LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biaa Maandag 15 Augustus 1938 e.. liectekiand Üei&yï Vereen. v.Nat. Veiligheid DAGBLADRECLAME TENNIS. Het tournooi te Noordwijk. De uitslagen van Zaterdag en Zondag. Belangrijk tennis is er ditmaal niet geweest ln het jaariyksche Noordwyksche tournooi. doch de animo was zóó groot, dat men vier volle dagen, telkens tot het vallen van den avond, noodig gehad heeft om de vele partijen te kunnen afwerken! Daarbij was er op den Zon dagmiddag. toen een lekker zonnetje de tri bunes bescheen, heel wat belangstelling van de xyde der gasten, zoodat het al-met-al een goed geslaagd tournooi geworden is! Ziehier de lange lyst van uitslagen der laatste twee dagen: Heeren-enkelspel. A. tweede ronde: H. Pflau- me si. J. M. Cabort 5—7. 6—4. 6—4. Derde ronde: Bruns sl. Dilthey 6—3. 62: Pflaume sl. Menko 62. 60; Marinkelle sl. Van der Hagen 61. 63: Stephanus sl. Voute 63. 62; Wils sl. Van Rompu 62, 63. Vierde ronde: Fabius sl. Bruns 63. 61; Marinkelle sl. Pflaume 46. 6—2, 63: Wils sl. Stephanus 62. 63. Halve eindstrijd: Fabius walk over (w.n.o. Bosschaart)Marinkelle sl. Wils 64. 60. Eindstrijd: Marinkelle sl. Fabius 63. 64. Heeren-enkelspel B. derde ronde: Steinvoorte sl. Henny 61. 63; De Jong sl. Boeseken 64. 6—2. Vierde ronde: Steinvoorte sl. Dlngemans 6—1. 63; Van Eelen sl. Höflein 6—0. 60: Mes- schaert sl. De Jong 46. 61. 64. Halve eindstrijd: Steinvoorte sl. Mohamad 60, 68. 61; Messchaert sl. Van Eelen 63. 46, 61. Eindstrijd: Steinvoorte sl. Messchaert 6—2. 63. Dames-enkelspel A. derde tonde: Mej. Moo- lenburgh sl. mej. Menko 63. 60: mej. Klein sl. mej. Hartog 64, 75: mevr. De Gruvter sl. mevr. Marinkelle 61. 11—9; mej. Van Len- nep sl. mej. Thonus 61. 64. Halve eindstrijd: mej. Klein sl. mej. Moolen- burgh 86. 75; mej. van Yennep sl. mevr. De Gruyter 63. 1—6, 64. Eindstrijd: mej. Van Lennep sl. mej. Klein 6—3. 6—2. Dames-enkelspel B. derde ronden mej. Hartog sl. mej. Morsch 62. 86; mej. Alsbach sl. me vrouw Petit 6—1. 2—6. 6—4. Halve eindstrijd: mevr. Boeseken sl. mej. Hartog 26. 63. 62; mej. Thonus sl. mej. Alsbach 6—2. 3—6. 6—4. Eindstrijd: mej. Thonus sl. mevr. Boeseken 63. 6—3. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: H. J. de Koster en B. Dros sl. W. Schumacher en V. Dilthey 62. 62; Mohamad en Van Eelen sl. C. v. d. Hagen en J. R. Voüte 64. 86; L. Steinvooorte en S. H. de Jong sl. Th. van Ga len en G. Terwogt 75, 63: U. Bruns en R. Stephanus w. o.; Chr. Engelberts en F. Horn w. o.; M. A. van Roggen en H Wijnberg sl. K. H. Lengerke en W. Breukink 75. 64; J. M. Camot en W. Marinkelle w.o.; J. Heymans en J. v. d. Stadt sl. H. K. M. Vos en M. Berglas 62. 62; C. F. Bosschaart en Xenon wo.; A. Menko en A. Sitzen sl. Kirchman en Leeksma 62, 62; W. F. Weber en W. J. Karsten w.o. Tweede ronde: Mohamad en Van Eelen sl. De Woster en Dros 63. 26. 63: Bruns en Stephanus sl. Steinvoorte en De Jong 6—0. 64: Slavenburg en Akkersdijk sl. Engelberts en Hom 64. 46. 64: Cabot en Marinkelle sl. Van Roggen en Wijnberg 60. 60; Wisse- link en Van Rompu sl. Henny en Fabius 36. 61. 64: Pflaume en Dreesman sl. Wils en Ten Cate 64. 61; Bosschaart en Xenon sl. Heymans en v. d. Stadt 61. 61: Weber en Karsten s.l Menko en Sitzen 7—5. 46. 63. Derde ronde: Bruns en Stephanus sl. Moha mad en Van Eelen 63. 61: Cabot en Marin kelle sl. Slavenburg en Akkersdijk 61. 63: Wisselink en Van Rompu sl. Pflaume en Drees man 68. 63, 63: Weber en Karsten sl. Menko en Sitzen 6—2. 63. Halve eindstrijd: Bruns en Stephanus sL Cabot en Marinkelle 64. 68. 62; Weber en Karsten sL Wisselink en Van Rompu 6—2. 7-5. Eindstrijd: Weber en Karsten sl. Bruns en Stephanus 75. 57» 63. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mevr. Kar sten en mevr. Marinkelle w.o.; mej. M. A. de Wal en mej. V. Hefting w.o.; mej. S. Broese van Groenou en mej. S. Snijders sl. mej. N. de Vos van Steenwijk en mej. C. de Vos v. Steen- wijk 6—3, 6—3; mej. Klein en mej. B. Jarvis w. o. Tweede ronde: mevr. Karsten en mevrouw Marinkelle sl. mevr. Petit en mej. Moolenburgh 62. 