Straatsburg-Parijs van de Tsjechische Lucht- vaartmaatschappij en de bestuurder moest boven het Zwarte Woud op een hoogte van 600 M. vliegen. Het station Entzhelm seinde, ln verband met gevaar, te stygen tot 1000 M„ doch dat bericht kwam helaas te laat. Met geweld was het vlieg- tuig, tengevolge van het slechte zicht, reedi tegen den top van een berg geschuurd, den z.g. Buchwalderhöhe. Het stortte neer. ontplofte en vloog ln brand. Onder de slachtoffers bevinden zich Ameri kanen. Duitschers en Tsjechen. Dc stewardess, mej. Krentner, die ernstige brandwonden had bekomen, was aanvankelijk bij bewustzijn, doch is na korten tijd eveneens overleden. De andere 16 Inzittenden waren op slag dood. De lijken zUn. zoo wordt uit Offenburg ge meld, opgebaard en de kisten met bloemen bedekt. Een commissie van het Tsjechische Rijks- ministerie voor de Luchtvaart en een commis sie uit Praag zijn op de plaats van het ongeluk aangekomen om een onderzoek in te stellen. Zes dooden. Een tweemotorige vliegboot der Royal Air Force ls Zaterdag op 5 K.M. afstand van Felixstowe tijdens een proefvlucht in zc* gestort. Volgens ooggetuigen vloog het toestel nor maal. toen het plotseling geheel onverwacht op zijn kant kwam te liggen en ln zee viel. Hel toestel verdween met alle zes Inzittenden onder water. Bekend parachutist verongelukt. Bij een vliegdemonstratie te Sons-le- Saunler ls de bekende parachutist James Williams, wereldkampioen der valscherm springers, om het leven gekomen. Zijn val scherm was niet open gegaan. James Williams, die eigenlijk Nilaud heette, was geboren te Parijs. Van 1928 tot 1938 is hd meer dan 350 maal met een parachute omlaag- gesprongen. Herhaaldelijk volbracht hij ook sprongen, waarbij hij de eene parachute na de andere opende. Zoo volbracht hij op 3 Maart 1937 een sprong met zes valschermen. Op 8 Maart 1938 verbeterde hij het wereldrecord, door van een hoogte van 11.245 meter omlaag te springen en zijn parachute eerst te openen na 11.020 meter omlaag te zijn gevallen. VLIEGRAMP IN MEXICO. Vermoedelijk acht dooden. In een ravijn in den staat Vera Cruz zijn de resten van het sedert eenige dagen ver miste vliegtuig gevonden. Men denkt, dat het toestel door den bliksem getroffen is en dat de vijf passagiers en de uit drie koppen be staande bemanning om het leven gekomen zijn. Hulpcolonnes zijn onderweg. GEREGELDE DUITSCHE DIENST OVER DEN OCEAAN. Samenwerking met andere landen noodzakelijk. In een interview met de „Essener Na* tional Zeitung" heeft generaal Milch ver klaard, dat de tijden rjjp zijn voor het in* stellen van een geregelden luchtdienst over den Oceaan, gedurende het geheele Jaar. De proef met den „Condor" heeft bewezen, dat het mogelijk is landvliegtuigen te ge* bruiken voor den overtocht, doch op bet oogenblik genieten vliegbooten nog de voorkeur. Op het moment worden groote vliegtuigen gebouwd welke meer veiligheid bieden, dan landvliegtuigen. Een luchtdienst over het Noordelijk deel van den Noordelijken Oceaan kan alleen worden onderhouden, wanneer alle landen, die belang hierbij hebben samenwerken, zoowel op tech nisch gebied, als commercieel en administra tief. Generaal Mllch hoopt vriendschappen]'' samen te werken met alle maatschappijen op luchtvaartgebied van de andere landen, voor het uitvoeren van zijn plannen. DE POSTVLUCHTEN. ..De Buizerd" is gisteren van Indië komend op Schiphol geland. J. H. S. te L. Dr. mr. H. D. M. KnolI 8 directeur van de handelsavondschool van het Genootschap ..Kennis is Macht", welke 8e' vestfgd is in de Ulo-school Pieter.ckeikstra8t Secretaris van het Genootschap is de heer H. Zaayer, Joh. de Wittstraat 13. alhier. 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2