63; mej. De Wal en mej. Hefting sl. mevr. De Vries Robles en mej. Sohn 62. 6—2; mej. Klein en mej. Jarvis sl. mej. Broese van Groenou en.mej. Snijders 60. 60; mevr. De Gruyter en mej. Van Lennep sL mevr. Boeseken en mej. Hartog 7—5, 61. Halve eindstrijd: Mej. De Wal en mej. Hef ting sl. mevr. Karsten en mevr. Marinkelle 6—1. 7—5; mej. Klein en mej. Jarvis sl. mevr. De Gruyter en mej. Van Lennep 1210. 63. Eindstrijd: mej. De Wal en mej. Hefting sl. mej. Klein en^mej. Jarvis 86, 3—6. 62. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. E. Klein en W. F. Weber w.o.; mevr. Karsten en W. J. Karsten w.o.; mej. T. Fischer en A. Sitzen w.o.; mej. A. Moolenburgh en C. J. E. Engel berts sl. mevr. E. Boeseken en J. M. Boeseken 46. 64, 64; mevr. De Gruyter en C. v. d. Hagen sl. mej. C. Menko en L. A. H. Enthoven 64, 61; mej. A. W. J. Hartog en B. Dros sl. mej. S. Broese van Groenou en R. van Wulfften Palthe 6—3, 6—3; mej. T. Wellink en C. F. Bos schaart w.o.; mej. H. Stenger en D. Slavenburg sl. mevr. H. de Vries Robles en A. Menko 3—6. 7—5, 6—1. Tweede ronde: mej. Klein en Weber sl. mevr. Bouman en Ten Cate 63. 61; mevr. Karsten en Karsten sl. mej. Roos en Dilthey 64, 64: mej. Fischer en Sitzen sl. mej. Sohn en Höf lein 63. 62; mej. Jarvis en Fruytier sl. mej. C. de Vos van Steenwijk en J. van Panhuys 6—3. 64; mevr. De Gruyter en v. d. Hagen sl. mej. Moolenburgh en Engelberts 61. 26. 7-5; mej. Wellink en Bosschaart sl. mej. Hartog en Dros 61. 63: mej. Van Lenep en Fabius sl. mej. Stenger en Slavenburg 64. 6—3; mevr. Marinkelle en Marinkelle sl. mej. Thonus en Akkersdijk 1—6. 6—4. 6—4. Derde ronde: mevr. Karsten en Karsten sl. mej. Klein en Weber 46. 63. 62: mej. Jar vis en Fruytier sl. mej. Fischer en Sitzen 62. 3—6. 86; mej. Wellink en Bosschaart sl. me vrouw De Gruyter en v. d. Hagen 6—3. 1—6. 61: mej. Van Lennep en Fabius sl. mevr. Ma rinkelle en Marinkelle 63. 62. Halve eindstrijd: mej. Wellink en Bosschaart sl. mej. Van Lennep en Fabius 75. 75: mevr. Karsten en Karsten sl. mej. Jarvis en Fruytier 6—4. 11—9. Eindstrijd: mevr. Karsten en Karsten sl. mej. Wellink en Bosschaart 64. 57. 97. AUSTRALIË—JAPAN 3—2. De finale der Amerikaansche zone voor den Davisbeker is door Australië met 32 van Japan gewonnen. De interzonefinale zal worden gespeeld tus- schen Australië en Duitschland. De winnaar van deze ontmoeting komt dan tegen de Ver- eenigde Staten in den Challengeround uit. centreer op het krachtigste reclame-middel GYMNASTIEK. Nederland wint den drie- landenwedstrijd tegen Luxemburg en België. Onder vrij groote belangstelling is gisteren te Luxemburg de jaariyksche drielandenwed- strijd gehouden tusschen Nederlandsche, Bel gische en Luxemburgsche keurturners. Met een voorsprong van 42 punten op België en 48.20 punten op Luxemburg heeft de Nederlandsche keurploeg van het K.N.G.V. dezen wedstrijd ge wonnen. De wedstrijd had een vrij vlot verloop, maar het was tenslotte toch te betreuren, dat de regen weer eens als spelbreker optrad, waar door de wedstrijd van het stadion naar de turnzaal moest worden verplaatst. Het programma bestond uit vrije oefeningen, paard. brug. ringen, hoogrek en paardspringen. Onze landgenooten waren over het algemeen heel wat sterker dan de vertegenwoordigers van de beide andere landen. Alleen België behaalde bij de vrije oefeningen een half puntje meer. Over alle linies verrichtte de Nederlandsche ploeg goed werk. Vooral de oefeningen aan de brug en het hoogrek stonden op een veel hoo- ger peil dan die der tegenstanders en deze nummers leverden dan ook een voorsprong van 35 punten op. welke een hechte basis voor de uiteindelijke overwinning vormde. Ook bij het paardspringen* werden uitstekende Nederland sche prestaties verricht, zoodat de voorsprong met nog tien punten vergroot kon worden. Ondanks het fraaie turnen van onze landge nooten kon toch niet op een der eerste drie plaatsen in het klassement voor de beste indivl- dueele prestatie beslag worden gelegd. De Luxemburger Logeling werd als de beste tur ner aangewezen en inderdaad verdiende hij deze onderscheiding ten volle. Maar ook de nieuwe Belgische kampioen, Rickert. die de tweede plaats bezette, liet zeer fraai werk zien. waarbij dat van nummer drie. den Luxembur ger Romersa. maar heel weinig afstak. Maar daarop volgden vier van de acht Nederlanders, met De Kevzer aan het hoofd. De Nederland sche ploeg heeft op keurige wijze revanche ge nomen voor de derde plaats, welke het vorig jaar te Oostende door een danig verzwakte ploeg werd ingenomen. Volkomen verdiend mag de overwinning van onze landgenooten genoemd worden en ongetwijfeld beteekent deze uitslag een groot succes voor den nieuwen trainer van het K.N.G.V. keurkorps, den heer Kurt Meyer, die nu voor het eerst met zijn ploeg op inter nationale wedstrijden uitkwam en meteen de zege bevocht. De uitslag van den wedstrijd was: 1. Nederland. 913,90 pnt; 2. België 871.90 pnt; 3. Luxemburg 865.70 pnt. Individueel klasse ment: 1. Logeling 'Luxemburg) 162.70 pnt; 2. Rickert «België» 158.50 pnt; 3. Romersa (Luxemburg) 158.30 pnt; 4. De Keyzer (Neder land) 157.60 pnt; 5. Kok (Nederland) 151.20 pnt; 6. Verhoekx «Nederland) 151.20 pnt; 7. Van Genderen «Nederland) 150.60 pnt: 8. Wengler «Luxemburg) 150 pnt. Verder Mole naar (Nederland) 144.30 pnt; Melkman 144 pnt; Linden 141.90 pnt en Klabers 138.60 pnt. over de 75 K.M. bedroeg 1 uur 53 minuten en 49 seconden, hetgeen voor deze categorie zeer snel is te noemen. G. Blaauw uit Zaandam be zette zeer verdiend de tweede plaats en werd op afstand gevolgd door de kopgroep welke een lange eindsprint inzette. Voor dezen sprint was het Nieuw Swift lid Lodewijks sterk favoriet, doch hij kon het tegen den snellen Rotterdam mer Chr. Smits (winnaar Ronde van Etten) toch niet bolwerken en werd met een wiellengte geslagen, op den voet gevolgd door M. Segaar en Jac. de Groot, zoodat de Nieuw Swift leden «beter dan vorig jaar) thans de vierde, vfjfde en zesde plaats wisten te bezetten. Van Ingen. winnaar te Apeldoorn en Jac. v. Vliet, winnaar Halfweg en Gouda; werden juist in den sprint geslagen. De zestien prijzen werden als volgt gewon nen. waarbij de jury het protest tegen de twee wegloopers verwierp, daar deze op het oogen- blik der handeling reeds een grooten voorsprong hadden en zij niet de dupe mochten worden van het gedrag van een onsportief buiténstaan- der: 1. G. Loos. Amsterdam: 2. op 1 minuut 19 sec. G. Blaauw. Zaandam; 3. Chr. Smits. Rof- terdam; 4. B. Lodewijks, Leiden; 5. M. C. Segaar, Lelden; 6. Jac. de Groot, Leiden; 7, M. van Ingen. Amsterdam; 8. Jac. van Vliet. Gouda; 9. W. Bravenboer. R.I. Ambacht; 10. F Hoogduin, den Haag; 11. W. Blanken. A dam; 12. A. Blaauw. A'dam; 13. van der Klugt. Delft; 14. J. Schuierman. R'dam; 15. H. A. Hutte. Adam; 16. J. Grootveld, R'dam. Na afloop werden in het café van den heer Jonkman de prijzen uitgereikt, waarbij de Federatie voorzitter het Nieuw Swift bestuur gelukwenschte met het welslagen van den wegwedstrijd. WIELRENNEN. Ronde van Oude-Wetering. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Valetti (Italië) winnaar. Ook de ronde van Zwitserland is door een Italiaanschen wegrenner gewonnen. De algemeene rangschikking is; 1. en winnaar Valetti 'Italië) totaaltyd 48 uur 12 min. 16 sec; 2. Mersch «Luxemburg) 48 uur 25 min. 5 sec; 3. Canavesi (Italië) 48 uur 28 min. 36 sec; 4. W. Buchwalder (Zwitserland) 48 uur 29 min. 23 sec; 5. Amberg «Zwitserland' 48 uur 30 min. 26 sec; 13. Lambrichts (Holland) 48 uur 54 min. 40 sec. Landenrangschikking: 1. Italië 145 uur 14 min. 6 sec; 2. Zwitserland 145 uur 32 min. 12 sec; 3. België 147 uur 4 min. 8 sec. JAC. DE GROOT WINT TE VINKEVEEN. Gistermiddag werden onder groote belang stelling te Vinkeveen grasbaanwedstrijden ver reden. waaraan in het nummer der Nieuwelin gen door 36 renners werd deelgenomen, waar onder ook de beide Nieuw Swift leden Jac. de Groot en M C. Segaar. De wedstrijd in deze categorie ging over twee nummers met gezamenlijke puntentelling nl. een 50 ronden wedstrijd en een afvalrit. In den 50 ronden wedstrijd bezette de Groot de eerste plaats en werd R. Segaar een zeer goede twee de. Ook in den afvalwedstrijd wist J. de Groot de overwinning te behalen en slaagde M. Se gaar er in om de derde plaats te bezetten, waardoor hij in totaal tweede werd. terwijl de Groot in totaal winnaar werd; 3. J. Griffioen4. L. Verdonk. De beide Leidenaars reden met veel over tuiging en gingen wel verdiend met de twee fraaie prijzen huiswaarts. BOSKOÖt» I—MAAS. Maandag 22 Augustus te halfacht zal er te Boskoop in het Zuiderbad een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld worden tusschen Bos koop I en De Maas I (Rotterdam). H.Z.V. II (HILLEGOM) NOG GEEN KAMPIOEN. Het kampioenschap van H.Z.V. II staat nog niet vast. Naar wij vernemen, heeft Halfweg protest doen aanteekenen tegen K. Z., hetgeen tot gevolg heeft, dat H.Z.V. II de uitspraak moet afwachten. VOETBAL. LugdunumD. H. C. Een nuttige oefenwedstrijd. G. Loos uit Amsterdam winnaar. Zaterdagmiddag werd door ..Nieuw Swift'V onder vrij groote belangstelling de derde Ronde van Oude Wetering gereden op het traject aan de Ringvaart. Toen om half vier. de voorzitter dér Zuid-Holl. Wieier Federatie, het startschot loste, waren er in totaal 62 vertrekkers. De fraaie premie, uitgeloofd d<x>r den be kenden professional A. van Amsterdam, zorgde ervoor dat de eerste ronde in recordtijd werd afgelegd. Er waren reeds in die ronde 17 ren ners, die het tempo niet konden volgen. De premie werd gewonnen door den Amsterdam mer Klaas Ternede. Ook de premie in de tweede ronde werd door Ternede gewonnen. In die ronde bleken 5 renners te zijn losgeraakt. Het zestal Leidenaars n.l. B. Lodewijks, J. de Groot. M. Segaar. J. Laven. N. Romeyn en W. Rosber gen bevond zich toen nog in de kopgroep en vooral Lodewijks en Segaar verzetten hier veel werk met Loos, Blaauw, Zaandam, van Ingen. Hoogduin en ten Have. In de derde ronde gaf wederom twee renners op en werd de premie sprint fel bestreden. Th. Otten uit Maarssen wist op fraaie wijze te winnen. In de vierde ronde brak het peleton even in stukken bij een ontsnappingspoging en wy zagen een fraai staaltje van W. Bravenboer uit R'dam. die van de tweede groep op 250 meter achter den kop in een hoog tempo bij het hoofdpeleton wist te komen. Zes renners werden in deze ronde uit de kopgroep ..gelost", zoodat het hoofdpeleton thans nog uit 32 renners bestond, terwijl van de Leidenaars alleen J. Laven was verdwenen. Wederom was het Klaas Ternede. die de premie in de wacht sleepte. De vijfde ronde bracht de beslissing in den wedstrijd toen G. Blaauw uit Zaandam wegdemarreerde en een kleinen voorsprong nam. waarna G. Loos uit Amsterdam eveneens weg wist te komen en zich bij den weglooper voegde. Hun voorsprong be droeg spoedig 100 meter. Om beurten demar reerden nu Lodewijks en Segaar om te trach ten de wegloopers te halen, doch zij ondervon den geen steun voor een serieuze achtervolging Ook W. Bravenboer en J. de Groot probeerden het eens. doch met hetzelfde negatieve resul taat. In deze ronde kreeg één der favorieten n.l. H. v. d. Vliet uit Vught een lekke band en hoe wel hij op een leege band nog ruim 3 K.M. het hoogertempo wist te volgeh, moest hij tenslotte, wegens gebrek aan een reserve fiets, afstappen. Toen G. Blaauw in deze ronde de premie won. waren de wegloopers al ruim 150 meter uitge- loopen. In de zesde ronde bracht een valpartytje het hoofdpeleton tot 17 renners terug en was voor al Ch. Gysen uit Ginniken met een gebroken wiel na een goeden wedstrijd erg gehandicapt. De voorsprong van Blaauw en Loos was nu gegroeid tot ruim 250 meter, toen een zeer on sportief motorrijder uit Oude Wetering den in druk verwekte de renners uit den wind te wil len houden en te trekken, hetgeen bij het publiek protest verwekte, waaraan de motorrij der zich niet stoorde. De zevende ronde ging zonder voorvallen voorbij en wederom wist G. Loos de premie te bemachtigen. In de achtste ronde werd door het peleton nog een poging gewaagd om het verloren terrein in te halen, doch zonder resultaat. Bijna was de achtste ronde ten einde en nog steeds zaten vijf Lei denaars in het nu nog 14 man tellende hoofd peleton, toen vlak voor de streep een valpar tij tje ontstond, waardoor vijf renners werden uitgeschakeld, w.o. N. de Romeyn en W. Ros bergen. Vooral eerstgenoemde kan op een zeer goeden wedstrijd terugzien en reed met ver bluffende souplesse. Door zijn verkeerd over nemen ontstond de valpartij, waardoor hij een fraaie kans om bij de eerste tien te eindigen, teloor zag gaan. De achtste ronde bracht weer een premie overwinning van B. Blaauw uit Zaandam. De twee wegloopers reden met veel overtuiging en lagen reeds ruim 300 meter voor. welke voor sprong in de negende ronde aangroeide tot zeker 350 400 meter. Nog steeds zette de motorrijder zijn onsportief werk voort en waren er dienaangaande reeds vele protesten bij de jury ingekomen, welke de kansen van de weg loopers zeer konden schaden. De laatste premie in de negende ronde werd gewonnen door G. Blaauw. Met een veiligen voorsprong gingen zij de laatste ronde in. Vier kilometer voor het einde wist G. Loos, zoowaar nog van zijn tegenstander weg te loo- pen en met 1 minuut 19 seconde voorsprong als eerste over de eindstreep te komen. Zijn tijd NIEUW SWIFT. Morgenavond te zeven uur. zal er voor alle categorieën een peletonwedstrijd worden verre den. A. en B. klasse 42)4 KM.; C. klasse 35 K.M. WATERPOLO. De Zijl naar Apeldoorn. Evenals vorige jaren organiseerde De Zijl gisteren een uitstapje. Ditmaal ging dit naar Apeldoorn. Gistermorgen om 8 uur verzamelden zich ongeveer 34 leden op het Levendaal. waar een touringcar van de N.A.L. gereed stond om hen naar Apeldoorn te brengoen. De reis ging over Utrecht. De Bildt, Zeist. Driebergen. Rhe- nen naar Apeldoorn. Te Rhenen werd eeoigen tijd gepauzeerd alwaar de Inwendige mensch werd versterkt. Hier werd een wandeling ge maakt naar den Grebbeberg en de Koningstafel, vanwaar men een prachtig vergezicht had. Ver volgens werd even voor Hoenderloo stil ge houden. waar men wederom een wandeling maakte over de heide. Te ongeveer 2 uur be reikte men Apeld<x>rn, waarna men zich naar het Sportfondsenbad begaf om een tweetal Polo-wedstrijden te spelen. A.Z.C. I (Apeldoorn)—De Zyi I 4—3. Door onvolledigheid van De Zijl kwam een zeer gehavend zevental binnen de lijnen. Onder de gegeven omstandigheden heeft deze ploeg zich uitstekend gehouden. Wanneer er niet zoo egoïstisch was gespeeld, zou er ongetwijfeld zijn gewonnen. Dit vooral komt in de laatste wed strijden van De Zijl erg naar voren, dat Iedere speler maar doelpunten wil maken, al ziet hij dat een medespeler ln een betere positie ligt. Hierin zal noodig verandering moeten komen. Direct na het begin zetten de A.Z.C.-ers een overdonderend offensief in. doch door goed verdedigen van de Zijl-achterhoede worden voorloopig doelpunten voorkomen. Niettemin weten de gastheeren na eenigen tijd hun meer derheid in een goed doelpunt uit te drukken. De Zijl komt dan verwoed opzetten, zoodat A.Z.C. geheel op eigen helft terug wordt ge drongen en lang duurt het dan ook niet. of De Zijl maakt gelijk. 1—1. Zij weet zelfs even later door twee doelpunten den stand ln haar voor deel om tc zetten, 1—3. Na de rust is De Zijl steeds in den aanval geweest, maar door egoïs tisch spel werden geen doelpunten gemaakt. De gastheeren echter verstonden die kunst beter en ondanks overwicht van De Zyi. wisten zij een 31 achterstand in een 43 voorsprong om te zetten, waarmede zij iets meer kregen dan hun toekwam. A.Z.C. II—De Zijl II 2—3. Hierna speelden de reserve-zeventallen tegen eykaar en het waren de invallers Moonen en Heemskerk, die zich kranig weerden. Als er reeds eenigen tijd is gespeeld is het de mkiach- ter, die na een keurige rush over het geheele veld den A.Z.C.-keeper met een formldabelen kogel geen schijn van kans geeft. Hierna komt A.Z.C. sterk in den aanval en zij weet door 2 doelpunten den stand in haar voordeel te brengen. Na de rust blijkt een omzetting e^n versterking te zijn, want met twee keurlgfe doelpunten brengen linksvoor en midvoor den stand op 3—2 in het voordeel van De Zijl. IAZ.C. I—G.Z.C. L Morgenavond te halfnegen vinden in de zweminrichting De zyi de laatste cnmiJetitie wedstrijden van L.Z.C. plaats. L.Z.C n—H.Z. en P.C. V gevolgd door L*Z:C I —G.Z.C. I. Speciaal de wedstrijd L.Z.C. II—H.Z. en P.C. V is voor L.Z.C. van veel belang, daar. indien deze wedstrijd gewonnen wordt. L.Z.C. II kam pen van haar afdeeling Is. Ook bij gelijk spel blijven nog kampioenkansen bestaan, daar Zian V en L.Z.C. II dan evenveel punten hebben en dus een beslissingswedstrijd noodig zou zijn. Zaterdagmiddag heeft Lugdunum op het terrein aan deh Zoeterwoudschen Singel een oefenwedstrijd gespeeld tegen het Delftsche D.H.C. In belde elftallen waren enkele inval lers of. zoo men het noemen wil, krachten die met het oog op het komend seizoen worden geprobeerd. De publieke belangstelling was. hoewel de wedstrijd het aankijken wel waard was. niet groot. Over het algemeen was en bleef D.H.C. in speltype beter dan de voor dezen wedstrijd in het blauw spelende. Leidenaars Met plaatsen en vooral in snelheid van han delen was de Delftsche ploeg de gastheeren verre de baas. Toch speelde Lugdunum als derde klasser tegen dit uit den aard der zaak sterker elftal niet onverdienstelijk. De verde diging toch wist zich voor de rust door uitste kend spel te handhaven, terwijl Brommeijer. die by Lugdunum de middenvoorplaats bezette, in die periode voor een 10 voorsprong had gezorgd. In de tweede helft waren de doelpun ten wel wat goedkooper. ook al moest er aan beide zijden dan voor worden gewerkt. Snel ging de bal van doel tot doel. waarbij zoowel bij Lugdunum als bij de bezoekers behoorlijk spel werd vertoond. Aanvankelijk hield dc Lugdunum-verdediging stand, doch ten slotte moest de keeper voor een goed schot van den Delftschen rechtsbinnen zwichten 1—1. Fel zaten daarna de spelers van belde elftallen op den bal en kregen de doelwacnters om beurten gelegenheid om met goed werk het doel schoon te houden. We telden in deze periode reeds een doelpunt voor de thuisclub toen de Lugdunum rechtsbuiten een voorzet van Vermond opving, doch de bal juist langs den verkeerden kant van den paal suisde. Kort daarop verhoogde de Delftsche midvoor de score met een fraai schot vla de bovenlat 12. Lugdunum gaf het nog niet gewonnen en zette er alles op. Het succes bleef niet uit. Vermond, die als gewoonlijk van geen opgeven weet, zag bij een aanval zijn doorzetten be loond. toen een de rbacks miste en hij den bal met een tikje in het doel kon plaatsen 2—2. D.H.C. vond dit blijkbaar wat te bar. Er werd dus een schepje opgegooid en Lugdunum, dat taai verdedigde, werd even Ingesloten. Het goedspelend backstel wist nog meerdere kansen der D.H-C.'ers om hals te brengen, doch ten slotte was het de middenvoor der gasten die het winnende doelpunt scoorde. Met dit Lugdunum elftal, dat met enkele wijzigingen stellig sterker kan uitkomen, kun nen de groen-witten. gezien den wedstrijd tegen de Delftsche eerste klasser. met een gerust hart het nieuwe seizoen tegemoet zien. Luchtxerdedigingsfondsi Postgiro Den Haag ten name van 8882 (Ingez. Med.) L.W.S.—FABRIEKSARBEIDERS 2—1. Voor dezen wedstrijd was door Fabrieksar beiders een medaille uitgeloofd. Ruststand 1—1. 10 minuten na rust scoorde L.W.S. d<x>r haar rechtsbuiten Stammers het winnende doelpunt. UIT NIEUWVEEN. De uitslagen van gisteren zijn: Nieuwveen II—Oudewater II 26 en Nieuw- veen I—Oudewater I 1—3. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS. Bij bovengenoemde wedstrijden werden Za terdag de volgende uitslagen verkregen: Quick Boys II—LJR.C. I 2—3 Quick Boys III—D.V.S. III 45 Quick Boys V—L.R.C. III 0—8 D.S.O. I—ALPHIA n 3—0. D.S.O. heeft enkele invallers, maar is toch het meest in den aanval en na een kwartier geeft J. Windmetjer D.S.O. de leiding, 1—0, Wél krijgen beide partijen nog kansen, maar met onveranderden stand gaat de rust in. Na de pauze is D.S.O. direct in den aanval. Doordat Alphla ver is opgedrongen krijgt G. de Hertog een kans en de stand ls 20. Dit wordt den gasten te bar en zij komen goed opzetten, maar Kamps houdt zijn doel schoon. Even voor het einde krijgt J. Windmeijer den bal. Dt> gasten blijven staan door buitenspel, maar dc scheidsrechter laat doorspelen en Windmeijer maakt er 3—0 van. Met dezen stand komt het einde. D.S.O. III speelde tegen Alphia III. Rust 3-1; einde 61 voor D.S.O. BOSK. BOYS I—SURINAME BOYS 2—2. De Zaterdagavond op het Boysterrein te Boskoop gespeelde wedstrijd, waarbij de Suri name Boys uit Amsterdam wederom de gasten waren van het eerste elftal van Bosk. Bovs. had zeer veel belangstelling, temeer daar déze wedstryd werd opgeluisterd door de harmonie „Concordia". Het is een spannende strijd geworden, waar van de uitslag was 2—2. PAARDENSPORT. DRAVERIJ TE LEIDSCHENDAM. Voor de Woensdag te houden korte-baandraverJJ uitgeschreven door de Harddraverij-Vereenl- ging Nooit Gedacht, te Leidschendam. aange sloten bij den Bond van Korte-baandraverij- vereenigingen in Nederland, bestaat veel be langstelling. Waren het vorige jaar 26 paar den Ingeschreven, ditmaal bedraagt dit aan tal 31 en wel de Maya-Todington, Sister-Bond, Pinkerton. Anna Bradfort-Guv. Quita, Gretchen H. Glossy-Silk, Princess. Welkom, Janet-Har vester, Fatlma. Aura V, Uilenspiegel, Xuthus, Zoo-Doorlooper, Rose-Morgan, Xantippe, Betty- Worthy. Y. Zelda-Peter, Senator-Bedel. Fan fare. Zonnestraal. Johanna M, Nora-Scott, Edzard, Determination. Anzolor. Our-Dream, Ginaporta. Max-Gregor. Rosy-Moran. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE „DE BLIEK". Gistermorgen hield bovengenoemd college voor haar leden een vischwedstrijd in bootjes te Burgerveen. In neerplassenden regen werd weggereden. Bij den aanvang van den strijd werd Pluvius den vlsschers gunstiger gezind en er viel tijdens den strijd weinig of geen regen. De prijswinnaars waren als volgt: 1ste prijs M. Eradus; 2de prijs J. J. den Os. tevens extra prijs grootste bliek; 3de pr. Joh. Pouw; 4de pr. W. Vos, extra prijs voor grootste voorn; 5de pr. P. Loe; 6de pr. H. v. d. Heijden; 7de pr. J. Boekkooi; 8ste pr. J. Mieloo; 9de pr. N. N.; 10de pr. J. Koster; 11de pr. W. Schouten; 12de prijs B. Sierat; 13de P. Neuteboom; 14de K. Singerling; 15de A. J Eradus. De vangst was redelijk. Er werd pLm 12 pond visch aan de schaal gebracht. Ons on- SPORTDAG TE HILLEGOM. „Hillegom" heeft gisteren een sportdag op haar terrein georganiseerd, welke goedgeslaagd Ls. De opkomst van het publiek was groot. Het veld was ondanks den zwaren regenval ln den voorgaanden nacht voortreffelijk in orde. De voetbalwedstrijden hadden het volgende resultaat: Hillegom Adsp.Heemstede Adsp. 1o Hillegom Jun.Dio JUh«•--•*■)» V—3 Hillegom IV—Dio IV /5C 24 Hillegom I—Beverwijk 0—3 De wielerwedstrijden werden op het tweede veld gehouden. De deelnemers waren leden tan Excelsior uit Haarlem en genoodigden. Het is de eerste keer. dat te Hillegom zoo n wedstrijd gehouden Ls; er is van gemaakt wat er van te maken is. In den sprintwedstrijd over twee ronden van 400 meter werd No. 1 KlinkenbergWandman: 2. Schuller—Been3. J. van Dokkum^-Jonker en 4 Handgraaf—TeunLs. Nieuwelingen-wedstrijd: 1. Kleinhout; 2. Ba ken; 3. Lasschuit; 4. H. Jansen. Kt^ïpel-achtervolging tusschen 4 veteranen, gewonnen doé^- Geloudi-Jonker, waai'by Ge- lóudi na de derae ronde zijn koppelgenoot veV- JDlfe. Kgppetyedstrjjd pl.m. 20 KM.: 1. Kleinhout— Bom;' 2. KlinkenbergBanken. „FOREHOLTE". De uitslagen van Zaterdag en gisteren zijn als vólfct: Föfeholte II—V.V.L. II 6—3 Fote- holte p=-Trékvogels I 0—4. DE ZIJL I—MAAS I. De uitslag van den nederlaagwedstrijd tus schen De Zijl I—Maas I. Vrijdag gespeeld, moet in plaats van 3—9 zijn 3—8. L.W.V. Morgen te kwart voor zeven speelt L.W.V. tegen P. C. en L. Otn 3 uur speelt L.W.V. II tegen R.K. Vete ranen op het terrein aan het Zwarte Pad. NOMATEG—JEUGDELFTAL. Morgen te 7 uur heeft op het ,.Tona"-terrein een ontmoeting plaats tusschen het adsplran- tenelftol van Nomsteg en een j«*ugdelftal «ZJELW;" ONDERLINGE WEDSTRIJD „ONS GENOEGEN" (ALPHEN). De Alphensche Hengelaarsvereeniging Genoegen organiseerde gistermorgen een derlingen vischwedstrijd ln het Rijn en Aarka naai. Er bestond bij de leden voor dezen wed strijd flinke belangstelling en er werd met veel animo deel genomen. Alhoewel de vangst niet bepaald groot te noemen was. heerschte er toch een prettige stemming. Het weer was bij den aanvang niet best. Het regende flink, waardoor het aanvangsuur verzet moest worden. Toen tenslotte het eindsignaal gegeven was. bleken de prijzen behaald te zijn als volgt. 1ste prijs J. Bouwer; 2e pr. P. Henry; 3e pr. P. H. Spek; 4e Bloos; 5e Ravenberg; 6e A. C. Hoek; 7e L. Jansen; 8e P. J. Rogaar; 9e J. v. d. Born en 10e Annaars. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den voorzitter der vereeniging den heer P. J. Rogaar ter plaatse uitgereikt. VISCHWEDSTRIJD D.V.S. Bovengenoemde vereeniging hield gisteren een wedstrijd in de Leidsche Vaart. De weersom standigheden waren ongunstig, maar de vangst vergoedde veel. Prijswinnaars waren: 1ste prijs met wisselbeker en extra prijs voor grootste blei J. Schuchhard. 750 gram; 2de prijs met extra- prijs voor grootste v<x>rn: P. Fuchs 550 gram: 3de H. Fuchs 440 gram; 4de J. C. Schuhhard 430 gram; 5de H. W. Schuchhard 420 gram; 6de M. Suchhard 270 gram; 7de C. J. Steen bergen 140 gram; 8ste W. Wabstra 120 gram. Er werd om fraaie pryzen gevischt, welke ln ontvangst werden genomen in het clublokaal by mej. de wed. Godthelp. DUIVENSPORT. HET OOSTEN. N. B. v. Z. Wedvlucht jong en oud vanaf Tilburg In concours 108 vogels, welke om 4.45 nam. onder zeer slechte weersomstandigheden in vrijheid werden gesteld. Afstand 77—82 K M. De eerste vogels werd geconstateerd om 6,31.47, met een snelheid van 722,48 Mir. per minuut; de laatste vogel om 7.10.18 met 543,50 Mtr. per minuut. De uitslag was als volgt: Romijn 1. 6, 11. 23! Alting 2, 22; Geel 3, 18; Breedyk 4; Jonk 5, 16; Singerling 7, 20,^1; v. d. Berg 8. 12; Van Gennip 9, 19. 26; Houthoff 10. 24; Boekkooi 13, 14, 15, 25; Schroder 17. 27. A.s. Vrydag inkorven voor Eindhoven. DE BLAUWBAND ALPHEN). Wedvlucht vanaf Quievrain, waaraan met 176 duiven werd deelgenomen. B. v. Egmond 1. 2. 6; J. de Jager 3, 17; P. G. Borgers 4, 18; J. Vernes 5. 9. 12. 14; J. Rooda 7, 15, 16, 25; R. K. W. Kuiï>er6 8, 13. 22; H. W. Martens 10. 11'. Lagerwey 19. 20; A. v. Walderveen 21; Ja Tui- nenburg 23; H. Bauer 24. De duiven werden ge lost om 7.45 uur. De eerste duif bereikte het hok om 11.26.3 uur; de laatste duif 12.1.27 uur. DE BLAUWBAND (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Quievrain; afstand 227 KM; In concours waren 39 duiven, zy werden te 8.» in vryheid gesteld. De eerste duif bereikte het hok te 11 u. 41 m.; de laatste te 12 u. 10 mi'1* 1. W. v. Leeuwen; 2. idem; 3, 4, 5, 6 D.M1* chllsc; 7. W. v. Leeuwen Pz.; 8. D. Michilse. J. Wj, v Zoobt, 10. F. Vermeulen; 11. O. van ÏUV^d; 22. J. v. Dijk. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10